Opinie o KR Group Sp. z o.o. w Warszawa

KR Group to polska, dynamicznie rozwijająca się grupa księgowo-podatkowa o międzynarodowym zasięgu.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KR Group Sp. z o.o. w Warszawa

Aplikujący

Jak długo po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia do pracy trzeba oczekiwać na umowę w przypadku gdy się ma okres wypowiedzenia? Brak kontaktu mailowego od rekrutera a telefon odzywa się z pocztą głosową

@Aplikujący

Dziękujemy za informację. Wiele zależy od okresu wypowiedzenia właśnie. Proponuję kontakt bezpośredni pod adresem hr@krgroup.pl

Adalbert

Szkoda mi ludzi pracujących w tak toksycznych warunkach. Teraz wiem skąd się bierze tak zwane wypalenie zawodowe czy nerwice. Stoik by podziękował za te kilka dni, zatem dziękuję, za samo doświadczenie, i życzę duża zdrowia. Szkoda mi Was.

@Adalbert

Anonimowo i bez konkretów... Ciężko się do tego odnieść w jakikolwiek sposób, więc życzę powodzenia.

Adalbert
@Magda z HR

Tutaj wszystkie wpisy są anonimowe, pani oczekuje danych osobowych na publicznym forum? Nie oczekiwałem reakcji afirmującej wpis; dziękuję za życzenia, wszystkiego dobrego.

@Adalbert

Nie oczekujemy podawania danych osobowych. Informujemy, że ciężko się odnieść do takiego wpisu. Anonimowe forum przyjmie wszytko, a z konkretną informacją można coś zrobić, zarządzić sytuacją czy chociażby jakkolwiek się do niej odnieść.

Program

Cześć czy w laptopach służbowych macie zainstalowane jakis program liczący klikanie w myszkę lub czas pracy? Dla mnie to oczywiste, że są różne zespoły i różna praca, która np nie wymaga "klikania" Cały czas tylko o zrobioną pracę.

@Program

Mamy program do rejestracji czasu pracy, w którym każdy pracownik klika start i stop na początku i końcu dnia, a dodatkowo rejestruje się czynności wykonywane, w podziale na klientów.

Czy rotacja pracowników w KR Group Sp. z o.o. na Asystent księgowości jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 24 września na Pracuj.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Obecnie przechodzimy duże zmiany struktury organizacyjnej i powiększamy nasz zespół, stąd duża liczba rekrutacji w ostatnim czasie. Zapraszamy do aplikowania, chętnie opowiemy więcej w ramach procesu.

Aplikowałeś na stanowisko Corporate Services Assistant oferowane przez firmę KR Group Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Docenią Cię tu dopiero gdy złożysz wypowiedzenie - wtedy usłyszysz jaki to cenny jesteś dla zespołu i firmy. A gdy odmówisz to nagle jesteś najgorszy. Premie roczne (niezbyt wysokie) wypłacane w maju - co byś zdążył odejść zanim ją dostaniesz. Brak komunikacji, a co za tym idzie - brak wiedzy. To nie jest pracodawca, u którego chcesz pracować latami. Może i wszyscy są mili, są benefity, praca zdalna, ale warto się zastanowić ????

Bardzo nam przykro, że masz takie doświadczenia. Ciężko się odnieść nie znając szczegółów, ale komunikacja zawsze działa w obie strony. Jesteśmy otwarci na rozmowy z pracownikami i zależy nam, by zostawali z nami jak najdłużej. Wiele osób pracuje u nas kilka czy kilkanaście lat i coraz więcej też wraca, co nas bardzo cieszy. Moment rozstania zawsze jest trudny, dlatego pracujemy także nad komunikacją z naszej strony, aby takie rozmowy nie odbywały się w momencie złożenia wypowiedzenia, bo doświadczenie pokazuje, że wtedy zazwyczaj już jest za późno.

Ex
@KR Group Sp. z o.o.

Jesteście otwarci na rozmowy tyle, że nic z nich nie wynika i coraz więcej długoletnich pracowników odchodzi.

Spec
@KR Group Sp. z o.o.

Wracają chyba tylko ci którym się nie powiodło... Opinia mojego przedmówcy przedstawia dokładnie tak jak ludzie są traktowani. W moim przypadku było identycznie - dopiero po złożeniu wypowiedzenia zostałem "doceniony". Do obecnej firmy w której pracuję wciągnąłem już sporo osób i każdy z nich doładnie tak samo się wypowiada o KR... Dlatego też KR Group jest świetną "kopalnią" pracowników dla innych firm - zatrudniacie bardzo kompetentne osoby, ale nie potraficie ich w żaden sposób docenić.

@Spec

Powody odejść i powrotów są zapewne różne u różnych osób. Obecnie przechodzimy duże zmiany (struktura, organizacja pracy, system premiowy), których celem jest także zadbanie o większy komfort pracowników. Takie zmiany wymagają jednak czasu i rozmów po obu stronach. Wiemy, że część z nich już jest odczuwalna i bardzo nas to cieszy. Dalej będziemy pracować i rozmawiać z tymi, którzy chcą mieć wpływ na kształt organizacji i są otwarci na dyskusje, zanim podejmą decyzję o odejściu.

X

Jak wygląda sytuacja z angielskim? Czy osoba która jest w stanie napisać e-mail ale jeśli chodzi o biegłą rozmowę ze specjalistycznym słownictwem to nie potrafi jej przeprowadzić ma szansę dołączyć do zespołu? Czy istnieje możliwość przydziału firm wyłącznie z polskimi właścicielami? Czy ktoś weryfikuje pisane w obcym języku e-maile przynajmniej na początku? Czy jest w tym przypadku samodzielność?

@X

Cześć :) jeśli chodzi o angielski to wszystko zależy do jakiego zespołu, mamy dużą ilością klientów z którymi komunikacja jest w języku angielskim, ale są też zespoły gdzie wystarczy B2. Nie mamy ogłoszeń bez języka angielskiego dlatego, że język znać trzeba, bo choćby na wyjazdach integracyjnych Zarząd mówi po angielsku ;) ale nie każde stanowisko wiąże się z używaniem języka na co dzień.

X
@Magda z HR

W jaki sposób jest weryfikowany poziom języka na rozmowach rekrutacyjnych? Jakiś test? Rozmowa?

@Magda z HR

Które stanowiska raczej nie wiążą się z językiem? Pytam tak dla świadomości tylko. Prócz przytaczanej znajomości angielskiego jaka jeszcze umiejętność jest na pewno uniwersalna na każdym stanowisku w firmie, bez której w pracy nikt się nie obejdzie? Co kandydat musi jeszcze umieć / wiedzieć?

@X

Zazwyczaj weryfikujemy w trakcie rozmowy, w przypadku stanowisk wymagających lepszej znajomości języka - robimy testy.

@Agata

to są bardzo ogólne pytania. Wszystko w zasadzie zależy od stanowiska. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami, zawsze w ogłoszeniu podajemy informację o oczekiwanym poziomie języka. Tak samo z innymi umiejętnościami czy wiedzą. Staramy się to precyzować zawsze.

Kamil

Ale trafiłem! Widzę, że firma szuka księgowego i oferuje pracę zdalną. Coś idealnego dla mnie. Ważne pytanie mam do tego. Zdalnie od pierwszego dnia pracy + wszystkie szkolenia i organizacyjne kwestie są zdalnie? Szukam takiej pracy i chcę się upewnić.

@Kamil

Kamil, tak, jesteśmy otwarci także na pracowników zdalnych. Wysyłamy sprzęt i organizujemy onboarding online. Pracują z nami osoby z różnych części Polski, zapraszamy :)

Agnieszka

Jakiś czas temu miałam rozmowę w tej firmie z Panią Joanną i managerką działu Otrzymałam ofertę, ale odrzuciłam ją ze względu na inną lepiej płatną. Była to jedna z najlepszych rozmów w jakich uczestniczyłam, za co bardzo dziekuję. Nie wiem jak wyglądałaby sama praca, ale odbyta rozmowa byla bardzo miła i profesjonalna.

@Agnieszka

Bardzo dziękujemy za tą opinię. Staramy się, żeby nasz proces rekrutacji był coraz lepszy i cenimy każdy feedback, a ten pozytywny cieszy nas najbardziej :) Może spotkamy się jeszcze w przyszłości, w innym procesie.

B.

czy znajdzie się ktoś, kto może przybliżyć pracę w KR (np.podział pracy i otrzymane spółki, jak wygląda relacja pomiędzy przełożonym a podwładnym (oczywiście zadaję sobie sprawę o fakcie że jest tam więcej niż jeden główny księgowy), jak to jest z tymi szkoleniami i językiem obcym, jaki jest system rejestracji czasu pracy, na jakim programie pracują (tu mam zbieżne informację). Ogłoszenie jaki i benefity wydają się ok, ale chyba rekrutują permanentnie od roku i mam pewne wątpliwości. Czytając opinie to mam wrażenie że wypowiadają się sami byli pracownicy i HR.

Ksiegowa
@B.

Bo tak właśnie jest i było, HR łagodza choć nie wiedzą z czym dokładnie mają do czynienia. Zmieniłam pracę parę miesięcy temu, jestem bardzo zadowolona. U moich poprzednich pracodawców też było lepiej. Nie polecam tej firmy

@Ksiegowa

Przykro nam, że Twoje doświadczenia z naszą firmą są negatywne. Zależy nam na dobrostanie naszych pracowników, staramy się zmieniać i dostosowywać do rynku. Nie znając konkretnej sytuacji ciężko się odnieść, ale wierzymy w szukanie rozwiązań, więc jeśli ktoś przychodzi do nas z problemem, to zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Daniel

Nadgodziny nie są niczym obcym to nic nowego w firmie się je wyrabia Ale nie za darmo i jeszcze prosić się o zapłatę wielka Łask i ciągle dokładanie nowych prac jak już myślę że jest koniec i zamknę miesiąc to było następne i tak w kółko i ciągle na e-mail przychodzi że muszę coś poprawić znaczek nie taki parafka krzywa Szukam roboty i uciekam Nie polecam

@Daniel

z tymi emailami, o których piszesz to chodzi tylko o takie małe drobiazgi? jeśli tak to co z jakimś porządnym przeszkoleniem, nie byłeś na takim? zastanawiam się po prostu czy nie byłoby to szybsze niż prośby o późniejsze poprawki. Prócz tego otrzymuje się może jakiś szerszy feedback czy musisz dopytać? jak szybko odpowiadają?

Jakie wartości są cenione w KR Group Sp. z o.o.?

KKK

Samodzielność i ciężka praca. Bo podział spółek w taki sposób, że od początku robi się nadgodziny inaczej nie można nazwać. Bez asertywności i stanowczego charakteru nic się tu nie załatwi

@KKK

Ta ciężka praca to nad czym konkretnie? Co do asertywności to pisali właśnie, że dobrze można jako księgowy zarobić o ile dobrze się negocjuje. Na co zwracają tu największą uwagę wobec tego? Są jakieś kluczowe predyspozycje, które tu doceniają?

Plusy: - zarobki ( można zarobić ale trzeba negocjować) samodzielny księgowy nawet 9 tys brutto - onboarding na zdalnej dużo szkoleń i filmów - więcej nie ma... Minusy: - rejestr pracy obojętnie czy zdalna czy w biurze jest Timer manager który wykańcza nerwowo z każdej minuty się trzeba wyspowiadać co się robiło. Trzeba klikać start i stop masakra jak jakiś robot - ilość pracy totalna masakra, i jeszcze supervisor który ciągle zgłasza twoje błędy i trzeba wszystko poprawić nawet o 1 grosz mimo że za moment zamknięcie miesiąca. A jak robisz błąd z pośpiechu bo masz od zarąbania pracy to jeszcze trzeba się tłumaczyć dlaczego w każdym miesiącu robisz błędy i uwaga nie są to istotne błędy ale supervisor nawet każe poprawić znaczki w opisie PK albo jakieś pierdoły. - jeśli się nie wyrobisz to niestety nadgodziny a jak ich nie zgłosisz wcześniej to nie są ani do odbioru ani do zapłaty. A jak nadgodziny robisz bo musisz poprawić błędy to w ogóle nie są wliczane w czas... - w dniu raportu często siedzi się nocami totalne wykorzystywanie ludzi na zdalnej. - po miesiącu już masz spółki do zamykania, a jak masz wyższe stanowisko to wymagają od razu żeby wszystko wiedzieć, najlepiej usiąść i robić... - problemy z urlopami, nigdy nie ma dobrego dnia a na urlopie często trzeba laptopa brać żeby coś dokończyć... Mogę tyle powiedzieć. Nie polecam tam pracy, mnie zawiodła. Na szczęście już to przeszłość....

Lidia

Straszna (usunięte przez administratora)podczas rozmowy rekrutacyjnej, zwłaszcza pana TL. Nie polecam, omijać z daleka. Jeśli na rozmowie rekrutacyjnej panuje tak paskudna atmosfera to co dopiero w firmie się dzieje. Nie mam odpowiedzi zwrotnej ale to może nawet lepiej.

@Lidia

@Lidia, proces rekrutacji jest z punktu widzenia organizacji bardzo istotny i dbamy o to, by wszyscy Kandydaci byli traktowani z szacunkiem i w pełni profesjonalnie. Bardzo prosimy o przesłanie bliższych informacji na temat spotkania do osoby, która kontaktowała się z Tobą i umawiała Cię na spotkanie. To pozwoli nam zweryfikować sytuację, a jeśli rzeczywiście miały miejsce jakieś niedociągnięcia, dopilnowali, aby nie powtórzyły się w przyszłości. Jeśli zaś chodzi o informację zwrotną, dokładamy wszelkich starań, by Kandydaci zawsze ją otrzymywali, bez względu na decyzję odnośnie do przyszłej współpracy. Zdarza się, że kontaktujemy się nieco później, ale nie pozostawiamy Kandydatów bez odpowiedzi.

Hehe

Jedna z byłych managerek zespołu VAT Compliance pracuje aktualnie u konkurencji na niższym stanowisku niż miała w KRG. Faktycznie „opłaca się” praca w tej firemce. ;)

@Hehe

A wiadomo ile tutaj płacą za to stanowisko a ile tam? Bo to, że niższe może jeszcze niczego takiego nie oznacza... Warunki między firmami da rade porównać?

Supervisor

KRG jest moim pracodawca od 3 lat. Nie zgadzam się z opiniami negatywnymi. Jak każda firma, KRG tez staje przed wyzwaniami. Duże oczekiwania klientów oraz cykle pracy, gdzie czasami jest luźniej a czasami jest masakra. Jednak firma jest świadoma tych wyzwań i zarządający są ludźmi z którymi w każdym temacie da się dogadać. rozumieją tez zwykle ludzkie/rodzinne wyzwania! Jest wielu klientów którzy nas doceniają i właściwie sporo nowych projektów mamy dzięki dobremu serwisowi jaki robimy!

@Supervisor

W takim razie nie widzisz żadnych minusów pracy tutaj, tak zupełnie obiektywnie? Skoro wszystko jest takie super to jak myślisz z jakiego powodu opinie są różne?

Supervisor
@Agnieszka

Tak jak napisałam: największym minusem jest cykliczność pracy - przed raportami jest masa pracy a w innym czasie mniej, ale często nie można nadgonić bo brakuje jeszcze danych od klientów. To jest biuro rachunkowe - daje dużo różnych przypadków podatkowych i wymagań klientów, których w pojedynczej firmie nigdy nie znajdziesz - trzeba mieć tego świadomość.

@Supervisor

Opinie opiniami, ale najlepszym dowodem na panujące warunki w KRG jest ilość składanych wypowiedzień i spora rotacja w firmie.

Agata

Spora tzn? Te wypowiedzenia to z których stanowisk zazwyczaj są? I co wobec tego robią?

Ola

Interesują mnie wyjazdy integracyjne w tej firmie, one się odbywają w godzinach pracy? Gdzie? Jak to wygląda?

Justi
@Ola

Serio Cię to interesuje? XD Widzę, że dział hr sumiennie wykonuje polecenia za zakresu PR

Czesław
@Justi

A są w ogóle jakieś wyjazdy? Jaka jest atmosfera w księgowości, bo pisano tu, że nie najlepsza?

Anka
@Czesław

wyjazdy są spoko, zwykle w tygodniu. raz w roku duży wyjazd calej firmy + integracje w zespole. w lecie są grille w ogródku firmowym. atmosfera - w moim dziale jest super. a w innych - to zależy od managera. widze że ostatnio się poprawia.

@Anka

Co sprawia że ten wyjazd jest duży, chodzi o jakąś większą liczbę dni czy o większą liczbę ludzi? Dokąd takie wyjazdy się odbywają no i czy one są w całości finansowane przez firmę?

@Agnieszka

wyjazd jest 2 dniowy dla wszystkich pracowników z całej firmy, finansowany w całości przez firmę (dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie, atrakcje, warsztaty integracyjne, ubezpieczenie). zwykle wyjeżdżamy do ciekawych miejsc o standardzie **** w centrum Polski. w ostatnich 2 latach byliśmy w Pałacu w Żelechowie oraz Pałacu-Folwarku w Łochowie.

BarryKent

Witam, jak wyglada kwestia rozliczania nadgodzin w firmie?

Halina
@BarryKent

A o jakieś konkretne stanowisko pytasz?

Anka
@BarryKent

Zależy ile ttych nadgodizn jest. Małą ilość się odbiera, większą wypłacają - np po 1 kwartale kiedy jest dużo zamknięć rocznych w księgowości.

pytanie

Czy jest możliwa częściowa praca zdalna po wdrożeniu na stanowisku asystenta ds księgowości - oraz ile trwa wdrożenie? Ile można pracować z domu?

Honorata
@pytanie

Tak, ale to zależy, od zespołu w którym pracujesz/ od managera. Są zespoły, w któryh asystent pracuje zdalnie 2-3 dni wtygodniu, a są takie, gdzie dużo rzadziej. wdrożenie zwykle trwa ok 1-2 tygodnie takie podstawowe.

Alex

Pracowałam zdalnie z Warszawy dla tego oddziału w Białymstoku, wiedziałam, że raczej KR Group ma negatywna opinię, jeżeli chodzi o atmosferę, podejście do pracownika, ale cóż zdalnie można spróbować. Niestety plotki na temat tej firmy się potwierdziły, duża rotacja wśród księgowych, na ilość nie jakość. Zdalnie przełożona nie miała czasu ze mną rozmawiać. Mając spore już doświadczenie w księgowości zajmowałam się spółkami dla Asystentów do 20 dokumentów miesięcznie. W sumie mogę podsumować jeżeli masz doświadczenie to lepiej spróbować swoich sił w firmie, która ma większych klientów i różny charakter transakcji a nie powtarzalny podobny w każdej z pięciu spółek. To co wyniosłam z tej firmy to check preen screen saldo wyciag bankowy lub preent screen księga zakupów kontra zapisy w księdze głównej. Na szczęście nie przeszłam okresu próbnego powodem jaki usłyszałam ,,zabrakło tego czegoś", cóż zawsze jestem zdanie nie ma tego złego.

@Alex

Jakich zarobków można się spodziewać na tym stanowisku ?

byłypracownik
@Alex

czysta prawda

Aleksandra

Ktoś wspomniał o dużej rotacji w księgowości. Czemu? :D Piszecie o szkoleniach, premiach rocznych, myślałam że warto podesłać cv :)

Mela
@Aleksandra

Było dużo zmian w księgowości, stąd rotacja. No i dużo pracy, niektórzy wolą spokojniejszą księgowość wewnętrzną. Za to tutaj naprawdę można się dużo nauczyć. Więc jak chcesz się rozwijać, to warto podesłać Cv. atmosfera jest spoko, współpraca i porozumienie. Z góry trochę naciskają, bo klient, bo terminy. Ale to chyba wszędzie ;)

Barbara
@Mela

A co ze starym teamem z księgowości? Jakoś się współpraca nie układała skoro doszło do zmian?

Zostaw merytoryczną opinię o KR Group Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w KR Group Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy KR Group Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KR Group Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 3 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KR Group Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 104 ocen.

KR Group Sp. z o.o.