Opinie o Schlegel Sp. z o.o. w Radom

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Schlegel Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Schlegel Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schlegel Sp. z o.o. w Radom

Blanka

Nie polecam firmy.. Żenada i tyle kierownictwo do bani.. Ludzi jak roboli i nieudaczników traktują.. Zarobki marne jak na taką pracę jaką się wykonuje Długie przestoje w pracy.. Szwajcar pan B.. i A.. to dwa tępe chu.je Odradzam pracy to zmierza ku upadkowi.. ludzi zwalniają jak działy co nie które zawalone pracą..

@Blanka

Jeden z tych Szwajcarów już nie pracuje. Firma się sama oczyszcza z toksycznych ludzi

Schlegel Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Konstruktor w Radom. Jeśli wiesz, jak wygląda ten proces, podziel się swoimi wrażeniami. Mogą to być cenne informacje dla osób, które rozważają pracę w firmie.

Heniek
@Zbyszek

@ Zbyszek Firma jest w Polsce od 6 lat i w tym czasie nie zrobila nic zeby sie rozwinac a wrecz przeciwnie i nie zrobila zadnej nowej inwestycji. "Przeniesienie sie do nowej hali" oznaczalo przeniesienie sie w inna czesc tego samego budynku, ponieważ ta która zajmowała, musiał odbyc sie przymusowy remont, gdyz jak padalo to cala hala plynela i podtapialo maszyny. Frustracji nie powoduje "etap inwestycji w rozwój" tylko ciagle gadanie o tym , co jest wygodna wymowka, na niewygodne pytania o podwyzki lub poprawe warunkow pracy. A ludzie odchodza, gdyz kazdy normalny czlowiek jak musi wykonywac nie swoje obowiazki lub durne polecenia szwajcarow to mu zdrowy rozsadek kaze uciekac z takiej firmy, w efekcie pozostaja mierni, za to bierni i wierni obietnicom lepszego jutra, ktore od wielu lat nie moze nadejsc. Dla tych, ktorym nie chce sie czytac, to w skrocie - nie polecam :)

Maks Nowy wpis

Ostatnio szukali kierownika produkcji ale ja nie mierzę jeszcze tak wysoko i chciałbym się dostać na podrzędne stanowisko na produkcje. Tylko zaniepokoiło mnie to co ktoś napisał o niski zarobkach i oszczędnościach. Realnie jaką teraz proponują stawkę? Da radę się za to utrzymać?

Pracownik Nowy wpis
@Maks

Zarobki marne. Maja masę długów w przeróżnych firmach. Brak zleceń. Oszczędzanie na wszystkim, w szczególności na pracownikach. Przykładem jest fakt, że pracownik skamlą o ubrania pracownicze co jest podstawą, przestają skamlać bo nic to nie daje. Wieczne obiecywanie jak to nie będzie tutaj super, granie na czas i zwłokę. Jak ktoś lubi być nie szanowanym to śmiało. Jak masz troszkę szacunku do samego siebie to ominiesz to bagno szerokim łukiem.

Angela Nowy wpis

Cześć, co do pracy na produkcji i tych ubrań, to jaki uniform wymaga firma na tym stanowisku? No i wiecie, jak ma się swoje ubranie prywatne do pracy to jest kara, czy dopuszczają taki stój, skoro są kłopoty z ubraniem roboczym.

Spawacz

Czy w obecnej chwili przyjmują spawaczy? Na jaką stawkę może liczyć spawacz z doświadczeniem 141,135(na rękę) Jest ciśnienie na hali ,czy normalne warunki panują????

@Spawacz

Nie polecam. Ta firma to zadłużony bankrut. Na nic nie ma pieniędzy. Począwszy od rękawiczek skończywszy na narzędziach. Wyciągów brak. Suwnic nie ma i nie będzie bo Polacy dla Szwajcarów to tania siła robocza. Możesz jedynie popsuć zdrowie dźwigając ciężkie rzeczy jeśli takie są do roboty. Nie płacą jakoś rewelacyjnie super. Wszędzie dostaniesz lepiej.

Spoko nie ma za co. Ktoś tu napisał kiedyś komentarz, że ludzie uciekają. Mial rację. Przyjdziesz, zobaczysz, uciekniesz. Nie polecam firmy.

Jestem zdumiony tym, co od Was czytam. Zwłaszcza, że przed chwilą czytałem na stronie firmy o szwajcarskich standardach w Polsce. O podkreślaniu, że ich misją jest zapewnienie wysokiej jakości pracy zgodnie ze szwajcarskimi standardami, bez względu na to, gdzie na świecie znajdują się ich zakłady. Czy więc faktycznie zależy im na zdrowiu pracujących dla nich ludzi, tak jak słownie zapewniają? A jeśli tak, to w jaki sposób? Przecież nie tak dawno wypowiadano się tu o konieczności dźwigania ciężarów z powodu braku suwnic. Chciałbym więc po prostu skonfrontować słowa z faktami.

Pracownik Nowy wpis

Ich misja jest zrobić jak najtaniej bez inwestowania w sprzęt, narzędzia oraz maszyny - to są te szwajcarskie standardy. Kolejna misja to szpiegowanie i szkalowanie pracowników. Można tak wymieniać i wymieniać.... Ale po co. Idź i sam się przekonaj.

Też właśnie teraz znalazłem ten etat sprzed roku dla specjalisty ds. hr. Czasem też warto aplikować w ciemno. Rozumiem, że na takim stanowisku wymagają doświadczenia, ale nie zostało to sprecyzowane, więc może ktoś wie? Oferują też stałą umowę o pracę, tylko nie wiem czy to tak od pierwszego dnia, jakby ktoś doprecyzował to byłoby fajnie.

Ewcia

Pełne wyzwań stanowisko, chętnie bym spróbowała. Mowa o Specjalistce ds. HR. Roczna oferta niestety ale się nie zniechęcam. Atrakcyjne wynagrodzenie którym firma kusi w ogłoszeniu to jaka suma? Firma widać po waszych wpisach wprowadza do swojej oferty benefity, taki Multisport, spoko. A premie? Warto się starać i można zostać docenionym?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. kontroli jakości w firmie Schlegel Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Też czytałem ogłoszenie o pracę na stanowisko konstruktora, w ofercie firma nie podała żadnych informacji na temat zatrudnienia oprócz umowy o pracę i stabilnej współpracy w młodym zespole. Czytałem, że ostatnio firma się rozrasta oraz inwestuje w swój rozwój, oraz, że dobrzy pracownicy są motywowani do pracy to spory plus. Oprócz wynagrodzeń, ewentualnych premii są jeszcze jakieś inne dodatki w postaci socjalu? Na co konkretnie można liczyć?

Na tą chwilę weszła opcja dodatkowego ubezpieczenia z opieką medyczną co jest kolejnym plusem. Myślę, że firma powoli idzie ku dobremu i rozwojowi.

Blanka

Danuta
@Blanka

A jak często te przestoje się zdarzają i ile trwają? Co robią wtedy pracownicy ? Mają za ten czas normalnie płacone? Czym ogólnie są one spowodowane?

Benek
@Blanka

Jaki jest poziom zarobków? Wypłacają nadgodziny? Co takiego robią ci panowie szwajcarzy?

Magdalena
@Blanka

Marne zarobki to trochę pojęcie względny, każdy będzie widział w takiej wypowiedzi inne kwoty. Możesz tak konkretnie określić widełki zarobkowe?

Ten

Pisała, że to Szwajcarzy, to nie wiem, ilu ich tam jest, że nie kojarzysz osób? Tak, czy siak, wynika z jej wypowiedzi, że nie poleca i że nie podoba się jej sposób zarządzania oraz zwalnianie ludzi, gdy pracy ponoć sporo. A Tobie, jak tu się pracuje? Ile jest pracy i czy płacą za to odpowiednio?

@Blanka

Jakie wartości są cenione w Schlegel Sp. z o.o.?

KP

Nie polecam. Wszyscy uciekli. Nie będę rozwijała myśli, bo po co, pójdziesz zobaczysz uciekniesz.

@KP

To nie prawda. Po co pisać takie bzdurne opinie?

Agata
@Zbyszek

Też jesteś pracownikiem? Polecasz? Napiszesz dlaczego? Poprzedni komentarz nie wnosi nic konkretnego, może Ty napiszesz coś więcej o tej rotacji?

@Agata

Firma jest od kilku lat na rynku Polskim. W tym czasie zrobiła duże inwestycje w nowe maszyny, przeniesienie do nowej, większej hali. Nadal jest na etapie inwestycji w rozwój i nie na wszystko od razu może sobie pozwolić. To powoduje frustracje u niektórych osób. Prawda jest taka, że pracownicy zaangażowani w firmę są przez szefostwo doceniani. Ci, którzy szukają łatwej fuchy lub nie są w stanie zrozumieć pewnych rzeczy - odchodzą.

Iwona
@Zbyszek

Mówisz, że pracownicy którzy są zaangażowani w firmę, są przez szefostwo doceniani, możesz powiedzieć w jaki sposób? Czy są to wynagrodzenia pieniężne? O jakich kwotach jest mowa?

Heniek
@Zbyszek

Jak realnie wygląda opcja rozwojowa na stanowisku Specjalistka ds. kontroli jakości?? No bo oferuja w tym ogłoszeniu, że można się rozwijać, czy chodzi tylko o te oferowane tez kursy językowe? Bo jak bym chciała awansować, to jest tu miejsce na wyższych posadach? Jak te kursy językowe się robi to ma to wpływ na awans?

Oluś

Specjalista / Specjalistka ds. kontroli jakości, to jaką tu dostanie kasę? Jak widziałam ogłoszenie to było info, że są atrakcyjne warunki zatrudnienia. Czyli jest dobra kasa jak na ten region i dajmy na to można zarobić 8000 zł netto na miesiąc? Dobre warunki to też UoP na czas nieokreślony od razu??

Schlegel

Polecam jak najbardziej firmę. Perspektywa rozwoju tego zakładu jest ogromna, minusem jest jednak brak decyzyjności kadry zarządzającej oraz kierowników co oczywiście nie jest ich winą, że są ograniczani w działaniach przez firmę matkę oraz zarząd ze Szwajcarii. Projekty są ciekawe, zarobki jak na radomski rynek oraz firmy konkurencyjne przyzwoite. Kolejny minus to niektórzy pracownicy, którzy myślą, że bez nich firma się zawali zapominając przy tym, że każdego można zastąpić. Zaangażowanie oraz starania pracowników działu konstrukcyjnego jest duże co nie idzie w parze z wiedzą i doświadczeniem, ale każdy się kiedyś gdzieś tam uczy. Uważam, że oddział radomski firmy schlegel jest dobrym miejscem pracy, pozmienialbym tylko te część zepsutej kadry starych pracowników którzy niekorzystnie wpływają na dobro firmy.

Czesio
@Schlegel

To przemyślenia kierownika? Bo jeśli tak, to w jakich kwestiach macie związane ręce przez centralę w Szwajcarii? Piszący tu w maju pracownik wyrażał dezaprobatę w związku z relacją obowiązki - pensja. Padły również słowa o długich przestojach i ostra krytyka pod adresem szwajcarów. Ty natomiast zdajesz się na to patrzeć w myśl zasady, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Jeśli nie masz zastrzeżeń do poziomu zarobków, to napisz, ile tu zarabia kadra kierownicza i jakie są szanse na awans?

Czesiu Czesiu
@Czesio

Po 1. Z punktu widzenia pracownika. Po 2. Wielu ludzi szuka pracy i dobrze wiedzą jak zarabiają tutaj a jakoś stąd nie odchodzą, ciekaw czemu ? Co ich trzyma w takiej firmie jak myślisz ? Sam sobie odpowiedz na pytanie. A co do Szwajcarów, nie ufają Polakom i dlatego kadra kierownicza oraz zarząd nic nie mogą z tym zrobić nie mając na nic funduszy.

@Schlegel

hhehe :) dobrzy pracownicy to już uciekli.. Najwytrwalsi "ulubieńcy" będą tam gasić światło z łezka w oku. Poddaństwo się skoczyło ale nie w głowach "szwajcarów"

@były pracownik
@były pracownik

Którzy to byli ci dobrzy? Kilku "fachowców" poleciało na zbity p... za naduzywanie napojów %. Ale to chyba nikogo nie powinno dziwić. W firmie pozostali ludzie pracowici, którzy są doceniani przez pracodawcę. To też nie powinno zaskakiwać.

A ja polecam również, umowa legal wszystko na papierze, kasa dobra, robota nie jest ciężka, jak ktoś narzeka to niech idzie na budowe :)

Antychryst

Stanowczo odradzam pracę w firmie Schlegel w Radomiu. Kadra zarządzająca niekompetentna na bardzo niskim poziomie, brak organizacji pracy z ich strony. Robią karierę na wiedzy i doświadczeniu pracowników z produkcji, gdyby nie oni firma by dawno zdechła. Dyrekcja to absolwenci studiów wydziału akademii sztuk pięknych - malarze, kłamcy, (usunięte przez administratora)

Iwona
@Antychryst

Czy zarobki firmie są adekwatne do wysokiej jakości wiedzy pracowników o której mówisz? Na jakie wynagrodzenie można liczyć skoro pracownicy trzymają firmę? Czy w innych działach wiedza oraz doświadczenie są jakoś weryfikowane na rozmowie o pracę skoro dyrekcja ma wykształcenie nie związane z branżą?

@Antychryst

Opinia nieprawdziwa. Jako były pracownik mogę powiedzieć, że ta firma w przeszłości owszem miała pewne problemy z kadrą zarządzającą. Od ponad roku na stanowiskach są ludzie z właściwą wiedzą, doświadczeniem i podejściem do zespołu.

Zostałem zaproszony na rozmowę w firmie na stanowisko związane ze sprzedażą. Zdziwiło mnie, że trzeba się na pierwsze spotkanie fatygować do Radomia, zamiast odbyć spotkanie online. Spotkanie z Panem Konradem tłumaczką i prezesem. Efekt spotkania taki, że w ciągu miesiąca mieli podjąć decyzję. Oczywiście jak w wielu firmach zero informacji zwrotnej i brak szacunku dla czasu kandydata (i poniesionych kosztów na dojazd), który poświęca na spotkanie. Nie odezwali się nawet w formie smsa, czy maila z podziękowaniem z uczestnictwo w rekrutacji. Nie wiem dlaczego tak wyglądają rekrutacje w wielu firmach, które psują sobie rynek potencjalnych pracowników takim postępowaniem. Wrażenia z rekrutacji negatywne, nie wspominając o tym, żeby firma używała jakiś narzędzi rekrutacyjnych pozwalających badać faktyczne kompetencje kandydatów.

Firma Schlegel Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko Specjalista Ds. Zakupów. Czy ktoś wie, jakie warunki oferują? Zależy mi na sprawdzonych informacjach.

Mateusz

Na ten moment firma nie szukuje kandydatów na stanowisko Specjalista Ds. Zakupów

@Mateusz

dzień dobry, jest podkreślone w odpowiedzi, że na to stanowisko nie, a co z innymi? Przyznam, że chciałam się zorientować ale nie widziałam żadnych dostępnych. Czy są mimo tego obecne jakieś nabory lub będą planowane od stycznia? Jeśli tak to proszę o informacje na jakie

Zosia
@Marzena

Firma Schlegel na ten moment nie prowadzi żadnych rekrutacji.

Maria
@Zosia

Wiadomo może czy mają w planach wznowić ją za jakieś powiedzmy pół roku? Masz może jakieś informacje?

Zosia
@Maria

Na ten moment nie ma zamiaru powiększania działu zakupów, a jeśli okaże się potrzeba powiększenia tego działu, to będą publikowane ogłoszenie/-a. PS. A gdyby się ktoś chciał przebranżowić - w niedługim czasie będą potrzebni pracownicy działu montażu.

Danuta
@Zosia

Stażów też nie ma żadnych? Czasem firmy nie zatrudniają ludzi jako takie, ale biorą kandydatów z urzędu pracy. Albo jakieś praktyki?

Romek

Powie ktoś jaki jest system pracy w schlegel. Jakie są mniej więcej zarobki na produkcji?

@Romek

Firma na ten moment pracuje głównie w systemie jednozmianowym, jedynie szlifierze i spawacze pracują na dwie zmiany.

Marzena

Godzinowo jak to aktualnie się rozkłada?

@Marzena

To już zależne od działu - gdy zmiany, to od 6.00 - 14.15, 14.00 - 22.15, jedna zmiana produkcja 6 - 14.15 biuro - 6.30 - 14.45 lub 7.00 15.15.

jozek

Podobno na 20 osob pracujących 10 jest produkcyjnych, reszta biurowi. Ciekawy podział, żeby 1 pracownik zarabial na swoja pensje i jeszcze na biurowego. Nawet licencji na CAD nie ma tylko jest studencka, jedyny plus to ze pensje sa na czas, za to cala reszta to garaz

Grażyna
@jozek

Brak licencji CAD? licencja zakupiona na początku działalności i aktualizowana co roku. Kadra jest uzupełniana w zależności od potrzeb.

Jozek
@Grażyna

Widze Grazyna, ze bronisz firmy, ale wcalw sienie dziwie,jakbym zarabial ok.5000 na reke jako asystent jak tyGrazyna to tez bym bronil firmy.Firma dala podwyzki niekyorym po 2,3 razy a innych zupelnie olala. Takie byly rzady poprzedniego dyrektora, ktory napsul krwi wielu osobom po czym sie zwolnil, bo jego ego nie wytrzymalo presji i wymagan zarzadu w szwajcarii.Kadra jest uzupelniania bo ludzie poodchodzili, za ostatnich rzadow odeszlo 8 osob,czyli 1/3 firmy wtym ludzie na kluczowych stanowiskach firmy

@Jozek

Heee dobre

@:)

Która część Cię tak rozbawiła? Mnie osobiście spodobał się ten diss "Ciekawy podział, żeby 1 pracownik zarabial na swoja pensje i jeszcze na biurowego." - Józek mistrz riposty. ;p

Marlena

Witam ,w jakim systemie pracuje firma ? Trzy czy dwu zmianowy ?

Ciekawy

Czy kierownicy/liderzy są w porządku? Pomagają? Doradzają co i jak? Czy raczej chcą się przypodobać dyrekcji i gnębią by zaistnieć?

Sebastian
@Ciekawy

A chcesz aplikować, czy tak po prostu pytasz? Patrzyłem w sieci i niestety nie widzę żadnych aktywnych ofert o pracę. Chyba że po prostu po znajomości można się tam dostać?

Ciekawy
@Sebastian

Z tego co słyszałem to przyjmują każdego kto ma chęci do pracy, ale taka mentalność kierowników w tych naszych okolicznych firmach , że szybko zniechęcają i dlatego pytam

Marian
@Ciekawy

Kierownicy są w porządku pod warunkiem że ktoś się nie obija, tylko sumiennie wykonuje obowiązki. Kombinatorzy nie mają przed sobą długiej kariery :-)

Wiecie może, czy w Schlegel Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Marian

Z tego co wiem, to mogą być zainteresowani.

Zostaw merytoryczną opinię o Schlegel Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w Schlegel Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schlegel Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schlegel Sp. z o.o.?

Schlegel Sp. z o.o.
4.2/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Tarnobrzeska 14 lok. 9
    26-600 Radom