Opinie o VERTRAPOL Sp. K. w Otrębusy

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy VERTRAPOL Sp. K.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w VERTRAPOL Sp. K. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VERTRAPOL Sp. K. w Otrębusy

Danuta

@Gerard, pracujesz na kontrakcie w Niemczech? Czy obowiązuje Cię umowa, w której masz zapewnione dodatki do wynagrodzenia? Jak wygląda sprawa z zakwaterowaniem na miejscu? Czy leży to w gesti pracodawcy? Jak długo trwają kontrakty na które wyjeżdżasz? Poleciłbyś tą pracę innym osobom, które szukają zatrudnienia?

Danuta

@SpeS, dziękuję za Twoja opinię, Gdybyś mógł napisać bardziej szczegółowo o tych plusach zatrudnienia użytkownicy forum, którzy szukają pracy byliby bardzo wdzięczni. Czy inni pracownicy którzy przebywają w Niemczech na kontrakcie mogliby zostawić swoje komentarze odnośnie warunków pracy, zatrudnienia i zakwaterowania? Jak się Wam pracuje i czy polecilibyście tą pracę inny? Zachęcam Was do dodawania opinii.

Gerard
@Danuta

Niemieckie prawo jest sprzyjające dla pracowników.

Danuta

@SpeS, czy ubezpieczenie zdrowotne można sobie wykupić? Wychodzi to chyba taniej i daje spokojną głowę, niż płacenie każdorazowo za lekarza i ewentualną hospitalizację? Pracujesz tam sezonowo, czy dłużej? Kalkuluje się przedłużyć pobyt i czy jest to możliwe ze względu na charakter pracy? Jesteś zadowolony z pracy, atmosfera jest przyjazna? Poleciłbyś innym osobom poszukującym zatrudnienia tego pracodawcę?

@Danuta

Można wykupić ubezpieczenie ale z tego co wiem musisz być zameldowana w DE. Ja przyjechałem na dłużej sezonowo jak dla mnie nie opłacałoby się. Ciężko powiedzieć czy bym polecił są plusy i minusy, na razie większość plusów więc pewnie tak. Atmosfera ok Niemcy bardzo mili.

ramon

Witam jestem zainteresowany pracą u nich podobno oni płacą od jakiegoś Colli Powie mi ktoś z pracowników obecnych lub byłych co to jest to Colli i czy łatwo wyrobić normę?

@ramon

Colli to każda zgrzewka, kartonik, czy skrzynka. Premie zaczynają się od 200 colli na godzinę. Czyli musisz przykładowo załadować 200 kartonów w ciągu godziny. Czasami masz dobre zamówienie innym razem złe, zależy od dnia i innych czynników. Trzeba się nauczyć układać te kartoniki jak w tetrisie, a na to trzeba dać sobie czas. Poza tym liczy się obeznanie na magazynie kondycja fizyczna itd. Są tacy którzy cały dzień chodzą i mają 260 colli na godzinę, a są tacy co biegają i mają ledwo 210. Kwestia farta. Praca nie dla każdego, bardzo monotonna. Trzeba mieć mocne nogi i plecy, bo cały czas schylanie chodzenie, skakanie itd.

raom
@SpeS

a powiedz mi łątwo wyrobić te 200 colii? a jeśli nie wyrobię 200 na godzinę to nie zapłacą mi tych 12 euro?

@raom

Nie zapłacą ci 12 euro. Stawka podstawowa to niemiecka stawka minimalna. Dla swieżaka na pewno ciężko. Zależy od zamówień tak jak mówiłem. Jeśli dostaniesz zamówienie gdzie masz w nim 250 Colli to łatwo zrobisz je w godzinę, jak nikt cię nie blokuje i nie robisz błędów w układaniu. Ale powiedzmy dostaniesz 4 zamówienia po 70 Colli, to będziesz robił je długo, bo liczy się też czas na odwiezienie zamówienia pod bramkę + ponowne ładowanie wózków i przekładek policz to razy 4 i tracisz na tym 15 minut. Wtedy jest ciężko i dla takiego swieżaka standardem będzie norma od 130-170, za to nie ma żadnej premii.

ramon
@SpeS

e to dzięki za info w takim razie jeżeli jest to robota za najniższą to nie mam zamiaru do nich jechać a więc pogłoski że normę ciężko wyrobić są jednak prawdziwe? Aha czyli jednym słowem kłamią w ogłoszeniach pisząc że 12 a nawet 15 tylko jest najniższa krajowa tak? a jak z mieszkaniem i ubezpieczeniem w krankenkasse?

@ramon

Ciężko wyrobić normę na początku, bo musisz nauczyć się układać palety itd. Musisz nauczyć się rozpoznawać wielkość i wysokość artykułów, co z czym się połączy tak jak w grze Tetris. Mieszkanie możesz sobie sam załatwić albo wziąć to co załatwia Vertrapol, z tym że wtedy nie masz meldunku. Ubezpieczenia nie masz niemieckiego, tylko polskie NFZ. Czyli tak jakbyś nie miał w ogóle chyba że masz EKUZ ale to działa tylko 2 miesiące. Zachorujesz to za lekarza płacisz sam. Nie jest tak kolorowo. Nie do końca kłamią, bo są się zarobić te 12-15 brutto tylko i wyłącznie jak pracujesz wszystkie niedziele 22 dni w miesiącu i robisz normę od 270-330. Jeśli chcesz pracować sezonowo nie uda ci się tego zrobić.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie VERTRAPOL Sp. K.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Pracownik magazynowy?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Danuta

@Spes, jesteś zadowolony z pracy i dobrze piszesz o firmie. Twoi poprzednicy maja podobne zdanie. Czy zakwaterowanie i wyżywienie jest wliczone w wynagrodzenie, czy musisz płacić za nie osobno? Z warunków mieszkaniowych i opiekującego się Tobą koordynatora jesteś zadowolony. Napisz coś więcej o samym zatrudnieniu. Ile godzin dziennie jest praca i czy możesz liczyć na zatrudnienie każdego dnia? Wszystkie informacje będą pomocne dla innych osób szukających pracy.

@Danuta

Wyżywienie w swoim zakresie zakwaterowanie też opłacam sam, więc to już kwestie osobiste, masz to na co się decydujesz. Mieszkanie jest ok pokoje max 2 osoby. Wyposażenie na miejscu. Z koordynatorami kontakt średni, czasem odbierają czasem nie. Praca zapewniona godziny stałe, jak chcesz możesz robić nadgodziny, często zostajemy 1-1,5 godziny dłużej. Częste przerwy w pracy, na palenie jedzenie czy toaletę. Dojazd we własnym zakresie. Największe minusy to brak ubezpieczenia i meldunku oraz niemożliwa norma do wyrobienia, ale na to trzeba sobie dać czas podobno...

Firma ma dobrą opinię, więc nie szukajcie dziury w całym!!!

komisjoner

jade od 02 lipca - warunki niezle, juz robilem w niemczech przez pare agencji - tutaj zarobki wyglondaja spoko w porownaniu z innymi.

janek

jak dla mnie agencja spoko - kasa sie zgadza, mieszkanie ok. polecam.

jurek

ja tam się z nimi zamierzam wybrac- kazda agencja ktorej oferty oglondalem ma gorsze komentarze - a tu - zarobki konkretne, mieszkanie ok, oferta spoko.

markus
@jurek

Ja tam też zamierzam po za tym oni mają dobre opinie ja tu bynajmniej złych nie widzę

jurek
@markus

markus może spotkamy sie na miejscu? kiedy planujesz jechac i gdzie? ja kolo 25 czerwca - okolice bremy

Pawel
@markus

Nie widzisz bo negatywne kasują

Interesant

Dzięki Filip za ostrzeżenie ale widzę nie ty jeden miałeś z nimi problem jak czytam o nich to mi się włos na głowie jeży dobrze że nie pojechałem ale a propos wierzę ci bo mój kolega tam był pod Magdeburgiem i wrócił zupełnie inny człowiek załamany psychicznie więcej zainwestował w wyjazd niż zarobić a robił cały miesiąc nie jego wina że chłopina nie wytrzymał wyzysku i oszukali go na wypłacie.Ale cóż jakie czasy takie agencje pracy

@Interesant

To może pomyliło mu się z inną agencją bo ja pojechałem i jest ok

Interesant
@anonymous

Ty faktycznie ale wtopa to była inna agencja tylko mi się nazwa pokićkała prosze admina o susuniecie mojego wczesniejszego komentarza to co pisałem nie tyczy się tej agencji

filip
@Interesant

ja nie chce przeklinac mój wcześniejszy wpis również był nie do konca szczery wrócił załamany nie z powodu pracy a nieszczęśliwej miłości co do wyzysku to wiecie to jest subiektywne dla jednego wyzyskiem będzie machanie łopatą a dla drugiego ni zależy co kto lubi nie bierzcie tego tak serio.A co do wypłaty to zarobił mniej bo pracował mniej ale o tym oczywiście mi nie powiedział! także ta agencja nie jest zła widzę że mają dobre opinie sam się zastanawiam czy nie zaaplikować bo trochę ciężko o wyższe stawki na rynku a to co pisałem wcześniej nie do końca było prawdą zresztą mój kolega lubi pofantazjować czasem więc interesancie nie bierz tego zbyt poważnie.

Wojtek

Podpowiedzcie jakie prace może mieć w swojej ofercie agencja?

nikola

fajna agencja fajne zarobki jest dobrze

Anka

A ja sie zastanawiam kto pisze te wszystkie negatywne komentarze w ostatnim czasie.... Wyjechalam ostatnio z chlopakiem do Magdeburga z Vertrapol - na miejscu spotkalismy pary które pracuja juz kilka dobrych miesiecy z firma- i powiem Wam jedno - cudow nie ma, ale wszystko sie zgadza z tym co mowione bylo przed wyjazdem - pokoje dwuosobowe w mieszkaniach 4 lub czasami 6 osobowych. Śmiać mi sie chce jak czytam te komentarze... i jedna wazna rzecz - za mieszkanie musimy sami placic - stad info o ściaganiu pieniedzy za mieszkanie to bzdury. Ps. I jeszcze info dla tych niezadowolonych , ktorzy zaraz napisza ze jestem podstawiona z ich firmy i tu pisze - na forum weszlam przez przypadek, bo moja kolezanka, ktora z chłopakiem chce wyjechac za granice i do mnie dzwonila z pytaniem jak my wyjechalismy i powiedziala ze chyba nie zdecyduje sie na aplikowanie do Vertapol bo maja niefajne opinie. Wiec moje zdanie jest takie - to stek bzdur, wyssanych z palca. Anka

Pan dzil
@Anka

tragedia trzymajcie się z daleka od tego syfu

herr
@Pan dzil

Daj Pan sobie spokój a ja słyszałem o nich zupełnie inne opinie to dobra i solidna agencja zresztą i tam każdy o tym wie wystarczy do nich napisac i już wiesz że Oni nie są źli

messie

spoko agencja nie jest tak źle

Anka

Zastanawia mnie ciągły nabór do tych samych magazynów. Rozbudowują hale czy taka rotacja? Bo chyba o szczycie sezonu w spożywce nie można mówić.

Anka

Dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie :)

Danuta

@Max, czy pracodawca zapewnił Ci dojazd do pracy lub też zwrócił koszta podróży? Rozumiem, że jesteś zadowolony z ogólnych warunków? Czy przed wyjazdem został Ci zaoferowany kurs językowy? @marek, czy firma zapewniła Ci zakwaterowanie? Jesteś zadowolony z warunków mieszkaniowych?

Max
@Danuta

Danuta, Ja dojeżdżałem sam, swoim autem z kolegą (podział kosztów). Na miejsce też we własnym zakresie. Ale wypłata taka, że naprawdę było warto. Wtedy kursów nie było ale słyszałem że teraz już są. Poza tym tam trzeba znać tylko liczebniki i komendy, które dają do nauczenia się wcześniej.

BORYS
@Danuta

@Danuta ja jestem zadowolony z warunków. Jak dla mnie jest super :) Ze wszystkiego się wywiązują :)

Danuta

Widzę, że część z Was rozważa wyjazd do Pracy wraz z firmą VERTRAPOL. Chciałam Was zapytać o to co jest napisane na stronie firmy w dziale ofert pracy: http://www.vertrapol.com/pl/oferty-pracy/praca-dla-magazynierow-dzial-delikatesy-wielelstede Czy faktycznie macie opiekę Koordynatora i jak wygląda współpraca z nim, w czym Wam pomaga?

misiek

a w okolice magdeburga ktoś sie wybiera? od poczatku czerwca?

Pawel
@misiek

hej, ja sie zastanwiam nad wyjazdem tam. daj jakis namiar na siebie.

Niedowiarek

Witam w ogloszeniu firmy Vertrapol stoi ze zarabia sie 14-16 godzinne brutto. Mam pytanie do jednego z prawcownikow czy te 14 E jest wpisana w umowe ? Bo z tego co sie orientuje to pracownicy EDEKI i REWE zarabiaja 13.20 E na godzinne. Moje kolejne pytanie do Panow wypowiadajacych sie nizej co oznacza praca na akord ? Czy znaczy to ze jest sie zatrudnionym na polskiej umowie delegacyjnej ? bez niemieckiego ubezpieczenie zdrowotnego ? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

Rysiek
@Niedowiarek

Umowe masz na najnizsza plus stawke za kazde zlecenie na sluchawkach, jestes na Polskiej umowie delegacyjnej.

Niedowiarek
@Rysiek

Dzieki. o to mi chodzilo :) Czyli to jest tak jak 5 lat temu w zaczynalem pod Personellem:) Rysiek powiedz mi jeszcze ile macie za kole ? stawka godzinowa / norme ? np 9,5 /300 =0,031 E ? Czy placa cos ekstra ?

Nilson
@Niedowiarek

Niedowiarek - ja pracuje kolo Hanoweru - mam za kole 0,061 - godzinowo wyrabiamy 250. miesiecznie da rade wyciagnac 8000 zl juz na reke.

spawacz

a jak ze spawaczami sprawa stoi? ja chcialbym od polowy maja wyjechac - mowlila mi babka ze jakoś tak beda wyjazdy. Ktoś wie cos wiecej?

michal
@spawacz

ja tez z nimi gadalem. bylbym chetny od poczatku czerwca, bo jestem na robocie w Hanowerze do polowy maja, jak cos to sie możemy zgadac

Zostaw merytoryczną opinię o VERTRAPOL Sp. K. - Otrębusy

• Jak się pracuje w VERTRAPOL Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy VERTRAPOL Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VERTRAPOL Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

VERTRAPOL Sp. K.