Opinie o Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Workplace Device Engineer (j. niemiecki), jest ktoś na bieżąco z warunkami pracy? tu niby zbyt wielu aktualnych opinii nie ma, a jeśli już to widzę, że firmowymi wynikami z giełdy argumenty są podtrzymywane. A jak się w tym przypadku zarabia na tym stanowisku?

KamWe

Zacznijmy od tego, że ATOS zatrudnia tylko określoną ilość ludzi, dlatego firma cieszy się powodzeniem. W czasie pandemii nie słyszałem żeby zwalniali, a jeśli już to śladowe ilości pracowników, pensje nie wzrosły to fakt, natomiast nie zmalały, a tak globalna marka jak ATOS mogła obcinać pensje, tymczasem tego nie zrobili....to świadczy o klasie firmy jak najlepiej. Przypomnę, że tylko na organizacji Igrzysk Olimpijskich, których nie będzie stracili 80 mln złotych. Kolejna sprawa to fakt, że ATOS ma najlepszy pakiet socjalny na mieście: - lekarze za free / badania za free / bez kolejek / od zaraz - dentysta ze zwrotem do 80% za wykonane usługi z czego to obowiązuje też w pakiecie dla partnera (50% zwrotu) - każdy pracownik dostaje punkty, które może wydać na co chce np. na nowy laptop (oczywiście prywatnie dla siebie) - największe premie roczne ze wszystkich firm na rynku polskim - najlepsze projekty w tym świetne projekty dla wojska i banków Ostatnia sprawa, nie jestem pracownikiem ATOS, w tej firmie pracuje mój partner i powiem wprost, po latach pracy dla banków w końcu zaczął zarabiać i mieć coś z tego życia, bez siedzenia po nocach za kiepską kasę. Tak więc najwięcej narzekają Ci, którzy mają przerost ego albo się nie dostali.....

pracownik Nowy wpis
@KamWe

co ty braleś, ze takie bredie wypisujesz? Luxmed to standard w kazdym korpo. Nawet przyszłowiowa kasjerka w markecie ma Medicovera albo Luxmed. dentysta? tylko dla prracowników powyzej pewnego stazu i to wybrany przez ubezpieczyciela, (usunięte przez administratora) nie urywa. Jeżeli chcesz isć do swojego, dobrego dentysty któremu ufasz to zapomnij o refundacji, największe premie? Wolłbym zarabiać 20% wiecej co miesiąc niż liczyc na to ze ktoś mi nie zabierze obiecanej 10% premii. APamietaj, ze premia zalezy od wyników finansowych firmy oraz twojej oceny (czytaj subiektywna opinia managera.) Co do wyników finansowych to spójrz na kurs Atosa na giełdzie :) najlepsze projekty? Jeżeli to taka super firma z najlepszymi projektami to powiedz mi dlaczego jest to JEDYNA firma technologiczna która nie zarobiła na pandemii i której kórs od 2020 nie rośnie? to pokazuje co branża mysli o innowacyjności Atosa. Atos to tani workplace w indiach fatalnej jakości :(

Duke Silver

Wbrew panującemu tutaj klimatu, mam całkiem neutralną opinię o firmie, w której nadal pracuję. Tutaj warto wziąć pod uwagę że relacja pracodawcą może być różna - jedna firma daje wysoką pensję, gdzie musisz naprawdę się poświęcić, a niektóre jak w państwówce - kilka lat niskiego wynagrodzenia, a później gromadzisz doświadczenie i dopłaty. Ta druga akurat jest w stylu Atos. 50% zniżki na stomatologię po 3 latach, i bezpłatnie po 5. Indeksacja płac, "trzynastka", etc - ciepłe miejsce dla wolnego rozwoju. Niektórzy to lubią, ale niedopłaconej kasy nikt nie zwróci. Rekrutacja prowadzona kiepsko, musicie po prostu wytrzymać. Wyjątkowo w administracji panuje bałągan, zresztą jak w innych Wrocławskich korpo gdzie balują wczorajsze absolwentki humanistyki. Firma obsługuje klientów zagranicznych - często to marki znane, co stanowią grzbiet obcych gospodarek. Przeważnie z UE. Czy to zaleta? Nie wiem - często po tam tej stronie są roszczeniowcy. Gdyby oni chcieli pracować, oczywiście nikt by nie zatrudniał Polaków. Więc czasem ciężko wytrzymać ich nepotyzm i biurokrację z lekkim obrzydzeniem do osób które naprawdę lubią swoją pracę. Po naszej stronie tez nie brakuje "kolegów" co non-stop siedzą na kawce lub pojawiają się tylko raz w miesiącu. Otóż przychodząc na rozmowę rekrutacyjną, musicie mieć klarowną wizję tego kim chcecie być - dla Siebie. Głowy nie urywa ale najgorzej też nie jest.

Bożena Nowy wpis
@Duke Silver

A co właściwie oznacza tu ta kiepska rekrutacja, bo nie rozumiem. Można jakieś szczegóły? Dotyczy to np. poziomu zadań rekrutacyjnych? Pytań od rekrutera? Mało szczegółowego feedbacku po rekrutacji?

Duke Silver Nowy wpis
@Bożena

Początek rekrutacji prowadził jakiś dział z Bułgarii, który nie ma nic wspólnego z zespołami gdzie miałem pracować. Zadawał pytania tak ogólne że trzeba było cały czas coś wymyślać. Dalej, rekruter nie sprawdzając umiejętności, przekazał mnie do rozmowy z szefem zespołu co zajmuje się zupełnie czymś innym. Dopiero może po trzeciej-czwartej próbie trafiłem na rzeczową rozmowę do zespołu gdzie właściwie poszukiwali takiego specjalistę. Później HRowie zgubili moje dokumenty i tak dalej. Niestety cały proces rekrutacji wyglądał słabo. Dalej było spoko.

Nadal zadowolony ????

Fajne opcje dla lingwistów. Po 2 latach pracy na 1wszej linii wsparcia możliwość zmiany: w stronę procesów, raportów, leadership, a może jednak specjalizacja techniczna. W ciagu x lat, sami ludzcy przełożeni. Zespoły różne kulturowo, pozytywne. Wiele zależy od specyfiki danego klienta, lecz otoczka generalnie bardzo pozytywna.

Rozmowę kwalifikacyjną w Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko SAP ABAP Developer?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Rekrutowany

Zlozylem aplikacje na otwarta rekrutacje. moje doswiadcznie odpowiadalo dokladnie na opisane stanowisko. otrzymalem maila zeby wypelnic podeslany przez rekrutera dokument / tabelke z oczekiwaniami finansowymi, motywacja itp. odeslalem plik z informacja w jakim terminie jestem dostepny na rozmowe. Nie otrzymalem zadnej odpowiedzi. Rekruterka zadzownila w jednym z podanych terminow. Niby OK natomiast mozna bylo odpisac na maila. Na rozmowe rekruterka sie nie przygotowala nie przeczytala nawet pliku ktory odeslalem o czym mnie poinformowala :) dzis otrzymalem odpowiedz od Atosa ze po przeanalizowaniu mojej kandydatury stwierdzaja ze nie nadaje sie na te stanowisko. @do dzialu rekrutacji przypuszczam ze to wypadek przy pracy natomiast zadbajcie o to by takie sytuacje wam sie nie powtarzaly.

Iwona
@Rekrutowany

a to możesz w takim razie napisać o co Cię pytali na tej rozmowie? skoro mówisz, że rekruterka nie była przygotowana

Zaciekawiona

Jak wyglada praca jako threat analyst? Czy faktycznie jest tak ciekawa jak wynikaloby to z opisu w ofercie czy jednak jest to podkoloryzowane?

_
@Zaciekawiona

jesli chodzi o threat intelligence: to co robi Atos jako Threat Intel niestety nie przypomina tego standardów branżowych, a w tym bardziej tego, co jest w ogłoszeniu. W praktyce, bez wchodzenia w szczegóły, to przetwarzanie gotowych już informacji, ewentualnie śledzenie newsów dotyczących konkretnych podatności. Ale dla osoby aspirującej w security to chyba jeden z lepszych wyborów w ramach całego BDS, który może dać względnego "career-boosta", ludzie którzy tam pracowali poszli do innych korpo na podobne stanowiska. Da sie tam calkiem sporo nauczyć, jeśli nie ma się w tym doświadczenia. Jeśli chodzi o endpoint threat analyst/EDR Analyst: zespół po prostu się rozpadł, więc mogą być zdesperowani. Można się sporo nauczyć o technikach z MITRE, podobnie jak w TI ludzie poszli do innych korpo. Praca na dwóch rozwiązaniach z prawego-górnego rogu wg gartnera. Wady: standby, warunki płacowe. Ale stopień "ciekawości" jest bardzo subiektywny i zależy od poziomu wiedzy danej osoby.

Mateusz

A to nadal firma działa na HomeOffice? Do kiedy?

Werka

@kamwe ile jeszcze będziecie na HomeOffice

Dorian

Podpowiedzcie jak firma zabezpiecza pracowników w czasie pandemii?

KamWe
@Dorian

Praca z domu, jak wszyscy i bez obcinania pensji czy zwalniania.

Adrian

Jest dużo aktualnych ofert w obszarze IT: https://jobs.atos.net Jak kształtują się obecnie zarobki w IT ? Firma jest konkurencyjna pod tym względem? Jak wygląda pakiet socjalny

Kuba
@Adrian

Niestety nie polecam. Projekty głównie utrzymaniówka dla Niemców. Dwa dla sektora publicznego z dziwnymi frameworkami, utrzymywanie stron dla dorosłych (serio), pisanie testów jednostkowych dla angielskiego banku. Brzydkie i smutne biuro na wypizdowie (wołowska) z wielkimi open space'ami. Wysoki poziom biurokracji. 90% ludzi pracuje na umowę o pracę z naprawdę niskie stawki (także juniorzy programiści). Są nieliczni, którzy zgarniają fajną kasę na b2b i mają ciekawe projekty. Ale to naprawdę nieliczne przypadki.

Nikodem

Najgłupsza rekrutacja, w jakiej dane mi było uczestniczyć. Chyba z 8 telefonów w ciągu niecałych dwóch tygodni, podczas gdy wystarczyłyby może 3. Chyba mieli straszne ciśnienie na zrekrutowanie pracownika. Jednego dnia w ciągu godziny miałem dwa telefony od dwóch różnych osób, które dzwoniły przekazać DOKŁADNIE TĘ SAMĄ informację. To podpada już pod nękanie. I świadczyć może o kiepskiej organizacji. Silą się na wielkie korpo i przechodzą samych siebie. Procedury przerastają korposzczury? Jeszcze przed udaniem się na spotkanie chciałem się upewnić się co do oferowanych warunków i jak kogoś przycisnąłem, to się okazało, że nie są w stanie dać nawet tego, co obiecywała na samym początku osoba z zewnętrznej firmy rekrutującej. To po co wydzwaniają ci rekruterzy?! Albo celowo wprowadzają człowieka w błąd starając się zamotać, żeby człowiek zgodził się przystać na gorsze warunki (tzw. wygaszanie oczekiwań - modne w ostatnim czasie), albo mają straszny bałagan w tym całym atosie, żeby nie powiedzieć dosadniej. Dobrze, że nie pojechałem na rozmowę, bo gdyby na miejscu wyszło, że kręcą, toby mi musieli zapłacić za zmarnowany czas. Pamiętacie, żeby ZAWSZE przed spotkaniem ustalać pewne kwestie, chyba że chcecie tracić czas i pieniądze. Ja swój czas za bardzo cenię, żeby latać na do niczego nieprowadzące rozmowy po jakichś firemkach. Czas to pieniądz. I w Polsce mogę pracować za konkretne pieniądze. Tak, poniżej pewnych kwot nie schodzę i nie siedzę cały czas w PL. Dlaczego odpowiedziałem na ogłoszenie? Cóż, korzystając z pobytu na łonie ojczyzny rozesłałem w zasadzie z automatu kilka aplikacji, żeby wybadać rynek, na który może kiedyś będę chciał wrócić. Nie dziwię się, że brakuje rąk do pracy w kraju. Abstrahując od kwestii finansowych, ludzie zaczęli szanować się także w innych aspektach. Transparentność to podstawa w biznesie, i im szybciej Polaki to zrozumieją, tym lepiej dla nich.

Zostaw merytoryczną opinię o Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o.?

Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o.
  • Królewska 16
    00-103 Warszawa

Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o.