Opinie o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. w Opole

Weronika

Proszę o zamieszczanie merytorycznych komentarzy na temat POLBAU. Powyższa dyskusja odbiega od pożądanego tematu.

@Weronika

To jest merytoryczne dla operatorów. Beda wiedzieć aby unikać.

@Rafalop

Panie operatorze z Częstochowy . Przepracował Pan 3 miesiące i raczej nie ma Pan uprawnień do tego by kogoś pouczać. Weroniko ! Obiecuję, że to już ostatni raz.

@czarny1313

Kolejny przykład na zabieranie praw przez pracowników i przez POLBAU. Jak można zauważyć dyskriminacja jest obecna w tej firmie. Nie polecam tego pracodawcy.

Rafalop

Najważniejsze co zależy do operatora to pracować w taki sposób aby nikomu nic sie nie stało. Polbal robi wszystko aby ktoś ucierpiał.

Rafalop

POLBAU cała prawda. Pracują tam ludzie od początku istnienia firmy będą jej bronić za wszelką cenę. Jeśli chcesz podjąć pracę w tej firmie gorzej nie mogłeś trafić. W slamsach są lepsze warunki bytowe niż na "hotelu w monachium" grzyb wilgoć robactwo szczury Od firmy nie dostaniesz Prawidłowego zabezpieczenia BHP, ty jako nowy pracownik, będziesz poniżany, udowodnić ci że jesteś śmieciem, czerpią z tego przyjemność, na pewno nie wszyscy ja tak miałem. jako pracownik szeregowy nie dostaniesz nawet wody zimnej zimą. Operatorzy nie mają przerwy, są zmuszani do pracy z narażeniem ludzkiego żucia i zdrowia.

@Rafalop

Żebyś wiedział. Do końca swoich dni będę bronił Polbau. I zachęcam do pracy w tej firmie. O ile tylko chcecie pracować rzetelnie. Wiesz, co ? Jedź do Monachium i powiedz to tym 100 ludziom, którzy tam mieszkają , że ich hotel to slamsy i niech wszyscy się natychmiast obrażą i jadą do domu (o ile kiedykolwiek widziałeś slamsy). Będziesz tak odważny ? Ja Ci zafunduję bilet. Ja akurat od dwóch tygodni jestem na Allachu i nie narzekam. Slamsy to są fawele w Brazylii. A w Monachium to są normalne miejsca noclegowe. Zresztą jeżeli będziemy się sugerować tylko komentarzami to lepiej siedźmy w domu na bezrobociu albo róbmy fuchy i nie myślmy o eksporcie. A propos co to znaczy " prawidłowe zabezpieczenie BHP ? Nie bardzo wiem o co chodzi ? Czy to oznacza, że jak wchodzisz na żuraw to musisz mieć szelki ?

Weronika

Dlatego może ktoś mógłby powiedzieć więcej na temat warunków pracy w POLBAU? Jakie pozytywy dostrzegacie pracując w powyższej firmie?

@Weronika

Pozytyw to taki, że od 1989 roku firma istnieje na niemieckim rynku i ma się dobrze. Ja od 15 lat w niej pracuję i wiem co to Allach, Bonn , Mainz czy Deizisau. Nigdzie nie jest idealnie. Ale ja jestem tu by pracować i nie narzekać i zarabiać na utrzymanie swojej rodziny. Pewnie, że hotele nie są idealne, że i karaluchy się znajdą . I co ? Mam się na firmę obrazić ? Jeden kierownik czy majster jest normalny a drugi nie. Też mam się obrazić i pisać o tym jak bardzo mnie Polbau "skrzywdził" ? Bzdura. Pokażcie mi drugą taka firmę, która urządziła na hotelach kuchnie z polskim kucharzem . A ludzie jeszcze narzekają . Obiad to wydatek ok. 4 € i jest dla niektórych za dużo. Bywają tacy (niestety), którzy wolą pogrzebać w śmietnikach na zapleczach LIDL czy też innego taniego sklepu i zaopatrywać się w jedzenie. Ktoś napisze, że to bzdury. Niestety nie. Żeby był jasne : to nie jest tak , że ja tylko chwalę Polbau. Ja tylko szanuję Polbau za to, że jej szef, mając 75 lat chce dawać jeszcze zatrudnienie ludziom a nie zlikwiduje jej po prostu i pojedzie sobie odpoczywać w ciepłych krajach. On już nie musi zarabiać, bo już zarobił. To my musimy zarabiać.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Weronika

Proszę o zamieszczanie merytorycznych komentarzy na temat pracy w POLBAU. Forum nie służy do obrażania poszczególnych pracowników.

@Weronika

To będzie b. trudne. Polacy mają to do siebie, że wolą komuś przyłożyć niż wdawać się w merytoryczne dyskusje. Tak naprawdę to w żadnym komentarzu nie doszukałem się konkretów pracy w Polbau np. uczciwe opisanie warunków pracy i płacy. Wystarczy, że majster kogoś opieprzy na nieróbstwo to wtedy zaraz pokazuje się negatywny komentarz na temat firmy. Tacy jesteśmy.

Weronika

@Rafalop, o czym mówisz? Nie współpracuję z POLBAU. Jestem redaktorem serwisu GoWork.pl - więcej o moim zadaniu możesz dowiedzieć się klikając myszką w ikonkę mikrofonu, zamieszczoną przy moim nicku. Chętnie również poznaję Waszą opinię na temat pracy w tym miejscu oraz dzielę się z Wami informacjami, które znajduję.

@Weronika

Przepraszam. Za oszczerstwa w stosunku do twojej osoby. Firma POLBAU jest wzieta pod lupę za szczegulne zaniedbania z bhp, oszustwa, stwazanie besposredniego zagrozenia dla zycia i zdrowia grupy osób, mobbingu, dyskryminacji, oraz innych z Kp kk kw kc. Pozdrawiam

@Rafalop

Rafalop na Boga ! I czemu Ty takie głupoty piszesz ? Powiedzieć o Tobie, że jesteś palant to mało, ale poprzestańmy na tym. A propos : szczególnie to wypada napisać przez ó a nie u. Pozdrawiam Cię gamoniu. A czytelnikom radzę nie brać serio jego opinii.

@czarny1313

1 nie obrazaj, nie zachowuj siejak prostak i (usunięte przez administratora) br /> 2 nie wzywaj imienia nadaremno 3 powinieneś prZeprosić za obrazanie lecz ludzie tacy jak ty to tylko potrafią używać epitetów.

@Rafalop

Następnym razem jak będziesz pisał cokolwiek to weź proszę słownik poprawnej polszczyzny oraz słownik ortograficzny i staraj się nie robić tylu podstawowych błędów, bo to wstyd. Ja skończyłem zawodówkę i staram się szanować mój język. A gamoniem językowym niestety jesteś.

@czarny1313

Ty mnie obraziles. I dalej nic.ok

@Rafalop

Jeżeli czujesz się naprawdę obrażony to chętnie do Ciebie przyjadę (akurat na Święta będę w Polsce) i osobiście Cię przeproszę. Podaj tylko namiary.

@czarny1313

wystarczył by głupie sorry. i nic więcej. uznam to za przeprosiny. nie musisz się fatygować

Weronika

Chcecie poznać POLBAU bliżej? Przydatne informacje możecie znaleźć na ich stronie internetowej: http://polbau.pl/pl/strony/o-firmie/

@Weronika

Ile płacą tobie za to ze tu piszesz?? Nie zaprzeczaj!!! Za co zamknąć?? Jestesmy ludzmi a nie śmieciami za to!!! Pochwalilas sie ze PROKURATURA wzięła was pod lupę.

Weronika

@Rafalop, dlaczego? Powiedz więcej na ten temat.

Zamknąć Polbau!!!!

felix

(usunięte przez administratora) o chopinie

janusz gwóźdź

Polbau to aktualnie najlepsza polska firma na rynku niemieckim a majster Józef Syjud najlepszym majstrem w niemczech , oby został jak najszybciej samodzielnym kierownikiem budowy!!!

@janusz gwóźdź

A skąd ty możesz o tym wiedzieć jak zwolnili Cię dyscyplinarnie za picie gorzały ?

@czarny1313

hej hej ktoś mnie zwolnił za picie gorzały? jesteś pewien ? to przedstaw mi się z imienia i nazwiska

@czarny1313

teraz piszę na poważnie proszę podać swoje imię i nazwisko

@janusz gwóźdź

Przepraszam. Rzeczywiście to nie była gorzała. Po prostu porzuciłeś pracę.

@czarny1313

Ja tak. Niezfadzam sie na to co robią

@czarny1313

pojechałem do innej pracy moje ty ''czarne'' słoneczko, szkoda tylko że nie wiem kim jesteś bo planowałem sobie że opłacisz mi wakacje w tym roku!! szkoda ale tak sobie myślę że ty i Rafał to macie obsesję na punkcie Polbau

@janusz gwóźdź

Jak byś uważnie czytał wszystkie komentarze to pewnie byś zobaczył , że kiedyś się przedstawiłem : mam na imię Jurek.

Weronika

Myślicie o zatrudnieniu w POLBAU? Na stronie firmy znajdziecie wszystkie aktualne oferty pracy http://polbau.pl/pl/strony/praca/ Które ze stanowisk jest dla Was?

FVTGYHJ

PRACODAWCA Z SOSNOWCA TO JAKIES KURIOZALNE NIEPOROZUMIENIE, TRZEBA MU ZAPŁACIC ZA SKŁADKI, JEGO PIZZE, A NAWET PODZIELIC SIE WYPOSAZENIEM DOMU ABY NAZWANO ULICE W TYM KURIOZALNYM MIEŚCIE JAK WYPOSAŻENIE DOMU PRACOWNIKA, TO MIASTO TO NIEWYPAŁ PODOBNIE JAK JEGO PAZERNI PRACODAWCY Z DZIWNYCH RODZIN Z DZIWNYM WYGLADEM JAK Z ŻYDOWSKIEGO LOMABRDU, TO JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE, KARŁOWATE DŁONIE TO RÓWNIEZ JAKIEŚ DZIWNE ZJAWIDKO, CIEKAWE CZY NIE MOŻNA BY TAK NAZWAĆ ULICY W SOSNOWCU ???? CELEM OBRONY PRAW PRACOWNIKA

@FVTGYHJ

Kolego, czy aby na pewno to jakaś opina o Polbau ?

Ypot

Boże, mąż się zastanawia nad pracą w tej firmie i jak czytam te komentarze to utwierdzam się w przekonaniu, że zarówno mąż jak i wszyscy co tu pracują to debile . Jak ktoś podstaw ortografii i gramatyki nie zna to świadczy, że to zwykły robol, który w Polsce do łopaty się nadaje i w DE też . Skończyloscie tylko podstawówkę czy nawet tego nie ?To cud że czytać umiecie. Tylko Polak Polaka może zatrudnić w takich warunkach o których piszecie . Ludzie czego się spodziewacie? Umiecie język niemiecki ? Nie . To albo idziecie jako robol do Polaka/Niemca albo dajcie sobie spokój . A mąż jak widać nie różni się od debila jak chce tu pracować. Kokosy chcecie zarabiać jak (usunięte przez administratora) umiecie. Tylko nieudacznicy się w takich firmach zatrudniają. I w agencjach pracy . A Ci co pozytywne komentarze piszą to chyba przydupasy jakiegoś kierownika albo z biura piszą .

@Ypot

Jestem cieśla od 17 lat a od 15 pracuje w Polbau. I wcale nie uważam się za jakiego przydupasa. Kobieto, Ty do garów i dzieci a nie do pisania opinii. Jednej godziny byś na budowie nie wytrzymała a do dyskusji to pierwsza ! Ja znam gramatykę i ortografię i skończyłem tylko zawodówkę. I wcale nie uważam , że jesteśmy tylko do łopaty. Chociaż Pani to nawet łopaty bym do ręki nie dał !

majster

czytam i nie dowierzam sami jestescie sobie winni ze tak zasówacie godzic sie na wszystko chlac i użalac sie jak to wam zle kiedys było inacze był jeden za drugim i nikt niemiał prawa szmacic pracownika a dzis tylko patrza jak (usunięte przez administratora) do kierownika i zgoda na niewolnictwo ,dziadkowie gdyby wstali z grobu to padliby odrazu bo nie za taki kraj i ludzi walczyli .Ludzie obuciće sie życie jest takie krutkie a my sami sobie jeszcze wnim piekło gotujemy troche szacunku....

Weronika

@olo45 myślę, że jeżeli myślisz o aplikowaniu to zawsze warto :) Wszystkiego z pewnością dowiesz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

@Weronika

Nie, niewarto i uwierz mi Weroniczko, ze niczego sie nie dowiesz. A to co Ci tam wcisna to pic na wode fotomontaz. P.S. Ciekawi mnie - to jakas zautomatyzowana akcja? Czy rzeczywiscie team gowork-team nagle komentuje wzszystkie tematy?

czar
@exPOLBAU

Niby jesteś exPOLBAU a piszesz bzdury. Rozmowy kwalifikacyjne są zawsze tylko i wyłącznie z kandydatami do pracy jako nadzór. Z fizycznymi kandydatami nie prowadzi się takich rozmów. Cała rzecz polega na tym by wysłać CV na adres mailowy a w odpowiedzi dostałe się dokumenty do wypełnienie. I na podstawie tych dokumentów zostaje się przyjętym albo i nie do pracy. Cała filozofia. Jest rzeczą oczywistą, że jeżeli ktoś pracuje jako spawacz-ślusarz to nie może być przyjęty na stanowisko cieśli ale to można stwierdzić na podstawie dokumentów. Oczywiście później taki odrzucony melduje się tutaj i pisze jak to go firma źle potraktowała i nie przyjęła do pracy. Cóż ? Życie.

olo45

to tak realnie to ile można zarobić w miesiącu ? dobrze by było wiedzieć czy warto pozbywać się obecnej pracy

@olo45

1600 E na reke max.

olo45
@exPOLBAU

to jak to się ma do 11 euro na godzinę przy ponad 200 godzinach?

@olo45

Nijak. A za hotel i ciuchy kto zapłaci?

Ekspert
@exPOLBAU

A od kiedy pracownik płaci za hotel i ubranie robocze. To czyste złodziejstwo żeby z poborów potrącać pięniądze. Jest to obowiązek pracodawcy.

potain

ktos pracował tam jako operator w szwecji ? jakie warunki ? wypłacalni ?

@potain

Polbau nie ma budow w Szwecji.

Alan02

Dostałem ofertę pracy w tej firmie. Jak jest naprawde? Jakie pieniądze można zarobić? Jak wygląda sprawa zakwaterowania? I jak jest ze zjazdami do Polski, co ile i na ile? No i jaka sytuacja na budowach generalnie chodzi o ludzi czy są w porządku czy napinka i jeden na drogiego patrzeć nie może. Bo jeśli brygada jest ok to reszte można przeżyć.

@Alan02

Człowieku, > 700 postów, tematy wałkowane 1500 razy, a Ty dalej pytasz? Ileż można! No dobra, to jeszcze raz :D. "Dostałem ofertę pracy w tej firmie. Jak jest naprawde? " 1)No jest tak jak piszesz - naprawdę dostałeś ofertę. Gratulujemy! Jesteś jak Neo w Matrixie - Wybrany, Jedyny w Swoim Rodzaju, wygrałeś na loterii, Bóg się nad Tobą pochylił, jesteś Królem Życia! Oby tak dalej! 2)Jakie pieniądze? Papierowe. Takie kolorowe, z królami i ze znaczkiem PLN jeśli pracujesz w Polsce albo z budowlami i takim znaczkiem E z dwoma kreseczkami jeśli pracujesz za granicą w pewnych krajach. 3)Zakwaterowanie wygląda tak, że jest dach, 4 ściany łóżko, kilka innych osób i... No jakaś łazienka i kuchnia. Czasem kapie, czasem karaluszek przebiegnie. C'est la vie :/. 4)Zjazdy do Polski - nieregularnie, po prostu ustalasz urlop z przełożonym i sruuu! Pakujesz manele do Passata w TeDeIku i bujasz się te 1500 km zuruck. 5)Pytasz o ludzi na budowach? Człowieku... To jest przekrój polskiego społeczeństwa: od ostrej patologii połączonej z alkoholizmem i koprofilią począwszy, poprzez zwyczajnych szaraków-wyrobasów i "januszów-cebulaków", którzy potrafią Cię zadeptać w Lidlu za bułki tańsze o 5 centów, a na ludziach z doktoratami, którym się nie powiodło, ale jednak zarabiają ciężką, fizyczną pracą kończąc. Jak wszędzie są animozje i przyjaźnie. Brygada to nie wszystko, ale znacznie pomaga jak zgrana ekipa. I jak? Przy okazji - napisz co Ci zaoferowano.

Alan02
@exPOLBAU

No i żadnych konkretów to ty nie podałeś Jeśli tam pracowałeś to powinieneś napisać coś konkretnego. Oferowali mi na sam początek 11€ na godzinę po 2 miesiącach stawka w górę. Zjazd do Polski niby co miesiąc Jak jest naprawdę na dzień dzisiejszy. interesują mnie konkretne odpowiedzi.

@Alan02

Nikt Tobie nie odpowie. Musisz sam się przekonać. A stawki 11 € już dawno nie ma. Najniższa to 12,50 €/godz. Zjazdy do kraju to sprawa między kierownikiem a Tobą i tutaj też nie ma żadnych terminów. Przeciętnie pracuje się 200 - 220 godzin ale wykazuje się normatyw by nie wpaść w wyższą grupę podatkową. Czemu niemiecki fiskus ma nam zabierać nadwyżki ? Godziny się gromadzi w banku i rozlicza w okresach 4 miesięcznych. Pamiętaj , że nie da się wszystkim dogodzić. Zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony i będzie opowiadał głupoty na forach. A z reguły to takie życiowe rozbitki, które chciałyby nic nie robić a pieniążki niechby z nieba leciały. Takie życie...

Mormon
@czarny1313

Pieniazki, to (usunięte przez administratora) sa w eurobiznesie!

@czarny1313

Hej. Ładne napisałeś. Zapomniałeś napisać prawdy. A prawda jest taka że pracuje się ponad 50 h tygodniowo nie wypłacają za nadgodziny nie ma przerwy płatnej nie ma obowiązkowego posiłku w zimowego nie ma ciepłych napoi nie mam żadnych napoi operator 1z nie ma nawet przerwy śniadaniowej, przymus sprzątania kamp, kampy zagrzybiale zaplesniale, mógł tak więcej lecz więcej jest na Prokuraturze.

@Rafalop

Lol. No przecież napisał 200-220 godzin co dzielone na 4 = 50h/tydz. No nie? Nadgodziny idą do banku - napisał. Przerwa płatna - dawno niestosoana praktyka. "Obowiązkowo posiłek zimowy"? O stary, ale odjechałeś-skąd taki wymóg niby? No pewnie, że kampy zapleśniałe, jak się uchylacie od sprzątania :D. W Finlandii dbaliśmy o swoje rewiry i każdy na mopie raz na 3 dni latał i dało się żyć. Co to znaczy, że coś jest "na Prokuraturze"? :D.

Przeciętny miesiąc ma 4,5 tyg Z poważaniem

@Rafalop

I te pół tygodnia aż taką różnicę robi? No to masz ~47-49 godzin. Więc czarny miał rację. Dotarło?

@exPOLBAU

Zapraszam do wyszukania sobie "posiłek regeneracyjny"

@Rafalop

W myśl art. 232 kodeksu pracy pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych odpowiednie posiłki i napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Budowa - warunki szczególnie uciążliwe?

@exPOLBAU

Tak. Zapraszam wszystkich do pobrania i przeczytania Dz.U. 1996 nr 60 poz. 279 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów. Ps. Na podstawie art. 232 k.p To jest tylko jedna strona warto przeczytać !!!

Kupek
@Rafalop

No dobra, ale nie pracujesz w Polsce tylko u Szkopow, wiec Cie polskie prawo nie dotyczy hehe!

@Kupek

Kolego masz polską umowę i obowiązują Cię polskie prawa. Możesz pracować nawet w RPA jak masz polską umowę mają zapewnić Ci wszystko to co się wiąże z polskimi przepisami

@Rafalop

Nie pracujesz już w Polbau, to po co jątrzysz ? Lubisz to "polskie piekiełko" ! Takich nam w Polsce trzeba a Polska będzie "bogata" ale w nadmiar przygłupów. Popracuj ze mną na budowie w Stuttgart to zobaczysz jak jest. Operator nie ma przerwy. A który operator chce schodzić z dźwigu na przerwę ? Zanim zejdzie i ponownie wejdzie to już po przerwie. A gdzie czas na zjedzenie ? Widać, że nie masz pojęcia o pracy na budowach.

kupek
@Rafalop

Jak glupim trzeba byc by jechac do RPA na polskiej umowie to raz, a dwa-wierzyc, ze ktokolwiek sie bedzie polskimi przepisami przejmowal. Dorosnij chopie.

@kupek

Wszyscy tak mówią i dlatego tak jest. skończy im się to co robią

@czarny1313

Hej czarny1313 wiem jak pracowałem na różnych budowach z różnymi kierownikami ale takiego syfu nie widziałem. 1 oszukali 2 okradli 3 straciłem zdrowie przez nich nie wypłacili mi wszystkiego. jak Nyga tam dupisz

@Rafalop

Tak ? To może jakieś konkrety , a nie ogólnikowo. Nie trzeba było tyle pić to byś zdrowia nie stracił. A kto Cię okradł i oszukał ? Zgłosiłeś to na policję ? Tak mówić to każdy może. Aby tylko być obecnym na forach.

@Rafalop

Taaaa.... "Oszukali i okradli" - tak zwykle mówili ci, którzy nie mogli wyjść z autobusu o własnych siłach po tym jak zajechali do Eurajoki po raz pierwszy. Pakowali ich do domu automatycznie. To co taki pijus miał w domu powiedzieć? Że zapił i go pierwszego dnia wywalili z roboty? Pewnie, że nie! Okradli! Oszukali! Wywiezli do lasu i pobili! Zero honoru.

janusz gwóżdż
@Rafalop

ala może się przedstawisz?,bo kim jest Rafał to wiem ale ciebie do nie mogę sobie wydedukować

@janusz gwóżdż

Za krótko pracowałeś byśmy mogli się spotkać.

ELEGANCKO!! :D

Polbauki nie chlejcie dzisiaj za dużo, bo w pon ma być alkotest na bramie!

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.