Opinie o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. w Warszawa

gn

Rozmowa o prace-o ile lubisz robić z siebie malpe w cyrku to zapraszamy... Metody sprzed 10 lat bo chyba nikomu nie chce sie poczytać co się zmieniło w tej kwestii. Pytania przewidywalne a ludzie odpowiedzi recytuja na pamięć. Nie szanują ludzi od 8-16 bez jedzenia,nawet kawy... Moze jak jesteś studenciakiem to ok,ale trochę to slabe i pokazuje kim jestes. Obleśny rudy-ma sie za boga a ciebie odrzuca od patrzenia na niego. Takze teges Nara dzieki...

@gn

Droga (bo mam wrażenie, że jesteś kobietą) gn! Firma w czasie rekrutacji zapewnia kawę, herbatę, wodę gazowaną i niegazowaną, ciasteczka w 2 rodzajach, suszone owoce oraz orzeszki. Ciepłe napoje były w kuchni, tylko należało się po nie pofatygować (jakieś max 15 kroków). Bez limitu, ile człowiek zdoła wypić, wariantów kawy nawet kilka, smaków herbaty kilkanaście, cukier i słodzik. Nie wiem dlaczego akurat Ty nie skorzystałaś. Dodatkowo firma zwraca koszty dojazdu do biura na rekrutację, a z tego co wiem, mało która firma coś takiego proponuje. Skoro metody sprzed 10 lat i pytania przewidywalne, to zakładam, że bez trudu zdołałaś się doskonale przygotować i dostałaś tę pracę? :-))

Sie ma
@gn

To se opinie zrobiłeś, nawet nie potrafisz poradzić sobie z zadaniami sprzed 10 lat to co dopiero mówić o pracy tu i teraz hhhhhhaaaaa Zabawny z ciebie typ. Z rady nie skorzystam i jednak aplikuje do firmy :-) opinie wśród lekarzy są bardzo pozytywne

@X

Chyba nie piszesz o tej firmie. Zadania tak jak w innych firmach przyzwoite i rozsądne nawet była bardzo fajna atmosfera. U nas była pizza a napoje w standardzie. I pracuje się też tak jak w firmie farmaceutycznej Za dużo, za szybko Fajnie ze mamy leki oryginalne

Iza

Co nowego słychać w firmie? Może coś więcej dowiem się ?

Patrycja

Jolu, dziękuję za odpowiedź. Może wiesz, jak wygląda praca na ww przeze mnie stanowisku?

Entrepreneur
@Patrycja

Ja wiem jak wygląda praca. Otóż robisz z siebie idiotę 14 razy dziennie. 10 razy u lekarza i 4 razy u aptekarza. Aby nabrać pewnej ostrości w ocenie tego zawodu należy z niego zrezygnować i zająć się czymś sensownym. Pracując jako rep wydaje Ci się, że praca nie jest taka zła masz samochód, dobrą pensję i powiększające się grono znajomych wśród lekarzy i farmaceutów. Pułapka tego zawodu polega na tym, że im dłużej pracujesz (ja pracowałem prawie 10 lat) tym mniej musisz pracować a zarabiasz paradoksalnie więcej. Jakże więc rezygnować? Ja zrezygnowałem z kilku powodów: praca robi się coraz mniej prestiżowa: kiedyś za repa robił lekarz i farmaceuta teraz mistrzowie w sprzedaży mydła i powidła. Odwiedziny lekarzy są niezgodne z prawem ponieważ rozporządzenie wyraźnie mówi, że nie można odwiedzać lekarz w godzinach pracy. Praca jest coraz mniej merytoryczna, duża część biznesu to switchowanie w sieciówkach. Odpowiedziałem sobie na pytanie: czy chciałbym aby moje dziecko wykonywało taką pracę. Stanowcze "nie", wskazywało, że nie jest to również praca moich marzeń. Last but not least- jeżeli jesteś kiepski i nie za bardzo nadajesz się na repa to będziesz się mordował i wcześniej (przy dobrym szefie) lub później (przy szefie gamoniu) i tak cię zwolnią. Natomiast jeżeli jesteś obrotny i na repa się nadajesz, robisz wynik szefostwo cię ceni, to lepiej załóż własną firmę i na sto procent wkrótce twój biznes będzie rósł jak na drożdżach. Za 2, 3 lata (a czasem dużo szybciej) będziesz więcej zarabiał niż jako rep, będziesz jeździł lepszym samochodem niż twój szef, nikt ci nie będzie mówił co masz robić i uwolnisz się od postawy służalczości w biznesowych kontaktach. Będziesz po prostu wolnym człowiekiem. Jak to, jak to? - zapyta zagubiony rep z drugim zagubionym repem. Bardzo prosto. Jeżeli jesteś na tyle dobry, żeby dostać się do firmy jako rep-czyli wygrywasz z ok. 100-500 innym kandydatami, a później na tyle dobry, żeby radzić sobie w terenie z innymi wybranymi na podobnych zasadach jak ty repami, to uwierz mi jeżeli założysz własny biznes nobody can't stop you i sky is the limit. Te hasła wbijane repom do łba na każdej cyklówce, nabierają prawdziwego sensu dopiero przy rozwijaniu własnego biznesu. Jak już przy cyklówkach jesteśmy, stawiam dolary przeciwko orzechom, że wśród przedstawicieli medycznych jest największy odsetek rozwodów w porównaniu z innymi branżami.

entre.... :)
@Entrepreneur

Jestem w sytuacji gdy muszę wybierać między pracą dla firmy , albo dla siebie. Jestem ciekaw czym się zajmujesz :)

Entrepreneur
@entre.... :)

entre, nie ma znaczenia czym się zajmuję. Z grubsza rzecz ujmując, wyznaję zasadę Jakubiaka (tego od piw), który na pytanie reporterki w jakim biznesie można teraz zarobić pieniądze, gdzie jest nisza, odpowiedział, że w każdym biznesie można zarobić, trzeba być tylko lepszym od konkurencji.

Patrycja

Jak wygląda praca Przedstawiciela Medycznego w BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z ? Firma właśnie rekrutuje na to stanowisko, był ktoś już na rozmowie kwalifikacyjnej?

jola
@Patrycja

nikt nie był

Przedstawiciel medyczny

Nie tak dawno miałem okazję wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej na teren podkarpacia. To co mowi się o szefowej w murach przychodni to prawda. Nie polecam. Mam znajomych, którzy z tego powodu odeszli.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
KorpoAnna

Widzę, że nie zmieścił się mój cały opis Assessment Center więc wklejam resztę; Tu nie chodzi o umiejętności lidera itp. Wy robicie jedno co ma was np. wkręcić w nastój walki i zapomnieć o tym, że jesteście obserwowani, a oni obserwują zupełnie co innego. -wypisz cechy swojej oferty, znajdź zalety, podaj korzyści. SKUP SIĘ NA TYM! TO JEST DEFINICJA PREZENTACJI SPRZEDAŻOWEJ! -dawaj feedback przed krytyką propozycji konkurenta " nie można przecenić zalet czegoś tam, ale są rzeczy pilniejsze jak np. moja propozycja". itp. Ad.5 Tu się trzeba skupić. Będzie ciężko, nieprzyjemnie, przenikliwie, i bardzo agresywnie. Na początku jedna z osób wyjdzie, zaczną zadawać pytania, wyda się przyjemnie. -Zapytają o pasję/ulubiony film/ muzykę to będziesz musiała to sprzedać. -Co byś robiła gdybyś nie pracowała w sprzedaży i milion innych znanych z rozmów. Później wróci zły glina. Zacznie zadawać agresywne pytania, a wszyscy zaczną mu pomagać. Będą ataki ad persona: To co mówisz jest nieszczere, Nie umiesz formułować przekazu sprzedażowego, nie dasz rady połączyć pracy z rodziną, nie zależy Ci na tej pracy. Będą mówić irracjonalnie, budować nielogiczne argumenty- czyli wszystko co wyprowadza ludzi z równowagi. Uwierzcie, że po kilku godzinach stresu, wysiłku intelektualnego, przeplatanego niepewnością i stresem, nie zauważycie, że to gra. Chcą Cie wyprowadzić z równowagi, sprowokować do kłótni. Nie możecie się dać. Musicie być asertywni- nie agresywni. Ja przez tydzień sobie układałam w głowie po spotkaniu, to co właściwie się tam działo. Opisałem kolejne punkty w skrócie. Na każde z zdań, poza drugim są obszerne opracowania w necie. Najlepiej szukać po angielsku bo w Polsce to nowość i jest tylko kilka bzdur w necie. Powodzenia :)

KorpoAnna

Chciałbym nadmienić, że to nie jest negatywna opinia. Po prostu opisuje przebieg rekrutacji. To , że komuś dokręcają śrubę, znaczy tylko tyle że chcą sprawdzić nasze kompetencje miękkie i odporność psychiczną.

JG
@KorpoAnna

Uderzyłem to uderzyłem, po co drążyć temat

Obrończyni

Pracuję u nich już dość długo i jestem zadowolona z pracy oraz z ogólnej atmosfery w firmie przynajmniej tam gdzie ja pracuję. Zarobki mam całkiem przyzwoite, jak ktoś pracuje z zaangażowaniem to z pewnością będzie zauważony i doceniony. Zapraszamy.!!

PM

KorpoAnna, pracujesz jeszcze?

KorpoAnna

Witam Serdecznie! Postaram się w miarę dokładnie opisać proces rekrutacji do BC. W szczególności assessment center. W moim wypadku były to dwa etapy: 1) Rozmowa z kierownikiem naszego rejonu. Na początku jest prezentacja o sobie w Power poincie.Pytania które padną: co powiedziałby o Tobie najlepszy przyjaciel? Co powiedziałaby o Tobie matka/mąż/dziecko etc. Gdybyś miała wybrać miedzy dobrem pacjenta a zyskami firmy to co byś wybrała? ( nie wolno 50/50 a oficjalna wersja brzmi, że dla firmy najważniejsi są ludzie, więc tak odpowiadacie). a)Padnie pytanie o pasje/ulubiną muzykę etc ale to jest haczyk - każą Ci ją sprzedać/ przekonać do niej. Wymyślcie wcześniej co odpowiecie i przygotujcie scenariusz sprzedaży: - Pytania otwarte badające potrzeby klienta, cechy swojej pasji i przedstawcie je językiem korzyści. Mówcie o korzyściach, które które zaspokoją potrzeby ujawnione podczas badania potrzeb. -Pracujcie z obiekcjami typu "zastanowię się", "tak, ale" jest o tym napisane dużo w internecie. b) zadanie w którym macie 10 000zł na promocje i macie je rozplanować. Macie wykresy, że w czterch miastach sprzedała się dana ilość leku np. 200, 400,600, 100. I kolejno stanowi to 1% rynku, 4% itd. -obliczacie potencjał kolejnych rynków: jeżeli 1% wynosi 100 opakowań to 100%= 10 000. Tak dla każdego miasta. - kolejnie dodajecie wszystkie te rynki -pierwszy rynek (cegłe) dzielicie przez sume rynków i macie, że np rynek pierwszy stanowi 1/15 całości. -10 000 zł razy np. ta wyliczona 1/15 i macie ile kasy wydacie na ten rynek. - później działania na które wydacie kasę (konkurs dla farmaceutów, merchandising, reklama itp) Ogólna zasada dla odpowiedzi to "ogień w oczach", zapał i nastawienie na rozwój. Rodziną się nie chwalcie za dużo. Jak zrobicie tak jak powiedziałam, to was zaproszą do Warszawy na Assessment Center i tu się zacznie jazda. Plan Assesment Center: 1. Prezentacja"dlaczego jestem idealną kandydatką na to stanowisko" przed assessorami i grupą. Będą was rozliczać i sprawdzać z tego co powiecie w prezentacji. SKUTECZNIE! Więc jak nie jesteście pewni swojej umiejętności czy cechy, to jej nie umieszczajcie w prezentacji. Lepiej już dodać dwa slajdy o dzieciństwie :) 2. Po prezentacji dostaniecie zadanie do rozwiązania: podobne do tego na pierwszej rozmowie, ale nie do końca. Wrócę do tego później. 3. Po wykonaniu zadania, będziecie odbywać rozmowy, każdy osobno i omawia c wyniki zadania. 4. Grupowa dyskusja/negocjacje. Macie ugrać dla siebie jak najwięcej kasy, dla wszystkich nie starczy i macie ograniczony czas. 5. Na koniec pojedyncze rozmowy i przesłuchanie jak przez UB. Teraz doprecyzuję: ad.1 No prezentacja jak prezentacja. Dobrze się przygotujcie i starajcie się nie spinać. ad.2 . Zadanie jest podobne, ale macie podane więcej zmiennych i trochę w innej formie. -Powiedzą wam jak policzyć potencjał ( 3 leki podane w ilościach sprzedanych w danej cegle, dodajcie, amen). Zmianą jest to, że nie macie kasy do dyspozycji tylko wizyty u lekarzy i w aptekach. -Oddzielnie sumujecie ilość odwiedzanych aptek i oddzielnie lekarzy. -Robicie tą samą proporcję co na pierwszym spotkaniu, czyli potencjał cegły dzielicie przez sume potencjałów. -Mnożycie przez sumę lekarzy i macie ilu lekarzy będziecie odwiedzać w danej cegle. -Mnożycie przez sumę aptek i macie ile aptek będziecie odwiedzać w danej cegle. - Kto jest największym konkurentem? ten kto ma największy udział w rynku (bedziecie mieli wykres) -Podać działania jakie podejmiecie na danym terenie i na którym się skupicie. Skupiacie się na tym który ma największy potencjał. Amen ad.3 Zacznę do tego jak powinniście się nastawić. Oni nigdy nie badają tego co myślicie, w (usunięte przez administratora) mają czy umiesz liczyć potencjał rynku- badają jak pracujesz pod presją czasu i w stresie. Tu będą kazali wam omówić wyniki. Zaczną pytać o tok rozumowania, o to czemu tak sądzimy, czemu nie inaczej, mogą powiedzieć, ze źle myślimy. Może być bardzo ostro, ale pamiętajcie TO GRA! Nie dajcie do zrozumienia, że to nie realna sytuacja, grajcie swoją rolę. Bądźcie spokojni, spodziewjcie się ciosu. Nie sprzeczajcie się. Jak się nie zgadzacie to delikatnie" rozumiem Pana zdanie, ale uważam trochę inaczej" Albo zadawajcie pytania. Asertywnie- nie agresywnie. ad.4 Dyskusja grupowa. Pierwsza i zasadnicza sprawa: POLECENIE TO SCIEMA. Nie ma możliwości tak skomplikowanych negocjacji przeprowadzić w tak krótkim czasie. Będą badać jak budujesz argumenty, jak na nie odpowiadasz i nadal jak reagujesz na stres. czy uważnie słuchasz itp. Nikogo nie obchodzi zarządzanie czy rzeczywisty wynik. Pamiętajcie o dążeniu do sytuacji wygrana-wygrana (opisane w necie i w ksi

Tępa dzida
@KorpoAnna

Możesz podać wzór bo chyba brakuje kilku informacji by rozwiązać to zadanie :)

Amator

Super firma tylko nie mogę się dostać do pracy, brak miejsc.

ktoś

czy ktoś może z samej firmy jakiś pracownik działu HR może odpowiedzieć czy trzymanie w pracy chamów, damskich bokserów to jest norma? taki kierownik z Białegostoku JG gotów jest bić kobiety, to norma w waszej firmie???

Kropek

Mam szczęście , że dostałem się tu do pracy. Jako przedstawiciel medyczny dużo czasu spędzam w terenie w słyszę jak ludzie chwalą ich.

Obrońca

Firma BC super i chce trzymać wysokie standardy ale niestety tyle hejtu wylewa się, że nie można czytać spokojnie. Nieudacznicy wypisują swoje żale i tylko szkodzą firmie, w której można mieć super pracę!

Gyk

Widzę, że oferta pracy na teren malopolski dalej aktualna. Ludzie szkoda nawet czasu na rozmowe przez telefon. 3 etap w Warszawie podobno, kto dłużej bedzie stal na glowie i chodzil na rekach. Cyrk, żenada, wielkie (usunięte przez administratora)

boc

Jedzie ktoś na 3 etap rozmowy do Warszawy, i był na 2 etapie rozmowy w Brzesku końcem listopada?

Olek

Zarobki w BC na start bez doświadczenia 3250 netto z doświadczeniem max 3800 netto

Olo
@Olek

A premie w jakich kwotach i co ile?

ALAN

Witajcie Ukazało się ogłoszenie na stanowisko PM region Skierniewice, Rawa Maz. Tomaszów Maz. Czy orientuje się ktoś jak ten teren wygląda ze sprzedażą? Może przeczyta to osoba która pracowała na tym terenie to proszę o szczerą informację. Jakie zarobki? Umowa o pracę czy działalność? ASM O.K.? pozdrawiam A.

@ALAN

w BC nie ma pracowników "na działalności". Wyłącznie umowy o pracę

ALAN
@X

ciekawa czy gdyby ktoś chciał pracować na działalności to pozwalają?

Asia
@ALAN

Hej, tez jestem zainteresowana praca na tym terenie, dostałeś jakaś odpowiedz, na swoje pytania? Pozdrawiam

majka

No widzisz niekotrzy tak po prsotu chyba lubia, to jest forum pracownicze wiec wszyscy dziela sie chyba ze soba wszystkim nawet ze sfery prywatnej swego życia, mi jaby cos nie odpowiadalo to sie zwalniam i nie rozpaczam

PM

Bardzo mnie dziwi, że ludzie wylewają te gorzkie żale... Nikt przecież nie trzyma nikogo na siłę,można iść do urzędu za 1,5 tyś,siedzieć 8h i po zamknięciu drzwi pracy mieć czas dla siebie. Jest tyle firm, tyle możliwości, po co się męczyć i użalać nad sobą w internecie?

ft40
@PM

Ludzie piszą o mobbingu. To nie gorzkie żale, tylko próba reakcji na robienie z nich niewolników. Na to jest paragraph i życze im, żeby znalezli dobrego adwokata, który im pomoże zmienić te stosunki w pracy. Pracodawca, to nie karbowy, a pracownicy to nie chłopi pańszyźniani. Jest XXI wiek. Pracować trzeba, ale zamordyzm i mobbing, to nie są metody do stosowania w pracy.

@ft40

"paragraf" się inaczej pisze...

exrep
@PM

Kolego, jeżeli będziesz jako alternatywę dla pracy repa podawał pracę w urzędzie za 1,5 tys. PLN, to do emerytury będziesz wycierał ławki w przychodniach. Jeżeli komuś nie pasuje praca repa to może sobie założyć firmę i zarabiać 20-30 tys. miesięcznie. Nie lepsza alternatywa? Doradzam Ci taki sposób myślenia, to może jeszcze z Ciebie coś będzie.

Anulka
@exrep

Zatem może chociaż ty @Exrep powiesz mi jakie są zarobki w firmie? Jaka podstawa netto + ile można wyciągnąć premii? Jakie auta mają PM i czy mają gps?

@Anulka

Co prawda już nie pracuję, ale pensje były 3000-4000 brutto na start, średnio 5000-6000, a Ci najlepsi po 7000-8000 tys. brutto. Premie dostawało ok. 80% repów (ci najgorsi z rankingu nie dostawali) i były to kwoty od 1 tys brutto do bodajże 13 albo 14 tys. brutto na kwartał. Samochody Vw Golf VII, GPS-ów nie było i wydaje mi się, że nadal nie ma, jeżeli rządzi E. Jeżeli coś się zmieniło, to myślę, że ktoś z aktualnie zatrudnionych mnie poprawi. Firma dość dobrze ogarnięta pod kątem strategii, przekazu, celów itd. Cała góra i większość asm-ów to nieźli handlowcy i tego wymagają od repów. Raczej praca dla pistoletów, co jak go drzwiami wyrzucą to oknem wejdzie, niż dla romantycznych intelektualistów lub leserów. Jak ktoś lubi takie klimaty, to myślę, że się w BC odnajdzie. Dużo zależy od terenu, za moich czasów mocno kulały największe miasta czyli Warszawa i Kraków. Na pewno bez problemu znajdzie się wiele lepszych firm od BC, ale ze znalezieniem gorszych też nie będzie problemu. Moim zdaniem BC jest raczej w górnej połówce rankingu firm, a przynajmniej była za moich czasów.

Ola
@Ania

Warszawa? Tam to dopiero teren do gier i zabaw i ustawek z zaloga z biura. Pracowałam tam ponad 2 lata. Nigdy nie spotkałam takiego lizodupstawa. Pani E. położyła polowe stolicy na dno i wielu osoba wytarła sobie twarz w biurze, bo nie potrafiąc nic szukała baranów którymi sie bawiła. Współczuje ludzia którzy musieli na nią trafić. Nie ma hejtu, i przestańcie czytać połowe komentarzy tutaj bo co drugi to od ludzi z biura z BC. Pozdrawiam i trzymam kciuki za firme bo sama w sobie ma świetne produkty i dobre leki, ale prawdziwych porządnych ASMow na palcach jednej ręki mozna wyliczyć! Kraków i Częstochowa super dziewczyny jesteście niezastąpione!

Wieli zwisający kutas
@PM

Po to ludzie tutaj wylewają żale żeby taki człowiek jak ja który szuka pracy nie marnował swojego czasu i nerwów. I właśnie po to jest gowork. J

@Ola

Kraków i Częstochowa super dziewczyny, niezastąpione???!!! Olga i Marta??? Proszę Cię... Jeżeli byś znała BC od kuchni, nie pisałabyś takich rzeczy:-)

grzech
@Ania

Patrząc na temat "od kuchni" to one faktycznie są niezastąpione

Ola la
@grzech

No niezastąpione szczególnie Olga w zaspokajaniu potrzeb wielkiego O Chi chi chi

@Ola la

z tego typu wpisami proponuję na Pudelek - tam jest dokładnie taki poziom, w jakim się wypowiadasz. No i wiadomości z tej samej półki.

@Wieli zwisający kutas

Może w takim razie poszukaj szczęścia w innej branży? Może np. w filmowej? Z takim nickiem może masz jakiś cień szansy... No i pewno rekrutacja tylko jeden etap, godziny pracy inne, zarobki większe...

DVD

Nie wierzę, w to co czytam... Jakie 3 dwunastki i dzień wolnego? Pracujesz od rana w terenie (czyli niby 8h) ale potem jesteś zasypany robotą biurową, której już nikt nie liczy, bo robisz to w domu... Nie mówię już o wieczornych spotkaniach, które tak naprawdę musisz organizować we własnym czasie. Ludzie, którzy tu piszą chyba nie znają specyfiki pracy w "zawodzie" przedstawiciela medycznego... Głupotą jest porównywanie zarobków do innych pracowników firmy, bo przecież nikt np. w szkole nie porównuje sprzątaczki do dyrektora... A jeśli chodzi o pracę jako PM, to wszędzie jest podobnie, jednak BC najbardziej niszczy psychicznie. Słona - chętnie pomogę w tym liście.

Zostaw merytoryczną opinię o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.