Opinie o Alior Bank S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Alior Bank S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Alior Bank S.A. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alior Bank S.A. w Warszawa

Nowa

Cześć! Poszukuje opinii nt. Młodszy specjalista do spraw obsługi klienta (praca 100% zdalna). Czy ktoś był zatrudniony na tym stanowisku i może powiedzieć jak to wyglada?

Compliance

Cześć. Zastanawiam się nad aplikowaniem do zespołu compliance czy może się ktoś podzielić opinią o tej jednostce??

MATEO

Szanowny Aliorze! Jestem pracownikiem od wielu lat, ceniłem sobie do tej pory pracę w Warszawskim AB. Byłem również pracownikiem w innych bankach i z takim (usunięte przez administratora)NIE SPOTKAŁEM SIĘ NIGDY. (usunięte przez administratora) Nie wiem czy zauważyliście, ale kiedy była na innym regionie ludzie również pozwalniali się. Od 2 tygodniu chodzę na rozmowy o pracę, moi koledzy i koleżanki również szukają pracy. NIkt nie będzie dla niej pracował. Przywódca powinien nadawać kierunek, być przykładem, powinno go się przynajmniej szanować - jej nie da się szanować. Kiedyś przychodziłem z uśmiechem na twarzy do pracy, dziś jak widzę 15 maili o to samo(usunięte przez administratora) wieczne telefony o punkty(usunięte przez administratora)edwo wniosek wprowadzony minutę później telefon kiedy podpisanie... to nie fabryka....jak klientowi po minucie ma się przedstawić ofertę bez zastanowienia się na 0,5-1mln zł, kolejny telefon po godzinie, następny po dwóch... TON rozmowy dający do zrozumienia - że jak nie potrafię to ona zaraz sama zadzwoni.... (usunięte przez administratora)ludzie nie dość - że się zwalniają bo klienci dostają odmowy, a dostają z pocałowaniem ręki w innych TAŃSZYCH bankach dwa dniu później(usunięte przez administratora) - (usunięte przez administratora) brawo to nie zauważyliście co ona robiła na innym regione? Ludzie potrzebują swobody działania a ja czuje co minutę oddech na plecach(usunięte przez administratora) nie po to tyle lat robiłem karierę, żeby ktoś traktował mnie jakbym miał 18 lat i był niepełnosprawny. (usunięte przez administratora). A tak poza tym to w Aliorze JUŻ nie ma czasu na zarabianie i robienie sprzedaży, to praca jak w urzędzie.

Bankier Biznesowy
@MATEO

Nie zgadzam się z żadnym zdaniem!!! To jest KARYGODNE!, aby coś takiego napisać. Jestem pracownikiem Alior Banku już od dłuższego czasu i mam PRZYJEMNOŚĆ współpracować z Izą - Izabela Pyrczak. Jest to osoba konkretna, kompetentna, bardzo ale to bardzo POMOCNA i zaangażowana, która jasno deklaruje czego oczekuje od swojego pracownika i uważam, że jest to w obecnych czasach duża ZALETA. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i wiemy po co przychodzimy do pracy - jakie mamy cele do zrealizowania. Mam w pełni swobodę działania i pełne oparcie w Izie, która zawsze we wszystkim mi pomoże. Jest to oczywiste, że jeśli ktoś nie realizuje swoich celów, nie wykazuje chęci zmiany i współpracy TO W KAŻDYM BANKU taka osoba jest obserwowana i rozliczana, aby stwierdzić czy nadaje się do tej pracy czy nie. Czy jest realna szansa, aby zrealizowała swój cel za który KAŻDY pracownik (nawet wyższego szczebla) jest rozliczany i jest to dla niego ważne. Wiadomo, że nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować swój pełen cel ale LICZY SIĘ NASZE NASTAWIENIE. Podsumowując osoba, która to napisała powinna się wstydzić i wziąć się za swoją pracę zamiast pisać (przepraszam za wyrażenie) takie BZDURY. Z całego serca polecam współpracę z IZĄ, ponieważ jest wspaniałym człowiekiem i osobą na odpowiednim miejscu -> Dyrektorem Regionu.

Arielka
@MATEO

Nie zgadzam się z tą opinią. W Alior Banku cały czas można zarabiać premie a praca jest pasjonująca i rozwijająca. Iza jest zaangażowanym menedżerem i ma prawo jako szef wymagać aktywności i rzetelnego przekazywania jej informacji na temat procesów. Nigdy nie odmawia pomocy.

Eska
@MATEO

Absolutnie się nie zgadzam z Tą opinią - można zdementować z zasadzie wszystko - pracuje w Aliorze wiele lat, wiele zmian przeżyłam i dziś są zdecydowanie w tym segmencie mniejsze cele i mniejsze oczekiwania niż było to kiedyś. Premie nadal bardzo dobre - jedne z najlepszych na runku. Pracuje z Izą i jakoś nic z opisanego powyżej mi się nie zgadza… człowiek robi swoje, oczywiście musi się rozliczyć z szefem - gdzie tak nie jest? Iza jest bardzo przedsiębiorcza i wspierająca … Alior ma się wyróżniać szybkim czasem procesowania wniosków i wydawaniem decyzji - więc co w tym dziwnego że oczekuje się od nas szybkiego zamknięcia transakcji? Mogę tylko współczuć osobie, która taką opinie pisze i domyślać się, że chyba sobie sama słabo radzi i nie nadąża ????

Salt
@MATEO

@Mateo przeczytałem Twój post kilka razy szukając w pamięci sytuacji opisanych przez Ciebie- w ogóle nie pasuje mi ten opis do działań Izy. Osobiście bardzo ją szanuje za jasność komunikacji i zaangażowanie. Zbudowała u mnie bardzo duże zaufanie co nie udało się żadnemu poprzednikowi.

Misia
@MATEO

@MATEO, nie zgadzam się z Twoją opinią i absolutnie potwierdzam Arielki opinie na temat Izy. Nigdy nie odmawia pomocy i zaangażowania.

K_S
@MATEO

Nie rozumiem - praca w Zespole z szefem, z celami sprzedażowymi wiążę się z różnymi działaniami. Nie chcę tu oceniać sytuacji dlatego, że bankier @Mateo nie podał swojego prawdziwego imienia jednocześnie podając dane Izy Pyrczak. Obawa, wstyd czy brak odwagi @Mateo? Trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje czyny i działania. Szef ma obowiązek wspierać, wskazywać kierunek, monitorować działania, rozliczać, kontraktować się jeśli cele nie są realizowane. Każdy z Nas jest odpowiedzialny za powierzone stanowisko - to Nasza wizytówka. Co mogę powiedzieć o Izie - mocno wspierający, konkretny szef. Iza daje dużo od siebie - pomaga, jest zaangażowana, ma dużą wiedzę. Podejmuje działania i daje dużo pomysłów - to źle? Z mojej perspektywy jest duży progres w wynikach w Regionie. Ja się cieszę na współpracę z Izą i nie rozumiem wylewania żalu na tym forum. Polecam następnym razem szczerą rozmowę - wiele można wyjaśnić, każdy ma swoją perspektywę i od tego są rozmowy. Iza daje informację zwrotną na bieżąco i jest na nią otwarta.

@MATEO

Praca w tym Banku stała się „pracą na akord” z jednoczesnym brakiem szacunku dla drugiego człowieka. Przykład idzie z góry więc pojawia się pytanie - kto nadaje taki styl zarządzania tym Bankiem?

Paweł Ko
@MATEO

Polecam pracę w PKO Bank Polski. Mamy nowego, wspaniałego Prezesa, który naprawia błędy poprzedników. Jeszcze nie jest doskonale, ale na pewno lepiej niż u konkurencji. Pozdrawiam :)

Niko
@MATEO

Potwierdzam w 100 procentach. Kiedyś gdy Warszawą zarządzały dwie dyrektorki regionalne było inaczej. Jednak dopóki ta kobieta jest na tym stanowisku dopóty będzie duża rotacja w placówkach warszawskich. Nieustanna presja i poniżanie szeregowych pracowników to norma. Ludzie przychodzą z błyskiem w oku i zapałem na szkolenia wstepne by kilka tygodni później przeżyć rozczarowanie metodami zarządzania.

@Wika

Starszy Bankier Klienta /Młodszy Bankier - na jaka podstawe moge teoretycznie liczyc na tych stanowiskach? bede wdzieczna za jakies widełki..pozdrawiam

Przebieg rekrutacji to porażka wizualna dla Alior Bank. Wysłane CV. Po niedługim czasie dzwoni Pani z HR. Umawia się na rozmowę telefoniczną. Następnie drugi etap to rozmowa z HR i przełożonym. I tu jak zawsze zaczyna się śmiech. Pytania z rozmowy telefonicznej są powielane. Na plus jest atmosfera i czas trwania rozmowy. Następnie Pani z HR zapewnia, że do 2 tyg nastąpi info zwrotne.... i tak już czekam 1,5 miesiąca. Zero odpowiedzi, zero informacji, że np. proces się przedłuża. MASAKRA. Jeśli już na starcie jest takie podejście do pracownika (potencjalnego) to wyobrażam sobie co jest kiedy jesteś związany umową o prace. Zdecydowanie odradzam chyba, że ktoś lubi czuć się olewany

standardowe

logo firmy Serwisant rowerowy
Rysiu

Cześć, myślę nad aplikacją do nich na stanowisko Senior Software Developer w Krakowie. Mile widziane jest u nich znajomość środowiska Linux oraz platformy Kubernetes, rozumiem, że dzięki temu mogę zwiększyć swoje oczekiwania finansowe? Wymagania i obowiązki są mi znane, ale zapytam jeszcze o tą nagrodę pieniężną za skuteczne polecenie w ramach Programu Poleceń, bo gdyby było fajnie u nich to bym kolegę polecił, ile musiałby popracować, abym dostał taką nagrodę i jaka to jest suma?

Witam, czy ktoś pracował w katowicach w audycie bądź kontroli? Jak wyglądają zarobki? Atmosfera w pracy ? Przełożeni? Prośba o opinię w tym temacie.

Oliwia

Haha komentarz stulecia :D Jakie miasto i stanowisko?

Ert

W Aliorze panują koszmarny bałagan oraz całkowity brak komunikacji między działami/departamentami, i to już na poziomie rekrutacji. Później jest tylko gorzej - wiecznie nikt niczego nie wie (zwłaszcza w HR), nikt nie umie w czymkolwiek pomóc (zwłaszcza dyrektorzy), nikogo nic nie obchodzi. To spora firma, a funkcjonuje niczym jakiś krzak z 1994 roku. Zarobki są naprawdę liche, atmosfera też.

AnaLityk

Czy zarobki w IT są na rynkiwym poziomie ?

Analyst

Czy pracownicy IT Aliora (interesują mnie analitycy it i PM-owie) mają rozliczane koszty autorskie (30 / 50 %) za wykonaną dokumentację ? Na jakie zarobki może liczyć senior analityk / PM ?

PM
@Analyst

mają, są różne progi w zależności od udziału pracy twórczej w całym czasie pracy, od 30% do 80% jak dobrze pamiętam

Maestro
@PM

A na jakie zarobki można liczyć na stanowisku PM lub Analityka z kilkuletnim doświadczeniem ?

PanW
@Analyst

Dział IT w Alior Banku to jedna wielka (usunięte przez administratora) Poniżanie, grożenie, krzyczenie na każdym kroku. Z dnia na dzień mogą tez zwolnić, bo po próbnym umowa na kolejne 3 miesiące lub tylko na rok. Wtedy nie obowiązuje pracodawcy podanie powodu wypowiedzenia umowy, także w każdej chwili mogą Cię zwolnić. Wszystkie zarobione w tej firmie grosze bedziesz musiał wydać na psychiatrę przez to co się tam wyprawia. Nie pracuje w tym banku od 2 lat. I stwierdzam, ze nigdzie w dziale IT nie ma takiej (usunięte przez administratora) jak w AB. Tyczy się to wszystkich stanowisk testerów, programistów, analityków it itp.

Czy w Alior banku jest możliwość pracy zdalnej? @Pracodawca

Wojtek

Pracowałem w tej instytucji od 2008 do 2011 roku, początki były fajne, plany na przychody, a nie sztuki, zarobki spoko, zaczynałem z 4 brutto skończyłem na 5,5 brutto plus premie kwartalne 25% i premia roczna 20%. Z minusów na wtedy regionalna na warszawie UKP, naściągane wielkich managerów z PEKAO i BPH z rodowodami komunistycznymi, pracować to nie umiało tylko (usunięte przez administratora) zawracali. Jak moja dyrektora sobie psiapsiułke ściągnęła to walnąłem papierami. Teraz życie jest piękne, a ja zawsze współczuję ludziom w oddziałach

Lucy
@Wojtek

Mi by było szkoda i tych zarobków i premii :D No ale wiadomo, nie tylko to się liczy. A jak z rozwojem? Czy możliwością awansu? Z tym też nie było problemu? Przez te 3 lata zaobserwowałeś sporą rotację czy ludzie raczej długo tu pracują?

To czasem nie działa tak, że zyski Aliora idą najpierw na pokrycie programów rządowych dla (usunięte przez administratora), Ukraincow, uchodzcow itp a co zostanie to idzie na podwyzki i premie pracownikow, czyli totalne nic :)

Ken

Zarobki w AB to jakiś żart. Pracuję jako bankier ds. sprzedaży kredytów, robię po 160%, a dostaję za to 2600 zł brutto. Czaicie? Sprzedajesz 800k kredytu, a bank odpala ci z tego 2600 brutto. Kpina! Jeszcze w dziale monitoringu pracują troglodyci, który dbają o to, aby nasze premie były jak najniższe.

@Ken

Zgadza się w całym banku jest polityka żeby tylko nie zapłacić za uczciwa pracę. Jak masz za dużo to Ci zabiora,bo zawsze Ci w mowia jakiś błąd :)

Jaa
@Ken

Zgadza się premie są ŻAŁOSNE o ile są bo system preriowy jest skonstruowany niczym najbardziej złożone kosmiczne urządzenie. Dobrze, że w korycie pełno. Zresztą forma przyznaje, sama, że ma problem z utrzymaniem pracowników. No nie dziwię się.

Czy ktoś wie coś o stanowisku Specjalista ds. uruchomień kredytów?

GDA

Jak wyglada sytuacja z parkingiem dla pracowników w Gdańsku na Jasieniu ?

Justyna

Szukają właśnie tu do Warszawy kogoś na stanowisko Specjalisty ds Zakupów. Mieliście styczność z tym stanowiskiem? Szukam jakichś konkretów, mam też inną pracę na oku, i nie wiem, gdzie lepiej celować. Na jakie realne zarobki można liczyć? Sporo tutaj różnych opinii, jedni zadowoleni, piszą o premiach dużych a drudzy totalnie na odwót :P O co chodzi z tym Alior Uniwersytet tak dokładnie? I programem poleceń, o którym wspoimają w ofercie?

Maestro

Czy w IT Alior stosuje podwyższone koszty uzyskania przychodu ? Jeśli tak, to jaki % ?

pei
@Maestro

zależy od stanowiska

Czy wie ktoś jak wyglada praca na stanowisku specjalista ds utrzymania klienta ? Jest oferta pracy w Krakowie zastanawiam się czy aplikować

DW

Bardzo negatywnie oceniam ten bank. W zasadzie wszystko co oferuje bank to jest "tyłem" do klienta. Trzy lata temu złożyłam wiosek o kredyt, obiecywali ustnie super warunki, na ostateczną decyzję czekałam aż trzy tygodnie, był to kredyt hipoteczny, dokonałam już zaliczki na zakup nieruchomości i miałam wyznaczony termin u notariusza w związku z tym nie miała czasu innego banku szukać. Najlepsza była sprawa ubezpieczenie, jeden wariant to z góry opłata ubezpieczenia na życie za 20.000 zł, w kredycie - no!! a nie wiadomo ile ja pożyję co jak umrę za rok?. Kuriozalne. Już podczas podpisywania umowy traktują cię jak złodzieja, dostarczyłam polisę ubezpieczeniową a oni nie wierzyli i chcieli numer telefonu i dane do agent!!! szok. Dalej obecnie kredyt hipoteczny mam na poziomie 12,32% a linię kredytową na działalności 12,39%, czyli praktycznie żadna różnica. W marcu 2023 roku otrzymałam nowy harmonogram gdzie: spłata kapitału 100 zł, spłata odsetek 2670 zł. Za głowę się złapałam podjęłam decyzję, że muszę rozstać się z tym bankiem, dokonałam nadpłaty kredytu i naliczono mi karę aż 3% z nadpłaconej kwoty. Całokształt współpracy z Alior jest beznadziejna. Do tego dochodzą problemy z logowaniem.

Zostaw merytoryczną opinię o Alior Bank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Alior Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Alior Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 166.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alior Bank S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 3 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alior Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Alior Bank S.A. napisali 26 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alior Bank S.A.
2.9/5 Na podstawie 475 ocen.

Alior Bank S.A.