Opinie o Aplex Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Aplex Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Aplex Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aplex Sp. z o.o. w Bydgoszcz

Pyton

Pracowałem tam miesiąc na magazynie,zrezygnowałem sam za porozumieniem stron, nie polecam tej firmy żadnemu kandydatowi, brak poszanowania człowieka, kłamią w żywe oczy, a teraz konkrety. Od pierwszego dnia, czyli 2 listopada nie dostałem odzieży roboczej, pracowałem w swoich dresach i butach typowo letnich. Dopiero po 4 dniach łaskawie dostałem tylko czapkę i bluzę. A pracując na placu czy pod namiotem jest bardzo zimno. Moje uwagi były ignorowane. Następnie jednego dnia odmówiłem wykonania polecenia, gdyż padał deszcz, było bardzo zimno i wietrznie, a ja miałem ściągać na aucie mokrą folię, w letnich butach itd. W połowie miesiąca widząc totalne olewanie moich uwag odnośnie braku odzieży, powiedziałem, że odchodzę, i podpisałem porozumienie do końca miesiąca. Ostatniego dnia, gdy poszedłem się rozliczyć, to się zaczęło. Pani z kadr dała mi świadectwo, jeden egzemplarz dla mnie, wszystko ok. Ale na moje pytanie o wynagrodzenie, mówi, że będzie mi zabrane 300zł, nie potrafiła mi wytłumaczyć dlaczego, coś dukała, że tak jest i już, na co ja powiedziałem, że nie zgadzam się , bo na podstawie czego itd. Później zapytałem czy dostanę całą premię zgodnie z umową, nie poszedłem na chorobowe, itp. Pani odpowiedziała, że z tego co ona wie, to nie dostanę. Obok stał właściciel firmy , i zapytałem Pani i właściciela, dlaczego, skoro jak się przyjmowałem do pracy, zostałem poinformowany przez kierownika magazynu, chytruska, że premia jest stała i dostanę. Wtedy właściciel powiedział, że mam rozmawiać z kierownikiem, to poprosiłem panią z kadr, żeby zaprosiła kierownika, Ten po chwili przyszedł i oznajmił, że tak mówił, ale, że ja odchodzę to nie dostanę, Powiedziałem, że tak tego nie zostawię i pójdę do PIP, a na to właściciel z uśmiechem, że mogę iść do Sądu Pracy. Tak więc macie obraz jaki to jest zakład, jak robią co chcą. Oczywiście ja pójdę do PIP i zobaczymy co mi powiedzą, ale niech będzie to przestrogą dla innych, że nie warto.

Była pracownica

Może się nie nadawałam może miałam pecha.Liderka spoko babka,kobitka z KJ też.Podejda wytłumaczą.Nie mogę powiedzieć tego o brygadziście P.W i jego prawa ręka paletowym R.D.Nocki to dramat.Strach podejść zapytać bo obaj Panowie na mocnym rauszu.Zastraszanie że strony P.W,że wywali na zbity pysk.Pan R.D też z łaski odbiera paletę bo ma tak w czubie że buja go jak na Titanicu.Dziwne zwyczaje,że w tych czasach toleruje się takie zachowanie.Niemniej firma oki i wierzę że te dwie osoby nie popsują całokształtu.

Michaśka
@Była pracownica

A to czekaj, to Tobie podziękowano za współpracę? Jeśli tak to z jakich przyczyn? nie było przy tym żadnego wyjaśnienia? Zdradzisz przy tym ile robiłaś? I czy często teraz ktoś odchodzi?

Nikola Nowy wpis

w ofercie dla kontrolera jakości wskazane jest, że można liczyć na narzędzia niezbędne do wykonywania obowiązków służbowych. Co w zasadzie na nie się składa? W opisie nie jest też to stwierdzone, ale zastanawiam się czy przysługuje może jakaś odzież robocza.

Michał Nowy wpis
@Nikola

Może Pani przyjść do siedziby firmy i zapytać o szczegóły !

Była pracownica Nowy wpis

Ja mam pozytywną opinie o tej firmie!!! Dziewczyny i chłopaki zawsze pomagają sobie nawzajem, kontrola jakości Pani Beata zawsze pokaże jak, co, i w co pakować czy jak układać na paletę/do kartonu. A pracować trzeba wszędzie nikt nie płaci za nic nierobienie!!

Cześć, odpowiedź paru dni maja ofertę dla Nasypowego, już mam wstępne doświadczenie z pracy na tym stanowisku więc zastanawiam się czy z marszu wstrzeliłbym się w lepsze zarobki. Co trzeba zrobić żeby mieć już na sam start ponad 5 tys?

Dla mnie to najlepsza firma, masz swoją maszynę i 8 godzin spokojnie pracujesz. Liderki zmieniają do toalety, lub na 5 minutowe przerwy, i powiem że teraz jest o wiele lepiej niż parę lat temu

Firma Produkcja Artykułów Z Tworzyw Sztucznych Aplex Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej prowadziła rekrutację na stanowisko Inżynier Jakości. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
Ktoś

Od jakiegoś już czasu wisi oferta dla elektromechanika, zastanawiam się czy nie warto byłoby się nią zainteresować. Piszą o podstawie liczonej od minimalnej do 6 500 zł. nie widzę jednak wzmianki dotyczącej premii. czy jest ona w tym przypadku przyznawana?

Czyli tutaj nie ma darmowych posiłków czy tez transportu? ktoś zaprosił do pracy do innej firmy i podkreślał, że w niej takie dodatki mają. Tu na te aktualne co w zasadzie się składa? Pracodawca jest otwarty na sugestie?

Agnieszka.

Nie polecam tej firmy ludzie nie przyjemni zwłaszcza brygadziści oraz kontrola jakości.Cos źle zrobisz to pod nosem obdaduja .Kierownik też nie przyjemny wulgarny itp.

Inga
@Agnieszka.

Dużo tych błędów się zdarza, że tak to oceniasz? jeśli tak to jakich? I czy na gorszej atmosferze się kończy czy za błędy ponosi się jednak większe konsekwencje? Mnie i tak praca na kontroli właśnie interesowała, tam miedzy sobą jakie maja relacje? I czy dużo maja do ogarniania?

@Agnieszka.

Pracuję w tej firmie już parę lat. Jest nieraz nerwowo i osoby z kontroli i brygadziści bywają w różnych humorach. Różnie też rozmawiają z pracownikami. Nie zauważyłem jednak aby kierownik zwracał się jakoś nie tak do pracowników. Z tego co wiem to rzadko rozmawia z pracownikami na hali. Często jednak załatwia sprawy przez brygadzistów i to z nimi rozmawia. Skoro kierownik nie zwraca się bezpośrednio do pracowników to skąd taka opinia. Z tego co słyszałem i widziałem to rozmawia z pracownikami jednak na luźne tematy i to w sytuacjach gdzie staje do maszyny i pracuje razem z pracownikami.

Czy w firmie Produkcja Artykułów Z Tworzyw Sztucznych Aplex Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej można pracować na pół etatu?

MarcinM

Pracowałem 1,5 roku i było ok,ale teraz pracuję w innej firmie i potrzebujemy 400-500 osób do marca a docelowo 2500 tysiąca ludzi Zapraszamy na Łęgnowo.Są darmowe obiady,transport i inne benefity

Tak tylko z ciekawości jaka praca tu w biurze jest wykonywana? :) po Bydgoszczy teraz sobie parzę, po opiniach natomiast widzę, że głównie kręcą się one wokół Ślusarzy, a co z innymi stanowiskami? W tym biurze co się robi, to tylko jakaś administracja?

A z rotacja jak sytuacja wygląda? właśnie zauważyłem te opinie o jednego Pana który niedawno pisał o rozwiązaniu swojej umowy za porozumieniem stron. Generalnie jeśli już dochodzi do jakichś odejść to która strona robi to zasadniczo częściej i czemu? myślałem już kiedyś nad tym czy by nie przyjść tu na ślusarza, jeszcze chodzi mi to po głowie, ale dopiero za parę miesięcy bym mógł. Wiecie czy będą wtedy kogoś szukać? i czy opiszecie mi aktualne warunki?

Dobrze to ma tylko właściciel, jego rodzinka i ci co siedzą w biurach, a wszyscy fizyczni pracownicy to są pachołki, którzy mają rypać na właściciela, który nie ma szacunku do pracowników. Ja bym koledze, znajomemu, nawet obcemu nie polecał pracy w tej firmie. Ludzie jak już tam siedzą, to nie dlatego, że im się podoba, tylko sytuacja ich zmusza, ale gdyby każdy dostał lepszą propozycję, to nikt by tam nie siedział. Myślę, że jak spróbujesz, to przypomnisz sobie mój wpis i powiesz, miał facet rację, ta firma to (usunięte przez administratora).

Pyton

Byłem i widziałem

Witam nie polecam ustawiaczy wielkie paniska z nich a najbardziej (usunięte przez administratora) Prezesa Robert B. Jeszcze nigdzie nie widziałam w pracy żeby tak lizać komuś jak to robi Robert B

Xxx
@Byłem i widziałem

Myślę że Robert B ma swoją bardzo dużą wiedzę nabytą przez tyle lat i zajmuje się pracą a nie głupotami. I nie musi nikomu się podlizywać.! Tym bardziej prezesowi , który wie co on ma w głowie i co potrafi !

Ja jeszcze nie pracowałem to nic nie wiem, ale czy może mi ktoś zatem opisać jak się pracuje w końcu przy tym ustawianiu? Już pomijając atmosferę, która rozbieżnie opisujecie? I czy panuje tu może taka zasada ze starszy pracownik uczy młodszego co i jak?

Artur

Witam. Jest ogłoszenie że szukają kierowcy na CE. Ktoś coś podpowie w tym temacie czy warto? Z góry dziękuję.

@Artur

Cześć, skąd masz ofertę? mnie się nic nie wyświetlało za kółko, a teraz to pracy byłbym ciekaw jeśli faktycznie jest dostępna. Jakie tu auta mają wszystkie do wyboru? Znacie ich stan? Model? Przebiegi?

Dwa lata temu ślusarz narzędziowiec miał tu obiecywane 4-7 tysięcy brutto. Jak teraz z wypłatami? Wyższe i na czas? Chciałem zauważyć, że podawanie tutaj inicjałów i pisanie o spożywaniu w pracy to chyba nie ten adres. Pierwsze jest chronione RODO, a drugie zgłasza się przełożonemu wyższego szczebla, albo od razu odpowiednim organom, a nie pisze po forach.

Była pracownica

Michaśka
@Była pracownica

Pracowałаm tam ponad rok, wszystko mi się podobało, zgrany zespół i przełożeni!!

Obserwator

Czytam opinie o tej firmie, i oczom nie wierzę. Ktoś pisze o obmacywaaniu kobiet na produkcji, czy to często się zdaża? Czy ktoś to zgłaszał do inspekcji pracy. Może warto rozpocząc dyskusję. Kto dopuszcza się takich czynności. Może na terenie zakładu dochodzi do jeszcze innych intymnych sytuacji? Jeśli macie coś do powiedzenia to przestańcie milczeć. Jeśli jest to prawda to nie wolno milczeć !!!!!!!

Czesław
@Obserwator

Pewnie że nie wolno. Ale chyba jest nadzór nad pracującymi i pewnie monitoring. Myślę że jakby się coś takiego zdarzyło to na pewno byłby nagłośnione. Ty wybierałaś się tu do pracy i to cię zaniepokoiło?

JobAlert

Witam. W przypadku tej firmy nie ma mowy o jakiejkolwiek ścieżce kariery. Pracownicy zatrudniani są przez agencję pracy albo inne spółki córki, a sam Aplex zatrudnia jedynie osoby z grupą inwalidzką. Ze względu na to nie ma mowy o jakichkolwiek ścieżce kariery. Osoby zatrudnione przez agencję pracy dostają najniższe możliwe na rynku pieniądze i nigdy nie awansują. Osoby zatrudnione przez spółki córki, to są osoby które są już po awansie a możliwości ich dalszej tak zwanej kariery są skończone. Tak więc w tej firmie jedynym awansem jest zmiana firmy która cię zatrudnia co w konsekwencji powoduje że twoja umowa jest na czas dłuższy niż minimalnie możliwe na rynku. Czy to jest awans czy to jest jakakolwiek kariera, uważam że nie. Oczywiście od tego wszystkiego zdarzają się nieliczne wyjątki, jak na przykład to, że osoba z produkcji zostaje przeniesiona na zupełnie inne stanowisko pracy, do tzw "biura" lub "góry". Zdarza się to bardzo rzadko, i tylko wtedy, gdy ktoś wcześniej porzucił dane stanowisko pracy biurowe, lub został zwolniony za to że nie chciał za darmo pracować w nadgodzinach lub przyjeżdżać w nocy bądź weekendy za darmo do pracy.

Edyta
@JobAlert

Na jakich stanowiskach występuje ta praca w nocy lub weekendy i to za darmo? Czy to dotyczy wszystkich pracowników i tych z orzeczeniami i tych z agencji i spółek córek o których pisałeś?

były
@Edyta

każdy, niezależnie od tego jak jest zatrudniony pracuje na 4 zmiany (rano popoł nocka wolne) 7 dni w tygodniu (sob, niedziele świeta) Nie pracuje sie za darmo! dostajesz pensje. Ale bardzo często bez premii którą wypracowałaś i którą ci obiecali.

Honorata
@były

A czemu tak właśnie się dzieje wobec premii, skoro piszesz, że jest wypracowana?

X
@były

Obecnie NIE pracujemy w systemie 4-brygadowym 3-zmianowym tylko w 3-zmianowym w trybie 3-2-1 czyli nocka-popołudnie-rano od poniedziałku do piątku , weekendy i swieta mamy wolne.

Zuzanna
@X

W sensie każdego dnia inna zmiana? Czy każdego tygodnia, mam nadzieję

X
@Zuzanna

Hahaha nie :D w jednym tygodniu masz 5x na noc na przykład, w sobotę gasimy maszyny Następny tydzień-5x popoludniowki , następny tydzień 5x na rano. I tak w kółko

Czy firma Produkcja Artykułów Z Tworzyw Sztucznych Aplex Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

były

Nie sądzę. Wydaje mi się że wrecz przeciwnie. przychodzisz wczesniej do pracy i zostajesz dluzej, bo jakis kieran albo szef musi sobie pogadać jak to jest zle w zakladzie i dlaczego nie bedzie podwyzek, a za to siedzenie nikt ci nie placi.

Zostaw merytoryczną opinię o Aplex Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Aplex Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aplex Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aplex Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aplex Sp. z o.o.
  • Podmiejska 4