Opinie o Mostostal Kraków S.A. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Mostostal Kraków S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Mostostal Kraków S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mostostal Kraków S.A. w Kraków

nik

Witam czy ktoś może powiedzieć ile można zarobić jako malarz (bez premii itd.)

@Tak

Skoro pracownicy uważają że wymagania są duże to czy ktoś próbował rozmawiać z kierownictwem na temat podwyżek? A może chociaz jakieś premie dostajecie za dobre wyniki?

Janusz

Nie polecam firmy, stawki poniżej 4000 brutto, na start, zero premii, lepiej iść do sklepu na kasę, (usunięte przez administratora) hałas, nie dajcie się nabrać na rozmowie, że będzie lepsza stawka po okresie próbnym i premie, co to za firma że spawacz czy monter zarabiają po 3000-3500 zł na rękę

Alka
@Rafał

Pytanie czy ci bardziej doświadczeni jakoś pomagają nowym się wdrożyć? Jak ma ktoś nie spowalniać, jak nikt nie powie co robić? Szkolą tu w ogóle czasem pracowników?

Hanka Nowy wpis

Firma ma aktywną rekrutację dla specjalisty ds. kontrolingu i cały czas się zastanawiam nad złożeniem swojej kandydatury. Wymagana jest znajomość na poziomie komunikatywnym i nie wiem czy wystarczy jakiś papier, który potwierdza poziom czy firma sprawdza znajomość języka podczas rekrutacji? W benefitach są dwie kwestie dotyczące urodzin; świętowanie i dodatkowy dzień wolny. Pierwszy raz spotykam się z takim podejściem i chciałabym wiedzieć na czym polega to świętowanie :)

Szymon Nowy wpis
@Hanka

Na rozmowach przeważnie chcą sprawdzić poziom języka, więc kilka zdań mogą chcieć wymienić. Co do "świętowania", jest to dzień wolny, który możesz sobie wybrać raz w roku, w swoje urodziny lub imieniny - jak Ci pasuje.

Sonia Nowy wpis
@Szymon

No też właśnie będę składać podanie o pracę, bo rekrutacja wciąż trwa. Ten język angielski to bardziej musi być branżowy czy taki codzienny, do rozmawiania? Ja bym miała jeszcze pytanie odnośnie tego dofinansowania nauki języków. Czy firma jest w stanie pokrywać 100% kosztów i czy może być to inny język niż angielski?

Szymon Nowy wpis
@Sonia

Co do testu angielskiego, to raczej miks języka powszechnego z branżowym. Na przykład pytanie o największe wyzwania, jakie dotychczas napotkałaś, podczas wykonywania obowiązków służbowych. Co do dofinansowania nauki języka - jest (z tego co słyszałem), kilka opcji. Zarówno nauka online, jak i stacjonarna. Dofinansowanie chyba zależy od formy, jaką wybierzesz, ale tego nie jestem pewien na tę chwilę. Oprócz angielskiego, do wyboru jest jeszcze niemiecki. Osoby, które decydują się na wyjazdy zagraniczne, na dłuższe projekty, zarówno z MK, jak i BX, mogą uczęszczać na kursy języka, używanego w danym kraju (np. słowacki, czeski, łotewski...)

XxX
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

Jak z pracą za Granicą? Ktoś mógłby opisać ?

Gawełek Żyto

Jeśli chodzenie do pracy jest dla Ciebie przymusem, unikasz pracy umysłowej, a tym bardziej fizycznej, masz dwie lewe ręce do pracy, na niczym się nie znasz, jeśli szybko się męczysz, masz krótka pamięć, masz problemy z pęcherzem, nie rozróżniasz lewej ręki od prawej i będziesz pracował za minimalną krajową.... To ta firma jest dla Ciebie, bo przyjmują takich ludzi od ręki i każda ilość. Polecam

Spawacz

80%ludzi na budowie to Ukraińcy 15% to dziadki którzy nadają się do sanatorium.Kwatery po 4 w pokoju.Zarobki kiepskie.Narzędzia z lat 90tych.BHP wogóle nie istnieje.

Jola
@Spawacz

Ok, dobrze wiedzieć, mnie interesują te kwatery. To jest jakiś hotel, czy mieszkanie z wieloma pokojami? Wgl ile takie miejsce w wieloosobowym pokoju kosztuje?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Mostostal Kraków S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Kierownik Robót - Kierownik Budowy wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Jakie wartości są cenione w Mostostal Kraków S.A.?

A pracowitość nie jest ceniona? Nie chcesz chyba powiedzieć, że znane od lat hasło, "czy się stoi, czy się leży - kasa się należy", ma tu zastosowanie?

Xxx

@OA Im więcej pokazujesz, im więcej pracujesz tym bardziej starają się Ciebie wykorzystać. Przełożenia na wypłatę to nie ma, jedynie (usunięte przez administratora) dostają premię.

Tedi9
@Xxx

Widać jak doceniają pracowitych ludzi w podwyżkach. Minimalna krajowa poszła do góry, więc pozoranci i tacy z IQ poniżej rozmiaru swojego buta dostali 17,8% i więcej z podstawy, a taki pracownik co wszystko ogarnia, wiele stanowisk od 5 do 10% i to powinien być wdzięczny że wogole dostał aż tyle. Różnica między(usunięte przez administratora)a takim co się stara i robi robotę jest bardzo mała w wypłacie.

@Tedi9

To w jaki sposób ustalane było kto ile dostanie tej podwyżki? Te różnice dotyczą tych samych stanowisk? Bo jeśli jedni mają lepszą wydajność to nie rozumiem czemu mieliby dostać mniej. Była jakaś ocena roczna czy coś takiego?

Na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. Wycen trzeba spełniać takie warunki, jak komunikatywna znajomość angielskiego oraz znajomość rysunku technicznego. Czy i w jaki sposób są one sprawdzane w trakcie naboru i ile spotkań trzeba odbyć, by się tu zatrudnić?

Mostostal Kraków S.A. poszukuje osoby na stanowisko elektromonter w Zabrze. Jeżeli dysponujesz informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji, napisz jak on wyglądał. Takie informacje mogą okazać się cenne dla osób rozważających pracę w firmie.

Xxx

Nie polecam pracy w tym oddziale, na rozmowie obiecują kokosy a ostatecznie zarobki w okolicach najniższej krajowej, nienormowane godziny pracy oraz przymusowe delegacje pod groźbą zwolnienia. Nie wszystkie nadgodziny wypłacane, notorycznie łamany kodeks pracy. Kierownik nie znający się wcale na realiach pracy, niewłaściwa osoba na to stanowisko. Cale szczęście nie mam z tą firmą nic już wspólnego.

@Xxx

Hej, a dokładnie to ile firma obiecywała kasy na rozmowie rekrutacyjnej? I czy o tych delegacjach było wiadomo już na rozmowie rekrutacyjnej, czy potem wyszło, że jest tu taki obowiązek? A i te delegacje to na jak długo są?

Xxx

Na rozmowie z kierownikiem miałem zapewnione około 4500 netto, koniec końców nawet 4 tysiecy nie dostałem, podpisałem umowę jedynie po tym jak zostałem zapewniony że ustalona kwota będzie kwotą po okresie próbnym co również nie nastąpiło. A odnośnie delegacji to różnie, raz 3 dniowe, raz tygodniowe, weekend zawsze byłem w domu. Najgorsze jest to, że człowiek nic nie może sobie zaplanować bo kierownik potrafi powiedzieć w piątek popołudniu, że w poniedziałek musisz się stawić w miejscu oddalonym o przykładowo 300km od miejsca pracy stacjonarnej i spędzisz tam najbliższy tydzień. Z zapłatą pełnej kwoty za rozłąkę też jest problem, 1 i ostatni dzień nigdy nie płacą, uważają że jak się wróci w piątek o 23 do domu to już to nie był dzień rozłąki z rodziną. I w delegacji to 12h na obiekcie to minimum lecz nie raz zdarzyło się więcej.

Xxx

Odpowiadając jeszcze na Twoje pytanie, to na rozmowie o żadnych delegacjach nie było mowy, jedynie o czym była, to aby w razie potrzeby, podjechać na obiekt w okolicy(wyjazdów do miejsc oddalonych o 3h jazdy w jedną stronę nie traktują jako dalszy wyjazd) na uruchomienie, lecz miało to się odbywać w czasie standardowego czasu pracy.

Xxx

Witam, dlaczego są usuwane niewygodne dla pracodawcy komentarze ? Prawda boli panie Klaudiuszu, kierowniku z przypadku ?

Gabryś

Wie ktoś może, jakie są warunki pracy na stanowisku monter konstrukcji stalowych? Znalazłem ogłoszenie na stronie, ale oprócz wymagań i oczekiwań nie ma tam wiele więcej informacji. Czy praca jest na umowę o pracę czy zlecenie? Na jakie stawki można liczyć na początek?

Andzia

Praca na pierwszej hali tragedia pod tymi dwoma majstra i a wszczegolnosci jedynym niebede po nazwiskach leciał Ukraińcy mogą wszystko a polaki nie nadgodziny czy soboty to tylko Ukraińcy i te dwa pupilki majstrów zwanych brygadzista i(usunięte przez administratora) mieszaja niewiedza za co mają się zabrać tylko kawusie do 7 rano i telefony i załatwianie prywatnych spraw w czasie pracy porażka

xxx

Witam, jak sytucacja na stanowisku specjalista ds. prawnych? Jak wygląda kwestia z wynagrodzenie oraz kierownictwem>

ooo
@Janusz

Chce nawiązać do okresu próbnego, ciekawi mnie ile miesięcy trwa? I czy od początku jest umowa o prace? Czy jakąś inną dają?

@ooo

Umowa okres próbny 3 miesiące, stawka poniżej 4000 zł, wiem bo znajomy pokazywał umowę, po okresie miał propozycję przedłużenia na rok, że stawką 200 czy 300 zł brutto więcej, przecież to żart nie firma

Rafał
@Janusz

Doświadczony pracownik który pracuje powyżej 4-5 lat dostaje tyle co w Lidlu dostajesz na start.

@Rafał

Dokładnie tak, tylko nie pracuje w takim (usunięte przez administratora) hałasie, jeśli ktoś chciałby tu spróbować swoich sił to radzę się z dziesięć razy zastanowić, niedługo pewnie zostaną tam sami Ukraińcy, bo kadra to emeryci lub ludzie jej bliscy ????

Julia
@Rafał

A niedoświadczeni ile w takim razie mogą zarobić? Najniższa czy coś więcej? Przyjmują w ogóle bez doświadczenia?

Rafał
@Julia

Zatrudniają takie osoby (bez doświadczenia) co zamiast pomagać żeby praca szła szybciej , to jeszcze przeszkadzają lub nawet spowalniają , ale liczy się sztuka. W sumie to grupa kierownicza chyba działa na takiej samej zasadzie.

Alka

Leszek

Super się tam pracuje, szczególnie pod "Majstrem" Krzysztofem W. z malarni. Będzie tak nękał pracowników to tylko patrzeć jak będzie zgłoszenie o mobbing. Ale kierownictwo od lat nie widzi problemu.

Jolanta
@Leszek

Co masz na myśli dokładnie? Podasz jakiś konkretny przykład? Ktoś już zgłaszał takie rzeczy? Jak to wszystko się wtedy kończyło?

Jurgen
@Leszek

A Ja go lubiłem , czasem zdenerwował ale to dla twojego dobra, żebyś był wydajny w pracy. No i w pracy powinno być poważnie a nie śmiechy i kawa. Nie znajdziesz drugiego takiego mistrza w tej firmie.

nik

Witam czy ktoś może powiedzieć ile można zarobić jako malarz (bez premii itd.)

obecny pracownik (Jeszcze)
@nik

Nie trać czasu dla tej firmy jak chcesz zarobić najniższą krajową +100 lub 200zł BRUTTO. Firma nie płaci poważnych pieniędzy i raczej prędko nie będą płacić. Ludzie cały czas odchodzą a przychodzić też nie chcą chyba że na miesiąc albo do pierwszej wypłaty. Taka logika firmy niestety...

@obecny pracownik (Jeszcze)

a jako kto pracujesz?

Roman
@obecny pracownik (Jeszcze)

To niedobrze, bo jednak myślałem ze premie są większe. 200 zł brutto nie brzmi optymistycznie. A jaka jest podstawa wypłaty? Napiszesz?

samsam
@Roman

Na rękę masz ok 150zł premii i nic wiecej

Ewelina
@samsam

Zawsze ją dają, czy można stracić i za co? :)

@Ewelina

Niby jest motywacyjna i nie mogą jej zabrać jak ci się należy ale zdarza się że brakuje kilku % i pytanie gdzie one są nawet jak byłem we wszystkie dni w pracy. Oczywiście jeżeli 1 dzień miałem urlopu to premia cała ci się nie należy co jest śmieszne

@Tomek

No to chyba zadawałeś im to pytanie? Bo ciekawa jestem uzasadnienia, skoro frekwencja 100%. Jakość samej w sobie pracy też oceniają?

@Grażyna

Owszem zadawałem I za każdym razem były inne odpowiedzi. Nie mówię już o tym że jak zacząłeś się kłócić o coś co ci się należy to odgrywali się na tobie w inny sposób.

@Tomek

odgrywali tzn jak? ale czekaj jeszcze odnośnie tej obecności to oni jakąś listę prowadzą czy jak to weryfikowane jest? kart pewnie nie ma?

@Grażyna

Odgrywali w sposób taki ze o wszystko mieli problem, ucinali premie czy nie dawali sobót. A co do tych premii to nikt tego nie weryfikuje dlatego jest samowolka i majstry tak ucinają premie. Prowadza zeszyt w którym zapisują godziny i niby jak nie ma cie 1 dzień to już cała premia się nie należy, raz wytłumaczenie że uznaniowa, raz że według tabeli, a jak zapytasz się o tą tabele że chciałbyś ja zobaczyć to jąkają się...

@Tomek

aha i jej nie pokażą ostatecznie? czyli czekaj, nie opuścisz dnia to kasę masz normalnie? tu chodzi o to, że takie braki w ludziach są i się wszystko dezorganizuje jak ktoś znika?

Tak
@nik

Najnizsza krajowa Ogolnie cala firma porażka wymagania od pracownika na najwyższym poziomie a wypłaty mielizna

@Tak

Wolny

Witam, Mam pytanie odnośnie pracy na stanowisku specjalisty ds. Jakości praca w delegacji w stoczni w Szczecinie? Jakie warunki i I na jakie wynagrodzenie można liczyć. Z góry dzięki za informację Pozdro

Helena
@Wolny

I jak, udało się czegoś dowiedzieć o tej pracy? Też mnie zaciekawiła ta oferta. Może wyślę papiery. Wiadomo, czy odpowiadają każdemu, nawet jako odpowiedź jest negatywna i nie są zainteresowani przyjęciem człowieka?

Helena

Same ogłoszenia widziałam po ukraińsku, to tam Polaków nie potrzebują? Pomagam tacie po utracie pracy szukać czegoś przy spawaniu, myślałam że może tutaj da radę. Ktoś wie o pracy dla rodaków i jaka lokalizacja?

Mis

Czy są nocki w Mostostal kraków na blokowej

Przemek

Ta firma to tragedia, odradzam każdemu kto chce się przyjąć za malarza w tej firmie. Wieczne pretensje, oskarżenia , łącznie z wysyłaniem w delegacje z przymusu bo jak nie to groźba zwolnienia. Oczywiście starzy pracownicy ledwo co malują i wszystko ich boli to są nietykalni, śmiech na sali co tam się dzieje.

Włodek
@Przemek

Za dużo :) wieś jest lepsza w waszych procedurach :)

Niedługo będzie ogłoszenie dla malarzy w krakowie, jak dalej będą tak w kulki lecieć , i dalej będzie ten stary leser brygadzistą ( ten grubszy) , co wchodzi każdemu z białym kaskiem na głowie w tylna część ciała.

Wiktoria
@Marcin

Co to znaczy, że lecą w kulki? Nie pracują? Źle wykonują pracę? Możesz rozwinąć? Aktualnie mąż szuka pracy jako malarz więc jestem ciekawa

@Wiktoria

Mi się wydaje że kolega miał na myśli firmę że leci w kulki. Jak mąż ma doświadczenie w malowaniu airless to raczej nie będzie zadowolony z wypłaty, 2700-3000zl na rękę to raczej nie pieniądze za pracę w szkodliwych warunkach.

@Andrzej

a dla osób poczatkujących? Praca tutaj byłaby polecana? do tego chcę dopytać jeszcze o te warunki... czy naprawdę są tak rażąco szkodliwe czy to mieści się w jakiejś dopuszczalnej "normie"?

@Grażyna

Raczej nikt jeżeli jest osobą początkującą nie zostaje dłużej jak miesiąc i jak zobaczy wypłatę. W sumie to nie ważne czy jesteś początkującym czy doświadczonym wypłata to śmiech na sali. Warunki według pomiarów są w normie co jest śmiechem na sali. Zapylenia takie że 2 tyg po zakończenia współpracy dalej plułem czarnym a po roku od wcześniejszych badań znacznie słuch się pogorszył choć minął zaledwie rok i używałem stoperów na ten cały hałas. Nie polecam firmy pod każdym względem. Lepiej znajdźcie sobie coś w czystszym miejscu i cichszym... no i z normalna atmosfera gdzie nie polak jest traktowany jak pies a Ukrainiec może wszystko...

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Mostostal Kraków S.A.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Ślusarz?

Nie musisz się zbytnio przygotowywać, chyba że na niska pensje i udzielanie premii pupilkom. Przemyśl czy chcesz iść w gonienie za robotą a małą kasę

Justyna

Co masz na myśli mówiąc o małej kasie - w innych firmach na tych samych stanowiskach można dostać więcej? Mógłbyś podać konkretną kwotę albo chociaż przybliżone widełki? No i co z tą premią - ją się dostaje za jakieś konkretne działania?

@Justyna

Między 3100-3500 brutto takze podstawy masz max 2500zl na reke, a o premii nie będę wspominał bo dostajesz tyle ile ci majster da a on zawsze zabierze żeby pupilkom dać. NIGDY NIE DOSTALEM TYLE ILE BYLO DO DOSTANIA. Także w innych firmach zarobki się zaczynają od minimum tysiaka więcej dlatego poszedłem z tego (usunięte przez administratora)

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej. Nie ma nic tak strasznego. Musisz przeczytać prosty rysunek techniczn, Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest zdrowie, jak astronauta. Jeśli masz ciśnienie krwi powyżej 140/90, nie będziesz mógł przejść badania lekarskiego. +badania lekarskie do pracy na wysokości dla każdego, nawet montera, malarza i ślusarza. Nie widziałem warunków pracy, ale myślę, że praca wymaga zdrowych, młodych ludzi.

Kazimierz

(usunięte przez administratora)pracowników przez majstrów, brygadziści siedzą w biurze i nic nie robią oprócz picia kawy. Cisną Polaków żeby robić I pchają ukraincow w górę. Krótko mówiąc jak jesteś Polakiem to nie zarobisz bo nadgodziny mają ukraincy. Mydlą oczy pseudo podwyżkami 200zl brutto raz za rok i oczywiście premii nie ma choć na rozmowie zarzekają się że jest 10%. NIE POLECAM

@Kazimierz

Może jak siedzą w biurze to jeszcze zajmują się jakąś papierologią? Siedzisz z nimi 8 godzin że wiesz, co robią?

Kazmierz
@Urszula

Wystarczyło że gdy się wchodziło to za każdym razem były śmiechy, kawka i nigdy nie było tematu pracy. Skoro niby pseudo papierologia to chyba od poniedziałku do piątku jak pozostałym pracownikom z biura starczy czasu to po co im jeszcze soboty. Poza tym jakoś na innych halach brygadziści normalnie pracują a tych to nigdy nie widziałem na hali chyba że na "bajerke" albo kazać komuś fuche zrobic

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Kraków S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Mostostal Kraków S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mostostal Kraków S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mostostal Kraków S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mostostal Kraków S.A.
2.1/5 Na podstawie 61 ocen.
  • Ujastek 7
    30-969 Kraków