Opinie o EXTRAL Sp. z o.o. w Żory

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy EXTRAL Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie EXTRAL Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EXTRAL Sp. z o.o. w Żory

Jopl

Nie widzę sensu w testach pracowników.

nkas

nieszanowanie pracownika i nie przestrzeganie podstawowych praw pracowniczych !

Max

Wy tam na górze zastanówcie się dlaczego macie tyle osób na zwolnieniu lekarskim. Praca ciężka, brak premii, zabieranie wszystkiego co możecie zabrać ( nawet dostępu do pryszniców)tak szanuje się pracownika w extralu. Po co dać premie dobremu pracownikowi, pomimo dużych zysków już drugi rok z kolei, lepiej jeszcze zabrać zamiast wynagrodzić pracownika, który mogły być na zwolnieniu, a pracuje i naraża siebie i bliskich. Teraz każdy może iść na l4 bo nic nie traci, a bynajmniej nie pracuje tam gdzie ukrywa się chorych na koronowirusa.

Jola Rutowicx
@Max

E Max Kolanko a ty robisz w księgowości, że wiesz jakie zyski ma firma? Chcę Ci uświadomic dwie rzeczy. Po pierwsze to w każdej firmie w okolicy były przypadki, że ktoś z czymś tam pracował normalnie. Nie tylko w extralu. Po drugie "bynajmniej" to nie to samo co "przynajmniej". Nie zgrywaj pseudointeligenta tylko rób i nie narzekaj, bo czasy są do doopy a zawsze możesz dostać wypowiedzenie. Na sucharki też trzeba miec kase. No.

Marcin Nejman
@Jola Rutowicx

Nie strasz wypowiedzeniami bo nie ma już kogo zwalniać. Extral jedzie na picu. Została garstka starych, dobrze wyszkolonych, rzetelnych pracowników, którzy walczą z ostrym cieniem mgły + grupa figurantów. Czar prysnął.

Jola Rutowicx
@Marcin Nejman

Marcin ty się lepiej pakuj na obrone częstochowy bo nadciągają lewackie hordy. Wszyscy na pozycje

matthew23
@Jola Rutowicx

"Jolka jolka, czy pamiętasz? nie pamiętasz boś naćpana" że zyski firmy można sobie sprawdzić w KRS.

Najlepsze nogi w Adient
@Marcin Nejman

Hmm to zupełnie jak u nas w Adient ???????? a zastanawiałem się czy po trzynastu latach nie zmienić pracodawcy bo widzę że się firma fest rozbudowuje ???????? ale z opinii jakie tu czytam chyba nie warto ????????

ikx
@Jola Rutowicx

na extralu swiat sie nie konczy

Franciszek Wojtyn

Uwaga! Wymuszają testy na pracownikach (podrzucają kwitek, że to dobrowolne, ale inaczej nie wejdziesz na halę) a od stycznia będzie wymagane szczepienie bo inaczej bez premii! Uciekać jak najdalej.

KsiążęPakownii
@Franciszek Wojtyn

Skąd takie info?

Obserwatorka
@Franciszek Wojtyn

Kolejna plotka. Tak jak 4 brygadowka na fabrykacji. Zamiast wymyślaniem plotek zajmijcie się pracą a nie spacerowaniem po hali bo nie można już na to patrzeć. Szczególnie na dziale fabrykacji. Panuje tam całkowita samowolka.

Pracownik 200
@Obserwatorka

To już przesada idę teraz do pracy i ciężko pracuje na swoim stanowisku i jeszcze dojeżdżam kilkanaście kilometrów a wy , góry mówisz że spacerujemy po hali pokaż to na kamerze

Obserwatorka
@Pracownik 200

Nie mówię o wszystkich. Są osoby które przychodzą do pracy i wykonują ją sumiennie ale ostatnimi czasy przybywa spacerowiczów. Nagrań nie pokaże bo nie mam takich uprawnień

ikx
@Obserwatorka

zamiast zajmowac sie obserwacja ludzi zajmij sie swoimi obowiazkami

Witam, ile miesięcznie może zarobić pakowacz?

ajo

2500 i 200 premi

?
@ajo

Brutto?

Krystyna
@?

@? masz rację, że pytasz, ja także chcę wiedzieć, czy to kwota na rękę. W ofercie pracy dla pakowaczy mowa tylko o atrakcyjnym wynagrodzeniu na czas. Kuszą też bardzo bogatym socjalem, nawet wyprawkami dla dzieci.

Matrix
@Krystyna

Tak kwota brutto

@Matrix

A czy jakies premie przysluguja? Jakies dodatki? Opowiedz cos wiecej o zarobkach, atmosferze, czy praca ciężka dla kobiet. Ile jest zmian, jest jedna przerwa, czy jest problem z urlopem. Jakies Najistotniejsze informacje :)

TRUE

2500zł (około na rękę), premia jest za frekwencję 150/200zł (około), za coś innego byś musiał/ła wchodzić w tyłek brygadziście, albo kablować, albo 3 możliwość być z rodziny, za nic innego już nie dostaniesz, bo za wydajność to może jak będzie fart i będzie miał ochotę brygadzista to może/nie musi(jego zdaniem) dać. Po za tym masz 50zł na karte żywieniową do automatów w firmie, i nie pamiętam dokładnie 70/75 punktów (1pk = 1zł) benefitowych (mybenefit.pl). Jeśli jesteś singlem to po za tym nie masz już nic, dalej mają już ludzie posiadający dzieci. Czasami są bilety (jak ci się uda załapać to masz farta) i losowanie upominków co tydzień.

@TRUE

Jeżeli myślisz że brygadzista daje premie rodzinie albo komuś za to że go lubisz to chyba poprostu nie chce ci się pracować albo jesteś słabym pracownikiem dlatego nie dostajesz. Na logikę to wiadomo że ktoś to musi sprawdzić a raczej kierownik działu wie kto jak pracuje bo nie jest kierownikiem który siedzi tylko w biurze i nie wie co się dzieje na jego dziale. Także jak nie wiesz jak wygląda sytuacja to nie wypowiadaj się źle na temat firmy.

Uczciwy

Blind: Boli To Ciebie, ze jestes slabym pracownikiem bo ktos ogarniety, pracujacy dobrze i szybko w zyciu by nie pisal takich glupot. Nie dostajesz premii to znaczy ze na nia nie zaslugujesz - popatrz w lustro, zastanow sie nad soba i wez sie za robote zamiast szukac problemu we wszyskim i wszystkich na okolo. Kierownik pakowni to akurat konkretny gosc, ktory interesuje sie tym co sie dzieje na jego dziale, stara sie, doglada i wszystko sprawdza a nie tylko siedzi za biurkiem i podpisuje co mu brygadzisci podsuna wiec jak nie wiesz, prosze nie pier.... gadaj glupot :) Polecam wziac sie konkretnie za prace a nie trollowanie w necie.

Blind
@Uczciwy

Dobrze wiem jak ja pracuje, jak pracują inni i nie trzeba być ślepym żeby widzieć te machlojki na pakowni. Jak juz pisalem, system premiowania na pakowni jest żałosny i nieadekwatny do tego co sie robi. Nadal nikt nie odpowiedział konkretnie z jakiej racji osoby będące w związku, w zyciu prywatnym, sa razem dawani na zmianę, oraz dlaczego to brygadzista przyznaje kase na premie a nie kierownik. Takze panie. "uczciwy", chcesz polemizować ze mną to najpierw nabierz wody w usta, przeczytaj dokładnie i wtedy odpowiadaj. Nie wypowiedzialem sie nigdzie zle o kierowniku, bo faktycznie gość jest ok, drazni mnie tylko system premiowania ktory powinien zmienic wlasnie kierownik i dzielic tym SAM, oraz to że pary sa na tych samych zmianach zamiast osobno...aaa i brygadzista K! do roboty sie wez lebrze a nie wiecznie w telefonie, wszyscy to widzimy "pracusiu"

Gilette
@Blind

Ten brygadzista ma takie plecy ze wy mozecie sobie jedynie popatrzec jak on stoi z telefonem i ladnie sie usmiechac w jego strone.

Ziom
@Blind

Ależ ty masz ból (usunięte przez administratora) No widzisz narcyzie, widocznie twoje postrzeganie tego jak pracujesz znacznie różni się od postrzegania przełożonych, ciekawe kto tutaj ma rację ?

Master
@Ziom

Ziom. Łatwo stać zboku i oceniać, ale to i tak nie zmieni faktu że tym wchodzącym nawet bez wazeliny zawsze będzie lepiej. Ten ktoś ma płacone lepiej niż zwykły pracownik, i stoi z telefonem i patrzy na ręce pracownikom, co to ma być? (usunięte przez administratora)? jak ma lepiej płacone to chyba za dodatkowe czynności oprócz tych które powinien jak każdy wypełniać a wątpię w to by było to stanie i podpieranie. Ja życzę mu/jej jak najlepiej, ktokolwiek by to nie był,i żeby furę kasy zarabiał, ale niech wykonuje swoje roboty, a nie uchyla się od nich czy zwala je innym. A tym bardziej bawić się w ocenianie skoro jedni mają się lepiej z profilami inni gorzej, to ci co gorzej mają (usunięte przez administratora) za 2? masz selekcje, coś do czyszczenia a chcesz dorównać komuś kto pakuje proste profile (bez niczego). Jak pisali przedmówcy system premiowania jest (usunięte przez administratora), a tym bardziej nie powinna mieć osoba która ma pod sobą kogoś bliskiego czy innych członków rodziny bliższej czy dalszej, bo to nie etyczne a nikt kitu nie wciśnie że taka osoba jest wstanie oddzielać życie prywatne od zawodowego, bo ludzie widza co się dzieje.

Brown
@Gilette

To chyba te plecy trzeba by było zmienić... na to wygląda, bo tak naprawdę to nie ludziom to krzywdę największa robi tylko firmie, ale jak ktoś jeszcze wyżej tego nie widzi, to pozamiatane. Nie ma tu o czym pisać.

Gilete
@Brown

Nic nie trzeba zmieniać bo ten brygadzista ma największe doświadczenie z tych wszystkich melepet co tam rządzą. Trzyma w ryzach ludzi i to wystarczy a że wy tam musicie patrzeć to nie jego ani góry problem tylko wasz.

Gilete
@Brown

Biedna ta pakownia bez rudego. Ukraińcy wam na łby wejdą i tyle z tego wszystkiego będzie. Lepiej niech tam siedzi i dyryguje bo was rozniosą. A z telefonem to nie on pierwszy i nie ostatni.

@Master

Jestem pracownikiem innego działu ale jak czytam te wasze "żale" to ręce opadają. Tak płaczecie a jak macie (i ludzie z innych działów) jakiś problem to biegniecie do tego brygadzisty po pomoc/radę bo jak słusznie ktoś już napisał ma on największe doświadczenie i wiedzę. Wyluzujcie poślady i zajmijcie się swoimi obowiązkami bo bez jego patrzenia na wasze ręce cały ten dział by poległ :)

Obiektywnie
@Inny

Hmm chyba Ci chodzi że pracownicy chodzą i się pytają jak mają coś nie tak z profilami. To teraz Cię oświecę, musza to robić bo brygadzista to osoba decyzyjna na zmianie i nawet jeśli pracownik wie co z tym zrobić to i tak musi iść do brygadzisty i się zapytać nawet jeśli wie że powie dokładnie to samo co myśli. A jeśli już poruszasz ten temat to chyba nie powinno to wyglądać tak że idziesz się pytac a brygadzista odpowiada Ci z łaski bo przerwałes/przerwałaś mu gierkę. To jego robota! Ogólnie rzecz biorąc patrząc na innych brygadzistow to napewno podejściem do ludzi i robotnoscia to go przebijają. Jesli chodzi o firmę to zakład całkiem fajny. Fajna atmosfera i jeśli się robi to idzie zarobić calkiem spoko pieniądze, napewno większe niż w innych zakładach w okolicy.

@Obiektywnie

Z łaski czy nie łaski, co to za różnica? Robota jest zrobiona, już to widzę jak Ty zawsze z wielkim uśmiechem i pełnym zaangażowaniem pakujesz profile.

@Obiektywnie

Aaa i jeszcze jedno, co z pakowaczami, którzy w jednej ręce trzymają telefon a drugą pakują ? Bo takie przypadki też są, i co ? i nikt się nie czepia aż tak, a dlaczego ? Ano dlatego że robota jest zrobiona a oto tutaj chodzi i tyle w temacie jak dla mnie.

Pra
@Inny

Masz rację robota zrobiona tylko pytanie najważniejsze.. Przez kogo? Stojąc połowę z 8 godzin albo i nie lepiej klikając w telefon i podpierając to ciężko jest ta robotę wykonać. Co do pakowaczy.. Takiego przypadki jak tu piszesz i jeśli jest to powtarzane dajmy na to codziennie to napewno mają po premii i zarabiają gola stawke i dlatego nikt o tym nic nie pisze. Widzisz teraz różnice?

@Pra

Twoja wypowiedz swiadczy o tym jak malo masz pojecia o tym jak wyglada sprawa :)

Arogancki drwal

Na miskę ryżu starczy ale to trzeba przepracować niedzielę

Arogancki drwal
@Arogancki drwal

Ha ha ha przecież w niedziele mamy te same stawki co w każdy dzień ....

@Matrix

No raczej się mylisz z tym brutto ponieważ najniższa krajowa wynosi 2 800 zł

Krystyna
@Nowy

Hm, on pisał swój komentarz w 2020, kiedy najniższa była 2600. Radzę patrzeć na daty :D Ale to już wsio historia, teraz najniższa to 3.010 i powiedzcie kochani, jakie są zarobki u Was od nowego roku? Musiały wzrosnąć przecież właśnie temu, że się zmieniła krajowa.

Dominika

dzień dobry-mam pytanie.jak w firmie wyglada praca miedzy świetami bożego narodzenia a sylwestrem? pracuje się czy jakieś urlopy?

Zadowolona

Widzę, że wypowiadają się sami niezadowoleni pracownicy, więc dla odmiany napiszę coś pozytywnego. Jak dla mnie praca i atmosfera w firmie są super, przynajmniej na dziale fabrykacji :) z przełożonymi da się dogadać praktycznie w każdej kwestii, w miare możliwości idą pracownikom na rękę. Dobry socjal, były premie świąteczne, mikołajkowe paczki dla dziaciaków, paczki świąteczne dla wszystkich..długo można by wymieniać, Prezes o nas dba i interesuje się pracownikami. A jeśli komuś się nie podoba, to zamiast na wszystko narzekać zawsze może zmienić pracę i iść po sąsiedzku do koreańców, na pewno będzie zadowolony :) Wesołych Świąt dla całej załogi Extrala ????

Palarnia

Dlaczego w tej firmie nie ma palarni skoro jest pozwolenie na palenie? Przez palaczy nie ma przejścia do szatni ( wiecznie drzwi oblegane przez kilka osób!) Smród, brud i przypalone kurtki !

Jak zwykle

Jak co roku to samo - wypłaty ucięte przez trzy miesiące żeby nie dostać premii rocznej :). Cały rok kierownictwo gada żeby nie brac L4 bo stracimy premie roczną, która ja wypłacie jest niezauważalna, ba, w ciągu samego roku są wypłaty wyższe :). Coroczny festiwal żenady znowu ma swoje święto :)

Pracownica
@Jak zwykle

Chyba musiałeś/musiałaś podpaść, bo większość ludzi, z którymi rozmawiałam, miała sporo wyższe wypłaty niż zwykle, także premia roczna była zauważalna. Może porozmawiaj ze swoim kierownikiem dlaczego nie zasłużyłeś/aś na premię, zamiast pisać nieprawdę, że premii rocznej nie było ;)

@Jak zwykle

Nie wiem jak Ty, ale ja premię miałem elegancką a do tego paczka też super ;)

Były

Jeśli chodzi o paczki, premie oraz całą świąteczną otoczkę to Extral wiedzie prym w Żorach. Nigdzie nie jest tak jak tam. W tym roku było tak samo.

Ja cenie sobie tą firmę za to, że nie zwalniają ludzi jak chodzą na zwolnienia lekarskie. Nie mówię o rewirantach co na katar idzie na l4 tylko poważniejsze choroby. I dlatego zawsze będę pisać w obronie firmy. A jeżeli chodzi o testy to firma musi wydawać kasę na te testy i jeden z drugim nie pracuje z kimś kto ma covida, więc docenić to należy. Jedynie nie podoba mi się to, że jeżeli to jest wymóg odgórny to testy mają dbywać się w czasie pracy, a nie przed pracą.

Witam jak to jest z tą 4 brygadowka? Robisz 5 dni po ile godzin może ktoś to opisać chodzi o to pakowanie? Z góry dziękuję

Na dziale pakowni. Pracujesz 3 dni na rano 3 dni na druga zmianę i 3 dni na nocki.

A po tych 9 dniach jest jakieś wolne? A zarobki jak? O ile można spytać na rękę?Jakieś premie dodatki są? Jeśli można wiedzieć?

gosia

no jakby ktoś mógł dokładniej opisać, potem tez trzy wolne? miedzy tym tez się zdarzy wolne czy zawsze tak samo? i jak np teraz jest święto 1 i 11 to macie wolne czy do pracy czy ten dzień przepada w grafiku czy jak?

Niki

Na pakowni zarobki są najmniejsze lepiej idz na fabrykacje tak ludzie są doceniani za swoją pracę.

Kiedy kierownictwo fabrykacji zamierza poinformować pracowników o zmianie systemu na 4 brygadowy?

Exspert

Pewnie w najgorszym możliwym momencie na znalezienie nowej pracy, o ile to prawda to niczego innego bym się nie spodziewał.

Pracownicaa

Skąd info że będzie owy system ?

@Pracownicaa

No chyba to normalne że na dziale fabrykacji wprowadzą system 4 brygadowy.Stawiają kolejne linie pras więc można się tego domyśleć.

Lola
@Pracownicaa

Ktoś puścił plotę, a pół hali łyknęło jak pelikany ;)

Witam na jakie zarobki można liczyć chodzi o pewna sumę na która mogę liczyć co miesiąc a nie najlepsze wypłatę w ciągu roku ?

Śmiech na hali
@Nowy

Nowy a na rozmowie nie powiedzieli Ci za jaką stawkę będziesz pracował ? To jak Ty na rozmowy chodzisz skoro o najważniejsze sprawy nie pytasz ?!

@Śmiech na hali

Przecież mogli podać podstawę, a kolega pyta pewnie o całość razem z premiami o ile się nie mylę. :)

@Śmiech na hali

Kto ci kolego powiedział ze ja tam pracuje chciałeś być tak bardzo do przodu a zostałeś w tyle ( nowy ) również może oznaczać jako nowa osoba na tym forum że tak to nazwę

@Piotr

Kolego może u ciebie znajdę odpowiedz na moje pytanie ?

Prezesie w imieniu wielu pracowników bardzo prosimy o zmianę kadrowej! Kierowniczka - nie pamięta wół jak cielęciem był i wyżej (usunięte przez administratora)niż (usunięte przez administratora) ma!!! Traktuje źle i brzydko wyraża się do pracowników z hali.

mHR

Temat został przedyskutowany z Prezesem oraz z wyżej wspomnianym Kierownikiem w celu zminimalizowania podobnych odczuć. Chcemy jednak nadmienić, że Kierownik Kadr jest fachowcem w swojej dziedzinie i zawsze dba o dobro pracownika, ale też jest jednocześnie człowiekiem, któremu jak wszystkim, może się zdarzyć gorszy dzień. Zwracamy również uwagę, że w Dziale Kadr i Płac jest druga osoba, z którą można załatwić bieżące sprawy kadrowe, a także Dział mHR, w którym pracownik może porozmawiać na każdy temat.

Pracownik hali

A ja uważam ( i to nie jest tylko moja opinia ) że w dziale kadr pracują bardzo miłe i pomocne dziewczyny . W dodatku znające się bardzo dobrze na swoim fachu , nigdy nie miałam problemu z załatwianiem spraw w tym dziale a wiele razy tam byłam i nie jedna sprawę załatwiałam ...

Promet

Witam pracuje ktoś na operatorze cnc i mógłby się wypowiedzieć? Pracuje się również w systemie 4 brygadowym?

Jozin
@Promet

Operatorów CNC nie obowiązuje system 4 brygadowy tak jak całej fabrykacji.

nick 123

Jakie są premie w firmie i dodatki świąteczne? najlepiej kwoty

Xx

Dojeżdża ktoś z okolic Brzeszcz?

Wera

jaki system pracy obowiązuje na pakowni? widzę, ze 4 brygadowka ale jakieś szczegóły? info z dołu aktualne? po 3 czy 5 dni?

Abrakadabra
@Wera

Info z dołu aktualne

Anonimowy

Hejka, jak wygląda sytuacja na kontroli jakości? Chodzi mi głownie o to czy przyjmują do pracy i jak wygląda tam praca sama w sobie. Jestem pracownikiem z dwuletnim doswiadczeniem na kontroli jakości i myślę o zmiane pracodawcy, chciałbym sie też dowiedzieć jakie są mniej wiecej zarobki i atmosfera w firmie. Z góry dzieki za odpowiedzi.

UE
@Anonimowy

Jak ktoś się nie nadaje na produkcje to leci na jakość. Nic się tam nie robi.

Merci
@Anonimowy

Jeżeli chodzi o kontrolę jakości to też tam przyjmują tylko po znajomości. Nie trzeba mieć wiedzy wystarczy długie włosy żeby z nudów pleść sobie warkoczyki. Płacą za to że jesteś a że zawsze odpowiedź nie wiem i decyduj sam to każdy przyzwyczaił się.

Emilia
@Merci

Jak to? Tylko po znajomości można się dostać na kontrolę jakości? A jak kandydat ma spore doświadczenie i umiejętności oraz wiedzę? To też nie ma szansy się dostać? Są w ogóle organizowane rekrutacje na takie stanowiska w Extralu?

Obserwator
@Emilia

Rekrutacje w firmie są. Ale kryterium przyjęć to inna sprawa. Jakiś czas temu przyjaciel z 20 letnim doświadczeniem jako kontroler jakości złożył aplikację. Nikt nawet nie zadzwonił. Przyjęto za to kilka osób, od których odpowiedzi - "nie wiem", "odkładaj na bok", "decyduj" są na porządku dziennym. Zresztą, chyba większość miejsc w firmie jest obsadzana przez "krewnych i znajomych królika". Jeżeli masz polecenie odpowiedniej osoby, to masz pracę (i może nawet immunitet)

XX

Jak wygląda praca w biurze? Dział logistyki/zakupów?

Zostaw merytoryczną opinię o EXTRAL Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w EXTRAL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EXTRAL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 104.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EXTRAL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 16 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EXTRAL Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w EXTRAL Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EXTRAL Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 226 ocen.

EXTRAL Sp. z o.o.