Opinie o Ecoxpress Sp. z o.o. w Chrząstawa Mała

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Ecoxpress Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Ecoxpress Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ecoxpress Sp. z o.o. w Chrząstawa Mała

Łukasz

Witam Ecoxpress wystawi PITY ? ktoś coś wie ?

Zuzanna
@Łukasz

Zapytałeś, czy firma Ecoxpress wystawia PIT i wydaje mi się, że jest to obowiązek każdego pracodawcy czy zleceniodawcy, stąd pytanie nieco mnie zdziwiło. Przy okazji chciałabym zapytać o to, jakie zarobki oferują, możesz napisać, ile wynosi wynagrodzenie na Twoim stanowisku pracy? Czym się tam ogólnie zajmujesz?

Łukasz Nowy wpis
@Zuzanna

Firma nie istnieje dlatego pytam, upadła. Nie ma kontaktu z Nimi

Kierowca Nowy wpis
@Łukasz

Dostałem już jakiś czas temu. Z tego co wiem inni też dostali.

andy michlewicz Nowy wpis

Volkswagen Golf mk4 taxi bolt 4 000 zł

andy michlewicz Nowy wpis
@Kierowca

Sprawiedliwy

Dziś 30,03,otrzymałem sms od Ubera Drogi kierowco informujemy o konieczności zmiany partnera z Ecoxpress. Aby otrzymać przelew za ubiegły i bieżący tydzień, zmień partnera do czwartku 02.04 do godz 12.00. Wczoraj od Bolta informujemy o zakończeniu współpracy z firmą Ecoxpress z powodów niezależnych od nas. Wybierz nowego partnera itp. i na końcu pamiętaj że wszystkie inne zobowiązania z przeszłości jakie firma Ecoxpress ma wobec ciebie muszą zostać UREGULOWANE. Dziś przychodzi @ z Ecoxpress Wyjaśnienie od ECOXPRESS Że to nie ich wina trala lala i w ogóle że oni wszystko robią by było ok i ostrzegają nas itp. itd. Żebyśmy nie przepinali się do innych partnerów że Uber nie zostawi ludzi na lodzie itp. To wszystko co zostało wypisane w tym @ to jedne wielkie tuszowanie i wybarwianie się przed kierowcami. Czy szanowny zarządzie firmy Ecoxpress myślicie że kierowcy - wasi pracownicy, to Głąby które nie potrafią czytać ze zrozumieniem i pisać, że można im ciemnotę wciskać wysyłając @ i opisując co to się firmie niespotykanego przydarzyło Dla mnie to idealny materiał który zamierzam wykorzystać w przyszłości. Z przedstawionych dokumentów jasno wynika że temat w firmie Ecoxpress był znany od dłuższego czasu, lecz firma nadal zawierała nowe umowy z kierowcami nadal brnęła i ściemniała wszystkich jaka to jest wspaniała, nadal utrzymywała teorię że jest wszystko OK wiedząc o tym w jakiej jest, lub w jakiej może znaleźć się sytuacji. O Nie!!! firma opóźniała wypłaty tłumacząc się zmianami systemu informatycznego, teraz zmianą lokalizacji firmy itp. a Ludzie ufali ,ludzie czekali za swoimi pieniędzmi, no bo to może się zdarzyć, że są ulepszenia w firmie wprowadzane, ale NIE !! z tygodnia opóźnienia zrobiły się 2 tygodnie, później 3 tygodnie aż w końcu BRAK KONTAKTU Umów zleceń firma ma podpisanych około 1000 szt podejrzewam że w 80% jest winna ciężko zarobione pieniądze kierowcom (między innymi ja też jestem w tej grupie) Nie ważne ile komu, może to być i 100 zł ale ważne że jest winna, ale ważne że w tak bezczelny sposób w takim trudnym okresie pozostawiła swoich pracowników bez środków do życia. I dlatego nie odpuszczę ani złotówki żeby to się miało nawet kilka lat ciągnąć po sądach. Jeżeli nie otrzymamy swoich pieniędzy w najbliższym czasie, to niech te problemy jakie nas spotkały, spotkają z podwojoną siłą osoby które zarządzały tą firmą. A wierzcie mi przy tylu osobach składających pozwy do sądu i zakładając sprawy to będzie bolało, nas teraz boli nie mając pieniędzy na opłaty, wyżywienie, utrzymanie, itp. Nie toleruję osób które w taki sposób traktują innych i to w tak trudnej sytuacji w jakie się znaleźliśmy, nawet założenie Sp Zoo z tak niskim kapitałem nie będzie miało tu znaczenia, bo sprawiedliwość jeszcze jest w tym kraju a ja zamierzam jej pomóc i odzyskać to co zapracowałem. Kierowcy !!! którzy zostali poszkodowani przez tą firmę proponuję odczekać 2 tyg do 15.04 - jest to termin na otrzymanie swoich zarobionych pieniędzy. Później zaczynamy działać - Ja Na pewno będę działał, bo o nie takie tematy zakładałem sprawy. Szanowna "firmo" jeżeli czytasz ten wpis to to jest ten czas na zorganizowanie środków na wypłaty (kredyty itp.) to jest czas na wyjście z twarzą z tej sytuacji. Oczekuję i żądam od Firmy Ecoxpress uregulowania wszystkich zobowiązań wobec swoich pracowników jakie to firma jest im winna. Twój pracownik

Rafgor
@Sprawiedliwy

Jestem z tobą stary z chęcią zloE też zbiorowy wniosek o odszkodowanie niech nas będzie więcej i niech każdy walczy o każda zlotowke

Vdhellfæ
@Sprawiedliwy

Ja pracuje w glovo tez Ecoxpress był moim partnerem, miałam opóźnienia 2tyg z wypłata. Glovo rozwiązało umowę z Ecoxpress i przyłączyli mnie do nowego partnera, który nowa wypłatę ureguluje na czas. Ponoc Ecoxpress ogłosiło upadłość. Dziś nawet już nie można zalogować się na stronę, a na internecie widnieje jako zamknięte na stałe. Trzymam kciuki za wasze wypłaty.

Krzysztof Kowalewski
@Sprawiedliwy

Czy ktoś już wygrał kancelarię do reprezentacji w pozwie zbiorowym kierowców oszukanych poprzez wstrzymanie wynagrodzenie bez uzasadnienia???

Grzegorztaxi007
@Sprawiedliwy

Jestem za ;) czekamy do 15.04 i dzialamy wszyscy razem!

@Sprawiedliwy

Prawdopodobne kwoty , które żąda U.S to jest kilka-kilkanaście milionów (wg ich interpretacji) I tu niestety możemy miec MY problem. Martwicie sie teraz o te 2 kilo co Wam nie wypłacili. Martwmy się o co innego!!!!! Od Eco tego VAT-u nie sciągną , to od kogo????? Niestety od wszystkich kierowców co z nimi współpracowali. Policz sobie 15% od rocznych albo dwu letnich przychodów!!!! Jak jesteś Polakiem to masz problem, dopadną Cię , szkoda , ze nie jesteśmy ciapatymi, turksami czy ukraincami im nic nie grozi.....

@Sprawiedliwy

Ja dopiero dzisiaj natknąłem się na to forum, ale na własną rękę próbowałem już skontaktować się z prokuraturą. Niestety z powodu pandemii są zamknięci, tylko korespondencyjnie można składać zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Według mnie to nie jest sprawa cywilna (jak chce Sprawiedliwy) a kryminalna i prokurator winien się nią zająć z urzędu. Dlatego trzeba pozbierać jak najwięcej oszukanych kierowców i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa i defraudacji. O złej woli spółki świadczą kłamstwa, jakie nam serwowali. Najpierw otrzymałem jakąś prośbę o cierpliwość, bo koronawirus bla bla bla i banki działają na zwolnionych obrotach. Następna wiadomość że przeprowadzka do Wrocławia i że się skumulowały wydatki i że wszystko będzie uregulowane najpóźniej do 3 kwietnia. Aż w końcu jakaś ściema o kontroli skarbowej trwającej już 2 lata, o źle wyliczonej stawce VAT i że konta zostały zamrożone przez tenże Urząd Skarbowy we Wrocławiu, z załącznikami dokumentów w formacie PDF. Zadzwoniłem do inspektorki skarbowej, która podpisała się na tych dokumentach. Powiedziała, że ona nic o żadnym zamrożeniu kont nie wie i że to była zwykła kontrola z wnioskami końcowymi. Stąd moja pewność, że oni tę kasę po prostu zdefraudowali. I dopóki wszystko względnie się kręciło, to zaspokajali starsze zobowiązania z tych późniejszych, ale jak wszystko z powodu pandemii siadło, spadły obroty, kasa zaczęła tylko ledwo co skapywać, to nagle nie było już z czego płacić. Gdyby to wszystko było prawdą, to uczciwa spółka od razu przesłałaby ludziom informacje o zamrożeniu konta przez US, a nie wciskała im różnych kitów. Prokurator z pewnością to wyjaśni. Dlatego moja sugestia, nie bawmy się w pozwy cywilne, tylko uderzajmy z grubej rury do prokuratury. Na złożenie zawiadomienia nie potrzeba adwokata, ja jestem gotów podjąć się napisania pierwszego wniosku. Pozdrawiam.

AndWro
@Krzysztof Kowalewski

Jest na Facebooku grupa (usunięte przez administratora) przez EcoExpress Staramy się tam monitorować całą sytuację i podejmować wszelkie środki z prawnymi włącznie

Haha

I co wystraszyli się?

Prawo
@Sprawiedliwy

I dobrze ci tak lewu sie. Ty i twoi kierowcy , pseudotaksowkarze chcieliscie cwani a tu was wy dymali. Prawidlowo.

Efgvd
@Krzysztof Kowalewski

Przeciez to jest sp zoo. Ogłoszą upadłość a kapitału mają 5000 i możecie im pomachać :)

Życie

O jak pieknie. Le wusy sa po to zeby ich (usunięte przez administratora). Wiec zostaliscie wyd ymani. I bardzo dobrze . Jakim trzeba buc pustakiem zeby potrzebowac partnera zeby za ciebie myslal. W kieszeni pusto w glowie pusto to potrzebny jest partner. Biznesmeni z podwozow . Kazdy ma Pana . Wiec jak Pan bedzie chcial to wam wyplaci a jak nie to tyrac za darmo. Zadna roznica za darmo czy wczeaniej za poldarmo. Pamietajcie tylko ze wasz Pan na pewno nie jest biedny. Dochody dawno ukrywane i to wy robiliscie na niego zeby dobrze mu sie zylo. Tak wy . Ci co sami na zycie nie maja. Dorabiajcie dalej partnerow i posrednikow. Od tego jestescie a jak tacy jestescie legalni jak to zawsze powtarzacie to pojdzcie do sadu pokazcie wasze umowy , licencje, itp. Na pewno wygracie wkoncu legalnie pracowaliscie to wam sie nalezy.

były lewus
@Życie

Bycie lewusem potraktowałem jako start-up aby się zorientować czy ma to sens. Teraz z licencją dalej traktuję pracę TAXI jako hobby. Nie wiem dla czego u tak wielu taksówkarzy tyle jadu jest ?

Dan
@były lewus

Bo im zawsze jest przykro więc ujadają, nie rozumieją ludzi dla których jest to przyjemność jak w Twoim przypadku połączona z zarobkiem. :-)

Dan
@Życie

ŻYCIE nie masz co robić przez ten stan to poszukaj ściany i patrz na nią a jak Ci się znudzi to bo wedzieł co zrobić.,nie pisz jakiś farmazonów, bo to nie prowadzi do kostrukturalnych opinii o zwykłych oszustach jakich była powyższą firma oczywiście mam nadzieję że jakaś część odzyska swoje pieniądze. Pozdrawiam.

Zycie
@Dan

Mam co robic. Leze na dzialce . Ladna pogoda . Poleze ten miesiac. Jak sie ruszy to i ja sie rusze. Nie ma pospiechu . Nie musze codziennie tyrac jak lewus bo nie musze nikogo ani niczego oplacac i dorabiac zadnych posrednikow czy wynajmu samochodu.

były lewus
@Zycie

Ja codziennie opalam się we własnym SPA na tarasie na dachu. W przyszłym tygodniu odpalam basen na dachu. Zapraszam do siebie bo na tej działce może Cię coś jeszcze ugryźć. Nie wiem czy będzie Ci to przeszkadzało ale na imprezie ma być w majówkę kilku lewusów i to bez maseczek. Mam nadzieję, że nie doniesiesz odpowiednim służbom ? Jak będziesz w porządku to masz zaproszenie lok. W-wa.

Prawdopodobnie od miesięcy pieniądze były wynoszone ze spółki - prawdopodobnie na konta innych spółek i fundacji pana Dariusza. Prywatnego majątku też zapewne już nie ma, wszystko przepisane na żonę. Ostatnie bieżące wypłaty realizowane były za pomocą pożyczek z Symmetrical, co chwilę "problemy techniczne", opóźnienia z przelewami. ZUS niezapłacony, umowa zerwana po cichu, niby spółka ogłosiła upadłość, ale żadnej upadłości nie ma. Oświadczenie wymijające, z nieprawdziwą informacją o zajęciu kont przez Urząd Skarbowy, umowy "dżentelmeńskie" które są napluciem w twarz wszystkim kierowcom jeżdżącym pod szyldem Ecoxpress i które pewnie są zwykłym trickiem na zmniejszenie wierzytelności w przypadku potknięcia. Gardzę i mam nadzieję, że kierowcy tak tego nie zostawią! TRZYMAM KCIUKI

Volkswagen Golf mk4 4 000 zł

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
darkadio

Słuchajcie, mnie Uber i ecoxpress wycyckali do końca, uber mimo , że podpiołem sie pod nowego partnera i tak nie wypłacił pieniedzy, powiedzieli , że ecoexpres z ubereats działał w porządku więc pieniądze przelewali do ecoexpress. Nie otrzymałem obiecanego bonusu za 16-23.03 ani wypłaty za 24-31.03, Eco ogłosiło upadłośc i napisało, że moge wniesć sprawę do sądu, bedzie to trwało latami,,,,, czyli ma mnie w (usunięte przez administratora) Czy ktoś z Was otrzymał od ubera te bonusy (czyli wypłate 16-23)? Poradźcie co robić jestem do tylu prawie 3,5 koła

@darkadio

Ja napisałem do Ubera (przez Uber Pro) pokorny mail, że od półtora miesiąca nie otrzymałem ani grosza mimo, iż jeżdżę dla nich 7 dni w tygodniu i zbieram same pochlebne opinie, że mam super auto, które klienci chwalą i że bardzo proszę o wypłacenie tych środków, które Ecoxpress mi zdefraudował. Było to 2 tygodnie temu. W zeszły czwartek Uber wypłacił mi całe należne pieniądze w ramach bonusu. Pozdrawiam.

@Świeżo Company

Dostałeś co każdy za ten ostatni tydzień chyba ze rzeczywiście zarabiałeś grosze przez 3 tygodnie

@Świeżo Company

Trza byc ostatniaciotopiczką zeby przez 1.5 miesiące zarobić 700 zl z groszami masakra lepiej idz na kasę do biedry

Sniki

Wiem ,bo w innych godzinach jeździsz po domach iobciagasz za pieniądze ,nie przejmuj się kup Sobie coś do plukania zębów chyba ze połykasz

Czy ta sytuacja jest związana z aktualną pandemią czy to nie ma zupełnie żadnego związku?

R8

Strona ecoxpress.pl znów działa, czy coś się zmieniło, w temacie, czy przywrócili tak, żeby był jakiś kontakt ? Pytanie drugie, to czy w stanie wyjątkowym US może blokować konta firmowe ? Zgromadzone środki na koncie w Ecoxpress były przeznaczone na wypłaty dla pracowników. Tak więc zwracam się do zarządu spółki, Pana premiera oraz całego rządu RP z wyjaśnieniem, czy podczas stanu wyjątkowego jakim jest ogłoszona pandemia mogą być blokowane wypłaty dla pracowników ? W myśl tarczy antykryzysowej, środki pozostałe na koncie powinny być wypłacone w całości a jeśli nie ma zgromadzonych wystarczających środków to powinno być podzielone proporcjonalnie między zatrudnionymi pracownikami - kierowcami, tak aby zasiliły potrzeby rodzin kierowców.

@R8

Strone przywrocili po paru dniach bo musieli przemyśleć linie obrony, chcą grać na czas,tylko prokurator , zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa jest bezpłatne.

Darkadio
@R8

Masz wielką rację!!! Jak urzędas może zamrażać pieniądze na wypłaty pracowników!!!! Chyba dwa pozwy musimy złożyć , ale głównie przeciwko działaniom U.S

@Darkadio

Nie czytasz innych postów! A ja napisałem, że rozmawiałem z urzędniczką skarbową, która podpisała się na tych dokumentach i wyraźnie powiedziała, że żadnego zamrożenia konta w tej sprawie nie ma!

Kamil Waw
@Darkadio

Z punktu widzenia prawa i finansów, to przychód jest firmy. A jako wynagrodzenia to z umowy zlecenia te 200 czy inna mała kwota. Najem się w to nie wlicza.

@R8

Konta były zablokowane, ale spółka założyła nowe konta i zrobili tam przelewy z ubera i bolta poki im nie przyblokowali wypłat żeby mieć pieniądze dla siebie na wypłaty pensji plus premii - w tym stanie jeszcze przez długi czas będą mogli pobierać wynagrodzenia i niby negocjować z kierowcami - w międzyczasie kasę będzie wypływać legalnie ze spólki na wynagrodzenia - proste?

Prezes

a zwracaj się jeszcze ci mandata w............ za jazdę bez licencji 12 tys

R8
@Prezes

Mandat już mi nie grozi, mam licencję. Potrzebuję do swojego biznesu abym mógł jeździć po buspasach. Przy okazji mam paru klientów premium do przewiezienia po stolicy. Pozdrawiam

Sniki

spólka dzisiaj wysłała maila że od 31 marca jest w stanie likwidacji - myślą że rozejdzie się po kościach , ale nie rozejdzie się śledźcie to forum nas jest dużo i adwokat wyjdzie nas tanio, sprawa będzie trwała latami , ale jak sąd udowodni że upadłość bedzie za późno to będziemy mogli ich ścigać z prywatnego majatku - nawet jak za 10 lat będą mieć etat to wszystko ściagniemy, a oni na adwokata wydają kupę kasy - my groszę jak będzie nas kilkadziesiąt osób - pamiętajcie że my nie dostaliśmy kasy, a Oni pobierali wyplaty jako zarząd spóki i to nie małe wypłaty, a nam kazali jeźdźić za free!

Kierowca

Napisali, że wypowiedzieli i wyrejestrowanie wszystkie umowy. Wbrew powszechnemu hejtowi, nie sądzę aby to była ich wina. Czytałem protokół z US i jedyne na co można się wkurzać to głupota i bezkarność urzędników. Mam nadzieję, że będą się odwoływać i dowiodą swojej racji.

Czy ktoś z Was rozwiązał umowę z Ecoxpress? Glovo zakończyło współpracować z nimi i mnie przenieśli, ale nie wiem czy w tym wypadku mam coś pisac skoro to z ich winy tak się stało.

kierownik

To może wszyscy wpadniemy do niego tylko jak się skończy pandemia na grilla ?

Mi Ecoxpress przelalo kase wczoraj ale po 1000 maili i grozbie ze nie oddam iqosow ktore rozwozilem jako express delivery a to wartosc 4 tys zl a wisieli mi tysiaka bo jezdze dorywczo a kasa za 23-30.03 wisi juz u nowego partnera wiec u mnie wszystko pomyslnie

@Piotr

U ciebie co innego bo zapłacili by więcej za fajki

Ulubieniec Eco

Kasa już dawno na inną Sp z.o.o. przelana. Poszperajcie trochę w necie to znajdziecie ile właściciele mają firm. Wkoncu tym oszustą ktoś się dobrał do tyłka.

Co wy pieprzycie za farmazony Mi normalbie wyplacili co prawda z 2 tygodniowym opoznieniem ale kasa zostala oddana i rozliczona

Miś

Powiem krótko (usunięte przez administratora) jakich mało. Pisałem do nich już dwa pisma ( za potwierdzeniem) o wydanie zaświadczenia do ZUS mają to w nosie, ale tak im się tylko wydaje . (usunięte przez administratora)

Sniki

w skrócie jeszcze raz przedstawię jak to widzę: -w skrócie - faktami dlaczego nie dostaliśmy naszej kasy i nie dostaniemy - bzdury z Urzędem skarbowym będą tylko wymówką, bo panowie chronią swoje majątki - zresztą już na pewno je przepisują na inne osoby tylko teraz trudno o natoriusza.. Mateusz z grupy (usunięte przez administratora) przez Eco" która zmieniła już nazwę na "Co dalej z Eco" - [czyli już nie oszukali ponad 400 kierowców] , a niedługo zmieni być może nazwę na "wspomóżmy finansowo biedne Eco" zarzucił mi na grupie że pisze eseje więc podam datami: 1. 13 marca wprowadzono stan epidemii zamknięto urzędy itd. prezesi Eco wiedzą już że nie wyrobia się z licencjami, robią już ostatnie przelewy dla kierowców bo są już one zlecone firmie Symmetrical (https://symmetrical.ai/pl/) i juz nie można ich wycofać. Firma Symmetrcial wypłaca kase z tzw. portfela kredytowego właśnie 13 marca ale jest to kasa za poprzedni tydzień pracy czyli udziela debetu na wypłatę dla kierowców pod konto następnych przelewów z ubera i innych firm - panowie z zarządu Eco już wiedzą że od 1 kwietnia nie będzie nowej kasy przez brak licencji (nie wiedzieli czy będzie okres przejściowy przedłużony - teraz to wiemy) 2. 13 i 20 marca niektórzy z Was zlecają kolejne wypłaty (pamiętajcie że płacą nam z tygodniowym opóźnieniem), eco pisze że firma symmetrcial i ich system ma problemy informatyczne - mamy tankować auta za nasze i zarabiać dalej wszystko będzie dobrze - pierwszy raz kłamią poniżej mail z symmetrical: - co nie przeszkadza im wystawić pierwszej i drugiej faktury dla np. Ubera Dw: Support Team support@symmetrical.ai Temat: Odpowiedź na zgłoszenie Symmetrical Dzień dobry, Dziękujemy za zgłoszenie. Jako Symmetrical, zrealizowaliśmy wszystkie przelewy jakie były zlecone przez firmę Ecoxpress. Od połowy marca Ecoxpress nie zleca wypłat za naszym pośrednictwem. Przykro nam słyszeć, że ma Pan taką sytuację. Mamy nadzieję, że całość wyjaśni się pomyślnie. Jeśli będziemy mieli więcej informacji od Ecoxpress- powiadomimy Pana Miłego dnia z Symmetrical! Pozdrawiamy, Zespół Symmetrical 3 27 marca dale ludzie zlecają wypłaty i teraz firma wysyła maile które też dostaliście że to przez wirusa i tak dalej - mamy dalej tankować i wystawiają 3 fakturę dla ubera , ale tutaj że już dużo kierowców pisze skargi i UBER WSTRZYMUJE wypłatę dlatego tak jak ja część wypłaty od poniedziałku do czwartku dostałem już do nowego partnera bo w piątek zmieniłem operatora. poniżej mail od ubera 31.03.2020 - ja już zmieniłem operatora 27 marca "Uber Drogi Kierowco, otrzymaliśmy informacje, że Twój partner może mieć problemy z wypłatą pieniędzy za kursy, które wykonałeś w ostatnim czasie. Uber standardowo przekazywał wszystkie należne pieniądze Twojemu partnerowi - obowiązkiem partnera nadal pozostaje poprawne rozliczenie się z Tobą. " zauważcie że podają niby problemy z US , ale nie przeszkadzało im to wystawiać nowe faktury mimo ze nam nie wypłacali kasy. W międzyczasie zniknęła strona firmy na kilka dni bo panowie nie wiedzieli jak się będa bronić teraz już działa. Na grupie FB jest już grupa która rzeczywiście wynajęła prawnika - ale jedyną osobą która tam będzie miała z tego kasę to ten prawnik - firma nie posiada żadnego majątku itd. nie będzie przelewu od firm , bo nikt z nią już nie podpisze umowy. Nie jest ogłoszony stan upadłości i to był błąd panów - możemy za to ich podać do prokuratury za "niekorzystne rozporządzanie mieniem" - mówie o tych osobach które miały ze spółką najem własnych aut. Doniesienie jest o podejrzeniu przestepstwa jest bezpłatne w przeciwieństwie do pozwu, Na grupie FB już możecie przeczytać info że "rozmowy przebiegły w miłej atmosferze" być może nawet przy ciasteczkach - tylko kierowcy którzy żyli z tych pieniędzy nie maja nawet pieniedzy na chleb nie mówiąc o ciasteczkach i dopiero teraz odrabiają straty.

darkadio

Tu policja nic nie pomoże. Niestety jako kierowcy wpadliśmy w wielkie G!!!!!! Ecoexpress jest pierwszy bo jako jeden z nielicznych partnerów odprowadzał do skarbu państwa wszystkie podatki. I za to spotkała go kara!!!! Inni co nic nie odprowadzają cały czas działają, ale niestety już nie długo. Eco jest pierwszy teraz bedą kontrole u innych, a żaden partner nie odprowadzał podatków zgodnie z interpretacją U.S. Zaden partner tego nie wytrzyma bo to są kwoty kilkunastu milionów do zwrotu!!!!! W ciągu dwu lat znikną wszyscy obecnie działający.......

AndWro

@darkadio

eco nie miało przez pierwszy lata licencji więc źle odprowadzało podatek inne firmy też sa po kontrolach i było ok potem dopiero uzyskali licencję i od tego czasu mogli odprowadzać 8 procent

Damian

Ja również się dołączam do procesu zbiorowego. Firma uważam, że ewidentnie blefuje z tą kontrolą skarbową. Jestem po kursie księgowości i znam się trochę na tym. My jako osoby świadczące przewóz osób na bank jesteśmy objęci VAT 8%. Podejrzewam, że tą stawkę 8% oni stosowali na wszystkie profile działalności. i stąd problem. Ta stawka dotyczy także dostawców jedzenia. Bardzo nie fair, że teraz nawet nie można się z nimi skontaktować i myślę, że tą sprawę trzeba rozstrzygnąć pozwem zbiorowym. Jeżeli ktoś będzie miał czas do założenia jakiejś grupy byśmy mogli się wymienić swoimi doświadczeniami i opracować plan działania i podjąć kroki prawne proszę o wrzucenie linka

Damian

Dzięki za info. Aplikuję do grupy

Artur

Jaka to grupa?

Darkadio
@Damian

Dostarczałem jedzeni8e i liczyli 23% a na przewozie 8, wiec wszystko robili ok, oczywiscie moim zdaniem proces zbiorowy jest potrzebny, ale to nic nie da. I tak najpierw US zgarnie całą kasę firmy i jeszcze sie dobierze do majątku Wojtka (w tym wypadku spółka zoo go nie croni)

@Damian

tutaj nie może być pozwu zbiorowego, nie składaj tez pozwu indywidualnie - wydasz kupę kasy na opłaty sądowe - pieniądze są już stracone - tylko doniesienie do prokuratury jest bezpłatne jak miałeś umowę na wynajem swojego auta spólce - niekorzystne rozporządzanie mieniem

@Artur

to grupa (usunięte przez administratora) przez eco, ale już zmieniła nazwę na Co dalej z Eco, a niedługo zmieni nazwe na Wspierajmy finansowo Eco

GAP pozdrawia

Dalej polewa z was biznesmeni.Ruch..... państwo na vacie i myślicie że US was pogłaszcze po główkach i pobłogosławi.

antyGAP
@GAP pozdrawia

to teraz my zajmiemy się Wami gapowiczami, będziemy zamawiać taxi, płacić gotówką, rejestrować przejazdy ukrytą kamerą a jak nie dostaniemy paragonu to zaraz donos do US, karma wraca... z mojego doświadczenia to dość częsta praktyka u taksówkarzy nie rejestrowanie przejazdów i kto z kogo będzie miał teraz polew ?

Kovi
@antyGAP

Po prostu nie będziemy przyjmować zleceń gotówkowych. Wy też dalej bądźcie soba i woźcie pijanych klientów cztery razy przez jedną rzekę udawajcie że rozładował wam się terminal do płacenia kartą i woźcie klientów do bankomatu potem udawajcie że nie macie wydać i dalej stosujcie dopały w taksometrach.

Świeżo Company

Jeszcze a propos zmiany partnera. Uber przesłał informację, że do 2 kwietnia do godziny 12:00 należy zmienić partnera na takiego, którego oni sugerują, czyli praktycznie 5 firm. Co ciekawe, żadna nie odpisuje na maile i do żadnej nie można się dodzwonić. Jedna z nich nawet nie ma swojej strony internetowej, nie mówiąc już o działającym telefonie. Do jednego z tych podmiotów dodzwoniłem się w końcu, ale trafiłem jak kulą w płot: zdziwiona Ukrainka nie wiedziała przez chwilę, o czym ja właściwie mówię, aż w końcu, kiedy przeszedłem na rosyjski, zajarzyła i kazała zadzwonić pod koniec dnia. Wszystkie te "firmy" wyglądają na mocno szemrane i po doświadczeniu z ecoxpress bałbym się podpinać pod którąkolwiek z nich. W rezultacie mam zablokowane konto na Uber, nie mogę się zalogować, kasa z tego tygodnia (za poniedziałek, wtorek i środę) najprawdopodobniej mi przepadnie. Planuję założyć własną działalność i zarejestrować taksówkę, ale w dobie epidemii zanosi się, że mi się to nie uda, bo urzędy, warsztaty itd są zamknięte, lub działają na pół gwizdka. Czy komuś z Was udała się zmiana partnera? Jeśli tak, to na jakiego, czy macie jakieś sugestie? Pozdrawiam.

ahoj
@Świeżo Company

Poszukaj partnera, który ma biuro w Twoim mieście. Ja jeździłem w Warszawie, wybrałem firmę Eternis, ale nic o niej nie wiem oprócz tego, że ma też biura w innych miastach i dobre opinie w internecie (tym się sugerowałem przy ostatecznym wyborze). Plus też taki, że sami do mnie zadzwonili w związku z przepięciem konta w Bolcie, ale to tyle na razie moich doświadczeń, bo po upadku Ecoxpress jeszcze nie zacząłem jeździć. Kasę za poprzedni tydzień Uber mi przelał mimo, że z tego co pamiętam nie wskazali akurat tego partnera. Bolt robi problemy, bo chce mi zamknąć jedno konto aby otworzyć drugie z nowym partnerem, a przecież chcę mieć potwierdzenie moich dochodów, więc na razie nie mogę tego zrobić. Na ten moment wymusiłem potwierdzenie mailowe o moich należnościach. Zresztą ogólnie Bolt jest problemowy, z Uberem zawsze łatwiej przebiegała moja współpraca, ale to swoją drogą. Jeśli jeszcze tu zajrzysz to zostaw do siebie kontakt, może coś sobie pomożemy. Powodzenia.

Sniki

15 kwietnia będzie pierwsze doniesienie do prokuratury w Gliwicach, Mysłowicach i w Katowicach - na razie składamy w tzry osoby bo trzeba odczekać miesiąc od braku wypłaty za wynajem (podejrzenie niekorzystnego rozporządzania mieniem) , potem utworzę adres gdzie Wam podam wzór pozwu - złożenie druku podejrzenia popełnienia przestępstwa jest bezpłatne - na grupie zbierają się na adwokata i tak dalej, dziisiaj rozmawiali sobie z Dareczkiem i na pewno nagle Darek wyczaruje parę milionów i nam odda albo wezmą kredyt na spólkę (juz widzę jak bank im daje) , ale prawda jest taka że symmetrical wypłacał nam przelewy z portfela kredytowego tzw,. chmury kredytowej spólki , które były potem zwracane z nowych przelewów, czyli z tego co wypracowaliśmy - wiedzieli że 1 kwietnia nie wyrobią się z licencjami przez COVID 19 i pozamykane urzędy, nie wiedzieli czy będzie przedłużenie okresu przejściowego dlatego ostatnie 2 przelewy szły na prawdopodobnie nowo utworzone konta bankowe, 3 przelew został już zablokowany przez Ubera (Bolt już wcześniej zadziałał) . Zamknęli też stronę internetową szykując linię obrony - potem teraz ja uruchomili bo wiedzą że ich jedyna szansa to grać na czas.

Zostaw merytoryczną opinię o Ecoxpress Sp. z o.o. - Chrząstawa Mała

• Jak się pracuje w Ecoxpress Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ecoxpress Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ecoxpress Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ecoxpress Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ecoxpress Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 31 ocen.
  • Wrocławska 70 lok. 4
    55-003 Chrząstawa Mała