Opinie o SESCOM S.A. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy SESCOM S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SESCOM S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SESCOM S.A. w Gdańsk

2023

nie polecam oddziału we Wrocławiu, atmosfera strasznie nerwowa, a pewna osoba z firmy potrafi krzyczeć na innych współpracowników. Wymagania wygórowane pomimo ustaleń na rozmowie rekrutacyjnej na jakim poziomie jest się ze wskazanego zakresu kompetencji. Stawka bliska minimalnej krajowej, benefity bardzo słabe i poza jednym - są w pełni opłacane przez pracownika. Negatywów można byłoby pisać wiele, więc może dla równowagi coś pozytywnego - już tam nie pracuję.

Niby nie było tragedii, ale atmosferę wspominam źle. Niektóre osoby są serio nieprzyjemne i aż strach je o coś zapytać. Wynagrodzenie takie sobie, ale raczej nie ma co liczyć na kokosy. Rotacja raczej spora.

@były pracownik

Podasz jakieś poglądowe widełki tego wynagrodzenia? Od 3000 do 4000 się mieściło? Premie jakieś były czy tylko same podstawy?

Pomimo ustaleń, nie zadzwonili z informacją o nie/przyjęciu.

Agata
@Kandydat

Dawno miałeś rozmowę? Może warto wysłać maila z zapytaniem o status tej rekrutacji? Mógłbyś dać znać ile czasu minęło od wysłania CV do rozmowy? Udało Ci się dowiedzieć ile jest w sumie etapów?

@Agata

Agato, jakby chcieli mnie przyjąć to by zadzwonili, że chcą. Skoro tego nie zrobili to znaczy, że nie chcą. Nie mam powodu się kontaktować, bo decyzję znam. Po prostu uważam to za mało profesjonalne, szczególnie, że ustalenia na rozmowy były inne.

Iidia

Ostatnio pojawiło się ogłoszenie o pracę do administracji. Może jest tu jakiś obecny lub były pracownik administracji i mógłby opowiedzieć, jak wygląda tam praca i czy pracownicy w tym dziale są dobrze traktowani?

Specjalista ds. Marketingu

Moim zdaniem rekrutacja przebiegła bardzo profesjonalnie. Składała się z kilku etapów. Na początku była klasyczna rozmowa kwalifikacyjna, po której poproszono mnie o wykonanie zadania rekrutacyjnego w domu. Treść polecenia wysłano mi mailowo jeszcze tego samego dnia. Na wykonanie zadania miałam kilka dni. Po weryfikacji zadania zostałam zaproszona na kolejną rozmowę, już z osobą, która miała być moim zwierzchnikiem. Po tej rozmowie również dostałam zadanie rekrutacyjne do wykonania i dopiero po jego weryfikacji nastąpiła decyzja o zatrudnieniu. W czasie rekrutacji osoby z działu HR były zawsze do dyspozycji, kiedy potrzebowałam na przykład doprecyzować pewne kwestie i chciałam zadać kilka pytań.

Pytania były raczej standardowe, o przebieg poprzedniego zatrudnienia, znajomość oprogramowania, zgodność z przyszłymi obowiązkami. Ważnym dopełnieniem moim zdaniem było to, w jaki sposób zostało wykonane zadanie rekrutacyjne. Na moje pytania odpowiedziano wyczerpująco.

Leszno
tak

ludzie dla których benefitem jest kawa i papier toaletowy. Ludzie, którzy mailowo poruszają tematy toalety. Ludzie, którzy zabierają pewne rzeczy i nie dają nic w zamian. Brak szacunku, tyle.

Kasandra
@tak

dalej ciągnij socjal i oczekuj "benefitów" bo ci się "należą". Zostań w domu i baw się kapciem; z taką postawą nie nadajesz się do pracy. Roszczeniowa gimbaza niech dalej gra w Fortnite albo Minecrafta - tam jest wasza strefa komfortu i nie musicie z niej wychodzić.

nick bezglowy
@Kasandra

ale przyznasz, ze maile o brudnej toalecie i niekonczaca sie potem dyskusja sa zalosne ? Wszyscy jestesmy doroslymi ludzmi, mail od administracji ok, ale po co potem cala ta nomen omen (usunięte przez administratora)? Żałosne...

Ulcia
@nick bezglowy

Ludzie...czy możecie pisac jakies konkrety o tym pracodawcy a nie bzdety ? to ,co w kuluarach firmy to jedno (w każdej sa jakies wewnętrzne afery i niedociągnięcia, nic nowego...mozna sie posmiac ale nie taka jest idea tego forum),ale ja chcialabym wiedziec cos na temat zaplecza jakie maja i oferują ludziom : wynagrodzeń (czy na czas wypłacane i czy mieszcza sie w średniej na rynku), benefitów, atmosfery pracy ....tu cos możecie dopowiedzieć ?

Nick bezgłowy
@Ulcia

Wypłacane na czas, dyżurami można sobie spoko dorobić do pensji. Praca jest nierówno rozłożona między koordynatorów. Multisport i brak opieki medycznej. Lepiej?

Zawiedziony

Dot. stanowiska koordynatora w oddziale Gdańsk. Absolutnie nie polecam. Przełożeni skutecznie ograniczają jakąkolwiek inicjatywę pracowników. Ciągła kontrola, micromanagement w najgorszym wydaniu. Cieszę się, że już tam nie pracuje.

Cuedro

Raczej nie przywyklem do dzielenia sie swoimi opiniami albo pisaniem na jakis forach, ale widzę, że czasem w niektorych sprawach nic nie ma faktycznie od pracownika, ktory pracuje. Ja jestem tu zatrudniony jako doradca serwisowy wiec może komuś sie przyda ta opinia jakby był zainteresowany, bo nie wiem może nie zauważyłem, ale nie mignelo mi przed oczami nic o doradcy. Od razu mowie, że to nie moja pierwsza praca tego typu, wiec pewnie inaczej by sie wypowiedzial ktos kto wszedł w cos takiego po raz pierwszy jako totalnie niedoświadczony. Co do pracy, chodzi o przyjmowanie roznych zgloszeń, planowanie rozliczanie napraw, utrzymywanie kontaktu z klientem i ogolnie tez chodzi o doradzanie w zakresie technicznym. Nie jestem w stanie tak dokladnie wszystkiego wymienić, bo bym sie rozpisywal i rozpisywal. To co moge powiedziec od siebie to trzeba byc elastycznym, bo kazdy problem moze wymagac jakiegos innego rozwiazania i tez nie bac sie kontaktu z klientem, bo tak samo jak w handlu ludzie sa bardzo rozni, jedni sa mili a inni sa roszczeniowi i moga np. wyleciec z pretensja, która nie powinna byc w ogole kierowana do ciebie. Troche dystansu, obycia z klientem i wystarczy. Ze swojej strony polecam. Gdyby ktoś chciał zadać pytanie to śmiało odpowiem.

Czy w SESCOM S.A. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

HR

Tak, są wewnętrzne rekrutacje. np. zdecydowania większość stanowisk liderskich / kierowniczych czy nawet dyrektorskich to są wewnętrzne rekrutacje (lub awansy). Są również wewnętrzne rekrutacje do innych zespołów / działów.

@HR

Z tego co wiem nie ogłasza się rekrutacji na te stanowiska (nawet na lidera) tylko bezpośredni przełożony wyznaczą odpowiednia osobę. Zwykle są to ludzie najbardziej ulegli i nie wnikajacy w niewygodne kwestie.

Katarzyna

no i co po takim wyznaczeniu? nie jest tak, że pozostali powinni to w pewnym sensie zaakceptować? Jakie niewygodne kwestie masz na myśli? pytam o takie z własnego doświadczenia a nie z domysłów

Mis
@Katarzyna

Wszyscy powinni wszystko zaakceptowac albo poszukac innej pracy jak dadza rade - to pisalem ja Jarzabek. W zeszlym tygodniu nic nie pisalem ale mam zwolnienie.

Alibaba

Uważajcie na tą firmę nie płaci pieniążków za zlecenia będąc na własnej działalności gospodarczej. Dużo pieniążków mam w plecy...

aryb
@Alibaba

Potwierdzam brak zapłaty Brak potwierdzenia ( 07. 12.2022 ) przez koordynatora wykonanych prac brak reakcji na tel.

Kandydatka

Cześć, Mam pytanie po jakich kierunkach studiów można się dostać tutaj? Czy są jakieś preferowane specjalności?

Dudziński Cypis

Wyższa Szkoła Policji.

?
@Kandydatka

To chyba nie jest bezpieczne miejsce dla młodych dziewcząt, co?

@?

Co masz na myśli?

Sławek
@Kandydatka

Wszystko jest juz opisane, kilka postów niżej znajdziesz info. Facet prucje po dziś dzień a dziewczyny się pozbyli. Przemyśl sobie jak to działa. Praca w firmie jest raczej zespołowa więc łatwo osiągnąć takie cele.

@Sławek

Przekonałeś mnie. Nie zostanę pracownikiem tej firmy.Szanujmy się.

Katarzyna
@Sławek

tylko jeszcze raz jaki problem miał być z tą dziewczyną, że to właśnie jej się pozbyli? faktycznie o płeć tu chodzi? są jakieś inne panie, które jednak mogłyby być zadowolone z zatrudnienia tutaj? jaki średni staż mają?

Franek Majeranek

zastanawia mnie proces myślowy rekrutera w Sescom.Najpierw rozmowa , ile chciałbym zarabiać...... potem druga rozmowa .... ile chciałbym zarabiać.... potem 3cia rozmowa już tylko telefoniczna.... czy jestem elektrykiem tylko wierzącym czy też praktykującym.... to pytanie zadano osobie, która ma za sobą ponad 20-letnie doświadczenie w wielu branżach, nie tylko elektrycznej. Potem obiecanki, ze się odezwiemy, no i cisza. Firma ma siedzibę w Gdańsku a zarudniając osobę do obiektu w Krakowie nie jest w stanie wydusić z siebie oferty pracy w formie pisemnej po 3ch rozmowach kwalifikacyjnych. Ponadto mają tak średnio inteligentnych rekruterów, że nie domyślą się, że skoro ktoś podaje 3ci raz szerokie widełki płacowe rzędu miedzy 3 a 4 tys. netto to nie są w stanie niczego zaproponować. Śmieszne to wszystko....

@Franek Majeranek

Może warto było zapytać czy widełki które podałeś są dla nich w porządku? A tak w ogóle to długo się ciągnęła ta cała rekrutacja?

że co
@Karolina

Karolina, jeśli widełki nie są w porządku to po pierwszej rozmowie to już wiedzą. Po co ciągać człowieka po 2 innych rozmowach i zawracać (usunięte przez administratora) niepotrzebnie.

Na wstępie, na szczęście nie zostałem pracownikiem tej firmy. Opinię postanowiłem dodać, aby uprzedzić wszystkie osoby zaproszone na rozmowę, darujcie sobie i nie traćcie czasu. Aplikowałem na stanowisko Koordynator z językiem francuskim. Co mnie rozbawiło, nadgodziny w formie obowiązkowych dyżurów. Wygląda to tak, kończysz pracę o 16, następnie do godz. 23 pozostajesz w gotowości, nie wnikam czy coś się dzieje czy nie, mam być gotów do pracy także nie mogę niczego zaplanować, tak to widzę. Do tego sobota i niedziela od 8-22, bo dyżur trwa 7 dni. Takie dyżury są 2 w miesiącu. To wszystko płatne dodatkowo UWAGA 300 zł netto! Jak łatwo policzyć za godzinę dyżuru dostaniecie niecałe 5 zł na rękę. Podziwiam babkę z HR jak i menedżer za brak wstydu żeby coś takiego proponować. Myślę, że jeśli ktoś ma choć odrobinę szacunku do własnej osoby to na pewno nie zgodzi się na takie warunki, boję się myśleć kto tam pracuje. Omijajcie szerokim łukiem!

Norbert
@Kandydat

Poznam panią z HR która ustawia dyżury. Poznam a pani na długo to zapamięta z zachwytu.

W
@Norbert

W

Jurek

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego i jak ta firma funkcjonuje. Niesamowity bajzel.

konwalia

Niestety nie wspominam czasu spędzonego w tej firmie dobrze, wiele stresu i bałaganu.

xyz

Na rozmowach obiecują wiele, Natomiast w praktyce wygląda tak, że jesteś zdany na samego siebie, Na nikogo nie możesz liczyć, często kontakt z kierownikami, koordynatorami niemal, że niemożliwy. Nawet gdy da ci się skontaktować, obiecują wiele, robią niewiele. SZKODA WASZEGO CZASU OMIJAJCIE TĄ FIRMĘ SZEROKIM ŁUKIEM.

@xyz

A na rekrutacji podkreślali może że wymagają samodzielności na stanowisku czy nie? I czy na początku było chociaż jakieś wdrożenie?

Koordynatorka serwisu

Miałam okazję pracować pół roku w Sescom na stanowisku koordynatorskim. Praca jest intensywna, ale OGÓŁEM rozwojowa. Ludzie są serdeczni, pomocni, nie można narzekać. Jednak nie podołałam, jeśli chodzi o częstotliwość dyżurów. Jednak biorąc pod uwagę, że sporo ludzi tam do dziś pracuje, wygląda na , że jest to kwestia indywidualna. Może też kwestia tego, że miałam wymagający rynek. Wdrożenie też mogło być lepsze, ale współpracownicy robili, co w ich mocy, aby pomóc. Sama bym lepiej nie wdrożyła :) Plusy : + Własne biurko, mimo hybrydowego trybu pracy + Fajna ekipa + rozwoja praca + Satysfakcjonująca pensja

Beneficarz
@Koordynatorka serwisu

Czesc, jakie jeszcze benefity oprócz rozwojowej pracy na pół roku, dyżurów, nierownego podzialu regionów , ,,profesjonalnego wdrozenia" i biurka w biurze czekają na pracownika w Sescom S.A?

Waldemar Motławski
@Koordynatorka serwisu

Tak się zastanawiam po co pisać takie komentarze, jaki normalny człowiek spłodzilby coś takiego? Biję od tego sztucznością na kilometr. Więc po co przeinaczać tak prawdę? Żeby pokazać jakie ma się wtyki? Jeszcze raz i dzwonie do starego! Żartowałam nie mam numeru.

Praca dorywcza

Chętnie wezmę dyżury w weekendy i uwolnię pracowników od tego ciężkiego obowiązku.

Związek Ujowych Pracodawców
@Praca dorywcza

Śpiesz się bo ktos Cię ubiegnie! Proponujemy 300zl za pracę we wszystkie weekend od rana do nocy wg nszych standardowych stawek...Ktos naopowiadał Ci głupot... ups;) Ujowi pracodawcy powinni trzymać się razem, a pracwnicy z daleka od takich firm!

Związek Ujowych Pracodawców
@Praca dorywcza

Ps Zrobiliście już porządek z dostępem do CRO czy nic sie nie zmieniło od 2015 roku ?

@Związek Ujowych Pracodawców

Nie pracuję w tej firmie i chętnie podejmę współpracę. Jak jest tam tak źle to co tam jeszcze robicie? Czytałam, dzieci chore można pracować w domu nikt problemu nie robi. Pandemia, praca w domu, gdzie tak będziecie mieli? Pracować trzeba wszędzie. Mieć 300 a nie mieć 300?! Jak widać chętni są na Wasze miejsca pracy i wcale nie trzeba być desperatem. Można się uczyć nowych rzeczy i jeszcze mieć za to zapłacone ( mowa o pracy dorywczej).

Henio

Trzeba być desperatem !

Ojej
@Praca dorywcza

Nidzie nie ma tak dobrze dlatego ciągle trzeba prowadzić rekrutację na te same stanowiska. Życzę wszystki nowym aby koszty tej pracy były równie niskie jak jej uznanie. Piss & love ❤️

@Henio

Zwolnij się i zrob miejsce innym! Idź do Biedy, albo do Lidla będziesz bardziej zadowolony.

Olka
@Praca dorywcza

W tych sklepach to chociaż jest umowa o prace, wolne święta, dodatek 150% za prace w weekendy, bony na Boże Narodzenie, wczasy pod gruszą i inne. Pracownik sklepu więcej zarabia niż back office a nawet koordynator w tej firmie. Mozna zglaszac wszystkie nieprawidłowosci, zmienic sklep w razie potrzeby i byc szanowanym czlonkiem zespołu. Za teksty typu zwolnij sie i idź pracowac do osiedlowego to kierownik wylatuje. Ogólnie można być zadowolonym z takiej zmiany jeśli ktoś się zdecyduje. Przejdź się na rozmowę rekrutacyjna i zastanów jeszcze raz, bo to robota za (usunięte przez administratora) i ,,cenny" wpis do CV. Wieczne szukanie naiwniaka.

Adam 2

Cześć, Czy w Sescom S.A znajdę pracę na dłużej?Jakie są możliwości rozwoju w firmie ? Dlaczego co parę miesięcy pojawiają się te same ogłoszenia o prace? Ma ktoś dane na temat rotacji w firmie?

Jak wygląda rekrutacja? Sklasa się z wielu etapów? Jak wygląda test? Zadania? Obliczenia?

Zaciekawiony

Cześć, z tego co widzę jest dużo negatywnych opinii o firmie. Chciałbym zapytać o oddział Wrocławki. Czy tam również jest taka sama toksyczna atmosfera? Czy komunikacja między biurem, a technikami jest dobra? Jak wyglada taki typowo dzień pracy technika? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Zostaw merytoryczną opinię o SESCOM S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w SESCOM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SESCOM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SESCOM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 12 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SESCOM S.A.?

Kandydaci do pracy w SESCOM S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SESCOM S.A.
2.3/5 Na podstawie 250 ocen.
  • Grunwaldzka 82
    80-244 Gdańsk