Opinie o Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów i artykułów medycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY w Lublin

alien84

Istnieje też różnica wynagrodzeń pracowników z Lublina i Łomianek. Czy to oznacza, że lepiej płacą w Lublinie, czy w Łomiankach? Pozdrawiam

yy

Szefostwo Cormaya nie dostrzega faktu, że firmę tworzą ludzie. Fatalne traktowanie, warunki pracy pozostające wiele do życzenia... Cormay jest więc niezłą instytucją szkoleniową dla obecnych i przyszłych specjalistów w tej branży. Luki po długoletnich pracownikach są wypełniane przez absolwentów bez doświadczenia, kolejny sposób na cięcie kosztów. Na dłuższą metę taka polityka kadrowa rozwala firmę od środka. Atmosfera nie sprzyja współpracy, a postawa prezesa skutecznie demotywuje. Obowiązków tyle, że można rozdzielić na 2-3 osoby, nie dostając w zamian nic poza przywilejem umowy o pracę w jakże prestiżowej firmie. Istnieje też różnica wynagrodzeń pracowników z Lublina i Łomianek, bez względu na ich zakres odpowiedzialności. Utarło się, że koszty życia w stolicy są nieporównanie większe niż w każdym innym rejonie kraju - i mamy kolejny pretekst do cięcia kosztów na pracownikach;) pytanie tylko jak długo to wytrzyma

yhy
@yy

Witam, miałam przez dłuższy do czynienia z Tą firmą i zgadzam się z każdym słowem. Najniższe zarobki, umowy śmieciowe. Z tego co słyszałam ostatnia podwyżka w cormay miała miejsce w 2005 czy 2006 roku. Miałam również nie przyjemność poznania dyr. d/s produkcji człowiek z obłędem w oczach. Bardzo nie miła atmosfera pracy. To wszystko przypomina bardziej (usunięte przez administratora) a nie prestiżową firmę. Najlepszym przykładem tego chyba będzie zakład produkcyjny w Maryninie k/Lublina, który przypomina bardziej walący się garaż zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jeżeli ktoś chce tylko wpis do cv, że pracował w cormay to jak najbardziej tj: zatrudnić się, przepracować pół roku za najniższą krajową lub śmieciówkę i szybko spadać. I proszę się nie łudzić, że po paru latach dostanie się podwyżkę. Podwyżka w tej firmie jest tylko wynikiem, że co roku podnosi się najniższą krajową:) I tym optymistycznym akcentem pragnę zakończyć moją wypowiedź.

Aplikant

zgadzam się z opiniami dot. nieprofesjonalnych rekrutacji.

Czarodziejka z Księżyca

Witam, Pieniądze są na czas ale to jedyna zaleta, ludzie są mili ale szefostwo nastawione na trzepanie kasy i oszczędzania na czym się da. Płace nieadekwatne do wysiłku wkładanego w pracę. Zdecydowanie nie polecam.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
xxx

A może napisze ktoś jak się pracuje jako przedstawiciel w tej firmie?

Cormay to żenada. Odradzam podejmowania tam pracy chyba, że ktoś się chce przekonać jak może być tragicznie. Pracując tam miałem wrażenie, że szefostwo ma problem z odróżnieniem człowieka od szmaty do podłogi... Pieniądze fakt na czas, ale atmosfera pracy jak w obozie koncentracyjnym. Patrzą człowiekowi na ręce tak, że strach się czegokolwiek dotknąć...

MootPoint

Pan manager mówi, że nie ma takiej możliwości, bo musiałby on sam odejść. Do innego działu też nie można sie przenieść. Hmmm obiecująco. Widzę, że Pan manager wogóle nie pyta co robiłam, co potrafię, co umiem, z góry wie, że się maksymalnie nadaję do administracji. OK więcej już nie wymyślę, rozmowa dobiegła końca. Pan mówi, że odezwie się do piątku. Żegnam się, ale zmieszana totalnie, zniesmaczona nie wiem czy mam pierwsza podać rekę, daruję już to sobie Oczywiście nikt mnie nie odprowadza do wyjścia i nie pyta czy trafię do wyjścia. Na szczęscie mam dobrą orientację w terenie Pan manager oczywiscie nie daje znaku życia do piątku. OK thanks god nie dostałam tam pracy. Ok podsumowanie. Najgorsze i najbardziej nieprofesjonalne interview na jakim byłam. Nie będę oceniąć kultury osobistej Pana managera...fakty mówią za siebie. Złe negatywne doświadczenie dotyczące firmy dociera do około 80 osób. Oznacza to, że ja po tym interview opowiem to tylu znajomym i nieznajomym, że dotrze to do około 80 osób. Biorąc pod uwagę to, że jestem osobą bardzo przyjazną kontaktową, bardzo przeżywającą złe doświadczenia o tym doświadczeniu dowie sie zdecydowanie wiecej niż 80 osób. I tutaj mamy brand management a na jakim poziomie ....mówi o tym moje opowiadanie Cóż online można znalźć wiele o tej firmie....cudowna, zarządzana przez geniusza, podupadła zamieniona w żyłę złota. Tyle tylko ze mamy XXI wiek i każdy kto coś wie o zarządzaniu wie jak bardzo zwieksza wartość dodana brand management. To własnie ten brand management decyduje o powodzeniu firmy w dłuższym okresie czasu( to dziedzina wraz z marketingiem która bedzie przeżywać najwiekszy rozwój w ciągu najbliższym 20 lat). Nawet największe firmy upadają bez dorego brand management. Z sentymentu do Polskich firm.... życze temu medycznemu geniuszowi aby sie obudził i pomyślał też o brand management. Bo na razie kojarzy mi sie to z takim start-upem, gdzie walczy się o rozwój i finanse a zapomina o bardzo ważnych kwestiach. A Pan managerowi życze trochę pokory i więcej ogłady w kontaktach z ludzmi Bo jest miłym człowiekiem tyle, że manager exportu to nie IBM Ceo, i może niech lepiej robi to na czym sie zna a nie zajmuje HR i rekrutacja Może to i moot point Pan manager stwierdzi , ale tym razem mam racjęTo jest jego wyjatkowo słabe ogniwo A ja wracam do mojego life coacha z Nebula Partners, specjalisty w dziedzinie HR. Wracam do mojej pracy...trzeba teraz to opisać i uśrednić na tle polskich firm Wnioski proszę wyciagnijcie sami

Maryska
@MootPoint

Kurcze chyba mialam okazje poznac tego pana. Wogole czytajac ten twoj opis czuje sie jakbym znow byla na rozmowie w tej firmie. czad. Taki w okularach czarne wlosy? Faktycznie musza pomyslec o HR. Moze im na tym nie zalezy, licza tylko na to co w mediach. A do szkolen pracownikow jeszcze pewnie nie doszli, albo im to bardzo kiepsko wychodzi. O co chodzi z tymi twoimi badaniami? Pozdrawiam!

Anaelle
@Maryska

Witam, dziwne wrażenia mam po przeczytaniu Twojej wiadomosci. Na samym poczatku narzekasz ze email był mikem polskiego i angielskiego a póxniej co chwila sama wrzucasz słowa po ang. Jest to tak zwany fatalizm- lubisz krytykować , bez konstruktywnego komentarza PLUS sama to robisz na koniec. To w koncu wrażenia dobre czy złe? bo kompletny miszmasz emocji, krytyka po bandzie a za chwile "ale jestem empatyczna , wyrozumiała". Za takie głupoty się czepiasz: do drzwi nie odporowadził, nikt sie nie zapytał czy sie odnjadziesz. ale zaraz dodajesz : że jaka to jestes wyurozumiała, żartobliwa. Sama zrozum: nie dostałas tej pracy, więc mimo swojej zarozumiałości że wiesz o co chodzi w tym fachu, nie wiesz jak wypaść żeby dostac prace.

adammick
@Anaelle

Anaelle - pomieszały Ci się wpisy dwóch różnych osób - sprawdź. Na tej stronie zamieszcza się opinie o pracodawcach, a nie o osobach zamieszczających opinie. Idź hejtować gdzie indziej - proszę administratora o usunięcie tego wpisu i mojego też.

Ingemar
@MootPoint

Oj chyba przesadzasz.pracowalem 15lat i uważam że to była jedna z najlepszych firm gdzie pracowałem a mam porównanie bo nie jestem chłopakiem po 30tce...

MootPoint

Chciałam się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat tej firmy. Interesuję się brand management i pisze na ten temat pracę na The University of Westminster. Porównuję to co firma pokazuje na zewnątrz (media) z tym co jest wewnątrz firmy. Oceniam firmy z Europy Środkowo-Wschodniej (na przykładzie Polski-z oczywistych wegędów..jestem Polka) działające przede wszystkim w handlu . Udało mi sie ostatnio odwiedzić 3 firmy działające w branży medycznej. Jedną z nich była firma Cormay. Zaaplikowałam tam do pracy na stanowisko asystentki managera ds. exportu. Odpowiedział mi mailowo ten otórz manager ds. exportu. I jak tylko otrzymałam wiadomość wiedziałam, że coś jest nie tak. Choć z tego co czytałam online byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona do tej firmy. Pan manager ds. exportu na rynki całego Pacyfiku (nie wymieniam nazwiska bo celem jest ocena image’u i brandu tejże firmy a nie obraza czyjejś osoby) napisał mianowicie w tejże wiadmości takie słowa – cytuje „Witam, Czy istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy z panią w naszym biurze w Łomiankach w tym tygodniu? Best regards". Proszę zwrócić uwagę na to, że Pan ten zwrócił sie do mnie”pani” pisząc to z małej litery, do tego pomieszał język polski z angielskim. Są to szczegóły...ale niestety to szczegóły decydują o brandzie. Po czymś takim od razu wiemy, że osoba na danym stanowisku nie podchodzi profesjonalnie do swojej pracy i nie traktuje z szacunkiem osoby do której pisze taka wiadomość. Odpowiedziałam na mail i kolejnego dnia ów Pan zadzwonił i zaprosił mnie na rozmowę. Ustaliliśmy czas rozmowy i Pan sie pożegnał. Z wcześniejszych maili domyśliłam się, że rozmowa będzie w biurze w Łomiankach i odszukałam sobie adres online. Oczywiście nie dostałam żadnego maila potwierdzającego nasze spotkanie ( jak to ma miejsce przy normalnych rekrutacjach). Thanks God istnieje internet. Mały reserach sprawił ze dotarłam do owego biura. Na miejscu okazało się, że siedziba firmy, która jest spółką akcyjną mieści się w budynku-byłym domu(ciągle na ścianach są jeszcze boazerie i wykładziny dywanowe na posadzkach). Oczywiście wiadomo jak działa na klienta czy kogokolwiek widok budynku w tym headquarters. Ale nie jest to najważniejsze. Z doświadczenia wiem że liczą sie najbardziej wyniki firmy w biznesie a nie wygląd budynku. Choć niezaprzeczalnie ma to znaczenie....stąd firmy wynajmują piekne biura w Londynie na Canary Wharf tylko po to żeby mieć w adresie odpowiedni kod pocztowy i biuro w niesamowitym budynku( bo oznacza to prestiż, ale przede wszytkim zaufanie, którego dana firma potrzebuje gdy szuka klientów). Zadzwoniłam do bramki...otworzyła sie Wchodzę.....drzwi są otwarte. Oczywiście nikt na mnie nie czeka, nikt nie wychodzi, żeby się mna zająć. Rozglądam się, zaglądam do poków. I bingo  Znalazłam pokój z dwiema paniami. Pytam o Pana z którym mam mieć rozmowę. Pani idzie ze mna na piętro. I jest też pan manager ds. exportu. Pan macha do mnie żebym sobie usiadła i poczekała. Siedzę i czekam może 2 minuty. Pan manager wychodzi i zaprasza do swojego biura, jednoczesnie jakis jeden pan wychodzi z tego biura. W środku okazuje się, że jest tam jeszcze jakis jeden pracownik, ale nie jest to ktoś kto będzie ze mna przeprowadzał rozmowę, tylko ktoś kto tam pracuje. Pan manager mowi dzien dobry i pokazuje mi krzesło. Ja już jestem totalnie zdezorientowana tym wszystkim do tego Pan manager nie podał mi nawet biznesowo ręki jak to ma miejsce na całym świecie na takich rozmowach. Ja nie chce Pana managera zawstydzić i cofam moją rękę, której Pan manager chyba i tak nie zauważył. Wkoncu szefem powinien być Pan manager. Kiedy już usiadłam na krześle które Pan manager mi pokazł byłam totalnie zdezorientowana. Okazuje się, że rozmowę przeprowadza sam Pan manager, nie ma nikogo z HR, kogoś kto jakolwiek znałby sie na rekrutacji. Pan manager zaczał coś mówić ale nic nie zrozumiałam...choć mówił po polsku Chyba za coś przepraszał. Jesteśmy w biurze Pana managera, zamknięte drzwi, a za moimi plecami jakis pan który w oddali pracuje. Rozmowa się rozpoczyna i Pan manager zadał mi pierwsze pytanie „dlaczego zaaplikowałam do tej firmy?” . Pada kolejne pytanie „prosze mi powiedzieć co pani wie o firmie po angielsku”. I pierwszy raz w życiu w całym tym stresie z trudem wydusiłam z siebie kilka zdań. Na nic moje studia jezykowe na universytecie. Pan manager rozłożył mnie na łopatki To 54 firma, która oceniam, której profil przedstwie w mojej pracy i mimo że wiem prawie wszystko o brand management , przy takim braku profesjonalizmu poprostu polegam Pada pytanie trzecie „czy ma pani jakies pytania?”. Dziwne bo takie pytanie jest zadawane na samym końcu. No więc coś wymyślam, kombinuję, żartuję, bo wręcz nie mogę uwierzyć że to jest rozmowa kwalifikacyjna i że oprócz opisu stanowiska i tych 2 pytań to już koniec. Na szczęscie mam dużo emapatii do ludzi. Jestem bardzo kontaktowa, więc uśmiecham się i żartuję. Pytam też o możliwość rozwoju w firmie. Pan manager mówi, że nie ma ta

anonim2

anonim - 2013-08-19 20:07:35 Tak sobie myślę, że Cormay to jest bardzo duża firma i nie che mi się wierzyć, że jest tak aż tak fatalnie jak to opisujecie. Przecież ta firma by nie funkcjonowała ;)a jednak funkcjonuje, jak ktoś napisał powyżej "ludzie przychodza do firmy posiedzą kilka miesiecy, zobaczą co i jak i odchodzą , a że na rynku jest wielu bezrobotnych to jakoś to wszystko się kreci!". Można? a i owszem

Atos

No właśnie jak jest z Lublinem?I w ogóle jak tam jest? Chodzi mi o pracę nie w biurze a w terenie jako przedstawiciel?

A jak jest w firmie w Lublinie ?

anulka334

Witam, Jak sie pracuje w tej firmie jako przedstawiciel medyczny?Mam możliwoś podjęcia tam pracy, ale te opinie nie zachęcają:(

ines

anonim - 2013-05-26 20:14:07 Witam, zastanawiam się nad złożeniem CV do firmy CORMAY. Może ktoś mi napisac czy opłaca się iść tam pracować? Chodzi mi o zarobki ale także o atmosferę w pracy i możliwość ewentaualnego awansu, rozwoju zawodowego.witam, ja również zastanawiam się nad złożeniem CV ? czy warto ? jaka jest atmosfera w pracy?

anonimek

Rownież nie polecem. Sam doświadczyłem bardzo nie profesjonalnego zachowania prezesostwa. Brak klasy i tyle.Nie uwazam zeby było to cenne i przyszłosciowe miejsce pracy

Angelo

Pieniadze sa wypłacane na czas ale to jedyny plus jaki jest w tej firmie! Płace na najnizszym poziomie a do tego wymagaja od pracowników żeby odrazu na wszystkim sie znali juz na starcie !!! Pracy tyle ze czasami zasuwa sie za 3-4 osoby i to w dużym stresie. Firma zarabia rocznie kilka mln zł i zysk cały czas rośnie, wykupuja inne firmy bo maja tyle pieniedzy ze nie wiedza co z nimi robic, a jeśli wspomni sie o podwyzce 100-200zł po kilku latach pracy to juz jest wielki problem ! (usunięte przez moderatora) Jesli któs liczy na kariere w tej firmie lub że tez czegos przydatnego sie nauczy to strata czasu !!!

aga

hej a ja wlasnie zastanawiam sie, czy nie zlozyc tam CV. Piszesz, ze nie polecasz(usunięte przez moderatora) ale jesli mozesz, napisz bardziej szczegolowo o co chodzi. Nie ma takiej pracy, w ktorej wszystko byloby idealnie. Wyplacaja pieniadze na czas? Spać po nocach mozna, nie myslac caly czas o pracy? Jak atmosfera wsrod wspolpracownikow? Mozna sie czegos nauczyc? Odpowiedz prosze na te pytania:) Z gory dzieki

podzielam ostatnią wypowiedź!

Nowy?

Witam. Dostałem ofertę pracy w tej firmie, ale na "wschodzie", konkretnie w Rosji. Proszę o krótką informację - jak jest?

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY - Lublin

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Zagraniczne CORMAY