Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. w Lubin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. w Lubin

Pedro

Dostałem propozycję pracy jako górnik na lubin oddział g-8gornik do kotwienia stawka okolo5000 z hakiem plus 50 procent karty górnika bez sobót i premii ile mogę zarobić pracując 2 świąteczne i z przemiany i dodatkami pomorzcie podjąć decyzję?

Dorota
@Pedro

Cześć, i jak tam? Przyjąłeś pracę? Mój tata ma ten sam dylemat, ciekawi nas jaką decyzję podjąłeś:) Jeśli pracujesz, możesz napisać, co sadzisz o pracy?

Robert
@Pedro

I pracujesz tam teraz? Możesz coś powiedzieć o robocie i pieniądzach? Ja jestem z węgla i zastanawiam się nad miedzią.

Podpowie ktoś ile może potrwać proces rekrutacyjny zaczął się już 4 tydzień odkąd byłem na rozmowie

Proszę o informację gdzie znajduje się oddział KRM i jakie tam są warunki pracy?

Witam dzień dobry wszystkich Czy można prosić o szczerą odpowiedź Ile zarabiają spawacza mechanicy tak na dzień dobry na start Bardzo proszę o szczere komentarze. Czy dojazdy pracownicze są dopłacane

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Jak wygląda ścieżka kariery w Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Gigi

Cześć. Interesuje mnie praca jako górnik. Nie widzę nowych ogłoszeń ale generalnie jestem ciekaw, ile tu można teraz na rękę zarobić, czy dalej jest tak, jak w marcu pisał tu ktoś ze około 5 z hakiem? Jeszcze zapytam o jedną rzecz. Trochę były tu narzekania na te podwyżki. Wiadomo, jak zawsze kasa ma tu główne znaczenie. Czy poprawiło się coś w tym temacie?

Dorota

W maju pojawiło się sporo ofert pracy, a co to się stało? :) Rozwijają się, czy były jakieś roszady w zmianie stanowisk/pracowników? Z tego co zaobserwowałam, są trzy wakaty jako elektromonter pod ziemią. Co myślicie, warto w to iść? Faktycznie w firmie obowiązuje 14 pensja? Pisza też o dofinansowaniach dojazdu do pracy, w jakieś części go pokrywają? Pytanie oczywiście nie dla mnie, dla bliskiej mi osoby ;)

Kamil

Heja, ile po rozmowie czekaliście na telefon z kadr????

piotr

Jaka opinie o KRG Szyby ? jako dozór mechaniczny.

Aktualnie trwa rekrutacja kandydatów na stanowisko Kierownik Robót do pracy w Lubin. Co jako obecni pracownicy przedsiębiorstwa Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. możecie podpowiedzieć zainteresowanym tą ofertą pracy?

Głównny Specjalista

Nie polecam. Praca w wydziałach budowlanych jest znacznie gorzej opłacana niż praca panć w kadrach, bo jest inny układ zbiorowy okrojony o wiele świadczeń. Wynagrodzenia dla budowlańców, a w szczególności dla kierowników budowy/robót są kompletnie nierynkowe - firma oferuje ok 4-5 tys netto podczas, gdy w kubaturówce lub na budowie hal można spokojnie 10 k netto dostać. Zakres zadań w firmie pozostawia wiele do życzenia, ponieważ budowane są głównie rurociągi i stacje - najwięcej do wykazania się mają ze specjalności sanitarnej, praktycznie żadnej elektrycznej. Warunki pracy? - obskórne zaplecze budowy w wychłodzonych barakach z myszami, brudem i sprzątaczką używającą mopa od podłogi do kibla.

Xxx
@Głównny Specjalista

Zupełnie się z tym nie zgodzę. Nawet na regulaminie budowlanym i z niewielkim stażem kierownik robót dostaję ok. 10k brutto miesięcznie z ujęciu rocznym - za 8h pracy (6-14). Nie wiem na której grupie byłeś, że wychodziło Ci 4-5k. Przy nadgodzinach (płatnych podwójnie) można wyciągnąć dużo więcej. Porównując do kubatorowki, podejścia do kodeksu pracy i czasu pracy jest o wiele korzystniej.

@Xxx

Przejdźmy do konkretów. Jaką stawkę może mieć kierownik robót? Gdy dostanie maksymalną stawkę ze swojej kategorii (18 czy 19), dostanie 40% regulaminowej premii i początkowe 10 % stażowego to wyjdzie ok 8 k BRT. Liczyłem jeszcze za czasów swojej pracy, że kierownik robót może zarobić od ok 3200 zł do 5900 netto przy stażowym 10%. Jednak który kierownik robót może się pochwalić stawką maksymalna? Większość pracowników ma stawki z lewej strony tabeli, które są nierynkowe, ale o tym za chwilę. Do średniej 10 k BRT dla maksymalnego wynagrodzenia brakuje 2 k BRT, więc firma musi zapłacić w dodatkowych świadczeniach ok 24 k BRT rocznie - gdzie jest to jak najbardziej realne, ale jest to dla "wybrańców). Ciężko porównać średnie 10 brt miesięcznie dla wybrańców z 10-15 k netto dla poprostu Ciebie. Jeśli chodzi o argumenty związane z kodeksem pracy to chyba nie był Pan/i na zapleczu budowy pebeki. Zimno, myszy w ścianach, smród z kanalizy. Na zimę nie dostałem kurtki, ponieważ "trzeba sobie na nią zapracować". Przestrzeganie przepisów kodeksu pracy jest dzisiaj jednym z priorytetów dużych i szanujących się firm budowlanych - szczególnie aspirujących do rangi generalnego wykonawcy, a straszenie ludzi "prywaciarzami" i "pracą typu 16 h" było modne w panstwówkach w latach 90 i 2000-cznych. Jak ktoś myśli poważnie o budowlance, rozwoju, pieniadzach i ciekawych projektach to na pewno nie w tej firmie

@glowny specjalista

Uzasadnij. Pokaż jakie stawki są w układzie zbiorowym, przekonajmy się.

Kierownik
@@glowny specjalista

Proszę bardzo. Kierownik robót grupa 17 (podejrzewam, że młodzi kierownicy od tej zaczynają) 5008 5008*1,5+34,67*20=8205 Wliczone 40% premii, 10% stażowego i szkodliwe za 20 dniowym miesiąc pracy. Do tego dodatki w ciągu roku, gruszki, świąteczne, zyski itp

Kierownik

Do tego dojazdy

@Kierownik

5008 to jest stawka z prawej strony tabeli :) i żaden nowy kierownik nie ma takiej stawki - nawet wieloletni nie mają.

@glowny specjalista

Tak wysokie grupy, że aż z tabeli wyszliśmy na stół. Pokaż jakie stawki są, a nie świrujesz :) zachwalasz tą firmę jak typowa Anetka z HR-u, jaka stawka? Atrakcyjna. Jaka firma? Prężna i rozwijająca się. Konkrety, konkrety, konkrety. Po prostu wstyd wam pokazać tabele plac z układu zaszeregowania pracowników pracujących w wydziałach budowlanych. Pamiętam jak monterzy mieli maksymalne stawki i odstawali ok. 3000 zł na rękę, a inżynierowie budowy stawki minimalne ze swojej grupy i dostawali ok. 3200 zł netto. Śmiech na sali. Patrzę co jakiś czas na oferty, ale interesują mnie ofertyspółki matki i widzę jak w kółko Macieja pebeka szuka inżyniera budowy sanitarnego, elektryka, kierownika robót konserwacyjno-budowlanych. W kółko te oferty są nie dlatego, że w Polkowicach, Lubinie, Legnicy nie ma ludzi z uprawnieniami budowlanymi i doświadczeniem, tylko dlatego, że stawki są do bani i pracować w prywatnych firmach. Ile zarobi inżynier budowy u was? 3000 zł netto?

Typowa Anetka
@@glowny specjalista

Tabela że stawkami jest np na Facebooku solidarność pebeka. Kierownik robót do 20 grupy

@Typowa Anetka

@Typowa Anetko no nareszcie konkrety. Ja w związkach zawodowych nie byłem i nie znałem tej strony. Więc tak, z wcześniejszych komentarzy mogliśmy się dowiedzieć, że nowi kierownicy robót mają 20 grupę, a starsi to dużo duuużo większe....no otóż chyba już wyszliśmy z arkusza, bo ich grupa kończy się na 21, a zaczyna się na 17. Na 17 stawce jest 3169 zł, co przy regulaminowej premii i początkowym stażowym daje zawrotne 4753 zł brt. Do tego drobna kwota na dojazd i ewentualne szkodliwe. Żadni kierownicy nie mają tak wysokich grup, a wiadomo dlaczego? Powiem wam co usłyszałem od swojego kierownika projektu. "Który kierownik wystąpi o taką grupę dla Ciebie? Który prezes podpisze ( w pebece jest prezes). Tu nikt takich stawek nie ma. Firma musi oszczędzać" Zaproponowano mi grupę, z której dostałbym 4200 netto. Maksymalna grupa dla początkującego to wg tabeli 5500 netto, które jest po pierwsze słabe, po drugie nieosiągalne. Rozmawiałem kiedyś z panią inżynier budowy, to zarabiała 3200 zł netto, a jak zatrudnili montera to dali mu maksymalną stawkę z jego kategorii, że to mógł dobić do 3 tys netto, bo taka siara. Nie muszę już nawet więcej nic dodawać. Teraz każdy może sobie wejść, policzyć. Te ogloszenia to będą wisiały i wisiały na stronie rekrutacyjnej. Gdzie jest te wcześniej wspomniane 10 k BRT ze wszystkimi dodatkami, z którymi pebeka chce konkurować z konsorcjami budowlanymi? Z tymi dodatkami słabo się prezentuje się, a bez nich to w ogóle.

Typowa Anetka
@@glowny specjalista

17 grupa to 5008, aktualne stawki są na najbardziej popularnym serwisie społecznościowym związku, nie mogę napisać nazwy, została usunięta przez administratora. Chyba kierownik projektu nie chciał Ci dać podwyżki, po prostu. Większość dozoru w budowlance jest 'przy scianie'. Podpytaj starych znajomych. Szkodliwe to 700 zł brutto, wcale nie tak malo

@Typowa Anetka

Dlaczego insynuujesz, że nie chciał dać? Miałem uprawnienia budowlane, robiłem swoje. Na swojej rekrutacji oprócz mnie była 1 osoba. Może kierownik miał złe notowania i nie chciał się narażać górze. Różne sytuacje są. Widzę, że od 1 marca zostały podpisane aneksy do układów zbiorowych. Teraz wygląda to znacznie lepiej i konkurencyjniej, choć 5300 netto dla początkującego kierownika robót to wciąż mało atrakcyjna stawka. mimo wszystko gratuluję podwyżki wynagrodzeń.

Smg

Opowie ktoś O pracy na obrywaku i na jakie zarobki można liczyć

Z Zanamu

Górnik pod ziemią ile zarobi? , papiery na swsa.

Wozik

Witam Ile by wyszło za cały rok na wozie świeżo po technikum (technik mechanik)

Pracownik ZG
@Wozik

Mogę sie mylić, mogło sie coś zmienić, ale operatorzy oprócz kursu, potrzebują rocznego stażu dołowego, żeby dostać upoważnienia. Więc na start byłbyś np. mechanikiem. Na początek brak karty górnika, 9grupa, więc strzelam ok 70tys. brutto. Raczej na Twoim miejscu poszedłbym do pracy w jakimś serwisie z którego nie ma problemu przejść do ZG. W ZG na wozie na starcie z jakimiś weekendami myśle, że wyciągniesz ok 120tys. brutto rocznie, później wiadomo co raz lepiej. Samo nie płacenie podatku poniżej 26r to już bajka

@Pracownik ZG

A co Ty na to żeby postarać się dostać od razu do kghm i rok porobić na komorze i potem już na przodki iść. Czytałem że na przodku po roku na komorze można ponad 100k netto rocznie i potem coraz więcej. I jakbyś mógł powiedzieć czy zarobki na ładowarce są większe niż na wozie?

Oczywiście zrobić kursy prywatnie

Prracownik ZG
@Wozik

To by była najlepsza opcja, ale żeby dostać się do pracy niemając doświadczenia musiałbyś zrobić kurs i na wóz i na ładowarkę, wtedy miałbyś duże szanse na to. Co do zarobków operatorów nie wiem jak jest dokładnie. Ja pracuje na komorze na 9gr, 40%karty górnika, dostaje premie kwartalne, wszystkie moje wpływy na konto w 2022r wyniosły 103tys. płacąc podatki, ale w tym dużo weekendów. Operatorzy mają chyba przynajmniej 11gr i lepsze premie, ok 50%, na komorze jest to 33%. Jeśli się zastanawiasz czy wóz czy lkp to raczej patrzyłbym na specyfikę pracy niż na zarobki. Jedni wolą wozem, drudzy LKP, niektórym nie robi różnicy, dla mnie osobiście jazda ładowarką jest zdecydowanie przyjemniejsza, ale póki nie wsiądziesz to się nie dowiesz.

@Prracownik ZG

Szczerze mówiąc mój ojciec jeździ lkp A dokładnie 903 i mówi że super robota Ale gdy się spytałem O zarobki mówił że różnie bywa Ale około 8-9k netto na przodku i nie wiem czy to brać na serio czy nie. Myślę że 8-9k to po 1 roku da się wyciągnąć z sobotami. Nie wiem co o tym sądzisz Ale Ty znasz się lepiej napewno więc wolę się pytać póki jest jakaś porządna osoba

Praccownik ZG
@Marek

U mnie na oddziale również są same 903, jeśli masz ojca w ZG to powinienes wiedzieć jak to wygląda. 8-9tys to całkiem dobra wypłata, szczególnie dla kogoś młodego bez wyższego wykształcenia. Pracownicy KGHM mają tendencje do mówienia nieprawdy z zarobkami. 8-9tys owszem, ale 14 razy w roku, do tego wczasowe 3600, zaliczka na zyski, zyski za półrocze, kredkowe 2500, na święta z 800zł i inne nagrody i benefity. To wszystko za 6h pracy, z czego ok 4h w maszynie. Więc jeśli to według Ciebie nie jest dużo, to możesz próbować gdzie indziej

@Praccownik ZG

Dla mnie 8-9 w tak młodym wieku to spoko oferta szczególnie że jaram się maszynami i tym syfem. Może to dziwne ale tak już mam. Ale nie wiem czy 8-9 to prawda czy to takie słowa rzucone na wiatr. Mam nadzieję że nie bo chciałbym u was robić.

@Praccownik ZG

Też chce dodać że przez 2-3 lata będę napieprzał weekendy więc zarobki i premie też mogą być większe

Po 5 latach może i ponad 10 da radę

Pracownik ZG
@Marek

W takim tempie co idą podwyżki to jest na to szansa. Jeśli jesteś zainteresowany maszynami i tym syfem to już coś. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić pracę mechanika, jest ciekawa, wymaga wiedzy, sprytu, jeździsz po oddziałach i nurkujesz w urobku, żeby wymienić węża pod maszyną ;). Jeśli się wykazujesz to zarobki nie są złe, a maszynami też będziesz mógł pojeździć.

@Pracownik ZG

Lubię bardzo mechanikę Ale w kopalni chciałabym na przodku maszynami jeździć i na komorze pogrzebać w takim kolosie. Mam to już w genach. No i też zastanawia mnie obrywak co sądzisz o robocie na nim? Są duże różnice zarobkowe i warunkowe?

Lkp

Jest szansa na przyjęcie się( bez znajomości ) na stanowisko operatora lkp. Uprawnienia są mało doświadczenia.

Jak różni się pit (kwotowo) operatora Pebeki a ZG?

marcin
@Marcin

ponawiam pytanie

Gienek
@Marcin

Pit różni bardzo w pebece operator na odstawie ma 40-50tys zl mniej niz w zg .jesli chodzi o malą lyzke to w pebece bez klimy otwarta kabina halas i 50stopni na gębę wieje .wysiadasz spocony jak bys do stawu wpadl.w zg zamknięta kabina klima i 30-40tys rocznie więcej ..śmieszne...a no śmieszne sle prawdziwe

Magazynier
@Gienek

50 tysięcy mniej ? To ja w zanamie mam na magazynie 50tysi rocznie. Tak płacą. Myślałem że to dobrze .

piotr

Jakie warunki dla dozoru mechanicznego ?

JoAna

Cyz w pebeka jest świadczenie kredkowe na dzieci ?

aNna
@JoAna

Też jestem ciekawa tego zapytania ?

@JoAna

Jest.

@Zainteresowany

Nie ma.

Leon
@Zainteresowany

Nie ma świadczenia kredkowego .jeśli się wypowiadasz to pisz prawdę nie wprowadzaj ludzi w błąd...Ja przepracowalem ponad 10 lat to wiem....kiedys bylo świadczenie kredkowe takie smieszne 750 zł na konto dla każdego w sierpniu czy miał czy nie miał dzieci...jakoś w 2018 roku zabrali to A mieli dac nagrodę za brak l4 przez cały rok 3000zl w rezultacie wyszło 2200 zł jeśli cały rok nie chorowałes...potem przyszedł covid 19 i praktycznie nikt nie dostał...ludzie z daleka od pebeki tam się mocno narobisz ale napewno nie zarobisz

Halina
@Leon

A kredkowe to dlaczego zabrali, finansowo się firmie przestało układać? Bo że covid to idzie zrozumieć, czyli sugerujesz, że firma jeszcze z niego się nie podniosła? A na święta co teraz będzie, wiadomo?

Wojciech

Witam, staż dołowy kilka lat, kurs sygnalista szybowego, jest szansa na przyjęcie czy obecnie firma nie rekrutuje ? Dzięki za odpowiedź.

Szybowiec
@Wojciech

Niestety glebienie szybu gg-1 juz sie skończyło, nastepnego szybu nie widac na horyzoncie, a jedyne gdzie w szybie mozna pracowac to sw-4 ale tylko weekendy. Takze z uprawnieniami zle sie wstrzeliłeś pod wzgledem czasu

Wojciech
@Szybowiec

Dzięki za odpowiedź, a szyb GG-2 nie będzie obecnie głębiony ?

Szczęść Boże braci górniczej, odpowie ktoś merytorycznie czy jest szansa na zatrudnienie z kilkuletnim doświadczeniem na kopalniach węglowych ?

@Paweł

Myśle, że jest duża szansa. Zależy jeszcze na jakie stanowisko chcesz aplikować.

@12345

Roboty szybowe, sygnalista szybowy i inne uprawnienia, firma zajmuje się takimi robotami, więc zainteresowałem się pracą tutaj.

Szybowiec
@Paweł

Wiesław

Czy warto iść na otworowego pomocnika wiertacza na powierzchni ? Jakie zarobki są na tym stanowisku ?

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. - Lubin

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 5 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A.
3.1/5 Na podstawie 47 ocen.
  • M. Skłodowskiej-Curie 76
    59-301 Lubin
  • NIP: 6920000154 REGON: 390058997 KRS: 0000110826

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka S.A.