Opinie o Selvita w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Selvita. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Selvita o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie biotechnologii

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Selvita w Kraków

Kinia

witam, jest ogłoszenie dla specjalisty ds. technicznych zwierzętarni. Czy można prosić o opinie z pracy na dziale? przede wszystkim czego mogę teraz spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej, jakieś konkretne pytania? Do tego interesuje mnie rozwój, podkreślone są szkolenia i inne kursy, w jakich mogę mieć szanse wziąć udział już w pierwszych miesiącach od zatrudnienia?

Kaśka

Jakie są zasady korzystania ze żłobka i przedszkola pracowniczego dla nowoprzyjętych pracowników? Chcę aplikować na młodszego specjalistę ds. zapewnienia jakości i to jest dla mnie benefit nr 1. Ale jeśli znacie ścieżkę kariery, jaką można zrobić zaczynając z tego stanowiska, to także chętnie przyjmę wiedzę :-)

Czy pracował ktoś jako Specjalista Ds. Zakupów w firmie Selvita? Jak oceniacie tego pracodawcę? Prowadzą właśnie rekrutację. Warto aplikować?

Nifa

Cześć ;) będę wdzięczna za informację jaką umowę proponuje firma na start, kiedy najwcześniej umowa o pracę i na jaki zarobek można liczyć w HRach z rocznym doświadczeniem, jakie są godziny pracy i ogólnie atmosfera w firmie w HRach.

@Nifa

To zależy od działu. W niektórych przypadkach jest to umowa na 3 mce lub na 7 m-cy ! :)

Rudzix
@Nifa

Umowa o prace jest najczęściej od początku. Ale jest na czas określony (z reguły 6mcy na start, potem przedłużenie czasowe w zależności od performencu gdzies między 3mce a rok i potem już można mieć nadzieje na czas nieokreślony jeśli wszystko jest super)

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Selvita? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Facility Manager (Kierownik Obiektu)? Podziel się swoimi doświadczeniami.

W ogloszeniach sa wzmianki o plynnym angielskim. Czy poziom b1/b2 od razu mnie dyskwalifikuje? Uzywacie angielskiego w codziennej pracy?

Rudzix
@Kandydat

Zależy do jakiej grupy i na jakie stanowisko. Są grupy gdzie jest duzo osób z zagranicy a sa takie, gdzie sa sami Polacy. Jeśli niskie stanowisko to w większości grup nie dopuszcza do rozmów z zagranicznym klientem. Ale slajdy przygotować już bedzie trzeba. Także ogolnie lepiej się podszkolić z angielskiego.

Szkoda, ze firma nie potrafi wysłać normalnego mailu informując o przyczynach odrzucenia kandydatury, tylko wysyła mail pisany przez bota :) nie pozdrawiam

Mika

Wiecie ile na start może dostać na rękę młodszy specjalista ds. Analityki?

Nafali
@Mika

Zależy od wcześniejszego doświadczenia, wiedzy i tego jak wypadniesz na rozmowie kwalifikacyjnej, także ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Unia Europejska niedługo przymusi jednak firmę do otwartego informowania o widełkach, także wszystko będzie bardziej transparentne

Szeherezada
@Nafali

hahaha. Unia Europejska? unia nie jest w stanie wyegzekwować od naszego rządu nic, a co dopiero od prywatnej firmy :)

Renata

W zeszłym roku ludzie tu narzekali na zarobki, coś się w tej kwestii zmieniło? Czytałam, że chodziło o osoby z doktoratem, ale w sumie chyba nikt nie podał stanowiska, a zakładam, że to ma znaczenie. Chciałabym też wiedzieć, czy ma się tutaj realne możliwości rozwoju, czy raczej ciężko o awans.

s
@Renata

Nic się nie zmieniło, jest jeszcze gorzej. Aktualna polityka jest prosta: zaciskamy pasa.

Olga
@s

Gorzej tzn? Ktoś rzucił tu stawkę 5000 zł brutto, sugerujesz że teraz jest jeszcze mniej? Myślałam, że w tym roku to raczej firmy rozdają podwyżki bo wiadomo, każdemu jest ciężko ;p Czyli u was odwrotnie?

Nafali
@Olga

Była podwyżka inflacyjna, ale 5% niektórych bardziej rozjuszyło (w obliczu 18% inflacji), niż zadowoliło. Jest tryb oszczędzania, ale jednocześnie show must go on ;-)

Ryvu Therapeutics (czy też poprzednio Selvita): rekrutacja na stanowsiko Machine Learnigowe związane z Graph Neural Network: rozwiązanie zadania (jupyter network + Rest API + kontener Docker) zostało przedstawioene w odpowiedzi jako przekopiowane(usunięte przez administratora).... Nikt nie poświęcił na merytoryczną ocenę i analizę (poza rzutem oka na pdf'a jako pliku readm, zawierającego zrzuty ekranu z kodem z jupyter'a) dłużej niż 2 min. Doradzam gorącą rozwagę, przy angażowaniu się w wykonanie zadania rekrutacyjnego, bo pomimo spełnienia wszelkich kryterium nikt na to nie spojrzy.

Bobek
@Kandydat

Ryvu i Selvita to od 2019 roku oddzielne spółki :)

Kandydatka

Cześć, dużo widać ofert na stanowiska analityczne. Możecie powiedzieć od jakich pieniędzy można zacząć w selvicie?

@Kandydatka

W 2019 dostałam 4000 brutto, świeżo po studiach, nie ten dział, ale jeśli stanowisko jest "początkowe" to pewnie jest podobnie.

Honorata
@Bishamonten

A z ciekawości o jaki dział chodziło i stanowisko? Bo po trzech latach raczej na więcej można już liczyć?

@Honorata

Część działu szeroko pojętej "Biologii". 4000 brutto w 2019 miałam jako asystent badawczy, w 2021, gdy odchodziłam z firmy miałam jako Naukowiec I 5000 brutto. Obecnie nie wiem, jak z pensjami.

Jakiś czas temu uczestniczyłem w procesie rekrutacyjnym na stanowisko, które zmienia często nazwę w kolejnych ogłoszeniach "Molecular biologistj/Biotechnologist/Biologist". Może komuś to pomoże bo oferta z tego co widzę nazwy zmienia, ale dalej wisi. Kontakt po złożeniu aplikacji był bardzo szybki. Zaproszono mnie na rozmowę internetową i poproszono o wykonanie przed nią testu. Zarówno pytania testowe jak i te, które padły podczas rozmowy wykraczają poza zakres wymagań i obowiązków, które znajdowały się w ofercie, ale rozmowa wydawała się raczej profesjonalna i przeprowadzona w miłej atmosferze. Po jej zakończeniu zostałem poinformowany, że o wyniku rekrutacji niezależnie jaki by on był zostanę poinformowany w przeciągu 4 tygodni. Niestety nigdy to nie nastąpiło co uważam, że świadczy nieco o braku szacunku do kandydata, który został zaproszony do wzięcia udziału w pierwszych etapach rekrutacji. Nie mam żalu, że zostałem odrzucony, ale wydaje mi się, że krótki mail załatwiłby sprawę, a tak pozostaje niesmak i nieco zepsuty wizerunek firmy.

Bożena
@Kandydat

To może spróbuj do nich napisać czy coś i napiszą Ci co było nie tak?

Artur
@Kandydat

U mnie wygladalo to niemal identycznie. Zabawne, ze mówią ze sie odezwa, moze nawet szybciej, a nie następuje to w sumie nigdy. Brak szacunku i strata czasu dla kandydatów. No i oczywiście zła reklama dla firmy.

Cześć! Krótkie pytanie o zarobki, na ile na wstępie może liczyć kandydat zaraz po doktoracie (lub PhD) z chemii organicznej? Z góry dzięki za pomoc.

uciekłem

Jeśli jest polakiem - 7k max, zarobki w Selvicie są śmiesznie małe i zgodne z myślą "nikt inny pracy wam nie da, to możemy podyktować warunki". Polecam w ogóle nie aplikować i uciekać za granicę (działa bo obecnie dostaję DOKŁADNIE 6,5x tyle co w tej krakowskiej ruderze).

Wanda
@uciekłem

7K to mało, nie przesadzasz? Powiedz jeszcze ze to na rękę? Ja nie wiem ile ty byś chciał.

umys-polaka
@Wanda

7k brutto, po doktoracie, 10 latach nauki, to są grosze, pracownik posiadający wiedzę, która znacząco odstaje od 60% kadry, dostaje śmieszne pieniądze. Przykro mi się zrobiło, że ktoś mógł stwierdzić że 7k brutto po doktoracie to dużo.

Teresa
@uciekłem

A jak się nie jest Polakiem - to ile oferują?

Deanna

W Tevie od września minimum 5k brutto dla każdego Potwierdzone info

@uciekłem

Dzięki za odpowiedz, 7k PLN brutto dla doktora chemii organicznej można traktować tylko jako żart. Ciekawi mnie ile w takim razie płacą obcokrajowcom? Jeśli udaje im się ściągnąć kadrę z zachodu to muszą im przecież płacić przyzwoite pieniądze. Może z tych 7k da się potem wybić wyżej? Albo są chociaż jakieś benefity pracownicze? Lub może przynajmniej zespół jest zgrany i zmotywowany? O zachodnich firmach farmaceutycznych słyszę same superlatywy, zarówno pod względem zarobków jak i czasu pracy i ogólnej atmosfery, zastanawia mnie więc w tej firmie faktycznie jest tak źle (w co jestem w stanie uwierzyć) czy po prostu na forach jest nadreprezentacja byłych zgorszonych pracowników. Chciałbym po prostu wierzyć że w Polsce istnieją jakieś opcje zatrudnienia dla chemików organików w których płaca jest wyższa niż stypendium doktoranckie w jakimkolwiek kraju na zachodzie :)

Teresa
@Deanna

Potwierdzone informacje przez kogo? Bo to chyba musi być informacja z rzetelnego źródła, aby w to faktycznie uwierzyć...

wyjaśniam

Obcokrajowcy, głównie blok wschodni (UA, BY, RU), dużo ludzi z Indii, niestety nie mają zachodnich oczekiwań, więc firmie idzie to na rękę. Ludzie z zachodu, z mojego doświadczenia to trochę wyrzutki, które u siebie pracy znaleźć nie mogli. Widać brak wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim lenistwo (legendarna grupa włochów, która potrafiła przesiedzieć 80% czasu na stołówce/przed budynkiem paląc, jako przykład pierwszy z brzegu). Oni dostaną, taką niższą stawkę zachodnią i będą chodzić zadowoleni jak na standardy polskie. Pan doktor z UJ, dostanie 7-8k brutto i do roboty, magister z zachodu dostanie 7-8k i w zasadzie statystyka expatów podbita, a kapitał merytoryczny firmy nawet nie drgnął. I tak, w firmie są osoby z US i UK, ale ilość ich nie przekracza 5.

zainteresowana
@uciekłem

podzielisz się w jakiej firmie za granicą takie dobre zarobki? Właśnie szukam pracy po PhD z biologii molekularnej...

Odp
@zainteresowana

@zainteresowana Najlepiej w Europie wypada Szwajcaria (w okolicy Basel jest sporo działów R&D). Zarobki w big-pharmie w US są jeszcze wyższe, przy jednocześnie niższych kosztach życia niż w Szwajcarii.

prawnik

Jak wyglądają zarobki i i warunku pracy w dziale prawnym Selvity?

Ilona
@prawnik

A wysłałeś już tam może swoje cv? :D Kurcze, weszlam na ich strone i w zakładce kariera wgl nie ma działu prawniczego

Aleksandra
@prawnik

Hej trochę czasu minęło. Byłeś może na rozmowie? Jakie pytania zadają?

Bardzo nieprzyjemny i nieprofesjonalny proces rekrutacji. Podczas rozmowy usłyszałam w dość mocnych słowach, że nie nadaję się na staż i że "na ładne oczy to Pani nikt nie przepuści" oraz "są i tacy ludzie, którzy spełniają się w życiu pracując w sklepie spożywczym". Opinia całkowicie zbędna, wystarczy po prostu podziękować za rozmowę i poinformować o negatywnym wyniku rekrutacji, bez atakowania drugiej osoby i mieszania jej z błotem.

Katarzyna
@Kandydat

Na ładne oczy? To czy oni widzieli twoje CV przed rozmową? Czy widzieli kompetencje, doświadczenie czy inne aktywności? Ta osoba to była osoba z HR czy jakiś kierownik?

@Katarzyna

Był to kolejny etap rekrutacji, do którego zostałam zaproszona ze względu na spełnienie wymagań określonych w ogłoszeniu oraz po zdaniu testu wiedzy.

Ilona
@Kandydat

a ten test był trudny? czy raczej podstawy do ogarnięcia? :)

Bishamonten

Do plusów można zaliczyć zatrudnianie osób praktycznie zaraz po studiach (dopiero później okazuje się, że to przez rotację) - faktycznie takie osoby mogą się w firmie wiele nauczyć + jakieś bonusy typu paczki na święta czy inne benefity A teraz minusy. Brak reagowania na (usunięte przez administratora) (zgłaszany przełożonym i HRowi) i zamiatanie go pod dywan. Nierówne traktowanie w obrębie zespołów przez Team Leadera, można było znienacka dostać dodatkowe obowiązki, bo ktoś z zespołu się stresował, gdy miał za dużo pracy, a był faworyzwowany. Pozwalanie na przypisywanie sobie pracy przez innego członka zespołu (brak reakcji ze stron Team Leadera, mimo że wiedział o sytuacji). Brak szacunku dla czasu wolnego pracownika (np. weekendu, podczas którego pojawiały się maile i pytania jak najbardziej do załatwienia w tygodniu, lub urlopu) - próby protestu spotykały się z gorszymi ocenami na ewaluacji.

strong_it

Hej Ile w Selvicie zarabia sie z dziale it? Wisi teraz oferta na full-stack deva ale bez widelek.

Krucia

Bardzo negatywne doświadczenia z rozmową rekrutacyjną. Zero feedbacku po końcowym etapie i wykonanym zadaniu rekrutacyjnym, jedynie po kilku tygodniach wysłany automatycznie email. Brak profesjonalizmu i szacunku do kandydata.

btcw
@Krucia

Z ciekawości zapytam na jakie stanowisko? Sam właśnie czekam na feedback...

Jaki jest okres rozliczeniowy w Selvita? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Bob

Zawsze ostatni roboczy dzień miesiąca.

Dzień dobry, mam pytanie czy możecie orientujecie się dlaczego co chwilę jest rekrutacja na te same stanowiska? Czy w Selvicie jest aż taka rotacja pracownicza, bo co chwilę widzę prawie te same oferty pracy. Jak z niepisana zasadą, ale krążącą, że nie zatrudniają ludzi +35?

@Monika

Rotacja rotacją, prawda, część osób znajduje ciekawszą pracę, doktorat czy post doca, ale wiele działów rośnie, a nazwa stanowiska zostaje, bo jakie ma być inne stanowisko w danym dziale, jak dział rośnie "na szerokość"? Co do wieku, u nas zatrudniano osoby 30+, więc myślę, że 35+ też, zwłaszcza na "starszych" stanowiskach

@Bishamonten

Dziękuję za odpowiedź, bo słyszałam od pracowników że jest niepisana zasada niezatrudniania osób powyżej 35 roku. Nie mówiąc już o podejściu do osób po 40. I tu bardzo duży problem dla firmy jest taki, że nie dam przecież 45 lat osoby na niższe stanowisko, bo nad nim będzie ktoś młodszy i z mniejszym doświadczeniem, a na wyższe nie widuję w ogóle rekrutacji, więc jednak trochę jest w tym prawdy. Zachodnie rynki trochę inaczej reagują na ludzi nawet po 40 z dużym doświadczeniem, z ustabilizowaną sytuacją życiową, w Polsce nie rozumiemy, że praca nawet na niższym stanowisku nie stanowi problemu.

Jolek
@Monika

Zatrudniają ludzi powyżej 40 roku życia, ale rzadziej. Pozdrawiam

zyx

Na przełomie wiosny i lata jak przybywało po 200-300 przypadków zakażeń COVID-19 na dobę, to przez pewien czas SELVITA pracowała w systemie dwuzmianowym. Nie było to komfortowe, ale każdy rozumiał, że to stan wyższej konieczności. Teraz, jak tych zakażeń jest kilkanaście razy więcej, to praca odbywa się na 1 zmianę. Czy ktoś w Zarządzie firmy potrafi to logicznie wytłumaczyć? Nie ma siły, przy tylu zatrudnionych to jest kwestia najbliższych dni, może nawet godzin, kiedy wszyscy pójdą na kwarantannę.

Karl
@zyx

Coś Twoja teoria się nie sprawdziła, mamy końcówkę listopada i wciąż wszyscy pracują bez problemu :) Pozdrawiam

Ms
@Karl

Na prawdę byłbym szczerze zdziwiony gdyby do Selvity przybył Covid. Wiele rzeczy ukrywano. To tym bardziej ukryją.

Tadam
@Ms

Może firma wypracowała odporność stadną już w 1 fali...

Zostaw merytoryczną opinię o Selvita - Kraków

• Jak się pracuje w Selvita?

Zobacz opinie na temat firmy Selvita tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Selvita?

Selvita