Opinie o Match Bemanning Poland Prosta S.A. w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Match Bemanning Poland Prosta S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Match Bemanning Poland Prosta S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Match Bemanning Poland Prosta S.A. w Szczecin

Tadek

Dzień dobry - zaznaczę, że już nie jestem pracownikiem tej firmy, ale chciałem się podzielić informacjami jako osoba, która dla norweskiego Matcha przepracowała ponad 10lat i obecnie jest na norweskiej emeryturze. Nie musiałem tego robić, ale o szczera opinię poprosił mnie znajomy, który wyjeżdża do nich do pracy - a jak stwierdził "na goworku nie mają żadnego info". Firma jest pośrednictwem pracy, których jest wiele na rynku norweskim. Za moich czasów specjalizowała się w zatrudnianiu hydraulików przemysłowych, elektryków i monterów wentylacji. Osobiście pracowałem na kilkunastu projektach przez tego pośrednika jako hydraulik. Po 25latach pracy w Stoczni Szczecińskiej praca na projektach norweskich była miłym zaskoczeniem. Oczywiście, wymagania są wysokie, ale jest zupełnie inna kultura pracy, przestrzega się BHP i szanuje pracownika. Zdarzają się wyjątki gdzie szef budowy jest ciężki do dogadania, ale bardzo rzadko. Przeciętna stawka dla hydraulika wynosi około 270-290NOK na godzinę (obecnie może więcej, ja skończyłem pracować 2 lata temu). Match Bemanning zawsze wypłacał wynagrodzenia na czas i zgodnie z ustalonymi stawkami, na niektórych projektach opłacone były też przeloty. Kontakt z centralą nigdy nie stanowił problemu, telefonicznie czy mailowo można było wszystko załatwić. Z tego co wiem, to teraz mają biuro w Polsce i dzięki temu kontakt jest jeszcze lepszy, ale nie miałem już przyjemności z nimi współpracować. Z istotnych kwestii - Match zawsze organizuje zakwaterowanie przez prohousing więc w większości przypadków warunki mieszkaniowe są dobre. Koszt za moich czasów wahał się w granicach 2-3tys NOK miesięcznie, co jest bardzo niską stawką jak na koszt pokoju np. w Oslo czy Bergen. (pracowałem na projektach w Drammen, Bergen, Oslo, Trondheim, Hammerfest, Lillehammer, Tonsberg, Stavanger, Floro, Forde, Friedrikstadt - zawsze bardziej opłacało się wziąć mieszkanie od Matcha niż samemu wynajmować). W sytuacjach trudnych można było zawnioskować o zaliczkę przed terminem wypłaty pensji - a wiadomo, różnie bywa. Dają ciuchy robocze i narzędzia, ale trzeba ich pilnować, bo przydział jest jednorazowy i jak się coś zgubi to za kolejne zestawy potrącają z pensji. Na niektórych projektach dostępne były samochody służbowe na dojazdy - ale to już organizował klient, a nie Match. Ogólnie oprócz Matcha pracowałem też dla innych firm typu adecco, jobzone itp, ale warunki i stawki w Matchu były zazwyczaj najlepsze. Żeby nie było zbyt kolorowo dodam, że na jednym projekcie było bardzo ciężko gdyż BAS był nie do dogadania, trzeba było odczekać 2 tygodnie zanim udało się zorganizować przeniesienie na inny projekt. Chociaż muszę przyznać, że to też udało się załatwić. Ogólnie polecam - moje doświadczenia są w większości pozytywne.

K.
@Tadek

Pracowałem dla Matcha i potwierdzam rozliczenia tak jak w umowie, narzędzia, odzież ochronna też dostarczona, część rzeczy zwróciłem ponieważ dostałem wyposażenie na projekcie, do dyspozycji mieliśmy służbowy samochód,( tankowanie po naszej stronie) podsumowując Matcha zdecydowanie polecam mając na uwadze fakt jak sprawy wyglądają w innych firmach jak ludzie muszą się na szarpać żeby otrzymać swoją kasę to Match ma prawdziwe Mistrzostwo Świata.

MBP PSA - prezes zarządu

Dzień dobry, dużo domysłów i przekłamań w tym wątku więc zamieszczamy swoiste sprostowanie. Po pierwsze - firma Match Bemanning Poland PSA jest samodzielną spółką działającą na terenie Polski i w żadnym wypadku nie ogłosiła upadłości. Funkcjonuje normalnie, zgodnie z polskim prawem, jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia i cały czas współpracuje w ramach działalności agencji zatrudnienia z wieloma podmiotami na terenie Norwegii, ale także Szwecji czy Holandii. Cały czas rekrutuje pracowników na projekty przemysłowe, budowlane i inne techniczne organizując najczęściej zatrudnienie bezpośrednio w firmie klienta. Po drugie - firma Match Bemanning Norge AS faktycznie przechodzi restrukturyzację właścicielską i jej poprzednia forma prawna jest w stanie likwidacji. Nie ma to natomiast żadnego wpływu na funkcjonowanie polskiej spółki Match Bemanning Poland PSA dla której Match Bemanning Norge AS był jednym z wielu klientów. Co do kwestii właścicielskich - poprzedni właściciel spółki Match Bemanning Norge AS nie otwiera obecnie żadnych nowych firm. Na rynku funkcjonują od lat inne podmioty o podobnej nazwie, również będące agencjami zatrudnienia prowadzonymi przez inne osoby, także w przeszłości związane z Match Bemanning Norge AS. Traktowanie tych podmiotów jako jedna firma jest niezgodne ze stanem faktycznym i może wprowadzać w błąd więc sugerujemy powstrzymać się od tego typu komentarzy, a do już zamieszczonych podchodzić z odpowiednią rezerwą (równie dobrze mogą to być komentarze konkurencji, która próbuje wykorzystać obecną sytuację na rynku norweskim i oczernić naszą firmę). Jak zwykle zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami pracy (na facebooku Match Bemanning Poland) i zapraszamy do współpracy.

@MBP PSA - prezes zarządu

Traktowanie tych podmiotów jako jedna firma jest niezgodne ze stanem faktycznym i może wprowadzać w błąd więc sugerujemy powstrzymać się od tego typu komentarzy, a do już zamieszczonych podchodzić z odpowiednią rezerwą... Bzdura. W radzie nadzorczej są Tommy i Pal, którzy są właścicielami zbankrutowanych firm w Norwegii. Proszę nie wprowadzać w błąd.

Grzesiek Nowy wpis

Polecam. Kasa na czas, zawsze idzie się dogadać co do zjazdów rotacyjnych. Na projektach w Norwegii różnie bywa, ale Match mnie jeszcze nie zawiódł.

Benek Nowy wpis

Cześć czytelnicy, chciałbym tylko wyrazić swoją opinię o w/w firmie. Jeśli chodzi o moją osobą, to praca jest super i zawsze pieniądze na konto spływają o czasie

Tadek

K. Nowy wpis
@Tadek

XD2024 Nowy wpis

Panie prezes mam pytanie: dlaczego mam rekrutować przez wasza firmę, kiedy mogę zrobić to bezpośrednio w: 1. finn.no w zakładce jobb, 2. arbeidsplassen.nav.no/stillinger, 3.mojanorwegia.pl/ogloszenia_o_prace, pomijając was jako pośredników?

Match Bemanning Poland Prosta S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Elektryk. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Konstruktor
Ammega Poland Sp. z o.o.
Wojtas (podwykonawca)

Sytuacja w Norwegii jest kiepska przez nowe przepisy dotyczące pośrednictwa pracy - rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem firmy księgowej, która rozlicza moją firmę budowlaną i ma też klientów w Norwegii - doszło do wielu bankructw firm z branży budowlanej m.in Bravas, które były zleceniodawcami bemanningow takich jak Ariemi, Match, Jobzone czy inne. Niekoniecznie jest tak, że to pośrednik nie wypłacił komuś wynagrodzenia - może być tak, że firma, w której docelowo pracujemy nie płaci. Wszystkim, którzy mają problemy polecam zgłosić się do Arbeidstilsynet i złożyć wniosek o wypłatę z funduszu pracy. Im szybciej tym lepiej, bo czeka się czasami kilka/kilkanaście tyg. Nasi pracownicy od Matcha dostają normalnie wynagrodzenie (póki co).

@Wojtas (podwykonawca)

Ale to Pol, były właściciel jest winny. Dwa razy bankrutował. W 2022 Match bemanning vest (Artiemi) i teraz. Obecnie otworzył kolejna firmę wydmuszkę MR Bemanning. Uważajcie

Burczymucha
@Wojtas (podwykonawca)

Absolutnie nie jest kiepska. Płaca już po 325 nok na godzinę, Mieszkanie (pokój) 3-4,5 tys.nok miesięcznie, zwrot za bilety dojazdu do pracy, dieta dzienna, 12% fp., f.emeryt., nawet 54 godzin tygodniowo i avspasering. Praca w Oslo/Viken/Vestfold jak i poza. Dużo ludzi wyjechało do Danii lub Szwajcarii. Młodzi nie znają się na robocie. Fachowcy zarobią niewiele mniej w PL. Emerytura norweska w wieku 62 lata nie w zasięgu, NAV odmawia argumentując, że zbyt niska może być emerytura i należy pracować. Norweskie Eldorado ... kiedy koronka była po 0,54 wypłaty godzinne około 200/h, teraz ponad 300, nic nie zmieniło się w kwestii zarabiania /+inflacja/. To w Polsce wzrosły płace i koszty życia i dlatego mniej opłaca się pracować w Norwegii. Plusem jest Kodeks Pracy i środowisko pracy pod warunkiem, że nie trafisz na bankrutujaca firmę. Faktem jest, że Match Bemanning Norge dobre warunki były ale coś im nie pyklo i zbankrutowali zostawiając wszystkich na lodzie.

E-Prawnik

Kto jest właścicielem Match Bemanning Poland? W KRS w radzie nadzorczej widnieje Piotr, Tommy i Pal. Ci ostatni dwaj byli reprezentantami norweskiej firmy, która zbankrutowała w Norwegii. XD

@MBP PSA - prezes zarządu

Teoretycznie wszystko jest tak jak Pan napisał a praktycznie to MBP rekrutuje ludzi, którzy mają podpisane umowy bezpośrednie. I w ten o to sposób ładnie myjecie sobie ręce bo to już nie wasza sprawa. Nie obchodzi Was, że pracodawca norweski nie zapłacił wynagrodzeń ani feriepengi. Może nie jesteście z tym powiązani bezpośrednio ale pośrednio na pewno i proszę się nie dziwić, że ludzie będą Was kojarzyć z przekrętami lub matactwem. Pan Andrzej jest osobą niepoważną i na pewno nie można wierzyć w to co mówi. Byle by pracownik kupił bilet a później będzie umowa. Nawet nie wiadomo gdzie człowiek będzie mieszkać bo takiej informacji nie posiada, ale bilet już teraz proszę kupić. Czy będzie ktoś dojeżdżał godzinę czy dwie to już nikogo nie obchodzi.

MBP PSA - prezes zarządu

Szanowny Panie, po pierwsze system zatrudnienia pracowników w Norwegii jest uzależniony od tego w jakim regionie Pan podejmuje pracę. Nie mamy wpływu na ustawodawstwo norweskie i ograniczenia dotyczące zatrudnienia w regionie Oslo/Viken. Bezpośrednie zatrudnienie u klienta często jest formą pożądaną przez samych pracowników i jeżeli jest to zależne od nas to pozostawiamy możliwość wyboru formy współpracy. Jeżeli jakaś firma okazałą się nierzetelna to może Pan wnioskować do NAV o wypłatę z funduszu pracy. Ochrona pracownika jest na znacznie wyższym poziomie niż chociażby w Polsce. Pomagaliśmy pracownikom w takich sytuacjach i informowaliśmy o procedurze aby mogli odzyskać swoje pieniądze. Co do zakwaterowania - zawsze oferujemy jasne warunki, które są znane przed podpisaniem umowy (adres+miesięczny koszt, który pomimo inflacji nie zmienił się od 3lat!). Owszem zdarza się, że umowa podpisywana jest na miejscu w biurze w Norwegii po przylocie pracownika na projekt. Nie jest to niczym nadzwyczajnym... tym bardziej dla kogoś kto ma doświadczenie w pracy w Norwegii. Co do dojazdów - rozumiem, że w Polsce czy innym kraju mieszka Pan 20 metrów od miejsca pracy i idzie w przysłowiowych "kapciach", a o dojazdach nie ma mowy? Rozumiemy, Pan chciałby pracować 5 metrów od miejsca darmowego zamieszkania, którym najlepiej żeby był 5 gwiazdkowy hotel (de facto na niektórych projektach nasi pracownicy mieszkają w hotelach 4 gwiazdkowych więc chyba oferujemy za słaby standard), ze stawką 500nok za 15minut pracy, darmowymi przelotami, darmowym samochodem i darmowym jedzeniem... Faktycznie, nie jesteśmy w stanie sprostać Pana wygórowanym wymaganiom i życzymy powodzenia w szukaniu pracy u konkurencji. PS: Pan Andrzej rozmawia z ponad 200 pracownikami dziennie i stara się pomóc każdemu na ile jest to możliwe.

Koło z Opola
@MBP PSA - prezes zarządu

Ale w zarządzie spólki macie dwóch Norwegów Tommy i Pol ,którzy zbankrutowali w Norwegii.

Pål
@MBP PSA - prezes zarządu

Panie prezesie, przy takiej postawie to zapraszamy niebawem do pracy na linii produkcji łososia. Technicznie nie nadaje się do żadnej pracy poza odśnieżaniem i zamiataniem, żeby łopaty i miotły nie złamać. Intelektualnie jesteś nastawiony na wyzysk. Kapcie dostaniesz w Norge gratis. A jak nadasz się to i bilet na busa.

@MBP PSA - prezes zarządu

Match bemanning w Norwegii zbankrutowało. Nie wypłacili nam pieniędzy za pracę. W tej chwili mamy złożone wnioski do syndyka o pieniądze. Dlaczego rekrutujecie do zbankrutowanej firmy? (usunięte przez administratora)

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie Match Bemanning Poland Prosta S.A. na stanowisku Dekarz? 20 września pojawiły się ich ogłoszenia na Lento.pl.

ta rekrutacja już jest nieaktualna. Wynagrodzenie to stawka godzinowa brutto w koronach norweskich.

A.

Firma pomimo Kiepskiej sytuacji w lipcu jak to napisala " jednego ze swoich klientów " wysyłala pracowników do pracy dla niego pomimo wszystko nawet w sierpniu" jak się potem okazało Bankruta.

Norweska Firma od 20 Wrzesnia jest Bankrutem - w internecie brak informacji na ten temat ponieważ była ona wysylana na maile pracowników przez właściciela ! Obecny wlasciciel 3 raz otwiera firmę obecnie pod inna nazwa, dużo obiecywania więcej (usunięte przez administratora). Nie Polecam

Ziom

Nie wypłacili ludziom wakacyjnego.

@Match Bemaning

UWAGA!!!Od lipca 2023 w Match jest tragedia, zwolnili mnóstwo pracowników z dnia na dzień bez uprzedzenia. Nie wypłacili pensji ludziom i bezprawnie przetrzymują Feriepenger ( wakacyjny fundusz), które powinni wypłacić wraz z ostatnia pensja. Nikt nie odbiera telefonów, ani nie odpisuje na maile. Omijajcie tą firmę szerokim łukiem!!!!

Obecnie firma Match Bemanning Poland Prosta S.A. poszukuje na stanowiska Elektryk. Czy ktoś składa CV?

Zostaw merytoryczną opinię o Match Bemanning Poland Prosta S.A. - Szczecin

• Jak się pracuje w Match Bemanning Poland Prosta S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Match Bemanning Poland Prosta S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Match Bemanning Poland Prosta S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Match Bemanning Poland Prosta S.A.
  • Al. Wojska Polskiego 9
    70-470 Szczecin

Match Bemanning Poland Prosta S.A.