Opinie o SGX Europe Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie SGX Europe Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie SGX Europe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SGX Europe Sp. z o.o. w Katowice

Dencek

Firma oferuje niskie płace na większości stanowiskach i żeruje na młodych bez doświadczenia ludziach. Gdy pracownik kilkuletni przychodzi o podwyżkę, to najczęściej osoba musi szukać innej pracy, bo większych pieniędzy nie dostanie. Firma bardzo chętnie przyjmuje ludzi po studiach lub w trakcie i oczywiście za niską płacę. Właśnie tak firma straciła pełnowartościowych ludzi, zastępując ich bardzo negatywnymi osobami. Aktualnie wiele osób pracujących u nas w firmie poszukuje innego pracodawce, ponieważ nowy szef produkcji jest bardzo czepialski i bardzo negatywnie nastawiony wobec ludzi z produkcji. Nowy szef produkcji zniechęcił do siebie dużą część pracowników oraz zwołał do siebie tzw d**o lizów.

Stary wyjadacz
@Dencek

@Dencek proponuję otworzyć własną firmę i dać wszystkim pracownika wynagrodzenie takie jak chcą i takie warunki jak im odpowiadają i niech każdy w firmie robi co chce i zostań kierownikiem ????albo startuj na stanowisko kierownicze lub dyrektorskie...A dopiero później się wypowiadaj. Tak wiele jest świetnych ofert pracy w świetnych warunkach za grube pieniądze. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Powodzenia w innej firmie...

Tellers

Jestem głęboko rozczarowany swoim doświadczeniem w pracy w tej firmie. Niestety, firma jest zarządzana przez kompletnie nieodpowiedzialnych ludzi, co wpływa negatywnie na całe środowisko pracy i efektywność zespołu. Najbardziej niepokojącym elementem jest brak jasnej strategii i wizji ze strony kierownictwa. Decyzje są podejmowane chaotycznie, często bez solidnej analizy i bez uwzględnienia długofalowych konsekwencji. To prowadzi do ciągłego zmieniania celów i priorytetów, co wprowadza chaos i dezorientację w zespole. Zarządzanie personelem jest absolutnie beznadziejne. Brak wsparcia dla pracowników, brak docenienia ich wysiłków i zaangażowania, a także ignorowanie problemów w miejscu pracy tworzą toksyczne i demotywujące środowisko. Wielu kompetentnych i utalentowanych pracowników opuściło firmę ze względu na niewłaściwe zarządzanie. Dodatkowo, firma nie dba o rozwój pracowników. Brakuje programów szkoleniowych i możliwości rozwoju zawodowego, co sprawia, że pracownicy nie mają szansy na zdobycie nowych umiejętności i awans wewnętrzny. Komunikacja w firmie również pozostawia wiele do życzenia. Informacje nie są przekazywane w odpowiednim czasie lub są niejasne, co utrudnia pracę zespołową i efektywność projektów. Niestety, moje doświadczenia w tej firmie nie były pozytywne, a nieodpowiedzialne zarządzanie sprawia, że nie mogę polecić tego miejsca jako dobrego pracodawcy. Jeśli szukasz stabilności, proporcjonalnych pieniędzy co do wykonywania pracy, wsparcia i odpowiedzialnego kierownictwa, lepiej poszukać pracy gdzie indziej.

Tymek

Główny księgowy też o szkoleniach może zapomnieć, mimo, że podają to w ogłoszeniu? Przecież to, o czym piszą w ogłoszeniach jest do zweryfikowania, choćby na forum, bez potrzeby przekonywania się o tym na własnej skórze, czy zwalniania się z dotychczasowej pracy. Na ile więc wiarygodne są zamieszczane w tych ogłoszeniach zwroty, typu przyjazna atmosfera? Jak właśnie podają, przy okazji poszukiwań głównego księgowego.

Czesław

Niedawno pisał na forum rozgoryczony pracownik, że ludzie będą odchodzić, skoro firma nie wyraża woli by podnieść wynagrodzenie. A w sieci ogłoszenie na stanowisko chemik. Wymagane są min. 3 lata doświadczenia w przemyśle lub laboratorium chemicznym, biegły angielski, doświadczenie w testach dla konkretnych zastosowań, a także doświadczenie w testach środowiskowych. Jaka za to wypłata, i jakie szanse na podwyżki? Co pomaga je uzyskiwać?

Prawda.

W ciągu miesiąca parę osób. Nie firma nie zatrzymuje bo nie ma opcji awansu czy podwyżki. Zostają ci co nie mają narazie innej opcji.

Tellers

Ciekawy
@Tellers

A firma właśnie wystawiła ofertę dla młodszego specjalisty ds. księgowych, zapewniając o dobrej atmosferze i przejrzystych zasadach wynagradzania, zapominając jednak podać choćby zakresu proponowanej stawki. Pomożesz ustalić, jakie pieniądze mogą zaproponować i jak byłbym tu wdrożony w nowe zadania?

Emma
@Tellers

A czy ludzie chociaż mają jasno określone obowiązki, każdy wie co ma robić? Przekaz informacji, o których piszesz są przekazywane słownie czy może macie jakąś platformę albo dostajecie maile? Piszesz, że nie doceniają pracowników, a możliwe są tu awanse?

Prawda. Nowy wpis
@Emma

Przekaz informacji tu nie istnieje. Zwykły pracownik nie ma dostępu do maila a to czy ktos Ci cos przekaże czy nie to kwestia czy się zachce przełożonemu.

qwerty Nowy wpis
@Prawda.

Może Główna księgowa ma do maili dostęp, co i tak jednak nie wyjaśnia sprawy obiegu informacji. Nawiązując natomiast do powyższych słów o braku programów szkoleniowych i możliwości rozwoju, to w ogłoszeniu dla tejże księgowej podają info o wsparciu szkoleniowym i rozwoju zawodowym. Jedno przeczy moim zdaniem drugiemu. Czyli co, główna księgowa może korzystać ze szkoleń, a reszta już niekoniecznie? Jak to z tym naprawdę jest?

Tymek Nowy wpis

Czesław

@Czesław

W sgx jedyny moment w którym dostajesz podwyżkę jest awans lub podwyżka minimalnej krajowej

Prawda.
@Czesław

Sprostowanie . Ludzie nie będą odchodzić a wręcz odchodzą i to dopiero początek. O jakich awansach mowa? Tu nie ma jak awansować.

@Prawda.

Dzięki za wyjaśnienie. Ile osób zdecydowało się już na odejście z firmy, to nie pojedyncze przypadki? Firma nie próbuje z takimi pracownikami negocjować jakoś pensji, żeby jednak zostali?

Prawda. Nowy wpis

Jak się pracuje z ludźmi z SGX Europe Sp. z o.o.?

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie SGX Europe Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 22 sierpnia

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w SGX Europe Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy IT Administrator
перлина

Робота дуже монотонна і часто під напругою через координатора та керівника виробництва. На жаль, Координатор сильно тисне на співробітників і дуже настирливий.

Patrycja

Witam, Firma dała ogłoszenie na mlodszego specjalistę ds. ksiegowosci oraz referenta ds. księgowości. Jaka atmosfera panuje w biurze? Czy wiadomo jakie widełki wynagrodzenia przewidziano dla owych stanowisk? Czy firma posiada bezpłatny parking dla pracowników? Proszę o informację.

@Patrycja

Naprawdę daruj sobie te ciągłe pisanie o specjalistów ;) nie umiecie znaleźć jelenia do księgowości czy innych stanowisk to może was nauczy by nie oszczędzać na pracownikach i potem wstawiać fake pytania. Taka jest prawda, że ludzie będą od was odchodzili po uzyskaniu doświadczenia jeżeli nie potraficie zaoferować kilku złotych więcej.

Natala
@Paweł

To ile się tak realnie tu zarabia na stanowiskach specjalistycznych? Nie dają żadnych premii itp? Ile tak średnio ludzie tu się utrzymuja na tych stanowiskach?

Mariola

Praca jako praca jest spoko ale niestety nowy kierownik produkcji jest często nieuprzejmy i arogancki wobec pracowników. Nie szanuje naszego zdania i nie docenia naszej pracy. Jego sposób komunikacji jest często obraźliwy i demotywujący, co wpływa negatywnie na pracowników. Dodatkowo nowy kierownik produkcji faworyzuje niektóre osoby w zespole, co prowadzi do niesprawiedliwości i poczucia nierówności. To wpływa na naszą motywację i zaangażowanie w pracę.

Ktos
@Mariola

To dlaczego nie pójdziecie na skargę skoro się tak czujecie? Gadacie sobie pod nosem albo między sobą, ale nikt nie pójdzie tego wyjaśnić i się dziwicie ze nikt z tym nic nie robi jak nawet góra o niczym nie wie. A tutaj pisać może każdy i może pisać wszystko nawet że wylądowało ufo, i co? Uwierzycie? Chyba w każdej firmie jest coś takiego jak Kaizen. Skoro słowa mówione nie przynoszą skutku to napiszcie Kaizen, może inne osoby będą przychylne innym pomysłom. A móze nawet nie wiecie jakie macie możliwości w firmie???

Tati
@Mariola

A czy ktoś próbował coś zrobić z tym w dziale HR? Czy jest tu szansa zgłaszania takich rzeczy do nich? Jest opcja rozmowy lub wysłania informacji o takich rzeczach?

Kalbik
@Tati

Każdy się boi zgłaszać takie rzeczy ponieważ groziło by to natychmiastowym zwolnieniem. Nowy szef przeszedł z ogromnej produkcji gdzie nie szanowało się ludzi i traktowało jako maszyny oraz bywały w tamtej firmie sprawy związane z (usunięte przez administratora).

Ktoś
@Kalbik

Hmm.... Z tego co wiem to nikogo jeszcze za coś takiego nie zwolnili. Co za problem napisać pismo podpisane jako pracownicy? Są dostępne maile itp. Robicie problemy z niczego, a w zasadzie to z tego, że ktoś coś od was wymaga i próbuje wdrożyć zasady jakie obowiązują w każdej innej firmie produkcyjnej. Klienci mają wymagania wobec firmy więc i firma ma wymagania wobec pracowników, proste. Jeśli istnieje firma w której każdy robi to co chce to dajcie znać co to za firma. Chyba że to jednoosobowa działalność ???????? Każdy z nas jest tylko człowiekiem i pełni inne funkcję w firmie, ma swój zakres obowiązków i się go trzyma. A jeśli jest (usunięte przez administratora)to z dowodami do dyrektora i po problemie. A jeśli dowodów brak tzn ze ktoś tu ściemnia

Czy istnieje możliwość rozwoju w SGX Europe Sp. z o.o.?

Norbert

Zależy na jakim stanowisku, ale większość stanowisk jest już zajęte. Jak jak niżej ktoś napisał, że zazwyczaj jak się pracownik zwalnia po jakimś czasie kiedy nie dostaje sie podwyżki, to ktoś może wejść na jego miejsce.

Magdalena
@Norbert

Możesz powiedzieć więcej na temat podwyżek w firmie? Co jaki czas są one przyznawane, firma daje je sama od siebie czy trzeba chodzić na rozmowę na temat podwyżki? Często zdarzają się odmowy ze strony firmy w kwestii podwyżek?

Iza
@Magdalena

Firma nie daje podwyżek. Jedynie takie są jak najniższa krajowa się podnosi

Jadzia
@Iza

A magazynier ile tutaj zarabia? Bo mąż się interesuje ich ogłoszeniem właśnie ale nie podali zarobków. Najniższa krajowa, o której wspominasz to na jakich stanowiskach?

Wanda

Pytanie w sprawie tej oferty na stażystę, czy po stażu jest szansa na zatrudnienie? Bo jeśli nie, to muszę się zastanowić jeszcze raz. Ktoś był tam już na stażu i może coś powiedzieć?

Dencek

Xxxbxnk
@Dencek

Zdecydowanie to prawda, że nowy szef to osoba kompletnie pomylona i nieszanująca ludzi

Stary wyjadacz

Wanda

Mało tutaj ludzi skłonnych coś opowiedzieć o pracy ostatnio, widzę. A teraz wpadła ta oferta Stażystka w dziale kadr i płac, no to może chociaż ktoś zostawi mi krótkie info, czy to od początku do końca przez firmę organizowany staż czy jeden z wielu, jakie urząd pracy ludziom proponuje?

Wanda

Hej, mam nadzieję, że ktoś wie coś na temat pracy jako Specjalistka ds. kadr i płac, mam parę pytań w sprawie ogłoszenia. Nie widzę informacji o premiach, ktoś powie jaki procent zarobków stanowią? Oraz na ile jest umowa, bo napisali tylko, że stabilne zatrudnienie oferują?

Teq

Cześć, interesuje mnie przyczyna zmiany siedziby z Ligoty na Wełnowiec.

Bożena

Czyli jak ostatecznie z tym bhp sytuacja wychodzi? Pytam, bo ktoś pisał o pewnych brakach mimo składanych zgłoszeń. Widziałam, że speca od controlingu szukają. I opis niby jasny ale nie określili konkretnego wynagrodzenia... napisane jest, że przejrzyste zasady wynagradzania w oparciu o posiadane doświadczenie... to w praktyce jak to wychodzi? poda mi ktoś widełki i zasady co do nich? osoba z 2 letnim stażem na co ma perspektywę?

Kubs

Maszyny, na których piszą zalecenia używania środków BHP, jak np. maski to w praktyce firma takowych masek niema mimo zgłoszenia głównym operatorom.

kafenetka

Czy na chwilę obecną są jakieś przyjęcia? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

obserwator
@kafenetka

Przyjęcia na produkcję są zawsze. Firma się rozrasta i potrzebuje rąk do pracy.

suchy

Proszę o podpowiedz osoby pracujące lub które pracowały na magazynie jak to wszystko wygląda,jaka płaca jacy ludzie z góry dziękuje

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w SGX Europe Sp. z o.o.?

Po maksymalnie 3 miesiącach.

Piekna

Tyłu ludzi dobrych się zwolnilo od zeszłego roku. I nadal się zwalnia.

Pracownik.
@Piekna

Nikt nikogo nie trzyma na siłę! Warunki są bardzo dobre , ale doceni to tylko osoba która w zimnie albo upale pracowała. Budynek jest nowoczesny. Ogrzewanie i klimatyzacja w standardzie. Miła atmosfera, młody zespół. Praca fajna pełna wyzwań. Polecam.

Bogdan
@Piekna

Czy jesteś pewien, że przyczyna zwolnień leży po stronie pracodawcy? Obecnie rynek pracy jest bardzo aktywny, niektórzy pracownicy próbują znaleźć pracę lepiej płatną lub na przykład z bliższym dojazdem. Prywatnych powodów może być wiele. Jak Tobie się pracuje w tej firmie?

Lejla
@Pracownik.

Prawda ????

Mam pytanie?

Witam mam propozycje pracy w sgx na stanowisku pracownik produkcji i chciałbym się dowiedzieć na czym ta praca dokładnie polega,jaka jest atmosfera wśród pracowników oraz czy to prawda że niezły tam jest przemiał ludzi bo rozmawiałem tam z ochroniarzem i mówił że niemal tylu co się przyjmuję tam do pracy po niedługim czasie sami się zwalniają i dla tego moje pytanie czym jest to spowodowane?

@Mam pytanie?

Pracuję rok.Jest dobrze. Kierownik super człowiek. Polecam ????

@Mam pytanie?

Jest rotacja bo nowe osoby albo nie przychodzą do pracy albo rezygnują bez informowania o powodach w przeciągu kilku dni. Praca na prawdę nie jest ciężka. Nie ma pracy na akord, norm itp.

@Mam pytanie?

Ludzie rezygnują bo nie doceniają spokojnej pracy w komfortowych warunkach. Atmosfera jest luźna. Ale jak to bywa nie każdy każdemu musi odpowiadać. Do pracy nie przychodzi się dla ludzi a dla zarobku. Najwidoczniej niektórzy nie zdają sobie sprawy jak wygląda produkcja, gdzie nie ma czasu na siku lub produkcja na taśmie. Jak to na produkcji zawsze bywa to normy są, ale tutaj nie są one kosmiczne. Wszystko do zrobienia, a nawet czasem pracownicy się prześcigają. A praca polega na obsłudze maszyn. Wkłada się do niej części a ona je składa. No i przede wszystkim samokontrola.

Kierownik a raczej menager naprawdę super!!! polecam Czego nie można powiedzieć o kierowniczce, ale kobiety podobno tak mają na takich stanowiskach. Na szczęście ma mniej do powiedzenia niż Menager :)

Bogdan
@pracownik

Powiedzcie proszę więcej, w jakie dni i na jakie zmiany się pracuje? Chętnie poznałbym tez stawkę godzinową.

@Bogdan

14 zł / h brutto

Były

Jak już to 14.75 za godzinę.

@Były

Wow, 5 groszy więcej! Nic tylko wziąć, rzucić wszystko i lecieć ????

Brutto, rzecz jasna

Olga

Dobrze, że jakoś udało mi się natknąć na Wasze posty. Taka stawka godzinowa (brutto) jest chyba nieco zaniżona. Tak czy inaczej - interesuje mnie jeszcze inna kwestia. Jak to wygląda w SGX Europe, jeśli chodzi o pakiet socjalny? Można na niego liczyć?

Lejla
@Mam pytanie?

Pracuję juz dłuższy czas i jak wszędzie są plusy i minusy. Ja nie narzekam, fajni ludzie i atmosfera. Mogliby wiecej płacić ale naprawdę nie jest źle.

Zostaw merytoryczną opinię o SGX Europe Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w SGX Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SGX Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SGX Europe Sp. z o.o.?

SGX Europe Sp. z o.o.
  • Ligocka 103