Opinie o Vodeno Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Vodeno Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Vodeno Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vodeno Sp. z o.o. w Warszawa

Graża T.

Polecam pozostalym ok 28.03 lecieć na L4 i nie odbierać telefonów, bo HR juz ponoć drukują kolejne zwolnienia!OMG!(usunięte przez administratora)

Janusz Z.
@Graża T.

A Ty jako jedyna/jedyny wiesz o kolejnej fali zwolnien i pewnie nawet widzialas/es wydrukowane kartki ;))))

Śmieszna Firma

Firma zwolniła ponad 30 osób ostatniego dnia miesiąca mimo że dokumenty i wypowiedzenia były przez hr podpisane 10.02 i 17.02. Dodatkowo nie ma oficjalnej informacji o grupowych zwolnieniach, za to można pooglądać kotki w newsletterze. Niepoważna firma, stojąca na powerpoincie. Startup z managementem rodem z epoki kamienia łupanego. Warto dodać że zwolniono osoby z zespołów w których i tak ludzi brakowało. Wisienką na torcie jest HR z którym załatwienie czegokolwiek trwa dni jak nie tygodnie. Omijać szerokim łukiem.

tak
@Śmieszna Firma

dokładnie - jeśli ktoś sobie ceni stabilność zatrudnienia to zdecydowanie nie warto. potwierdzam również brak komunikacji, kotki w newsletterze i fakt zwolnień doświadczonych pracowników w przeładowanych pracą zespołach. dobrze to nie wróży

podirytowany
@Śmieszna Firma

Bonusowe punkty za to że pewnie za parę miesięcy na te same stanowiska będą zatrudniać bo się okaże że po wywaleniu 1/4, 1/3, czasem połowy albo i całego zespołu, uwaga szok, rzeczy przestają działać. Firma nie jest tragicznym miejscem do pracy ale mając szeroki wybór jako specjalista IT można znaleźć zdecydowanie lepsze, które nie będą nas uraczać takimi wrażeniami, nie żeby codzienna praca była mniej chaotyczna tak na marginesie mówiąc

Moje wypowiedzenie tez wreczone na koniec miesiaca mialo date 21.02 (i forme Psn/Pani, czyli robil to automat, a nie "zywy" czlowiek). Chyba byl wolal dowiedziec sie wczesniej.. Co z tego, ze rozmowa rozstaniowa (HR plus Manager) poprowadzona profesjonalnie i z wyczuciem, skoro Zarzad milczy? Zero komunikatu odnosnie zmian z ich strony, malo tego niektorzy czlonkowie Zarzadu rozpowiadaja, ze biedni nic nie wiedzieli i nie mieli absolutnie nic wspolnego ze zwolnieniami. Zenada..

Ostrzegam!

Firma zaczela zwalniac pracownikow, miedzy innymi testerow, deweloperow i innych

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Vodeno Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Junior IT Analyst?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Brendan

Firma nie jest dla każdego. Jeśli szukasz ciepłej posadki, pracy 9-17 i zamykasz kompa to nie jest dla Ciebie. Jeśli natomiast masz dość przerzucania tony dokumentów, działania wg. ściśle stworzonych procedur i chcesz mieć realny wpływ na to jak będzie wyglądać Twój projekt to powinieneś się zainteresować Vodeno. Dużo wymagają, ale dają również dużo w porównaniu do rynku...

Ritter
@Brendan

Szanowanie swojego czasu i życia prywatnego nazywasz ciepłą posadką? :D A dofinansowanie do psychologa/psychiatry później też dają ;) ?

Zibu Ziba
@Ritter

Tak, dają

Dawid
@Zibu Ziba

A tak serio to dużo czasu trzeba poświęcić pracując tutaj? Często siedzi się po godzinach? Ktoś napisał że dużo za to dają. To jak to rekompensują?

Fifi

Unikać - chaos, brak podstawowych procesów, compliance to żart Zarząd do wymiany, produkt słaby łatany na kolanie :) Firma stoi na powerpoincie i marketingu. A komentarz i tak zaraz skasuję HRy, bo większość pozytywnych komentarzy jest właśnie od nich.

Frej
@Fifi

Zaraz będzie jak na połowie tego profilu "(usunięte przez administratora)" :D :D Jak ktoś śmie śmieć obrażać najlepszy management na świecie! Circus maximus.

Mikołaj
@Frej

A jakie plusy? Było tu mówione, że sporo można się nauczyć a pensja jest ponad rynkowa. Jakie są wiec dostępne szkolenia i ile ta pensja wynosi?

Stefcia
@Mikołaj

na B2B szkolenia ogarniasz sobie sam i refakturujesz na firmę, nie wiem jak na etacie. Kasa to 10-20% więcej niż subiektywnie postrzegana średnia rynkowa dla danego dżoba. Ale jak jesteś dobry, to potrafią sięgnąć głębiej do kieszeni.

@Stefcia

to jeszcze etatu bym była ciekawa, może ktoś się odniesie? co do b2b i tego ogarniania to macie jakieś szkolenia do podsunięcia może, jakieś takie sprawdzone które warto zaliczyć? co tu będzie najlepszym wyznacznikiem tego, że ktoś jest dobry? ;)

Developer z Core'owego zespołu

Firma i praca tam to jeden chaos. Nie ma że pracujesz 8h, pracujesz aż wykonasz swojego task'a bo jest "pożar" i się appka wywala, bardzo pilne zadanie i to TY masz je naprawić, nie ważne że pracujesz tydzień i nic nie ogarniasz i nawet projekt Ci się nie uruchamia - programuj na ślepo i nie pytaj kolegów bo oni mają inne pożary do naprawy i szkoda im zawracać gitary. SCRUM - HA, codzienne "daily" i nic poza tym, ewentualnie kierownik Ci wsadzi call'a za 5 minut bo musi Ci opisać pilne zadanie na wczoraj, ile zapamiętasz tyle zapamiętasz bo nie jest to nigdzie spisane, nie ma ticketa, nie ma jiry ani nic. Na daily to 5 minut mówicie co robicie a 15-40 minut kierownik mówi jakie są pożary i jak to nie musicie się pospieszyć to naprawić, a Ty rzuć te (usunięte przez administratora) co robisz i napraw bug'a przez który cała aplikacja Aion'u się wywala. Wszystko w aplikacji jest tak dynamiczne że nikt w firmie nie ogarnia jak to działa. Codzienną pracą zaczynasz od 2-3h debugowania dlaczego projekt Ci nie wstaje mimo że wczoraj działał a nic nie zmieniłeś, poprostu zmieniły się hasła, uprawnienia, pakiety, configi, hasła itp. itd. nikt nie wie na jakie. Nikt nie wie nawet jak odpalić projekt z całą funkcjonalnością. Przez 5 miesiący pracy najdalej udało mi się go odpalić za ekran logowania w którym wyświetlał się dashboard i wyświetlały się niedziałające przyciski do czegokolwiek. Programowanie na ślepo, nie ma opcji żebyś odpalił appkę lokalnie, nikt Ci nawet w tym nie pomoże bo rozwiązuje 10 pilnych tasków naraz na zeszły miesiąc. Robisz zmianę na ślepo wypuszczasz, musisz sam sobie znaleźć QA który to sprawdzi, za 3 dni QA znajduje czas i mówi że nie działa więc poprawiasz i znowu szukasz QA itd. itp. Nic pozytywnego nie uświadczyłem pracując tutaj. Nie mam pojęcia jak ten Aion w ogóle funkcjonuje, mam wrażenie że razem ze mną 95% tej firmy.

Na jakie benefity można liczyć w Vodeno Sp. z o.o.?

rudy

Za moich czasow był budżet 800eur na szkolenia, właściwie możesz wydać wg uznania; żarełko w biurze całkiem smaczne (jeśli bywasz w Warszawie), praca na sprzęcie Mac, Premium konto w banku Aion za free W tym roku podobno było sporo imprez integracyjnych ale z tych już nie korzystałem

@rudy

To trochę tego jest, ale w sumie mnie by bardziej interesowało info o atmosferze w pracy. Jakie u was nastroje? Jest ok? I czy zarobki sa zadowalające?

Rozczarowana

Pracowałam w tej firmie blisko 2 lata i mam mocno mieszane uczucia. Wizja i produkt wyglądały atrakcyjnie, gorzej z realizacją. Firma ma swoje problemy, przede wszystkim z zarządzaniem zmianą, ciągłe zmiany decyzji nie pomagają w budowie stablizacji i ciągłości biznesu. Panuje chaos organizacyjny i jest duża presja. W wielu zespołach za zarządzanie odpowiadają ludzie, którzy albo nie mają o tym pojęcia albo trafili tam z przypadku. W większości przypadków nie ma miejsca na work-life balance. Dodałabym również, że generalnie jest to toksyczne środowisko pracy, które nie uczy dobrych praktyk. Jest też oczywiście kilka plusów, ale ich ocena i waga są zdecydowanie zależne od perspektywy. W firmie pracują też fajne osoby, z dużą wiedzą, będący prohuman. Jest modernistyczne biuro czy nieco ponad rynkowa pensja. Jest program Cloud certification. Za to bonusów brak od 2020 roku. Ciężko dokonać jednoznaczej oceny, bo każdy może mieć inne odczucia. Nie poleciłabym pracy w tym miejscu, jednak muszę przyznać, że można się tu dużo nauczyć z uwagi na dynamikę i mnogość tematów.

Co powiecie o pracy w firmie Vodeno Sp. z o.o.? Niedawno szukali kogoś na Administrator.

Jest OK, biuro w Waw w mega lokalizacji, fajne jedzenie codziennie. Ale jest też bardzo duży chaos. Jeśli odpowiada Ci taki styl pracy, odnajdziesz sie. Jeśli nie, lepiej nie zawracaj sobie głowy

A z zarobkami jak to wygląda na ten moment? :)

Marc

Nie jest najgorzej, wiesz? :D

twenty3

Hej @Administrator, masz może gdzieś link z tą ofertą?

allrue

Bardzo nie polecam. Ta firma będzie się zwijać a nie rozwijać

Minibajt

Powyżej średniej na rynku

Kąkol

Jak trafisz na fajny zespół to jest super - jak wszędzie. Plusy to bardzo fajne biuro z dobrym jedzeniem (jeśli Wawa), budżet rozwojowy do właściwie swobodnego wykorzystania, darmowy kurs certyfikacji GCP dostępny dla każdego i mega interesujący produkt. Minus to chaos panujący w wielu wymiarach, bywa męczący

Nick23
@allrue

Nie myl Aion z Vodeno, bo Vodeno ma się dobrze

Xd
@allrue

No tak, wlasnie sie zwija. Wez pomysl zanim cos napiszesz

Zaangażowany pracownik

Plusy - darmowe jedzenie. Jak masz problemy z otyłością, brakiem kontroli nad apetytem to firma jest w sam raz - dużo zaoszczędzisz. Minusy - niewiarygodnie sztuczna i nieprzyjemna atmosfera. Każdy ma uśmiech na twarzy do czasu jak czegoś od tej osoby nie potrzebujesz. Poza tym - non stop coś nie działa. Nikt nie wie czemu. Cały pluton specjalistów, ale nikt nic nie wie - każdy skieruje cię do kogoś innego.

ziuteq
@Zaangażowany pracownik

rok później uwagi wciąż aktualne ;)

yep
@Zaangażowany pracownik

dobrze powiedziane, powinno sie cos z tym zrobic

@yep

Z czym powinno się coś zrobić? Z tą sztuczną atmosferą czy psującym się sprzętem? Nadal to wszystko ma miejsce?

zenek

tak się pracuje u Sobieraja

@zenek

Pluton specjalistów? To jakie kwalifikacje mają w praktyce te osoby?

Renata

Ta rozmowa to gdzie miała mieć miejsce? w siedzibie? Bo zastanawiam się co dalej tak naprawdę z tym

52debiec

potwierdzam i 100% sie podpisuje - tonacy wrak

truizm
@52debiec

jak wrak może być tonący?

@truizm

Może to metafora tego, że mimo niedogodności i tak przetrwają? Dziwne w sumie ciekawe o co chodziło, niby w kontekście czego tak toną?

Nick23
@52debiec

Skoro uważasz, że Vodeno to tonący wrak, znaczy, że nie byłeś wystarczająco dobry do tej roboty. Idź do HP, tam jest luz i miejsce dla lamusow

Blady
@Nick23

Uwaga, Uwaga, opowieści o tym, że VODENO tonie rozpowszechnia szef procurementu jednego z banków, z którego dużo osób uciekło do VODENO.

Rumiany
@Blady

Potwierdzam, nie chcieli go i podebrali mu pracowników to się mści.

Wow, to pewne info? Co takiego robił?

Anonix

Lepiej wam w VODENO?

Ewelina
@Anonix

Lepiej niż gdzie? Ja osobiście niestety porównania nie mam, a dowiedzieć bym się chciała, jak tam zarobki i ogólnie jak się pracuje.

Nie płacą na czas. Średnio raz na 3-4 miesiące muszę się 2 tygodnie upominać o wypłatę.

Małgorzata
@pracownik

Witaj @pracownik, czy wynika to z braku płynności finansowej w Vodeno, czy może problemów w dziale księgowości? Zaniepokoiłam się i liczę na więcej informacji z Twojej strony.

pionek
@Małgorzata

płacą bez problemu, zaplecze finansowe Vodeno ma świetne. Spóźnienie dotyczyło współpracowników na B2B i miało charakter formalny. Dodam, że generalnie i tak zmieścili się w terminach wymagalności faktur, ale faktem jest, że kasa weszła na konto kilka dni po standardowym terminie, więc jak ktoś żyje od pierwszego do pierwszego, to w tym miesiącu miał powód do niepokoju. Na pocieszenie dodam, że i tak weszła przed terminem zapłaty PIT i VAT. W V. jestem zwykłym pionkiem, ale warto trzymać się faktów, dlatego piszę tego posta ;)

VodenowaWoda
@pionek

Akurat to jak kto zarządza pieniędzmi nie powinno w ogóle interesować firmy. To, że płatność weszła (dla większości) dzień przed terminem zapłaty nie jest powodem do szczycenia się- okres wynosi aż 2 tygodnie. Wszystko by było na pewno lepiej poprowadzone gdyby HR / dział finansowy potrafił w jasny i transparentny sposób komunikować ewentualne opóźnienia, ale dobić się do nich (nawet na firmowym chacie) graniczy z cudem.

pionek
@VodenowaWoda

Opóźnienia jak dotąd nie było i ta informacja była najważniejsza w moim wpisie. A z tym, że komunikacja wewnętrzna w V. (dotycząca fakturowania, ale też tysiąca innych spraw) leży i kwiczy, to się w pełni zgadzam i w związku z tym sobie i innym współczuję ;)

@Małgorzata

To drugie. Płynność finansowa jest. Zmienili firmę obsługującą płace, narazie jest lepiej.

@pracownik

Osoba, która aplikowała do Vodeno, zapytała mnie, jako pracownika, czy to prawda. Wydaje mi się, że nie, pracuję w Vodeno ponad rok i nie zdażyło mi się opóźnienie z wynagrodzeniem. Często jest nawet 2-3 dni wcześniej. Podobnie mają osoby w moim zespole.

@Małgorzata

Są takie działy, które po prostu pracują 9-17 ;-) ale z fakturami tak słyszałem widziałem na własne oczy.

Danuta2

Ale tak na UoP nie ma problemu. UoP jest bardziej pewny tutaj.

Mateo

Nie jest łatwo, ale wszyscy się starają, jest duch walki i zaangażowania. Wiadomo że są lepsi i gorsi jak wszędzie Daję 4+ :-)

@Mateo

Duch walki? Kto niby walczy i z czym bo nie rozumiem?

Nimous
@Barbara

Z pożarami. Ciagle, zawsze i wszędzie.

Emilia
@Mateo

Super że zespół tak działa, a za te starania są jakieś premie może? Dodatki?

@Emilia

Tutaj właśnie wydaje mi się, że jest to najsłabsza część Vodeno - brak premii rocznej... pracujesz na własną stałą pensję, kanapki w biurze (ale komu się chce tam chodzić...) i właściwie tyle... pensje są ok, ale na rynku płacą już lepiej. Podobno jest proces by uzyskać podwyżkę, ale nie widziałem na oczy jeszcze. Pewnie tutaj mówimy o jakiś groszach.

Eksternal

Pracowałem w Vodeno jako external jednak odpuściłem po paru miesiącach, ewidentny brak organizacji pracy, wieczne pożary fuckupy I ASAP'y, ludzie przerzucani z jednego wątku do drugiego, widać że managerom brakuje ludzi i pali się grunt pod nogami. Nazatrudniali ludzi a teraz zaczynają ich zwalniać, nie wiadomo kiedy to się skończy. Widać redukcje w Vodeno i Aion. Jedynie dla miłośników mocnych wrażeń. Ładne hasła przy rekrutacji jednak nic z tego nie wynika.

ziuteq
@Eksternal

a konkretnie w jakich obszarach redukcje? Bo jako pracujący w V. obserwuję coś zupełnie odwrotnego, ale to zapewne mocno zależy od działu. Napisz coś więcej, bo mnie zaciekawiłeś

Minibajt
@ziuteq

Faktycznie zależy od działu

Maja
@Minibajt

Rozumiem, że duża rotacja pracowników w firmie nie wpływa dobrze na atmosferę w pracy.. Czy możesz powiedzieć skąd wynikają takie zmiany w kadrze? chodzi o koszty pracowników?

External 2
@Eksternal

Ja też pracuję w Vodeno jako Extrnal i chyba faktycznie zależy, gdzie się trafi. Może nie jest to praca od linijki od 9 do 17, ale bywają też luźniejsze dni. Atmosfera z mojej strony jest super, ludzie pomocni, a ostatnio nawet udało nam się spotkać w Warszawskim biurze na pizzę i piwo i nie czułem się jako "external" i miałem okazję poznać osoby z innych zespołów. Super inicjatywa!

Stefcia

kto to jest dziambel?;)

Aleksandra
@External 2

Czyli jeśli stwierdzasz że nie jest to praca od linijki od 9 do 17 to rozumiem że trzeba się liczyć z nadgodzinami w tej firmie, tak?

@Aleksandra

Zdecydowanie trzeba liczyć się z nadgodzinami - jest bardzo dużo pracy do zrobienia, konwersacji itp. itd. trochę bałaganu nie do ogarnięcia w 8h.

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Vodeno Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Administrator?

Danuta2

Na pieniądze, zakaz konkurencji, brak informacji o płatnych nadgodzinach, ale za to możliwość i oczekiwanie pracy w nadgodzinach

Bbb

Co powiecie o leaderach i menedżerach w projektach? Cisną czy rozumieją?

ziuta
@Bbb

obie odpowiedzi są poprawne ;) minusy Vodeno; - świadomość, że dzisiaj wypruwasz żyły (jeśli jeszcze masz jakąkolwiek motywację... ale to szybko przejdzie), a jutro twoje wysiłki ktoś przekreśli, bo każe wiosłować w przeciwnym kierunku. A po 2 miesiącach kolejny zwrot i nowy początek. - Okropna partyzantka w kluczowych obszarach. - Śmieszny HR. Na plus: - uczciwy pieniądz, - bardzo porządny pakiet medyczny, włącznie z darmowym dentystą w luxmedzie - można zrobić pełny remont uzębienia (bez ortodoncji), można zrobić zaawansowane badania onkologiczne czy hematologiczne, bo praktycznie wszystko jest w pakiecie. Super sprawa jak masz rodzinę, bo daje spory komfort i poczucie bezpieczeństwa. - Ludzie kulturalni i zaangażowani mimo chaosu. - budżet rozwojowy ~800 EUR rocznie do wydania według własnego uznania. Zrobiłam za niego drogi branżowy kurs, dzięki któremu przyjęli mnie w innym miejscu. Podsumowując, długo zwlekałam z odejściem ze względu na fajny pakiet medyczny, ale w pewnym momencie niczego już nie mogłam się nauczyć, a firma nie miała na mnie pomysłu. Od 2 miesięcy jestem w nowym miejscu, gdzie - i to jest zasadnicza różnica - wiemy co i po co robimy. Niebo a ziemia ;-)

Danuta
@ziuta

co znaczy ten smieszny HR ? nie ma go wogóle czy nie ma pojecia o pracy ? czy wysylajac do nich cv patrzy na cos o czym nie wiem ? ;)

Hymm
@Danuta

Wydaje mi się, że jak na tak małą firmę, to dużo tutaj HR, tak poza tym nie mam zdania, raczej rozluźnione towarzystwo. Osobiście wolałbym np. paru biznes analityków więcej ;-)

Danuta
@Hymm

dział HR to jedna osoba czy jednak jakiś dział z paru osób skoro piszesz że jest duzy ?

@Danuta

Chyba z 8 osób jeśli liczymy Talent Team

W procesie rekrutacji

Witam, Ma ktoś jakieś wieści odnośnie działu zakupów? Jestem właśnie w procesie rekrukacji i zastanawiam się czy jest w ogóle sens kontynuować bo widzę, że większość opinii raczej nagatywna. Będę wdzięczny za odpowiedzi!

@W procesie rekrutacji

A jak wygląda u nich rekrutacja, możesz szepnąć słówko? Dużo jest etapów?

aktualne

Cześć, widziałem ofertę na Procurement Specialist i zastanawiam się czy jest sens aplikować?

Co?

Możesz podać więcej szczegółów?

Hmm

Czy moge prosic o wiecej szczegolow?

Aplikant
@aktualne

Witam, ja też widziałem ogłoszenie i nawet zaaplikowałem- masz jakieś wieści o dziale>

Zostaw merytoryczną opinię o Vodeno Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vodeno Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vodeno Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vodeno Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 8 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Vodeno Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 19 ocen.
  • ul. DOBRA 40
    00-344 Warszawa