Opinie o Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja herbaty i kawy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. w Toruń

naiwny

Jeśli Prezes zdecydował się na wizyty w filiach oznacza to, że zbliża się badanie klimatu. Od jego wyników zależy m.in. jego premia więc się stara :- . Nie dajcie się oszukać!

reki
@naiwny

Mowa nie o prezesie tylko o dyrektorze handlowym

Kaczor

Kolego Rako! Z choinki się jeszcze nie urwałeś, bo za wcześnie. Dziwne i nienaturalne jest Twoje zdziwienie. W tej firmie takie postępowanie jest normą i obowiązkowe: pierwsze spotkanie przygotowujące i drugie, to właściwe, które nie ma prawa wypaść negatywnie. Dotyczy to również wspomnianej już ankiety. Druga sprawa, którą poruszyłeś to to, że wizyta dyrektora to jakieś podwyżki. No boki zrywać na twój tok rozumowania. Po pierwsze: jeżeli na coś liczysz to licz tylko na siebie. Po drugie: z wizytą dyrektora wiążą się dwie rzeczy, pierwsza, że nie przyjechał nikogo zwolnić, w domyśle, że w najbliższym czasie ktoś zostanie zwolniony, druga, nie ma rozmowy o żadnych podwyżkach tylko informacja, że pieniądze na premie są, w domyśle, że zrobimy wszystko i tak wam utrudnimy, że wypłacimy ich jak najmniej albo wcale. Jak wcześniej było to już napisane Twoją motywacją pracy w tej firmie nie mają być i nie są pieniądze.

reki

Jak się pracuje-opisy powyżej, ostatnio, ciekawostka-spotkania w regionach, bylismy szkoleni co mamy mówić i w jaki sposób w trakcie wizyty dyrektora :) zaczął objazd kraju.

ciekawa

jak wyglada praca w firmie? po il godzin? ile mozna zarobic? pozdrawiam

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. na stanowisko Asystent/-ka Biura? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
Gall Anonim

ował. Horeca faktycznie już prawie nie istnieje ale co się dziwić jak zajęli się nią ludzie nie mający zielonego pojęcia o gastronomii. Oczywiście chodzi o kierownictwo. To by było na tyle, byłych, obecnych i przyszłych pracowników zachęcam do wypowiedzi i pytań. Niech znający temat się wypowiedzą a zainteresowani dowiedzą.

Gall Anonim

Cóż dodać. Sporo jest do opowiedzenia. Jak wcześniej zostało napisane już sama rozmowa kwalifikacyjna odbywa się dzięki wiedzy z Internetu. Umowa i czas pracy: tutaj trochę normalniej przynajmniej na papierze – na okres próbny, na czas określony i w końcu nieokreślony w systemie ośmiogodzinnym (teoretycznie). Według obecnego dyrektora handlowego za osiem godzin pracy dziennie to możesz pracować za podstawę, chcesz brać premię to daj coś od siebie i pracuj dłużej. I tutaj powinien ogarnąć Cię wielki śmiech, ponieważ premia to jest zjawisko paranormalne. Jego dziecko jak nazywa nowy system premiowy skutecznie demotywuje i uniemożliwia wykonanie maksymalnej premii, ponieważ jak wielki masz wpływ na realizację planów zakupowych wszystkich dystrybutorów w regionie plus wykonanie planu przez handel nowoczesny regionu plus wykonanie planu przez makroregion. Jaką wiedzę ma osoba, której się wydaje, że każdy region jest obsługiwany przez dystrybutorów tylko i wyłącznie z tego samego regionu? Odpowiedź sama się nasuwa – niewielką lub celowość wprowadzenia takiego systemu żeby jak najmniej wypłacać premii. Nie znam regionu którego by nie zaopatrywali dystrybutorzy z sąsiednich regionów. Podsumowując – możesz pracować od 8.00 do 16.00 lub od 7.00 do 19.00 i tak nie będziesz miał premii lub jakimś niewyobrażalnym cudem dostaniesz resztki, okruszki z tortu jakim raczy się władza. A i jeszcze należy pamiętać o pracy biurowej sowicie wynagradzanej przez przełożonych wyrażonych żądaniami i pretensjami, że to miało być na wczoraj, tamto na przedwczoraj a jeszcze coś innego na już w tym momencie. Tabelki, raporty, analizy, prezentacje, zdjęcia to jest to co przynosi największe dochody i zyski firmie. Pracując w koncernie każdemu z zewnątrz wydaje się, że pracownicy są dobrze wynagradzani. I to jest prawda z taką niewielką różnicą - w tej firmie za pracownika uważana jest osoba od kierownika w górę. Ty jesteś tą mrówą, która ma zap.….lać a jak nie będzie już potrzebna to zostanie rozdeptana. W myśl powszechnym wypowiedzią menagierów jak jest sukces to ja to zrobiłem, ja to sprzedałem, mnie się udało, kiedy jest porażka to oni zawalili, oni nie zrobili, oni to olali. Najlepiej obrazuje to stwierdzenie „weźmy się i zróbcie to”. Jakie proste a jakie genialne. Pracując w podrzędnej, regionalnej hurtowni jako przedstawiciel możesz zarobić dwukrotność a nawet trzykrotność tutejszej podstawy netto i żadnych głupot tylko sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż. W końcu to sprzedaż przynosi kasę. Chcąc pracować w tej firmie najpierw musisz sobie wbić do głowy, że największą motywacją nie są pieniądze. Co nią może być lub jest? Możesz sam sobie wybrać, np. codzienny zapach kawy ziarnistej wydobywający się przez zawór bezpieczeństwa, albo jazda czerwonym bolidem zespołu FF – FORD FIESTA. Firma dynamicznie się rozwija to przynajmniej kolor jest podobny do FERRARI. Mój przedmówca już opisał narzędzia jakimi dysponują w konkurencyjnych firmach. Na koniec tego wątku wspomnę o władzach najwyższych. Za czasów byłego prezesa to było czuć, że firma się rozwija i atmosfera w pracy, w firmie była bardzo dobra. Od kiedy nastał obecny prezes uważający się za geniusza biznesu jest wrażenie jakby firma staczała się z równi pochyłej ku jej upadkowi. Otacza się ludźmi, którzy tak jak on znają się na wszystkim ale w teorii. Każdy każdemu chce podstawić nogę, żeby uratować tylko swój tyłek. Ustosunkuję się teraz do wypowiedzi innych bo można by pisać i pisać. Uzupełniając i odnosząc się do wypowiedzi „Profesjonalnego”. Jeszcze jest Woseba, która według dyrektora jest firmą upadającą i likwidującą się a jeżdżą nowiutkimi fordami focusami kombi. Etyka w firmie, która uważa się za baaardzo etyczną – tak jak jest przedstawione. Podpisujesz papier a jesteś zmuszany do wykonywania poleceń całkowicie odmiennych. Awans jest dla ludzi, którzy są znajomymi władz, ślepo podporządkowani i bez wyrażanego własnego zdania. Awansem dla ciebie, tej mrówy harującej na samym dole, jest zwolnienie się z tej firmy albo gdy sami Cię zwolnią. W obydwu przypadkach będzie to jeden ze szczęśliwszych dni w Twoim życiu. Swoboda wyrażania opinii jest ale taka jaką sobie życzą przełożeni. Wspomniana ankieta – możesz się wypowiedzieć, zaznaczę, że anonimowo (ha ha, anonimowy będziesz chyba tylko dla tych z Izraela), napisać co czujesz, jak oceniasz, co sądzisz, ale mają być to opinie tylko i wyłącznie pozytywne. Szkolenia – to bardzo ciekawy temat, ponieważ do tej pory było tak, że szkolili tylko kadrę kierowniczą. Dlaczego? Czyżby mieli oni tak małą wiedzę w stosunku do nas, że ich trzeba szkolić a nas już nie? Należy tyle ich aż przeprowadzać do odbierania maili i odpowiadania na nie? Do analizowania tabelek, do przeglądania prezentacji? A tak na marginesie już od dłuższego czasu zaczęła się spychologia obowiązków, każdy chce mieć wszystko już przygotowane aby móc się tylko podpisać i przedstawić, że on to zrobił i ile się naprac

KK

Powyższe mozna tylko potwierdzić Horeca juz prawie nie istnieje Generalnie szkoda czasu. Brawo panowie "managery"! :-) Śmiało możecie napisać książkę jak szybko położyć biznes :-)

WC
@KK

W w firmie coca-cola...

Profesjonalny

Realny obraz Strauss Cafe: Stanowisko RPH ds. Detalu Rozmowa kwalifikacyjna, – jaki menager taka rozmowa, dobrze, że jest Internet, bo by chłopaki nie wiedzieli, o co pytać… Umowa – oczywiście umowa o pracę na pełny etat (będziesz cały/a dla korporacji) Samochód – w ramach pracy u „lidera rynku” możesz liczyć na limuzynę Ford Fiesta oczywiście z GPS, możesz być pewny/a że z każdego postoju i sikania poza miejscem wyznaczonym będziesz pisać uzasadnienie. Dla porównania ( Mondelez – Citroen Berlingo, Tchibo – Ford Focus. Prima – Ford Focus) a nasza firma ponoć się rozwija… Wyzysk – teoretycznie praca 8 h + dziesiątki tabelek, analiz na każdą okazję, i dla każdego inna. (Dzięki bogu za GPS przyda się w sądzie pracy) Brak etyki i uczciwości w działaniu – podpisujesz papier, że zobowiązujesz się do przestrzegania prawa i zasad rynku a chwilę później czytasz w wymaganiach nowego systemu premiowego, że jesteś odpowiedzialny za odpowiednie pozycjonowanie cenowe i regulowanie marży tzw. „zarządzanie klientem” Motywacja i wynagrodzenie – od 01.07.2014 Nie ma jej żaden pracownik nowy system premiowy skutecznie nas jej pozbawił. Wynagrodzenie ktoś już wspominał, drastycznie odstaje od konkurencji!!! Wsparcie działów firmy – brak, nawet dzwonienia do kadr szanowny pan Prezes zabronił. Rozwój – Brak, szkoli się kierowników a wiedzy wymaga od przedstawicieli, komiczne!!!! Na awans ma szansę każdy pod warunkiem, że zwolnią kogoś ze stanowiska, na które aspirujesz, wyjątkiem są ludzie Dyrektora dla nich tworzy się nowe posady sic!!!! Możliwość swobodnego wyrażenia opinii – jedynie z kolegami na papierosie. Oczywiście jest jeszcze ankieta, ale jak to mówi szanowny pan Dyrektor nie ma prawa wypaść źle, w jakiej jeszcze firmie w Polsce na kilka dni przed takim badaniem opinii organizuje się wycieczki po regionach wbijając ludziom do głów, co mają w niej wpisać!!!! Absurd goni absurd w tej propagandzie sukcesu i obłudy. Nie ubarwiłem żadnego detalu, wszystkie przekazane informacje nie stanowią tajemnicy służbowej. Serdecznie Polecam!!!!

quanchi

A może ktoś coś powiedzieć o pracy w serwisie SCP w Łodzi? Jakie zarobki?Czy w 8h da się ogarnąć sprawy serwisowe??Jakie terytorium do objeżdżenia??

odchodzący z pracy

Hej, omijajcie szerokim łukiem chyba ze 2800 brutto wam starczy i chcecie być poniżani i ganiani jakbyście zarabiali co najmniej 5000. Kadra menadżerska tylko z nazwy. Bardziej przypominają pracowników społem ,którzy skończyli rozwój na kalkulatorze. Brak pomysłu na firmę. Wszystko po odejściu byłego Prezesa , człowieka ,który miał klasę i wizje. A konkurencja się cieszy. Samo zycie :)

wal

praca w staruss cafe to tragedia , region pomorze i zachód tragedia , kierownik nie ma pomysłu jak robić biznes w gastronomi ( zkupy i piłowanie paznokci to jego jedyny czas spędzania czasu pracy , z pracuje między 9-16 ) , nic nie robi , tylko patrzy w gps i rozlicza z " efektywnego czasu pracy " . wyjazdy w odległości 600 km w ciągu jednego dnia to norma . nie da się ukryć , że bez lavazzy są tylko mk - kawą z super marketu anie do gastro ... wszyscy wartościowi pracownicy odchodzą . Czas poszukać czegoś spokojniejszego.

stary

nowy prezes prostu musi się wykazać wynikiem finansowym na koniec roku przed właścicielami. To jest najwazniejsze dla każdego na jego miejscu. A, że pracownicy odchodzą? przyjdą nastepni zmotywowani i ambitni i tyle. Szafa gra!

Amigo
@stary

To na koniec I kwartału już mu się to nie uda i przyjdzie nowy Prezes :)

zawiedziony

konkurencja tylko klszcze

Jezy

Powoduje swoim dzialaniem, ze najlepdi pracownicy odchodza jeden po drugim. Z nikim doe nie liczy absolutnie

Marcin S

Kochani darujcie sobie pracę w tej firmie. Nowy prezes to człowiek porażka. Piotruś Pan absolutny. Człowiek już nic nie znaczy w tej firmie odkąd on został prezesem. Niskiej klasy menadżer

Amigo
@Marcin S

Już nie taki nowy, tylko w połowie ubiegłego roku coś się mu w główce poprzewracało i zmiany mogą byś nieodwracalne. W firmie coraz częstsze określenie pana Prezesa to "NARCYZ" i stwierdzam że jest to strzał w dziesiątkę.

Jerzy

2800 brutto

ciekawy

mam pytanie ,co oznaczają zarobki średnie? średnia krajowa?

wacek

Dają samochód, jest GPS ale to już chyba standard w każdej firmie. Poza tym praca w gastronomii i biurach. Jak to w korporacji czasem lepiej czasem gorzej. Ale jak masz dobre wyniki to spoko. Zarobki średnie, kodeks pracy przestrzegany.

sprite

Można więcej szczegułów ?

wacek

Trochę jest zmian w logistykę i administracji, ale dla PH - polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.?

Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.