Opinie o Bee Talents P.S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Bee Talents P.S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Bee Talents P.S.A. o rekrutacji.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bee Talents P.S.A. w Poznań

Dramat

Dzisiaj kolejne layoffy...szkoda, chyba brak perspektyw na poprawę sytuacji?

ciekawa

Jeśli transparentność to Wasza wartość w firmie to czemu nigdzie nie wspomnieliście oficjalnie o zwolnieniach? Ostatni podcast z Inhire, gdzie był COO i wspominał dużo na temat zwolnień firm z US, wysokich zarobków rekruterów, bańce rekrutacyjnej, ale nie było słowa, że zwolniliście ponad 20 osób. PR wygrywa z transparentnością? :)

Gregus
@ciekawa

Dokładnie, a wg. Danych LinkedIn zwolnili prawie połowę załogi w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. To nie była nagła sytuacja. Wiele agencji myślało co robi i nie musieli nagle dziesiątkami ludzi zwalniać. Tak się kończy chciwość niestety

Elizka Nowy wpis

Jeśli chodzi o product ownera to ciągle jest tak, że trzeba zjeżdżać do biura 2-3 razy w tygodniu, jak podaje ogłoszenie? Czy może po czasie można pracować 100% zdalnie? Jak pracodawca zaufa pracownikowi. Tak miałam w poprzedniej firmie.

XY Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Widzę, że mój wpis został skasowany. Ciekawe na jakiej podstawie? Nie było tam moim zdaniem nic zdrożnego. Niemniej drogie Bee Talents- ja lubię pisać :) Więc ponawiam moją opinię: Ta firma została zbudowana w sposób bardzo oportunistyczny na super rozgrzanym rynku. Ktoś zapyta: co w tym złego? Teoretycznie nic. Ale...Firma żyła z outsourcingu rekruterów, których nie szkoliła (opowiadania o szkoleniach to dla mnie "baśnie z mchu i paproci :"), narzucała na nich gigantyczne marże ("no dobra, rynek pozwalał"), jakość usług wg szeregu opinii na tym portalu była słaba. Rynek się odwrócił. Outsourcing (w tym rekrutacji) idzie znów do Azji. Firma zwolniła większość osób w stosunku do peaku. No i ktoś mi powie: Z czym masz człowieku problem? Z tym, że w międzyczasie BT w znaczący sposób pomogło w psuciu rynku rekrutacyjnego w Polsce, że branża rekrutacyjna jest źle postrzegana, że ci młodzi, wyoutsourcowani rekruterzy chyba średnio na tym wszystkim skorzystali. Każdy kryzys gospodarczy, a taki mamy na pewno w branży IT, jest oczyszczający. Good night and good luck!

SeniorHR Nowy wpis

Bee Talents to rekrutacyjny plankton, który finalnie jest weryfikowany i rozliczany przez rynek. Inna sprawa, że zbiegło to się z kryzysem w rekrutacji i kryzysem w IT, z którego to Bee Talents żyje, a właściwie to żył. Rekruterzy i rekruterki zatrudniani i zatrudniane bez doświadczenia, rzucani i rzucane na głęboką wodę. Sporo dostarczania usług RPO do innych pośredników - tj. do software house'ów, co w zasadzie mija się totalnie z celem. Proces rekrutacyjny - tragedia. Ogólne wrażenie, że od wielu lat firma była źle zarządzana i brakowało w niej ciągle doświadczonych osób. To w końcu trafiło na górę lodową w 2023, przez którą Bee Talents sukcesywnie się rozbija i teraz właśnie tonie. Życzę im dobrze (nikomu nie życzę źle), ale... No cóż...

layoff Nowy wpis

To prawda, tam nie ma ani krzty sensu biznesowego, warunki zatrudnienia jakie są każdy wie, z daleka od tej firmy najlepiej. Przejechać się można nieźle

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Bee Talents P.S.A.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko (Senior) Software Engineer?
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Ooo

Każdy ma możliwość pracować 100% zdalnie jak strona podaje? Zawsze mi się wydawało że kierownicze stanowiska wymagają kontaktu z ludźmi , jak to jest na pozycji IT Recruitment Team Leader? Co były oferty w 2021. W jaki sposób utrzymuje się kontakt z zespołem?

Layoff4
@Ooo

Można pracować w 100% zdalnie, choć preferowanym przez firmę modelem jest rozwój poza strukturami firmy

Sonia

Widzę że firma się stara odbudować po tych zwolnieniach o których mowa poniżej, bo znalazłam ogłoszenie na senior business analyst.. tylko ten rostrzal między 18-26 k netto mnie ciekawi, ile teraz można tam faktycznie zarobić skoro firma staje na nogi ?

layoffx3
@Sonia

Średnio staje na nogi, skoro zaraz przed świętami w czwartek były trzecie zwolnienia. Gdy sie wczytasz - ogłoszenie jest od klienta, w BT nie ma takiego stanowiska.

layoffx3

I... znowu zwolnienia. Tym razem poleciało 11 osób. To już 3 raz :/ Zaraz zostanie sam zarząd

Czy w Bee Talents P.S.A. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

One of the Bees

Tak, znaczna część wewnętrznych rekrutacji jest zamykana poprzez awans poziomy bądź pionowy osób z wewnątrz, które rozwijają się z nami od lat.

@One of the Bees

Super, że można awansować w tej firmie. Można prosić o informację, ile czasu od zatrudnienia musi minąć, aby mieć szansę na objęcie wyższego stanowiska? Jestem zainteresowana pracą, w której mogę progresować.

Layoff
@One of the Bees

Nie do końca są się zgadzam, bo w ciągu ostatnich dwóch lat pamiętam może jedną taką zmianę roli. Ścieżka liderska zamknięta, awanse zablokowane od pół roku, kolejne zwolnienia. Aktualnie można awansować co najwyżej na klienta bee talents

Ayo

Hej, dopiero co zaczęłam czytać wpisy, a już znalazłam dwa które pytają jak tam sytuacja obecnie wygląda w firmie. Proponują jakieś konkurencyjne warunki zatrudnienia, że praca tutaj wzbudza tyle zainteresowania? Czy to ta praca zdalna w 100% wszystkich głównie przekonuje? Na stronie nie maja aktualnych ofert, ale można aplikować „spontanicznie”. Ale chyba nie mam na co liczyć, skoro o zwolnieniach piszecie? Chodzi mi o prace w sprzedaży.

layoff

Były kolejne zwolnienia, o których się Bi talents nie chwali,bo z 60 paru osób na LI zostało 45, a z tego z 80% ma open to work dla rekruterów z TL włącznie. Coś słabo to wszystko wygląda... Komunikowali to jakoś, czy zwolnili mailem? Jak wygląda pakiet odpraw - czy jest jakiś gdyby osoba odcohodzila?

szarość

widziałem że zwolnili team leaderkę, to naprawdę chyba musi być kiepsko i brak szansy na poprawę sytuacji?

Karo
@szarość

Hej - sama odeszłam jak coś.

Roxa
@Karo

Miałaś jakieś konkretne powody, aby odejść? Czy to sprawa prywatna? Poza tym, jak oceniasz pracę na tym stanowisku, poleciłabyś komuś?

Dramat

Dzisiaj kolejne layoffy...szkoda, chyba brak perspektyw na poprawę sytuacji?

Jakie są mocne strony pracodawcy Bee Talents P.S.A.?

Nela

Te kiepskie zarobki to na wszystkich stanowiskach, czy masz jakieś konkretne na myśli? Napisz, jakie są stawki, może dla niektórych byłyby całkiem okej. Poza tymi menagerami atmosfera okej?

Fifi

Słabo że nie ma większej integracji z zespołem. A to nie mówienie prawdy przez managera to w jakim kontekście? Chodzi o jakieś ważne sprawy które potem mają wpływ na twoją ocenę w pracy?

nina

jak wygląda tu teraz sytuacja? jest więcej projektów, klientów? jakieś zmiany w lepszą stronę?

ciekawa

Maciek
@ciekawa

Hej, podcast z InHire był nagrywany kilka tygodni wcześniej.

janie
@Maciek

i wtedy na pewno nic nie wiedzieliscie, firma byla w super kondycji taaa

@Maciek
@janie

Niestety, niektórych decyzji nie dało się przewidzieć i nie były tez od nas zupełnie zależnie. Rekruterzy wykonywali i dalej wykonują super robote, ale tak jak we wspomnianym podcascie, jeśli organizacje robią hiring freeze i zawieszają rekrutacje to jak bardzo byśmy nie chcieli nie mamy na to wpływu. Chciałbym moc każde ryzyko przewidzieć z odpowiednim wyprzedzeniem i zmitygowac, ale to niestety nie zawsze jest możliwe.

Gregus

Maria

No dobrze, to już o tym, jak wygląda sprawa awansów, mam poczytane. A czy możecie i podpowiecie, jakie są zarobki Tech Recruitera z doświadczeniem? Widziałam, że jakieś zarobki są niższe niż u konkurentów, lecz nie wiem, o jakie stanowiska chodziło.

KS
@Maria

Wynagrodzenie dla doświadczonych rekruterów IT wacha się między ok 6500, a 9500 PLN Brutto na UOP.

Nikoś
@KS

To spora rozpiętość między zarobkami. Od czego to zależy? Tylko od kwalifikacji czy też od ilości zrekrutowanych osób? Jest od tego jakaś prowizja?

Bee Talents
@Nikoś

Cześć Nikoś, @KS podała widełki dla naszych rekruter_ na poziomie Mid. Rozpiętość wynika z czterech stopni, po których można awansować kolejno w ramach poziomu Mid. W Bee Talents nie pracujemy na prowizjach, mamy wynagrodzenie tak zwane "płaskie". Pozdrawiamy

Czy firma Bee Talents Sp. z o.o. sp.k. w Poznaniu oddzwania po zakończonej rekrutacji nawet w razie negatywnej odpowiedzi?

KS

Sposób informacji o odpowiedzi zwykle rekruterzy wybierają sami zgodnie ze swoimi preferencjami. Część osób woli dzwonić, część woli informować mailowo. Zawsze odpowiadamy, natomiast kłamstwem byłoby napisać, że nigdy, przenigdy nie zdarzyła się w zespole wtopa tj. brak feedbacku. Takie sporadyczne błędy naprawiamy gdy tylko je zauważymy, lub zostaną nam pokazane.

Karol
@KS

Długo trzeba czekać na feedback? Z dwa tygodnie po rekrutacji to maks? No i czy jest szansa na otrzymanie zwrotnej informacji z wytłumaczeniem co należałby poprawić jak się ktoś nie dostał czy nie zagłębiacie się w takie szczegóły?

szukam pracy

Od kilku dni tutaj zaglądam regularnie i mam naprawdę (chyba) neutralne pytanie. Co sprawia, że osoby jak Ty, czyli obecni pracownicy (nakładka pod nickiem na to wskazuje) piszą, że czas się żegnać, firma upada itd. Czemu tam pracujecie? Sytuacja na rynku jest ogólnie tak kiepska, że nie szukacie innej pracy, kwestia zasiedzenia, czy coś innego? Pytam zupełnie poważnie, nie chce nikogo obrazić.

@szukam pracy

zasiedzenie, stabilny projekt, plus brak aktualnie lepszych perspektyw na rynku, ktory stanął i ciężko jest znaleźć coś innego

wciążbee

Nie rozumiem, po co rozlewać jad, skoro nikt nas do pracy tutaj nie zmusza. Jako pracownik znasz widełki, masz co pół roku growth review i ustalasz swoje cele rozwojowe razem z TLem. Jeśli uważasz, że firma Ci się nie podoba, projekt jest nudny, a pieniądze za małe, to po prostu możesz złożyć wypowiedzenie i znaleźć nową pracę, która będzie sprawiała Ci przyjemność i będziesz zarabiać tyle, ile chcesz. Najgorsze co można zrobić, to nie podejmowanie żadnych działań związanych z poprawą swojej życiowej sytuacji, tylko krytykowanie wszystkiego dookoła. Nie raz dostawałem oferty pracy, które były bardziej korzystne od moich warunków tutaj - decyzja zawsze leży po naszej stronie - ja zdecydowałem się zostać i niczego nie żałuję. Jak tylko coś mi przeszkadza to od razu rozmawiam z TL, a nawet z Core i dyskutuję o problemach, trudnościach i wątpliwościach - nikt nigdy nie odmówił mi rozmowy. Więc nie do końca rozumiem dlaczego wolisz tutaj wypisywać różne rzeczy, zamiast zadbać o samą/samego siebie.

makaronik
@wciążbee

Ale co z tego że rozmawiasz z core jak nic się nie zmienia, nawet na exicie tylko jedno slyszą, więc bez sensu takie gadanie czas skonczyc z przeswiadczeniem że jestesmy najlepsza firm bo jak sie okazuje nie

Arletta
@wciążbee

mhm, taaaa - a jak wyjaśnić w takim razie , że osoby z ponad dwu, trzyletnim doświadczeniem prowadzące samodzielnie projekty były dalej juniorami, a ktoś przerobił 8 msc i hops na mid-a. W innych firmach ktoś z takim doświadczeniem wskakuje nawet na pozycję seniorską. Coś to całe growth review do analizy :)

Bee Talents
@Arletta

Cześć Arletta. Zaczynając pracę w Bee Talents przyjmujesz ofertę na stanowisko z konkretnym seniority. Dalej, planując ścieżkę rozwoju, bazujemy na matrycy kompetencji gdzie każda umiejętność jest rozpisana pod względem konkretnego seniority, dzięki czemu wiesz, czego oczekuje się od osoby starającej się o awans na dany poziom. Każdy z nas ma możliwość konsultować swoją drogę rozwoju na cotygodniowych spotkaniach 1:1 z liderem, a dodatkowo, dwa razy w roku odbywa się growth review, gdzie otrzymujesz pogłębiony feedback od lidera, a Ty masz okazję by podsumować swoją pracę i postępy. Pewnie masz racje, w innych firmach niektóre osoby byłyby już seniorami, w innych nadal juniorami. Seniority stanowisk rekruterskich nie są ustandaryzowane odgórnymi przepisami, dlatego w każdej firmie może to wyglądać inaczej. Wprowadziliśmy matrycę kompetencji, growth review, prowadzimy spotkania 1:1 i informujemy transparentnie o awansach w firmie, aby każdy z nas miał dostęp do uczciwego awansu.

...
@Bee Talents

Nie rozśmieszajcie ludzi. Podczas spotkań 1:1 standardowe argumenty przemawiające za blokowaniem awansu to - zatrudnienie, problemy komunikacyjne, czy szereg innych aspektów, które niewiele miały wspólnego z efektywną pracą. W momencie kiedy rekruter robił zatrudnienia i miał wyniki i upominał się o swoje, nagle pojawiały się ''inne problemy'' o których wcześniej nie słyszał a które nagle musiał dociągnąć. I tak niektórzy mogli pracować rok czy więcej na samodzielnym projekcie jak ja i nie mieć awansu, a inny wchodzili do firmy, trzymali z kim trzeba i po 4 miesiącach awansowali z juniora na mida bez pardonu. Trochę ta polityka się rozbiega i pracownicy bardzo mocno to widzieli. Nic dziwnego, ze nagle zrobił się w pewnym momencie taki wysyp wypowiedzieć a konkurencja przejęła szereg dobrych specjalistów.

fgtyl
@Bee Talents

"informujemy transparentnie o awansach w firmie, aby każdy z nas miał dostęp do uczciwego awansu." Chyba musicie sprawdzić definicję transparentności. Tak jak pozostałych wartości wydmuszek. Wiele osób było pomijane przy awansach na podstawie wymyślonych argumentów z powietrza, kiedy w tym samym czasie osoby bez doświadczenia ale z odpowiednim poziomem wazeliniarstwa wchodziły na wyższe stanowiska i stawki, nawet na role lkderskie. Dodatkowo, jak ma być transparentnie i uczciwie jeśli o awansie pojedynczej osoby decyduje grono liderów, z zczego 90% ludzi nie ma ze sobą kontaktu to jak oni maja uczciwie podjąć decyzję znając sie tylko z miniaturek na slaku

były pracownik.

warto wspomnieć również tutaj o sytuacji jaka miała miejsce z naliczaniem ppk i nie odprowadzaniem przez firmę Bee Talents należnych świadczeń z tego tytułu. Po kilku miesiącach na kontach okazywało się, że nie ma środków, które tam powinno być. Myślę, że nie byłam jedyną osobą, która taką sytuację miała. A gdy to zgłosiła, to szło wyrównanie z wypłatą i przepraszanie. To kto ma tego przepraszam pilnować? To chyba pracodawca jest od naliczania takich rzeczy.

Zwolniona

Niestety jestem jedną ze zwolnionych osob. Jest to jedno z największych zawodowych rozczarowań. W życiu nie spodziewałabym się, że firma dokona takich cięć. Przychodząc do niej, byłam ostrzegana, ale wydawało mi się to irracjonalne. Mam za swoje.

Łucja
@Zwolniona

po jakim czasie od zatrudnienia dostalas zwolnienie? ty jedyna, czy bylo was wiecej ? jaki powod tych zwolnien ?

ex-bee
@Łucja

30 stycznia 2022 zwolnionych zostało 21 osób. Powód: brak nowych klientów i nowych zleceń. A także rezygnacja kilku obecnych klientów. W tym roku Bee Talents raczej nie będzie zatrudniać nowych rekruterów ;)

ex-bee
@ex-bee

30 stycznia 2023*

?
@ex-bee

A jak wyglądała komunikacja wiadomości o zwolnieniu?

wciążbee2

Jest to nieprawda - zostało zwołane spotkanie całej firmy, na której przedstawiono całą sytuację, poinformowano m.in. o tym, że osoby, które dotknęły zwolnienia otrzymają zaproszenie na spotkanie z TL; wyszedł też mail z oficjalnym podsumowaniem i regulaminem zwolnień. Sytuacja niefajna, ale trzymajmy się faktów.

lolo
@wciążbee2

co jest nieprawdą? było spotkanie, poszedł mail a osoby, które zostały zwolnione dostawały wrzutki niespodziewane. każdy w tamtym momencie drżał czy to przypadkiem nie on zostanie zaproszony do TL na spotkanie i otrzyma ''kwit''.

Pracownik Bee Talents
@lolo

Użytkownik "vvv" w swoim opisie sytuacji nie wspomniał o kluczowym elemencie procesu zwolnienia pracowników, jakim było spotkanie firmy. Na spotkaniu CEO przedstawiła sytuację, wyjaśniła powody i opowiedziała o zasadach na jakich osoby będą zwolnione. Po spotkaniu został wysłany mail z podsumowaniem informacji i listą osób do których wysłane zostały zaproszenia na indywidualne spotkanie z liderem_rką. Uważam, że omijanie głównego elementu, jakim było spotkanie i bezpośrednie przekazanie informacji przez CEO zmienia wygląd sytuacji.

dowciazbee2
@wciążbee2

Pisanie, że kogoś "dotknęły zwolnienia" to trochę spłycanie rzeczywistości. Można zostać dotkniętym jakimiś losowymi wydarzeniami. Tutaj padła świadoma decyzja biznesowa, podjęta przez Waszych przełożonych. Wasi liderzy uznawani są za ekspertów, często cytuje się ich opinie. Myślę, że były to świadome, przemyślane już dawno, decyzje.

Zostaw merytoryczną opinię o Bee Talents P.S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Bee Talents P.S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bee Talents P.S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bee Talents P.S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 6 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bee Talents P.S.A.
2.7/5 Na podstawie 78 ocen.

Bee Talents P.S.A.