Opinie o W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer w Tarnów

Sprawiedliwy Nowy wpis

Nie wolno obwiniać szefostwa, kadry technicznej czy wspólników decyzyjnych w postaci synów czy tam jakichś bliskich doradców, że to wszystko ich wina bo oni specjalnie tam przychodzą, żeby mnie niszczyć, upokorzyć, stłamśić i pastwić się nade mną. Po co zatem tam pracujesz jak tak myślisz? Jesteś masochistą? (usunięte przez administratora)? Otworzył któryś z Was buzię, żeby wyrazić swoje zdanie czy niezadowolenie do szefa czy osób, które powiedzmy coś mogą? Jeśli nie to powinniście milczeć, a jeśli tak to jaka Wam się dzieje krzywda? Jeśli druga strona nie zgadza się z Wami czy robi problemy lub widać, że robi z was durni to rzucam wypowiedzenie i papa. To takie trudne? Trzyma was ktoś? Jeśli tak to, to już jest przestępstwo ale z doświadczenia pracy tam wiem, że szef jeśli chodzi o sprawy papierkowe i "praworządność" to jest on tym punkcie chory co w rzeczywistości pozostawia wiele do życzenia- on by chciał bo widać, że nie chce dla pracowników źle ale nie wie jak się do tego zabrać, no i jest tak jak jest czyli kiepsko. Czyli tak jak wszędzie- z zewnątrz pięknie, w środku tragedia. Synowie no cóż, jeden za biurkiem co wiecznie siedzi to taki pocieszny, niegroźny chłopaczyna, zazwyczaj nie ingeruje mocno w sprawy firmy, ot godziny zrobić i nara. Ogólnie w porządku, nie zauważyłem pracując tam aby ktoś go jakoś mocno nie lubił. Drugi syn, raz w krótkich, raz w długich włosach to taki obsługiwacz operatów (narzędzia, płytki, wiertła etc.) no i coś tam na jednej maszynie czasami podziała, ale dłużej na nogach jak inni operatorzy codziennie nie ustoi dlatego zawsze sobie narai jakiegoś nieszczęśnika do pomocy lub zastąpienia go na jego zgubę. Sądzę, że powinien popracować przy takiej jednej maszynce tak z rok, dwa lata i wymagać od siebie tego czego od innych wymaga. Nie dałby rady już po tygodniu, na pewno. Ma ścisły, analityczny umysł ale tylko na chwilę, po jakimś czasie jest w innym świecie i idzie se posiedzieć do biura wśród swojej rodziny. Niby coś tam na kompie robi, ale nie wiem czy robi czy po prostu idzie se odpocząć- znaczy ja się domyślam ale kwestie zostawiam otwartą. Także taki przynieś, podaj, zrób za mnie, coś tam zrobi na kompie, rysunki czy coś- no taki niby rzeczywiście dość ogarnięty i dokładny ale krótkoterminowo i zbyt lelawy. Trzeci syn to siedział w "Kontroli jakości" i bawił się różnymi śprytnymi przyrządami do sprawdzania detali ze zgodnością z rysunkiem jedząc od czasu do czasu jakieś posiłki co by na kulturystę wyrosnąć, tym się raczej interesował niż jakimiś detalami, dietetyką chyba też. W sumie też spoko, nie miałem z nim problemów. Co do szefa- jeśli chodzi o mnie, nie miałem z nim problemów, kasa na czas, podwyżki były, jak zapowiedział tak zrobił, nie wydzwaniał, nie wypisywał SMSów, nie krzyczał czy coś w tym stylu (zapewne czuł żeby lepiej tego nie robić i miał rację) czasem miał pretensje ale słuszne bo sam sobie na nie zapracowałem zamiast postawić sprawę jasno, widać że mnie szanował ponieważ ja jego też szanowałem, ogólnie nie mogłem narzekać i tak w istocie było. Nocki nie płatne extra to fakt, nadgodziny też, nie mam pretensji, godziłem się na to. Po prostu ta praca mi się znudziła i odszedłem, durne takie stanie przy maszynie tyle godzin, mierzenie, ustawianie maszyny, zmienianie programu, zakładanie detalu i tak w kółko, psychopaci mogą tylko tak pracować dłużej, no offence ale taka prawda. Ludzie dbający o swój układ nerwowy długo tam nie wytrzymają, a i niektórzy z operatorów zapłacą zdrowiem za długą pracę, nerwy, stres, przemęczenie, brak odpoczynku, hałas, smród. Nie liczcie, że będzie inaczej, oj nie. Dlatego żaden z szefostwa jak i rodziny czy wspólników nie pcha się w to, wiedzą co robią. To Wy stracicie zdrowie, oni na pewno stracą go dużo mniej. Był tam też taki Michał (pewnie nadal tam się męczy) co już sporo pracował, brygadzista i on zawsze wyrażał swoje zdanie do szefostwa i nie narzekał aż tak bardzo, nawet w porządku jeśli chodzi o pracę czy organizację pracy, niesamowicie ogarnięty jeśli chodzi o maszyny, po prostu młody fachowiec, wszystko wytoczy, każdy program napisze, cwaniak ale straszny nerwus. Na zdrowie mu to na pewno nie wyjdzie ale nie moja brocha. Chodzi mi o to, że on zawsze trzymał szefostwo krótko i dostawał to co chciał bo robił robotę i w zamian szef nie był mu na pewno dłużny. Dlatego jak se pościelesz tak się wyśpisz, a nie że tylko szefostwo jest wszystkiemu winne, chociaż nie da się ukryć, że jest to banda szaleńców i ten zakład to cyrk. Jednak ja nie narzekałem, tylko po prostu po czasie zdałem sobie sprawę, że marnuje sobie życie, co do szefa nie mam pretensji, a to że jest jaki jest no to cóż, któż jest idealny? I był tam jeszcze taki Tomek, pocieszna chłopczyna, kawaler co może całe życie w robocie przesiedzieć, prawa ręka szefa. W porządku gość byle nie dać mu sobie na głowę wchodzić. Też zajmował się sprawami około produkcyjnymi, ale jego zaangażowanie najwięcej było widać w towarzystwie szefa, nie wiedział w co ręce włożyć. Także tak to było

Renata

Już wiem, że szef dzwoni po godzinach, ale zrozumcie, że jest inflacja i nie wszyscy mogą patrzeć na to, czy szef jest miły, bo raty trzeba płacić. Ile tu zarabia operator CNC? Mąż gotowy jest dzwonić pytać o pracę, ale nie wiemy, czy warto finansowo.

Tomasz
@Renata

Cudów mąż nie zarobi w tym zakładzie. Na początek najniższa krajowa, no chyba że umie coś więcej. Na rozmowie o pracę szef mu naobiecuje gruszek na wierzbie. Już w tym zakładzie były osoby ,które przyszły z faktycznym doświadczeniem produkcyjnym. Niestety tych osób już nie ma. Bo kto wytrzyma dłuższy okres czasu z takim podejściem. Już nie wspomnę o tym że nie ma tutaj jakiegokolwiek planowania produkcji i technologa. Od operatorów wymaga się cudów. A rzeczywistość jest taka ,że większość maszyn jest zużyta jak koń po westernie i programy na obrabiarki są niedopracowane. A wina za braki jest zrzucana na operatora.

****ek Nowy wpis
@Tomasz

z tym komentarzem myslalem ze koledzy wkrecaja mnie. Ciekawe ile pracownikow pod imieniem Tomek bedzie teraz pisac komentarze. Od siebie dodam ze w przeciagu ostatnich (chyba) trzech lat bylem w trzech firmach (tylko na probe) i albo sa maszyny takie z prawdziwego zdarzenia i nie ma narzedzi (bo na maszyny byly dotacje), albo sa maszyny i narzedzia ale ludzie cie wqrwiaja i niema cie kto nauczyc, albo naobiecuja gruszek na wierzbie - tak mialem w dwoch miejscach i w obu juz zrobilem badania lekarskie a jak przeczytalem umowe to powiedzialem (usunięte przez administratora). Pewnie jak ktos jest mocny i liczy na wiecej a nie dostanie to rozumie niezadowolenie. Pewnie (a moze i napewno) moglo by byc lepiej ale tragedji nie ma / pewnie przydalo by sie zapytac od czasu do czasu (raz na kwartal) pracownikow z kazdego dzialu : co chcecie albo potrzebujecie ? limit do 300-500zl- kupimy bez grymaszenia na koszty - znajdziecie taniej bedziecie miec wiecej narzedzi... wieksze sumy to normalne ze kazdy kracodawca musi przemyslec czy wydac czy nie. Tak to juz jest ze pracownicy przychodza z doswiadczeniem (slabym, srednim i wielkim) zdobytym gdzie indziej, widza lepsze rozwiazania i chcieli by je wykozystac i tez tak jest ze w tej firmie naucza sie i "uciekna" do innej tak samo jak i z innej poszli do WMB. Ps kiedys bede mial swoja maszyne ale nie w Polsce ;) ... Cambodia (Kambodża) ma lepsze prawa do prowadzenia dzialalnosci gospodarczej niz Polska xD

Operator 1 Nowy wpis
@****ek

Z innej firmy nie przychodzą do WMB w celu poprawy swojego bytu. WMB to już koniec łańcucha pokarmowego :) Doświadczenia z Twoich poprzednich firm idealnie konsoliduje WMB. Bo kto dłużej tu popracuje to ma dość. Najgorsza jest frustracja szefostwa bo coś nie wychodzi w czasie wdrożenia nowego detalu. Tak jak wspomniałeś akceptowalny limit kilkaset złotych na narzędzie powoduje ,że przy bardziej ambitnych pracach dopiero po tygodniach frustracji szefostwo decyduje się kupić narzędzie docelowe. A mo**ng w tej firmie jest i był. Zapytaj się szefostwa co kazali podpisywać dobrych kilka lat temu pracownikom w czasie wypadków przy pracy (Jakie deklaracje). Było kilka takich sytuacji. To są ciężkie zarzuty, ale prawdziwe.

Mikołaj Nowy wpis
@Tomasz

Na początek najniższa krajowa a później? Bo też ważne, czy później podwyżki są. Ja trochę mam nóż na gardle, bo mam kredyt. Rozwijać się tu można, jak ktoś ambitny i chętny?

Roman

Słowa właściciela Waldemara: to jest zakład pracy, a nie (usunięte przez administratora). Rzeczywistość okazała się całkiem odwrotna. Wiadomości od szefa po godzinach pracy dotyczące jakości naszej pracy, słowa o konieczności poprawy i tak dalej. Nie polecam.

Operator 1

Powtórzę jeszcze raz swoją i inne opinie bo poprzednie dziwnym trafem zostały usunięte. Omijajcie tą firmę z daleka. -Nadgodziny płatne jak podstawa, -Szef wydzwania po pracy, -Wszechobecny (usunięte przez administratora), -W tej firmie nie przestrzega się BHP, -Duża rotacja pracowników, -Brak wyciągów na hali, -Brak atmosfery w pracy, -W razie pójścia na zwolnienie lekarskie dostajesz SMS od szefa, że jesteś nie honorowy/a i tak się nie robi.

Operator
@Operator 1

Zgadzam się omijać jak najdalej!!! Takie firmy powinny być likwidowane. Wstyd żerowanie na młodych ludziach po szkole którzy chcą się czegoś nauczyć. Oszczędzanie na wszystkim robienie na jednych i tych samych starych narzędziach a potem płacz od szefa że otwory są rozbite i skakanie z jednej maszyny na drugą i kolejna bo przecież trzeba na wszystkich maszynach normę wyrobić . Ludzie w tej firmie nie mogą mieć swojego zdania bo jest tylko jedno szefa . Wydzwanianie po pracy telefon za telefonem lub SMS. Radzę omijać ten (usunięte przez administratora)takie firmy powinny być zamykane !!

Teresa
@Operator 1

A sama pensja jest ok, na czas płacą? Co oznacza że firma nie przestrzega BHP, w czym konkretnie to się przejawia? Było to zgłaszane komuś, jakaś reakcja?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Zofia

Cześć, na swojej stronie firma pisze, że zatrudniają kadrę techniczną z dużym doświadczeniem i akurat znam kogoś kto chętnie by się tam zatrudnił :) Niestety nie mogę nigdzie znaleźć aktualnych ogłoszeń, być może ktoś się orientuje jak można do nich aplikować? Czy raczej zatrudniają tylko z polecenia? Dużo w ogóle osób tutaj pracuje?

ROB
@Zofia

Duże doświadczenie nie ma znaczenia bo i tak wszystkie decyzje podejmuje szef i synowie, więc i tak się nie wybijesz a jak zrobisz po swojemu nawet jak to będzie dobra decyzja to i tak będą pretensje., smsy itp . Jest dużo podobnych mniejszych firm , gdzie osobę z doświadczeniem się docenia, więc oszczędź znajomemu kłopotu. To co piszą o tej firmie to niestety prawda a było tego dużo więcej ale posty zostały usunięte.

Zostaw merytoryczną opinię o W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer - Tarnów

• Jak się pracuje w W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer?

Zobacz opinie na temat firmy W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer?

W.M.B. Project s.c. W.Springer M.Springer
  • Jana Kochanowskiego 39