Opinie o Seedia Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Seedia Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Seedia Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Seedia Sp. z o.o. w Kraków

Strata Czasu Nowy wpis

Pracodawca zupełnie nieszanuje kadnytatów- zakladam, że pracowników również. Złożona została przeze mnie kandydatura na jedno z ostatnio oferowanych wakatów, po pozytywnch ocenach ze strony CEO oraz pracownika SEEDiA, nastąpił długi czas oczekiwania na odpowiedź dot. podpisania umowy. Podobnie jak przedmówczyni, stawki okazały się niższe niż oferowane (ok 35%)- mimo posiadania wszystkich wymaganych umiejętności. Zalecam wysoką rozsądność przy kontakcie, ale raczej odradzam ze względu na podejście do kandydata.

Administrator Nowy wpis

Braliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Embedded Developer w Seedia Sp. z o.o.? Napiszcie, co sądzicie o rozmowie kwalifikacyjnej/ jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna. Wasza opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników.

Kandydatka Nowy wpis

Proces rekrutacyjny na software developera składał się w moim przypadku z trzech etapów. Pierwszy, to rozmowa z lead developerem oraz CEO. Drugi, to 90min spotkanie sprawdzające warsztat techniczny. Trzeci, to rozmowa z CEO o warunkach współpracy. Atmosfera na spotkaniach była przyjazna i w miarę "luźna". Wywiad techniczny był przygotowany rzeczowo oraz pozwalał sprawdzić szeroki zakres umiejętności - plus dla lead developera za przygotowanie. Po przedyskutowaniu oczekiwanych warunków współpracy, CEO zapewnił mnie, że odezwie się następnego dnia i najpóźniej do końca bieżącego tygodnia doprecyzujemy warunki umowy (spotkanie odbyło w poniedziałek). Następnie, nastała 2-tygodniowa cisza, po której sama poprosiłam drogą mailową o informację dot. mojego procesu rekrutacyjnego. W odpowiedzi dowiedziałam się, że budżet przewidziany na docelowe stanowisko jest zdecydowanie niższy, niż podany w ogłoszeniu. Informacja ta nie została mi przekazana na żadnym etapie rekrutacji, była to w zasadzie zmiana oferty w ostatniej chwili. Na dodatek, długa cisza ze strony firmy była niepokojącym sygnałem o praktykowanym podejściu do potencjalnego pracownika. Zalecam sporą ostrożność w zakresie nawiązywania współpracy.

Andrzej K. Nowy wpis

Nie polecam, nie mają szacunku do kandydatów. Po rozmowie telefonicznej dostałem proste zadanie domowe które zrobiłem w godzinę na komputerze. Poświeciłem na to zadanie swój czas, a oni nie raczyli nawet wysłać mi żadnego feedbacku. Z takim podejściem do ludzi to nie dziwcie się potem że pracownicy was okradają i interes sie nie kręci

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Seedia Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Senior Embedded Firmware Developer?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Kilka słów ku przestrodze

Zastanawiałam się długo czy dodać komentarz i dodaje dla "kandydatów" ku przestrodze. Firma ma charakter start up i to normalne, ze w takich okolicznościach wszyscy robią wszystko. Niemniej jednak spotkałam się z ogromnym brakiem profesjonalizmu przy procesie zatrudniania, który z powodu chaosu, braku kompetencji zatrudniającego wspólnika skończył się brakiem zatrudnienia. O to kilka faktów: 1. zostawiłam prace a by pracować dla Seedia. 2. Seedia nie podpisała ze mną umowy chociaż wszystko było dogadane (miałam rozpocząć prace po swoim urlopie), natomiast już pierwszego dnia urlopu dostałam info, ze dogadana stawka uległa zmianie i pytanie czy akceptuje, ze ta kwota na UoP która negocjowaliśmy to kwota brutto- brutto (kto tak robi?!); 3. dostałam umowę o prace z innymi ustaleniami (sam dokument miał 1 stronę, tak więc nie spełniał podstawowych wymogów kp) m.in co do dnia rozpoczęcia pracy (miał być o 5 dni wcześniej, ale wspólnik spółki jechał na konferencje więc sam sobie przesunął bez ustaleń ten termin o kilka dni) opisu stanowiska z 3 załącznikami z czego 2 brakowało (zakresu obowiązków i kwestii prowizji właśnie); 4. Zatrudniający wspólnik przestał się odzywać i nawet nie poinformował pracowników, ze nie będę pracować ( pisali do mnie z pytaniem kiedy zaczynam). Z powyższych przyczyn zalecam ostrożne i wyważone podejście do profilu firmy, który notabene jest super i robi świetne rzeczy tylko jakoś w procesy i interakcje ludzkie nie potrafią za bardzo.

Aneta

Nie jestem pewna, czy wiedzieliście, ale firma Seedia ma teraz bogatą ofertę stażów. Szukają między innymi Stażysty – specjalisty ds. marketingu. Całkiem sporo informacji znajdziecie tu: https://seedia.city/pl/kariera/ No a czy ktoś z Was odbywał już tam staż i może mi powiedzieć, czy po jego zakończeniu istnieje tam szansa na stałe zatrudnienie?

Bartek

Czy firma normalnie prowadzi swoją działalność?

Ph
@Bartek

Tak :)

Zostaw merytoryczną opinię o Seedia Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Seedia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Seedia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Seedia Sp. z o.o.
  • Podole 60