Opinie o Monini Polska Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Monini Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Monini Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Monini Polska Sp. z o.o. w Poznań

Hanna

Pracuję w firmie Monini Polska Sp z o.o. ponad 11 lat w dziale handlowym. Zaglądałam na gowork bardzo dawno temu i nie było żadnej opinii. Być może to zbieg okoliczności, że pojawiły się kiedy odeszły a raczej zostały zwolnione dwie osoby. Moja opinia: Pracy jest dużo i trzeba ją dobrze poukładać. Jeśli pracujesz to nie będziesz miał powodu do niezadowolenia. Nigdy nie byłam ograniczana w podejmowaniu decyzji, oczywiście takich, które są w widełkach mojego stanowiska. Zawsze byłam dobrze traktowana. Warto powiedzieć/napisać, że praca w Monini to też wzajemna lojalność. Jeśli nie jesteś leniem to w tej firmie możesz pracować do emerytury co zapewne się stanie w moim przypadku :) Nie ma szkoleń ale przecież można we własnym zakresie to sobie zorganizować. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo możliwości. Jestem po wielu szkoleniach sprzedażowych i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że teoria to jedno a praktyka drugie. Jedynym szkoleniem, które dało wiedzę i uświadomiło mi jak pracować było szkolenie NLP (Neurolingwistyczne programowanie umysłu) uczestniczyłam w nim prywatnie. Po przeczytaniu opinii (negatywnych) nie mogę się oprzeć aby tego nie skomentować. Wszyscy mamy prawo do wyrażania swoich poglądów bo zapewnia nam to Konstytucja ale gdzie przebiega granica do krytykowania ? Warto pamiętać, że pracownik również ma obowiązek dbania o dobro pracodawcy a nie tylko o własną d… Pozdrawiam i życzę wszystkim młodym ludziom, którzy rozpoczynają swoją karierę zawodową i tym którzy szukają stabilnej firmy takiego pracodawcy jak Monini.

Mate Nowy wpis
@Hanna

I co nadal masz taką dobrą opinię ??

Hanna Nowy wpis
@Mate

Oczywiście, nic się nie zmieniło. To, że rozstałam się z firmą nie zmieniło mojej opinii. Długo byłam za zwolnieniu lekarskim i nie mogłam już wrócić do pracy ze względu na mój stan zdrowia. Jeśli pytasz, to dobrze by było abyś się przedstawił bo tego wymaga kultura osobista :)

Dominika Nowy wpis

Pisaliście cos poniżej o nadchodzących zmianach w kierownictwie firmy. Faktycznie do tego doszło? Jeśli tak, to czy to zmiany na lepsze?

Karolina Nowy wpis

@ryby skąd takie informacje ?

ryby

Chyba szykują się zmiany w Monini. Ktoś z Kierownictwa ma polecieć. Ciekawe czy te zmiany coś zmienią w firmie?

Do ryby
@ryby

Zmiany to powinny zacząć się od Zarządu,który ma wiecznego focha na wszystkich i wszystko,bo kierownictwo mamy w porządku.

@Do ryby

Tak..."prezeska" powinna odejść już kilka lat temu jak namieszała w zespole i się prawie wszyscy się przez nią pozwalniali.

zadowolony pracownik

chyba nikt nikogo nie zmusi żeby pracował w firmie, która mu nie odpowiada? rynek pracy jest duży :) a jeśli komuś coś/ktoś przeszkadza to zawsze warto porozmawiać. Rozmowa (inaczej dialog) – wymiana myśli pomiędzy co najmniej dwiema osobami. Dialog należałoby rozpocząć od rozmowy z samym sobą, od uznania swoich wad, zalet, pogodzenia się z samym sobą i uznania własnych potrzeb. Dopiero potem można prowadzić dialog z innymi.

Zuza
@zadowolony pracownik

Firma dla średnio inteligentnych. Wszyscy ponadprzeciętni, jak dotychczas, sami odchodzą lub .... zostają zwolnieni. Taki standard.

zadowolony pracownik
@Zuza

uff no to masz szczęście, że sama odeszłaś i teraz spełniasz się zawodowo w firmie dla ponadprzeciętnych! Tylko pozazdrościć!

Byly pracownik
@Zuza

W samo sedno:)Niestety tak standard potwierdzam...choc mnie nie zwolniono...

Marketing Manager

niski poziom rozmowy, mam wrażenie, że osoby przeprowadzające rozmowę nie miały zielonego pojęcia o marketingu, poziom rekrutacji zatrzymał się na latach 90-tych. żadnych konkretów. Mam wrażenie, że rekrutujący nie rozumieli nawet pojęć marketingowych o których mówiłem. zrezygnowałem z dalszych etapów. Firma nie oferuje żadnej ścieżki rozwoju, wręcz wprost mówią, że nie inwestują w szkolenia, żadnych benefitów dla pracowników itp.

nie pamiętam, nic ważnego co by się wiązało z przyszłą pracą

Magalena Świderska

Czytam poniższe opinie i uważam, że są one w większości mocno przesadzone. Pracowałam w Monini w latach 2011-2016, w firmie tej zdobyłam solidne podstawy, a dzięki tej wiedzy i doświadczeniu mogę się teraz rozwijać w strukturach innej firmy. Ja miałam to szczęście, że pracowałam w bardzo fajnym zespole, firma wtedy powstała, wszyscy byli pełni entuzjazmu, pracowici i ambitni do bólu, a dobro firmy zawsze stawiali na pierwszym miejscu. Każdy robił wszystko, bez marudzenia, że coś wykracza poza ramy jego obowiązków. Firma jest mała, ale dzięki temu można zdobyć doświadczenie w różnych dziedzinach, wszyscy się świetnie znają, a w dużych korporacjach jesteś tylko trybikiem w maszynie. Co do szkoleń, rzeczywiście, nie było wtedy możliwości wysyłania pracowników na doszkalanie, co jest niewątpliwie ważne, ale ja miałam szansę przez ponad 5 lat uczyć od bardzo doświadczonej przełożonej i ta wiedza praktyczna jest dziś dla mnie dużo cenniejsza niż jakakolwiek teoria. Nie rozumiem, czemu w was ludzie tyle hejtu, dlaczego nie podpisujecie się własnym imieniem? Tylko jak tchórze ukrywacie się pod nickami, nie przypominam sobie w naszym 12 osobowym zespole żadnej Zuzy czy Bruna… przecież nie powinno się pluć do własnego gniazda!!! Dla niektórych z Was Monini to może szczyt waszych możliwości zawodowych, lepiej nie będziecie mieć w żadnej innej firmie, i zdajecie sobie z tego sprawę, stąd te pełne goryczy wpisy…ale dla innych z kolei, być może to szansa na dalszy rozwój i furtka na przyszłość. Jak Wam coś nie odpowiada, wystarczy zmienić pracę, ja tak zrobiłam, po co się męczyć, a swoje frustracje wylewać na tym lub innym forum? Rynek pracy ma się dobrze. Gwarantuję Wam, że nikt nikogo w Monini na siłę nie będzie trzymał. I darujcie sobie ten hejt, która się zaraz na mnie wyleje…oczywiście anonimowo..no bo jakżeby inaczej..

Agn

Nie ma szkoleń i brak jakiegokolwiek rozwoju

Agnieszka Wacławik
@Agn

Ja naprawdę nie rozumiem po co ktoś robi takie głupie rzeczy, że umieszcza kłamliwe wpisy i nie ma odwagi podpisać się swoim imieniem tylko sugeruje, że piszą to osoby pracujące w firmie. Mam tego dość i zdecydowanie przeciwstawiam się takiemu zachowaniu. Jestem jedyną Agnieszką w firmie i pracuje mi się tu bardzo dobrze. Ja się rozwijam, a jak ktoś ma z tym problem to na rynku jest wiele innych firm - nie ma obowiązku rozwijać się w Monini. Ogólnie uważam, że w firmie pracuje się wyjątkowo dobrze - atmosfera jest bardzo fajna, ludzie super, warunki pracy też bardzo dobre. Jak ktoś ma inne zdanie lub doświadczenia to chętnie podejmę dyskusję - tylko niech się ujawni, a nie dodaje co chwilę nowe, fałszywe wpisy, sugerując, że jest kimś innym.

@Agnieszka Wacławik

Nick absolutnie nie miał się podszywać pod nikogokolwiek..przyznaję niefortunny dobór liter..Ale przypadkowy..moją intencją było zwrócenie uwagi na to że firma nie oferuje pracownikom żadnej ścieżki rozwoju, nie ma funduszu socjalnego i innych benefitów.Nikt nikogo nie obraża wyrażeniem własnej obiektywnej opinii. Zamiast suto zakrapianych imprez można zorganizować od czasu do czasu jakieś szkolenie z korzyścią dla wszystkich pracowników. Przepraszam raz jeszcze że pomyślałaś że ktoś sugerował,że to Ty..

@Agnieszka Wacławik

Mój nick nie miał na celu podszywanie nie pod kogokolwiek..przyznaję dość niefortunny, ale zupełnie przypadkowy dobór liter....Chodziło mi tylko o zwrócenie uwagi, że firma nie inwestuje w pracowników, nie ma szkoleń, jakiegoś systemu motywacyjnego, żadnych, tak popularnych benefitów pozapłacowych typu opieka medyczna, multisport itp..Uważam, że zamiast kilku suto zakrapianych imprez można by zorganizować jakieś ciekawe szkolenie z korzyścią dla wszystkich. Przyznaję ludzie w większości super! Jeszcze raz przepraszam, że pomyślałaś że ktoś się pod Ciebie podszywa.

Lolo

Nie polecę tej firmy nawet najgorszemu wrogowi.Są inne, duuużo lepsze firmy.

@Lolo

A ja tak!!! Z czystym sumieniem polecę..każdemu, kto chce pracować w stabilnej firmie, w dobrej atmosferze, gdzie rozmawia się o problemach i docenia wysiłek i zaangażowanie!!!!!!

Mateusz

@lolo dlaczego? Co cię tam spotkało?

Barbara

Co przypadek to inny! Ja w 100% polecam staż w Monini, który był moją pierwsza zawodowa praktyką podjęta zaraz po studiach. Brałam aktywny udział w prowadzonych przez firmę projektach. Miałam okazję pracować w dziale marketingu, sprzedaży oraz logistyki dzięki czemu rozwinęłam się jako samodzielny specjalista co skutkowało przedłużeniem mojej umowy oraz zmianą formy współpracy. Ponadto, pracowałam w wykwalifikowanym i przyjaznym zespole który promuje i sprzedaje najlepsze oliwy na świecie!

@Barbara

To super, że firma Monini Polska Sp. z o.o. umożliwia swoim stażystom rozwój w firmie i oferuje stałą pracę w firmie. A jak oceniasz atmosferę panującą w miejscu pracy? Czy organizowane są imprezy integracyjne dla pracowników?

Barbara
@Gabriela

Gabriela jak już wcześniej pisałam przyjazny zespół tworzy fajną atmosferę, spotkania oraz imprezy integracyjne są organizowane dość często .

Gabi
@Barbara

Barbara to dlaczego już nie pracujesz? przepraszam jeśli to zbyt osobiste pytanie ale rozważam aplikowanie na stanowisko stażysty..jakie zarobki? jaki socjal czy jest opieka medyczna, multisport, bony na święta itp.? i czy rzeczywiście przedłużają umowę czy wymieniają na kolejnego stażystę?

@Barbara

To dobrze, że w Monini można liczyć na takie imprezy - dzięki nim jeszcze bardziej poprawiają się relacje między pracownikami. A co ze szkoleniami branżowymi? Firma zapewnia je Wam?

Ba
@Gabriela

Absolutnie nie.nie ma kompletnie żadnych szkoleń od 12 lat

@Ba

Dzięki, czyli widzę, że nie można liczyć na żadne szkolenia dodatkowe w tej firmie. A powiedz, może jest w Monini jakiś zachęcający system premiowania? Jak to wygląda?

Katarzyna

@Ba, Twoja wypowiedź jest bardzo ogólna i niewiele mówi o pracy w Monini Polska. Rozumiem, że byłeś stażystą w tej firmie. Ile czasu trwa taki staż i jaki był Twój zakres obowiązków? Gdybyś mógł coś powiedzieć na ten temat - byłoby super. Czy znajdą się na forum osoby, które aktualnie pracują w Monini Polska? Jak się Wam pracuje w tej firmie?

G..
@Katarzyna

Dopóki nie zmieni się sposób zarządzania firmą dopóty będzie taka rotacja jaka jest...tak to jest jak się nie rozumie że firmę tworzą ludzie...

@G..

O jakiej rotacji piszesz? Potrafisz podać liczbę osób która sama odeszła lub zostala zwolniona na przestrzeni blisko 10 lat działalności spółki?

@Senny

Rozumiem, że nie zgadzasz się z użytkownikiem @G.. piszącym o sporej rotacji w firmie. Jak współpraca z Monini Polska wygląda z Twojej perspektywy? Jesteś zadowolony z pracy w tym miejscu? Ciekawi mnie, jakie jest Twoje zdanie - zachęcam do wyrażenia go na forum.

robak

to było ok 11 osób

@robak

11 osób w Firmie Handlowej na przestrzeni blisko 10 lat to dużo?

@Katarzyna

Nie, w Monini nie ma dużej rotacji. Jeśli ktoś pracował wcześniej np. w Państwowej Firmie to może stąd te porównania. W większości Firm Handlowych które znam, rotacja jest dużo wieksza. Ale oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii na podstawie swoich wcześniejszych doświadczeń zawodowych.

robak
@Senny

To jest firma zatrudniająca 12 osób. Pierwsze 8lat nie było wcale rotacji, odpowiadając na Twoje pytanie, tak to duża rotacja 11osób w ciągu dwóch lat.zwlaszcza że byli ludzie którzy przychodzili na pół roku i uciekali.

@robak

Najwyraźniej Twoja wiedza na temat Monini sprowadza się do ilości zatrudnionych osób, co jest rzeczywiście prawdą - 12 osób. Pozostała część dotycząca braku rotacji przez 8 lat czy też osób które po pół roku uciekały to po prostu nieprawda. Szkoda czasu na takie dyskusje. Pozdrawiam i powodzenia na nowej drodze zawodowej.

@Senny

Po Twoich wypowiedziach wnoszę, że jesteś zatrudniony w Monini Polska - lub byłeś. Na jakim stanowisku pracujesz, lub pracowałeś w tym miejscu? Ciekawi mnie, jakie możesz podać informacje na temat firmy - może jesteś w stanie zestawić pozytywne i negatywne aspekty pracy w Monini Polska?

...
@Senny

A ja się z Tobą nie zgodzę.Prawdą jest że przez 8 lat rotacja była minimalna.zwolnili jedną osobę, która i tak chciała odejść. Po 8 latach coś w ludziach pękło i zaczęli odchodzić i było to niestety prawie całe biuro.Ci co powinni wiedzieć to wiedzą co było powodem ale to forum to nie miejsce na publiczne dyskusje na ten temat.

Wiktor

Interesuje mnie praca w firmie, może podpowiecie jaka atmosfera i zarobki?

bruno

szkoda czasu na tą firmę,w biurze totalny brak rozwoju, ciągłe spiski, a wszystko to wynika z tego, że ludzie po prostu nie mają nic do roboty i się nudzą, całe dnie w internecie spędzają to i wymyślają sobie różne historie żeby czas szybciej mijał. Totalny chaos, brak przepływu informacji między działami, brak osoby zarządzającej na miejscu, totalny bajzel...

@bruno

A co Twoim zdaniem jest przyczyną tej "nudy", o której piszesz? Czy w firmie zaszły ostatnio jakieś zmiany, w wyniku których jest po prostu mniej pracy? Ciekawi mnie, na jakim stanowisku pracowałeś, bądź też pracujesz w Monini Polska. Zachęcam Cię do podzielenia się z nami tymi wiadomościami.

Katarzyna

@G.., jest to bardzo słuszna uwaga i nie można odmówić jej prawdziwości. Jak sposób zarządzania firmą mógłby się zmienić według Ciebie - na jakie konkretnie rzeczy powinien być kładziony nacisk przez kadrę zarządzającą? Taka informacja pochodząca od pracownika firmy może dać wiele do myślenia.

Ba

nie polecam stażu w tej firmie!!!!

Katarzyna

@RS, czyli czas pracy jest elastyczny i w pełni ustawiany sobie przez pracownika? Najważniejsze jest, aby zrobić swoje, tak? Jeśli mógłbyś jeszcze napisać, jak wygląda kwestia wynagrodzenia w Monini Polska - byłoby super. Takie informacje są na pewno cenne dla innych użytkowników forum, chcących być może podjąć pracę w tym miejscu.

RS

Monini polska to praca dla ludzi, którzy cenią sobie swój prywatny czas, bo po pierwsze nikt nie kontroluje czasu pracy- pracowałem tam i wiem że dwa dni w zupełności wystarczą żeby ogarnąć swój region. Po drugie nie ma GPS-ów w autach więc nikt Ci nie zarzuci, że nie byleś u klienta tak jak to było wpisane w planie pracy. Masz czas na wszystko a jak nie robisz planów to nikt Cię i tak z pracy nie wyrzuci bo Zarząd i tak zapatrzony w tylko jedną osobę ;-) Dwa lata temu odeszło sporo osób, ale z biura...tak atmosfera była fatalna, ale w terenie jest luz blues. Nikt nikogo nie kontroluje..auto dobre, telefon - wszystko do użytku prywatnego a Włosi płacą i nawet nie mają pojęcia co tu się dzieje...tylko rozwoju niestety brak...

Katarzyna

@anonymous, sytuacja którą opisujesz nie brzmi zbyt dobrze. Czy ze strony pracowników były podejmowane jakieś kroki żeby ją zmienić? Czy uważasz że można wprowadzić w firmie zmiany które poprawiłyby warunki pracy? Czy któryś z użytkowników forum także pracuje w Monini Polska? Zachęcam Was do podzielenia się swoją opinią na temat tego pracodawcy!

Katarzyna

@anonim, rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Z Twojej wypowiedzi wynika, że firma raczej nie wysyła pracowników na na przykład dodatkowe szkolenia. A gdyby to pracownik sam wyszedł z taką inicjatywą? Jeśli ktoś z Was chciałby jeszcze coś dodać na temat pracy w Monini Polska - gorąco zachęcam.

@Katarzyna

nie ma szans na żadne szkolenia, zapomnij o jakimkolwiek rozwoju w ten firmie, jak wyjdziesz z inicjatywą to długo nie popracujesz

Katarzyna

@anonim, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Monini Polska. Długo już jesteś związany z tą firmą? Jakie widzicie plusy i minusy pracy w Monini Polska? Polecilibyście aplikować do pracy w tym miejscu osobom młodym, bez większego doświadczenia zawodowego?

@Katarzyna

o wiele za długo, plusów jakoś brak,poza tym,że nikt Cię nie kontroluje za bardzo w terenie więc pracujesz 3h dziennie max, reszta same minusy. polecam tylko dla ludzi zaraz po szkole/studiach jako pierwszą pracę, potem już zero rozwoju ...

Zostaw merytoryczną opinię o Monini Polska Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Monini Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Monini Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Monini Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Monini Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Monini Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Monini Polska Sp. z o.o.