Opinie o Vodeno Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Vodeno Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Vodeno Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vodeno Sp. z o.o. w Warszawa

xxx

Ocena na portalu tylko dzięki ludziom, którzy kasują komentarze i sztucznie lajkują. Generalnie bardzo nie polecam, chaos chaos chaos, brak wzajemnego szacunku. A wybijają się tylko Ci co potrafią sprawnie wbijać noże w plecy. Atmosfera pracy bardzo niezdrowa, zero kultury organizacyjnej, zero komunikacji (pomimo iż panie z HRów zapewniają, że jest fajnie :)) Jedyne fajne: biuro i jedzenie.

bm

Czy kontraktorzy zarabiaja wiecej niz bezpośrednio współpracujący Vodeno?

kuka
@bm

Nie. Przecież kontraktornia odcina dla siebie %.

Renata
@kuka

Ile odcina?

bm

Chora kultura pracy. Współczuję ludziom którzy dali się nabrać, że mieszkają w dolinie krzemowej i pracują w innowacyjnym startupie, więc przyjmują bezpłatne nadgodziny bez mrugnięcia okiem. Sami to sobie zrobiliście.

IT Recruiter

Od początku niezrozumiałe dla mnie jest i było czy Vodeno jest tylko pod Aionem, czy ma innych klientów, na rozmowie zostało to wyjaśnione bardzo mgliście. Proces składał się z czterech spotkań, ostatnie z członkiem zarządu odpowiedzialnym za HR, choć byli tam także inni i nie wiem za co odpowiadali. Rozmowa merytoryczna, choć bardzo sztywna. Finalnie dostałem pracę i odrzuciłem ofertę. Niezbyt dobrze czuję się w korporacjach z wszechogarniającym chaosem.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Vodeno Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Junior IT Analyst?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Karina

Pracuje tu od kilku miesięcy, to najlepsza firma w jakiej pracowałam, atmosfera jest kapitalna, a stawka.. :). Pracownicy mają dostęp do kuchni 24/7, gdzie jest wszystko co człowiek potrzebuje ( za darmo :) ), nie wspominając, że do dyspozycji będzie..sushi master. Dream comes true :)

Kucharz
@Karina

Hej Karina, co masz na mysli piszac o kuchni? Czy chodzi Ci o produkty spozywcze dostepne dla pracownikow?

4factors
@Karina

Zgadzam się jeśli chodzi o jedzenie. Człowiek nigdy nie chodzi głodny

Napewno nie mogę napisać, że jest to miejsce idealne dla każdego. W sytuacji, kiedy firma rośnie jest sporo zamieszania i niedopracowanych procesów. To czasem bardzo irytuje. Jednak dla mnie to dobre miejsce pracy. Mam dużą samodzielność, dużo się uczę, mam konkretny wpływ na to jak wygląda rozwiązanie nad którym pracujemy. Ogólnie dobre doświadczenie zawodowe na przyszłość. Do tego dochodzą dodatkowe benefity pozapłacowe. Podsumowując, jeśli chcesz technologicznie iść do przodu, uczyć się nowych rzeczy i pracować w szybkim tempie to jest dobre miejsce dla Ciebie. Jeśli oczekujesz idealnych procesów wewnętrznych, powolnych, precyzyjnie zaplanowanych zmian oraz przewidywalnej przyszłość - to niestety, ale nie będzie Ci dobrze w Vodeno.

Ultrafun

Mam podpisane doswiqdczenia

M

Jest chaos? Giga. Czy pracuje się intensywnie? Bardzo! Jacy są ludzie? Niektórych już wiem że lepiej omijać z daleka, ale znalazłam kilka osób z którymi mam kupe śmiechu przy okazji ciężkiej pracy. O to mi właśnie chodziło Czy biuro jest ok? Bardzo, prime location na piechotę nad Wisłę, wydarzenia artystyczne siup obok. No i jedzenie że głodnym człowiek nie chodzi Czy można się czegoś nauczyć? W 2 miesiące, od kiedy dołączyłam, miałam okazję dać swój wkład w szereg tematów wykraczających poza moją dotychczasową pracę.

B
@M

Zgadzam się z powyższym.

@M

popieram

Zosia

strasznie wspolczuje, bo ja w Vodeno mam kompletnie odwrotne odczucia, zero parcia na nadgodziny, zero problemow z urlopem. Trafilem na dobrego leadera, pelna kultura i wsparcie.

@Zosia

Mam podobne doświadczenia

Czy firma Vodeno Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Trybik

Jedyna zasada jaką kieruje się Vodeno jest zasada orania ponad ludzkie możliwości aby zaspokoić chore ambicje zarządu i inwestorów- oczywiście bez zwiększania ilości specjalistów, aby przypadkiem nikt nie przestał robić nadgodzin. Zgadzam się z reszta opinii: ta firma to (usunięte przez administratora) bez kultury, bez procesów, bez zarządzania. Omijać szerokim łukiem.

sueee

- ogromne obciążenie pracą - niepłatne nadgodziny - chaos organizacyjny - brak jasnych wytycznych dotyczących promocji lub awansu - niby to ma być startup, ale polskie biuro jest prowadzone jak stary bank. zarząd nie zmienił swoich technik "liderskich" od lat 90.... - jak chcesz wyjsc o 17.00 to znaczy, ze pracujesz za malo - ogromna presja, żeby "dostarczyć". za wszelka cene. wszyscy wiedzą o mobbingu w niektórych zespołach produktowych, a zarząd nic z tym nie robi. - nie polecam...

@sueee

A jak te awanse wyglądają w praktyce? Piszesz, że brak jest jasnych kryteriów, jednak może zauważyłeś jakiś schemat?

Jak_sie_trafi

Ogólnie bardzo zależy do jakiego zespołu się trafi. Są zespoły w których można się sporo nauczyć ale... problem jest z kultura, np. u jednej z PO standard rozmowy na spotkaniach przypomina rynsztok tzn. krzyki, przerywanie, brak szacunku do ludzi. Dziwne że nikt z tym nic nie robi.

Celnie
@Jak_sie_trafi

Sama prawda, przypomina to syndrom Stockholmski

Stary pracownik
@Celnie

W jakim to dziale?

@Stary pracownik

Development frontend / kwestie membershipowe.

Jeszcze-jakimś-cudem-pracownik

Powiem, że do tego teamu już od dawna nie rekrutujemy. A tej Pani... cóż nie będę bronił, trzeba mieć albo a) na nią sposoby b) brak z nią styczności :)

Byly pracownik
@Jak_sie_trafi

Potwierdzam, jedna pani PO o ciekawym imieniu okazuje totalny brak szacunku do innych, ponadto merytorecznie (usunięte przez administratora)

Byly pracownik

Stuczna i nie miła atmosfera, każdy gra do własnej bramki, nie patrzac na całość - zrobisz jedno popsujesz 20 innych rzeczy. Trudna współpraca szczególnie z it i z biznesem. Cele realizowane "po trupach" i kosztem niestety pracowników- zapomnij o work life balance, czym więcej pracujesz tym lepiej ale i tak nie zostaniesz wynagrodzony za to. Ludzie w większości z korporacji zapomnij o starupowym klimacie.

Codzienne nieodpłatne nadgodziny, brak szacunku do czasu wolnego.

Zuzanna

Jak w takim razie nadgodziny są wynagradzane pracownikowi w Vodeno? Jak pracodawca z nich rozlicza? Można w zamian za to zrobić sobie jakiś dzień wolny? Są do odbioru? :P

Nadgodziny dotyczą wszystkich działów? Czemu są nieodpłatne?

Szczerze mówiąc byłem w kilku teamach i być może presja psychologiczna na nadgodziny jest, ale po pierwsze wystarczy odmówić - z konsekwencjami negatywnymi się nie spotkalem. Po drugie nadgodziny rozliczamy i albo odbieramy, albo raportujemy i są opłacane. Tylko trzeba zadbać o swoje, nikt tego za ciebie nie przypilnuje.

Zuzanna

Czy pracownik Vodeno sam decyduje o tym czy je odbiera czy mają być płatne? Czy o tym decyduje pracodawca? Jeśli akurat są płatne, to jaka obowiązuje za nie stawka? Czy w przypadku ich odbioru można sobie samemu wybrać dzień wolny?

ziuteq

Szumnie zapowiadane rozmowy okresowe z szefami działów, połączone z podwyżką i rozmową o rozwoju w firmie... nie odbyły się. Taki bałagan, że nie ma kiedy taczki załadować. Polecam, jeśli ktoś lubi klimat startupu ;-)

@ziuteq

Prawda... Najbardziej rozwaliło mnie stwierdzenie w mailu od Harów - "twój szef nie umówił jeszcze 1on1? Bądź proaktywny, zaproponuj mu/jej termin!" Gwoli ścisłości - kalendarz każdego szefa zapchany do końca roku.

Zosia

Z oczywistych względów nie podam prawdziwego imienia ani nazwiska, bo w umowie jest szeroko zastrzeżony NDA i zakaz oczerniania pracodawcy. Zostałam zatrudniona nieco mniej niż pół roku temu, na stanowisku technicznym, zmieniając branżę na pokrewną (dostałam spory kredyt zaufania). Po tych 5 miesiącach mogę powiedzieć, że większość spraw poszła OK. Nie ma fajerwerków, owocowych wtorków czy czwartków, bo praca jak dotąd jest zdalna i nie zapowiada się na szybką zmianę. Ale mam team, w którym mogę się uczyć nowych rzeczy, ludzie odnoszą się do siebie z szacunkiem i profesjonalnie podchodzą do swoich zadań. W firmie panuje spora otwartość i generalnie dobra atmosfera, chociaż mam świadomość, że nie o wszystkim wiem i nie wszystkie problemy mnie dotyczą (zajmuję się dość wąską dziedziną, tarcia z HR czy jakieś targety sprzedażowe po prostu nie dotyczą moich zadań). Benefity są w porządku, nieco powyżej rynkowego standardu, wynagrodzenie podobnie. Tempo pracy bywa spore, ale ma się sporo zaufania i swobody w układaniu sobie dnia pracy, pod warunkiem, że dowozi się to co należy dowieźć. Wszystko powyżej zależy oczywiście w głównej mierze od teamu i jego dowódcy, ja trafiłam nieźle i nie mam większych zastrzeżeń. Są też plotki, że ma poprawić się sytuacja benefitowo-płacowa, ale to plotki, które nie muszą się sprawdzić. Na ten moment jest całkiem OK. Na minus to, że firma jest w trakcie intensywnego rozwoju, zatrudnia sporo nowych ludzi, więc wiele procesów dopiero się układa i dociera, albo wymaga stworzenia od zera. Dla nowicjuszki w branży i firmie może to być bardzo dezorientujące i stresogenne. Dla mnie niestety wciąż jest. Najogólniej mówiąc, polecam zorganizowanym i odpowiedzialnym ludziom, którzy umieją pracować bez bezpośredniego nadzoru. Jest bez fajerwerków, ale bardziej niż OK ;)

@Zosia

Czy nadgodziny to standard? Jakiego stanowiska, działu dotyczy Twoja opinia?

Zuzanna

Cześć, czy ktoś byłby w stanie mi opisać jak wygląda cały proces rekrutacyjny w Vodeno? Chodzi mi o stanowisko junior financial analyst, na które obecnie trwa rekrutacja. Jak się przygotować? Ile jest etapów? Jakie pytania padają i czy dostaje się jakieś zadania do wykonania?

IT Recruiter

Miałem okazję rekrutować dla Vodeno jak jeszcze formalnie bardzo mocno się rozwijało, a Aion, dla którego Vodeno jest zapleczem technologicznym był w powijakach. Nie polecam. Atmosfera niby startupowa, a nie wiadomo kto za co odpowiada. Na kluczowych i strategicznych stanowiskach zarówno w Aion jak i w Vodeno nagle ktoś może stracić pracę "bo tak" (znam takie przypadki), mimo tego, że jest dobrym specjalistą i wywiązuje się ze swoich obowiązków. Duży chaos informacyjny, co niestety wiąże się z tym, że HR zarówno w Aion jak i w Vodeno jest niekompetentny. Szkoda czasu i nerwów.

Kandydatka

Odpuść rekrutację, jeśli cenisz swój czas. HR totalnie niekompetentny. Rektuter dzwoni, umawia na rozmowę na konkretną godzinę, konkretnego dnia. Wychodzę wcześniej z pracy, żeby nikt do mnie nawet nie zadzwonił. Po telefonie do rekrutera okazuje się, że przekazał sprawę koleżance i miała się ze mną skontaktować. Ma dac mi znać. Do końca dnia cisza. Wysyłam sms z prośbą o wyjaśnienie czy rozmowa się dziś odbędzie. Cisza. Dzwonię kolejnego dnia do rekrutera, on zdziwiony, że koleżanka nadal nie zadzwoniła - ma jej znów przypomnieć. Po czym dzwoni koleżanka, że poprzedniego dnia oferta stała się nieaktualna. Jestem wściekła bo długo przygotowywałam się do rozmowy, zrobiłam research, a potem jeszcze straciłam mnóstwo czasu w oczekiwaniu na rozmowę, której nie było. Jakby cięzko było napisac głupiego SMSa. Nie polecam.

Donqurq
@Kandydatka

Jak widać hr to nie jest mocna strona tej firmy…. A prawda jest taka ze jak w firmie jest chaos w hr, to jest tez chaos w całej firmie.

Zastanawiam się nad zaaplikowaniem do Vodeno. Jestem ciekawa głosów osób, które tu pracują. Co wyróżnia to miejsce od innych pracodawców? Dlaczego warto tu dołączyć? Co sprawia, że lubicie tu pracować?

@Kasia

Zdecydowanie ludzie z zespołu i atmosfera. Bardzo cenię to, że można realizować swoje pomysły. Dla mnie praca dla fintechu i zobaczenie jak firma się rozwija, jest super doświadczeniem.

Jakie są warunki zatrudnienia w Vodeno Sp. z o.o.?

Bardzo dobre

Zostaw merytoryczną opinię o Vodeno Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vodeno Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vodeno Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vodeno Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 8 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Vodeno Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 19 ocen.
  • ul. DOBRA 40
    00-344 Warszawa