Opinie o Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników na temat pracodawcy Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego, lecz również Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego w Katowice

Baba z biura

Niezadowoleni pracownicy, niezadowoleni wykonawcy. Nie ma siły, nie dogodzisz wszystkim. Tu wykonawca zadowolony, roboty macie u nas dużo, nigdy nie spotkaliście się z niezapłaconą fakturą, nawet przy pomyłce nie z naszej winy bez problemowo akceptujemy podwykonawcom dodatkową kwotę itd., itd. Nawet firmy które robią nas w bambuko i nie dotrzymują terminów i warunków umownych nie spotykają się u nas z natychmiastowym wyrzuceniem z budowy, bo zależy nam na ludziach, a podwykonawcy to przecież pracodawcy ludzi). Szkoda, bo wstydzić się powinien Pan, i Pan i ten Pan... nie rozumiejąc, że obieg dokumentów w dużej firmie być musi i nie ma zmiłuj. Fakt że trwa długo, ale ze względu na czepialstwo instytucji nadrzędnych / kontrolujących, musimy każdorazowo dokładnie sprawdzać co kontrahent nam fakturuje. Przykro też, że firmy takie jak Państwa bez mrugnięcia dostają kasę przed terminem płatności i o tym nie piszą na forum, ale jak nie podoba im się długi czas akceptowania faktur to z miejsca wywnętrzniają się na forach takich jak te. Mam już za sobą trochę czasu w Elbudzie i jakoś nie zdażyło mi się poza jedną firmą aby nie otrzymała jakiejś części należności zafakturowanej. Jeśli wykonawca czeka na swoje pieniążki długo to jakiś powód tego musi być i z pewnością nie jest to opieszałość Elbudu. Czasem jest tak że sami czekamy na swoje należności choć z całą pewnością nie skutkuje nie płaceniem firmie przez pół roku ... Chyba pracuję w jakiejś innej firmie Elbud skoro pojawiają się opinie że Elbud nie płaci albo ma poślizg półroczny. To tyle w kwestii płatności dla firm. Co do pracowników. Prawo wyboru ma każdy i każdy chce zarabiać więcej. Pytanie tylko czy więcej znaczy lepiej? Dla mnie nie, bo pracując u poprzednich pracodawców stwierdzam że lepiej zarabiać nieco mniej (to na prawdę nie są duże różnice a Ci co piszą że masakrycznie mało zarabiają niech zweryfikują swoje informacje co do zarobków w innych takich jak Elbud firmach) niż prosić się wiecznie o swoje wynagrodzenie. Tak, tak, bo mniejsze firmy zazwyczaj mają z tym problemy, nie mają do tego żadnych systemów dodatkowego wynagradzania pracowników, kas pożyczkowych, funduszy itp. Jak dobrze żyjesz z Kierownikiem na budowie to masz się na prawdę nie źle. Stawki - to prawda nie są wysokie ale nie są też bardzo niskie. Zastanawia mnie to że opinie niezadowolonych nie idą w ślad za tym że rozwiązują swój stosunek pracy z Elbudem. Skoro im aż tak źle że wywnętrzniają się tutaj, to co jeszcze w Elbudzie robią??? Przecież podobno teraz to pracowników szukają pracodawcy. To dlaczego Ci niezadowoleni nie idą w siną dal pracować w innej firmie. Toć specyfika (niszowa) branży elektroenergetycznej, ich ogromne doświadczenie i umiejętności dają im możliwość znalezienia tej wymarzonej, super płatnej i do tego leżącej oraz lekkiej pracy. Moi drodzy przyszli i obecni pracownicy - nigdzie nie jest łatwo. Teraz oczekuje się wszędzie od pracownika dyspozycyjności, wielu umiejętności, skończonych pięciu fakultetów i poligloctwa do tego dając przy tym stawki które w dawnych czasach nie miałyby racji bytu. Tak właśnie jest w każdej z Polskich firm, więc narzekającym polecam zmianę pracy, mając nadzieję że na ich miejsce przyjdą ludzie do pracy chętni, dający coś od siebie (nie tylko i wyłącznie narzekanie), którzy docenią pozytywne strony pracy w firmie która pracownikom terminowo płaci. A i dla monterów mam "dobrą radę" - nie znam montera który siedzi w firmie na miejscu - nie wiem skąd zatem niezadowolenie że montera "rzuca się" go na jedną z budów? Chyba że wymagacie od pracodawcy żeby elementy do zmontowania pracodawca przywiózł Wam na bazę w Katowicach i potem zawiózł ją z powrotem na budowę bo Wy wybierając sobie taki zawód nie braliście pod uwagę że charakter tej pracy to przede wszystkim wyjazdy na budowę

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego?

Jan Nowy wpis

Akcja ewakuacja rozpoczęta, widać że kierunek jest jeden. Dział wykonawstwa w odwrocie. Ciekaw jestem kto będzie ciągnął ten wózek jak niektórych zabraknie na pokładzie

Baba z biura

G
@Baba z biura

"Jak dobrze żyjesz z Kierownikiem na budowie to masz się na prawdę nie źle." No to fajna ta Wasza firma. Rozumiem przez to że mniej liczy się pracowitość oraz fachowość ??? Czy konotacje rodzinne są równie ważne w Elbudzie jak lizanie kierownika po 4 literach ???

Nikt
@Baba z biura

O ile mi wiadomo już kilku niezadowolonych wypowiedziało umowy. Może posłuchali baby z biura. Niezła reklama dla firmy.

Jerzy Bąchor Nowy wpis
@Baba z biura

Szkoda że wpis Baby z biura jest taki stary. pracowałem w firmie ponad 30 lat operator kierowca i ten wpis baby mówi wszystko nie zna realiów ma budowie arogancja sięga pod odgrom to że ktoś się zwolnił wcale nie znaczy że było tak źle a w innymi firmami nie ma co straszyć Ogólnie fajna firma i fajni ludzie atmosfera którą straszą zależy od każdego z nas według mnie jest ok warunki jęk na budowie trzeba przywyknąć do błota ale jest czas na wszystko na kawę też pracować trzeba jak wszędzie tyle że tu w polu i na wysokości kasa w miarę fajna + delegacja nie jest źle aczkolwiek 60 procent premii to trochę bat ogólnie polecam jest co wspominać nie monotonii a odszedłem bo dali więcej bez delegacji pozdrawiam bo prawie Wszystkich znam Jurek B

Pytanie Nowy wpis

Czy Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego zatrudnia studentów?

pomocnik elektromontera
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

wnikliwe pytania szczegółowe przedstawienie charakteru pracy

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

W Elbud przepracowalem 2 lata i to dla mnie dobry czas w tym miejscu. Warunków złych nie miałem ale praca wymaga odpowiedzialności i zaangazowania. Ze swojej strony z umowy się wywiązałem zatem pracodawca również. Nic złego nie pamietam.

X
@Pracownik

Czy chcesz dać do zrozumienia że cierpisz na zaniki pamięci?

Czy pracownicy w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego dogadują się między sobą?

Nikt
@Pytanie

Z tego co wiem Elbud ma sprawę w sądzie pracy o ochronę dóbr osobistych, zadośćuczynienie, odszkodowanie a to wszystko w wyniku mobbingu. Więc owszem dogadują się aby psychicznie .....................

Andrzej

Firma prowadzi rekrutacje na kilka stanowisk, niestety po aplikowaniu brak kontaktu. Myśle że te ogłoszenia są sztuczne. Jestem z Szopienic i wiem że zatrudniają tam raczej swoich.

Zibi87

Szanowni Państwo. Chciałbym uzyskać kilka informacji o stanowisku Inżyniera Rozruchu / Kontrolno – Pomiarowego / Inżynier ds. Zabezpieczeń w branży elektroenergetycznej, na które aktualnie prowadzona jest rekrutacja. Głównie chciałbym skupić się na kwestiach, przybliżone widełki wynagrodzenia, jakie narzędzia pracy oraz stosunek liczby delegacji do pracy w biurze. Z góry dziękuję za pomoc.

Hanna
@Zibi87

Elbud szuka teraz: Inżyniera budowy, Elektromontera, Kierowcy i Mechanika (oferty są tu: http://elbud.katowice.pl/pl,31,praca.html ). Nie widziałam z kolei oferty dotyczącej stanowiska Inżyniera Rozruchu / Kontrolno – Pomiarowego / Inżynier ds. Zabezpieczeń, o które pytasz. To może od tego czasu dostałeś propozycję pracy i już ją nawet przyjąłeś? Jak to u Ciebie wygląda?

Zibi87
@Hanna

Faktycznie oferta pracy była jakiś czas temu, lecz od czasu aplikacji nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej, to wnioskuje, że jednak pracodawca nie był zainteresowany.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego?

Stanisław
@Pytanie

Chyba łopatę i gumowce dają raz na rok.

Looo
@Pytanie

Odpowiadają chyba jacyś sfrustrowani niepoważni ludzie albo jakaś konkurencja ... Pracowałem jako Elektromonter - praca wymagała dużo poświęcenia i zaangażowania, ale nikt nie powie mi że nie bylo warto. .. Praca w delegacji na terenie całej Polski była dla mnie bardzo fajnym elementem ponieważ nie wdała się rutyna. Pakiet socjalny, duże wynagrodzenie ja myślę że na dobrą sprawę nie ma co narzekać

@Looo

Jeżeli w Elbudzie było tak cudownie to dlaczego już tam nie pracujesz ?

Paweł
@Looo

Czy możecie podać konkretna kwote wyplaty netto np na stanowisku inzyniera rozruchu albo kierownika budowy? Chciałbym też wiedzieć cos o pakiecie socjalnym np czy i ile pozyczki z firmy mozna dostac?

Pajak

Pracowalem tu na wielu stanowiskach i szczerze mowiac podobalo mi sie a teraz mam duzo doswiadczenia i podnioslem kwalifikacje dosyc znacznie. Odnosnie samych zarobkow i systematycznosci to nie mam sie do czego doczepic

@Pajak

To świetnie że podniosłeś swoje kwalifikacje i jeszcze lepiej że praca się podobało ale niepokoi mnie jedno - dlaczego już TUTAJ nie pracujesz ???

Eliot

Nie było źle jak tu pracowałem - praca jak praca wymagała zaangażowania Zarobki dobre Koledzy w porzadku zawsze szło pogadać i na nich liczyć

@Eliot

To cudownie. W takim razie dlaczego już tutaj nie pracujesz ? Proste pytanie.

Nico

Ile ludzi tyle opinii. Jak dla mnie to sprawdzona i pewna firma!

Piotr

Witam serdecznie Chciałbym się dowiedzieć jak wyglada praca na stanowisku inżynier rozruchu, na jakie pieniądze można liczyć, jak przełożeni i załoga, co z warunkami zakwaterowania- bo jak dobrze zrozumiałe Panią z rekrutacji to praca typowo w delegacji??? Za wszelkie informacje uprzejmie dziękuje Pozdrawiam

Piotr Werner

Paczcie można napisać imię i nazwisko i coś powiedzieć.

Piotr Werner

Opcja. Jestem za ciemny do lnternetu ale życia trochę przezylem.

Brygadzista

W domu 2 diesel teraz musze sprzedać i kupic 2 benzyniaki ,bo mam na stanie 2 agregaty i spawarke

Marek

Zarobki słabe. Na budowie sam musisz załatwić sobie spanie. Nadgodzin nie ma... Jak wyciagniesz 4 na rękę na początek to będzie dobrze. Tylko należy pamiętać że musisz załatwić sobie spanie i dojechać na budowę przez pół Polski w tej stawce. Niepolecam

Paweł
@Marek

O tym spaniu to słyszałem ale znajomy mówił też że firma daje co miesiac dodatek 1200zl na dojazdy i spanie oprocz grudnia podobno. Wiec ile wogole z tymi dodatkami mozna na stanowisku kierownika np. wyciagnac? Bo kombinowac zawsze mozna i cos z tych 1200 moze uda sie zostawic?

Woźnica

Nie polecam. Stawka jaką dostajesz na dzień dobry to 19zl brutto. (usunięte przez administratora) Miałem się zatrudnić jako kierowca/operator HDS. Ale jak się dowiedziałem od pracownika który się zwalniał jakie są warunki i ile zarobisz pracując cały czas na dworze bo nie tylko jesteś kierowcą/operatorem ale tez pomocnikiem i oprócz twojej wykonywanej pracy na ww stanowisku pracujesz na trzecim etacie zza 19 zl brutto to jesteś niewolnikiem jeśli się godzisz na coś takiego. Prezesom i dyrektorom w tej firmie coś się (usunięte przez administratora) w glowach

Może Nowy

Witam zastanawiam się nad zmianą pracodawcy. Jak wyglada praca dla elektromontera ? Chciałbym się również dowiedzieć jak zarobki(przedział stawki ) ,czas pracy ? oraz czy często są delegacje.

Hanna
@Może Nowy

Dzień dobry, może znasz już treść tego ogłoszenia o pracę, ale jeśli nie to podrzucę Ci link http://elbud.katowice.pl/pl,31,15,elektromonter-do-pracy-w-brygadach-liniowych-i-stacyjnych.html. A może już tam pracujesz? Daj znać jak warunki.

Zarobki jak wszędzie. Nigdzie więcej nie płacą..... Średnia krajowa. Jak nadgodziny są i płacą to się zarobi coś tam. A praca to zależy do jakiego pójdziesz . Jak na jelenia trafisz to pracownikom jedzie nonstop i im ubliża. Po prostu chce dostać w czoło. Kiepska atmosfera z co niektórymi. Nie polecam się przyjmować. Zwolniłem się tak szybko jak przyjąłem.Nie polecam firmy.

Karol
@Były pracownik

Fajnie że podzieliłeś się z wszystkimi swoimi wrażeniami dotyczącymi pracy w firmie Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego. Może mógłbyś dodać coś więcej? Czy stawka o której mówisz była negocjowalna? Ubliżanie pracownikom jest nie na miejscu, próbowałeś zgłaszać ten fakt komuś z szefostwa? Jak długo tam pracowałeś i czy naprawdę nie było perspektyw na poprawę że musiałeś odejść? Napisz proszę coś więcej na ten temat.

Zostaw merytoryczną opinię o Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Elbud Katowice Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego
2.2/5 Na podstawie 38 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Ks.bpa H.bednorza 19