Opinie o Cykoria S.A. w Wierzchosławice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Cykoria S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Cykoria S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cykoria S.A. w Wierzchosławice

Szukam pracy

Mam pytanie na jakie zarobki można liczyć w Cykoria Sa jestem absolwentem technikum mechanicznego. Szukam pierwszej pracy złożyłem CV ale brak odpowiedzi. Praktyki miałem w Toruniu obsługa i ustawianie maszyn pakujących. Poproszę o odpowiedź ile można zarobić na okresie próbnym a ile po umowie próbnej. Posiadam uprawnienia 15kv wózki widłowe.

Pioter
@Szukam pracy

Mechanicy poszukiwani musisz zadzwonić do kadr tam dostaniesz ofertę numer 523552000 możesz się umówić na rozmowę o pracę. Jeżeli chodzi o stawki to dowiesz się wszystkiego na rozmowie. Wiem że mechanicy są poszukiwani. A z twojego ogłoszenia widzę że masz wykształcenie i umiejętności w Cykoria zatrudniają nawet po gimnazjum więc masz szansę

@Szukam pracy

16 zł brutto na godzinę taką stawkę proponują

kadrowa

Bzdura, proszę nie wprowadzać w błąd. Informacje o stawkach dostępne są w dziale kadr.

Dział warzyw
@kadrowa

Ja mam na ostatnim aneksie do umowy 16 zł brutto do tego premia która i tak wchodzi w podstawę wypłaty.No i dopłata do brutta żeby wyrobić najniższą krajową.Za autobus 190 zł ubezpieczenie około 70 zł.Pracując w 4 brygadówce zarobisz w granicach 2450 zł netto.Ps.chyba że jesteś osadzonym to 6 kawałków chleba dostaniesz i kubek kawy zbożowej.Pozdrawiam przyszłego mechanika

@Dział warzyw

Potwierdzam na umówie mam 16 brutto.A na kwitku dopłata do brutta czyli najniższej krajowej.Zarobisz najniższą krajową

@Dział warzyw

Właśnie czytałem, że związki chcą żeby nowy sejm się zajął tym, żeby minimalną zrównali z zasadniczą i żeby nie można było odbijać nic z minimalnej w ramach premii itd. Ale powiedz to jak Wy w ogóle pracujecie za 2400 na rękę? Żadnego układu zbiorowego nie zaproponowaliście szefostwu? Żadnego zatrzymania produkcji?

P

A jak w Cykorii z sprawdzaniem chorobowego? Mam pytanie czy można chorować w jednym terminie z swoją dziewczyną? Czy ktoś to sprawdza

ZUS
@P

Można potwierdzam.Dziś wracają do pracy

PiP PiH
@ZUS

W związku z pytaniami pracowników fundusz socjalny wynosi 1662 zł w roku 2023 i to należy się każdemu pracownikowi. Jeżeli firma nie wypłaca waszych pieniędzy prosimy o kontakt w PIH i PIP wtedy przeprowadzimy kontrolę. Jeżeli pracodawca mówi że nie wypłaci należnych świadczeń to bardzo chętnie wyjaśnimy niejasności u każdego pracodawcy

Romek
@PiP PiH

To znaczy że każdy musi otrzymać tą kwotę? Dziękuję za informację na pewno zadzwonię i potwierdzę czy mam na koncie. PS to kwota brutto czy netto?

Ryży

To niech informatycy sprawdzą komputery bo jak inspekcja pracy policzy ile należy dać ciężko pracującym to możecie się zdziwić. Bo w Cykoria to chyba na liczydłach liczą socjal i wypłaty. Dziękujemy za numer do inspekcji pracy liczymy na pomoc

Inspekcja Pracy

Zarówno dobór słownictwa jak i bulwersujące groźby świadczą o autorze tego komentarza. Wspomniane nadużycia pracownika bezdyskusyjnie podlegają ukaraniu, co miało zresztą miejsce. Jednak warto pamiętać również o tym, że nawet taki agresyny komentarz, jest już przesłanką do naruszenia czyjejś godności i wolności. (KK Art. 190a. § 1.) Środowisko pracowników i osób zarządzających jest doszczętnie zdehumanizowane, co jest wynikiem zaniedbań od dekad. Do zobaczenia.

Hostel

Pokoje tanie czyste z lazienką 35 zł

@Hostel

O jakie pokoje chodzi? nie wiem czy wątek mi się nie zgubił. Których stanowisk to dotyczy tak właściwe? Chodzi o nocleg przy zakładzie? Jest każdemu w teorii zapewniony?

@Hostel

Cześć, tu chodziło o delegacje jakieś może? była jakiś czas temu oferta dla elektryka ale o nich niczego w niej nie wyczytałem, ciekaw jestem zarobków z ewentualnego wyjazdu. Praca była opisana jako od 7 do 15 ale czy jakieś nadgodziny występują?

Czy kandydat na stanowisko ELEKTRYK (NR 2000) w firmie Cykoria S.A. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Leszno

Czy pracodawca Cykoria S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Antoni.

Zwracam się zprośbą może ktoś z władzy to odczyta.Córka Kasia naszego pracownika a teraz już emeryta Janusza Książkiewicza potrzebuje pilnej pomocy ,ma nowotwór barku który jest nierefundowany a musi mieć pilnie operacje.Pomyślałem może naszą firmą pomogłaby wspomóc Kasię w tak ważnej dla niej jak i dla rodziny chwili .Z całym szacunkiem dla zarządu firmy.Antoni.

Jagoda

Najlepsi i tak tam są mechanicy, mają gdzieś swoją pracę i wszystkie ich obowiązki spadają na kobiety które pakują paczki czyli tzw pakowaczki. (usunięte przez administratora)

Jagna
@Jagoda

A cos więcej napiszesz na ten temat? jeśli ktoś wypełnia czyjeś obowiązki to tak w sumie nie ma przełożonego, z którym można byłoby to skonsultować? O jaki zakres obowiązków chodzi i jak to wpływa na ogólne wyniki? Macie teraz jakieś normy?

W mieście Wierzchosławice można podjąć prację jako Pracownik Produkcji. Średnie zarobki na tym stanowisku to 8000 PLN. Co sądzicie o pracy w firmie Cykoria S.A.?

Czarna

Średnie zarobki 8000 zł chyba nie w tym zakładzie ,ktoś tu chyba został przekupiony aby dodać taką opinię.Mój mąż pracując w tym zakładzie najwięcej zarobił 2000zł i to mają być zarobki śmiech na sali.A kierownicy którzy siedzią w biurach i nic nie robią mają dużo więcej i jeszcze dopieprzają się do pracowników bo wiecznie im coś nie pasuje .Może ktoś wkońcu by się zajął ta firmą.

@Czarna

To ile godzin miesięcznie Twój mąz robił przy takich zarobkach?

Rozbawiony

8000zł? Chyba na kwartał.

160 godzin miesięcznie

@Karolina

@Karolina 160 godzin miesięcznie ale w porównaniu do innych zakładów to te zarobki tutaj to śmiech na sali

Bronek

Buhaha no jaja ....To fake? Chyba 800 PLN każdego miesiąca

@Bronek

A tak w ogóle to jeśli podstawa nie za ciekawa, to czy są chociaż jakieś premie u was? Jeśli tak to na jakiej zasadzie są przyznawane?

@Karolina

Premie ? Tam o premii można zapomnieć a jeśli już się dostanie to tak wszystko policzą że premia jest wliczona w wypłatę więc tak naprawdę jej nie ma.

@Czarna

No to faktycznie definicja premii niespełniona. Ale na jakiej zasadzie miałoby to być wliczone w podstawę niby? Faktycznie powyżej 2 tys się nie da?

@Marta

W tej firmie nie idzie wyrobić najniższej krajowej a co dopiero mówić o większym zarobku.Mój mąż po kilku latach pracy ma 13 zł brutto na umowie za godzinę i premie jak dostanie to wliczą do wypłaty żeby miał na kwitku najniższą.

Haha

Tyle to mają tylko ukrainki, co trzepią po 300 godzin i zostają ze zmiany na zmianę. Pragnę nadmienić Wierzchosławice to wioska nie miasto

@Marta

Premie to wygląda tak że na przyklad kazda zmiana dostaje sumę premii i kierownik musi to rozdzielić na mechaników i pracowników produkcyjnych ale jak to zazwyczaj bywa premie są nierówne podzielone i dostają więcej wazeliniarze lub pracownicy systemowi dla których nie przewidziano nie wiadomo czemu premii. Robiłam tam dużo lat i widziałam co tam się dzieje. Premia powinna być przyznana od wartości pracownika i wykonywania pracy a nie bo mogę z tą osobą siedzieć pić kawki i zająć się pierdołami mogę nawet nazwiska podać ale po co xd

Karola
@Kasia

Kto to są ci pracownicy systemowi? Chyba nie produkcja, skoro piszesz, że im premii nie przewidziano, a zmiana premię dostaje (tylko z podziałem jej nie teges)...

Mariola

Zgodnie z art. 212 Kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Jacenty
@Mariola

Ale znalazł się prawnik , zastraszacie nagminnie pracowników a kto ma jeszcze trochę odwagi i coś powie to straszycie go sądem lub wylatuje z pracy przykładów dziesiątki .Taka jest ta firma podobno rodzinna.

Jacenty
@Jacenty

Ostatnio odwołano dwóch członków Rady Nadzorczej tylko za to ,że spotkali się na piwie z byłym dyr. technicznym , powód rewelacyjny tylko do prasy. Chłopaki nad wyraz zasłużeni dla firmy i bardzo konkretni ,ponad 40 lat pracy wszyscy wiemy kto to. Odejście z nich z pewnością odbije się czkawką firmie. Ciekawe kto następny nie pasuje do tej rodzinnej spółki.

Prawda

Te (usunięte przez administratora)nawet już nie płacą w określonym terminie według umowy o pracę. Wypłaty miały być do 8 dnia każdego miesiąca, oczywiście pieniędzy nie ma. Jakby tego było mało obniżyli talony na Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne z 600 zł na 200. Oczywiście cała praca na 3 zmiany za minimalną krajową. Unikać tego (usunięte przez administratora) bo nie dość że stoi w środku pola to jeszcze samemu trzeba płacić za bilety autobusowe. Czas najwyższy zakopać i zaorać to gufno prywaciarskie

Jarek
@Prawda

Wyplata byla zawsze 8 ale w papierach masz ze ma byc wyolacona do 10 kazdego miesiaca. Chcesz podyskutiwac to idz do kierownictwa.

@Prawda

I dobrze. Tam pracują sami alkoholicy i z miasta ludzie bez perspektyw którzy do innej pracy w mieście się nie nadają tylko umiecie płakać albo wypłata mała a to nie pasuje jak nie pasuje szukajcie innej pracy chyba naprawdę do czego innego się nie nadajecie tylko do zasuwania w cykorii.

Czy w Cykoria S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

Teresa

Szukają teraz inspektora BHP, zrozumiałam, że może to być technik, bo wymagają wykształcenia średniego zawodowego. Mam pytanie, czy zapowiadana w ofercie stawka 3,600 jest to gwarantowana podstawa? Owszem, to prawie tyle, co minimalna krajowa, czyli powinna być gwarantowana. Ale tutaj czytałam, że pracownicy produkcji mogą nie dostać całej minimalnej, bo część jest wpisana jako premia. Nie wiem, czy to dotyczy też inspektora.

Kieras

Cykoria SA.to prywatne przedsiębiorstwo z socjalistycznym sposobem zarządzania i rażącym łamaniem kodeksu pracy.Głęboko współczuję ludziom ,ktorzy wpadli w wir pracy tam nie majac nadzieji na znalezenie czegoś lepszego.Praca ciężka , wyciąg pensji z groteskowymi premiami ,ktore nie są dodatkowymi środkami pienieżnymi ponad minimalne wynagrodzenie a uwaga!- stanowią jego całość.Zmarnowałem aż pół roku pracując tam i kiedy przedstawiono mi umowę na 3 lata z którą wiązałem jakąś stabilność-po tygodniu od jej zawarcia przedstawiono mi wypowiedzenie ,bez wskazania uzasadnienia:).Musiałem iść osobiście do kierownika aby mi wyjaśnił powód zwolnienia.Fatalny system zarządzania z widocznym ,rażącym kolesiostwem ;już abstrahując od BHP i higieny pracy.To wg mojej opinii nie jest dobry kierunek do kariery zawodowej,do nikogo chyba sezonowo dla młodzieży, aby nauczyła się realiów pracy w Polsce.

iksde
@Kieras

Żeby mówić o jakimkolwiek sposobie zarządzania to najpierw trzeba by je znać. W tej firmie nigdy nie było, nie ma i nie zapowiada się, żeby był jakikolwiek system zarządzania. Życie z dnia na dzień z nadzieją, że samo się będzie jakoś kulać. Podejście rodem z lat 70-80 tylko wtedy konkurencja była w tym samym miejscu - a dziś nie jest. Ale jeśli kierasowi 8go się wpływ zgadza to co się będzie narażać wyższej kadrze zarządzającej skoro oni nie chcą o rozwoju słuchać?

Moj maz zostal zwolniony po 30 latach pracy w cykorii bez wypowiedzenia tylko dlatego ze zachorowal na raka .W kwietniu mialby 30 lecie nie ma nie dostal talonu na swieta bo nie jest pracownikiem zwlnienie przysłali mu poczta .Panie Prezesie chciałam zapytac czy tak sie traktuje pracownikow .Jak smieci .Prosze mi powiedziec co my teraz mamy zrobic maz ma raka pecherza a ja raka piersi fajnie co?

Dominik
@Anna

Wszedzie gdzie Pani moze isc tam pani pojdzie. Odrazu do sądu, sadu pracy, inspekcji pracy do gazety lub nawet do tekewizji oni lubia sie takimi sprawami zajmowac.

Pati

Może telewizja pomoże

No one
@Anna

Tam jest cyrk ! Tylko te (usunięte przez administratora) ,które dobrały się do władzy rządzą! Dyrektor techbiczny i zarządzający mają nadany tytuł dyrektora a w gruncie rzeczy nie robią nic poza przychlnej wpłaty na konto

No one
@Anna

Pan Prezes dalej (usunięte przez administratora) robi niżeli widzi ! To namacalny mason , który widzi potęgę licz na koncie niżeli pojąć człowieka....człowieka chętnego i otwartego do pracy . Globalistą trzeba się urodzić Panie TY ze wsi ,,pseudo prezes,,

Samanta
@No one

wszezdie jest ciezko, nie tylko w cykorii. gdyby siedzieli na (usunięte przez administratora) to tej firmy by juz dawno nie bylo. pracowalam w cykorii ale poszlam do firmy w ktorej mialo byc lepiej - i co? firmy juz nie ma bo padla przez niewydarzone kierownictwo. ciezscie sie tym co macie i ze wyplata jest zawsze na czas a jak wam tak zle to miejcie odwage powiedziec to w oczy a nie wszyscy odwazni bo anonimowi.

Marian
@Samanta

Skoro było tak dobrze to dlaczego pani odeszła? Która to firma upadła?

Moniuszko

Skoro usunięty komentarz został to poprawkę trzeba strzelić w ten przedświąteczny dzień. Kolejne święta i znowu po 200zl rzucone na odczepne. Zapewne Pani z controllingu E.K. miała duży wpływ na wysokość talonów;) I na zgłoszenie komentarza do usunięcia bo prawda boli :D Trzeba podziękować poczciwej dobrej duszyczce za talony H.D. A tak poważnie Pani E.. trzeba podziękować za profesjonalne doradztwo w zmniejszeniu talonów dla pracowników.

Mickiewicz

Mało kto wie ze miłościwy prezes obchodzil niedawno 30 lecie pracy pewnie z pieniedzy socjalnych wyprawil impreze nad stawkiem i premia wplynela na jego konto

Czy zarobki w firmie Cykoria S.A. są Waszym zdaniem satysfakcjonujące? Co powiecie o warunkach zatrudnienia?

Blabla

Warunki do (usunięte przez administratora) płaca do (usunięte przez administratora) Tylko tyle co państwo da. Najniższa krajowa z dopłatą do brutto mimo pełnego wymiaru pracy. "Podwyżka" w tym roku z 12 na 14,- brutto na godzinę. Chcąc robić nadgodziny mamy 28,- gdzie w innych zakładach przy zarobkach 22.80 jest 45.60 za nadgodziny. Kto młody niech w ogóle nie przychodzi a kto starszy niech szuka czegoś normalnego

Teresa
@Blabla

Wiesz co, super, że podajesz stawki, ale ja nie do końca rozumiem. Co to znaczy, ile państwo da? Państwo nie daje firmom pieniędzy na wypłaty pracowników, a Cykoria nie jest państwową firmą. I co to za kwota te 28? To stawka za 1 zrobioną nadgodzinę? Chodzi Ci o 14 zł brutto razy 2?

maisterk

A co reszta pracowników na to, że nie będzie w tym roku ani paczek dla dzieciaków, ani pieniędzy z socjalu na świeta? Niektórzy ważni to do Niemiec sobie jadą za te pieniądze, a ty siedź cicho robaku...

Błogosławiony
@maisterk

Niestety z tymi pieniążkami na święta to racja. Ale jak jest możliwość wydymania pracowników to dlaczego nie? Oni sobie coś tam zrobią dla swoich i zwykła pakowacza, magazynier i inni tego typu ludzie zostaną bez niczego. Zawsze parę groszy na święta było bo z wypłaty takiej marnej to ludzie ledwo od 1-30 żyją.

lipa
@maisterk

w tamtym roku social 600 a teraz miało ni być ale jednak jest. 200-300 zł. ochłapy dla pracownika aby tylko było cicho... Niby dobre i to ale jak dwie osoby pracują z jednej rodziny to rok temu mieli dodatkowe 1200 a teraz 600. statek tonie a na górze bal trwa...

Wesoły

Powiem wszystkim pracownikom którzy jeszcze pracują w tym zakładzie, współczuję wam kadra kierownicz jest do (usunięte przez administratora)..... Pieniądze sobie tyko rozdają, Przecież mało kto wie że młody prezes pojechał na wakacje z całą rodziną do Afryki

majster

niejaka Ewa K jak odeszła z interlightu to pracownicy dali na mszę ze pozbyli sie chwasta a teraz w cykorii się wykazuje

Zostaw merytoryczną opinię o Cykoria S.A. - Wierzchosławice

• Jak się pracuje w Cykoria S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Cykoria S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cykoria S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 17 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cykoria S.A.
3.6/5 Na podstawie 352 ocen.
  • 15
    88-140 Wierzchosławice