Amplifon Poland Sp. z o.o.

Łódź

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 77 ocen.

Opinie o Amplifon Poland Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Amplifon Poland Sp. z o.o.

Daria

Podpowiedzcie coś o pracy sprzedawcy. Czy firma ma jakieś wymagania dodatkowe?

Sprzedawca
@Daria 14.03.2018 23:32

Nie ma,przyjmą każdego naiwniaka który ma smykałkę ;) sprzedajesz aparaty i środki. Masz zadbać w większości o frekwencję w oddziale. Zajmujesz się tam wszystkim i zarabiasz grosze w porównaniu do protetyka, który zarabia dwa a nawet trzy razy tyle co ty wykonując minimum swojej pracy. Pewnie w niektórych oddziałach wygląda to inaczej. Ja mówię tylko ze swojej perspektywy. Ogólnie przez całokształt pracy tam w 100% odradzam. Masz być sprzedawca, sprzątaczka, lakalna Pania od marketingu itp

Były pracownik
@Daria 14.03.2018 23:32

Popieram poprzednia wypowiedz. Szczególnie jeśli chodzi o jeden z oddziałów -województwo kujawsko-pomorskie. Zaznaczam, że pisze tylko i wyłącznie o jednym z miast tego regionu.Wiem, że w innych oddziałach wygląda to inaczej, dziewczyny ze sobą współpracują i się szanują. Chciałabym żeby moja wypowiedź była przestroga dla innych kandydatów na stanowisko asystenta, sprzedawcy. Firma daje możliwości rozwoju, ma ugruntowaną ścieżkę kariery, wydaje się być otwarta na rozmowy i współpracę, ogranizuje imprezy integracyjne. Praca tu daje możliwość rozwoju i nauki nowych umiejętności. Jednak dziewczyny nie za wszelką cenę. W moim przypadku wszelkie plusy zostały przesłanie negatywnymi odczuciami. Pracę tam zniszczył nic nie warty współpracownik, który wyrobił sobie niezły wizerunek. Szkoda słów. I mam nadzieję, że kiedyś cała prawda wyjdzie na jaw. I osoby wyżej w firmie wszystko dostrzega. Nie chciałabym żeby kolejne osoba została tak potraktowana. Polecam pracę tam ale w innych punktach.

nigdy więcej!

Te wszystkie firmy protetyczne to ten sam (usunięte przez administratora) i malaria.Przeszłam przez 3 i już nigdy więcej nie chcę słyszeć o żadnej - same negatywne przeżycia, uciekałam przed bagnem z jednej do drugiej a tak naprawdę trafiałam coraz gorzej. Nie da się tak pracować - jak ktoś choć trochę szanuje siebie i swój komfort psychiczny - ostrzegam - nie zaczynajcie pracy w aparatach słuchowych. Praca niewdzięczna, sprzedaż prawie ocierająca się o akwizycję, wchodzenie w (usunięte przez administratora) śmierdzącym dziadkom i próba dogodzenia coraz bardziej zaborczym właścicielom, którzy poczuli "piniondz" i za nic nie odpuszczą póki nie zedrą ostatniej złotówy z biednej babci , której nie starcza na życie - ale to dofinansowanie z NFZ i PCPR to przecież pieniądze, które leżą na ulicy i trzeba je wydrzeć , póki są. Bleeee. Czasem sobie tu wchodzę poczytać dla rozrywki ale tak naprawdę szkoda mi ludzi, którzy tam pracują - oczywiście tylko tych w salonach sprzedaży - bo tych w administracji i biurach to czeka ogień piekielny za to jak traktują ludzi, z których czerpią zyski i żyją se jak pączki w maśle - gardzę nimi, to takie zasrane hieny , którym trafiła się ciepła posadka i żrą u koryta aż im flaki d..ą wychodzą .....

anonymous
@nigdy więcej! 27.02.2018 21:10

Chyba tych w zarządzie i na wyższych stanowiskach.. w biurze też panuje wyzysk, wcale nie mniejszy niż w salonach sprzedaży

naszczesciejuztuniepracuj

Ta firma zniszczyła mi życie. Nie polecam pracy w Amplifonie. Ich obiecanki, motta dotyczące powinności uszczęśliwiania niesłyszących to czysta kpina. Całkowity brak kompetencji( chodzi o większość protetyków- może z 5-6 dziewczyn jest kierunkowo wykształconych). Brak kompetencji również u kierowników - dziewczyny dbają tylko o swoje tyłki i się uśmiechają- nic więcej. Zastanówcie się jak postępujecie, Wasi pracownicy to ludzie, a nie zwierzęta. Tyle przykrości ile mnie spotkało w tej firmie... nie rozwiązujecie podstawowych problemów, które są zgaszane i w konsekwencji bagatelizowane. Wiadomo dla Was liczą się tabelki i wyniki, jak myślicie, ze cyfry się zgadzają to o reszcie problemów można zapomnieć? Tragedia zarówno jeśli chodzi o finanse jak i kontakty w firmie.

Zażenowana

Piszecie, że osoby, które nie mają wykształcenia kierunkowego są asystentami. Fakt. Ale prawda jest taka, że w wielu punktach pracuje tylko asystent i wykonuje obowiązki protetyka słuchu. Pacjent przychodzi przekonany, że zostanie przyjęty przez wykwalifikowanego pracownika, a nie asystenta, który nawet po kilku tygodniach szkolenia mając skomplikowany przypadek nie potrafi dobrze zinterpretować wyniku badania. Nie muszę chyba wspominać, że ww. asystent decyduje o doborze i dostrojeniu aparatu słuchowego, bo jeśli protetyk pojawia się w takim punkcie to rzadko... Według was to nie jest oszustwo?

"pan doktor"
@Zażenowana 28.02.2018 17:35

powinien się NFZ tym faktem zainteresować tym bardziej,że to się dzieje w prawie każdej firmie z aparatami słuchowymi.... żenujące jak oszukują ludzi. Najbardziej mnie rozwala jak przychodzi niczego nieświadomy pacjent i do takiego świeżaka asystenta zwraca się per " panie doktorze".... hahahaha

Dygnitarz

Dla niezorientowanych i "Świeżaków" : Amplifon to odnoga Geersa i ta sama filozofia , dlatego ,że firmę założyli ludzie, którzy uciekli z Geersa i tak naprawdę tutaj powielają to co było tam, bo nie znają innego postępowania z ludźmi . Typowa korpora o sztywnych schematach myślenia i postępowania.

A.

Nie wiem skąd opinia, że w Amplifonie pracują osoby bez odpowiednich kwalifikacji. Zdecydowana większość naszych Pracowników to absolwenci Policealnych Studium Zaowodowych na kierunku Protetyka Słuchu lub absolwenci studiów wyższych, głównie Audiofonologii. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach Asystenta którzy chcą się rozwijać w kierunku Protetyki, są zobowiązani do podjęcia nauki w szkole policealne. Firma współfinansuje proces uczenia się. Dodatkowo w Amplifonie istnieje sieć centrów szkoleniowych, które realizują szkolenia w oddziałach- żadna szkoła nie zastąpi pracy "na żywo" z Pacjentem- to tam zdobywa się najwięcej umiejętności. W centrach szkoleniowych pracują Protetycy z dużym doświadczeniem, którzy dzielą się swoją wiedzą z nowozatrudnionymi osobami. Praca jako Protetyk to nie tylko wiedza protetyczna, ale również standard obsługi Klienta, znajomość oferty rozwiązań wspomagajacych słyszenie, umiejętności związane z budowaniem relacji z Klientem, obsługa oprogramowania- nad tymi aspektami pracuje się w okresie wdrożenia nowego Pracownika.I wbrew wcześniejszym wpisom nie trwa to 2 czy 3 dni.

MMM
@A. 22.01.2018 16:45

Ilu jest wykwalifikowanych pracowników? Ilu skończyło szkole? Każdy z nas wie, że WIĘKSZOŚĆ to osoby bez przygotowania. No chyba, że wcześniej były handlowcami:)

byłypracownikamplifon

Nie polecam pracy w tej firmie. Potwierdzam to co piszą poprzednicy- całkowity brak profesjonalizmu. Pracownik to śmieć. Kiedyś pracowało się tu przyjemnie, a teraz tragedia. Wszystko zakrywane pod uśmiechem. Zmiany przynoszące niekorzyści finansowe. Zatrudnianie pracowników bez wykształcenia, którzy są jedynie sprzedawcami. Przedmiotowe podejście do klientów. Nieudolność w rozwiązywaniu problemów oraz niedocenianie pracownika. Nieprofesjonalne przeprowadzanie szkoleń. Brak relacji i odpowiedniego przebiegu informacji pomiędzy kierownikami regionalnymi, a Łodzią.Firma che być otwarta na pracownika, rozmowna- jednak w konsekwencji są to tylko idealistyczne założenia. Ciesze się, że już tam nie pracuję- i każdemu kto chciałby tam zacząć pracę jej nie polecam. Ludzie nie dajcie z siebie zrobić upośledzonych pionków, którzy nie mają nic do powiedzenia. Było również wiele miłych momentów podczas pracy tam- ale w rezultacie wszystko złe co się wydarzyło przewyższa to co było dobre.

anonim

(usunięte przez administratora)

KU
@Takasobie 18.06.2017 14:39

tyle, że Audiofon i Kind to też korporacje i to dużo bardziej rygorystyczne niż Amplifon...

Zawiedziona
@Takasobie 18.06.2017 14:39

Też tak myślałam, że praca w małej prywatnej firmie będzie spokojniejsza i tak naprawdę trafiłam z "deszczu pod rynnę" . Chodzi mi dokładnie o firmę Tjaudio, gdzie zapowiadało się dosyć dobrze ale jednak porażka ukazała się po około 3 miesiącach. W większych firmach nie masz do czynienia bezpośrednio z właścicielem i jego "widzimisię" - najwyżej możesz trafić na głupiego RKSa ale to już inny temat. Natomiast w Tjaudio ( małej rodzinnej firmie....) szarpanina z właścicielem jest na porządku dziennym - wydzwanianie, zmienianie frontu co 15 min, głupie wymysły, szkolenia od czapy nic nie wnoszące... zrzucanie na protetyka dosłownie wszystkiego - szukaj lokalu, organizuj akcje marketingowe, stój z ulotkami, łaź po lekarzach i proś o współpracę, organizuj remonty lokali , dopilnuj nowych lokalizacji, przetargów a jeszcze sprzedawaj i miej wyniki... normalnie NIEPOROZUMIENIE. Przeczytajcie sobie opinie na temat tej firmy to zrozumiecie czym różni się "mała rodzinna firma" od tzw. korporacji... Teraz uważam ,że lepiej jednak było w korpo.

sprzedawca

Firma zatrudnia osoby, które są przede wszystkim sprzedawcami. Wykształconych osób jest bardzo mało, niestety.... Klienci są oszukiwani i trafiając do punktu, nie zdają sobie sprawy, że są przyjmowani przez osoby, które nie mają wiedzy w dziedzinie protetyki. Szkolenia, które są 'przeprowadzane' w firmie to fikcja....brak słów. Myślę, że firma nie ma pomysłu na siebie i ciężko będzie się przebić wśród firm, które są na rynku od lat. Polecam osobom, które są dobrymi sprzedawcami, nie mają wielkich oczekiwań i chcą gdzieś zdobyć doświadczenie w sprzedaży.

Odpowiedz
@pozytywna 20.01.2018 12:24

Oczywiście, że problem był zgraszany. I jak większość spraw bagatelizowany.

Odpowiedz
@Odpowiedz 22.01.2018 19:51

Rozumiem, że firma ma dużo pracy i nie na wszystko wystarczy czasu w trakcie pracy. Ale nie rozumiem dlaczego wszyscy wszystko wiedząc i to potwierdzając nie reagują. To co z pozoru wydaje się ok często nie jest. Moja dobra rada to, żeby firma bardziej patrzyła na ludzi, a nie tylko na wyniki. Bo jak będą rozwiązywane wewnętrzne problemu to i reszta będzie sprawnie szła ;p

Amplifon Poland Sp. z o. o.

Odnosząc się do komentarzy dotyczących kontaktu z biurem, chciałabym zwrócić uwagę, że praca w centrali wygląda odmiennie niż uważa część Pracowników. Staramy się na bieżąco odpowiadać na problemy oddziałów (oczywiście te, o których wiemy i zostaliśmy poinformowani), ale nie zawsze udaje się to zrobić niezwłocznie. Praca w biurze wiąże się m.in. z codzienną pomocą oddziałom, ale także z projektami korporacyjnymi, współpracą z firmami zewnętrznymi i obsługą administracyjną całej firmy. Dlatego jeśli ktoś czuje, że długo nie dostaje odpowiedzi na swoje pytanie, zachęcamy do ponownego kontaktu z danym działem. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i też popełniamy błędy. Odnośnie komentarza dotyczącego pracy pod wpływem alkoholu, nigdy nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia, a takie rzeczy należy od razu przekazywać do przełożonych. Nie mając dowodów łatwo jest oskarżać kogoś o takie działania.

pozytywna

Czytam te komentarze i nie mogę się zgodzić ze wszystkim co piszecie, większość rzeczy jest zdecydowanie przekoloryzowana (w mojej o opinii oczywiście). Oczywiście że firma zatrudnia sprzedawców, ale żaden z nich nie pracuje jako protetyk, ale ewentualnie asystent, wiec argument że klienci są oszukiwani jest kłamliwy. Szkolenia wcale nie trwają 2 tygodnie, chyba że jakieś szkolenie wstępne, z tego co wiem to szkolenie trwa później o wiele dłuższy czas, a osoby nadal są asystentami. Jeśli chodzi o biuro to nie miałam nigdy problemu z kontaktem czy załatwieniem mojej sprawy, ale dopiero odkąd zgłaszam bezposrednio do danego działu. Zdarzyło mi się że kierownik regionalny obiecywał że coś zalatwi, a później jak nie otrzymywałam odpowiedzi to dzwoniłam bezpośrednio do działów i okazywało się że nikt im nie przekazał informacji. Ogólnie jeśli chodzi o biuro to ja im współczuję, w marketingu jedna osoba na całą firmę, w HR dwie osoby, a firma coraz wieksza:) Ja ogólnie ze swojej pracy jestem zadowolona, w tym roku dużo zmian, trochę mnie to stresuje ale mam nadzieję że będzie dobrze:) pozdrawiam

Protetyk

Praca sama w sobie była bardzo przyjemna. Jeśli trafisz do punktu, w którym osoba będzie chciała stworzyć wspólnie z Tobą drużynę i grać do jednej bramki - to jest prawdopodobnie Twoja pierwsza i ostatnia najlepsza rzecz, jaka może Cię w tej firmie spotkać. Wykształcenie pracowników pozostawia wiele do życzenia. Przyjmuje się masowo ludzi z doświadczeniem tylko w sprzedaży i oczekuje się, że po dwóch tygodniach szkolenia będą posiadali minimum dwu letnią wiedzę z zakresu protetyki słuchu. W wielu punktach po prostu widać, że pracownicy świecą oczami i nadrabiają niedociągnięcia, które spowodował szczebel centralny.... Ogromny szacunek do nielicznej garstki doświadczonych protetyków z uprawnieniami NFZ. To oni są ostoją tej firmy na dobrą sprawę... Zarobki, to sprawa indywidualna, do bardzo małej, ale zawsze negocjacji. Szkolenie firmowe.... Proszę, nie oszukujmy się. Kilkudniowe szkolenie w centralnej siedzibie na dobrą sprawę jest dla ludzi z wykształceniem, którzy wiedzą o co chodzi i swobodnie poruszają się w terminologii. Dla świeżo przyjętych osób, bez doświadczenia niestety nie dadzą one nic poza strachem ile do opanowania przed Wami w krótkim czasie... Nie liczy się, jaki wizerunek starasz się stworzyć, jak bardzo zależy Ci na zaufaniu ze strony klienta. Liczy się tylko wynik. Skoro ktoś przyszedł to ma być sprzedaż, nie ważne, czy ktoś jest mentalnie gotowy do zakupu czy nie... Dział Marketingu - wielki szacunek za to co i tek starają się robić, przynosi to różny efekt ale jak na tak małe siły przerobowe to dają z siebie absolutnie wszystko! Dział HR - nie liczcie na sprawne odpowiedzi lub sprawne załatwienie jakiejkolwiek sprawy. Prawdopodobnie po wysłaniu wielu wiadomości i tak nie otrzymacie satysfakcjonującej odpowiedzi. Ktoś kto dowodzi działem HR niestety się kompletnie nie nadaje do zarządzania zasobami ludzkimi w firmie. Prezes może i był bardzo przychylny pracownikom, ale to uległo drastycznej zmianie. Nie dajcie się zwieźć, że Amplifon to jedna wielka rodzina, bo jak przychodzi co do czego to zostajecie sami, nie liczcie na jakąkolwiek pomoc ze szczebla centralnego.

Szukam pracy
@Protetyk 15.01.2018 14:52

W jakim mieście pracowalas?

A

Byłam asystentkom w gabinecie, byłam w łódzkim biurze na szkoleniu, z tego co widziałam call center to (usunięte przez administratora), na szczęście już nie pracuje w tej nie godnej firmie...

śka

Witam jestem tu nowa zaproszono mnie na spotkanie mam dzwonić do abonentów takie call center, umowa o pracę...warto zaryzykowac??? Bardzo proszę o podpowiedż

K.L A.

Witam, Pracuję w firmie od kilku praktycznie od początku, bywa różnie jak wszędzie. Ostatni rok pracy był ciężki bo bardzo chaotycznie prowadzony przez osoby decyzyjne, ale to co daje przynajmniej protetykom ta firma to swoboda w poszukiwaniu rozwiązań dla klientów, oczywiście pod warunkiem, że masz wiedzę i wiesz jakie rozwiązania należy wybrać. Dużo do życzenia pozostawia dział marketingu którego nie ma, dział HR który jest kompletnie bierny w wielu sytuacjach. Sami ludzie pracujący w porządku, szczególnie Ci pierwsi pracownicy zaangażowani, pracujący pomimo trudności tak samo wydajne i aktywnie jak od początku. Trudność jest taka, że jest to stosunkowo młoda firma na rynku polskim, więc nie można jej porównać do działania konkurencji będącej na rynku od kilkunastu lat. Trochę poszukuje właściwej drogi do stabilizacji często niestety kosztem pracowników. Same produkty oferowane dla klientów są z dwóch bardzo dobrych firm produkujących aparaty słuchowe. Największy minus, tylko w niewielu punktach pracują doświadczeni protetycy, większość gabinetów prowadzą dopiero uczące się osoby lub takie które dopiero co podjęły szkołę i tutaj jest największy kryzys firma idzie w kierunku sprzedawców z niewielką podstawową wiedzą protetyczną. Co jest poniekąd kłamstwem dla klienta przychodzącego do "specjalisty". Pracuję nadal, cenie za swobodę w doborze rozwiązań jak napisałam. Ale wiem, że nie będzie to firma na najbliższe lata pracy.

Były pracownik

Pracowałam tam trzy miesiące i chyba nigdy nie byłam bardziej szczęśliwa niż w moim ostatnim dniu pracy. Firma wychodzi z założenia, ze nawet zwykła sprzątaczka bez specjalistycznego wykształcenia, a po dwóch tygodniach nauki z jakichś pseudomateriałów, które firma wydaje może zostać protetykiem. Ja tego nie rozumiem. Przecież pacjent, który przychodzi chce wiedzy na temat stanu swojego słuchu. Przecież badania, które są wykonywane idą czasem do laryngologa i oni nie są głupi i wiedza kto to przeprowadził. Niejednokrotnie spotykałam się również z pytaniem od pacjenta, gdzie na pieczątce jest napisane, ze jestem PROFESJONALNYM protetykiem. Co w takiej sytuacji odpowiedzieć? Dosłownie trzeba świecić oczami. Dalej akcje marketingowe. Jak jesteś Asystentem Protetyka to logiczne, ze masz mu pomagać, a zajmować się robota, która jest przeznaczona dla Działu Marketingu. Jeśli komuś zabawa w udawanie po dwutygodniowym szkoleniu w protetyka się podoba to mu się będzie podobać, a jeśli nie to cóż...

danielos

nie polecam.. nie miła obłsuga

Weronika

@Amplifonowa - czyli rozumiem, że polecasz Amplifon Poland jako pracodawcę? A czy mogłabyś napisać nieco więcej o warunkach zatrudnienia? Czy przed rozpoczęciem faktycznego zatrudnienia są organizowane szkolenia wstępne? Czy są one płatne? W sieci pojawiła się oferta pracy na stanowisko Sprzedawcy w gabinecie badań słuchu - czy warto na nie aplikować?

Amplifonowa
@Weronika 17.08.2017 10:51

Jak najbardziej polecam. Jeśli chodzi o umowę to wiadomo, że na początku jest na kilka miesięcy, a później jeśli obie strony są na tak, to dostaniesz przedłużenie. Szkolenia oczywiście są bezpłatne i uczysz się przede wszystkim pracując przy protetyku (najlepsza forma nauki tego zawodu) ale jest też szkolenie w centrali firmy i trwa tydzień. W międzyczasie trzeba przyswoić wiadomości z zakresu budowy ucha, budowy i dopasowania aparatów, obsługi klienta i procedur, ale masz na to sporo czasu, więc bez paniki. Potem krótkie sprawdzenie wiadomości. W międzyczasie wiadomo trzeba nadążać nad nowymi technologiami w aparatach, ale jak człowiek raz się nauczy, to potem każdy aparat ustawi. Życzę powodzenia wszystkim aplikującym!

Amplifonowa

Nie biuro, tylko zadowoleni pracownicy, którym CHCE SIĘ PRACOWAĆ i dzięki swojemu zaangażowaniu w wykonywaną pracę osiągają świetne wyniki i są za to nagradzani w należyty sposób. A te negatywne wpisy piszą osoby, które się nie sprawdziły zwyczajnie, więcej pokory moi drodzy - nie każdy się do tej pracy nadaje, dlatego trzeba zmienić kierunek swojej kariery, a nie obwiniac za swoje niepowodzenia firmę. Pozdrawiam

Pracownik

A mi się bardzo podoba i szczerze polecam :)

Protetyczka
@Pracownik 26.07.2017 14:45

Jestem zadowolona że swojej pracy i wyników :) ale to wcale nie oznacza że mam zle zdanie o niektórych osobach z firmy. Nie lubię obłudy i kłamstwa, wszystko pod publiczkę to nie jest dobra metoda. Brakuje ludzi po szkole. Czy ktoś chciałby się leczyć u lekarza bez specjalizacji ? Dopasowanie aparatu to nie tylko sprzedaż ! Dolary w oczach to jedno A fachową pomoc to druga strona medalu. Przepychanki słowne tutaj zaczynają być niesmaczne !!!

Gość
@Protetyczka 27.07.2017 14:07

Jeśli jest Pani zadowolona z pracy i wyników, to może warto zamiast pisać na forum apropo rzeczy, które uważa Pani za złe, porozmawiać z kimś z biura lub z bezpośrednim przełożonym na ten temat? :) Myślę, że warto zgłaszać takie uwagi, do osób odpowiedzialnych - może akurat dzięki temu coś się zmieni w kwestii, które się Pani nie podobają :) Wydaje mi się, że zawsze można spróbować (choć takie rozmowy nie należą do łatwych), zwłaszcza że niektórzy mogą nie mieć świadomości że ich zachowanie jest źle odbierane :) Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

Amplifonka

Ja również jestem zszokowana tak bardzo negatywnymi komentarzami, można wyrazić niezadowolenie, ale to co widzę jest ewidentnie efektem nagonki na Amplifon (zapewne byłych pracowników). Jak w każdej firmie, są rzeczy które wymagają poprawy lub zmiany, ale firma się rozwija, więc nie można tego wykluczyć. Ja osobiście jako pracodawcę szczerze polecam, od momentu rekrutacji warunki zatrudnienia i rozwoju są jasno określone. Łatwo nie jest, bo trzeba sobie na wszystko zapracować, ale uważam że warto. Wsparcie w swojej pracy otrzymuje z każdej strony :)

M.U.

Polecam pracę w firmie Amplifon, od samego początku byłam bardzo miło przyjęta. Wiadomo jak w każdej pracy panują lepsze i gorsze dni, ale ogólna atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna. Nie ma dystansu między pracodawca i pracownikiem, zawsze można porozmawiać i dojść do konsensusu jeżeli coś nam nie odpowiada. Zastanawiają mnie te negatywne wypowiedzi... osobiście jestem zadowolona z nagród, benefitów, wypłaty i atmosfery ;)

M.S.

A ja szczerze polecam! Z przykrością czytam te bardziej surowe komentarze. Mam za sobą dwa lata pracy w Amplifon i dlatego przypuszczam, że moja opinia może być dla Państwa obiektywna. Amplifon jest drugą firmą protetyczną w której zdobywam doświadczanie zawodowe i piątym w całej mojej karierze ogólnej. Amplifon zatrudnił mnie w tedy kiedy tego potrzebowałam (z poprzedniej dużej firmy zwolniłam się ze wg. na mobing), a później dał konkurencyjne narzędzia do pracy (nowoczesny gabinet, dobre aparaty), margines zaufania i bardzo ważną dla mnie: elastyczność w pracy z Pacjentem. Dzięki temu odkryłam, że granice stawiamy sobie sami, a sukces jest na wyciągniecie ręki. Przełamanie wielu barier jest możliwe tylko dzięki samodzielności, aktywności własnej i inicjatywie. Dążę do tego, że nie ma firmy która wynagradza jedynie za obecność w pracy i nie ma firmy innej niż Amplifon, która dawałby pracownikowi milion szans i dwa miliony pomysłów na realizację celów. Dlatego tym bardziej zaskakujące są dla mnie wpisy o ciągłych zwolnieniach, bo ich po prostu nie ma. Za to są: bardzo atrakcyjne premie dla protetyków za relacje celów, bonusy za rentowność kwartalną, dodatki do kursów, szkół i szkoleń, nagrody indywidualne! Ja za realizacje swoich zadań podstawowych przez te dwa lata otrzymałam wyjazd do SPA na weekend, karty podarunkowe do Rossmana, i pakiet akcji Firmy (to był dla mnie i dla mojej rodziny prawdziwy szok :D). Przyznaje często trzeba zastanowić się jak pozyskać Pacjenta, zaplanować swoją pracę, ale nie popadajmy w skrajności – tak jest wszędzie! I ostatnia sprawa: relacja Firma-Pacjent. Amplifon jest w stanie zamówić aparaty dla Pacjenta nawet takie, które nie są w aktualnej ofercie firmy. Poza tym zawsze indywidualnie i elastycznie dostosowuje się do jego potrzeb audioprotetycznych i możliwości finansowych! Amplifon nieustannie motywuje, organizuje szkolenia i kursy zawodowe, przeprowadza egzaminy odświeżające wiedzę swoich protetyków. Wszystko jest więc ok.! :)

protetyk07

Na pewno nie jest to firma dla profesjonalnych protetyków słuchu. Protetycy mają robić dosłownie WSZYSTKO. Kiedy oddział prosperuje dobrze to współpraca z centralą i kierownikami jest super, natomiast kiedy pojawiają się problemy w oddziałach to kontakt nagle się urywa i protetyk zostaje sam na placu boju. Dźwięk przychodzącego maila przyprawia pracowników o gęsią skórkę... następna tabelka z obrotami wszystkich gabinetów. Pacjenci przychodzą do firmy i proszą o usunięcie kart ponieważ są przerażeni ilością wykonywanych do Nich telefonów. Mało czasu na wykonanie badania, słabo wygłuszone kabiny... Liczy się sprzedaż, sprzedaż, SPRZEDAŻ. W ten sposób firma nie zajdzie daleko... Ilość negatywnych komentarzy mówi sama za siebie. Ostatnimi czasy jest ich coraz więcej i ja się również dołączam. SZCZERZE NIE POLECAM !

chłopak
@protetyk07 11.07.2017 11:55

ziwne, bo jestem klientem Amlifon, zajęto się mną bardzo profesjonalnie, pani iała dla mnie czas, wysłuchała, badanie robiła, zaproponowała niestety tak samo drogie aparaty jak u konkurencji, ale że obsługa była świetna to się zdecydowałem jednak tutaj. Nikt do mnie nie wydzwania, chcąc zaplanować wizytę na dostrojenie aparatów mogłem to zrobić bez problemu. Nikt do mnie z reklamami ani naciskiem nie wydzwaniał. Jako klient jestem zadowolony.

Amplifonowa

Zamiast znaków zapytania miały byc uśmiechnięte minki

Amplifonowa

Negatywne komentarze są od osób, którym nie chciało się pracować. Liczyły na premie za pierdzenie w stołek ???? tak łatwo niestety nie ma. Akcje marketingowe raz przynoszą efekty, a raz nie. To nasza praca i zaangażowanie jest kluczem do sukcesu! Ważne żeby każdego klienta traktować indywidualnie, sprawić żeby poczuł się u nas jak w domu. Nam się to udało, - mamy mnóstwo świetnie prosperujacych oddziałów, a atmosfera w firmie jest świetna - z każdym rozmawiasz jak z równym sobie - czy to kierownik czy prezes. Za to cenię Amplifon, a pracowałam juz w podobnej firmie i chodziłam tam do pracy z bólem brzucha. Jak ktoś mówi o wyzysku i ceferkach w Amplifon to śmiać mi się chce, bo widać, że osoby piszace to, nie mają żadnych argumentów na potwierdzenie swojej tezy, bo skąd mają je mieć skoro takie rzeczy nie mają tutaj miejsca? To się nazywa urazona duma i noc więcej. Ja polecam pracę w Amplifon - możliwości rozwoju jest mnóstwo, sama jestem tego przykładem, a wypłata cieszy oko i konto za każdym razem ????

Protetyczka

Zgadzam się z Tobą. Przykładów można podać jeszcze więcej. Chociażby taki, że protetyk najpierw sprząta łazienkę cifem, a za chwilę idzie do kabiny badać pacjentów...słupki i statystyki co chwilę w mailach z których trzeba się w kółko tłumaczyć...pacjent wchodzący z ulicy ma być przyjęty od razu - jak? Przy pełnym kalendarzu nie masz czasu iść się brzydko mówiąc wysikac,a gdzie jakość tej wizyty? Niestety, ale jak się ma pacjentów co 15 minut to się tego nie da pogodzić. Tym bardziej jak w międzyczasie jesteś jako protetyk jeszcze nauczycielem dla swojego asystenta, bo przychodzi zielony... Akcje marketingowe typu masz iść na miasto i przyprowadzić do punktu 5 osób z czego sprzedać minimum dwa aparaty? Przecież to jest żałosne. Dla firmy amplifon ubytek wysokotonowy z nienagannym rozumieniem mowy także nadaje się do zaprotezowania, a Ty jako wykształcony protetyk czujesz się jak idiota, bo wiesz, że ten ktoś nie ma problemu, a ty na sile musisz mu coś mierzyć... Przede wszystkim rozliczanie protetyka z akcji marketingowych, telefonów do pacjentów i badań w przychodniach? Na jakiej podstawie? Przede wszystkim od tego powinien być marketing, a nie protetyk. Protetyk po to wydaje kupę pieniędzy i własnego czasu na zdobycie wiedzy i wykształcenia, żeby zajmować się pacjentami. Nikt z nas nie konczyl dodatkowo księgowości, marketingu i zarządzania, żeby być wszechstronnym pracownikiem, który zostanie w amplifonie doceniony. To raz. Dwa - mam się domyślić ile osób przyjdzie na badanie z niedosłuchem? Żałosne... Jakoś dziwnym trafem protetycy z amplifon idą do konkurencji, a z konkurencji nikt do amplifonu przyjść nie chciał,albo działo się to bardzo sporadycznie.

Protetyczka

Zgadzam się z przedmówcą. Amplifon jak każda firma protetyczna nie jest instytucją charytatywną, lecz normalnym przedsiębiorstwem, które musi się utrzymać. Co za tym idzie musi realizować cele sprzedażowe,a cele te są rozłożone na poszczególne gabinety. Osoby, które nie rozumieją że żadna firma nie udzwignie na dłuższą metę dokładania do ich wynagrodzenia (o innych kosztach funkcjonowania gabinetu nie wspominam) rzeczywiście powinny być może zmienic branżę. Wielu naszych pracowników realizuje cele, ma szansę na b. porządny zarobek, dobrze się czuje w Amplifonie i pracuje tu od lat (często od samego początku). W Amplifonie liczy się zaangażowanie, aktywność, pomysłowość, chęć do pracy. Bierność, postawa czy się stoi czy się leży, roszczeniowość- to nie tu. Warto to wziąć pod uwagę składając cv do A. Dla mnie osobiście Amplifon to przede wszystkim niesamowita szansa rozwoju, otwartość na pomysły i miejsce z którym dobrowolnie zwiazalam się na długo. Polecam osobom, które chcą się uczyć i rozwijać , są odważne i potrafią wziąć odpowiedzialność za swoje obowiązki wynikające z umowy o pracę.

Zadowolony Pracownik

Moi drodzy, czytam te komentarze i mam wrażenie, że każdy chciałby nic nie robić i zarabiać za to ogromne pieniądze. W Amplifonie można zarabiać duże pieniądze, ale nie za picie kawy i przeglądanie facebooka. Jeśli nie ma się zapału oraz chęci aby odnieść sukces, to lepiej nie zaczynać żadnej ambitnej pracy tylko szukać czegoś innego, chociaż przecież w każdej pracy oczekuje się EFEKTÓW. Atmosfera w Amplifon jest naprawdę super, można liczyć na wsparcie z każdej strony, ale trzeba być na tą pomoc otwartym i nie bać się również krytyki (która na marginesie jest konstruktywna). Jeśli pracownik nie realizuje celów, to nikt nie będzie go głaskał po główce, i tak jest w KAŻDEJ firmie. Amplifon to jest firma SPRZEDAŻOWA, dlatego nie rozumiem skąd wasze zdziwienie, że trzeba realizować cele sprzedażowe, przecież to jest normalne. W każdej firmie o takim charakterze zarabiasz tyle, na ile sobie zapracujesz, a fakt, że jest naprawdę wielu świetnych i zadowolonych Pracowników pokazuje, że się da. Zachęcam więc do tego, aby zamiast wylewać swoje żale na forum, jaki to ten Amplifon nie jest "be", zastanowić się nad sobą i swoim podejściem do pracy, ew. znaleźć pracę w firmie o innym charakterze :) Pozdrawiam

protetyk
@Zadowolony Pracownik 13.06.2017 12:59

Pisanie dużymi literami oznacza krzyk. Zgadzam się, że w każdej firmie oczekują efektów, ale należy pamiętać , że apart słuchowy jest poniekąd wyrobem medycznym. Jestem zdania , że sprzedaż w takiej firmie należy połączyć z wiedzą medyczną aby nikomu nie zrobić krzywdy. To samo dotyczy aptek, sklepów medycznych i tym podobnych firm. Światem niestety rządzi pieniądz, coraz mniej liczy się człowiek.

Jeszczeprcj

Tyle wartosciowych i pracowitych dziewczyn sie pozwalniało w ostatnim czasie.. każą już sobie samemu ściągać klientów.. z ulicy.. Też niedługo to rzuce w chole re.

Weronika

@Toka wspominasz o zwolnieniach w Amplifon Poland Sp. z o.o. Czy możesz napisać więcej na ten temat? Jak przedstawia się sytuacja? O jakich nagminnych zwolnieniach piszesz?

Mimo

Jest to firma u której nie liczą się ludzie tylko jak wszędzie cyferki ,to tragedia co się wydziwia . Żadnego szacunku dla pracowników ,klientów,a zapominają,że wszystko wraca ,marne grosze ,a wyzysk podwójny.Ludzie o kamiennych sercach.Wyśmiewanie się za plecami ,obiecywania ogromne ,a w rzeczywistości szok trzeba tylko być w środku ,a widać co się wyprawiam.Zastanówcie się niczym podejmiecie pracę .ODRADZAM.

Ola k

ktos cos wie o punkcie w tychach? zlozylam cv i czekam na odpowiedz pracowalam kiedys w geers w tychach

Protetyczka

Od kiedy tam nie pracuje to śpię spokojnie...dyrekcja ma gdzieś pracowników, a tym bardziej pacjentów. Kasa ma się zgadzać i nic więcej. W firmie pracuje tylko kilku protetykow, a cała reszta nie ma zielonego pojęcia o tej pracy, więc nie ma co się dziwić, że ludzie nie są zadowoleni...

aoms

Szanowni Państwo. Mam bardzo złe zdanie o firmie Amplifon. Zostałem namówiony nieprawdziwymi informacjami o poprawie słuchu po zastosowaniu Waszych aparatów. Reklamuję ich działanie od pierwszych dni po zakupie Słuch i rozumienie miało się stopniowo poprawiać. Nic takiego nie nastąpiło pomimo upływu kilku miesięcy. Pracownicy sklepu odmawiają mi podania miejsca pracy właściwej osoby stojącej na czele firmy w Warszawie. To nie jest sprawa do opisania.To jest sprawa do rozmawiania - na razie. Czuję się oszukany i wykorzystany.Proszę o umożliwienie mi rozmowy z osobą zarządzającą firmą. Podobno jest to prezes Radek. Informację tą otrzymałem poza sklepem Amplifon. Liczę na pozytywne podejście i odpowiedź bez zbędnej zwłoki. Andrzej Sternicki

Gaja
@aoms 14.04.2017 15:58

Gdyby aparaty poprawiały słuch, to nie byłoby wśród nas osób głuchych ☺ owszem poprawiają one rozumienie mowy, ale nie od razu. Na to potrzeba czasu, który to poprawi po latach zaniedbań. Trzeba troszeczkę pomyśleć zanim zacznie się pisać takie irracjonalne pretensje. To tak jakby pójść do drogerii, majac 70+ i domagać się od sprzedawczyni rozmowy z producentem kosmetyku, który miał wygladzic zmarszczki, a one jak były tak są ????

objawienie
@aoms 14.04.2017 15:58

Jak masz ubytek słuchu spowodowany zniszczeniem komurek słuchowych to jakim sposobem aparat ci to poprawi? Możesz dzięki noszeniu aparatu słyszeć wyraźniej, dokładnie ale po zdjęciu nadal będzie niedosłuch. Tyle, że idac na dyskotekę do klubu tańczyć aparatu nie zakładaj, będą tam tak samo głusi jak ty i ja :P

Weronika

Wiedzieliście, że Amplifon zatrudnia ponad 10,000 pracowników na całym świecie? Więcej dowiecie się pod linkiem: http://www.amplifon.com.pl/amp1_223/onas

protetyk

Pani DS , jakie to ma znaczenie w jakich godzinach pracuje konkurencja. W konkurencji pracują protetycy, w Amplifon w większości asystenci bez szkół i kierunkowego wykształcenia. Zastanówmy się, czy mając problem ze zdrowiem (nie tylko ze słuchem) zgłosilibyśmy się do specjalisty czy do przypadkowej osoby. No cóż niektórzy w tej firmie mają tzw "syndrom Napoleona". Pozdrawiam i życzę mądrego zarządzania firmą i zasobami ludzkimi.

Noname
@protetyk 08.04.2017 17:25

To było z ironia, ja uwazam, ze protetyk przede wszystkim powinien byc protetykiem, a widac firmom zalezy bardziej na sprzedawcach i to jest wielki minus tego wspanialego zawodu

protetyk
@Noname 08.04.2017 22:03

Protetyk, który chce zajmować się tylko badaniami słuchu powinien szukać pracy w miejscach, w których nie sprzedaje się aparatów, wtedy nikt mu nie będzie narzucał żadnych "cyferek" :)

Pracujaca:)

Bylam we Wroclawiu na zastepstwie, miejsce ma duzy potencjal, spora baza, zainteresowanie ludzi, wysylani od lekarza, a ludzie cuudowni tam przychodza.. :) tylko trzeba kogos kto ogarnie to jak to tam zostalo zaniedbane.. i ludzie zaniedbani.. ;)

Weronika

@Asystentka, jeżeli kieruje Pani wiadomość do Pana Prezesa - polecam bezpośredni kontakt w tej sprawie. Co możesz powiedzieć jeszcze potencjalnym kandydatom o pracy w tym miejscu?

Asystentka

Witam. Życzylabym sobie aby moja opinię przeczytal p. Radek prezes Amplifon, ktory tak naprawdę nie wie co dzieje w firmie. Czuje sie oszukana przez firmę. Kiedy przyjmowałam do firmy obiecano mi, że będę pracowała od godz 8.00 do 16.00 i było tak przez trzy m-c. Dodam że zrezygnowałam z pracy w poprzedniej firmie kilka razy uprawniając się co do godzin w których będę pracować i informując, że podejmę pracę tylko pod warunkiem, iz będą to w/w godziny. Kiedy miałam podpisywać kolejną umowę okazało sie, że będę pracować w godz 9.00-17.00 a jeśli nie zgodzę się to umowa nie zostanie przedłużona. Kierowniczka regionalna na region Wrocław urządza sobie dziecinadę o czym pewnie prezes nie wie, bo we Wrocławiu nie ma komu pracować. W ciagu 4 lat istnienia firmy na wrocławskim rynku odeszło z firmy 14 osób. Dlaczego? Dobre pytanie dla pana prezesa.

Amplifon Poland Sp. z o. o.
@Asystentka 29.03.2017 09:53

Szanowna Pani, Bardzo dziękujemy za wypowiedź. Wierzymy, że opinie naszych Pracowników pozwolą nam stawać się w przyszłości coraz lepszym Pracodawcą. Na pewno przeanalizujemy Pani zastrzeżenia. Pozdrawiamy Amplifon Poland Sp. z o. o.

DS
@Asystentka 29.03.2017 09:53

Szczerze współczuję takiego zdania o firmie i o Kierowniczce Regionalnej. Działalność firmy opiera się o pewne zasady. W momencie złożenia aplikacji nie było takich wymagań, żeby pracować w godz. 9:00-17:00. Jednakże te wymagania zmieniły się. Umowa na okres próbny podpisywana jest na okres 3 miesięczny. Przykro nam, że warunki zaproponowane w związku z przedłużeniem umowy nie spełniają oczekiwań. Pragnę jedynie nadmienić, że praca we wszystkich Oddziałach Wrocławskich to praca w godz. 9:00 -17:00, a oferując godziny 8:00 -16:00 kierowaliśmy się indywidualną sytuacją pracownika i jego dobrem, gdyż pozwalały na to okoliczności. Niestety okoliczności uległy zmianie i kontynuacja współpracy na takich warunkach nie była możliwa. Żałuję niedocenienia tego faktu. Wrocław to duże miasto, gdzie konkurencja pracuje nawet do godz. 18:30, nie mówiąc o pracujących sobotach lub pracy zmianowej. Tak więc, proponowane godziny pracy wydają się być dogodne. Jeszcze dodam, że zawsze jesteśmy otwarci na dialog z Naszymi pracownikami, a Dyrekcja pozytywnie odnosi się do rozpatrywania spraw indywidualnych. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej karierze.

Amplifon Poland Sp. z o. o.

Firma Amplifon aktualnie poszukuje osób na stanowisko: protetyk słuchu. Jeśli lubisz pomagać innym ludziom i chcesz poprzez pracę poprawiać jakość życia osób z niedosłuchem, dołącz do naszej firmy i pomagaj innym żyć pełnią życia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i aplikowanie poprzez link : http://www.gowork.pl/praca_podglad,6650539

Weronika

@Kate, odbyłaś już kolejną rozmowę czy jeszcze wszystko przed Tobą? Jakie wrażenia po pierwszej?

Weronika

@Kate, a w jakim mieście starasz się o stanowisko?

Kate
@Weronika 17.03.2017 09:44

@Weronika, Wrocław

Kate

Czy ktoś z obecnie lub kiedyś pracujących w Amplifon musiał jechać na kolejną rozmowę do Łodzi, starając się o stanowisko w innym mieście?

Tolka
@Kate 16.03.2017 22:31

Wszyscy jadą do Łodzi, tam jest centrala firmy (w budynku jak większy dom rodzinny), możesz poznać od razu z pół kadry kierowniczej, albo i więcej, jedziesz na swój koszt. Potem tam odbywają się szkolenia asystentów i protetyków, chyba, że od razu trafisz do oddziału i tylko tam Cię przeszkolą

Toka
@Kate 16.03.2017 22:31

Tak. Odradzam zwalnią ja nagminnie ludzi u wykorzystują po okresie próbnym 3 miesiące zwalniają.

bionic girl

@amoże masz rację, wiele zależy od lokalizacji i konkretnego oddziału, więc który ty konkretnie tak bardzo polecasz i zachwalasz? ciekawe też czy w każdej lokalizacji jest takie samo wynagrodzenie.

anonim

(usunięte przez administratora)

Xoco

Terminowa

olek

Czyste naciąganie. Najtańszy aparat 2000 zł-. Zwykła mafia bo warte to 200 zl- ale korzysta z różnych refundacji i robi starszych ludzi w konia. Chamstwo które trzeba wyplenić.

Mini
@olek 11.09.2016 11:53

Serio? Masz w ogole pojecie o tym? Widziales kiedys czlowieka ktoremu doskwiera niedosluch, a po ubraniu aparatu czuje taka radosc, ze nie chce rozstawac sie z nim.. to nie sa ceny od tak z kosmosu. To jest protetyka, rehabilitacja ucha, nie wciskanie ludziom sprzetu, nie da sie namowic kogos kto tego nie potrzebuje wiec ogarnij sie nim zaczniesz pisac takie bzdury.

Mini

Pracuję jako asystentka protetyka, zajmuję się dokumentami itp. Bardzo rzetelna firma, weekendy wolne, nie mogę nic im zarzucić, jedyny stres to ludzie którzy przychodzą, czasem fajni, czasem mniej. Wystarczy cierpliwość, uśmiech i profesjonalizm. Polecam.

amoże

Jako pracodawce szczerze POLECAM ,l firma ok :), Ale zależy od tego do jakiego miasta i oddziału starasz się o pracę , tak naprawdę władzę trzyma regionalny a sam prezes to nie wie tak naprawdę co się dzieje w danym oddziale , A SZKODA :(

ona

Omijajcie tą firmę z daleka! pracowałam tam i całe zarządzanie nią, przez Pana Radka, który nazywa się PREZESEM, a jest jedynie członkiem zarządu to jedna wilka kpina! za nic mają pracowników i klientów!

Audioprotetyk

Apel do osób niedosłyszących: starajcie się korzystać, zwłaszcza przy doborze i zakupie aparatów słuchowych, z usług małych, w całości polskich, firm a nie ogromnych sieciówek, mających zwierzchnictwo poza granicami Polski. W takich molochach, protetyk słuchu bardzo szybko przekształcony zostaje w sprzedawcę, podobnego do tego ze sklepu obuwniczego. Takie jest prawo wielkiego biznesu i wielkiej ekonomii. Nie dajcie się zwieść pięknym wnętrzom, słodkim minom, rozkosznym uśmiechom, kawie z ciastkiem i innym gratisom. To i tak Wy za wszystko płacicie i nawet nie zdajecie sobie sprawy jak słono. Pozdrawiam

Zostaw opinię o Amplifon Poland Sp. z o.o. - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Amplifon Poland Sp. z o.o.