Opinie o Future Processing w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Future Processing. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Future Processing o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Future Processing w Gliwice

?

Wszyscy którzy twierdzą, że w Future jest źle to niech powiedzą - wskażą pracodawce w okolicy który oferuje podobne warunki pracy i możliwości dla początkujących ludzi z branży. No bo piszczeć każdy potrafi a konkretów brak. Wiadomo rotacja jest w każdej firmie - ale do FP ludzie też wracają (o tym nikt nie pisał tutaj a takie zjawisko istnieje :) Po drugie jeśli tacy ciency ludzie są w Future to czemu niektórzy z nich teraz pracują w GOOGLE albo Microsoft. Jeśli jesteś ambitny i potrafisz się wykazać to jest to świetna firma dla ludzi którzy coś reprezentują i chcą być docenieni i mieć miejsce aby się pokazać. Co do pracy testera - to jak z każdą pracą - trzeba to lubić. Moim zdaniem lepiej iść w testy techniczne czyli związane z programowaniem, ale niektórzy wolą kierunek związany z zarządzaniem projektem. Wiadomo jednak, że jeśli chce ktoś Ciebie brać na poważnie jako testera bez porządnego angielskiego + rozwoju technicznego/biznesowego się nie obędzie więc trzeba zaczynać od niższych szczebelków - ale za to da się ładnie wylewelować No i kasa - nie zabija ale z sianem wiąże się odpowiedzialność - sam sobie odpowiedz jak wiele jesteś w stanie przyjąć na głowę. No i najlepsze - jeszcze nikogo w Future nie widziałem przykutego łańcuchami do kompa :) a jakoś ludzie przychodzą do pracy - są uśmiechnięci i z własnego wyboru realizują projekty. LOL mogą pracować gdzie indziej ale wybierają FP... Nie znam wszystkich ludzi z FP, i raczej moje opinie pochodzą z projektu i działu w którym pracuje, więc może gdzieś w firmie znajdują się miejsca z których przybyli okoliczni frustraci - niestety czasem trafi się smutny projekt, albo niemiły zwierzchnik ale w takich wypadkach można walczyć o zmianę projektu. Czego brakuje w firmie - architektów i ekspertów. Ale ci niestety słono kosztują i sa odławiani przez duże korporacje - firemka taka jak FP musi na prawdę wiele poświęcić aby zdobyć takie osoby (tylko wyobraźcie sobie jaki to jest problem z rekrutacja takich osób i utrzymaniem w firmie) - jednak myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i wkrótce i takich ludzi nie będzie brakować w FP. Ale to chyba nikogo nie interesuje bo po wypowiedziach to raczej widać, że wysokiej klasy eksperci tu nie zaglądają. Tacy to biją bezpośrednio do interesującej ich firmy a nie poświęcają czas na czytanie komentarzy studentów:))) Podsumowując firma młoda i dojrzewająca, warta uwagi dla osób które chcą mieć na coś wpływ i zdobyć doświadczenie:) Pozdrawiam z wolnego miasta Gliwice

Majkel
@

Pracuja w Google i Microsoft bo tam dostali normalna kase a bie bon na stolowke i slizgawke w biurze. Hahhahah.

Daro
@

HR dwoi się i troi coraz trudniej znaleźć frajerów do pracy za miskę ryżu.

Hanna

@Kula twoja opinia brzmi bardzo obiecująco. Możesz powiedzieć jeszcze coś więcej na temat pracy w Future Processing? Rozumiesz, że każda opinia jest wartościowa dla kogoś, kto zastanawia się nad podjęciem tam pracy. Byłoby wspaniale dowiedzieć się również, jak wygląda proces rekrutacji i czego można się spodziewać. Widziałam niżej dość negatywną opinię na temat spotkania rekrutacyjnego i pomyłki odnośnie języka programowania. Czy to się często zdarza?

Od ostatniej opinii związanej z Future Processing minęło już nieco czasu. Jak dziś wygląda praca w tej firmie?

Kula

Pracuję w FP od dwóch lat w dziale wspierającym/non-IT i jestem bardzo zadowolona. W moim przypadku na plus: atmosfera w teamie, transparentność firmy, brak stresu i wyściugu szczurów, elastycznośc pracodawcy jeżeli chodzi o godziny pracy/pracę zdalną, dużo ciekawych projektów, ciągle coś się dzieje zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz firmy. Minusów obecnie brak - wypłata startowa nie była oszałamiająca, ale juz po 3 miesiącach było znacznie lepiej (firma oferuje podwyżkę po okresie próbnym, po awansie i po rozmowie rocznej przy dobrym feedbacku).

Jako

Dwa podejścia robiłem do tej firmy, za każdym razem próbowano ze mnie zrobić idiotę. Raz dostałem testy nie z tego języka, kiedy zapytałem czy to pomyłka, powiedzieli mi że teraz nie potrzebują programistę JAVA tylko C# dlatego dali testy z C#. W CV nic o C# nie miałem. Drugi raz rozmawiałem z HR podałem swoje oczekiwania, o rozwoju standardowe dyrdymały, o finansach moje minimum na regular developera było maksimum dla ich seniora. Nie jestem ani tak stary ani tak dobry żeby nazywać się seniorem. No i przed rekrutacją dali zadanie domowe, pomyślałem sobie że zrobię w APEX zamiast w JAVA, ale szkoda było mi marnować całego dnia.

Future Processing prowadziła rekrutację na stanowisko CloudOps Architect. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Wow, dawno nie widziałam takiej gromady roszczeniowych ludzi... Ja tam bardzo chciałabym pracować w FP. Każdemu, kto twierdzi jak to źle jest w tej firmie, polecam pracę na strefie w którejś z firm produkcyjnych. Będziecie ze łzami w oczach wspominać FP.

@anonymous

Trąci HR-em :-]

Były_pracownik
@:)

Faktycznie - albo h'rciarz albo sprany mózg frajera z FP, który pracuje za psie grosze i głosi slogany swojej sekty;)

nie polecam

Aplikowałem do Future Processing w Gliwicach na senior developera (miałem wtedy 7 lat doświadczenia). Potraktowano mnie jak idiotę - przeszedłem pozytywnie 3 etapy rozmów, a na koniec zaproponowano mi stawkę o 2 tyś netto mniejszą niż ta o jaką się ubiegałem. Zmarnowałem swoje 3 dni urlopu na spotkania tam. FP zatrudnia ludzi gotowych pracować za miskę ryżu. Omijajcie szerokim łukiem, chyba, że jesteście absolwentami, albo nigdzie indziej was nie chcą.

GłupiJaś

Ludzie myślą że jak skończyli studia czy umieją programować to powinni zarabiać kupe siana, od razu 5k... a co tam od razu 8k, 10k! Na bogato! Sęk w tym, że dziś studia ma każdy. Programować też każdy może. A jak wszyscy to mają/umieją to jest to (usunięte przez administratora) warte :-) Kandydacie! dla FP nie będziesz wart więcej niż górnik dla kopalni! Dla innych firm też nie. Dostałeś lepszą propozycję gdzie indziej? o ile lepszą? o 500 zł? 1000? Dostaniesz więcej obowiązków, będziesz dłużej siedział w pracy. Nic za darmo. Po kilku latach kodowania, wchodzeniu w du*e szefom albo skakaniu po firmach za "lepszą" kasą wypalisz sie i zrozumiesz gdzie w życiu popełniłeś błąd :-)

Grafik

Czy ktoś może cos napisać o pracy grafika w tej firmie? I jaka atmosfera?

Grafik
@Grafik

Mac czy PC?

Hanna

@intelegent a czy Ty jesteś pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach z pracy w Future Processing? Dodatkowe informacje mogą być cenne dla osób, które wahają się nad odpowiedzią nad ofertę pracy w firmie. Co powinny wiedzieć o tym pracodawcy?

o****x

Pomysł na biznes wg FP: tanio kupić (studenci w PL) drogo sprzedać (klient w UK). Info dla kandydatów: aplikację którą każą wam pisać na rozmowę wyceniajcie 50/h pracy. Funtów oczywiście.

Hanna

@szammógłbyś napisać coś więcej o swojej pracy w Future Processing? Jakie są mocne i słabe strony pracy u tego pracodawcy? Rozumiem, że nie ma dużej kontroli jeśli chodzi o raportowanie czasu pracy. Co jeszcze warto wiedzieć przed aplikacją do firmy?

szam

Nikt cie nie sprawdzi. W praktyce robisz co chcesz. Nikt nie ma nad tym wiekszej kontroli

art

Jak w FP jest z tym elastycznym czasem pracy? Jestem ciekawy jest sprawdzane czy rzeczywiście przerobiłem to co zaraportowałem kiedy: a) pracuję w biurze b) pracuję zdalnie Możecie mi opisać jak to jest w praktyce?

Hanna

@Owca naprawdę nie widzisz żadnych atutów?

Owca

Kiedyś atutem była atmosfera. Dziś nie widzę większych powodów, dla których warto byłoby się tam zatrudnić.

Owsiak

Jak lubisz wolontariat to firma idealna dla Ciebie!!! Polecam

Dno, zatrudnianie studentów, niekompetentni menagerowie i team liderzy, pranie mózgu jak w gestapo/nkwd dobrym pracownikom i żerowanie na ich umiejętnościach. Płaca o połowę mniejsza niż u każdej szanującej się konkurencji.

rtgy

no ale wiesz skoro jest solidna frima o tez na takich pracownikach a pewno im tez zależy mam racje? dlatego pewnie takie tez wymagania tutaj maja i tyle

bs
@rtgy

kłamiesz :)

Rozmowa i zadanie miały tylko jeden cel: przekonać programiste że powinien zawód zmienić. Ale nie ma tego złego. Pierwsze zlecenie i kasa z UK za mną. Pozdrawiam konkurencję :)

Kykadyn

Maglują ostro z programowania i baz danych na rozmowie kwalifikacyjnej, min. 2 godziny. Szkoda tylko że ich wymagania są znacznie większe niż to co absolwent wynosi z Polibudy. Myślę że powinno wyjechać kolejne kilka tysięcy informatyków na Zachód, wtedy może polscy pracodawcy przestaną wybrzydzać i zadowolą się tymi co zostali.

Zostaw merytoryczną opinię o Future Processing - Gliwice

• Jak się pracuje w Future Processing?

Zobacz opinie na temat firmy Future Processing tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Future Processing?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 8 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Future Processing
  • Bojkowska 37 A