Opinie o Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego w Katowice

Robert

Praca jest w delegacji i wymaga sie od pracowników aby pracowali w delegacji ale firma nie wypłaca pracownikom pieniędzy na prace w delegacji. Wymaga sie od pracowników również pracy w nadgodzinach ale firma również nie rozlicza sie z nadgodzin i jeszcze zdziwienie ze pracownicy sie bulwersują i upominają o swoje. I dodatkowo Mega wielka premia która raz jest a raz jej nie ma. W tej chwili wygląda to jak praca charytatywna. Jak firma sobie wyobraża przeżycie pracownika w delegacji bez wypłaty ? Ma na to jakieś rozwiązanie ?

Zbyszko
@Robert

Serio nie płacą za delegacje ani za nadgodziny? Można chociaż odebrać z a to wolne czy nic z tego? Pracodawca jakoś to tłumaczy? Deklaruje do kiedy to spłaci czy chowa głowę w piasek?

Na jakie benefity można liczyć w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego?

Muuu
@Julia

To teraz dalej sie dzwoni i pyta pracodawce o wolne wakaty? Przeciez sa portale rekrutacyjne i stronka www. Chlopak tego niewie?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Czy w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego występują paczki/bony świąteczne?

Paweł Nowy wpis

Zalezy u jakiego brygadzisty pracujesz. Ogolnie to ublizaja pracownika i to bardzo zniecheca swiezo przyjetych. Musisz sam sibie zalatwic spanie i dojechac wlasnym samochodem na kwatere i przez pol polski na budowe. Szkoda czasu marnowac na bezsensowna firme.

Robert

Kuba
@Robert

Myślę że mają! raz się udało, drugi raz się udało (usunięte przez administratora)ludzi, to już teraz będą wszystkich (usunięte przez administratora) na okrągło....taktycznie,nie będą musieli ludzi zwalniać, bo ludzie sami się pozwalniają....80%już szuka pracy, a znajdą!, bo w tej firmie pracują naprawdę fachowcy,szkoda że firma tego nie potrafi docenić, no ale! przecież tego kwiatu to pół światu:)na nasze miejsca jest tysiąc innych "pracownikowi więc nikt płakać nie będzie....zaoraja firmę, która przez tyle lat coś znaczyła....

Zbyszko Nowy wpis

Jarosław

Od dawna nie płacą pracownikom? Wiesz z jakiego powodu te problemy z kasą? Firma straciła płynność finansową czy co?

Julia

Masakra:( A mój chłopak chce zadzwonić i pytać o jakieś wolne stanowisko w firmie. Jaki powód firma podaje, że są takie heca z wynagrodzeniem? Od jakiego czasu to trwa? Ludzie normalnie pracują, skoro nie dostają pełnych wynagrodzeń, czy rezygnują?

Muuu Nowy wpis

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Usługodawca

Przestrzegam przed tą firmą . Wynajmowałem dla nich sprzęt typu podnośniki i żurawie . Ciągłe problemy z płatnościami . Ostatnio czekałem pół roku , zapłacili w ratach . Teraz znowu powtórka z rozrywki . Nie odbierają telefonów , faktury po terminach . Trzeciego razu już nie będzie . Absolutnie odradzam współpracę z firmą Elbud .

ap
@Usługodawca

Niestety potwierdzam opinię. Nigdy nie płacą kontrahentom w terminie

Bongo
@Usługodawca

Dla pocieszenia,to pracownikom tez nie płacą, ludzie zasuwają w ciężkich warunkach,w nadgodzinach,a do wypłaty zostaje im naliczana jakaś jałmużna, która nawet nie wystarcza na pokrycie rachunków, trzeba uciekać z tej firmy,jak co niektórzy, już uciekli ..... Tak źle jeszcze nie było!!

Julia

W zakładce praca na stronie firmy widzę, że szukają Młodszego Księgowego ;) Pracuje ktoś z was w dziale księgowości? Jak atmosfera? Warto aplikować? W ogłoszeniu piszą o atrakcyjnych warunkach pracy, adekwatnych do doświadczenia. Na jakie widełki może liczyć ktoś z większym doświadczeniem, ponad 2 letnim? Nie piszą też nic o rodzaju umowy, zakładam, że proponują umowę o prace? Czy się mylę? :)

Artur

W sprawie płatności zapraszam do kontaktu pod numerem 519 154 447.

widziałam ogłoszenie na speca od reklamacji na stronie. Jaka dalsza ścieżka kariery mnie to w firmie by czekała po zatrudnieniu? Piszą, że można liczyć na rozwój zawodowy czyli w jakim konkretnie zakresie? Widzę opinie od usługodawców, że coś z fakturami jest nie tak, a z wypłatą jak teraz jest? Terminowo?

Kamila

Ciekawe, że piszecie, że nie ma presji czasowej w pracy. Hmmmm super brzmi. Widziałam ogłoszenie na Młodszego księgowego. Czy ktoś pracował na tym stanowisko i ma info o opcjach rozwoju w firmie? Czy awans na kolejne pozycje jest realny?

Geodeta

Od maja niezapłacona faktura za obsługę, będziemy się rozstawać.

Czapa

A jak tam dziś funkcjonują zielone ludziki bez dodatków do 2 pensji?:-)

Agnieszka
@Czapa

A jakie dodatki niby mieliby mieć?

CZAPECZKA

Dobrze Gosiu :)

Pin

Pracuję w biurze i bardzo dobrze mi się pracuje. Przede wszystkim nie ma presji czasowej. Przełożonych interesuje głównie, by robota była dobrze wykonana. Nikt nie pogania, nie ma nerwowej atmosfery. Pracownicy biurowi są rozdzieleni po dużej ilości pokoi (w większości dwu i jednoosobowych), więc warunki pracy są nawet kameralne.

@Pin

hmmm czyli jesteś rozliczana z efektów a nie czasu pracy? czy to praca na akord? :)

@Pin

A nie ma możliwości pracy zdalnej jako pracownik biurowy?

Pin
@Ewelina

Nie, pensja jest stała. Są premie, które nieraz są zabierane, ale tylko wtedy, kiedy przełożony widzi, że pracownik się obija, mimo że jest robota do wykonania. Niektórzy pracują zdalnie, ale większość w biurze. Nawet nie interesowałam się czy mogę pracować zdalnie, w biurze mi pasuje.

Justyna
@Pin

Premia jest miesięcznie przydzielania (jeśli jest :)) czy rocznie? A ciekawa jestem, czy w biurze macie jakieś benefity :)

Spawacz

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko spawacza. Warto aplikować?

@Spawacz

hej, a gdzie to ogłoszenie się pojawiło ? jakie warunki, jaka stawka?

Spawacz
@Ewelina

pracuj.pl. Żadnych informacji o stawce

Czapa

Podobno byli prezesi wrócili do domu PKSem:-):-)

Jarosław
@Czapa

Czemu PKSem? Nie mają samochodów? Byli to znaczy, że zmieniła się kadra zarządzająca? Możesz wytłumaczyć?

A co masz do PKS'u? Prezesi to też ludzie :D

prac
@Jarosław

Trochę się pozmieniało.

Jan

Akcja ewakuacja rozpoczęta, widać że kierunek jest jeden. Dział wykonawstwa w odwrocie. Ciekaw jestem kto będzie ciągnął ten wózek jak niektórych zabraknie na pokładzie

Baba z biura

Niezadowoleni pracownicy, niezadowoleni wykonawcy. Nie ma siły, nie dogodzisz wszystkim. Tu wykonawca zadowolony, roboty macie u nas dużo, nigdy nie spotkaliście się z niezapłaconą fakturą, nawet przy pomyłce nie z naszej winy bez problemowo akceptujemy podwykonawcom dodatkową kwotę itd., itd. Nawet firmy które robią nas w bambuko i nie dotrzymują terminów i warunków umownych nie spotykają się u nas z natychmiastowym wyrzuceniem z budowy, bo zależy nam na ludziach, a podwykonawcy to przecież pracodawcy ludzi). Szkoda, bo wstydzić się powinien Pan, i Pan i ten Pan... nie rozumiejąc, że obieg dokumentów w dużej firmie być musi i nie ma zmiłuj. Fakt że trwa długo, ale ze względu na czepialstwo instytucji nadrzędnych / kontrolujących, musimy każdorazowo dokładnie sprawdzać co kontrahent nam fakturuje. Przykro też, że firmy takie jak Państwa bez mrugnięcia dostają kasę przed terminem płatności i o tym nie piszą na forum, ale jak nie podoba im się długi czas akceptowania faktur to z miejsca wywnętrzniają się na forach takich jak te. Mam już za sobą trochę czasu w Elbudzie i jakoś nie zdażyło mi się poza jedną firmą aby nie otrzymała jakiejś części należności zafakturowanej. Jeśli wykonawca czeka na swoje pieniążki długo to jakiś powód tego musi być i z pewnością nie jest to opieszałość Elbudu. Czasem jest tak że sami czekamy na swoje należności choć z całą pewnością nie skutkuje nie płaceniem firmie przez pół roku ... Chyba pracuję w jakiejś innej firmie Elbud skoro pojawiają się opinie że Elbud nie płaci albo ma poślizg półroczny. To tyle w kwestii płatności dla firm. Co do pracowników. Prawo wyboru ma każdy i każdy chce zarabiać więcej. Pytanie tylko czy więcej znaczy lepiej? Dla mnie nie, bo pracując u poprzednich pracodawców stwierdzam że lepiej zarabiać nieco mniej (to na prawdę nie są duże różnice a Ci co piszą że masakrycznie mało zarabiają niech zweryfikują swoje informacje co do zarobków w innych takich jak Elbud firmach) niż prosić się wiecznie o swoje wynagrodzenie. Tak, tak, bo mniejsze firmy zazwyczaj mają z tym problemy, nie mają do tego żadnych systemów dodatkowego wynagradzania pracowników, kas pożyczkowych, funduszy itp. Jak dobrze żyjesz z Kierownikiem na budowie to masz się na prawdę nie źle. Stawki - to prawda nie są wysokie ale nie są też bardzo niskie. Zastanawia mnie to że opinie niezadowolonych nie idą w ślad za tym że rozwiązują swój stosunek pracy z Elbudem. Skoro im aż tak źle że wywnętrzniają się tutaj, to co jeszcze w Elbudzie robią??? Przecież podobno teraz to pracowników szukają pracodawcy. To dlaczego Ci niezadowoleni nie idą w siną dal pracować w innej firmie. Toć specyfika (niszowa) branży elektroenergetycznej, ich ogromne doświadczenie i umiejętności dają im możliwość znalezienia tej wymarzonej, super płatnej i do tego leżącej oraz lekkiej pracy. Moi drodzy przyszli i obecni pracownicy - nigdzie nie jest łatwo. Teraz oczekuje się wszędzie od pracownika dyspozycyjności, wielu umiejętności, skończonych pięciu fakultetów i poligloctwa do tego dając przy tym stawki które w dawnych czasach nie miałyby racji bytu. Tak właśnie jest w każdej z Polskich firm, więc narzekającym polecam zmianę pracy, mając nadzieję że na ich miejsce przyjdą ludzie do pracy chętni, dający coś od siebie (nie tylko i wyłącznie narzekanie), którzy docenią pozytywne strony pracy w firmie która pracownikom terminowo płaci. A i dla monterów mam "dobrą radę" - nie znam montera który siedzi w firmie na miejscu - nie wiem skąd zatem niezadowolenie że montera "rzuca się" go na jedną z budów? Chyba że wymagacie od pracodawcy żeby elementy do zmontowania pracodawca przywiózł Wam na bazę w Katowicach i potem zawiózł ją z powrotem na budowę bo Wy wybierając sobie taki zawód nie braliście pod uwagę że charakter tej pracy to przede wszystkim wyjazdy na budowę

G
@Baba z biura

"Jak dobrze żyjesz z Kierownikiem na budowie to masz się na prawdę nie źle." No to fajna ta Wasza firma. Rozumiem przez to że mniej liczy się pracowitość oraz fachowość ??? Czy konotacje rodzinne są równie ważne w Elbudzie jak lizanie kierownika po 4 literach ???

Nikt
@Baba z biura

O ile mi wiadomo już kilku niezadowolonych wypowiedziało umowy. Może posłuchali baby z biura. Niezła reklama dla firmy.

Jerzy Bąchor
@Baba z biura

Szkoda że wpis Baby z biura jest taki stary. pracowałem w firmie ponad 30 lat operator kierowca i ten wpis baby mówi wszystko nie zna realiów ma budowie arogancja sięga pod odgrom to że ktoś się zwolnił wcale nie znaczy że było tak źle a w innymi firmami nie ma co straszyć Ogólnie fajna firma i fajni ludzie atmosfera którą straszą zależy od każdego z nas według mnie jest ok warunki jęk na budowie trzeba przywyknąć do błota ale jest czas na wszystko na kawę też pracować trzeba jak wszędzie tyle że tu w polu i na wysokości kasa w miarę fajna + delegacja nie jest źle aczkolwiek 60 procent premii to trochę bat ogólnie polecam jest co wspominać nie monotonii a odszedłem bo dali więcej bez delegacji pozdrawiam bo prawie Wszystkich znam Jurek B

W Elbud przepracowalem 2 lata i to dla mnie dobry czas w tym miejscu. Warunków złych nie miałem ale praca wymaga odpowiedzialności i zaangazowania. Ze swojej strony z umowy się wywiązałem zatem pracodawca również. Nic złego nie pamietam.

X

Czy chcesz dać do zrozumienia że cierpisz na zaniki pamięci?

Czy pracownicy w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego dogadują się między sobą?

Nikt

Z tego co wiem Elbud ma sprawę w sądzie pracy o ochronę dóbr osobistych, zadośćuczynienie, odszkodowanie a to wszystko w wyniku mobbingu. Więc owszem dogadują się aby psychicznie .....................

Firma prowadzi rekrutacje na kilka stanowisk, niestety po aplikowaniu brak kontaktu. Myśle że te ogłoszenia są sztuczne. Jestem z Szopienic i wiem że zatrudniają tam raczej swoich.

Zibi87

Szanowni Państwo. Chciałbym uzyskać kilka informacji o stanowisku Inżyniera Rozruchu / Kontrolno – Pomiarowego / Inżynier ds. Zabezpieczeń w branży elektroenergetycznej, na które aktualnie prowadzona jest rekrutacja. Głównie chciałbym skupić się na kwestiach, przybliżone widełki wynagrodzenia, jakie narzędzia pracy oraz stosunek liczby delegacji do pracy w biurze. Z góry dziękuję za pomoc.

Hanna
@Zibi87

Elbud szuka teraz: Inżyniera budowy, Elektromontera, Kierowcy i Mechanika (oferty są tu: http://elbud.katowice.pl/pl,31,praca.html ). Nie widziałam z kolei oferty dotyczącej stanowiska Inżyniera Rozruchu / Kontrolno – Pomiarowego / Inżynier ds. Zabezpieczeń, o które pytasz. To może od tego czasu dostałeś propozycję pracy i już ją nawet przyjąłeś? Jak to u Ciebie wygląda?

Zibi87
@Hanna

Faktycznie oferta pracy była jakiś czas temu, lecz od czasu aplikacji nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej, to wnioskuje, że jednak pracodawca nie był zainteresowany.

Zostaw merytoryczną opinię o Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego - Katowice

• Jak się pracuje w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego?

Zobacz opinie na temat firmy Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego?

Kandydaci do pracy w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego
2.3/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Ks.bpa H.bednorza 19
    40-384 Katowice