Opinie o Kobud S.A. w Łęczna

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Kobud S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kobud S.A. o rekrutacji.

Branże: Górnictwo - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kobud S.A. w Łęczna

BUDZIK

Już nawet na tym forum ludzie schodzą na psy!!! PRS chce przejąć KOBUD hahaha,,, a po kiego huhu Stachowiczowi taka spółka!!! On jakby chciał to bez kupna KOBUDU łyknął by wszystkich ludzi nie wykładając pieniędzy na zakup firmy i nie zapychając Młodemu kieszeni!!! Widzę, że jeszcze trochę to nazwiskami zaczniemy tu sypać... Robót troszkę się szykuje, Jakiś tam przodek w Bogdance, Przebudowy i w Stefanowie i Nadrybiu, coś tam śpiewają, że jeszcze jeden przodek ma być tylko nie wiem czy w Stefanowie, czy jakiś inny,,, Dajmy sobie spokój już z tym gadaniem że ktoś tam jest z Parczewa, Włodawy czy innej strony gdzie mieszkają... wiadomo o kogo chodzi ( to i tak nic nie zmieni ), zobaczcie prezesina obiecał spotkanie pod koniec kwietnia lub na początku Maja i co!!! znowu po prostu nas OLANO gorącymi szynami!!! W co jeszcze mamy uwierzyć???

hrabia Władysław Czop z Knefla

Ponoc lyknelismy przodek na bogdance, jakies przebudowy na nadrybiu, cos mowia o przyjeciach. Jeden ze sztygarow uciekl do prs, wiec moze cos jest o czym nie wiemy.

kylo

Witam. Słyszałem że Kobud upada i że chce ją przejąć PRS. I to już nie długo, tylko kwestia czasu.

wolf
@kylo

a ja slyszalem ze kylo daje ciała za drobne. co jeszce slyszales

fnatf

o tym ze niebedzie podwyzek, a jesli beda to tylko dla przodkowcow

pppp
@fnatf

bredzisz

Fifi
@pppp

Tak właśnie miało być lepiej a jest 150 mniej niż w tamtym miechu roboty do hu.. Dniówek wiecej... Panie prezesie nie tak sie umawialismy do tego kartki w tesco na karcie zywieniowej...porazka chyba pani m bierze dobry odsyp bo tak broni tego tesco wiec sie powie nara tej firmie bo to (usunięte przez administratora) a jaka logistyka...siega dna

@Fifi

Zobaczymy ile dadzą czy 300ta czy uwala znowu i na jak dlogo to bedzie czy nie będzie zabieral co miesiac calkiem 100zl bo znowu nie ma kasy czekamy do maja ale z tym Tesco to masakra

Realista
@Fifi

Skończ człowieku narzekać i spadaj do Niemiec zbierać brukselkę. Żenada - tak bidolić i użalać się nad sobą. Zrób człowieku coś ze swoim życiem, a nie tylko klepiesz bez sensu te komentarze.

@Realista

A ty chyba czop jestes z przodka i nie zarabiasz jak inni 1700zl wiec sam się zamknij

:-)
@lysy

FIFI coś mi to mówi!!! czyżby to był ten no.... najlepszy maszynista z Nadrybia który to na nocki tylko chodzi... bo jeśli to on to ten człowiek jest niespełna świadomy na ciele i umyśle. Nie będę rzucał nazwiskami, ale większość ludzi powinna wiedzieć o kogo chodzi... Akurat nie ma co tego człowieka słuchać.

jarecki
@:-)

50 Cent i Król Nabiału dwa czopy z 4 zmiany

Ciapek

Wtorek 4.04.2017 o 15 zebranie z prezesem na pasterniku

jaro
@Ciapek

wiadomo o czym byla rozmowa na zebraniu? moze ktos konkretnie opisac? pozdrawiam

Daniel N.

Po trzech latach spędzonych w tym zawodzie powiedziałem sobie dość. Miałem do wyboru: stać się jak wy chłopem panszczyznianym czy zacząć myśleć z głową i robić coś normalnego że swoim życiem. Wybrałem to drugie. Wszyscy jesteście najmadrzejsi tam na dole gdzie nie macie nic do powiedzenia. Po wyjeździe na górę nawet w oczy nie umiecie spojrzeć, tylko szybki prysznic i do domu. Wypić trzy piwa i na następny dzień znów to samo, żale, strajki, bojkoty i narzekania. A prezesi maja was gdzieś. W myśl zasady kij z kasą aby robota była będziecie tyrac aż do siedemdziesiatki za 2200 zł. Był chłopak na Stefanowie z kobudu, biedny zrobił 5 świat w miesiącu a gebels my zapłacil 2300 zl. Masakra gościu nawet się nie przejął. Z takim podejściem będą was (usunięte przez administratora) cały czas. Przyjęli chłopaka i z drugiej dniowki wysłali go na kotwienie za ślepra, zrobili 18 kutych, o 12.30 złożyli graty i czekają na do 13 na kolejkę. Przychodzi gebels z pietraszkiemi każą im się rozstawiac i dalej robić. I co zrobiły rylki? Potulnie jak baranki rozstawiac się i kotwili do 14 bo oczywiście debile z przodka skończyli jechać o 14.30. Wyjazdy na górę o 14 a odbijasz się 15.15. To jest chore. Ale rylki tylko na dole to wygadane kozaczki, żeby zawalczyć o swoje braknie tej zawzietosci, zeby młodych ganiac i się nabijac i obgadywac siebie nawzajem to pierwsi jesteście. Takich absurdalnych przykładów jest mnóstwo. Przyjmują na staże białych co nawet na YouTube filmików nie widzieli jak to wszystko wygląda i potem robota stoi bo materiałów nie ma na chodniku bo nie potrafią zadzwonić i załatwić. To samo ze skrzyniami i gratami. Kto to widział żeby na spagach kręcić zamki płaskim kluczem? Aż się ciśnienie podnosi jak się o tym myśli. Ale Wam to wszystko jedno. Świat się rozwija, wszystko idzie do przodu a wy niedługo będziecie robić za najnizsza krajową i flapsy. Będziecie pchali pod ziemię swoje dzieci i wnuki. Ciemnogrod będzie kwitł w najlepsze a prezesi będą popijać łyche z lodem i się cieszyć z kolejnych zer na koncie. Dobrze ze ja juz w tym nie uczestniczę. Mam normalną pracę na miejscu. Jest czas dla rodziny dla znajomych i na realizację własnych pasji i zainteresowan. Żal mi was podziemni krzykacze i cwaniaki.

GUEST
@Daniel N.

No i niestety ale kolego muszę przyznać Ci rację... Robię kilka ładnych lat a tu zamiast być lepiej, jest coraz gorzej i gorzej... Ciekawe który to taki był cwany i rzucił się na to kotwienie??? HUHU jak bogackiego normalnie spierdalać bym mu kazał,,, ten pewnie jak zobaczył, że rozstawiają się z powrotem do kotwienia pomyślał sobie że się go przestraszyli. Ale cóż, tacy ludzie byli, są i niestety będą.... Metry qrwa metry!!!!!!!!!!!!!!!!

Daniel N.
@GUEST

Nie zdradzę nazwiska , ale to doświadczony pracownik. Mało tego, nie kazali kotwic za postępem tylko uzupełniac mijaki i latali z kotwiarka w tą i z powrotem.

gues
@Daniel N.

he

@gues

Czopy same czopy !!!!!!!!!!!!!!!

krowiak

I kolejnego czopa zrobili "białym". Tylko na nich trzeba robić!!!

Pracownik Prg linter

Sporo przyjeli do was tak slyszalem i to czesc sie z rgb przenieslo

@Pracownik Prg linter

Nie wiem co Oni im tam naobiecywali, ale podejrzewam, że linterowcy rozczarują się po pierwszych wypłatach, no chyba że polecieli na flapsy do stokrotki i kartę do tesco. Zarobki w spółkach są bardzo porównywalne, w każdej spółce są ludzie od brania pieniędzy i ludzie od (usunięte przez administratora) na tych pierwszych...

Młody

Ile u Was taki ´´ świeżak'' zarobi na początek?

tygrysek...
@Młody

w huhuhuhuhuhjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.... :-) jakieś 1500 i Karta Tesco :-) Żenada i żałosne to wszystko!!!!!!!!!!1 a i zapomniałbym.!!! brak normalnego podejścia do człowieka!!! tzn. od razu do żelaza, łopaty i w najgorsze (usunięte przez administratora) wrzucają. Mało kogo obchodzi, że Ty jeszcze się wdrażasz i nie bardzo wiesz o co w tym wszystkim chodzi...

zloty 235

wiadomo kiedy beda nastepne przyjecia? i czy wogole beda?

mmm

nowi fachowcy dopiero 16 na szkolenie maja isc. A czy to Fachowcy to sie dopiero przekonamy.

badubadu
@mmm

no ponoć tak mówią... :-) nie wiesz ilu ich tam przyjęli?

badubadu

Co tam słychać nowego w tej SUPER firmie??? podobno ludziuf naprzyjmali :-) i gdzie so te ludzie? czy może zanim zaczeli robić to się pozwalniali??? :-) bo ponoć to same fachowce!!!

Młody

Witam. Szukam pracy w spółce bo wiadomo że na lw nie ma szans. Możecie polecić mi jakąś dobrą spółkę?

ryl
@Młody

To lepiej wyjedz za miedzę!!! Polecając którąkolwiek spółkę narażamy się na niezbyt dobre relacje z ludzmi. Nie ma takiej która w jakikolwiek sposób zbytnio wyróżniała się od innych... wszystkie mają ten sam cel... wydymać człowieka, wykorzystać go maksymalnie, wziąć za niego porządną kasę, a jemu zapłacić 1600 do 1850 i cześć...

Cypis

Rg socjalu nie ma z tego co wiem to mr ma dopłatę do wczasow. Teraz u was w firmie były rozmowy zobaczysz ilu ludzi przyjdzie do was z rg. Zaraz ktoś napisze że im umów nie przedłużyli tak prawda ale śmiem twierdzić że kobud jest lepszą spółką. Chcesz do rg dawaj dostaniesz 9zl brutto na godzinę będziesz chodził na pylenie lub obsługę.

@Cypis

Dziewięciu zł. na godzinę dać nie mogą... minimalna stawka jak obowiązuje od początku tego roku to 13 zł. więc jeżeli ktoś się zgodził na niższą to jest po prostu głupi. Kiedy były te rozmowy do Kobudu?

prosiaczek
@guest

moga bo 13 brutto to jest dla umowy zlecenie jesli sie nie myle. robimy na etat to pisanie ze ktos ma 9 zeta za godz troche nie ma sensu. liczy sie podstawa + premie. Młody lepiej daj sobie spokoj z kopalnia. idz do mundorowki, na przedstawiciela, tam gdzie kasa jest, bo w spolce tylko garba sie dorobisz.

@prosiaczek

Tak czy tak jak nie 13 zeta za godz. to minimalna krajowa brutto to teraz 2000 tys. więc jakieś 1460 zł. na rękę... zresztą (usunięte przez administratora) z nimi wszystkimi...

mati

czyli mam rozumiec ze lepiej isc do RGB niz wcale nie pracowac?

Cypis

Do rg iść nie bądź głupi, jaki socjal rzadnego nie ma pracuje w rg już 3 lata i napisze wam tu prawdę. Na kneflu zarobi się 1800zl na wzmocnieniach jakieś 21002200 tak samo konwojent. Dobrze zarobi się na przebudowie 2500/2700 jak jest postęp ale dostać się tam nie dostaniesz. Na wynajmie typu wentylacja nadrybie 1800. Fakt że w grudniu zapłacili nam barburke ok 3 tys ale podziel to na 12 miesięcy to mało co wzrośnie wynagrodzenie miesięczne. A z tymi przyjeciami to reklama rg. Przez cały rok 2016 może przyjęli parę osób ale niektórzy z nich się pozwalniali nikt tu nie chce przyjsc. Więc wymyślili przejście i jest wielki szum teraz poczekajcie aż ci ludzie przejdą dastana umowy nie ma co wierzyć plotom.a sam też złożyłem papiery i cisza! Nawet nadzieji nie mam. Pozdrawiam z rg

@Cypis

O widzisz... to jednak nie pomyliłem się aż tak bardzo. W każdej plocie jest troszkę prawdy. Co masz na myśli mówiąc, ze to reklama??? Jednak ludzie w Kobudzie są zdeterminowani ale i jednocześnie głupi, bo zamiast zebrać się w całość i w końcu postawić na swoim to nie bardzo wiedzą chyba co mają robić. Ale cóż zobaczymy jak zareaguje kierownictwo, na wypowiedzenia. Zresztą kropkę nad "i" postawi najbliższa wypłata. Piszesz coś o tym że nie ma socjalnego? nic kompletnie nie macie??? Nie wiem czy takie właśnie firmy jak Kobud czy tez RG nie powinny mieć jakiegoś zaplecza socjalnego, czy nie jest to w jakiś sposób uregulowane w przepisach prawa pracy czy kodeksu pracy, myślę że osoby udzielające porad w PIP powinny odpowiedzieć na takie pytanie.

mati

panowie a czy orietuje sie ktos ile placa w RGB poniewaz kazdy mowi ze malo ale ile dokladnie

@mati

Ponoć wcale tak mało nie płacą. Wiadomo na kneflu czy też nowo przyjęty przez trzy miechy nie zarobi kokosów, ale i w Kobudzie też nie napłacą... Tak jak rozmawia się z chłopakami z RG to na wypożyczeniu na oddziały 2500 zarobią. Słyszałem że co po niektórzy zarobią i 3000 tysie. Czy to prawda nie wiem nie widziałem odcinków z wypłat... Mają socjal, święta cisną, mają szansę dużo większą na przejście pod LW bo tak jak widać po ostatnich przyjęciach to nie zapowiada się na to że będą ludzi z innych spółek brać... Wszyscy Ci którzy mają zamiar rzucić robotę w tym roku planują właśnie do RG przejść, tym bardziej, że załoga Kobudu ma doświadczenie i wie na czym robota polega a im takich ludzi potrzeba.

hrabia Władysław Czop z Knefla

ok podniesli najnizsza pensje, czyli 1500 jest pewne, ale skad wiesz ile teraz bedzie premii? tu maja pole do popisu. bylo 1200 (jesli sie nie myle)+premia, a teraz tez moga kombinowac, zwlaszczae ze najnizsza pensja to 1700 na kneflu. zobaczymy w lutym jak zaplaca za styczen.

@hrabia Władysław Czop z Knefla

hehehhe no jak skąd mogę wiedzieć.... jak było... skoro płacili 1700 zł. na kneflu razem z premią, a podstawa była 1200 czyli premia była 500 zł. tak...? to teraz będzie 1500 na rękę a premii 200 zł. proste!!!! przecież to są tacy kombinatorzy że hoho... Zresztą zostawmy już te zarobki... PIP się zajmie w końcu tym ich płaceniem i umowami które mimo że są umowami o pracę to i tak wyglądają jak śmieciowe z tymi stawkami... Ciekawe czy już ktoś nosił wypowiedzenie, bo ja już mam naszykowane... zastanawiam się czy zrobić tak jak rozmawialiśmy żeby iść najpierw w kilku do świętego i na biurku zostawić i wyjść po czym pojechać do Łęcznej i zrobić tak samo czy tylko iść na deptak

@guest

Pojsc do swietego zapytac jak to jest ze 3 pola, a na kazdym sie inaczej zarabia za ta sama robote, popytac dlaczego takie marne zarobki, jak bedzie sciemnial i odsylal do lecznej, to walcie prosto do prezesa, zapytac o podwyzki, socjal, plany firmy na przyszlosc. jak nic nie ma zamiaru z tym robic, polozyc mu wypowiedzenia na biurko i powiedziec, ze przyjda kolejni, bo sam znam 3 osoby, ktore na wiosne podziekuja za wspolprace za psie pieniadze.

@hrabia Władysław Czop z Knefla

OK. Ale dobrze wiesz, że tutaj to My nic nie wskóramy. A żeby iść do Świętego to trzeba iść tam w kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt osób, bo pójdzie nas trzech czy czterech to nas wyśmieje. Zresztą czyta te posty każdy, praktycznie wszyscy wiedzą co się tu wypisuje,,, więc nie wiem ale albo się zgadamy w końcu albo dalej będzie nas bez mydła dymał... Mówisz o trzech osobach, że na wiosnę odejdą OK. Nie wiem o jakie pole chodzi ale Ja pamiętam jak rozmawialiśmy między sobą to jakieś 19 osób jest zdecydowane na już...

U nas ludzie dostali po 10% premi od wypłaty śmiech a jeszcze przedłużają umowy do 15 lutego bo mówią że niewiadomo czy robota będzie. Dlatego pytam czy może chociaż z tymi umowami w kobudzie lepiej? Bo dzwonili do mnie z kobudu że potrzebują 15 osób bo przodek w nadrybiu rusza. i nie wiem czy się dobrze zrobię z tym przeniesieniem. U nas zarobki marne za cały miesiąc kotwienia 2100zl wyszło. Doradców chociaż z umową lepiej Kobus? Pracownik prg linter.

Witam pracuje w prg linter i dostałem propozycję do kobudu czy opłaca się wie coś ktoś na ten temat? Zależy mi na waszej opinii

guest

Zależy kolego czy liczysz na wielką kasę czy nie??? bo jak ci są pieniądze nie potrzebne to dawaj... może i zarobisz pare groszy więcej chociaż nie wiem. faktycznie szykują się na jakieś roboty, coś tam gadają ale jeżeli nie podniosą ludziom kasy to będzie wielka dupa bo już teraz rozmawiamy między sobą że wielu z nas zmieni spółkę. Wychodzi na to, że teraz to nawet w RG zarabiają lepiej. I stać było ich na porządną kasę na święta dać ludziom, spółka która istnieje chyba dopiero dwa lata, wypłaca ludziom po 3 tysie, a i nawet więcej bo ponoć do 3,5 tys. było dane pracownikom,,, jest ją stać!!! A u nas co dali po 370, jakieś ochłapy!!! WSTYD!!! hehhe kupe ludzi się ma zamiar zwolnić po nowym roku z KOBUDU. Pompujemy pieniądze prawdopodobnie gdzieś w śląsk albo hu... wie co!!! bo nie wieżę że tak kiepsko by nam płacili... KOBUD S.A. heheheheh spółka akcyjna!!! jesteśmy okradani... do tego od stycznia wzrasta najniższa krajowa do 2000 tys. brutto. czyli jakieś 1460 na rękę chyba wyjdzie... A umowy ludzie mają z jakimiś stawkami nie wiadomo skąd, 60 zł. roboczo dniówka brutto??? co to jest za stawka??? przecież to nawet nie wychodzi najniższa krajowa brutto już nie mówiąc o kwocie netto z tej umowy... I nikt z tym nic nie robi... TO JEST CIEKAWE!!! Słyszałem że już nawet co niektórzy z dozoru się wkur....ają na to płacenie!!! Trzeba się z tej firmy pozbyć kilku osób które to ewidentnie działają na szkodę pracowników...

@guest

Guest co jak co, ale dozor to chyba nie ma powodu do narzekan. Pensja+tesco+flapsy za zgloszenie ludzi i odebranie raportow to miod malina. Nawet materialu nie potrafia zalatwic, najlepiej sie pochowac i obstac( zaraz sie odezwa o odpowiedzialonosci, ale za kogo - chlopa z knefla? albo za ludzi co sa oddelegowani na oddzialy?). Zobacz ile ludzi nagle porobilo dopuszczenia, bo wiedza ze dobra kasa za walenie w ptaka. Tez slyszalem, ze na wiosne sporo ludzi szykuje sie do odejscia, nic dziwnego bo za 2000 to nikt nie bedzie robil w tym syfie, a chetnych brak. Jesli nie podniosa płacy to SA ( no wlasnie SA to moze jakies akcje nam sie naleza?)nie pomoze, bo i tak ostatnie przyjecia to sama rodzina (nowoprzyjety i odrazu do przodka, a chlopaki co maja duzo wiecej dołu siedza gdzies po kneflach albo innych h u j owinach). Kolejna kwestia - brak socjalu. Robi nas w firmie +/- 400 osob i nie wierze, ze ustawowo nie ma funduszu socjalnego. Zycze nam zeby w tym nowym roku sytuacja w firmie sie polepszyla.

@hrabia Władysław Czop z Knefla

hrabia owszem masz rację. Z tym dozorem to jak najbardziej prawda, jak trzeba coś załatwić to niby załatwiają, a na drugi wielkie zdziwienie, że nie dojechało... on do wiadomości przyjął jak najbardziej ale już nie podał dalej bo po co ludzie sobie poradzą, na garbie przyniosą... Socjal jest na bank. Tylko po prostu nikt z nas nie zainteresował tym żadnej z instytucji która zajmuję się sprawami pracowników tz. PIP. Weszła od 01.01.2017 nowa najniższa stawka brutto. 2000 tys. zł. czyli na rękę bez żadnej premii powinniśmy brać niecałe 1500 zł. ciekawe czy nam coś podniosą... w tej firmie siła jest tak naprawdę tylko w nas tzn. tych co siedzą na kneflach czy też chodzą na jakieś h u j o winy. Zwalniać się będziemy na 100 % zostałą jeszcze tylko opcja negocjacji z zarządem... ale oni nas mają w (usunięte przez administratora) Mają ludzi przyjmować ponoć jakoś teraz.to niech biorą szybko bo przed rozstrzygnięciem przetargów nie będą mieli załogi z kwitami i będzie lypa....!!! SIŁA JEST W NAS.. MUSIMY SIĘ POSTAWIĆ!!!!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Kobud S.A. - Łęczna

• Jak się pracuje w Kobud S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Kobud S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kobud S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kobud S.A.?

Kandydaci do pracy w Kobud S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kobud S.A.