Opinie o Eltel Networks Energetyka SA w Olsztyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Eltel Networks Energetyka SA. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Eltel Networks Energetyka SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eltel Networks Energetyka SA w Olsztyn

serwisant

podwyżki?To chyba pensje do podziału po tych osobach co zostali zwolnieni i po tych co jeszcze zostaną zwolnieni.

anonimowy

komar, 1200pln, nie dostaniesz. 1400-1500 to taka normalna pensja serwisanta w tej firmie. Jednak musisz być dyspozycyjny całą dobę, w momencie kiedy kierownik nakaże Ci zostać po godzinach musisz zostać, a zdarza się to co przeważnie 2-3 razy w tygodniu, w okresie letnim kiedy występują wyładowania atmosferyczne, praca po 12 godzin jest normą. Tak to wygląda naprawdę... Oczywiście "specjaliści" czyli ulubieńcy dyrektorów, kierowników mają dwójkę z przodu, pomimo tego że nie wywiązują się z zadań oraz są zwykłymi analfabetami. Czytając e-maile od niektórych nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, brak znaków interpunkcyjnych błędy ortograficzne, generalnie ciężko stwierdzić czy Ci ludzie w ogóle są po maturze, i to są SPECJALIŚCI. Niestety ta firma oparta jest na znajomościach nie fachowości ludzi, dlatego w tym momencie stoi w miejscu w którym stoi czyli na krawędzi... Moja rada szukaj innej pracy bo co z tego że dziś się przyjmiesz do pracy, harował jak głupi a za 3 miesiące ci podziękują bo są masowe zwolnienia. Nie ma to kompletnie sensu moim zdaniem.

komar

Czyli przepraszam harowac 10-12 godzin dziennie, żeby ostatecznie wziac na reke około 1200pln...? ja rozumiem, że to moja pierwsza praca ale nie po to szedłem na studia i robiłem kategorie SEP, no bez przesady...

@komar

Kategorię sep to każdy tutaj ma, a po studiach też nie brakuje, tym bardziej studia w tej pracy nic nie dają.Tutaj są potrzebne umiejętności władania łopatą,i innymi narzędziami.

anonimowy

komar, informacje tutaj zawarte dotyczą raczej każdego zakładu w Polsce. Firma jest ogólnopolska, wszędzie źle się dzieje. Mam pytanie do Jogiego. Pisałeś o jakiejś akcji z telewizją... Są jakieś konkrety czy tylko zwykłe pogłoski i standardowe bicie piany? Jeśli udało by się nagłośnić sprawę, może faktycznie firma nie byłaby na straconej pozycji.

@anonimowy

tutaj żadne nagłaśnianie już nie pomoże.

@anonimowy

Tak prowadziliśmy rozmowy z TVP ( regionalna) i to on by się jako pierwsza podjęła realizacji programu, oczywiście z emisją na antenie ogólnopolskiej. Mamy również gotowe pisma do prokuratury i do pip napisane przez radce. Tylko my narobiliśmy zamieszania, kasy zainwestowaliśmy, a tu ciszą z ELTELA zawiało ?? Mieli kary w lutym ściągnąć, od tych co nie wyrazili zgody i na straszeniu się skończyło a szkoda :( . My nie mieliśmy zamiaru straszyć a od razu przejść wtedy do działania. Teraz pozostaje czekać nam na burze, jak będziemy rypać po 12 godzin i nigdzie to nie będzie nam dane wykazać bo lista będzie po 8 godzin na koniec miesiąca zrobiona :). Jedynie zostają nagrane rozmowy, że pracujemy od 8-20 a to do pip i prokuratury wystarczy też.

Serwisant

Rekrutacja polegała na tym czy jestem dyspozycyjny 7 dni w tygodniu najlepiej po 12 godzin bo jakieś dyżury jeszcze są .Płaca 1800 brutto ( prawie się popłakałem ze śmiechu )

Jestem informatykiem z wykształcenia i znam się na tym . Jednak podczas rozmowy z kierownikiem miałem wrażenie , że on nie bardzo zna się na swojej pracy .Myślę , że piekarz (bez urazy )też się nadaje do tej pracy . Grunt to jak najkrócej być w domu .

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
komar

Panowie jakiś czas temu dzwonili do mnie ludzie z ELTEL i jestem umówiony na spotkanie odnośnie pracy. Oddział rzeszowski (Widełka). Rozumiem, że to co tutaj przeczytałem dotyczy każdego zakładu na terenie Polski czy tylko niektórych?

@komar

Jak możesz codziennie przeznaczyć ok 12 godz na pracę, za najniższą pensję krajową, do tego zrobić certyfikaty z bardzo szerokiej wiedzy z zakresu najnowższej telekomunikacji, to zapraszamy.

eltel poznan

Chcą mieć cięcia i oszczędności? To po co na Poznaniu serwisanci utrzymują 2 dyrektorów. Zwolnić jednego i w przeciągu roku oszczędność będzie i to nie miała, lub po co jest tyle osób w biurze tzw. specjalistów którzy nic nie robią do tego jeżdżą sobie do domu służbowymi samochodami a są serwisanci którzy samochodów służbowych nie posiadają.

@eltel poznan

tzw.specjaliści to są sami ulubieńcy dyrektorów, to nic,że niektórzy nie mają pojęcia o tej pracy i do tego nie są nawet chętni,żeby to poznać.Jednym słowem- jak cię dyrektor lub kierownik lubi to cię nie zwolni.

@eltel poznan

Czy nie jest to przymiarka do obcięcia pensji,to mi przypomina zakończenie k-tela.Wtedy też była trudna sytuacja finansowa firmy.

monteros

Ludzie sprawdzający to żyła złota na karach można wyciągnąć bardzo duże pieniądze. A ludzie z eltela którzy podpisują takie a nie inne umowy które umożliwiają orange tak rozbudować procedury nie możliwe do wykonania powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za działanie przeciwko interesom firmy.Jak można się zgodzić na karę dziesięciokrotnie przewyższającą wartość wykonanej pracy.To jest jawne działanie na szkodę firmy.PROKURATOR !!!

Nieznany

Mam pytanie jak to jest że ludzi sprawdzających poprawność wykonania instalacji jest więcej niż monterów którzy te usługi montują ? osobiście obsługuje 5 stref i mam umawiane zlecenia w tych samych godzinach jak mam je wszystkie poprawnie wykonać ? Jeśli Orange chce by zlecenia były wykonywane dobrze niech da ludzi którzy będą je wykonywać a nie kontrolować montera który nie wie jak wykonać jedno zlecenie poczym przejechać 20 km i zdążyć na drugie w czasie 2 godzin mówiąc o usłudze vdsl nie mówiąc o innych zleceniach w tym samym czasie . Wiem że to firma podwykonawcza przydziela ludzi ale to wasze usługi są przez to nie dopilnowane pozdrawiam partner techniczny

Jogi

...i co to za forum jak usuwają wszytko co im szkodzi ?? Panowie dyrektorzy a szczególnie Ci co łamią prawo wasze dni są już policzone więc usuwanie wpisów na forum nic wam nie da. Sami rozpętaliście gnój, a do gnoju nie potrzeba 600 serwisantów, a 5-7 dyrektorów wystarczy by go posprzątać :) Firma ELTEL to marka licząca się na świecie i ta marka nie pozwoli sobie na medialne nagłośnienie a jak program wyemitują stacje to nie polecą serwisanci a "góra"

anonimowy

Zwolnienia to wcale nie gra o pracowników do pracy w Niemczech. Zwyczajnie kierownictwo chce pozwalniać jak najwięcej ludzi żeby można było się możliwie jak najbardziej nachapać zanim firma ogłosi upadłość czyli pod koniec roku. Zwolnienia były w październiku, są w marcu, będą w czerwcu/lipcu. Pod koniec roku firma ogłosi upadłość i pracowników przejmie inny pracodawca. Jeśli mówimy o jakości zarządzania to liczby mówią same za siebie. W momencie wejścia na Polski rynek Eltel miał kapitał zakładowy 24 mln zł. Obecnie kapitał wynosi 4 mln. I to podobno serwisanci są kłamcami i oszustami!

Eltel

Podrabiane listy,niepłacenie za nadgodziny,słabi kierownicy,brak organizacji pracy to cała prawda o eltelu czyli dno!!

eltel

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Eltel Networks S.A. To po co usuwacie posty ??? Do (usunięte przez administratora) ta strona !!!

monter

niech zaczną ode mnie :D, ale mój kiero nie chce się zgodzić ps. bo gdzie znajdzie takiego drugiego frajera, hahahahaha

Ziomal

Zwolnienia ....to podobno jest ,gra o pracowników do pracy w niemczech

@Ziomal

praca u Niemca? To chyba niedługo kierownicy jej tam będą szukać.Tutaj rozłożyli firmę,to tam może nauczą się pracować

robotnik

Podobno szykują się następne zwolnienia.

GalAnonim

Jogi, przecież już zrobili pierwszy krok. Już wysyłają listy do domu ludziom którzy nie zgodzili się wziąć winy na siebie.

strain
@GalAnonim

Słyszałem że mają wrócić bloczki na posiłki regeneracyjne dla monterów, zamiast pensji...

@GalAnonim

Pracodawca nie może be zgody pracownika potrącać z wynagrodzenia za pracę tylko i wyłącznie może to zrobić przez sąd pracy. Jak kto (usunięte przez administratora) i podpisał to pewnie że może mu potracić. Podam pocztę do mnie i jak komuś potracili a nie podpisał na to zgody to zostanie dodany do procesu zbiorowego przeciw pracodawcy o łamanie prawa. A te ich liściki, pisma jacy to oni dobrzy, podpisz a nie zapłacisz 300 a 30 to nic innego jak MOBING czyli zastraszanie !!!!

tomek_lublin

a Arteria jeszcze współpracuje z Orange ? Pamiętam, że z 2 lata temu uruchamianie klienta było podzielone na 2 etapy - Eltel i Arteria. Nadal tak działają ?

trzeba samemu wpłacić

monter WPRT

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - płacicie kary orange z własnej kasy? Eltel ściąga z was pieniądze i przekazuje do ORANGE? To jest u was normalne? To chyba musicie mieć duże pensje, albo premie. U nas chyba nikt by się na coś podobnego nie zgodził, zaraz związki by były ruszone. U nas też nie jest słodko, ale jeszcze nikt nam nie karze oddawać zarobionych pieniędzy. Wymagania orange chyba wszystkie firmy doprowadzą rezygnacji z utrzymania sieci.

monteroserwisant
@monter WPRT

Konkretnie to nie słyszałem żeby komuś realnie zabrali jakąś kasę.(niech tylko sbróbują) Przysłali jakieś pisma o obciążeniach ale wygląda że to jakieś bezpodstawne straszenie.Wszyscy zgodnie stwierdzili że ten papier to sobie może eltel...........

K.L.

To ile np. na głowę przypadło? Za jaki czas? Jak to się ma do zarobków?

monter

co do kar to koledzy po dostawali po 100% kary nałożonej przez ORANGE, czyli 300zł, 600zł itd. Panowie czas zacząć wprowadzić z życie przepisy BHP naszej firmy tak jak zrobili to na Krakowie. Podobno dziennie usuwają po 2-3 sztuki. Może jakiś kolega z Krakowa podzieli się wrażeniami ze strefy i opowie jak to jest pracować zgodnie z przepisami. Pozdrawiam

monteroserwisant
@monter

Sprawa jest prosta.Jeśli chodzi o kary to np.za złe przebiegi to trudno się wytłumaczyć za brak pomiaru VAT również.Natomiast za zminusowanie zlecenia nikt nie może się przyczepić,wytłumaczeń jest mnóstwo i trudno je podważyć np:bardzo dokładne wykonanie poprzedniego zlecenia celem uniknięcia błędów mogących być podstawą do naliczenia kary.Niech się znajdzie przełożony który to zaneguje.

Zostaw merytoryczną opinię o Eltel Networks Energetyka SA - Olsztyn

• Jak się pracuje w Eltel Networks Energetyka SA?

Zobacz opinie na temat firmy Eltel Networks Energetyka SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eltel Networks Energetyka SA?

Kandydaci do pracy w Eltel Networks Energetyka SA napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eltel Networks Energetyka SA