Opinie o REMONDIS SANITECH w Poznań Górecka 104

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy REMONDIS SANITECH. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w REMONDIS SANITECH na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Zbieranie odpadów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o REMONDIS SANITECH w Poznań Górecka 104

Mira i Zuzia

Moja opinia o firmie jest jak najbardziej negatywna. Podejście do klienta skandaliczne. Z firmą nie można się w żaden sposób skontaktować, nr telefonu do sekretariatu w Poznaniu otrzymałam od pani pracującej w Warszawie. Wcześniej uzgodniona forma rezygnacji z kubła na śmieci nie została uwzględniona, wprowadzono inne warunki. Rozmowa z jakimkolwiek pracownikiem firmy pozostawia duży niesmak.

Kierowcy w tej Firmie, to tak "ściemniają" jeśli chodzi o pracę, że aż przykro patrzeć, że ich przełożeni nie potrafią "przećwiczyć" ich odpowiednio, żeby zabrali się za pracę. Mają niewiele pracy, a udają, że napracują się niesamowicie. Szczególnie, ci którzy "z nóżki na nóżkę", tak niesamowicie szybko się poruszają, że aż śmiech ogarnia.

Uwaga

Osoba, która zostawiła złoty łańcuszek z zawieszką z bordowymi kamieniami, niech się zgłosi po odbiór do mnie. Tel: 504589432

Uwaga

Osoba, która zostawiła złoty łańcuszek z zawieszką z bordowymi kamieniami, może zgłosić się po odbiór do mnie. Mój numer telefonu: 504589432.

Czy po rozmowie w REMONDIS SANITECH rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Asystent projektu
Katowice
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Specjalista ochrony środowiska
Boerner Insulation Sp. z o.o.

Pracownicy Ochrony w tej Firmie zajmują się podobno nielegalnym pośrednictwem w sprzedaży kredytów z Firmy SKOK. Na adres Firmy przesyłane są dokumenty kredytów zaciągniętych przez pracowników Remondis Sanitech w Poznaniu z Banku SKOK i portierzy rozdają te dokumenty pracownikom, zamiast zajmować się swoją pracą.

Wkurw....

Jak wam powiedzą o super socjalu To wiedzcie że na święta wielkanocne Dostaliśmy po 200 zł ???? śmiech na sali

@Wkurw....

Za to prezesowi jego najbliższym współpracownikom "należy się" prawdopodobnie przynajmniej 2-3 zer więcej (20000 - 200000 zł) za "efektywne" zarządzanie firmą. Bo przecież prezes i kadra zarządzająca jest "efektywna", tylko Pracownicy pracujący przy najcięższych pracach, są "mało efektywni" i pewnie także zbyt mało "prestiżowi" dla prezesa, by ten był zainteresowany godziwym wynagrodzeniem za ich ciężką pracę. Tego prezesa razem z jego "świtą" pozostali Pracownicy powinni dawno wywieźć na taczkach z tej firmy i zabronić wejścia.

Struna

Czy sortownia na ul krancowej w Poznaniu istnieje

W firmie panuje terror, który jest stosowany przez dyspozytora (usunięte przez administratora) osobę zajmującą się BHP oraz panie z działu kadr i płac. Stosowana przemoc psychiczna wobec Pracowników, powoduje że Pracownicy podupadają na zdrowiu. Cierpią na tym także Rodziny Pracowników. Mimo powrotu do domu, gdzie Pracownicy nie doświadczają już presji, nadal czują się zestresowani i zmęczeni. Pracownicy są przemęczeni psychicznie i fizycznie pracą w tej firmie, co odbija się także na zdrowiu ich Rodzin. Praca w tej firmie rujnuje zdrowie Pracowników i ich Rodzin. Jedyni, którzy na tym korzystają to zatrudniani Ukraińcy i Rosjanie, ale oni także długo nie pozostają w tej firmie. A skoro uciekają z tej firmy nawet pracownicy przybyli zza wschodniej granicy, to znaczy, że w Firmie dzieje się bardzo niedobrze. Szkoda, że Niemcy, którzy mają większość udziałów, nie interesują się swoimi dobrami tak, jak to robił wcześniej ich Ojciec Norbert Rethmann. Dopóki on przyjeżdżał i rozmawiał bezpośrednio z Pracownikami wszystkie problemy zarówno Firmy, jak i Pracowników były rozwiązywane i naprawiane natychmiast. Tej Firmie brakuje bardzo zainteresowania losami Pracowników ze strony Synów Pana Norberta Rethmanna, który był nie tylko dobrym Ojcem, ale także najlepszym Pracodawcą dbającym zarówno o Firmę, jak i Pracowników.

Merytorycznie

Dla zwiększenia zysków w firmie Remondis potrzebni są ludzie wykształceni, którzy przede wszystkim zadbają o odpowiednie podwyżki wynagrodzeń (szczególnie dla Pracowników wykonujących najcięższe prace w tej firmie), a nie paniusia ze znajomością języka angielskiego i robienia dobrego marketingu i pijaru. Taka osoba jest w tej firmie całkowicie zbędna. Czytając informacje o karierze tej nowej pani pełnomocnik zarządu, odnoszę wrażenie, że ma "duże poparcie" i "plecy", dzięki którym zostaje zatrudniana na stanowiskach (pewnie bardzo dobrze płatnych), ale nie wymagających fachowej wiedzy w dziedzinach prawno - ekonomicznych. Dobry marketing i pijar, to tylko "wisienka na torcie", która może być, ale nie musi. Bez dobrego tortu nie ma jednak czym się delektować, ani podzielić. Ta firma nie potrzebuje paniusi do pilnowania, żeby prezes wypowiadał się piękną polszczyzną z elementem marketingowym, tylko osoby, które mają skonkretyzowaną wiedzę ekonomiczno - prawną i odpowiednie doświadczenie zawodowe. Niestety firma dzięki takiej polityce kadrowej, pójdzie prawdopodobnie na samo dno i rozpadnie się.

Autor

Ciekawe co będzie robiła w Firmie Remondis nowo zatrudniona pani pełnomocnik zarządu? Ta pani pracowała już w kilku firmach i urzędach, ale nigdzie dotąd nie była zatrudniona w dość długim wymiarze czasu. Ciekawe czy sprawdzała się na stanowiskach, które jej powierzano. Dziwi mnie, że Firma Remondis, zamiast zatrudnić kadrę z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, zatrudnia osobę, która może nie mieć odpowiednich predyspozycji do pełnienia funkcji pełnomocnika zarządu. Nie znalazłem informacji, by ta pani przyczyniła się do wzrostu wartości firm, w których pracowała.

Gość1

Pan Nowicki jest "mistrzem" unikania pracy, ludzi i ich problemów do rozwiązania. Osoba bardzo "potrzebna" w firmie.

Edi
@Gość1

W każdej firmie musi się znaleźć Kierownik Barczak ;)

Daniel

Kończy się rok i najwidoczniej najwyższa pora pożegnać się z tą niby firmą ileż można się męczyć. Człowiek liczy że sytuacja się poprawi ale cudu tu nie będzie. Wszystkim odradzam prace w tej firmie !!!!!

Nyga
@Daniel

"Święta prawda i cała prawda" o zarobkach i pracy w Remondis Sanitech. Firma do "bani".

Iwona
@Daniel

Daniel, czy jeszcze pracujesz w REMONDIS SANITECH? Jeśli tak, to napisz proszę, czy według Ciebie sytuacja w firmie zmieniła się od nowego roku? Może coś uległo polepszeniu? Jeśli tak to co konkretnie? Kto z Was orientuje się, kogo obecnie firma poszukuje do swojej kadry pracowniczej? Pracowników z jakim wykształceniem, czy też umiejętnościami?

Daniel
@Iwona

Póki co, nic się nie polepszyło. Nie minął jeszcze nawet cały styczeń, więc nie ma o czym pisać. Jedyne co widać obecnie, to pogłębiająca się "degrengolada", czyli brak nadziei na lepszą przyszłość. Dopóki będzie ten sam prezes i cała jego świta w biurach, to żadnego polepszenia nie można się spodziewać. Jedynie wymiana na stanowiskach na II i I piętrze może coś zmienić, ale też nie wiadomo czy na lepsze. Pracownikom pozabierano wszystkie dodatkowe pieniądze: trzynastki, nagrody jubileuszowe, premie, trudno otrzymać cokolwiek z ZFŚS, więc nie ma po co tu dłużej pracować. Pracownikom wywozu i kierowcom nie zależy na awansach, tylko na dużych zarobkach i dużym "socjalu". Nam nie wystarcza zmiana stanowiska na Kierownik, Dyrektor przy nazwisku, bo nie zmienia nam to wynagrodzenia.

Obserwator

Pracownik Remondis wysyła Pracowników na badania wstępne i okresowe i płaci Poradni Medycyny Pracy za wykonanie niepotrzebnych badań, mimo że nie ma konieczności wykonania wszystkich zleconych badań, w celu ustalenia zdolności do pracy Pracownika. Także częstotliwość tych badań ustalona przez pracownika Remondis jest zbytu duża. Przepisy prawa nie wymagają tak dużej częstotliwości badań. Dopiero po 60-tym roku życia zwiększa się częstotliwość badań okresowych Pracowników. Firma ponosi niepotrzebne koszty zbyt często i zbyt dużej ilości badań, i na to znajduje pieniądze, które tworzą nadmierne koszty. A dla Pracowników nie ma na podwyżki pensji i dofinansowanie do wypoczynku. Za ten proceder odpowiada pracownik zajmujący się BHP w pracy i pani Paczkowska, której rodzina pracuje w Poradni Medycyny Pracy Certus.

Gość1

Firma niegdyś będąca rzetelnym pracodawcą zeszmaciła się. Obecnie nie polecam osobom szukającym pracy tej firmy. Wynagrodzenia za pracę bardzo niskie. Zabrano wszelkie dodatki do wynagrodzeń (w tym także świadczenia socjalne). Wynagrodzenia wypłacane Pracownikom fizycznym są ciągle zaniżane. Brak jest możliwości wyegzekwowania wyrównania należnego wynagrodzenia. Nikt nie zajmuje się w firmie sprawami Pracowników fizycznych (w tym Kierowców). Zarówno kadry, dyrektorzy jak i prezesi (od najniższego do najwyższego szczebla), nie reagują na skargi składane przez Pracowników domagających się wyrównania brakujących wynagrodzeń i świadczeń. Prezesów, dyrektorów i kadrówki obchodzi tylko ich własny interes i byle pobrać własną pensję. Pracownikom giną nawet pieniądze wpłacane przez nich na Pracowniczą Kasę Zapomogowo - Pożyczkową. Nikt nie zamierza w firmie wyjaśnić sprawy ginących pieniędzy Pracowników.

Jak nie chcesz być kantowany na wynagrodzeniu i traktowany jak śmieć, to nie zatrudniaj się w tej firmie. Czasy świetności tej firmy i dobrych wynagrodzeń już minęły. Obecnie zostało tylko "i". Poza tym ani dobrego wynagrodzenia, ani dobrego traktowania ze strony przełożonych, ani dodatkowych świadczeń w tej firmie nie uzyskasz. Będziesz się cieszyć jak otrzymasz pensję wyliczoną zgodnie z ilością przepracowanych godzin, ponieważ kadrowe co miesiąc mają pomyłki w naliczeniach (oczywiście tylko na niekorzyść pracownika). Ciekawe, że jeszcze nie zdarzyło im się pomylić i wyliczyć wynagrodzenie omyłkowo wyższe. Oczywiście nie doczekasz się także wyrównania braków w naliczonej pensji. Panie kadrowe robią sobie co chcą i wszystkich pracowników fizycznych mają gdzieś. Żaden z przełożonych także nie zajmuje się ich błędami. Więc może to nie błędy, tylko polecenie przełożonych, żeby nie wypłacać całych wynagrodzeń i wszystkich świadczeń Pracownikom pracującym przy pracach fizycznych. Dotyczy to także kierowców.

Iwona

@Róża widzę, że jesteś aktywna na wątku i posiadasz dużą wiedzę o pracy w firmie REMONDIS SANITECH. Rozumiem, że jesteś jej pracownikiem. Możesz napisać jakich pracowników poszukuje firma do pracy? Czy każdy ma szansę na zatrudnienie?

@Iwona

Nie jestem pracownikiem tej Firmy. Ale wiem, że Firma poszukuje do pracy solidnych pracowników, gotowych do podjęcia pracy wymagającej dużej siły fizycznej (np.: dżwiganie, przesuwanie, ładowanie), jak i zarówno wymagającej dużej odporności psychicznej (np. narażenie na niebezpieczeństwo wypadku podczas pracy, umiejętność rozmowy z "trudnymi" klientami, będącymi pod wpływem silnych emocji). Praca wymaga także dużej inteligencji i wiedzy merytorycznej m.in.: z zakresu prawa o ruchu drogowym, prawa dot. transportu materiałów niebezpiecznych (w tym: zabezpieczania materiałów niebezpiecznych podczas odbioru i transportu, segregacji materiałów niebezpiecznych), a także podstawowych praw wynikających z Kodeksu Cywilnego, umiejętności postępowania podczas wypadków i kolizji (umiejętność sporządzenia protokołu wypadku, oświadczenia), umiejętności udzielania przedmedycznej pierwszej pomocy, oraz dużej odporności na stres. Praca wymaga także umiejętności prowadzenia pojazdów w różnych warunkach drogowych i atmosferycznych. Pracownik podczas pracy narażony jest na niedogodne warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, zimno, upał), nieprzyjemne zapachy, a także psychiczne (silny stres, brak możliwości komunikacji werbalnej z niektórymi klientami, brak szacunku ze strony społeczeństwa i narażenie na upokorzenia przez ludzi podczas wykonywania pracy). Podsumowując pracownik pracujący na stanowisku kierowcy musi umieć prowadzić pojazd w każdych warunkach drogowych, atmosferycznych, wymagających bardzo dużej precyzji we wprowadzaniu pojazdów w wąskie bramy, przejazdu po wąskich nabrzeżach przy rzekach, jeziorach, posiadać odpowiednią siłę fizyczną konieczną do dźwigania, przesuwania, ładowania bardzo dużych ciężarów), a także dużą odporność psychiczną oraz wiedzę z zakresu ww. prawa i umiejętności udzielenia przedmedycznej pierwszej pomocy. Pracownicy podczas pracy są narażeni na wypadki drogowe, muszą więc sprawnie umieć udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.

@Iwona

P.S. do mojej wypowiedzi. Oczywiście osoby posiadające odpowiednie przygotowanie merytoryczne i odpowiednie warunki fizyczne oraz psychologiczne, posiadające odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdami tej Firmy ( prawo jazdy kat. C+E, uprawnienia na HDS, uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych) świadectwo kwalifikacji, kurs przedmedycznej pierwszej pomocy i zaświadczenie o niekaralności, wykazujące się odpowiednimi umiejętnościami w prowadzeniu pojazdów i sprawnością fizyczną oraz psychiczną, według posiadanej przeze mnie wiedzy mogą ubiegać się o zatrudnienie w Firmie.

Zenek
@Róża

Ha ha ha, co Ty kobieto piszesz tu nie forum dla bajkopisarzy :) wyjdź lepiej stąd i przestań się udzielać skoro tu nie pracujesz. Idź lepiej na zakupy albo zupę ugotuj bo Twoje wypowiedzi są śmieszne i tylko nas ośmieszają.

@Zenek

Dzień dobry panie Zenku! W odpowiedzi na pana zarzuty mogę przytoczyć tylko taką sentencję: "uderz w stół, a nożyce się odezwą". Czyżby pan był pracownikiem administracji w tej Firmie? Jeśli tak, to niech pan coś wreszcie pożytecznego zrobi dla Pracowników pracujących fizycznie, którzy ciężko pracują na pana wynagrodzenie i na zyski dla Właściciela Firmy.

@Zenek

P.S. Nasunęła mi się jeszcze jedna sentencja odpowiednio prostacka do pana wypowiedzi: "Nie ma El (usunięte przez administratora) gdy rozum za głupi". Pana wypowiedź - kolokwialnie ujmując - jest a' la BURAK, któremu "słoma z butów wystaje". I pan pracuje w administracji tej Firmy? To pan ośmiesza swoją Firmę i siebie samego, ujawniając swoje wyjątkowe prostactwo i (usunięte przez administratora)

Gruby
@Róża

Wypisałaś to z jakiejś instrukcji? Brzmi to jakbyś chciała napisać post najbardziej inteligentnie, jednak Ci nie wyszło

Chudy
@Gruby

Chudy do grubego: ty zostałeś chyba poczęty według instrukcji kurii parafialnej, dlatego połóż swoją głowę na wadze i przyciśnij przycisk "buraki". Wyskoczy ci twoja wartość w złotówkach i twoja wielkość inteligencji.

Chudy
@Gruby

Do grubego: najbardziej to twoim rodzicom nie wyszło, spłodzenie takiego Grubego. Gruby i nic poza tym. Mało inteligentny i pewnie mało wartościowy prymityw.

Grand

Byłem dziś w firmie Remondis na rozmowie, kierownik transportu powiedzial ze kierowca to też ladowacz, czyli podjeżdża, sam ladujesz i jedziesz dalej, w dodatku odlowiadasz za calkowicie jak wiadomo w Ukraińców i bierzesz za nich odpowiedzialność, pensja to 3700 brutto z wszystkimi pracujacymi robotami, ludzie nie powazni, gdy na rozmowie poprosiłem o przykladowa trase, oczy kierownika można bylo porownac do monety piecio zlotowej, ogolnie za dwa tyś z groszkiem i taka odpowiedzialność to ja dziękuję bardzo,

Praca pana Nowickiego pozostawia wiele do życzenia. Praktycznie nie widać jego pracy. Bierze co miesiąc swoją dużą pensję, więc po co ma pracować. "Czy się stoi, czy się leży, swoje się należy". I tak wygląda praca pracowników biurowych w tej firmie. A pracownicy, którzy ciężko pracują otrzymują groszowe wynagrodzenia.

Kolanko

Co ma być w firmie, w której kadrowa i płacowa na zmianę siedzą na kolankach dyrektora Nowickiego. A on zamiast zarządzać kadrami, zabawia się z paniami.

Nie polecam absolutnie tej firmy. Oszukują na wynagrodzeniach i wszystkich świadczeniach Pracowników pracujących przy pracach fizycznych. Wszystkie dodatkowe pieniądze, które należą się Pracownikom pracującym fizycznie zagarniają pracownicy biurowi. Prezes Jędrzejczak ma głęboko w "czterech literach" Pracowników działu wywozu. Tak samo związki zawodowe Skrzypczaka nic nie robią dla Pracowników Działu Wywozu. Pracownicy pracujący przy pracach fizycznych są traktowani jak niewolnicy do pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o REMONDIS SANITECH - Poznań

• Jak się pracuje w REMONDIS SANITECH?

Zobacz opinie na temat firmy REMONDIS SANITECH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w REMONDIS SANITECH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 1 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

REMONDIS SANITECH
1.5/5 Na podstawie 234 ocen.

REMONDIS SANITECH