Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

Guci

teraz w mpk w tramwaju i autobusach no stop jest mi niszczone mienie kamery są wylaczane by popierdoleńcy i naziści mi niszczyli mienie na polecenie sadystów kturzy maja krew dzieci i osób niepełnosprawnych na rękach osoby tej

krakus

zawsze tak bylo ze urlop zalezy od tego jakie masz uklady w planowaniu zwlaszcza na woli jak rzadi Dawid ADHA

Kadry MPK
@krakus

Totalne (usunięte przez administratora). To jest trollowanie. Zapraszamy do kadr i na zajezdnie. Najlepiej sprawdzić osobiście.

Teresa

Mpk w Krakowie to dno. Ławki metalowe z których się zjeżdża. Nie ma mowy o siadaniu. Zakupy spadają.Wiaty male przecinają. Kultura prowadzących koszmarna. Skoro ktoś nie ma wyczucia i nie umie zachować odległości co go zmusza do ostrego hamowania,gdzie ludzie lecą na pysk powinien zrezygnować. Za nim włączy klimę niech sprawdzi. Trudno jechać z gęsią skórką po czym narażać się na taką różnice temperatur. Albo zimna dmuchawa prosto na głowy na Lini 137. Efekt zawianie ból ucha zaziębienie. Punktualność jest koszmarna No ale jak się wyjeżdża z opóźnieniem. Czy korki też są w soboty i niedziele

lolo
@Teresa

Ja jakoś nie zjeżdżam z tych ławek, a nawet są wygodne. Zakupy to sobie stawiaj na chodniku-nie będą spadały. Ostre hamowanie? Poproś osobówki, żeby nie wjeżdżały przed autobus, to nie trzeba będzie ostro hamować. Klima włącza się automatycznie. Zimna dmuchawa prosto na głowę?? Zmień miejsce w autobusie, przecież musi gdzieś dmuchać. Punktualność?? Autobus rusza punktualnie. Zażalenia między innymi do świateł, żeby zmieniały się na zielone - przecież autobus jedzie. Korki?? Tak.. Korki też są w soboty i niedziele.

@lolo

A ja się zgadzam z p Teresą czasami jest bardzo goraco a klimatyzacja jest wyłączona a czasami nie ma goraca i jext wloczona. MPK nie kursuje za darmo, wszyscy za to placimy. Lolo, może ty zmień prace bo pasazer to twoj pracodawca i dzieki nam bierzesz wyplate i to dosc dobrą. W obronie granic biora tyle samo a ile musza wlozyc wysilku fizycznego i nauki.Ludzi chetnych na twoje miejsce nie brakuje to zejdź na ziemie.

@12

Klimatyzacja nie jest regulowana przez kierowcę tylko MPK i to kierowcy się właśnie obrywa za to że latem jest w autobusie zupa a zimą lodówka. A ludzie zamiast pisać i dzwonić do MPK to dojeżdżają kierowcę który nie ma na to wpływu. Nie podoba się temperatura dzwonić 12 19 150

@12

Powiem nawet więcej , czasem jest tak że ludzie cierpią przez temperaturę a nikt nie pomyśli o tym że kierowca w takiej temperaturze spędza czasem 10h bo odziwo czasami w kabinie wcale nie jest lepiej a nawet bywa gorzej

Krk
@Teresa

Jeżeli nienawidzi Pani komunikacji miejskiej, to Pani sprawa. Jednak proszę ciemnogrodu nie wciskać. Zawsze może szanowna Pani przemieścić się Taksówką, albo bryczką. Wróciłem do Krakowa po kilkunastu latach i proponuję, żeby szanowna Pani zrobiła dłuższy europejski rekonesans. Pozdrawiam

Nic

(usunięte przez administratora) autobusy zamknął drzwi i odjechał z dziećmi i trzeba było pukać w szyby i pojazd

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
Podróżnik

Dzień dobry. Podzielę się z Państwem opinią nie na temat firmy tylko tego co w niej nie działa do końca dobrze. Mianowicie motorniczy przechodzą badania wstępne i okresowe w ramach których wykonywane są badania psychologiczne i tu pojawia się problem jak są te badania wykonywane, pewnie nie do końca dobrze bo znam jednego Pana, który jest motorniczym a nigdy nim nie powinien zostać, ponieważ ma fobie (to opinia psychologa z którym rozmawiałem telefonicznie i opisałem zachowania tegoż Pana). Fobie może nie objawiają się w pracy (na razie) ale poza pracą, polegają na utrudnianiu zamieszkiwania w bloku, uciążliwość występuje zwłaszcza latem bo ten Pan chyba myśli, że dalej jest w pracy (tam chyba trzeba zamykać okna w tramwaju po dotarciu do przystanku końcowego), i co 15 minut biega zamykać okna na klatce, zamyka drzwi od domofonów na poszczególnych piętrach, oblewa je chyba piwem tak samo jak okna na klatce, bo jak ma wolne to notorycznie zaopatruje się w ten złocisty napój a potem pozostawia puszki gdzie popadnie, oblewa klatkę schodową piwem, okazuje totalny brak kultury idąc i bekając na klatce (zawodówka wychodzi), zamykał jedyna drogę ewakuacyjną na klucz (co jest karalne), ale jest nadzieja coraz więcej waży a osoby powyżej pewnej wagi nie powinny pracować jako motorniczy. Może jest dobrym motorniczym choć jak go zobaczę za pulpitem tramwaju to nie wsiądę do niego ale objawy fobii kiedyś się ujawnią w pracy i będzie duży kłopot. Prośba do managerów niech przyjrzą się badaniom motorniczych zwłaszcza psychologicznym.

Felix

Linia 169 wyjazd z zajedni opóźniony 10 min dość że została linia 165 zabrano to jeszcze opóźnia się 169. Madakra

Ajent

Nie będę pisać o plusach i MINUSACH pracy w MPK. Każdemu kto chce się przyjąć polecam poprosić podczas rozwmowy kadry lub kierownika o pełen regulamin MPK.(nie te dwie niebieskie książeczki). Jeśli w ogóle zostanie wam udostępniony to on najlepiej zobrazuje wam jakim zakładem pracy jest mpk kraków i jakie tak na prawdę obowiązku i odpowiedzialność spoczywają na kierowcy.

Dziś godz:16:20 kurs autobusu 578 Łagiewniki.Chcialam zakupić bilet w automacie lecz automat biletowy był zdjęty.Zadnej informacji.Zupalnie zlekceważenie pasażera.Na pytanie skierowane do kierowcy usłyszałam odpowiedź w tej sytuacji jak będzie kontrola zapłaci pani karę.Bardzo dziękuję MPK za mój stracony czas.I lekceważenie sytuacji.

Pasażerka

Serdecznie nie pozdrawiam kierowcy 172, który zawsze odjeżdża 2-3 minuty przed czasem. (Przystanek os. Akademickie PK, ranne godziny) To nie są sekundy, które nikomu nie zrobią różnicy. Wiele razy spóźniłam się przez to do pracy, poniewaz następny autobus jest dopiero za 20 minut. Trzeba kombinować wtedy z przesiadkami, na które schodzi 3 razy więcej czasu.

pasażer

linia autobusowa 139 to chyba najgorsza linia Nie dość że zlikwidowano połowę kursów przed wakacjami np 8 a teraz 4. To jeszcze jeżdżą jak chcą od strony huty do mydlnik na przystanku bronowice - widok 90% kursów opóżnionych o 15-20 min (ale to końcówka trasy). Natomiast na przystanku ur z mydlnik do huty TJ. CZWARTY PRZYSTANEK zwykle opóźnienie 3-5 min. Zapewne wam się te kursy nie opłacają a pasażerów macie w ciemnym miejscu!!!!

DariaM

Do kierowcy autobusu 300 kierujący się na lotnisko o godzinie 7.11 w czwartek dnia 22.09.2022 z przystanku na szwedzkiej. Dziękuję że zamknąłeś mi drzwi przed nosem i odjechałeś bezemnie zamiast poczekać te 3 sekundy jak wejde bo to ci taka wielka różnice by zrobiło, spóźniłam się do pracy 40 minut :) pozdrawiam cie cieplutko, ludzie nie jeżdżą tym autobusem tylko na loty ale również do pracy. Ciekawe co by było jakbyś ty się do pracy tyle spóźnił czy by było tak miło.

Pan kierowca

Szanowni byli i obecni pracownicy w MPK w Krakowie to nie praca jest zła tylko podejście do pracy, cudów niema każdy kto pracował lub pracuje jako kierowca wie że wszędzie dobrze gdzie nas niema tylko trzy musi się zwalniać tylu ludzi żeby coś się zmieniło na lepsze w firmie. Może trzeba zlikwidować związki zawodowe które są ślepe i głuche na opinie pracowników. Tyle oddemnie i życzę szerokości.

Motorniczy-kandydat

Jak wyglądają obecnie zarobki dla początkującego motorniczego tramwaju? Jak długo trwa lojalka za kurs na motorniczego?

Zbyszek

Mpk to (usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) klamstwo klamstwo i jeszcze raz klamstwo robilem to wiem. Nie polecam nikomu chyba ze najgorszemu wrogowi. Ludzie opamietaj cie sie za co wy tam robiecie za te nerwy i stres 6000 min do reki pozdro dla kierowcow mpk Płaszów

@Zbyszek

6 tys na reke i narzekasz? to odejdź Za(usunięte przez administratora) ile zarabiales. Na 6 tys to ja pracuje 2 m ce i to nie ma okraglej kwoty do 6 tys.Inni pracuja za 2800 caly etat , nie ma zwiazkow zawodowych i ciesz się jak umowa o prace. W zakladach jest plaga ludzi ze stop niepeln. bo jak nie masz to zlecenie. W glowach wam się przewrocilo.

@12

A pasazerowie to milionerzy? Myslisz ze ilie zarabiają ? 10 tys i leza w pracy? Większość ma polowe z pensji kierowcy, biegnie do tramwaju czy autobusu oststkiem sił a kierowca zamyka drzwi przed nosem. Jedzcie, pijcie, w trakcie pracy a przez tel gadajcie na przerwie. Badzmy dla siebie zyczliwi a czarna owca zawsze się trafi.

@12

A ja pracuję na busach, mam umowę o pracę, pełen etat, elastyczny grafik i zarabiam 5000, niby prywaciarz a jednak da się. Pozdrawiam wszystkich szoferów z Bieńczyc.

@12

6 tyś chyba za 300h na działalności. Co z tego że związki są. Są ale dla pracodawcy a nie dla pracowników. Zawsze dogadują się za stroną zarządu a nie pracowników. Żaden zaszczyt w dzisiejszych czasach umowa. Może mam się jeszcze cieszyć że dostaje wypłatę a czas bo dla niektórych to jakiś atut. Żenada. To może jak wypłata nie w terminie to robota też wykonana będzie kiedy indziej. Ale to że pełno jest ze stopniem niepel. To już wasza sprawa ze godzicie się na takie warunki jak wasz wspaniały pracodawca wam daje.

Czytelnik

Bo MPK Krakowskie to (usunięte przez administratora) zarabiać by chcieli po 7000 a robić im się nie chce nagminnie się spóźniają kursy opóźnienia mają nawet po 10 minut i oni wymagają kokosów? Śmiechu warte ????????????????????

bubu
@12

To prawo jazdy zrobić i dawaj na Brożka.

@bubu

Witam wszystkich król Goworku jest tylko jeden - Aaaa

@Czytelnik

Im się te pieniądze po prostu należą

Hucer

jak u was z kamerami w tramwajach czy autobusach? ktoś siedzi i pilnuje(nie odwraca głowę)? czy nagrania nie są przypadkiem do ogólnego użytku i każdy może je edytować i zmienić bo nie możliwe żeby przez dwa lata nikt nie widział (usunięte przez administratora), prubie utraty mego życia czy zdrowia znęcania się, (usunięte przez administratora)i niszczenia mi mienia w większości pojazdów, a jak to tylko taśmy do edycji to po co kamery są skoro nagrania można edytować i usunąć i kto ma do nich dostęp motorniczy, pracownik, każdy z laptopem i siecią-monitoring porażka totalna kamery powinny być nad kierowcami bo to oni są winowajcami wszystkich zdarzeń, jak nie ochrona na kamerach raj dla morderstw i sadystów-a skargi na nich po co do zwolnienia a nie jakieś kary

Również tutaj będę walczył o jednakową stawkę 5400,00zł + wysługa

kierowca 194 z ronda grunwaldzkiego z dziś 12.45 to człowiek bez honoru i należy go jak najszybciej wyrzucić z pracy i wsadzic do zakładu karnego ponieważ jest czlowwiekiem zamykajacym drzwi podczas wejścia do pojazdu i gdy się jest zaklinoeanym to zamiast stać bo i tak przed nami tramwaj to jedzie 5 metrów po nic Chory człowiek należy go jak najszybciej spłoszyc z ziemi

Luk

Chciałem zapytać bo widze ogłoszenie na autobusach o pracę za kierowcę. Może ktoś z.pracownikow coś powiedzieć na ten temat podaj 4 tys na rękę. Jakie macie warunki pracy 8h ciągiem czy np 4 przerwa 2h I następnie 4h hak to wygląda? Kurs ile kosztuje na prawko D robione przez Pracodawcę.ciekawa propozycja. Ale.jak z wolnym np w weekendy

Albert

Witam czy warto obecnie zatrudnić się do MPK jako kierowca lub motorniczy żeby sfinansowali kurs? Ostatnio na autobusie była reklama ze na start 4000-4250 netto? Czy to prawda? Myślę nad zmianą roboty bo obecnie mam około 3000 a tu widzę MPK obiecuje 4000 na początek.Czy teraz idą lepsze czasy i warto się zatrudnić? Jak to wygląda w lipcu 2022 roku? Jakieś większe podwyżki były?

Jasiek z Torunia
@Albert

Tak dadzą tyle, jak ci przy okazji za coś nie wezmą. Tylko zapomnieli napisać na reklamie przy jakiej liczbie godzin i na jakiej umowie. Kwotę 4000 zł netto zarobi kierowca typu ajent przy 230 godzinach w miesiącu.

Kierowca
@Albert

Pracuję od pół roku i bez nadgodzin biorę 4000, z nadgodzinami udało się i 5300.

Kierowca...były...
@Albert

Chłopie, lepiej iść do więzienia na rok, niż do roboty w mpk. Uwierz mi! Będziesz wyspany, najedzony i wypoczęty. Tyle w temacie.

Albert
@Kierowca

I jak wrażenia? Bo sam rozważam ale jednak widzę sporo negatywnych opinii

@Kierowca...były...

To idź do wiezienia. Jak wyjdziesz podzielisz sie swoimi wrazeniami. Swoim szczesciem????????????

@Albert

Kurs to prawie 9 000 tysięcy. Za który będziesz miał lojalkę na 3 albo 5 lat. Więc patrząc nawet z tej perspektywy to jeżeli robota nie będzie Ci leżeć to się nawet nie zwolnisz bo dostaniesz 4 250 a do spłaty 9 koła a każdy ma jakieś zobowiązania. Do tego bierz pod uwagę ze za 4 250 jeździsz cały rok nie że weekendy wolne czy święta. Jest np wigilia a ty jeździsz to samo np. w sylwestra. Do tego odpowiadasz za życie ludzkie i sprzęt warty miliony. Nie wspominając już o godzinach pracy. Codziennie inne, organizm się nie przyzwyczai. Powiem tak , za takie pieniądze albo podobne można spokojnie znaleźć inną robotę w której nie będzie takiej odpowiedzialności

Grzejnik
@Albert

Jak już chcesz robić prawko na D to proponuję za własne pieniądze..weź na raty zrób najpierw kategorie a później jak będziesz miał kasę to zrób kurs na przewóz ludzi..ja bym Ci odradzał z tym darmowym kursem..masz wtedy lojalke i jesteś uwięziony..a tak to masz prawko za swoje i idziesz gdzie chcesz nawet MPK..nie podoba się robota to się zwalniam i cześć.

Grzejnik
@Albert

Masz pracę za 3000 to pracuj i w międzyczasie zapisz się na kurs D za własne pieniądze na raty..rób spokojnie jak zrobisz to wtedy pójdziesz w świat..takie moje zdanie i tak ja bym zrobil

mejbi

Jak aktualnie wygląda praca początkującego motorniczego? Stawka na początek, godziny pracy, układanie grafiku?

NH
@mejbi

Na dzień dobry grafik na dwie zmiany z dwoma weekendami. Na umowę o pracę od około 4 tys, na działalności 42.2 brutto, ponad 170 godzin dodatkowo 35 zł brutto.

NH
@mejbi

A godziny pracy? Pierwszy tramwaj z Podgórza wyjeżdża o 3:48, ostatni zjeżdża chyba 0:50

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 7 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
3.2/5 Na podstawie 324 ocen.
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków