Opinie o INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o. w Rzeszów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o. w Rzeszów

Jak czytamy ogłoszenie o pracę to wszystko jest ładnie i pięknie. Rzeczywistość jest całkiem inna. Pracownik jest pozostawiony sam sobie bez jakiegokolwiek wsparcia z natłokiem obowiązków przekraczających niejedokrotnie możliwości. Duża rotacja pracowników powoduje ogromne braki informacji i komunikacji. Podczas rekrutacji kandydaci informowani są o cyklicznych spotkaniach w siedzibie firmy w Rzeszowie raz w miesiącu. W rzeczywistości spotkania są z reguły cztery razy w miesiącu i ustalane w taki sposób, że np. z Warszawy trzeba wyjechać o czwartej rano. Powoduje to, że znaczną liczbę godzin wolnego czasu poza pracą traci się na dojazdy do centrali firmy.

Bruce Lee

To co tam się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie! Nie wypłacili mnie wynagrodzenia! Oszukuja na kazdym kroku.

@Bruce Lee

Nigdy nie zdarzyło się tak, że swoim pracownikom firma nie wypłaciła wynagrodzenia, które jest gwarantowane przepisami kodeksu pracy.

Petr

Uwierzcie mi, że zdarłem sobie gardło od wskazywania członkom zarządu rozwiązań, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. W pewnym momencie dostrzegłem, że firmy tylko na tym bazują. Zatrudniają osobę z doświadczeniem – daj nam rozwiązania a później zwalniają, bo wiedzą jak działać, to po co trzymać. Lepiej zatrudnić osobę po szkole, a schemat już mamy od osoby z doświadczeniem. A pieniądze przeznaczyć na nowe samochody dla zarządu firmy. Roszada w firmie Instalbud Rzeszów jest ogromna – ludzie zmieniają z dnia na dzień a zarząd wciąż ten sam. To jest bardzo nieuczciwe zagranie, które stosuje obecnie większość „średnich” generalnych wykonawców zatrudniających ok.50-100osób. Poza tym praca u generalnych wykonawców wiąże się z ryzykiem obciążenia finansowego, bo tego typu firmy są bardzo mocno nastawione na obciążanie pracowników, wykonawców, dostawców.

@Petr

Dzień dobry, firma nie ma w zwyczaju prowadzić polityki zwalniania ludzi, którzy poprzez swoje doświadczenie działają na rzecz poprawy jakości funkcjonowania organizacji; może jednak powód zwolnienia pana był inny?? Proszę pamiętać, że firma budowlana podlega sezonowości, przy mniejszym obłożeniu inwestycjami załoga sama się wykrusza i nie zawsze jest to powodowane zwolnieniami dokonywanymi przez firmę, ale są to indywidualne zwolnienie wnioskowane przez samych pracowników.

Piotruś Pan

Potwierdzam.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Pampuch

Witam, Jako były pracownik tej firmy przyznam, że oczy otworzyły mi się naprawdę dopiero po zmianie pracodawcy. W Instalbud-Rzeszów pracownik nieraz tygodniami musi upraszać się o podstawowe wyposażenie,które pracodawca ma obowiązek pracownikowi zapewnić. Bywał problem z zakupem kurtki czy obuwia dla inżyniera. Wizja rozwoju w firmie to fikcja. Owszem, z punktu widzenia osoby świeżo po studiach(te IR lubi najbardziej,ponieważ to tania siła robocza)człowiek ma możliwość oswoić się z realiami budowy i widzi w IR szansę na rozwój i ciekawą karierę, jednak dosyć szybko okazuje się,że nic z tego nie będzie, a nauczyć może się tam przede wszystkim złych nawyków. Pierwsze co rzuca się w oczy odwiedzając budowy to wszechobecny (usunięte przez administratora) i brak organizacji. BHP na budowach Instalbudu to bajka, praktycznie nikt o zapewnienie podstawowych środków bezpieczeństwa nie dba,nie wymaga jego przestrzegania. Podejście do pracownika to kolejny temat. Nadgodziny conajmniej 2-3 h dziennie,bez dyskusji i oczywiście charytatywnie. Nie podoba sie to won. Dyżury w weekendy - ciąg dalszy akcji charytatywnej. System motywowania pracownika polega na wywoływaniu stresu-tu Instalbud działa dobrze. W dawnych czasach ponoć istniały premie,ale i ten temat stał się już tylko legendą. Na to aby obiecanej premii nie wypłacić IR zawsze sposób znalazł. Przywykliśmy. Wiele do życzenia pozostawia także struktura organizacyjna firmy. Spychologia i roszczeniowość pomiędzy budowami a działami księgowym czy przygotowania produkcji,pracy w tej firmie nie uprzyjemnia. Nie ma nikogo, kto chciałby się tym zainteresować i przypilnować żeby inżynier robił na budowie swoje a księgowa w Rzeszowie swoje. I tak to jest, że młody inż zamiast oswajać się z robotą na budowie, szarpie się z księgową o źle wystawioną FV, choć jest to poza jego kompetencjami. Druga sprawa podział obowiązków- za moich czasów zakres obowiązków stażysty i kierownika robót nie różnił się zupełnie niczym. Różniło się tylko wynagrodzenie, a i to nie stanowi argumentu na korzyść IR. Zarobki są słabe, organizacja fatalna a pracy zwykle sporo. Taka jest codzienność w IR. Człowiek sie przyzwyczaja i wpada w to bagno.Ma szczęście, jak szybko potrafi się otrząsnąć.100% znanych mi osób po odejściu z IR do innej firmy potrafiło powiedzieć tylko,że to co się tam działo to krótko mówiąc „porażka”. Nie znam nikogo,kto odejścia z IR by pożałował. Wszystkim rozważającym zatrudnienie się tam-serdecznie odradzam.

@Pampuch

Dzień dobry, przykro mi, że w taki sposób postrzega Pan swojego byłego Pracodawcę, szkoda, że podczas zatrudnienia nie zgłosił Pan/i tych problemów do Zarządu, który stara się zapewnić swoim pracownikom jak najlepsze warunki pracy i bezpieczeństwa na budowach. Rozumiem, że być może podczas Pana/i pracy w IR miały miejsce trudne sytuacje, ale czy są miejsca w których one nie występują?

@INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.

Oczywiście stwierdzenie, że Zarząd się stara nic nie kosztuje. Nie jest to niestety poparte żadnym konkretnym działaniem. W firmie Instalbud-Rzeszów o wszystko trzeba się było naszarpać - o założenie adresu mailowego, o przydzielenie kurtki zimowej - o podstawowe rzeczy. Do Zarządu drogą oficjalną skarg trafia pewnie niewiele. IR zatrudnia głównie młodych ludzi, którzy często nie są świadomi swoich praw i tego, że należy się o nie upomnieć, kiedy są łamane. Odpowiedź stwierdzająca, że trudne sytuacje zdarzają się wszędzie, utwierdza mnie jedynie w przekonaniu, że Zarząd nic sobie z tego nie robi. Praca ponad czas umowny, na budowach jest standardem. Bywa, że sytuacja tego wymaga i nikt z tym nie dyskutuje, ale jak psu buda, ludziom należy się za to zapłata. Wg mnie postawa IR wprost łamie prawo pracy.

@Pampuch

Trudno mi się odnieść do sytuacji, która nigdy nie została zgłoszona do kierujących firmą, z całą pewnością informacją, którą otrzymaliśmy od Pana/i trafi na Zarząd i będzie wyjaśniana.

@INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.

Nie spodziewam się żadnego przełomu. Osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy zapewne też nie poniosą konsekwencji, bo Zarząd sam sobie kar wymierzał nie będzie. Może gdyby działaniami firmy zainteresowała się wreszcie PIP ktoś by się przejął. Na tym zakończę dyskusję, Państwa dyplomatyczne odpowiedzi nic nie wnoszą. Zarząd nic nie wie, bo się nie interesuje i wiedzieć nie chce. Zależało mi jedynie aby osoby, które zasięgają tutaj opinii i rozważają zatrudnienie się w IR miały szansę zawrócić kierując się argumentami opartymi na doświadczeniu innych, swoich poprzedników.

Nadgodzina
@INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.

Witam, Piszecie Państwo, że sytuacja nigdy nie została zgłoszona - przeglądając od czasu do czasu opinie o Instalbud Rzeszów, na temat np. nadgodzin czy traktowania w sposób niegodny inżyniera na budowie pojawia się ciągle odpowiedź, że zarząd o niczym nie wie. Czy więc odpowiedzi zamieszczane na tej str, że problem zostanie z zarządem poruszony należy traktować jako bujdę? Kilka postów poniżej ktoś już porusza problem nierozliczanych nadgodzin, a odpowiedź z IR jest taka, jakbyście pierwszy raz o tym usłyszeli. To jedynie potwierdza, że problem jest zamiatany pod dywan i nikt z zarządu nie planuje się nad nim pochylić. Bo po co?

@Nadgodzina

Nie zgodzę się z tym, że problem został zamieciony pod dywan, praca w nadgodzinach jest na chwilę obecną rozliczana w postaci ryczałtu, którego wysokość jest umieszczana na umowie.

Mangus

Kłamstwo, bezczelne kłamstwo!

Desket
@Pampuch

Rzetelna i konkretna opinia.

Xplan
@Desket

!!

@INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.

Ryczałtu dla pupili ha ha!!!

@Pampuch

Zgadzam się w 200%. Mało tego dowiedziałem się od swojej księgowej że powinienem dziennie dostawać 50 euro diety. Niestety tak to wykobinowali że nie płacą. Dziwię się że tam jeszcze prokuratura nie siedzi.

Bernard

Żadnej odpowiedzialności - zrzucają na wszystkich wokoło. Zatrudnisz się - obciążymy Cię fakturami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Konar

Odradzam pracę w tej firmie.(usunięte przez administratora)Pozostała kadra OK!

Expert

Odradzam wszystkim zainteresowanym. Firma nastawiona jest na obciążanie finansowe pracowników, wykonawców, dostawców.

Bartek

Do wszystkich narzekających: Budowlanka nie jest dla szukających ciepłych posadek inżynierów, w tej branży jedyne co pewne to zmiana. Na budowie każdego dnia pojawiają się nowe problemy i tak jest we wszystkich firmach budowlanych, przestańcie narzekać i bierzcie się do roboty

Komplex
@Bartek

Po pierwsze nie narzekających tylko wyrażających opinie, po drugie proszę nie obrażać inżynierów stwierdzeniem "Budowlanka nie jest dla szukających ciepłych posadek inżynierów". Każdy inżynier chce pracować zgodnie z obowiązującymi przepisami dla Pracodawcy, zgodnie z polskim prawem. "Na budowie każdego dnia pojawiają się nowe problemy i tak jest we wszystkich firmach budowlanych" - W innych firmach tego niema, tylko tu są podnoszone te problemy bardzo mocno. "przestańcie narzekać i bierzcie się do roboty" - rozumiem, że ta uwaga skierowana jest do Dyrekcji firmy, ponieważ dalej nie ma zmian na najwyższym szczeblu, który wymaga przewrotu(usunięte przez administratora)

Prokurent
@Bartek

(usunięte przez administratora)Inżynierowie w Polsce szukają uczciwej, godziwej płacy i pracy. Nikt nie szuka "ciepłej posady". Każdy chce uczciwie pracować. Tylko w tej firmie non stop są problemy, które są wskazywane w opiniach. W innych firmach tego nie ma. Nikt nie narzeka, tylko wyraża opinie krytyczne o firmie odzwierciedlające rzeczywistość. "Bierzcie się do roboty" - uwaga nie na miejscu i nie do inżynierów. Uważam, że wpis został wykonany przez osobę pracującą w firmie lub bardzo mocno związaną z firmą.

Gangsta

Opinie wskazują na fakt braku wprowadzenia "złotej zasady" - "szanuj pracownika a pracownik zadba o twoje zyski"

pracwnik

odradzam pracy w tej firmie obietnice przez dyrektora to kpina z pracownika, zastraszanie pracownika oszukiwanie

Nela
@pracwnik

Co tam sie dzieje?

As

Firma potrzebuje zmian personalnych dyrekcji firmy. Niestety od lat te same osoby. Brak zmian.

agat 213

INSTALBUD oni są niereformowalni trzeba bardzo uważać wiem bo pracowałem dawno temu i jak widzę nic się nie zmieniło dalej żerują na wykonawcach z tego żyją POZDRAWIAM

Giro
@agat 213

Dobrze wiedzieć

Greenday

Czy według Państwa podawanie przez Pracodawcę firmowego adresu email na przekazywanie opinii gwarantuje niezależność oraz rezygnację z przekazywania opinii na stronie Go Work? Co Państwo o ty sądzą?

Badyl

Co tam się dzieje. Jeden wielki chaos. Odradzam wszystkim.

Rekin

Z wpisów wynika, że problem leży w braku chęci zmian w firmie, szczególnie na czołowych i decyzyjnych stanowiskach. "Ryba psuje się od głowy"- podobno tak jest. Jeżeli nie będzie zmian ludzi decyzyjnych, to dalej prawdopodobnie będą krytyczne opinie.

Szanowni Państwo, Bardzo nam miło powitać wszystkich użytkowników platformy GoWork.pl poszukujących informacji o pracy w firmie INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o. Dziękujemy za wszystkie pozostawione opinie. Informujemy, że w dalszym ciągu chcemy brać czynny udział w dyskusji i rozwiewać wszelkie wątpliwości. Chętnie udzielimy odpowiedzi na konkretne, merytoryczne pytania. Naszym celem jest obiektywne zaprezentowanie warunków zatrudnienia w firmie. Zależy nam na nieustannym rozwoju, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do pozostawionych sugestii. Gwarantujemy, że wyciągamy wnioski z konstruktywnej krytyki. Z tego powodu wszelkie trudne i skomplikowane sytuacje bardzo prosimy opisywać na adres opinie@instalbud.rzeszow.pl Tylko po zbadaniu sytuacji, będziemy mogli się odnieść do ewentualnych zarzutów. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy sukcesów zawodowych! Zespół INSTALBUD RZESZÓW

podwykonawca

INTALBUD RZESZÓW - tragedia! Najpierw nieprzygotowany front pod prace, potem kary umowne z tytułu opóźnienia! KPINA KPINA KPINA! Jak chcesz mieć święty spokój, to nie zaczynaj współpracy z tą firmą, bo wykończą Cię biurokracją, piszą milion pism, a na budowie oczywiście piękne oczy "no poczekacie" "przecież można się dogadać..." płatności? Może i płacą za wykonaną robotę, ale ceny jednostkowe są tragicznie niskie, a na końcu i tak wytkną Ci milion usterek, których nie masz możliwości poprawić, bo do czasu zakończenia wszystko było OK, dopiero jak przyszło do płacenia to znajdą milion usterek, których nikt normalny nie jest w stanie zrobić, bo wychodzi na to, że trzeba drugi raz przeprowadzić cały front, także BEZSENSOWNE są jakiekolwiek pertraktacje z nimi.

boss
@podwykonawca

Człowieku nie opowiadaj jak nie masz pojęcia- Kierownik Przemo zęby jadał na tej budowie-fakt firma mu nie ułatwiała zadania a facet robił co mógł i więcej...!

podwykonawca instalbudu
@podwykonawca

Jak chcesz mieć święty spokój to trzeba się położyć i nic nie robić !!!

InstalBud Rzeszów sp. z o.o.
@boss

Chyba nie o nas chodzi, w InstalBud Rzeszów sp. z o. o. nikogo do Francji nie wysyłamy.

Eryk
@podwykonawca

No nieźle. Co tam się dzieje?

Greenday

Cykliczne usuwanie negatywnych opinii to dobre i skuteczne rozwiązanie na poprawę opinii o Pracodawcy. Co sądzą o tym inni?

Czytając te komentarze nie dziwię się, że o Polakach krąży opinia narzekaczy, wsytd! Wszyscy, którzy tutaj tylko wylewają swoje żale i narzekają najwidoczniej taką mają naturę, współczuje! Nigdzie nie jest idealnie i nie ma ludzi idealnych. Ogólnie pracuję od 12lat, przy czym w Instalbud-Rzeszów od ponad 2. To mój trzeci pracodawca ale pierwszy, który zapewnia Pracownikom opiekę medyczną, multisport, wypłaty na czas, wsparcie, sprawny sprzęt a do tego bardzo przyjazną atmosferę.

MJ

Ludzie,którzy opiniują na tej stronie Instalbud-Rzeszów nie robią tego ze swojej złej natury,jak sugerujesz,tylko dlatego że szlag ich trafia na to jak ta firma funkcjonuje. Złe opinie o IR, od których się tutaj roi poparte są faktycznymi,notorycznie powtarzajacymi się zdarzeniami i strona taka jak ta po to właśnie jest,żeby choć w niewielkim stopniu ludzi przestrzec.Uwazasz ze multisport i pakiet med to powód żeby Instalbudowi klaskac? Świadczy to tylko o szerokich horyzontach i szalonej ambicji. Z poważaniem.

Ty

Na czym wg Pana, Pani polega przyjazna atmosfera w tej firmie? Czy wypłaty na czas i sprawny sprzęt to coś niezwykłego i niezwykle oczekiwanego od Pracodawcy? Co sądzą inni o tym?

Sk
@MJ

Szkoda tylko ze opinie te pisane są ciagle przez te same osoby co ewidentnie widać i w każdym komentarzu przytaczane te same sytuacje :-)

@Sk

A może przytaczanie wciąż tych samych sytuacji wynika z tego, że dopadają one szersze grono, a nie pojedyncze jednostki? Jak wytłumaczyć szereg następujących niemalże tydzień po tygodniu zwolnień połowy kadry na budowie? (Rzecz jasna na wniosek pracownika)? Ludzie nie odchodzą z pracy bo jest im za dobrze...

@MJ

MJ - a jak wytłumaczyć szereg następujących co kilka minut negatywnych komentarzy dotyczących tych samych kwesti w ciągu kilku dni ? Czy to opinie szerszego grona jak piszesz? Co za zgranie.

MJ

Tym, że ludzie ze soba rozmawiaja i przekazuja sobie informacje. Nic odkrywczego:)Jesli gdzies w mediach spolecznosciowych pojawia sie temat, ktory ich dotyczy, i jeden znajomy sie wypowiedzial, to czemu drugi ma tego nie zrobic? A to ze w komentarzach pojawiaja sie podobne zarzuty raczej potwierdza wiarygodonosc tych opini. Ciekawe czemu Instalbud jakby wylaczyl sie z dyskusji...argument o niewiedzy zarzadu o fatalnej organizacji, nadgodzinach, balaganie przestal byc wyczerpujacy, czy moze instalbud zmienil nick i jakos smiesznie stara sie braonic? Moze ktos w tej firmie zajalby sie poprawa jakosci pracy, zamiast probowac ratowac tutaj opinie o Instalbudzie snujac jakies smieszne spiskowe teorie. Jak ludzie zaczna byc z pracy zadowoleni i to dobre opinie pojawia sie same. Obserwuje te wpisy od jakiegos czasu i nikt mi nie powie ze naturalnym jest ze w ciagu dwoch czy trzech dni srednia ocena z 2 wskakuje na 4, a pod spodem lawina nieprzychylnych komentarzy. Utwierdzilem sie tylko, ze ta firma to porazka. Ściema i nieprofesjonalizm.

Zostaw merytoryczną opinię o INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o. - Rzeszów

• Jak się pracuje w INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 7 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 184 ocen.

INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o.