Opinie o Tom-Bud Tomasz Buchalik w Jaworzno

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tom-Bud Tomasz Buchalik. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Tom-Bud Tomasz Buchalik o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tom-Bud Tomasz Buchalik w Jaworzno

Julita Nowy wpis

Skoro piszesz anonimowo to może podasz więcej szczegółów? Jak to jest dokładnie z tym traktowaniem pracowników, chodzi mi o konkretne sytuacje? W sumie zamiast byłych klientów wolałabym zapytać chociaż byłych pracowników. Pomagam mężowi znaleźć pracę.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Tom-Bud Tomasz Buchalik?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Tomasz Buchalik

Firma

29.01.2024 07:01

Czym zajmuje się Twoja firma? Co jest głównym filarem biznesu?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Jesteśmy firmą budowlaną, budujemy domy pod klucz.

Jak wygląda struktura Twojej firmy (Iiczba pracowników, lokalizacje, działy itp.)?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Jaworzno. Na stałe zatrudniam siedmiu pracowników za granicą i pięciu pracowników w Polsce. Aktualnie w firmie jest też zatrudnionych czterech pomocników.

Jaka obowiązuje u Was forma zatrudnienia (umowa o pracę, b2b, umowa zlecenie, umowa o dzieło)?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Wszystkie formy zatrudnienia są u nas możliwe.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukujecie pracowników? Z czego to wynika?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Najczęściej poszukuję pracowników na stanowiska ogólnobudowlane. Niestety jest spora rotacja ludzi, ponieważ nie każdy nadaje się do tej pracy. Na rynku pracy brakuje wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników budowlanych.

Jak w Twojej firmie wygląda specyfika pracy: zdalna, hybrydowa, mobilna, delegacje? W jaki sposób to przebiega i z czego to wynika?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Z racji specyfiki branży pracujemy na terenie budowy u klientów.

Czy Twoja firma uwzględnia nadgodziny? Jeżeli tak, w którym obszarze działalności/ na jakich stanowiskach?

Tomasz Buchalikikona wywiad

W firmie nadgodziny są dodatkowo płatne. Liczba nadgodzin zależy od bieżących potrzeb.

Jak wygląda rotacja w Twojej firmie na przestrzeni ostatnich lat (jakich stanowisk dotyczy i z czego to wynika)?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Mam stałą ekipę pracowników, którzy pracują u mnie od dziesięciu lat. Część osób pracuje w Polsce, część pracowników wysyłam do projektów zagranicznych. Niestety w branży budowlanej jest wysoka rotacja pracowników i poza stałymi współpracownikami, miałem również wielu tymczasowych pracowników. Najczęściej powodem odejścia pracownika jest chęć otwarcia własnej działalności lub oczekiwania wysokich zarobków przy niewielkich umiejętnościach. Nie każdy też nadaje się do tej pracy, a wymagania klientów są coraz większe. Dzięki mojemu bogatemu doświadczeniu potrafię już szybko rozeznać się, kto ma niezbędne umiejętności i przy jakich pracach sprawdzi się najlepiej.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie w najbliższym czasie?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Z racji specyfiki branży cały czas jestem otwarty na nowych pracowników.

Jak przebiega rekrutacja w Twojej firmie – stacjonarnie czy zdalnie?

Rekrutacja jest stacjonarna.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacyjny i czy jest zależny od poszukiwanego stanowiska?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Pierwszy etap procesu rekrutacyjnego to rozmowa rekrutacyjna. Następnie załatwiamy wszystkie niezbędne formalności i pracownik jest zatrudniony na dziesięciodniowy okres próbny. Nowej osobie zapewniam odzież ochronną. Pierwszy dzień pracy to obowiązkowe szkolenie BHP i sprawdzenie kwalifikacji pracownika. Kolejne kilka dni to szkolenie z obsługi narzędzi pracy. Jeśli w danej osobie widzę potencjał, to przez kilka kolejnych dni wykonuje ona samodzielne prace pod moim nadzorem. Jeśli pracownik się wykaże, to podejmujemy dłuższą współpracę.

Czy na etapie rekrutacji podajecie informacje dotyczące zasad zatrudnienia (rodzaj umowy, okres próbny, wynagrodzenie, premie)?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Tak, na etapie rekrutacji podajemy wszystkie niezbędne informacje.

Kto odpowiada za rekrutację i bezpośredni kontakt z kandydatami (dział HR czy bezpośredni przełożony)?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Za rekrutację i bezpośredni kontakt z kandydatami odpowiada przełożony.

Czy informujecie odrzuconych kandydatów o wynikach rekrutacji i co konkretnie uwzględnia informacja zwrotna?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Po próbnych dniach pracy informuję osoby, u których nie widzę potencjału do dalszej współpracy. W informacji zwrotnej wskazuję obszary do rozwoju.

W jaki sposób dbacie o rozwój pracowników? Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są z góry zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, z czego to wynika?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Stawiamy na rozwój i nieustannie się szkolimy. Ostatnio mieliśmy szkolenie z najnowszej generacji ogrzewania podłogowego. Firma jest też autoryzowanym wykonawcą firmy Atlas – producenta wyrobów chemii budowlanej – przez co często mamy szkolenia produktowe. Bywa też, że to my organizujemy szkolenia dla innych firm.

Jakie benefity oferujecie swoim pracownikom?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Stałym pracownikom oferuję dodatkowe ubezpieczenia grupowe i premie uznaniowe.

W jaki sposób dbacie o integrację pracowników i dobrą atmosferę?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Co roku organizuję firmowe spotkania wigilijne.

W jaki sposób weryfikujecie poziom satysfakcji pracowników oraz ich oczekiwania względem pracodawcy?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Pracuję na terenie budowy razem z moimi współpracownikami. Dzięki temu na bieżąco rozwiązujemy wszystkie problemy i omawiamy wzajemne oczekiwania.

W jaki sposób wspieracie pracowników, którzy mają chwilowe problemy, spadek motywacji, zmniejszoną wydajność?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Uważam, że szczera rozmowa to podstawa. Pracownicy zawsze mogą liczyć na moje wsparcie.

Jak w Twojej firmie wygląda proces awansu, podwyżek i premii?

Tomasz Buchalikikona wywiad

Proces awansu, podwyżek i premii jest ustalany z każdym indywidualnie.

Czy Tom-Bud Tomasz Buchalik organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Jan Głogowski

Pracuje w firmie dwa lata i mamy tyle sprzętu że każdy budowlaniec by zazdrościł piszesz bzdury albo konkurencja albo (usunięte przez administratora)cię z roboty boś fuszerant o się mscisz

Tomasz Buchalik

A skąd to wiesz byłeś kiedyś pracownikiem tej firmy? Robiłeś cokolwiek dla firmy by się pokazać że coś potrafisz? Powiem wprost nie i dla tego wypisujesz, bzdury bo na tyle cię stać i na tyle inteligentny jesteś pozdrawiam Tomasz Buchalik firma TOM-BUD

Helena
@Jan Głogowski

To za co można wylecieć właściwie? Ciekawa jestem, czy umowa jasno omawia takie kwestie czy to ruletka, bo i tak bywa w niektórych firmach. Ogólnie zatrudnienie jest w miarę stabilne, jak ktoś przestrzega zasad?

@Helena

Witam przeważnie są to osoby które przychodzą na parę dni biorą zaliczkę i ich już nie ma bo idą w balety.Dostaja ciuchy robocze i zatrudniają się poprostu gdzie indziej. A właściwie można wylecieć podając się za fachowca a w rzeczywistości nawet (kelni) nie potrafi utrzymać i wykonać gładzi a żąda kolosalnej kwoty za robotę do poprawek pozdrawiam Tomasz Buchalik firma TOM-BUD

Firma Tom-Bud Tomasz Buchalik poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Klient

Co powiecie na temat współpracy z Tom bud? Wszystko okey tak jak w najnowszych wpisach??

@Klient

Pytasz o ten wpis, w którym ktoś napisał tekst, że "fuszerka"? Ja nie widzę, żeby w nich było "okey", na pewno dobrze je przeczytałeś?

@Jolanta

Gdzie nie spojrzeć firma Tom bud ma w większości dobre opinie.. (w okolicy 5 gwiazdek) Tymczasem chciałbym sie dowiedzieć czy to faktycznie "idealny" fachowiec, czy może te opinie wystawia sobie sam.

Asiek

Proszę o kontakt : asieknjn@gmail.com

@Asiek

Co to tak właściwie oznacza? Skąd ta poufność?

Tragiczna firma. NIE POLECAM

Jolanta

A doczekamy się jakiegoś rzeczowego uzasadnienia? Bo po takich krótkich opiniach mało co idzie wyciągnąć

Krystyna
@Jolanta

Co tu uzasadniać? Jeśli Pani weźmie tego wykonawcę to sie Pani sama przekona chociaz nie polecam. My kierujemy sprawe do sądu.

Moga Państwo cos więcej napisać? Czy udalo sie Państwu dogadać z tym wykonawcą? U nas robota kiepsko wykonana i ciezki kontakt z nimi

Tom
@Klient

Nie zgadzam się z tymi opiniami ponieważ p. Tomasz nie posiada strony internetowe a ma ogrom klijentów( pocztą pantoflową) najwidoczniej same wpisów to klijenci którzy chcieli oszukać wykonawcę albo zbić max z ceny i wykonawca ich wrzucił na boczny tor za niewypłacalność p. Tomasz wykonał mi dom pod klucz sam dal mi ulgi a teraz jak jest jakiś problem jest na czas tyle w temacie tych beznadziejnych wpisów

@Tom

(usunięte przez administratora) Pan Tomasz to (usunięte przez administratora) i absolutnie nie ma pojęcia o wielu kwestiach dotyczących wykonywania robót budowlanych itp. Prawie wszystkie prace wykonane przez Pana Tomasza nadają się do zerwania lub poprawki, niszcząc inne elementy nie należące do wykonywanej przez niego pracy. (usunięte przez administratora)

@Tom

Zdania napisane w tej opinii niczym wypowiedziane z ust P. Tomasza. Niewypłacalność?? Proszę powiedzieć czy Pan Tomasz skończył gdziekolwiek pracę którą rozpoczął ? Niestety nie, znika bez kontaktu, zostawia rozgrzebana robotę.

@Tom

Ciekawe czy u nas też pojawi się na czas kiedy trzeba będzie reklamować Jego "wykonana" pracę (czyt. Spierd*loną) Czekamy na nowego wykonawcę.

Tomasz
@Klient

Skoro pan tak pisze o myśleniu i złym wykonaniu proszę podać adres z chęcią podjadę zobaczę porozmawiam

@Klient

Proszę o kontakt mailowy tez mam problem z tą firmą lightworker@interia.pl

Jan Głogowski
@Krystyna

Robimy domy pod klucz da wykonane perfekcyjne a p. Justyno co pani robiła z nami że jest nie zadzowolona?

@Klient

Wracając do pana pytania to nie wystawiam sobie sam ocen a i nie mam strony internetowej działamy poczta pantoflową a wpisy tutaj to napewno nie są wpisy kłuje tow raczej niezadowolonych pracowników typu porobił trzy dni zaliczka i dowodzenia za bark wiedzy w budowlance pozdrawiam Tomasz Buchalik firma TOM-BUD

@Krystyna

Witam nie znam panią a i nie mam żadnej sprawy w sądzie do dziś więc pytam się z kad ten wpis? i kim pani jest?

@Tomasz

Bzdury oraz kłamstwa wypisuje do dziś nikt nie dzwoni i nie zgłasza żadnych uwag podawane tylko Nicki żadnych konkretów

Magdalena

Coś tu widziałam, że codziennie wypłaca pieniądze. Naprawdę? Są tutaj dniówki jak za granicą? :0

Robert K.

Witam pracuje w firmie TOM-BUD od trzech miesięcy dostałem od razu umowę i pracę co dziennie pieniądze są wypłacane na czas bez uwag polecam współpracę z (usunięte przez administratora)Jednym słowem dobry i konkretny szef.

Joanna

Polecam usługi p. Tomasza mieszkanie mam wykonane pod klucz bez żadnych uwag i na czas. Bardzo dobra komunikacja że strony p. Tomka oraz pracowników jeszcze raz polecam.

xyz

@Buu czyli nawet na pensje dobrze nie można liczyć, a co dopiero dodatki? :/ Szkoda...

Mateusz Skiba

Pierw skomentuje Pana incognito czyli Buu : w ogóle skoro piesze ktoś taki komentarz to sam siebie obraża, jak można napisać ze Pan Tomasz jest nie wyplacalny i robota spie. ..człowieku zastanów się to ty musiałeś ja sam sobie(usunięte przez administratora) nie dostałeś siana proste jak budowa cepa! . Firma Tom-Bud to pozadna firma , dostaje gotówkę na czas , atmosfera w pracy również jest mega sympatyczna . Mateusz Skiba

Czy można w Tom-Bud Tomasz Buchalik liczyć na jakieś dodatki?

Pamiętajcie , że to forum dla pracowników, klienci muszą kierować swoje uwagi gdzie indziej! Tak będzie najszybciej.

Wolf

Nie polecam. Nierzetelny, nieterminowy. Termomodernizacja wykonana nieestetycznie, niedokładnie. Brak kontaktu z właścicielem, nie odbiera telefonu i nie oddzwania. Nie posiada wykwalifikowanych pracowników ani podstawowego sprzętu koniecznego do wykonywania tego typu działalności.

Anna Klisiewicz

Szanowni Państwo. Uważam, że firma Tom Bud, wykonuje bardzo dobra i rzetelną pracę. Mój kontakt z Panem (usunięte przez administratora)nawiązałm jeszcze będąc w Anglii, kontakt był jak najbardziej konkretny i bardo profesjonalny. Razem z Panem Tomaszem uzgodniliśmy, kwestie malowania i prac z tym związanych. Po przyjeździe do Polski Pan Tomasz od razu skontaktował się ze mną, do końca uzgodniliśmy kwestie prac. Zgodnie z umową Pan(usunięte przez administratora) wraz z ekipą zjawił się na czas, malowanie pokoi, przebiegło zgodnie z umową . Bardzo ważne jest to, że pokoje zostały odnowione w sposób bardzo profesjonalny i dokładny, absolutnie bez żadnych zastrzeżeń. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona, praca została wykonana absolutnie perfekcyjnie!!!!!! Bardzo chcę podkreślić, również to, że Panowie maja wysoką kulturę osobistą rozmowa z nimi to sama przyjemność. Szanowni Państwo, po wykonaniu zlecenia Pan (usunięte przez administratora) wraz z posprzątali wszystko po sobie, myślałam, że nawet nie było malowania. Szanowni Państwo jak najbardziej polecam firmę Tom Bud, to są profesjonalisci i znają się na pracy. Bardzo dziękuję z poważaniem (usunięte przez administratora)

Elżbieta

Zastanawia mnie trochę bark Waszych komentarzy i opinii dotyczących pracy w Tom-Bud. Może jednak znajdzie się na forum ktoś, kto miał styczność z wyżej wymienionym pracodawcą i zechciałby podzielić się swoim zdaniem na jego temat? Wasze wpisy mogą bowiem pomóc osobom, które są zainteresowane aplikowaniem tam.

Tomasz romski

Nie polecam. Nie zetelnie , naciąga na koszty po wykonaniu uslugi

Zostaw merytoryczną opinię o Tom-Bud Tomasz Buchalik - Jaworzno

Tom-Bud Tomasz Buchalik