Opinie o Jobllegro Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Jobllegro Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Jobllegro Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jobllegro Sp. z o.o. w Wrocław

ex-rekruter

ciągle nie działające formularze rekrutacji, pierdyliard pól do wypełnienia, zmiany wprowadzane tylko pogarszają portal w dobie unbiased hirig dodawanie per pan/pani, obowiązkowe pole data urodzenia. Co niby rekruter ma zrobić dzwonić i pytać o datę urodzenia gdzie WSZĘDZIE zaleca się nie podawanie daty urodzenia? Portal chyba sobie żarty stroi uzupełnienie profilu kandydata to często po 30 min, jest to bezużyteczny formularz, ale bez niego nie da się dodać CV kandydata. Wypłaty 2 mies od zakończenia projektu nie ma. Nie polecam

Majk
@RE: ex-rekruter

to poszukuj pozytywów tego, że nie wypłacają wynarodzeń

xxx Nowy wpis

Siemka, używał ktoś tego formularza o którym pisaliście ostatnio? też ofert nie widziałem, w googlach ktoś nawet pisał ze dwa miesiące temu, że pusto coś. Zastanawiam się po jakim czasie mi po prostu odpowiedzą. Oni zbierają teraz jakieś oferty czy o co chodzi?

Wiec z komentarzy wynikałoby, że więcej osób mogło mieć jakiś problem z kasą? Bo jeżeli tak to w ogóle ktokolwiek jeszcze jechał czy te oferty tak po prostu sobie wiszą? Był ktoś na rozmowie może? interesują mnie warunki które proponują na umowie. nie można się starać o jakieś zabezpieczenie w razie problemów z zapłatą?

Wąsaty

Potwierdzam informacje o niewypłacaniu pieniędzy rekruterom jak były pracownik. Jegomość Dariusz ma ludzi za nic. Liczy się tylko jego czubek nosa oraz PLN na jego koncie.

@Wąsaty

Przyszedłem tu z oferta od nich ze strony a tu takie nowinki? Możecie wprost napisać na jakiej umowie rekruterzy pracują? jak chciałem poszukać tego na stronie to mi jakieś formularze każą wysyłać. Może prędzej tu się dowiem?

Wąsaty Nowy wpis

Pewnie kontrakt B2B. Jeśli nie szkoda Ci czasu i pieniędzy to działaj z nimi :D

Michał Wachel Nowy wpis

Jako były pracownik firmy Jobllegro mogę potwierdzić negatywne opinie na temat firmy Jobllegro, Pana Dariusza a w szczególności w kwestii wypłat dla byłych pracowników lub rekruterów. Firma generalnie stara się nie płacić pracownikom i rekruterom i robi to niechętnie, wyłącznie kiedy tylko musi, mi przykladowo zapłaciła tylko częściowo. Firma poza tym całkowicie olewa swoich pracowników, współpracowników, rekruterów i kontrahentów pod każdym względem. Zresztą podobną opinię mają firmy Udriver, City Drive, należące do tej samej grupy kapitałowej. Zatem osobom zainteresowanym pracą w grupie kapitałowej Applicationpartner, czyli w firmach Jobllegro, GOOD JOB S.A., Citydrive, Kamenergia czy Udriver polecam trzymać się od tej firmy z daleka.

Interesuje mnie zdalna praca konsultanta ds. rekrutacji, ale czy to jest też stanowisko, gdzie są poślizgi z płatnościami? W sumie nie wyjaśniacie, jakich pozycji ten problem dotyczy... :0 I pytanie, jak konsultant prowadzi onboarding i offboarding pracowników, w sytuacji, gdy to ma być praca zdalna? Także online?

Firma Jobllegro Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.

Wąsaty

Potwierdzam wszystkie informacje, które Pani Monika tu wskazała jako były pracownik. Jegomość Dariusz ma ludzi za nic. Liczy się tylko jego czubek nosa raz PLN na jego koncie.

Chciałem wstępnie zatrudnić się jako preparator pojazdów do malowania. W Holandii jeszcze nie byłem, miałem was o porady prosić ale zastanawiają mnie te komentarze. Widzę, że już ktoś się pytał o zabezpieczenie względem zapłaty. Na razie bez odzewu. jest tu ktoś kto lakieruje już tam na miejscu? czy ta robota będzie sprawdzona?

Teresa

W sumie to opinii w teorii nie ma od miesięcy już, teraz tylko jak tak patrzę to ktoś zaczął komentarze podbijać, tylko ze z podkreśleniem braku wypłaty. Czy to prawda? Zdarzają się jakieś jeszcze problemy? na stronie są oferty a tutaj już nikt nie przestrzegał, wiec sama nie wiem… aplikował ktoś ostatnio? Jak obsługa teraz wygląda?

ex-rekruter

RE: ex-rekruter
@ex-rekruter

Ten formularz jest istotnie zbyt obszerny i ma sporo niepotrzebnych pól, ale mi wypełnienie go zajmuje 10 min. Poradzenie sobie ze zbędnymi informacjami, o które nie chce się dopytywać kandydata, również nie jest zbyt trudne — jak się chwilę zastanowi, to można poradzić sobie z tą kwestią i nie trzeba wypytywać kandydata o rzeczy, których nie ma w CV. Wystarczy być nastawionym na szukanie rozwiązań, a nie problemów.

Majk
@RE: ex-rekruter

to poszukuj pozytywów tego, że nie wypłacają wynarodzeń

Jakiś czas temu firma Jobllegro Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Czy ktoś brał udział w rekrutacji na stanowisko Projektant Budowlany? Jakie wrażenia?

YYYYY

Cześć, widzę, że chyba ostatnio wypowiadali się głównie freeleancerzy. Mnie za to rzuciło się w oczy dawniejsze ogłoszenie dla specjalisty są. Legalizacji pracowników tymczasowych. Mam już doświadczenie w takiej pracy, dlaczego interesuje się zatrudnieniem. czy będzie ono teraz możliwe? proszę o opis atmosfery w biurze, czy kadra często rotuje? I jakie są zarobki?

rekruterka-freelancerka

Odradzam współpracy z platformą Jobllegro Opiszę najpierw co jest dobre - szerokie spektrum projektów, całkiem przyzwoicie opisane oferty oraz jasno opisane zasady prowizji, niestety na tym kończą się plusy rekrutacji z Jobllegro Minusy: 1. Platforma oferuje możliwość wygenerowania indywidualnego linka do oferty. Dzięki temu np. w wiadomości na linkedin możemy wysłać kandydatowi od razu link do szczegółów, gdzie naturalne powinno być, że jeśli kanydat się zarejestruje i wyśle CV to zobaczymy kandydata w uproszczonym ATSie. Nic bardziej mylnego. Otóż będziemy mieć szczęście jeśli w ogóle zobaczymy naszego kandydata, a o CV zapomnijmy. Mimo, że kandydat wysłał CV przez nasz link u nas pojawi się co najwyżej imię i nazwisko kandydata a i to z taką szansą 50/50. Teraz szukajcie kandydata i poście by jeszcze raz wysłał wam CV ale bezpośrednio bo platforma nie działa - świetny start prawda? O ile już nie straciliście kandydata/kilku kandydatów w lejku. 2. Brakuje podstawowego systemu OCR do odczytu danych z pdf/worda by chociaż wstępnie uzupełnić profil kandydata. 3. Większość pół na platformie jest bezsensownym śmietnikiem, który uzupełnia się już na oślep. Wspomniane pole "Pan / Pani" jest w moim uczuciu pomyłką, czy wspomniane podawanie daty urodzenia (ageism), gdy tak naprawdę chcemy patrzeć na kandydata bez płci czy wieku skupiać się na kompetencjach Pola typu wielkość każdej jednej firmy z CV kandydata. Mam szukać każdą jedną firmę ile ma osób? XD po co to i komu, wstawiasz po X razy te same 50 i tyle, żeby nie tracić czasu. Porządne uzupełnienie profilu 1 kandydata zajmuje po 15-20 minut, jest strasznie nie wydajne, formularz się tnie. czasem trzeba odświeżyć i straci się 10 min uzupełniania - droga przez mękę i po co? prawie na pewno rekrutacja jest fejkiem. 4. Właśnie fejkowe rekrutacje - nie raz i nie dwa złapałam już Jobllegro na budowaniu bazy kandydatów z opisaną fałszywą ofertą pracy. Mając kandydatkę idealną zadzwoniłam zapytać osobę z Jobllegro dlaczego moja kandydatka wisi tak długo w oczekiwaniu na rozmowę z pracodawcą, gdy przeszłą ją ze mną i wg opisu jest kandydatem idealny - okazało się że ogłoszenie wisi ale w sumie to nie jest aktywne bo podobno pracodawca nie szuka już kandydata. Ogłoszenie wisiało jeszcze 2 miesiące - jobllegro pozyskiwało dane kandydatów i ich CV na NIEAKTUALNĄ ofertę. Sytuacja taka powtórzyła mi się 2 razy - ja traciłam czas, a Jobllegro nie było łaskawe zdjąć ofert. Budowanie sobie bazy przez martnowanie czasu rekruterów i kandydatów jest zwykłym świństwem. Na platformie zaczęły się pojawiać ogłoszenia bez firmy, im dłużej im się przyglądam, tym bardziej jestem przekonana, że żadna firma za tą rekrutacją nie stoi tylko to kolejny chwyt na budowanie bazy kandydatów i pozyskiwanie danych - nie mam na to dowodu, ale sytuacja wyżej daje mi do myślenia. 5. Wasz kandydat przeszedł do etapu rozmowy z pracodawcą "HURRAAA będzie prowizja"? nie do końca - bo otóż okazuje się że po waszej weryfikacji dodatkową weryfikację robi osoba z jobllegro czyli kandydat przechodzi 2 prescreeningi pomimo długiego i bezsensowenego formularza, waszego calla i obowiązkowej opinii od rekrutera, zalicza rozmowe z jobllegro i przechodzi (wg stanu w ATSie) do etapu rozmowy z pracodawcą (więc teorytucznie tu powinna pojawić się prowizja). Ale jej nie ma - okazuje się, że kandydat odrzucony - ok ale przecież miał rozmowę z pracodawcą, a no miał, ale jobllegro wymyśla nowe zasady że jak miał rozmowę z pracodawcą a wcześniej z nimi to np. nie da prowizji od tak z d*py wyjaśnienie. Bo tutaj na tym projekcie mają dodatkowe zasady itp. 6. Platforma pomimo pobierania danych waszych, w tym danych do płatności na konto - nie ma najmniejszego zamiaru wam wypłacić jeśli jakimś cudem zdobędziecie jakąś prowizję może upolujecie te 300zł. Otóz w panelu (o tragicznej obsłudze i częstym wieszaniu się) nie ma opcji zlecenia wypłaty! I akurat kiedy chcecie wypłatę nikt nie odpowiada na maila, a na telefon dostaniesz odpowiedź, że zlecenie wypłaty należy zgłosić emailem i już ktoś się tematem zajmuje. Podsumowując - poleciłam ok. 100 dobrze dopasowanych do ofert kandydatów, 3 przeszło do etapu w ogóle rozmów z pracodawcą (jestem przekonana, że większość tych ofert na które polecałam nigdy nie istniało były tylko pod zdobycie dla nich CV), za 2 otrzymałabym w teorii prowizję, ale gruszki na wierzbie - wypłat brak.

Jolanta
@rekruterka-freelancerka

Ciekawe to co piszesz o prowizji, wracam z ich strony i tam piszą, że "nawet jeżeli kandydat sam znajdzie pracę lub jego rekrutacją zajmie się inny rekruter i tak otrzymasz wynagrodzenie". To nijak ma się do tego, że potem nie dostajesz kasy, bo ktoś z ich strony przeprowadził drugiego calla :/ Nie macie podobnego zapisu w umowie, żeby można było się na to powołać? A w ogóle to tobie się udało koniec końców dostać kasę na konto czy też nie? Pytam, bo może znalazłaś jakiś skuteczny sposób na to ;)

freelancer
@Jolanta

Mam inne doświadczenia z Jooblegro. Owszem zgadzam się, że formularz dodawania kandydata jest bezsensu, ale nauczyłam się uzupełniać go w max 5 minut. Nie szukam info o np. wielkości firmy, wypełniam to randomowo. Co do samych rekrutacji nie wiem czy są fałszywe. W te, w których ja brałam udział były aktywne - jeśli nie dostawałam długo informacji zwrotnej (dla mnie po 5 dniach temat się zamyka) i nie było kontaktu z koordynatorem to zawieszałam swoje działania. Zawsze jeśli słyszę, że klient jest nowy to wysyłam jedną kandydaturę "na próbę" żeby nie palić swojego czasu. Kasa była zazwyczaj na czas, również za spotkania u klienta - wystarczy wysłać maila. Jeśli spóźnili się z zapłatą to wystarczył jeden mail i zaraz kasa była. Ja akurat współpracuje głównie z jedną osobą i kontakt jest super. Projekty zaopiekowane i full informacji, które potrzebuje.

xxx

firma w której pracuje się za darmo

Wanda
@xxx

a czemu za darmo? Masz na myśli że są niewypłacalni czy proponują po prostu niskie stawki?

były rekruter
@Wanda

Stawki za specjalistów IT są grubo za niskie ale to inna kwestia. Mam do wypłaty od grudnia 1250 i póki co cisza. Na platformie nie ma opcji zlecenia wpłaty chociaż uzupełniasz tam dane. Pisanie maili cisza, w końcu dzwonisz mówią że nad tym pracują. Cisza na tydzień, znowu dzwonisz, znowu że księgowa już się zajęła. Potem cisza, wyslasz sms i maila, dostajesz telefon od jakiejś prowadzacje projekty rekrutacyjne z wyjaśnieniami ze klient X prowadzi więcej niż jedną rekrutację i te prowizję to ci opłacą jak klient im zapłaci I tak mamy maj 2022 - nie polecam, mam ochotę machnąć ręka na te pieniądze, ale żerują na ludziach którzy pewnie zarobią 1-2 prowizję po 100 zł, ogarną się ze ten portal leci w kulki i pewnie nigdy tej kasy nie wypłacą za poleconych kandydatów, więc walczę dalej

@były rekruter

Nie no ale różnica pomiędzy 100 a Twoim 1250 jest diametralna. Jeśli serio tak jest to ja też bym nie odpuściła pewnie, to nie są małe pieniądze. Tylko co tak naprawdę można wobec tego zrobić, żeby poskutkowało wyrównaniem należności? Jaki teraz masz pomysł, skoro deklarujesz, że będziesz walczyć dalej? :/

rekruterka
@Joanna

też jestem ciekawa jak to się potoczyło? u mnie do wypłaty nie całe 500 i nie wiem czy gra warta świeczki. Jako rekruter muszę podać wszystkie dane numer konta itp - po co skoro nie ma opcji zlecenia wypłaty? a kontakt z platformą jest znikomu

@rekruterka

raczej dałby znać jakby coś ruszyło? czyli czekaj dopiero teraz tu weszłaś przeczytać opinie? To co Cię skłoniło wcześniej, żeby z nich skorzystać?

rekruter.

a ja troszeczke opowiem o współpracy jako rekruter. Totalne (usunięte przez administratora).... osoby które zarządzają ta platformą to nie mają zielonego pojęcia o prowadzeniu rekrutacji.. ZEROOOOOO - znajdź i zatrudnij - naganiacze a nie rekrutrzy. Dzięki Bogu już od dawna nie współpracuje z nimi :)

rekruter2
@rekruter.

Ciekawe spostrzeżenie, z tego co wiem zespół Jobllegro to nie rekruterzy, tylko osoby, którzy pozyskują projekty do realizacji i wyłącznie wspierają pracę rekruterów. Nie wiem kiedy współpracowałeś/łaś z nimi, ale od dobrego roku nie ma z ich strony "naganiania", raczej proponują zlecenia, chcesz to się podejmujesz, nie to nie. Jasne, są lepsze i gorsze strony tej firmy, ale porównanie osób pracujących tam do naciągaczy a nie rekruterów jest moim zdaniem mega słabe, bo nie przypominam sobie jakiejkolwiek presji z ich strony na realizację projektów.

@rekruter2

No skoro tak.. A tak zmiana u nich od roku to z czego wynika? Kadrę mają inną?

Irena

Piszecie o jakiś formularzach rozbudowanych do rekrutacji, a mnie to ciekawi, bo szukają obecnie Pracownika budowlanego / Montera sieci. Czy jak już potem rekruter dzwoni do takiego kandydata na to stanowisko to potem ponownie dopytuje o te rzeczy w formularza czy ten etap wygląda już inaczej? Jak to potem przebiega i ile trwa taka rekrutacja?

xing

Ja sobie chwalę współpracę. Można samemu wybierać projekty, od początku są jasne zasady rozliczeń i wymogów, odpada mi szukanie zleceń i kontakt z pracodawcami. Mi pasuje. Wszystko rozliczane na czas, kontakt z koordynatorami na projektach jest regularny i są oni spoko.Ja polecam. Idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chce sobie podziałać jako freelancer na rynku rekrutacji.

rekruter
@xing

Dostałeś od nich jakikolwiek przelew? Mam kilka projektów, w których mam kandydatów po rozmowach i póki co 4 miesiąc i żadnego przelewu, żadnej opcji do wypłaty, nic. Regulamin przeglądam i napisany tak, że nie wiadomo kiedy przelewają wynagrodzenie za wysourcowanych kandydatów. Jeden projekt już się zamkną, dla tej samej otworzyli nowy i przenieśli kandydatów i nadal cisza

rekruter
@xing

tzn potwierdzam, że mentorzy projektów dzwonią i pytają o rekrutacje czy o chęć dołączenia do podobnych projektów, tutaj nie mam nic do zarzucenia, kontakt jest spoko

Pracownik Jobllegro
@rekruter

Witam, jestem pracownikiem Jobllegro. Nigdy nie było sytuacji, w której Rekruterzy nie dostaliby wynagrodzenia za swoich kandydatów. Zarówno za tych doprowadzonych do spotkania jak i zatrudnionych w firmie klienta. Jeżeli jest jakaś wątpliwość z Twojej strony, to zadzwoń, przekażemy Ci jak wygląda sytuacja z Twoimi kandydatami. Wystarczy zadzwonić i dopytać. Pozdrawiam

ex pracownik
@Pracownik Jobllegro

Zadzwonisz to cie szybko pogonią. Potwierdzam to co napisał @rekruter

@ex pracownik

Czemu mieliby pogonić?

Julia
@rekruter

A w umowie nic nie ma wspomniane na ten temat? 4 miesiace to bardzo długo..

RE: rekruter
@rekruter

Ja normalnie bez najmniejszego problemu zawsze dostaję od nich przelewy. Wiadomo, trzeba pilnować swojego interesu, dopytywać o status projektu, wystawić fakturę, ale to normalnie działająca i wypłacalna firma. Jeśli ktoś czeka, aż pieniądze się same przeleją, to może się faktycznie zdziwić - to nie umowa o pracę, osoba świadcząca usługi musi sama pilnować takich kwestii.

Pracuś

Wysłali do Belgii jako pomocnika stolarza okazało się że potrzebowali na miejscu stolarzy fachowców z b.d. językiem angielskim! Po czym kazali czekać aż coś prywaciaz p.Michał wynajdzie na miejscu po odjechaniu wyzwali od naciągaczy typu przesiedzieć tydzień w pokoju bez pracy ja ich jeszcze na coś naciagnolem ! Na pytanie o zwrot kosztów podróży nic tylko zostałem usunięty z grupy która Panie w biurze zrobiły i cisza nic nikt nie odpowiada ! Inspekcja pracy u nich dawno nie była widocznie !

Marzena
@Pracuś

Ale skąd wyninęła taka pomyłka? To oni tego nie sprawdzają?

Julia

A co takiego obiecali? Nie podpisaliście żadnej umowy?

były

Wąski masz racje kontakt z tym Panem to tylko rażąca niekompetencja oraz nieprofesjonalizm, który aż kipi zarówno w wypowiedzi tego Pana jak i stosunku do Klienta. Zdecydowanie nie polecam kontaktu z nim. Mam nadzieje, że takie osoby, które tylko psują wizerunek całej firmy, będą zwalniane. Pan (usunięte przez administratora) ma niestety zbyt wysokie mniemanie o sobie a zbyt słabe kompetencje, żeby w ogóle pracować w tej branży. Zdecydowanie nie polecam kontaktu z tym Panem.

Zostaw merytoryczną opinię o Jobllegro Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Jobllegro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jobllegro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jobllegro Sp. z o.o.?

Jobllegro Sp. z o.o.
  • Strzegomska 42A