Opinie o Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowa Sól

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowa Sól

Czy mieszkańcy spółdzielni w końcu się obudzą i zainteresują się działalnością jedynie słusznego Prezesa Grenia, który zrobił się dzięki wybranej przez siebie Radzie Nadzorczej jednoosobowym Zarządem? Właśnie organizuje cichaczem Walnę Zgromadzenie i ma już ustalony skład Rady Nadzorczej, która mu wszystko przyklepie. On jest zainteresowany właśnie tym aby na zebranie przyszli jego protegowani

Renata
@Andrzej

Ech te spółdzielnie i wspólnoty wszędzie to samo, coś już wymyślił? Czy dopiero czekać trzeba na pierwsza niespodziankę i pokaz kreatywności?

!
@Andrzej

Jako doświadczony spółdzielca NSM całkowicie się zgadzam z pana opinią.Sytuacji tej sprzyja mała aktywność członków spółdzielni -jej współwłaścicieli .Frekwencja na zwykłym WZCZ oscyluje ok.1-2 % a na wyborczym jest wyższa -w momencie głosowania ludzie nie mieszczą się w sali a póżniej pozostaje garstka.Wsród zebranych w toku wyborów ludzi przeważali tzw.pełnomocnicy /ludzie nie związani ze spółdzielnia-nawet zamieszkani w innych miejscowościach/,pracownicy, członkowie rodziny starego i nowego prezesa oraz poplecznicy osób wybieranych a w istocie już wcześniej przez" wielką trójkę" nominowanych.Złoty trunek lał się hektolitrami , były wręczane prezenty wdzięczności i.t.p./niestety taka moja wypowiedż nie znalazła miejsca w protokóle/.Jeden z kandydatów miał ułatwione zadanie, bo bliska mu osoba miała dostęp do danych osobowych. Przy wyborach złamano jedno ze zdań & 20 statutu.Jedna z osób wybranych /podwładna p. Grenia/ nawet nie pofatygowała się przedstawić elektoratowi i póżniej miała wpływ na wybranie w/w na stanowisko prezesa.Obecna Rada Nadzorcza jest bardzo skoligacona zawodowo ,towarzysko z obecnym Zarządem w jednej osobie a za swoją spolegliwość i pozorowane działanie każdy jej członek obecnie inkasuje z naszych kieszeni miesięcznie 1500 zł a pani przewodnicząca-2100 zł.Ta rada zadbała aby Panu Prezesowi indeksować wynagrodzenie o stopień inflacji .Niezależnie od tego-chyba w podziękowaniu za działania P.Prezesa zmierzające do przedłużenia kadencji Rady/okazało się że nieskuteczne/ od marca b.r. podniosła pobory pana Bogusława o15 %.CZEGO JAK CZEGO NIE MOŻNA ODMÓWIĆ PANU PREZESOWI ZDOLNOŚCI STRATEGICZNYCH !!! ' nominowanych

!
@Andrzej

Jan Sieracki-bo dotknęła istotnych problemów i jest na czasie.

@Renata

Pani Renato- proszę zapoznać się z moją oceną zawartą w odpowiedzi panu Andrzejowi i proszę wziąć pod uwagę ,że każdy członek s-ni JEST JEJ WSPÓŁWŁAŚCIELEM !!!!!

@Andrzej

P.S. Witam. Panie Andrzeju .Prosimy o kontakt :jlkostrzewski@wp.pl lub j.sieracki@op.pl.POZDRAWIAMY.

@Andrzej

W nawiązaniu do tego tematu zachęcam do zapoznania się z publikacją p.t."Mieszkańcy oburzeni działaniem Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej" zawartej na str. 11 nr 19 Tygodnika Krąg z dnia 10 maja 2022 r..

Krzysztof
@Jan Sieracki

Możesz mniej więcej streścić co tam było napisane?

L x
@Krzysztof

Sprawdź sam jak cię to interesuje

@Krzysztof

Było tam napisane o manipulacjach Zarządu/czytaj -Pana Prezesa/ i spolegliwej mu Radzie Nadzorczej .POZDRAWIAM.

@Jan Sieracki

I czy inni ludzie jakkolwiek zareagowali na tę całą publikację?

@Natalia

O dziwo -jak w poprzednim wydaniu "Kręgu" napisał Pan Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Członków Spółdzielni Mieszkaniowych inni ludzie trwają w swoistym letargu i nie dostrzegają bądż z różnych przyczyn nie chcą dostrzegać mankamentów w działalności s-ni.Zebrani na W.Z.Cz.to w przewadze skaperowani" pełnomocnicy", którym obojętne są nasze sprawy. Natomiast Rada Nadzorcza wysoko wynagradzana /ok.2100 i ok.1500 zł.miesięcznie/ obecnie 7-osobowa /w przewadze wywodząca się ze środowiska Zarządu-Pana Prezesa Rada Nadzorcza nie przepracowuje się, zamiast reprezentować członków i sprawować funkcje kontrolne/&28 statutu/ dba o siebie i dobre samopoczucie 1-osobowego Zarządu.

@Andrzej

Po zakończeniu W.Z.Cz. okazuje się , że miał Pan rację .Mamy teraz Radę Nadzorczą nieco zrekonstruowaną, tzn wzmocnioną o ludzi wywodzących się ze środowiska jednoosobowego zarządu i stanowiącą rodzinną i koleżeńska kontynuację.W składzie tej rady zasiada dalej mąż pracownicy N.S..M. i rekordzista w ciężko "wypracowanych" głosach oddanych przez "pełnomocników" , którym zwykle są obojętne sprawy spółdzielni/osoba ta zapewne aspiruje do funkcji przewodniczącego/ .Biorąc po uwagę przewagę oświatowego pochodzenia wiekszości członków Rady /również Pana Prezesa/ śmiało tej Radzie można dopisać przymiotnik"Pedagogiczna".Teraz jednoosobowy Zarząd może spać spokojnie a zapewne Pan Prezes tej Radzie będzie zobowiązany i wdzięczny ,przy czym zapis &28 statutu pozostanie martwym.

Baska Nowy wpis
@Andrzej

Bo mi się nie podoba jak spoldzielnia nie liczy się z mieszkańcami i wycina trawę z każdego placu między blokami. Natomiast nie dba o ławki i piaskownice, które się rozlatują. Zostawcie trawę i chwasty bo są pożyteczne dla swiata i stworzonek, nie wycinajcie! Naprawcie ławki bo zbutwiałe mogą zagrażać dzieciom

Jaka jest kultura pracy w Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa?

Jan Sieracki Nowy wpis

Bardzo wysoka ,bo kierują ją ludzie natury bardzo wrażliwi i empatyczni przeważnie związani z oświatą.

Natalia Nowy wpis
@Jan Sieracki

Brzmi w porządku. A można poznać konkrety jak to właściwie wygląda?

Jan Sieracki Nowy wpis
@Natalia

Pani Natalio- proszę zapoznać się ze składem osobowym jednoosobowego ZARZĄDU I W PRZEWADZE PEDAGOGICZNEJ RADY NADZORCZEJ/ w praktyce nominowanej przez jej aktualnego pryncypała /, to PANI znajdzie odpowiedż na to pytanie.

Jan Sieracki

Z końcem ubiegłego tygodnia skończyły się wszystkie cz.W.Z.Cz. i wreszcie Zarząd/P.Prezes/ i nowa /w większości stara Rada Nadzorcza /może trochę odetchnąć! Wszystkie sprawy zostały załatwione po ich myślach .Najważniejsze , że została ustanowiona dalej bardzo spolegliwa w.w. Rada.W toku tych obrad w zasadzie nikt poza mną nie zakłócił spokoju tych organów.Przy życzliwości i pryncypialności P.Przewodniczącego III części W.Z.Cz.nie powiodły się próby" zamknięcia mi ust"- w konsekwencji tego mogłem się odnieś się do sprawozdań Rady Nadzorczej i Zarządu/P.Prezesa.Bazując na bardzo lakonicznych i niepełnych /niekiedy nie zawierających załączników/ , na wcześniejszej mojej korespondencji/od dnia 26.06.2020r./zawartej w tym serwisie/forum ,moich wpisach na "Spooted Nowa Sól" i wymianie w tradycyjnej formie mojej korespondencji z N.S.M.wykazałem iluzoryczne sprawowanie przez Radę nadzoru wymaganego zapisem &28 statutu i szczególne dbanie przez ten organ o interesy Prezesów -poprzedniego i obecnego a nie członków -współwłaścicieli S-ni oraz beztroskę Zarządu-P.Prezesa o zapewnienie odpowiednich warunków dla osób zamieszkałych w powierzonych mu zasobach/np.osób niepełnosprawnych /.Wskazałem także na niepokojącą a ukrywaną sytuację finansową spółdzielni i niebezpieczeństwa płynące ze spolegliwości Rady oraz nieograniczone sprawowanie władzy przez Pana Prezesa.Przedłożyłem również szereg propozycji usprawniających.Na moje dwukrotne wystąpienia trwające łącznie ok.45 min. nie uzyskałem od żadnego z w.w. organów żadnej odpowiedzi .Jedynie p.Radca Prawny próbowała mnie wyciszyć -podając, iż już na niektóre tematy otrzymałem odpowiedzi .Ja natomiast za zgodą Prezydium zebrania oświadczyłem , że te odpowiedzi w znacznym stopniu mijają się z prawdą a Rada Nadzorcza nie pofatygowała się zweryfikowania stanowisk Zarządu/P.Prezesa zawartych w tych odpowiedziach/n.p dotyczących utrudnień dla niepełnosprawnych i osób dowożących dzieci do placówek opiekuńczych oraz "ulotnienia się" prefabrykatów betonowych odzyskanych przy robotach drogowych/.Szczegóły moich wystąpień będą zapewne zawarte w dostępnym dla zalogowanych członków w stosownym protokóle na stronach internetowych N.S.M.

@Jan Sieracki

Bardzo się angażujesz w tym wątku. Też należysz do spółdzielni że tak walczysz z zarządem? Jesteś zatrudniony czy to wszystko to wolontariat?

@Marcin

Nie jestem zatrudniony w NSM , jestem jednym spośród wielu tysięcy jej członków/współwłaścicieli/. Znam wszelkie niuanse związane z jej działalnością .Nie walczę z Zarządem , tylko przedstawiam swoje opinie /do oceny przez pozostałych członków/ dotyczące mankamentów w wykonywaniu statutowych obowiązków przez Radę Nadzorczą oraz potknięć jednoosobowego ZARZĄDU w osobie PANA PREZESA .W obecnej sytuacji uważam ,że pozostali członkowie powinni się aktywniej włączyć we współdecydowanie o ważnych sprawach Spółdzielni .Jak dotąd pozostawili decydowanie w tym zakresie skaperowanym " pełnomocnikom" , którym na co dzień/poza wyborami wcześniej nominowanej Rady Nadzorczej /kolokwialnie ujmując zwisają sprawy Spółdzielni.Skutki tego możemy boleśnie odczuwać w przyszłości -tak jak się dzieje w innych spółdzielniach/o czym informują media/.

@Jan Sieracki

Tak się zastanawiam, bo skoro uważasz, że Twoje opinie są słuszne i mogłyby uratować sytuację to może warto uderzyć do nich z nimi wprost, bo nie wiem jak samo pisanie tu na forum może się na coś zdać

@Natalia

Moje opinie są oparte na sprawdzonych informacjach i przebogatym doświadczeniu oraz mają na celu przebudzenie członków ze swoistego letargu. Może więc TY sprecyzujesz jak to urzeczywistnić w realnej praktyce"..uderzyć do nich z nimi wprost..."POZDRAWIAM.

@Jan Sieracki

To dobrze, że uważasz, że takie właśnie są, ja tam niczego nie neguję. Tylko ciekawa jestem czy wzięliby na poważnie to wszystko co zostało tu napisane. Z nimi bezpośrednio faktycznie tak trudno jest złapać kontakt?

@Natalia

Pani Natalio .Uważam ,że gdyby Pani aktywniej włączyła się w życie naszej Spółdzielni m.in. poprzez udział w WZCz /bierze w nich udział ok.0,5-do 1.5 % uprawnionych/ to zapewne miała by Pani ugruntowane zdanie na temat trapiących Panią ocen i wątpliwości. POZDRAWIAM.

@Jan Sieracki

Nie ukrywam, że może mieć Pan rację. W takim razie jak zmobilizować jeszcze większą liczbę osób do udziału? Bo % jest mało zadowalający

JanSieracki

Poprawka do poprzedniego wpisu- w 7 linijce po"niepełnych" dopisuję-"protokółach z posiedzeń Rady Nadzorczej oraz Zarządu" Przepraszam za ominięcie tego brzmienia w poprzednim wpisie. poprawka

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Agent Nieruchomości
Wrocław
Tekton Capital Sp. z o.o.
logo firmy ADMINISTRATOR
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. nieruchomości
Maxon Nieruchomości Sp. z o.o.
logo firmy Portier - Dozorca
Bełchatów
PPHU Batis Sp. z o.o.
Iza

Widzę, że na tym forum jest już jedna zaangażowana osoba ;) A czy wypowie się jakiś pracownik spółdzielni? Jest to raczej spokojna, czy stresująca praca?

Jan Sieracki

Pytanie:Proszę podać powody , dla których nie opublikowano w na stronach internetowych N.S.M. powołanej w protokóle nr 12/2020 z posiedzenia Rady Nadzorczej odbytego w dniu 23.11.2020 r. podjętej jednomyślnie uchwały nr 43/2020 w sprawie warunków pracy i płacy Prezesa Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.Będę wdzięczny za udzielenie tej odpowiedzi -ufając ,iż będzie ona przekonująca i oparta na podstawach prawnych i zgodna z zasadami transparentności.

@Jan Sieracki

Każdy członek spółdzielni ma prawo otrzymać każdą uchwałę Rady Nadzorczej. Wystarczy wystąpić do Zarządu o nią, a w niej jest wynagrodzenie Prezesa

Jaki jest wkład kierownictwa Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Jan Sieracki

Z tego co się orientuję to praktycznie aktualnie kierownictwo spółdzielni jest wyrażnie jednoosobowe i jest nadzieja budowania dobrej atmosfery wśród pracowników.Twierdzę to na podstawie tego iż reprezentująca pracowników organizacja związkowa ma lidera rodzinnie i towarzysko związanego z obecnym kierownictwem .Ta organizacja też miała istotny wpływ na nominowanie obecnej Rady Nadzorczej .Wcześniej pisałem ,"że będzie się działo". POZDRAWIAM osobę zadającą to pytanie -WIĘC GŁOWA DO GÓRY.

Jan Sieracki

P.S. do mojego dzisiejszego wpisu z godż 17:21":Oczywiście korespondencję z dnia 05.07.2021 r. w myśl przypisanych kompetencji adresowałem również do Zarządu. Dotychczas nie otrzymałem odniesienia się do niej Rady Nadzorczej i jej Przewodniczącej ,które to podmioty mają statutowo przypisane obowiązki sprawowania nadzoru i kontroli nad Spółdzielnią .Myślę ,że można tym razem oczekiwać iż tym razem staną na wysokości zadania ???

Jan Sieracki

UWAGA CZŁONKOWIE NOWOSOLSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ !!W dniu 05.07.2021r mailem adresowanym do Rady Nadzorczej i jej przewodniczącej zwróciłem się kolejny raz o udzielenie pisemnej odpowiedzi na moje wpisy na tym forum/serwisie i na moją korespondencję elektroniczną /dotycząca m.in;pękania ścianek wiatrołapu , losu prefabrykatów betonowych odzyskanych w toku robót drogowych ,różnic rozwiązań technicznych mających na celu likwidację barier dla osób niepełnosprawnych /w toku robót drogowych przy bloku Matejki 20 oraz 26/,specyficznego składu botanicznego odtwarzanej zieleni osiedlowej i.t.d..Dzisiaj otrzymałem pismo Zarządu NS-18/1196/2021,w którym ani jednym słowem merytorycznie nie odniesiono się do przedstawianych problemów.W piśmie tym stwierdzono m.in. ,że "..Zarząd...nie będzie ustosunkowywał się do spraw poruszanych na forach internetowych.",..korespondencja z członkami....odbywać się powinna tradycyjnie, co jest zgodne z & 39 ust.3 Statutu.."/brzmiącym:"Oświadczenia pisemne skierowane do Spółdzielni , a złożone w jej lokalu lub jednemu z członków Zarządu albo pełnomocnikowi mają skutki prawne względem Spółdzielni..." Więc co ma piernik do wiatraka ??Dalej podano:"..wielu członków przesyła swoje wnioski i uwagi pocztą elektroniczną.Wszystkie one zostają rozpatrzone i załatwione " Jest to mijanie się z prawdą -ja w dalszym ciągu oczekuję na odniesienie się do moich wniosków i uwag wniesionych drogą elektroniczną !!

Jan Sieracki

Wprawdzie przekonałem się ,że włodarze naszej Spółdzielni chyba w ramach"szczególnej transparentności" nie chcą odnosić się do wpisów zawartych w tym serwisie/więc po co on istnieje??/ a nawet konkretnie zaadresowanej korespondencji elektronicznej.Mimo tego po raz n-ty pozwolę sobie na podzielenie się dalszymi swoimi spostrzeżeniami .Ostatnio odbyte przy "oszałamiającej " frekwencji WZCz podsumowujące ostatnie dwa lata zapewne zaspokoiło wszelkie oczekiwania -więc pora na zajęcie się sprawami z punktu widzenia władz S-ni mniej istotnymi .Otóż przy okazji prowadzenia przez miasto robót drogowych na Oś.Fredry zmienia się zieleń osiedla.Tam gdzie ją zniszczono, to usiłowano ją przywrócić i chyba to nazwano -wysiew mieszanki traw/rodz. graminea/.W efekcie mamy odrosty tej mieszanki wzbogacone chwastami zarówno ruderalnymi jak i segetalnymi oraz roślinami użytkowymi.Zapewne efekt tych prac będzie bardzo widoczny -gdy te rośliny wysypią nasiona!!Zachęcam do spacerku po tym terenie a przy okazji do zbadania sprawy dalszego losu odzyskanych w toku robót prefabrykatów betonowych -za które zapłacili spółdzielcy ze zwiększonego funduszu remontowego i oczywiście podjęcia stosownych działań.

Jan Sieracki

Cieszę się ,że mimo stanowiska Pani Przewodniczącej opisanego w moim wpisie z dnia 11.03.2021 r. istnieje nadal możliwość przedstawiania swoich spostrzeżeń .Dowiedziałem się z kręgu osób b. zbliżonych do najważniejszej persony w naszej spółdzielni iż moje wpisy są przez nią czytane i są traktowane jako moja strona internetowa /nastąpiło chyba przecenienie moich intencji /.Nadal uważam , że z uwagi na ograniczenia pandemiczne pomysł stworzenia płaszczyzny wyrażania przez członków NSM swoich spostrzeżeń jest wyjątkowo trafny i na czasie.W tym miejscu w nawiązaniu do mojego wpisu z dnia 16.04.2021 r. chcę serdecznie podziękować za doręczenie mi w dniu dzisiejszym rozliczenia CO za ubiegły okres rozliczeniowy a przy okazji zaznaczyć pozytywy wynikające z " nowych porządków " , tj.m.in.:wygaśnięcie kadencji jednego z członków Rady Nadzorczej , zlikwidowanie synekury związanej z administrowaniem zasobami w Nowym Miasteczku , likwidacja ryczałtów samochodowych dla członków Zarządu ,wprowadzenia ewidencji wyjść pracowników w godzinach pracy/uważam ,że jeszcze i obecnie wymaga to wzmożonej kontroli kierowniczej/ , zreorganizowanie procedury dostarczania korespondencji dla użytkowników lokali ,zmniejszenie wymiaru etatu /w stosunku jaki obowiązywał obecnego Pana Prezesa/ koordynatora -kierownika klubu i.t.d.

Jan Sieracki

Nowe porządki i rozdania personalne w NSM i minęła WIELKANOC a tu ani widu ani słychu o doręczeniu rozliczeń C.O.za co za ubiegły rok .Przedtem następowało to przed tym świętem .Co się stało ?Nagroda -premia za szczególne osiągnięcia p. b.Prezesa po wielu podejściach wreszcie przyznana.Jest zapowiedż realizacji programu wyborczego jednego z ważniejszych członków RADY NADZORCZEJ w sprawie budowy parkingu na Os.Konstytucji 3-go Maja /wraz z urządzeniami rekreacyjnymi dla ludzi i dla zwierząt/ na terenie nie będącym własnością Spółdzielni/.Zachodzi więc pytanie- kto za to zapłaci/miasto oferuje pokrycie tylko części kosztów/?A o z realizacją dalszych zapowiedzi -obietnic wyborczych tego PANA , jak np.przeniesienie kasy na parter ??Widać , że nowy duch wstąpił w gremia spółdzielcze, bo nawet jeden z członków Rady Nadzorczej /Pan T./zaproponował- bez większego echa obniżenie kosztów utrzymania tejże Rady/na razie diet/ Czekamy na dalsze propozycje -projekty stosownych uchwał na W.Z.Cz..ZOBACZYMY CO BĘDZIE DZIAŁO SIĘ DALEJ ??

Jan Sieracki

W dniu 1 lutego 2021 r. przesłałem korespondencję do Pani Przewodniczącej Rady Nadzorczej zawierającą propozycje zainteresowania Rady Nadzorczej wpisami na tym forum oraz zmierzające do obniżenia kosztów działalności spółdzielni i zwiększenia poczucia członków , że są współwłaścicielami NSM.W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedż ,z której wynika iż adresatka mojej korespondencji oraz Rada Nadzorcza nie ma zamiaru zajmować się wpisami na tym forum ! WIĘC PO CO ONO ISTNIEJE ????

Karol

Jak oceniacie obiekt w którym działa firma?

Jan Sieracki

Obecnie gmina miejska Nowa Sól realizuje przy bloku Ul. Matejki 20 roboty drogowe w trakcie ,których są niszczone sfinansowane ze środków członków NSM / zwiększono za ich zgodą obciążenia na fundusz remontowy/ utwardzone miejsca postojowe na rowery /roboty wykonano ok.1 roku temu/ i częściowo chodnik /wykonany ok.5 lat wcześniej/.Czy zarządzającym NSM i inwestorowi prowadzącemu obecnie te prace nasuwają się odpowiednie zdroworozsądkowe refleksje w tej sprawie ???

@Jan Sieracki

Panie Prezydencie , włodarze naszej spółdzielni /a szczególnie Panie nowy Prezesie/ ,spółdzielcy przyglądnijcie się dzisiaj na wspomnianym terenie jak wygląda ta sytuacja .Być może to co zobaczycie , nasuną się Wam stosowne wnioski zmierzające do jej zakwalifikowania jej nawet do karnej niegospodarności.Więc po raz wtóry zachęcam do stosownych refleksji.

Jan Sieracki

Widzę , że nikt z włodarzy N.S.M. nie ma ochoty odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytania .Więc proponuję , żeby materiały z tego forum objąć tematyką każdego posiedzenia Rady Nadzorczej /tak jak dekretacja nadesłanej korespondencji i sprawozdania z dyżurów/.

Katarzyna
@Jan Sieracki

Tak sobie myślę, że to chyba nie jest właściwie miejsce na rozstrzyganie tego typu spraw. Takie kwestie chyba powinny od razu być poruszone na posiedzeniu Rady Nadzorczej, o którym nadmieniasz. Dasz znać, jak już coś pójdzie do przodu w tej sprawie? Tak byłoby najlepiej.

@Katarzyna

Tylko co zrobić gdy dotychczas wybrana w sposób dziwny i wysoko wynagradzana oraz skoligacona Rada Nadzorcza chodziła na pasku Pana Prezesa .Jak już wcześniej wielokrotnie wskazywałem wymagana by była większa aktywność dużego grona członków spółdzielni.

Jan Sieracki

Opinia-pytania do Rady Nadzorczej i Zarządu : Czy w obliczu przewidywanego znacznego -niezależnego od spółdzielni-wzrostu obciążeń z tytułu użytkowania lokali i restrykcji związanych z pandemią podjęto jakieś działania zmierzające do racjonalizacji i oszczędności kosztów działalności N.S.M., t.j.np.dotyczące:wynagrodzeń Rady Nadzorczej /ograniczenie jej działalności tylko da zdalnego funkcjonowania//,opłacania prezesa-elekta ,kierownika koordynatora klubu,z-cy dyrektora szkoły/działalność klubu została zawieszona a trudno sobie jej wyobrazić w warunkach zdalnych/ i.t.p. ?Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

@Jan Sieracki

A gdzie jest księgowy, odpowiedzialny za finanse, co robił do tej pory?

Jan Sieracki

GRATULUJĘ PANU BOGUSŁAWOWI GRENIOWI I JEGO RODZINIE BŁYSKOTLIWEJ KARIERY W STRUKTURACH SPÓŁDZIELNI. OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!Kto by o tym pomyślał . ?? Być może te pomysły powstają w grupie konserwacyjno-remontowej !!A czy obecny V-ce Prezes utrzyma się na stanowisku i kto ewentualnie ma ochotę go zastąpić ? Chyba konieczna będzie korekta składu osobowego kompetentnej,zapracowanej i dobrze opłacanej Rady Nadzorczej?W razie takiej potrzeby można chyba liczyć na skaperowanych "PEŁNOMOCNIKÓW"/którzy jak się okazało nie muszą być członkami NSM ani mieć jakikolwiek związek prawny z tą spółdzielnią/.A co będzie z klubem NSM , który na początku swojej kariery spółdzielczej w/w PAN BOGUSŁAW chciał zlikwidować ?

Dobre pytania

Jan Sieracki

Dotyczy dostarczonego do członków pisma z dnia 24.09.2020 r. w sprawie podwyższenia opłaty eksploatacyjnej/ uchwała Rady Nadzorczej nr 31/2020 z dnia 21.09.2020 r/.W drugim akapicie uzasadnienia do tego pisma słusznie podano ,że" nastąpił.. znaczny spadek przychodów...ze sprzedaży nieruchomości.."Przewidywałem to już zacznie wcześniej ,o czym mówiłem na forach statutowych Spółdzielni i dawałem wyraz w publikacjach prasowych.-np.p/t "Zjadają własny ogon"W tym uzasadnieniu nie wspomina się o skutkach niefrasobliwej polityki wybranej w dziwny sposób i spolegliwej PANU PREZESOWI RADY NADZORCZEJ polegającej na wymykającej się z pod zdroworozsądkowej kontroli wzrostu kosztów osobowych /jak np. przywrócenie premiowania Zarządu i wysokości oraz zasad nagród jubileuszowych i odpraw emerytalno-rentowych/.Również nie wspomniano o wzroście kosztów utrzymania 11-toosobowej Rady Nadzorczej , gdy można zainkasować miesięcznie na jedną osobę nawet ok.2000 zł/.Do tego również przyczyniła się "dobra zmiana" podnosząc wysokość najniższego wynagrodzenia -będącego wyznacznikiem wskażnikowego wynagrodzenia członków Rady /. WIĘC DRODZY WSPÓŁWŁAŚCICIELE SPÓŁDZIELNI -CZŁONKOWIE OBUDŻCIE SIĘ PÓKI NIE BĘDZIE ZA PÓZNO. rady

niezależny
@Jan Sieracki

Nie jest miło słuchać narzekania kogoś, kto będąc nie raz w Radzie Nadzorczej NSM pobierał bez szemrania należne diety. Kto pracując zawodowo pobierał należne nagrody jubileuszowe i odprawy emerytalne. Ciśnie się w tym przypadku powiedzenie: "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

Klient
@Jan Sieracki

Dzień dobry, Panie Janie, proszę o kontakt w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółdzielni pod parabasns@gmail.com.

Mieszkaniec
@Klient

Myślę, że to najwyższy czas aby ktośw końcu poruszył temat nieprawidłowości w Nowosolskej spółdzilelni mieszkaniowej!

@Klient

Dobry wieczór .Przepraszam , dopiero teraz dostrzegłem PANA korespondencję.Nieprawidłowościami w funkcjonowaniu NSM oprócz mnie jest zainteresowany pan red.Mariusz Pojnar z "Kręgu"-m.pojnar@tygodnikkrag.pl. ,tel.502 433 019.Niezależnie od tego może się PAN kontaktować ze mną-to sobie wymienimy poglądy w przedmiotowej sprawie .POZDRAWIAM.

@niezależny

Dziękuję za zapewne "głębokie i niezależne przemyślenia" i mam nadzieję iż Pan "niezależny" będzie w pełni usatysfakcjonowany poczynaniami w sposób niebywały wybranej głównie głosami "pełnomocników"/np. osób nie mających żadnych prawnych związków ze spółdzielnią -t.j.. dziewczynek z Bytomia Odrz., Bobrownik ,osób zamieszkałych na ul. Konopnickiej ,domków niespółdzielczych z ul. Matejki a także pociotków ważnych osób nigdy nie interesujących się sprawami N.S.M. , którzy po akcie oddania głosów na osoby wcześniej nominowane przez odpowiednie gremium w dużej części udały sie na ochłodę złocistym płynem.Mam nadzieję ,że PAN będzie również zadowolony z wyników obecnych roszad w organach spółdzielni.Ma więc PAN RACJĘ ,że "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia .SERDECZNIE POZDRAWIAM .DOBRANOC.

@Mieszkaniec

Drogi Mieszkańcu .Jak powszechnie wiadomo to my członkowie jesteśmy współwłaścielami Spółdzielni a także pracodawcami jej Zarządu .Wszelkie sprawy Spółdzielni rozstrzyga się na WALNYM ZGROMADZENIU CZŁONKÓW .Niestety nasza aktywność na tym polu jet raczej mizerna .Na poszczególnych częściach WZ /poza wyborczymi/ frekwencja uprawnionych członków waha się w granicach 1,o-2,0 .Więc nie ma co się dziwić , że jest jest.Nadmieniam ,że ostatnio zainteresował się tymi sprawami p.red. Mariusz Pojnar z Kręgu -tel.nr 502 433 019 , m.pojnar@tygodnikkrag.pl .MILE POZDRAWIAM.

@Mieszkaniec

Dodaję , że właściwym adresatem pana w/w żali może okazać się mające siedzibę w Nowej Soli przy ul. Fredry 5B/27 Lubuskie Stowarzyszenie Obrony Praw Członków Spółdzielni Mieszkaniowych/ KRS 0000185626/.POZDRAWIAM.

Zostaw merytoryczną opinię o Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa - Nowa Sól

• Jak się pracuje w Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa?

Zobacz opinie na temat firmy Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa?

Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa
  • 1 Maja 16