Opinie o Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Blue Idea Księgowość Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. w Katowice

Dzień dobry, Opinie odnoście pracy i koordynatora ( Oddział w Rzeszowie): 1. Jeśli chodzi o pracę to jest porażka. Z miejsca nowe osoby, których koordynator nie toleruje z nie wiadomo jakich powodów dostają najbardziej rozwalone firmy do prowadzenia odnośnie księgowości. ( Oddział w Rzeszowie) 2. Nowy pracownik, który słucha od koordynatora, że musi robić ponad 1000 km w ciągu tygodnia tylko po to aby wszyscy wiedzieli że koordynator jest potrzeby. To niestety koordynator z takim podejściem jest niepotrzebny. Zachowuje się arogancko do osób, które podlegają pod nim. Jak przyjeżdża szefostwo to niestety koordynator się podlizuje tak aby nikt z szefostwa nie zauważył co robi koordynator tak naprawdę w rzeczywistości.( Odział w Rzeszowie) 3. Koordynator zachowuję się tak jakby to była jego firma, gdzie w gruncie rzeczy nawet nie jest jej udziałowcem. ( Odział w Rzeszowie) 4. Koordynator, który przyjeżdża do Rzeszowa w innych oddziałach ma inne odejście do osób, które pod nim podlegają niż do tych pracują w Rzeszowie. ( Oddział w Rzeszowie) 5. Nigdy nie powinno być takiej sytuacji w pracy, że jeśli np. pracodawca dobrze się zna z pracownikiem to relacja, która panuje w życiu prywatnym nie powinna się odnosić w pracy. ( Oddział w Rzeszowie) 6. Koordynator nie potrafi przyznać się do popełnionego błędu i pracuje tam do tej pory. ( Oddział w Rzeszowie) 6. Nie polecam tej firmy w dużym skrócie mówiąc. ( Oddział w Rzeszowie)

W biurze nastąpiła spora zmiana, jest fantastycznie. Zmieniła się atmosfera jak nie ma kilku osób, zarząd mocno zaangażował się w zmianę, była zmiana wynagrodzeń i widać tego efekty. Trzymam kciuki za to co będzie a zapowiada się, że będzie świetnie. Powodzenia dla całego teamu, jeszcze tu wrócę.

Witam. mam zamiar aplikować na przedstawiciela bankowego. Nie mam doświadczenia w sprzedaży ale tak jak podkreślono w opisie nie musze go mieć. Zastanawiam się tylko teraz nad tym przypisem o skontaktowaniu się tylko z wybranymi kandydatami. Jeśli nie zostanę wybrany to nie będę o tym wiedział? Jak długo czekać na odpowiedź?

Anonim Nowy wpis

Były pracownik Nowy wpis

Obecnie Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Księgowa. Na GoWork.pl dodano ogłoszenie 3 lipca.

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Księgowy / Księgowa?
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy rozmowa rekrutacyjna w Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Nicole

Że niby jak, skoro w firmie nie ma nikogo kto by znał angielski?

Była

Zaczynając od wynagrodzenia, bo to pierwszy powód dla którego się pracuje są one poniżej standardowych dla tej pracy. Oczywiście zależy jak na to spojrzeć, jest wiele biur w których dostaniecie właśnie takie stawki bądź minimalnie większe ALE na pewno będzie to praca w normalnych godzinach i z normalnym nakładem nie przewidująca, że spędzisz pół miesiąca w pracy do godziny 20 a to i tak jest optymistyczny scenariusz w tej firmie. Każdy pracownik w firmie musi być rentowny i jest to zrozumiałe, ale najwidoczniej coś jest nie tak skoro inne biura potrafią mieć rentownych pracowników którzy obsługują po kilka w porywach do 10 spółek, a tutaj trzeba co najmniej kilkanaście, a niczym nadzwyczajnym nie jest, że ktoś miał i ponad 20. Pracy jest ogrom, dużo więcej niż w innych firmach, żadne szanujące się biuro nie pozwoli sobie na takie obłożenie pracowników, bo zachorowanie lub urlop jednego pracownika jest na prawdę tragedią w tym przypadku, a każdy ma do tego prawo. Do wynagrodzenia są różne benefity jak multisport, opieka medyczna itd. Jest ogromny nacisk na wybieranie nadgodzin, żeby nie musieli wypłacać co powoduje błędne koło w pracy w której jest aż tyle do zrobienia. Są osoby, które żeby zwiększyć rentowność zespołu i dostać premie kwartalną siedzą nadgodziny, ale tego nie dokumentują. Jeżeli potrzebujecie pracy, którą zawsze skończycie o zaplanowanej godzinie - tutaj nie ma takiej opcji na ten moment, Systemy często się zacinają i jeżeli coś nie działa po stronie klientów to pierwsze pretensje zawsze są do księgowych - trzeba się na to uodpornić. Szkolenia są takie ogólne, niektóre dostępne tylko dla wybranych na wyższych stanowiskach. Na pewno jeżeli ktoś jest w stanie się poświęcić pracy to można się bardzo dużo nauczyć w firmie i zawsze znajdą się osoby chętne do pomocy gdy jest jakaś trudniejsza sytuacja, z tym nigdy nie było problemu. System wynagrodzeń jest jasny i przejrzysty, każdy na tym samym stanowisku zarabia tyle samo. Biuro jest ładne w dobrej lokalizacji - ogólne warunki do pracy są dobre. Atmosfera jest zależna od zespołu, ale ogólne wrażenie jest dobre. Mimo tego, uważam, że gdyby firma popracowała nad swoimi umowami, albo rozkładem pracy tak żeby pracownicy byli rentowni pracując z normalną ilością firm i w normalnych godzinach to firma miałaby ogromny potencjał na dobrego pracodawcę. Niestety bez tej zmiany będą tam trwały wieczne roszady pracowników, które również bardzo obciążają koordynatorów i zwykłych księgowych, którzy muszą się podzielić firmami osób odchodzących. Klienci też nie są zadowoleni jak w ciągu roku mają 4 innego księgowego.

NOWA
@Była

NOWA

Proszę o kontakt szukamy księgowego do sp. zo.o tel 607362179

Czy pracodawca Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Elspeth

W żaden. Niskie wynagrodzenia, benefitów praktycznie nie ma, imprez firmowych nie ma. Powtarzają tylko w kółko, że gdzie indziej jest gorzej.

@Elspeth

Niskie wynagrodzenia? A można wiedzieć jakie mniej więcej kwoty masz na myśli? Są same podstawy czy premie też?

Elspeth
@Maria

Premie nie istnieją. Jeśli chodzi o podstawę, to mogę powiedzieć Ci tyle: w firmie do której poszłam, mam tysiąc więcej na rekę. Mniejszą odpowiedzialność i podobną ilość pracy. Premie kwartalne i prawdziwe benefity (stówa miesięczne, a nie potrącany z pensji Multisport).

Jarosław
@Elspeth

To tu za benefity potrącali kasę? Słabo. A płacili za nadgodziny? W ogóle była w firmie dodatkowa robota za wyższą kasę, czy nie?

Szczerze odradzam wszystkim pracę w tym miejscu! Szczególnie jeżeli chodzi o oddział w Rzeszowie. Pracownik jest pozostawiony sam sobie, nie ma możliwości nauczenia się czegokolwiek. Niemiła wręcz odstraszająca atmosfera w biurze, (usunięte przez administratora). Oprócz niewłaściwego traktowania pracowników przez(usunięte przez administratora) (podnoszenie głosu, bezzasadne zarzuty (usunięte przez administratora),(usunięte przez administratora). Jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad podjęciem pracy w tym miejscu, naprawdę odradzam!!! Najgorsza firma w jakiej do tej pory miałam nieprzyjemność pracować.

Maja

Ale to co się dzieje oprócz tej kontroli ZUS-u, że mówisz, że nie wolno chorować? Jakieś konsekwencje są bycia na L4 oprócz tego, co pisałaś?

Nie polecam. Plusy: - silny, sympatyczny i kompetentny zespół - dużo można się nauczyć Minusy: - wynagrodzenie nie odpowiada stawianym wymaganiom, ani warunkom rynkowym - brak zastępowalności - zbyt duża ilość firm w obsłudze - (usunięte przez administratora) Najbardziej przykre jest to, że nie istnieje granica efektywności i ilości obsługiwanych firm. Dopóki się ktoś nie zwolni z bezsilności, to mu się dokłada bez umiaru. A jak się zwolni- dokłada się jego firmy komuś innemu i łata się dziury (usunięte przez administratora) Śmieszne, bo na jednym z filarów firmy widnieje napis "człowiek najważniejszy". To słynne wśród pracowników miejsce, pełni tylko jedną funkcję- przypomina zwalniającym się osobom, że podjęły słuszną decyzję.

Były pracownik_2

Potwierdzam! Z tego samego powodu odeszłam z tej firmy i nie żałuje.

Hanna
@Były pracownik_2

To tyle dobrze, że Ci kamień z serca mógł spaść, bo widzę, że warunki ciężkie. :/ A macie może jakieś sugestie co do tego, co można zmienić, żeby się tu wszystko polepszyło?

@Były pracownik_2
@Hanna

Jedyne co może tutaj coś zaradzić, to zatrudnienie większej liczby pracowników, wręcz posiadanie nadwyżki personelu na wypadek urlopu lub choroby innych pracowników, aby można było zapewnić zastępowalność pracowników na wypadek sytuacji losowych lub nagłego odejścia kogoś z pracy.

@@Były pracownik_2

Tylko pytanie czy firma może sobie finansowo pozwolic na taki ruch?

Alicja

To kto przyjmuje kolejne nowe firmy do obsługi skoro pracownicy nie dają rady? Szefostwo chyba też to widzi że nie wyrabiają?

Ela

Witam. A czy jest możliwość pracy zdalnej, dodatkowej, po godzinach?

@Ela

Nie sądzę. :) No chyba że będą już tonąć z brakiem ludzi to może. Ale tak to raczej nie

Jarosław
@Byly

Czyli nie ma płatnych nadgodzin. Szkoda że nie można sobie dorobić. A jaka jest podstawa wynagrodzenia? Wystarczająca na tyle że nie jest to potrzebne?

@Jarosław

Oczywiście, że nadgodziny nie są płatne, ludzi brakuje więc inni robią nadgodziny a potem mają opcje wybrać max 4h w ciągu dnia. Jakby w Blue Idea Księgowość płacili by za nadgodziny to nie było by problemu na nich siedzieć.

@Byly

Być moze. A jak ktoś siedzi więcej niż 4 h to jak to potem jest rozliczane? A może przepadają pozostałe godziny?

@Maria

No jak pracujesz np. 8-16 to musisz do 12 pracować. Jak będziesz pracować do 13 to wybierzesz tylko 3h. Nic nie przepada. Ale uwierz... Na wyższych stanowiskach typu księgowa nie ma za bardzo czasu na wybieranie nadgodzin. Na prawdę jest wiele firm, które oferują lepsze warunki niż BlK...

Nie możesz siedzieć dłużej niż 4h

????????????

Czytam te opinie i własnym oczom nie wierzę. Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa, to jak długo ludzie, ktorzy napisali te opinie byli związani z firmą? Ja pracuję w niej od lat. Podobnie jak wiele moich koleżanek i kolegów. Pracowałam w kilku firmach księgowych i dla mnie ING księgowość to księgowość przez duże K. Nie wiem co mają na myśli moi poprzednicy, ale ja nadgodziny wybieram, albo mam wypłacone i nigdy nie zdarzyło się inaczej. Mamy różnego rodzaju szkolenia, wsparcie doradcy podatkowego i koordynatorów. Zespół wdrożeniowy, który uczy "świeżakow" i standaryzację procesów księgowych oraz nowoczesne narzędzia pracy. Wiadomo, że nie wszystko jest idealne. Systemy czasem zawodzą, czasem człowiek się denerwuje, bo klienci są różni, a terminy zobowiązują. Ale na tym właśnie polega praca księgowego. Jesteśmy zgraną drużyną i pomagamy sobie nawzajem. Jeśli ktoś jest ambitny i ceni sobie rozwój, to jest to dla niego idealne miejsce. Nasi najlepsi pracownicy na rynku pracy nie mają sobie równych. Ale żeby być najlepszym nie wystarczy podpisać umowę i poznać program. Trzeba dać coś od siebie, bo nie sztuką jest dostać rybę. Sztuką jest dostać wędkę i nauczyć się łowić ryby samemu. Wielu ludzi piszących te opinie ( a można się domyślić autorów co niektórych) jest sfrustrowanych, bo ich wyobrażenie o firmie i własnych kompetencjach minęło się z rzeczywistością. Tak się zdarza. Praca księgowego jest bardzo trudna. Wymaga dyscypliny, samozaparcia i ogromnej pokory. Zwłaszcza pokory i to nabywanej latami. Coś o tym wiem????. Trzeba mieć świadomość odpowiedzialności i nie poddawać się. I pamiętajcie autorzy tych komentarzy, że skutki waszych niepowodzeń niestety nie odchodzą razem z wami. I miło by było gdybyście z szacunku dla waszych koleżanek i kolegów, którzy po was sprzątali, zastanowili się odrobinę, zanim wyrazicie opinię na temat naszej pracy, ktorej nawet nie zdążyliście dobrze poznać. Życzę wam sukcesów na dalszej ścieżce kariery zawodowej i przesyłam pozdrowienia od najlepszych księgowych????

księgowa
@????????????

Jako były pracownik, mogę powiedzieć tylko tyle: życzę Blue takich pracowników, a wszystkim normalnym życzę szczęścia w szukaniu nowej pracy, natomiast wszystkim szukającym pracy żeby nigdy nie trafili do Blue.

????
@????????????

A gdzie jest odpowiedź do tego cudownego elaboratu, czemu została usunięta?

Ciekawy

Pracujesz jeszcze ?

@księgowa

Skąd taka odpowiedz? Dostałam propozycję pracy.

Praca w Blue Idea w Rzeszowie

Jak wygląda praca w Rzeszowie? Jakie są warunki pracy? Atmosfera? Właściciele? Płace? Czy warto pracować w tym miejscu?

Karola

Co konkretnie masz na myśli mówiąc o szefostwie poniżej standardów? I skąd masz taką wiedzę?

Justyna Piecyk

Szanowni Państwo, dziękujemy za każdą przesłaną opinię. W odniesieniu do powyższego informujemy, iż okresowo odbywają się audyty mające na celu sprawdzenie sposobu i bezpieczeństwa przechowywania danych osobowych. Weryfikacji poddane są wyłącznie otwarte szafki biurowe znajdujące się na ogólnodostępnej powierzchni biura. Pozdrawiam serdecznie Justyna Piecyk Manager Biura Blue Idea Księgowość Sp. z o.o.

Kluczyk

Ktoś tu chyba nie rozumie sensu tego audytu:-) Może wyjaśnię. Standard naszej pracy wymaga od nas szczególnej dbałości o ochronę danych naszych klientów. Kontenerki zamykane są na klucz. W takim możesz trzymać co chcesz. Natomiast kontenerek, który jest otwarty jest miejscem, do którego dostęp mają wszyscy. Pani sprzątająca, ekipy techniczne dokonujące remontów, pracownicy biura, którzy nie są związani z prowadzonymi przez ciebie firmami. Wszyscy ci ludzie nie mają prawa w żaden sposób pozyskać informacji, które mogłabyś w niezabezpieczony sposób przechowywać w szafce. W naszej firmie takie sytuacje nie mają prawa się zdarzać i rygorystycznie tego przestrzegamy. Audyt ma na celu wykrycie wszystkich potencjalnych źródeł takiego zagrożenia. Ktoś kto zechce ukraść ci jakieś informacje nie poprosi cię o zgodę, ani o to, żebyś była obecna kiedy będzie grzebał. Jeśli sobie tego nie życzysz, to jest bardzo proste rozwiązanie-wystarczy przekręcić kluczyk i po problemie :-)

@Kluczyk

Kluczyk był przekręcony, w tym problem.

Kate
@Kluczyk

Większość kontenerków jest zepsutych i nie zamyka się na żaden kluczyk.

Ola

Nie polecam, duża rotacja, nowi ludzie długo nie wytrzymują. Starzy powoli się wykruszają. Informatyczne (usunięte przez administratora) Wynagrodzenie poniżej stawki rynkowej.

Łukasz Walerjan
@Ola

Szanowny Państwo, Bardzo ważne i istotne są dla nas opinie umieszczane na portalu Gowork. Cenimy je wszystkie, zwłaszcza te negatywne. Są one dla nas źródłem cennej wiedzy. Odpowiadając na powyższą pragne podzielić się kilkoma konkretnymi informacjami: Nieustannie porównujemy wysokość wynagrodzeń z dostępnymi raportami płacowymi. We wszystkich dostępnych żródłach wynagrodzenia w naszej spółce są na poziomie średniej rynkowej lub ją przekraczają. Naszym Pracownikom oferujemy poniższy pakiet benefitów: opieka medyczna w Medicover Karta Multisport – dofinansowanie 50% Ubezpieczenia NN w korzystnej ofercie Dofinansowanie do okularów Szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne Możliwość pracy zdalnej Dodatkowe dni wolne przy urlopach okolicznościowych – o jeden dzień więcej niż wynika z KP Nagroda rekreacyjna - wakacyjna (zależnie od wysokości wynagrodzenia) Nagroda bożonarodzeniowa (zależnie od wysokości wynagrodzenia) + dodatkowa za każde dziecko Imprezy integracyjne Dodatkowy system premiowy Zapraszam do bezpośredniego kontaktu: lukasz.walerjan@blueidea.pl tel 600900906 serdecznie pozdrawiam Łukasz Walerjan Prezes Zarządu Blue Idea Księgowość Sp. z o.o.

Ola
@Łukasz Walerjan

A kiedy są wypłacane pracownikom wymienione przez Pana nagrody?

Czy w Blue Idea Księgowość pracownicy otrzymują paczki/premie świąteczne?

Karola

Niestety nie, ani paczek ani premii :-(

Czy Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Zbigniew Kowalski

Dzień Dobry, Dostępni dla klientów jesteśmy w godzinach 8-16 i tak staramy się pracować. Pozdrawiam Zbigniew Kowalski

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Warunki są takie, że pracujesz aż zrobisz. Nadgodzin nie ma za to zmieniasz co chwilę harmonogram. Często siedzi się po godzinach bo system nie działa, a klient musi mieć coś zrobione. Atmosfera w zespole raczej dobra. Wynagrodzenie to niska podstawa plus premia kwartalna. Premia zależna od oceny klientów, którzy średnio nas oceniają głównie przez niedziałający system. Na co nie mamy wpływu, ale musimy się z tego tłumaczyć. Ogólnie to dużo pracy, wynagrodzenie przeciętne, system bardzo słaby, zero wsparcia ze strony Ing. Liczba ludzi się nie podwoiła jak to piszą w ogłoszeniach, raczej skurczyła. Szczególnie źle jest w dziale Kadr.

Ona
@Ewa

Właśnie czekam na ich odpowiedź w sprawie zatrudnienia właśnie w dziale kadr, ale jestem lekko przerażona opinią, gdyż na rozmowie zostało to przedstawione w bardziej optymistycznej wersji.

@Ona

Jak się dostaniesz i popracujesz to się sama przekonasz. Wiem, że ciężko wierzyć w internetowe opinie. ☺️życzę powodzenia

@Ona

I co, zostałaś zatrudniona ? Jakie wrażenia ?

Czy w Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Podobno nie ale ja nie polecam tej firmy ….

@Nowy

Dlaczego?

B

Pracowałam w Blue Idea kilka lat. Atmosfera super, fajni ludzie. Nie mam nic do zarzucenia Szefostwu. Można wiele się nauczyć. Zarobki ok.

Zostaw merytoryczną opinię o Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Blue Idea Księgowość Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Blue Idea Księgowość Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Blue Idea Księgowość Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Blue Idea Księgowość Sp. z o.o.
3.5/5 Na podstawie 13 ocen.

Blue Idea Księgowość Sp. z o.o.