Opinie o Grenton Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grenton Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Grenton Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grenton Sp. z o.o. w Kraków

ona

Kiedyś, przed zmianami organizacyjnymi i "nowymi" dyrektorami było spoko. Potem, masakra. Szczególnie w marketingu: ten dział jest kierowany przez człowieka, który totalnie nie umie współpracować z ludźmi. Wszystkich sprawdza, zmienia decyzję co 4 minuty i oczywiście nigdy nie jest niczemu winien. Do tego zmusza do pracy w nadgodzinach, za które nie płaci, a jak się postawisz to grozi wywaleniem z pracy. Gdyby nie tacy "menedżerowie" to ta firma miałaby duży potencjał. A tak, ludzie zwalniają się po paru miesiącach... szkoda

Wskażesz przy tym działy, o których może być w tym momencie mowa? mnie logistyka interesuje, na stronie jednak faktycznie nie widzę by kogokolwiek teraz szukali. zastanawia mnie przy tym to, co tak naprawdę może to oznaczać dla tych osób, które jednak zostaną? I jeśli o redukcje chodzi to na jakiej podstawie byłyby wybierane potencjalne osoby?

Jacek

Zdecydowanie dla lubiących wyzwania i samodzielność. Pracuje w Grentonie już kilka lat i najważniejsza dla mnie zawsze była możliwość rozwoju. Pod tym względem firma zdecydowanie zapewnia możliwości rozwoju w dużej ilości realizowanych projektów, w zamian oczekując zaangażowania i odpowiedzialności za powierzone zadania. Jeżeli taki układ ci odpowiada, to jest to odpowiednie miejsce dla ciebie.

PR
@Jacek

Ocieplanie wizerunku cd.napisz jakie to benefity ma zwykł pracownik nienkadra zarządzającą.

ML

Zdecydowaną zaletą tej firmy jest atmosfera. Pracuję w Grenton już kilka lat. Są możliwości rozwoju, fajny produkt, można zawsze liczyć na wsparcie współpracowników i przełożonych.

Na każdym stanowisku tak jest, że ciężko o podwyżkę? Ktoś tak wspomniał a mnie już kiedyś zainteresowała oferta dla Testera Systemu. Wiem ze już ma parę miesięcy ale podawali w niej widełki do 5 do 6 tys i zastanawiam się czy do dziś faktycznie są niezmienne?

KO Nowy wpis

Niezmienne, tester systemu generalnie zajmuje się manualnym przeklikiwaniem oprogramowania, zatem pensja jest adekwatna do wymaganego braku jakichkolwiek umiejętności.

Kalina Nowy wpis
@KO

Mimo wszystko w ofercie na to stanowisko podkreślają, że doświadczenie w pracy jako tester manualny jest w zasadzie mile widziane. czy to nie oznacza, że wszystkiego już naucza na miejscu? zastanawiam się czy za szkolenia trzeba było kiedyś coś dodatkowego podpisać?

Ile zarobię jako specjalista ds. marketingu? Nie widzę by odpowiedziano na poprzednie zapytanie ale zależy mi na tej informacji, póki oferta jest jeszcze otwarta. Do tego na jak bardzo elastyczny czas pracy z opisu mogę sobie pozwolić?

Jj Nowy wpis

To nie jest firma, w ktorej sie zarabia. Raczej czysty wyzysk i miejsce dla osob bez wiekszych ambicji. Jestes tam specjalista od wszystkiego i niczego. Brak podwyzek infalcyjnych, premii, prywatnej opieki, dofinansowań do rozwoju osobistego, no generalnie niczego.

Jacek

PR
@Jacek

Rekrutacja

Typowe zachowanie, jak każdej jednej przeciętnej firmy - ZERO FEEDBACKU. Czasami zastanawiam się, czy rynek pracy aż tak wiele wymaga od działów HR albo jakiejkolwiek osoby, które przeprowadza rekrutację? Obietnice, że na pewno za kilka dni wrócą z odpowiedzią, pozostają obietnicami. Natomiast w drugą stronę proszą z duszą na ramieniu: "Jeśli tylko Pan/Pani po drodze zdecyduje się podjąć współpracę z kimś innym i zrezygnować z procesu u nas, prosimy koniecznie dać nam znać." Jasne, przecież dla mnie to żaden problem, ale to działa w dwie strony. Bierzcie się w garść Grenton i inne firmy, enough is enough.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Grenton Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Mobile App Team Leader?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
ML

Baaa

Pracuje w Grenton już kilka lat. Dołączyłem do zespołu fajnego zespołu z świetnymi ludźmi i bardzo sobie chwalę prace tutaj. Najlepsze są imprezy firmowe :D

Szymon

Jeżeli zależy Ci na świetnej atmosferze oraz rozwoju zawodowym jak i osobistym - polecam firmę Grenton. Pracuje tu już od 2 lat i jestem bardzo zadowolony.

Jak już będziecie udzielać odpowiedzi na sytuacje przy marketingu, o którą ktoś spytał to czy byłaby przy tym szansa na omówienie sprzedaży? na jej wsparcie też specjalisty poszukują, dobrze byłoby moc wiedzieć już na początku za jaka stawkę?

Raddkowski

Pod tym szyldem mozesz spodziewać się wszystkiego. Od zwykłego telemarketingu poprzez noszenie mebli, kończąc na pomocy w magazynie.

Jak w każdej pracy zarobki są zależne od doświadczenia i umiejętności negocjacyjnych podczas rozmowy. Dobre negocjacje będą przecież podstawą twojej przyszłej pracy. Praca na tym stanowisku to głównie wsparcie i obsługa telefoniczna klientów b2b i b2c. Chętni zapraszani są również do innych projektów związanych z rozwojem firmy.

Sakre

Świetna atmosfera - wszyscy ze sobą współpracują i widzą wspólny cel. Jeśli tylko pracujesz i jesteś zaangażowany, to są tutaj dobra warunki do rozwoju. Bardzo fajny produkt - innowacyjny i nowoczesny, a to poprawia jakość pracy. Szefostwo ok - podchodzą uczciwie i elastycznie do pracownika. Z miejsc, w których pracowałem, w Grenton jak do tej pory jest najlepiej .... można się tu rozwinąć i mieć poczucie, że robi się coś fajnego.

Jak sytuacja w marketingu?

Oliwka

Ludzie sami odchodzili, bo nie chcieli by to im podziękowano za współpracę? Nie wiem do końca o jakie wszystkie działy chodziło poprzednikowi ale skoro szukają kogoś na obsługę zamówień to znaczy, że w tym dziale jak na razie będzie ok? można próbować? Po prostu po przeczytaniu wymogów wiem ze je spełniam i ciekawi mnie co na rozmowie zaproponują?

Franc

Pracowałem w firmie, aktualnie zwalnia dużo osób, praktycznie z każdego działu. Niektórzy sami się zwolnili w obawie ze ich też dosięgną redukcje. Sytuacja była nie stabilna i fatalna atmosfera wśród zatrudnionych. Brak premii, brak dodatków na święta, brak ubezpieczeń, brak opieki medycznej. Brak prawidłowego zarządzania skutkującego zwalnianiem wartościowych osób.

ona

@ona

Pracuję w Grenton. W ciągu ostatniego roku z marketingu odeszła 1 osoba a przyszło 5. Także komentarz mocno naciągany...

Jakie warunki zatrudnienia proponują w firmie Grenton Sp. z o.o.? Czy można liczyć na pełen etat?

Widać kilka ogłoszeń od testera po senior programistów w dziale B+R. Czytając opinie wiem, że część może być naciągana a część od osób broniących (choćby szefostwo) ale nie wiem jak w tym dziale. Tak dużo osób odchodzi (normalna na tym rynku rotacja czy coś więcej?) czy też taki rozwój?

Iza

Serio z takim właśnie przekonaniem czytasz to forum? To w którą część w razie czego wierzysz? uzasadnisz? gdzieś spoza forum też masz informacje?

@Iza

Podchodzę do tego z przekonaniem, że każdy może zostawić wpis - tak sfrustrowany pracownik, konkurencja jak i sam pracodawca. Każdy z nich ma inny punkt widzenia. Te negatywne najczęściej się pojawiają i to próba wyładowania złości. Jednak Informacje jakie można przeczytać, że "kiepsko z kasą" czy "sędzia kalosz" nic nie wnoszą bez tła, o które pytałem. Programiści bardzo często i łatwo zmieniają firmy, dla których świadczą pracę. Pytałem o to czy pracuje się w Grenton (lub Grentonie, jeśli pozwalacie się deklinować) w dobrej atmosferze czy kierownicy lubią sugerować, że trzeba zostawać do wieczora w pracy, czy nowy pracownik pytający o ścieżkę kariery dostaje odpowiedź czy odpowiedzi są niejednoznaczne. O wiele rzeczy można zapytać - najprościej, o to czy rekrutacje to rozwój firmy, naturalna czy nadmiarowa rotacja? Z jakiego powodu odchodzą osoby z B+R? A może nie odchodzą? Czytając inne opinie wnioskuję, że tak ale brak info z jakich działów zatem brak tez odpowiedzi na pytanie o tło.

Iza

Jasne okej. Ogólnie jeśli o B+R chodzi to chyba jakiś projekt teraz rusza? zastanawiam się po liczbie ogłoszeń na stronie, szukają prócz testera ekipy specjalistów. czy znane są szczegóły? ktoś kto wie napisałby coś więcej na ten temat?

@Iza

Po prostu sporo osób odeszło z B+R

@były

Kiedy tak konkretnie i z jakich ostatecznych przyczyn? Kiedyś sytuacja wobec tego była w miarę stabilna? dopytuje tak, bo ciekawią mnie dalsze postanowienia z góry względem takich okoliczności. Czego na B+R będzie można się wkrótce spodziewać odnośnie warunków?

@Iza

@Iza od początku roku. Słaby produkt, brak perspektyw. W sumie to nie wiem czego się można spodziewać, ale raczej nic ciekawego.

były

Ta firma łączy najgorsze cechy korporacji i startupu. Jak to w korpo jest dużo polityki a podjęcie naprostszej decyzji zajmuje miesiące, a kasy wiecznie brakuje jak w startupie. Widać że brakuje wizji. Mnie już to na szczęście nie dotyczy.

@były

Jeśli faktycznie z tą decyzyjnością jest tu taki problem to przez jakie szczeble to przebiega, kto z kim konsultuje to wszystko? Jaka przykładowa decyzja tego typu była podejmowana w ostatnim czasie i ile to zajęło?

Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, ponieważ pracownicy są świetni, ale zarządzanie projektem jakby miał wziąć udział w konkursie na najgorszy produkt roku i ukierunkowane podejście na rozwój „byle jak, byle było” to w praktyce codzienność. Do tego odczucie że Twoje doświadczenie nie jest w ogóle ważne bo i tak będzie po ichniejszemu. Złudzenie podejmowania decyzji w zakresie przypisanych kompetencji. No i najważniejsze na sam koniec - będziesz doceniony tak że nie dostaniesz podwyżki inflacyjnej rzędu 200-300 zł. Pamiętaj żeby mieć takie samo zdanie jak przełożony ;)

@pracownik

Napiszesz coś więcej o tym indywidualnym doświadczeniu? osobiście próbowałeś jakiś pomysł przeforsować i nie wyszło? można spytać jaki konkretnie i jak ta rozmowa na jego temat mogła wyglądać? jakie były argumenty przeciw?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Grenton Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Jeśli możesz pogodzić pracę na pełen etat ze studiami to nie ma problemu. Plusem jest możliwość częsciowej pracy zdalnej.

Jak masz wymagane umiejętności i doświadczenie to masz szansę na zatrudnienie. To czy jesteś studentem czy nie jest drugorzędne. Zatrudniają raczej tylko na pełen etat.

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Grenton Sp. z o.o.? Dodali nowe ogłoszenia 28 marca na GoWork.pl.

Rozmowa przebiega w sposób w miarę profesjonalny i przyjemny sposób. Pytania o Twoje dotychczasowe doświadczenia, dlaczego chcesz zmienić prace, finanse jakie Cię interesują. Ogólnie typowe pytania na rozmowie o prace. Potem czekanie na odpowiedz pozytywna/negatywna. Możesz dostać informacje zwrotna albo nie.

Przebieg rekrutacji i aktualne wakaty znajdziesz na https://kariera.grenton.pl/

Jaki jest okres rozliczeniowy w Grenton Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Ida

Wypłaty są co miesiąc. Sporadycznie zdarzają się obsuwy w płatnościach.

@Ida

Bzdura. Pracuję w Grentonie od kilku miesięcy i zawsze otrzymujemy wynagrodzenie na czas.

Qwerty

Kasa zawsze na czas. System premiowana i pensji jest bardzo klarowny.

Qwerty
@Ida

IDA to jakiś trol, który nigdy nie pracował w tej firmie!

Zostaw merytoryczną opinię o Grenton Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Grenton Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grenton Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grenton Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grenton Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Królowej Jadwigi 143A
    30-212 Kraków