O.S.M. Łowicz

Łowicz

O.S.M. Łowicz

Opinie o O.S.M. Łowicz

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Norman R

Jakie są przyczyny tak niskiej w porównaniu z dobrymi mleczarniami ceny mleka skupowego? Ten proceder radykalnie zaniżonej ceny trwa już drugi a właściwie 3-4 rok! Oparcie dużej części biznesu firmy na sprzedaży mleka przerzutowego oraz sprzedazy niskomarżowych produktów UHT , nie rokuje, że cena za mleko skupowe będzie w porównaniu z innymi mleczarniami przynajmniej przyzwoita. A raczej w nie należy się spodziewać że cena za mleko skupowe będzie zbliżac suę do cen płaconych przez uczciwie, dobre mleczarnie. Czyli hm.... Co robić? Czy są jacyś radni , którzy to rozumieją? I sa w stanie zmienić bieg zdarzen z drogi upadku na drogę stabiizacji a potem rozwoju?

Stefan

jak ci płaca za litr mleka mniej o około 45 groszy niż w dobrych uczciwych mleczarniach, to przy 10000 litórw tracisz miesiąc w miesiąc 4500 PLN!!!!!!!!!!!!!! To jest granda!!!! Ryki teraz płacą średnio ponad 1.65PLN za litr !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ryki Tiki
@Stefan 11.07.2018 13:43

Nie wiem komu płacą po 1,65 zł, 1,40 teraz u nas to dobrze mówię już z lipcową podwyżką 10 groszy

Mario

Mleczarni działa tak jak chcą rolnicy-dostawcy. Rada nadzorcza wybrana spośród delegatów. Delegaci wybrani na zebraniach przez dostawców. Zarząd wybrany przez radę. Pracownicy nie głosują. Pracownicy jeśli im się coś nie podoba, mogą sobie pracę zmienić, nikt ich na siłę nie trzyma a dostawcy mają to co wybrali. W czym PROBLEM? Jak mi się nie będzie podobać to poszukam pracy gdzie indziej. Dodam, że pracuje za 2 tyś. Żeby zaraz ktoś nie napisał że pewnie kilka tysięcy zarabiam i mi się podoba. Nie, wiele rzeczy mi się nie podoba ale nie zawsze da się tak jak byśmy chcieli.

Rty

Co się dzieje z tym forum? Czy to tylko u mnie wszystko jest wyczyszczone na biało?

Pracownik III

Ludzie! Odpuśćcie sobie. Za slabi jesteśmy aby cos zmienic na lepsze! Rolnikom nie przeszkadza drastycznie niska cena. A co my pracownicy mozemy? Chyba sie pociąć;(((

Matka Teresa
@Pracownik III 10.07.2018 21:30

To jest właśnie demokracja kiedy to zrozumiecie. Większości rolników ta cena odpowiada kiedy to w końcu zrozumiecie? Po co przywołujecie ile kto płaci? Naszym rolnikom ta cena wystarcza. Podobnie pracownikom większości ten rodzaj zarządzania odpowiada, a jak nie to trzeba szukać nowego pracodawcy.

Proste

Jezeli spoldzielnia placi kilkanascie do kilkudziesieciu groszy za litr mleka mniej, to po prostu rolnicy inwestują w beznadziejne zarzadzanie przez dany zarzad!!!!! To jes k.u..wa proste !!!!!!

Gut

jak sie oddalo przez 5 lat 2 mln litrow mleka. I jesli cena , na skutek zlego rzadzenua, jest nizsza od sredniej krajowej o 30 groszy , to znaczy ze sie traci przez te 5 lat aż 600 000 złotych!!!! Czyli rocznie aż 120 000 złotych!!!!! Nosz w mirde jeża!;((( . Panie Wałachowski , nie zostawiaj nas Pan z tym pasztetem samych!!!!!!!!!!

Rolnik Łódzkie

oddajcie nam nasze kilkaset milionów złotych!!!!

Nie bójcie się prawdy

ktoś komu prawda ciąży , chce to forum zbanować!

Stefan

ta władza musi byc oddana, aby uratować mleczarnie! POdajta się do dymisji wreszcie! POmyslcie o tysiącach spółdzielców i ich rodzinach!!!!!

d3

Będą chyba zmiany na szczytach władzy!

R+Z+R+S

NAjpierw Cie ignorują, potem się z Ciebie śmieją. A potem zały zarząd podaje się do dymisji. Rada powołuje kompetentnych , zaangażowanych , mądrych ludzi i spółdzielnia zostaje uratowana. AMen

Stanisław Sobierajski Łowicz

Drogi Rolniku-Spółdzielco. Mleczarnia kupuje od Ciebie mleko średnio za 1.35 PLN za litr po czym sprzedaje je w przerzucie za chyba 1.41 PLN za litr.... Czyli zarobek malusieńki! ...NO ALE ILE KOSZTUJE koszt transportu mleka z gospodarstw średnio? Plis ile kosztuje koszt transportu w przerzucie? Czyli ponad 40% mleka skupowego idzie w przerzut,gdzie zarobek jest albo minimalny na granicy błedu statystycznego albo go nima w ogóle. Więc gdzie tu jest sens i logika? Po co właściwie spółdzielnia z zarządem, kierownictwem, kadrami, pracownikami , kosztami ogólnymi, marketingu, handlu, sprzedaży, ochrony środowiska itd itd itd? Włos ( przynajmniej mi) jeży się na główie...:(((

Matematyka
@Stanisław Sobierajski Łowicz 09.07.2018 16:05

Gdyby liczyc do wyniku srednia krajową cene mleka skupowego to by by ła strata w wysokosci okolo -120 000 000 PLN. Czy to die komus podoba czy bie ale tak to wygląda!!!!

Dział Prawny O.S.M. Łowicz

Szanowni Państwo, Apelujemy o rozważne wyrażanie opinii dotyczących działalności firmy oraz jej pracowników. Osoby pomawiające firmę OSM Łowicz oraz konkretne osoby przedstawione w komentarzach powinny liczyć się z możliwymi sankcjami prawnymi i konsekwencjami wynikającymi z naruszenia 212 Paragrafu Kodeksu Karnego, czyli zniesławiania. Przypominamy jednocześnie, że forum to służy wyrażaniu opinii o firmie jako pracodawcy, a nie do krytykowania konkretnych osób.

Merik
@Dział Prawny O.S.M. Łowicz 05.07.2018 08:06

No dział prawny zamieścił wykładnię ,ale w przypadku pretensji w sprawach pracy i kodeksu pracy zawsze wskazuje się osobę jako reprezentanta Firmy .O czym nie napisał dział prawny .W przypadku sporów prawnych wskazanie samej Firmy nie jest wystarczające ,gdyż nieraz w przypadku naruszenia prawa pracy ,konsekwencją tego naruszenia są następujące po tym pretensje w prawie cywilnym jak przerwanie urlopu i koszty z tym związane .Jeszcze gorszym przypadkiem są sprawy mobbingu .To nie Firma mobbinguje ale konkretny człowiek .To tak gwoli przypomnienia .Oczywiście ,że konieczne jest posiadanie dowodów . Zasada jest prosta -w przypadku sporów prawnych zawsze wskazujemy osobę jako reprezentanta Firmy .Gdyż inaczej dalsze konsekwencje cywilne są bezzasadne .Trzeba o tym pamiętać .Pozdrawiam

co się dzieje

czemu forum nie zamieszcza moich wpisów

Nadzieja na przyszlosc
@co się dzieje 09.07.2018 16:19

Prosze sie nie denerwowac. Odejscie z zarzadu to jeszxze nie koniec swiata.

Ona i On

będzie zadanych kilka rozstrzygających pytań. Podobno jest pomysł , aby przez pewien czas zajmowac się tylko przerzutem, aż kierownictwu przyjda do głowy jakies fajne pomysły na zagospodarowanie mleka ( MOŁOKO! MILK! ). Do grudnia 2019 będzie się ograniczało koszty poprzez działalność li tylko przerzutową! Koszty jednostowe się obnizą! W inisterstwie już jest szykowana nagroda branżowa za ten ekonomicznie super-pomysł. I tylko rolników żal , że dalej będa inwestowac w te zabawy:((

dfdgdg

Dostęp do sprawozdań finansowych jest JAWNY. Link zawiera 5 plików. 4 pochodzą z KRS i są one publiczne dostępne dla każdego. Plik excel zawiera (przykładowe) porównanie innych mleczarni. Zapraszam do lektury! https://megawrzuta.pl/filesgroup/1bcc06a9cfdae2c579c1ea3e23dff797.html

Krzysztof R
@ekonomista Łódź 09.07.2018 10:50

Dzwonią do mnie znajomi i mówią, że różnica do średniej była chyba mniejsza....OK.,OK.,....Tyle tylko, że płacenie nawet średniej, przy tak dużej firmie z tradycjami, to jest żenada!!!! Jesli sobie uświadomimy, że działająca w tym samycm kraju, zatrudniająca POlaków, odbierająca mleko od polskich rolników, czyli działająca niemal w IDENTYCZNYCH warunkach Piatnica płaciła w zeszłym roku prawie 2 PLN za litr mleka! Ludzie! Ta różnica nie jest wynikiem jakichś działan magicznych! Jest wynikiem bardzo dobrego zarządzania, dobrego marketingu, dobrej jakości produktów, podążania za trendami konsumenckimi ( mleko w butelce z rączką, produkty ekologiczne, itd itd.!!!!!!. A tu mleko uht

Mec. Dietla

Kochani! Tu idzie jakas duza manipulacja przed jutrzejszą Komisją!!! Dokumenty wyciekly( ciekawe kto to opublikowal...,ciekawe....???) a w dokumentach nic o drastycznie niskiej cenie nleka szczegolnie w porownaniu z Mlekpolem i Piatnicą... Oj szykuje sie wielka afera !!!!!

Myślimy , myślimy!
@Myślimy , myślimy! 09.07.2018 10:55

poprawka: płaciliśmy od ok. 40 groszy do 65 groszy za litr mleka MNIEJ (!!!!!) niż tamte firmy. Żeby nie było wątpliwosći;)

Stasiek Z

Ludzie! Przecież jak by w tych materiałach dodać te 150 000 000 PLN , któ®e spółdzielnia "zaoszczędziła" NA ROLNIKACH, to wynik by był żenująco słaby. Tzn ja nawet nie wiem jakich słów użyć ,żeby opisac prawdziwy stan spółdzielni a jednoczesnie żeby mnie jakiś dział prawny do p.i.e.r.dla nie wsadził!:((((((((

Walery The End

Handlowe objawienie roku, dyrektor Walerjańczyk, opuszcza tonący okręt. Pozostała część zespołu "profesjonalistów" pana Jezierskiego również zwija żagle i szuka sobie roboty. Brawo chłopcy, wystarczyło wam 10 miesięcy, żeby doszczętnie rozp...handel i zrujnować firmę. Widocznie zabrakło wam przestrzeni....

Donald
@Ph 07.07.2018 19:42

I dlatego musi odejść.

Grupa Sochaczew

Tylko Pan Wałachowski może nas uratowac! Panie Janku do dzieła!!!!!

Adwokat diabolo

Wysoki Sądzie! Bede bronil tego zarzadu! Niska ( ponizej sredniej) cena za mleko po prostu pasuje rolnikom( a orzynajmnie delegato na walne i radnym ), wiec prosze sadu jaka niegospodarnosc? Skoro wlasciciele chcą takiego zarzadu to se mają. Logika nie ma tu nic do rzeczy! Nikt nikogo nie zmusi do lepszego zarzadzania! I tyle

Alladyn

Stefek Sochaczew

Wysoki Sadzie! Moze Sad cos zrobi zeby cena za mleko skupowe byla wyzsza? bo czemu w sierpcu i piatnicy maja az o tyle wyzsza cene niz my????!!! Moze im zabrac te 45 gr do litra i nam dodac?

anonymous

Powiedzcie mi proszę jak wygląda praca w działach marketingu i eksportu? Kierownicy spoko? Jak wygląda praca w tzw. Sochaczewie? Czy to prawda że niektórzy biorą nogi za pas?

Helenka

Apel do męża "tej" żony:Chłopie weź Ty i wpłyń na nią, żeby se odpuściła , ok? Zmiłuj się człowieku! PS Wysoki Sądzie! Nie pamiętam co i kogo miałem na mysli! Niestety!

S+R+T+N

PANIE WAŁACHOWSKI NIECH NAS PAN NIE ZOSTAWIA SAMYCH Z TYMI PROBLEMAMI! Kutno, Sochaczew, Łowicz, Torun i inne okolice czekaja na PAna ruch!

Grdy

NIE PODZIELICIE ROLNIKOW I PRACOWNIKÓW ! JESTESMY RAZEM! Nikt nas nie zastraszy!

d2
@Idb 06.07.2018 15:00

rolnicy to nie są chyba pracownicy ... Co na to "dział prawny"? Czy rolnicy i ich rodziny maja prawo tu wypisywac krytyczne opinie o zarządzie ? Czy 'morda w kubeł"?

Bron

konkurencja swoje robi jesli chodzi o ludzi ale ja slyszalem od jednego takiego uciekiniera jak tam u konkurencji jest... robie tu juz pare i lat i pare jeszcze zostane. i niech gadajom co chca. ja sie na zmiany nie szykuje, pieniadz to nie wszystko

Edek
@Bron 03.07.2018 15:50

W Rotr też do końca mówili że wszystko jest cacy. O co kama? I co wyszło? W takich przypadkach zasada działania jest taka sama wszyscy mówią że jest źle tylko zainteresowani udają że wszystko ok.

Heniek Sochaczew

Hahaha. To jest fajne: Jan Nowak 05.07.2018 09:34 @Dział Prawny O.S.M. Łowicz 05.07.2018 08:06 Szanowny "dziale prawny", a czy jak się zapytam: dlaczego cena płacona za mleko w skupie jest tak niska ( niższa sporo od średniej krajowej nawet!!!!) , to czy to jest pomówienie? A jak się zapytam czy zarząd wie dlaczego jest taka niska cena, czy zarząd jest świadomy PRZYCZYN , które skutkują taka niską ceną za mleko w skupie, to jest to pomówienie? A jesli zauważam , że PUBLICZNE wypowiedzi członków zarządu , świadczą , że zarzad nie zna tych przyczyn oraz nie wie jak naprawić tę sytuacje , to jest to pomówienie? itd itp z wyrazamy należnego szacunku Jan Nowak Ps. Od kilku dniu przeglądam to forum i musze nawet z pewnym zdziwieniem stwierdzić, że naprawde więcej , dużo więcej jest tu troski o wyprowadzenie firmy z fatalnej sytuacji niż osobistych ( jakże przecież naturalnych w zaistniałej sytuacji) przytyków czy obrażania.

Adwokat diabła
@pawel19 05.07.2018 17:54

To jest proste: SŁABIUTKIE ZARZĄDZANIE ODERWANE OD RZECZYWISTOŚCI I W SZCZEGÓLNOŚCI RYNKU(ÓW)! TEN SPOSÓB POSTEPOWANIA ( ODERWANIE OD RZECZYWISTOŚCI) TRWA W NAJLEPSZE NADAL. DLATEGO DZIWI OPIESZAŁOŚĆ RADY NADZORCZEJ W ZAKRESIE ZMIANY ZARZĄDU I PREZESA. NO ALE CO ROBIĆ? BYĆ MOŻE DECYZJA O DOPROWADZENIU DO BANKRUCTWA/PRZEJĘCIA JEST JUŻ DAWNO ODJĘTA I , ŻE TAK POWIEM, "PRZYKLEPANA".