Opinie o ING TECH Poland w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ING TECH Poland. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ING TECH Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ING TECH Poland w Katowice

Czy rozmowa rekrutacyjna w ING TECH Poland odbywa się również w języku angielskim?

HR ING Tech Poland

Tak, w trakcie każdej rozmowy rekrutacyjnej jest weryfikowana znajomość języka angielskiego

Mariusz

A macie kuchnie pracownicza tak?

@Mariusz

Kuchnie są dostępne w całości do dyspozycji pracowników na każdym piętrze naszych budynków, zarówno w Katowicach, jak i w Warszawie. Jest to miejsce, gdzie możnaw spokoju zjeść posiłek lub przy kawie porozmawiać ze koleżanką czy kolegą.

Lech

A jak tu jest z traktowaniem nowych pracowników?

@Lech

Panie jak w amerykańskich więzieniach. Wchodzisz do kuchni i wszyscy na Ciebie patrzą. Musisz znaleźć największego(czy tam najmądrzejszego w tym wypadku - senior experta na przykład) gościa i go rozwalić. Codziennie musisz walczyć o swoje :). A tak na serio to przychodzisz robisz bhp, milion szkoleń o róznych politykach i jazda. Nie wiem w jakim kierunku idziesz ale jeśli w technicznym to w większości przypadków dostaniesz zioma który będzie Cię wdrażać. Na glęboką wodę od razu nie wejdziesz... Przynajmniej tak jest w Katowicach. Nie wiem jak tam w stolicy. W Warszawie(mówie o mieście) podobno wszystko jest większe, dłuższe i lepsze...

Ruda

Po pierwsze - mimo że w dzisiejszych czasach nagminne, ale mimo wszystko dalej tak samo denerwujące. Obiecują że niezależnie od wyników rekrutacji poinformują kandydata. Do mnie nie oddzwonili/nie odpisali. Za to ogromny minus. Sama rekrutacja - pierwszy etap telefonicznie, w tym rozmowa po angielsku, wypytanie o doświadczenie zawodowe itp. Drugi etap w firmie, rekruterka przyszła spóźniona, trzyosobowy skład komisji egzaminującej (serio tak się czułam, jakbym podchodziła do egzaminu życia) przez godzinę trzepania z róznych obszarów, nawet nie przechylili głow, aby dać do zrozumienia że nie mają kija zamiast kręgosłupa. Atmosfera na rozmowie była chłodna i napięta. Trzeba sie na to przygotować idąc tam. Pracy nie dostałam ani też informacji o tymże fakcie, więc nie wiem czy polecam. Aczkolwiek sam proces rekrutacyjny jest średnio przyjemny.

Ewa M.
@Ruda

Hej, czy mogłabyś napisać jakie pytania zadali Ci na rozmowię z "komisją"?

Dwie rozmowy. Jedna z HR, a druga techniczna. Następnie deklarują, że dadzą odpowiedź w określonym czasie i olewają sprawę. Brak reakcji na wiadomości przesyłane do pracodawcy.

Stricte dotyczące technologii wymienionych w ogłoszeniu.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Ciekawy_2020

Mam pytanie - czy jeśli do 2tyg firma daje feedback, a minął tydzień i nie ma odzewu to rozumiem, że nic z tego nie będzie? Proszę o info, po jakim czasie od rozmowy dostaliście propozycję współpracy?

Generalnie
@Ciekawy_2020

W korporacjach jest tak, jak im się spodobałeś i $ powiedziałeś tyle ile noga Ci dać to się sami odezwią do tygodnia max, po tygodniu szansa maleje do 50%, po 2 tyg ciszy radził bym napisać do nich i szukać dalej. Generalnie jak się aplikuje do korpo to najlepiej do 2/3 w tym samym momencie, szkoda czasu i pieniędzy żeby honorowo czekać na odpowiedź od każdego. Pozdr

Ciekawy_2021
@Generalnie

Rekrutacja poziom 0. Mam tutaj na myśli rozmowę z potencjalnym przełożonym + "rekrutacyjny zestaw pytań" w Mojej ocenie nic nie weryfikujący. Nawet się nie gniewam, że nie otrzymałem oferty pracy to tak bardzo serio. Rozmowa to byle ją odbyć, klepane zadania, które do pracy na olbrzymich infrastrukturach mają się nijak. Jakieś wyszukane tematy składające się na zestaw pytań, który ma coś sprawdzać - aby tylko mieć podkładkę, że ktoś coś napisał.....np. iptables, które wyszło z użycia na rzecz firewalld. Zero pytań o konkretne technologie w tematach poprzednich projektów dla innych firm, albo jakiego typu casy były rozwiązywane w kwestiach technicznych. Szokiem jest dla mnie fakt, że nie składa się kandydatowi żadnej, ale to żadnej propozycji, posiadając doświadczenie wieloletnie + umiejętności poziom |RHCSA|RHCE (certyfikaty), ale nie tylko w kwestii administracji czy inżynierii OS Linux. Chyba faktycznie poszukujecie ludzi bez wiedzy i doświadczenia, bo tacy niewiele mają do powiedzenia i są prostsi w utrzymaniu z pełnym szacunkiem. Więcej do Was już nie zaaplikuję, bo to jest strata czasu i kpina.

MarcoPolo

Rekrutacja do tej firmy to żart. Nie do końca jasne kryteria, rekruter wyciąga masę informacji, marnuje kupę mojego czasu (stanowisko ekspert), potem czekamy dwa miesiące na odpowiedź by się jednak dowiedzieć w krótkim zdaniu że jednak nie bez żadnego feedbacku (pewnie dopiero teraz przemyśleli opis stanowiska czy zasadność naboru). Bardzo to słabe :(

kermit
@MarcoPolo

u mnie przebiegło to w podobny sposób - niby są zainteresowani, rekrutacja z kilkoma rozmowami, feedback zawsze pozytywny a na końcu że wybór kogoś z zewnątrz...typowe zawracanie gitary, tyle, że prawie 3 miesięczne....nie warto zawracać sobie głowy tą firmą...o ile odpowiedź negatywna jest ok to taka odpowiedź po prostu jest brakiem pomysłu na siebie i organizację, jej rozwoju, strategii biznesowej i zarządzania, chaosem organizacyjnym i kompetencyjnym...TOTALNY BRAK SZACUNKU DO CZASU WŁASNEGO I KANDYDATA...ja więcej nie zamierzam aplikować

data engineer

Rozmowa na stanowisko data engineer w ING TECH HUB Warszawa Na początku poinformowano mnie o dwóch etapach: hacker assesment i rozmowa techniczna. Kodowanie dosyć ciekawe , poziom trudności średni+. Rozmowa która miała być techniczna okazała się kompletnie o niczym. W typie gdzie się widzisz za pięć lat i co robiłeś. Po przebyciu dwóch etapów okazało się że są jeszcze 3, po kilku dniach urosło do 5. Tak jest. w sumie siedem etapów rekrutacji: - hacker assesment - rozmowa która miała być techniczna ale nie była - test psychologiczny big 5 - rozmowa z HR - Duży assignment techniczny do zrobienia w domu (kilka dni pracy!) - rozmowa techniczna - rozmowa z teamem Dopiero na ostatnim etapie mógłbym zadać dosyć wydawałoby się ważne pytanie: "a co w ogóle miałbym robić?". Podsumowując rekrutacja to kompletny chaos, nikt nie panuje nad tym. Gdy wykazałem obiekcje nikt nawet nie miał ochoty porozmawiać na ten temat więc zwyczajnie zrezygnowałem po drugim etapie. Polecam więc przedyskutowanie etapu rekrutacji przed jej podjęciem bo mogą pojawić się niespodzianki

iSeriowiec

Hejka, Może mi ktoś podpowiedzieć jakie są stawki dla MIDa pracującego w technologii iSeries? Wiem, że w ING TECH są zespołu pracujące na tej technologii. Pozdrawiam

BB

Cześć, Mam pytanie w kwestii stanowiska Customer Service HR z dodatkowym językiem, oprócz angielskiego. Czy ktoś mógłby się podzielić opinia nawet jeśli to tylko interview? Wiem ze to stanowisko jest nowe, ogólnie dział jest nowy wiec nie specjalnie spodziewam się większych info na ten temat ....chyba ze się mylę. Po powrocie z innego kraju szukam miejsca gdzie mogłabym zostać na długo, oczywiście wynagrodzenie ma znaczenie ale ważni są tez ludzie, organizacja firmy...etc Nie lubię zmieniać pracy ale niestety czasami trzeba, Będę wdzięczna o szczere popinie Dziękuje i powiedzenia wszystkim którzy są w intgtech i poza nią. Pozdrawiam

Matt91

Cześć, Krótko moja ocena dotycząca rozmowy kwalifikacyjnej na staż w dziale wsparcia IT a potem pytanie do tych którzy taką opinię pozytywnie przeszli. Rozmowa odbyła się w moim przypadku zdalnie poprzez wideorozmowę. Wcześniej otrzymałem telefon z zaproszeniem na tą rozmowę. Podczas niej usłyszałem, że rozmowa odbędzie się z dwoma osobami. Koniec końców była przeprowadzana przez jedną Panią. Rozmowa zasadzie co do minuty potrwała tyle ile była zapowiadana czyli 30 minut. Przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze, niestety ja chyba ze względu na to, że bardzo mi zależy na tym stażu za mocno się postresowałem:) Pytania raczej standardowe, o motywację do pracy, jak się widzę w tej roli jako osoba z totalnie innej branży (w moim przypadku artystycznej). Był też czas na moje pytania. No i oczywiście krótka rozmowa w języku angielskim. Również proste pytania ale również i tu się niepotrzebnie postresowałem. Generalnie jednak wszystko przebiegło bardzo sympatycznie. I teraz pytanie do tych co pozytywnie przeszli taką rozmowę: po jakim czasie otrzymaliście odpowiedź? Telefonicznie czy mailowo? Teoretycznie powiedziano mi, że wszystkim dają znać niezależnie od wyniku, ale czytam tu już różne zdania w tym temacie. A może ktoś ostatnio się rekrutował na to stanowisko właśnie i jest w stanie mi coś powiedzieć? Ja rozmowę miałem tydzień temu. Pozdrowienia!

SOS

Po miesiącu

Matt91
@SOS

Oj, to bardzo długo oczekiwanie na informację na zatrudnienie...

Stawka
@Matt91

Czy na rozmowie pada pytanie o oczekiwania finansowe czy sami oferują stawkę według swoich wyliczeń? Jak +- wyglądają zarobki w ING? Czy mozliwa jest praca zdalna?

Anula
@Stawka

mid/senior dev z 5-10 lat dosw. zarabia 10500 netto.

Kinga
@Matt91

Czesc, Baralam udzial w rekrutacji na to stanowisko i na drugi dzien otrzymalam pozytywna odpowiedz. Odzucia co do rozmowy podobne do twoich bardzo pozytywnie.

Stallman

Powiedzcie mi jak duży nacisk kładą na wykształcenie wyższe jeśli w ogłoszeniu jest ono wymagane(nawet nie koniecznie musi być w kierunku informatycznym) i jest to w zasadzie jedyny czynnik,który by mnie dyskwalifikował?

techemployee
@Stallman

Próbuj aplikować i tak, jeśli przekonasz rekrutujących do siebie praktyczną wiedzą fachową to to wykształcenie może zejść na dalszy plan

Junior AML

Dzień dobry, Na jaką stawkę można liczyć zaczynając pracę jako Junior AML/KYC specjalist? Jak wyglądała sprawa pracy zdalnej jeszcze przed COVIDem?

Kinia
@Junior AML

5000 zł brutto

Zawiedziony

rekrutacja do tej firmy to ponury żart. Byłem na dwóch etapach, po każdym czekałem od 2,5 do ponad 4 tygodni na jakąkolwiek informacje!!! Zacznijcie traktować kandydatów z szacunkiem. Jesteście (usunięte przez administratora) Myślałem, że firma jest fajna bo ludzie doświadczenie i stack technologiczny spoko. Rozmawiałem ze znajomym, który też brał udział w rekrutacji przez jakąś agencje. Powiedzieli mu, że od 3 tygodni czekają na informacje czy będą go zapraszać czy nie. Ktoś wam naopowiadał, że jesteście fajni a wy w to uwierzyliście. ŻAL.PL

Dd

Czy w ING istnieje możliwość pracy zdalnej? Jeżeli tak to czy ze wszystkich działów? Jakie są stawki w Warszawie dla juniora z rocznym doświadczeniem w bankowości ale z Angielskim C1? Pozdrawiam

Anula
@Dd

nie ma mozliwosci pracy zdalnej

Pr
@Anula

Obecnie wszyscy pracują zdalnie. Możliwość pracy z biura jest w rotacjach co 2 tyg. Poza pandemią była możliwość home office max 2x w tyg po uzgodnieniu z przełożonym o ile nie było tego dnia spotkań itd

Olga

Ale przecież firmy uprzedzają, że kontaktują się wyłącznie z wybraną osobą!!

Mick
@Olga

W momencie składania aplikacji/wysyłania CV, a nie po pełnej rozmowie kwalifikacyjnej.

W firmie panuje bardzo dobra atmosfera, projekty fajne, nie miałbym na co narzekać... Gdyby nie oderwany od rzeczywistości management. Powrót do biura w szczycie pandemii bez żadnego logicznego uzasadnienie. Argumenty "bo tak" przekonują chyba tylko nielicznych, kiedy sam prezes mówił, że produktywność poszła w górę w ostatnich miesiącach. Jakby mieli klapki na oczach i tylko udawali, że liczą się z opinią pracowników. Szczerze mówiąc trochę się zawiodłem na nich w tym aspekcie. Podsumowując - praca super, ale przydałoby się lepsze podejście do potrzeb pracownika że strony najwyższego managementu. Pozdrawiam.

KtośCoś

Ehhh Kocham ludzi siejących ferment na forach. W pierwszej kolejności proponuje zaznaczyć, że powrót do biura odbywa się w podziale na grupy, dodatkowo przymusowo wypada, że musisz być w ciągu miesąca 6 dni. Każy z nas normalnie funkcjonuje, chodzi do sklepu, siłownie itp.. zapewne byłeś też na wakacjach jak większość. Osobiście uważam, żę większość osób, która nie chce wrócić nie nie z powodu COVID tylko lenistwa, no bo po co wstawać godzinę wcześniej, żeby dojechać do biura jak można wstać 5 minut. Osobiście uważam, że firma chyba zbyt wiele daje ludzią, pomimo tego, że dba o nich jak mało kto w tym regionie to jeszcze wiecznie słychać problemy. Ekspresy na piętrach po prawie 10 tyś jeden ale nadal chodzą smakosze "fusianki" z płaczem, że kawa ch... Ludziska weźcie się proszę w garść, to jest miejsce pracy a nie kwatera spełniania życzeń. Zawsze możecie zalożyć właśną działalność z nadzieją, że rozwiniecie się do takiej organizacji i wtedy napewno pokażecie jak powinno się zarządzać ludźmi tak aby każy był zadowolony. Nadmienie również, że jest ogrom ludzi, który wręcz prosił o powrót do biura bo praca z domu nie jest dla nich wystarczająco efektywa i sam się do nich zaliczam. Nie nie jestem z mgtm jestem jednym z inż, który nie może patrzeć na taki stek bzdur na tej stronie. Wchodzą tutaj samotni jeźdźcy z jakąś swoją krucjatą nie wiadomo co mającą na celu. Dla tych co chcą wiedzieć jak jest w firmie to szczerze. Zależy gdzie traficie i co chcecie robić, każdy człowiek ma inne oczekiwania i nie keirujcie się tym co tu piszą. Osobiście pracuje 3.5 roku i jestem zadowlony choć bywają trudne momenty jak wszędzie. Ale nikt wam nie odpowie na wasze pytanie bo każy zawsze ma inne prefernecje co do tego czego oczekuje od pracodawcy.

@KtośCoś

Powrót do biura jest dobrowolny od lipca - nikt Cie nie trzyma w domu. Ten "ogrom" ludzi, który wrócił to 5-10% całej firmy. Jeśli produktywność nie spada, to argument o lenistwie jest słaby. Jeśli lepiej pracuje Ci się z biura to mi nic do tego - tak jak Tobie nic do tego, że pracuje mi się lepiej z domu w okresie pandemii. Po prostu czuję się bezpieczniej. Nie wiem co to za argument z ekspresami za 10k, co to ma do rzeczy? Kimkolwiek jesteś - Twoje uwagi są bardzo mało merytoryczne.

Horacy

Jak to jest z rekrutacją wewnętrzną w firmie. Isnieje ? Czy można w miarę szybko się zmigrować do innego teamu jak jest tam miejsce ? Jak na to patrzą managerowie ?

Ktoś

To zależy co oczekujesz, jak w każdej firmie zależy gdzie trafisz i jaki styl pracy preferujesz. Osobiście pracuje już ponad 3 lata i na obecną chwilę, nie myślę nawet o opuszczeniu organizacji. Masz dużo możliwości rozwoju. Benefity w sumie jak wszędzie. Jeśli chodzi o moje subiektywne zdanie to polecam w 100%

@Ktoś

Chciałbym wiedzieć czy to zdrowe miejsce do pracy? Jakie podejście ma przełożony do pracownika? I czy atmosfera to cos w stylu wyścig szczurów?

@Ktoś

Czy moglbys rozwinac mysl w odniesieniu do Techa - zalezy jak trafisz?? Co to znaczy?

@hooo

Zależy jak trafisz w sensie co lubisz robic i jak pracować. Jeśli wolisz pracować na jedna godzinę poranną, a trafisz do zespołu zmianowego to wiadomo, że nie będziesz zadowolony. Podobnie jeśli wolisz koncepcyjną / developerską a trafisz na operację to też pewnie nie bedziesz zadowolony. Osobiście nigdy nie odczułem „wyścigu szczurów” i w sumie dziwią mnie takie komentarze. Firma kładzie ogromny nacisk na dobre warunki dla pracowników i na ich dobre samopoczucie. Bynajmniej takie odczucia mam jeśli chodzi o security tribe. Oczywiście firma cały czas rośnie i jak każda tak duża firma ma pewne aspekty korpo, ale to raczej jest nie do obejścia przy takiej wielkiej firmie. Oczywiście to wszystko dotyczy ludzi którzy chcą pracować a nie udawać, że to robią.

@Ktoś

Dzieki za info - oj wierz mi w Kato w niektórych firmach dzieje sie :D Stad te pytania. Jesli nie spozywasz antydepresantow to jest ok :)

NEW
@Ktoś

A kto decyduje o tym gdzie ktos trafia? Bo nie rozumiem trochę tego aplikuję i nie wiadomo jeszcze gdzie trafię? Pod 1 ofertą pracy kryją się różne miejsca czy jak?

@NEW

Jeżeli aplikujesz na konkretną rolę, to Twoja kandydatura jest rozpatrywana na stanowisko, na które przesłałeś swoje CV. Jeśli w trakcie rekrutacji lub po rozmowie okaże się, że nie spełniasz wymagań, to możemy zaproponować Ci inne stanowisko, zbieżne z twoim doświadczeniem (pod warunkiem oczywiście, że wyraziłeś zgodę na udział w procesie na inne rekrutacje).

@NEW

Oczywiście, że wiesz gdzie aplikujesz. Natomiast w ciągu 1h na rozmowie rekrutacyjnej ciężkoj (chyba w każdej firmie) zrozumieć, co tak naprawdę wejdzie w Twój zakres obowiązków. Często organizacje maoją swoje rozwiązania, z którymi dotychczas mogłaś/eś się nie spotkać a jak je poznasz, to nie koniecznie przypadną Ci do gustu. IT to raczej skomplikowana działka i nic nie jest czarno białe (moim zdaniem). Dodatkowo nie każdy pracuje w systemie AGILE/Scruym i jak go poznaje, też nie koniecznie musi się w nim odnaleźć, osobiście znam ludzi,. którym takie podejście nie pasuje i wolą "niekontrolowany chaos".

NEW
@Ktoś

Czyli ta praca jest poukładana i nie ma chaosu? Chaos to coś okropnego, nie mam pojęcia jak ludzie się w tym odnajdują.

wondering

Proszę o informację jak w praktyce wygląda organizacja w ING Tech. Nie bardzo wiem na czym polega rola Chapter Lead i Team Manager/Product Owner. Czy oznacza to że ma się dwóch przełożonych? Jeśli tak to czym zajmuje się jeden i drugi? Kto będzie ustalał moje godziny pracy? Kto będzie akceptował urlop? Kto definiował zadania i kto z nich rozliczał? Przyznam, że macie to strasznie zagmatwane i aż dziw bierze że to działa.

JSON
@wondering

Cześć. Chapter Lead - jest odpowedzialny za część HR. Rozwój podległych pracowników/ oceny roczne/ urlopy. Product Owner - odpowedzialny za produkt, który dostarcza zespół. Jeden CL może mieć pod sobą ludzi z różnych zespołów. PO w żaden sposób nie odpowiada za ludzi od strony HR onma dopilnować, żeby produkt/serwis był na jak najwyższym poziomie. Planuje działania w zespole itd.

Zawiedziona

Byłam na 3 rozmowach kwalifikacyjnych w tej firmie. Za każdym razem panie i pan z działu HR bardzo profesjonalnie prowadzili rekrutację. Nie można tego powiedzieć o pracownikach, którzy są zapraszani na rozmowy w celu weryfikacji wiedzy kandydata. Uśmieszki, ironizowanie. Co więcej CV kandydata jest przekazywane zespołowi, wyobrażacie sobie to? Moje dane osobowe były przekazane obcym ludziom nieuprawnionym do prowadzenia rekrutacji. Dostałam później wyśmiewającą wiadomość od jednego człowieka z zespołu, do którego miałam trafić. Nie spotkałam się z czymś takim w innej korporacji.

aaa
@Zawiedziona

powinas sie starac o odszkodowanie o naruszenie danych osobowych

hi
@Zawiedziona

Przecież jest RODO - na jakiej podstawie to robia?

Zostaw merytoryczną opinię o ING TECH Poland - Katowice

• Jak się pracuje w ING TECH Poland?

Zobacz opinie na temat firmy ING TECH Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ING TECH Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 6 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ING TECH Poland?

Kandydaci do pracy w ING TECH Poland napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ING TECH Poland
2.4/5 Na podstawie 128 ocen.
  • Konduktorska 35
    40-155 Katowice