Opinie o Kolporter Sp. z o.o. Sp.k. w Kielce

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kolporter Sp. z o.o. Sp.k.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Kolporter Sp. z o.o. Sp.k. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kolporter Sp. z o.o. Sp.k. w Kielce

Omijać jak najdalej kolporter to nie praca i nie płacą

Robol

I to jest właśnie prawda

filipek

Oczywiście, że są i admini goworka doskonale o tym wiedzą... Nie dotyczy to z resztą tylko Kolportera, ale każdej innej firmy, która z wami nie współpracuje

Iwona

@Rozpoznający, wypowiadam się w temacie, ponieważ chcę, aby w wątku pojawiały się rzetelne i uzasadnione opinie na temat pracy w firmie Kolporter, aby osoby, które czytają ten wątek miały możliwość poznania, jak pracuje się w tym miejscu pracy, dlatego moje pytania są tak szczegółowe i wnikliwe, aby poruszyć najważniejsze aspekty pracy związane z tym pracodawcą. Co do stanowiska przedstawiciela handlowego nie odpowiem na to pytanie, ponieważ nie mam doświadczeń związanych z pracą w firmie Kolporter.

Iwona

@Magazynowy śmieszek, nie podoba mi się to w jakim tonie odpowiadasz na mój poprzedni komentarz. Na forum powinien panować wzajemny szacunek wobec uczestników dyskusji, dlatego, proszę, aby tego przestrzegać. Nikogo zresztą nie straszę, poprosiłam grzecznie o to, abyś uzasadnił swoją poprzednią opinię oraz zarzut względem firmy Kolporter. Rozumiem, że w kodeksie pracy to pojęcie jest uzasadnione, lecz często zdarza się, że osoby źle kwalifikują dane sytuacje, dlatego poprosiłam o to, abyś to sprecyzował. Na koniec odnosząc się do Twojego ostatniego zdania to nie jestem zatrudniona w firmie Kolporter, więc nikt mi nie płaci za moją aktywność.

Rozpoznający
@Iwona

Mam nieodparte wrażenie czytając kolejne wypowiedzi "Iwona" że w zasadzie twoje stanowisko jest w obronie pracowników i firmy Kolporter. Jeżeli natomiast jak twierdzisz tam nie pracujesz, to na jakiej podstawie wypowiadasz się w tym temacie? Może dla urozmaicenia odpowiesz mi co sądzisz o pracy jako przedstawiciel handlowy w Kolporter? Warto? Jakie zarobki?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Kolporter Sp. z o.o. Sp.k.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Pracownik ds. Kadr i Płac?
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Iwona

@JWP, jakie konkretnie sytuacje sprawiły, że klasyfikujesz je pod szeroko rozumiane pojęcie mobbingu? Rozumiem, że magazyny OLC, które opisałeś jest to miejsce, które jest ściśle związane z pracą w firmie Kolporter? Uzasadnij swoje zarzuty względem tej firmy, albowiem są one dosyć poważne, więc nie można pozostawić ich bez wyjaśnienia. @JAN, osoba, która nie ma znajomości w firmie Kolporter ma szanse z czasem na otrzymanie lepszych bardziej sprzyjających tras?

JWP
@Iwona

Wszystko wyjaśnia się w sądzie. Sprawa jest w toku.

@Iwona

Nie pod szerokim pojęciem - nie strasz ,jak nie masz pojęcia - w kodeksie jest ściśle określone pojęcie mobbingu ,w kilku podstawowych punktach , a każdy jest mobbingiem - który trzeba wyjaśnić w sądzie - z tego co się "dowiedziałem", w w sprawie ,która jest w sądzie ,były naruszone wszystkie podstawowe punkty -kodeksu pracy ,związane z mobbingiem - reszta jest w interpretacji sądu - tak że I-won, nie strasz nie strasz bo...i tak dalej , ale najlepsze co można powiedzieć o twojej obecności na stronie to przyśpiewka kibiców "ile ci dali hej ..... ile ci dali" - oczywiście za aktywność na aktywność na stronie opinii

Iwona

@JAN, dlaczego tak negatywnie oceniasz dyspozytorów pracujących w firmie Kolporter? Uważasz, że trasy są wybierane "po złości" dla zatrudnionych kierowców? Czy może inne sytuacje wpłynęły na wyrażenie przez Ciebie takiego zdania o tych osobach? @Magazynowy śmieszek, jestem tutaj, aby osoby, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w firmie Kolporter mogły znaleźć w tym wątku odpowiedzi na pytania, które pojawiają się przy okazji zatrudnienia w każdej z firm. Dlatego zapewniam Cię, iż nie jestem pracownikiem tej firmy, a jedynie osobą, która szuka odpowiedzi na pytania związane z tym pracodawcą.

@Iwona

Ja,ja -za bardzo się angażujesz -daj szansę "promotorom",i "Wielkim" - mega-mózgom firmy, szkolonych na praktykach w Smarcewicach pt"Jak zrobić wodę z mózgu - pracownika , oraz potencjalnych kandydatów"

@Magazynowy śmieszek

Czy moze jeszcze ktos dodac jakies komentarze odnosnie pracy w Kolporter?

JAN
@Iwona

Trasy nie są wybierane po złości. Wręcz przeciwnie, po znajomości.

JWP

Cześć wszystkim. Mam pytanie. Czy w magazynie w Mościskach pracuje jeszcze ten (usunięte przez administratora) stosujący wobec pracowników mobbing? Chodzi o kierownika magazynu OLC. Słyszałem,że jest sprawa w sądzie przeciw niemu. Trzymam kciuki,a w razie potrzeby mogę sprawę nagłośnić w radio.

Iwona

@Magazynowy śmieszek, czy jest to swojego rodzaju przedrzeźnianie mojej osoby? Jeżeli tak to niestety w taki sposób nie uda nam się porozumieć, jeżeli chodzi o aspekty, które są ściśle związane z pracą w firmie Kolporter. Gdybyś jednak zdecydował się podzielić swoją wiedzą to zapraszam do wypowiedzi. @Niedojda, dlaczego tak uważasz? Jesteś osobą, która pracuje jako kierowca i możesz napisać, jak wygląda standardowy dzień pracy z życia kierowcy w tej firmie?

Iwona

@Magazynowy śmieszek, zaobserwowałam, że masz wiedzę na temat pracy w firmie Kolporter, ale z jakiegoś powodu nie chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z tym miejscem pracy. Dlaczego?

A dlaczego ?

Iwona

@Magazynowy śmieszek, nie rozumiem w dalszym ciągu, Twoich określeń względem mojej osoby, dlatego, proszę Cię o uzasadnienie swoich słów w moim kierunku. @Nowy, byłeś na rozmowie w sprawie pracy, jako kierowca w firmie Kolporter? Mógłbyś, napisać jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna z tym pracodawcą? Podziel się z nami swoimi wrażeniami z rozmowy rekrutacyjnej.

@Iwona

Pod twoim adresem? ciekawe - bo w zasadzie nie wiadomo kto się kryje pod "Iwoną"- dobra ,pojawiłaś się "znikąd",służąc radom,ogłaszając oferty pracy(w Kolporterze),śmiejąc się z ludzi, którzy nie zrozumieli warunków umowy (brutto-netto-jeden ...),za wiele lat przepracowałem w tej firmie, żeby wytłumaczyć ci że "nasze forum",jak to nazwałaś,jest wyrażeniem opinii pracowników.Nie sądzę, że jesteś jedną z nich,jesteś(męski/żeński),przedstawiciel Pracodawcy ,który za wszelką cenę , chce ocieplić i po kolorować wizerunek Firmy(chodzi o pracowników),dla tego proszę cię, nie pisz czego nie rozumiesz,nie pisz co mam uzasadnić ,dla czego tak uważam - rzygam tym i nie chcę twoich wpisów(wiem i tak

Iwona

@Magazynowy śmieszek, w dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego tak uważasz? Mógłbyś wyjaśnić swój wpis kierowany do mojej osoby?

Dla osób zastanawiających się nad zostaniem Ajentem Kolportera: Rozmawiałem z rekruterką i mam kilka informacji. Dowiedziałem się że miałbym przejąć po kimś salonik prasowy. Wykorzystując tą informację zapytałem ile na tym zarobię, bo przecież mają dane ile kasy dostawał poprzednik. Około 5500zł. A teraz matematyka. Jako, że już prowadzę działalność i mam księgową, poprosiłem ją o przeliczenie tego "na czysto" po wszystkich kosztach. Wyszło około 3000zł na rękę. SPOKO. Tylko jest mały haczyk. Będę miał tyle, jeśli bedę pracował SAM, bez innego zatrudnionego przez siebie pracownika. Wyliczyłem, że wg narzuconych godzin otwarcia, miałbym do przepracowania jakieś 400 godzin! A jak zatrudnię kogoś, to raz, że dostaniemy po 1500zł [jeśli nie będzie żadnej kary], a dwa zakładając, że pracownik zgodzi się na 200h pracy za 1500zł, to i tak pewnie będę musiał być częściej od niego w pracy co da pewnie jakieś 300h. Może jestem leniwy, albo coś, ale robienie 2-3 etatów dla najniższej [jak dobrze pójdzie] krajowej to niewolnictwo. Do tego rekruterka zachęcała mnie to wzięcia do pomocy rodziny i znajomych. Nigdzie ani razu nie używając słowa "zatrudnić", jakby mi sugerowała, żebym wziął ich na czarno. Słabo. Załóżmy, że podjąłem się pracy sam na te 400h. Utarg z danego dnia trzeba oddawać albo tego samego dnia, albo dnia nastepnego. [za niespełnienie tego warunku poprzedni Ajent wyleciał]. Godziny pracy: 6.30-21.30. Więc wychodząc z pracy [jak się uda] o równej 21.30 i wracając do domu, trzeba poszukać wpłatomatu, bo kiedy mam iść do banku? 22.30 jestem w domu po wpłaceniu. Robię przelew, łazienka, kolacja i spać pewnie koło 24.00. O 5.00 wstaje, śniadanie, łazienka i wyjście do pracy. I tak cały miesiąc. Wolne jest tylko w dwie niedziele niehandlowe. O L4 można zapomnieć, bo kto stanie? Rodzina i znajomi jak to proponowała rekruterka? BONUS na koniec! Potrzebna jest kaucja około 6000zł [podobno zwracalna po zakończeniu umowy] TO JEST INFORMACJA OD REKRUTERKI. A teraz zapraszam na stronę: http://ajent.kolporter.com.pl/zasady-wspolpracy/ "W odróżnieniu od wielu innych systemów my nie wymagamy od Ciebie kaucji, nie stawiamy warunku minimalnego kapitału własnego. Nie musisz inwestować swoich oszczędności. My ponosimy koszty uruchomienia punktu, zakupu towarów oraz utrzymania lokalu." Aha... Szkolenie w super ultra ośrodku szkoleniowym koło Warszawy [jedyny w Polsce] jest za darmo, ALE.. trzeba zapłacić za dojazd, hotel i wyżywienie. W moim przypadku z paliwem wyszłoby jakieś 700zł [wyjazd chyba na 8 dni]. Koszty szkolenia są zwracane, jeśli Ajent przeżyje 4 miesiące od podpisania umowy ajencyjnej. I jest jeszcze weksel in blanco. Dla osób, które nie wiedzą co to, to jest taki czek wypisany i podpisany przez Ajenta, z pustym miejscem na kwotę. Weksel siedzi sobie w centrali Kolportera, a jak kończysz współpracę i wyjdą jakieś dziwne braki w towarze, a Ty się będziesz kłócił, że to nie Twoja wina, tylko oni coś pokręcili, to pójdą ze swoimi korporacyjnymi prawnikami do sądu i za pomocą weksla ściągną z Ciebie kasę. TA DAA! :) "Nasi ajenci to nasi Partnerzy, bo uważamy że partnerstwo jest fundamentem stałej i długiej współpracy." -Kolporter PS Kioski RUCHU są jeszcze gorsze bo też pytałem :P

Iwona

W chwili obecnej firma Kolporter poszukuje pracowników na wolne stanowiska do pracy w tej firmie: http://praca.kolporter.com.pl/ Czy ktoś z Was zastanawia się nad podjęciem pracy na którymś z wolnych stanowisk? Może są wśród forumowiczów osoby, które posiadają doświadczenia związane z pracą na tych stanowiskach i mogą podzielić się nimi na forum? Zapraszam do aktywnej dyskusji na ten temat.

A," Iwona"(?) - swoje

Adaś
@Iwona

A jakie są zarobki na początek i jaki rodzaj umowy?

Moderatorka
@Iwona

Przecież Iwona Ci nie odpowie, bo to administrator tego serwisu. Często podjudza, tworzy celowo wątki... niekiedy o spółkach, których już nie ma. Za wszelką cenę chce wzbudzić zainteresowanie i konwersacje, a później pewnie napisze do firmy jakiego to oni ruchu u siebie na koncie nie mają. Zwykła manipulacja. Dlatego nie warto zwracać uwagi na ten serwis, bo wększość wpisów jest tu robionych przez pracowników serwisu... I w ogóle nieprawdziwych... A znając życie to i mój post za chwile zniknie, ale zrobię prt screena, żeby sobie go zachować i upublicznić jak będzie trzeba ;)

Prac.

Dla osób,które chcą wziąć udział w rekrutacji i zapoznać się z NASZYM FORUM: Wśród magazynów w Warszawie nie stwierdzono niższych zarobków niż w Kolporter-Mościska i nie znaleziono takich,w których stosuje się mobbing do tego stopnia,że pracownicy muszą bronić się przed kierownictwem w sądzie. Takie rzeczy tylko w Kolporterze.

Iwona

@anonymous jeżeli Ty też masz jakieś rady dla osób, które się tu wypowiadają, proszę abyś je nam zaprezentował. Nasze forum służy do dyskutowania o pracodawcach i o rozmaitych sytuacjach, z którymi pracownicy spotykają się każdego dnia. Jeśli jesteś lub byłeś zatrudniony w Kolporter, napisz jaką masz opinię odnośnie zatrudnienia w tej firmie. Wszystkie komentarze, które są merytoryczne i wnoszą coś do rozmowy są wartościowe. Jestem pewna, że osoby, które chcą wziąć udział w rekrutacji, chętnie się z nimi zapoznają.

@Iwona

"Nasze forum" - no dobre!!! - brawo ty !!!

Brawo on

CAŁA PRAWDA O PRACY W OLC KOLPORTER MOŚCISKA: praca ciężka, chamskie kierownictwo, zarobki bliskie najniższej krajowej. Nie polecam.

Iwona

@X a wyjaśniałeś z kierownikiem lub w kadrach tę sprawę? Przecież kwota, za którą pracujesz na pewno była uwzględniona w umowie. Może podczas rozmowy o pracę wspomniana została kwota brutto, a Ty otrzymałeś po odliczeniach netto? Warto dopytać co było powodem takiej różnicy. @Ja a czy Ty nadal tam pracujesz? Powiedz proszę więcej o warunkach pracy w Kolporter. Jaka tam panuje ogólna atmosfera i czy możesz przybliżyć nam warunki zatrudnienia?

@Iwona

Fajna a zarazem dosyć dziwna sytuacja - Pan Administrator w dość "dziwny" sposób zachęca do pisania opinii , po opinii "JA" - no takiej PRAWDZIWEJ , zjawia(pisze) a raczej odpowiada na post sprzed miesiąca (nagle - 24 minuty bo nowym - negatywnym wpisie ), służąc radą,fachową pomocą księgowej a przede wszystkim robiąc lekkiego "idiotę" z tego co nie wysłuchał wszystkiego podczas rozmowy o pracę - no ale zgodnie z zasadą panującą w firmie,nie zapomniała zapytać się "JAKA TAM PANUJE OGÓLNA ATMOSFERA" - no brawo Iwono -brawo ty ,kilkanaście lat tam przepracowałem,żeby dać się złapać na tanie WPISY - ..".i co mi ty na to"

@Iwona

Iwona, gdzie Ty żyjesz? Tam, jakby co, zastępca kierownika zrzuca winę na kierownika, kierownik na dyrektora, a na rozmowie z dyrektorem pracownik dowiaduje się, że ten nic nie wie. Bawią się ludźmi i co ktoś im zrobi. Bajzel, nie polecam pracy w OLC Kolporter Mościska.

Czy cisza na forum oznacza zadowolenie pracowników z pracy w Kolporter Sp. z o.o. Sp.k.? Może warto byłoby ożywić ten wątek aktualnymi ciekawostkami na temat sytuacji tej firmy. Będą one ważne zwłaszcza dla tych osób, które chciałyby w przyszłości zasilić jej szeregi.

Wszyscy starzy pracownicy się pozwalniali, a młodzi przychodzą i odchodzą, mając gdzieś Kolportera i jakieś opinie.

X

W ogłoszeniu o pracę w Kolporterze jest napisane: Atrakcyjne zarobki. Pracowałem w magazynie OLC w lutym 2018go roku, po czym dostałem atrakcyjne 1600pln.wypłaty. Kierownik obiecał mi dużo więcej. Odradzam pracę w Mościskach, to już nie te czasy...

@X

Atrakcje i obiecanki zapewni ci Kolporter - oj duża "konkurencja" dla cyrku "Korona", z całym szacunkiem - oczywiście dla "Korony"

Biegacz

Dlaczego opinia z 2015 roku,przy tym jedna z niewielu pozytywnych, zawsze jest na czele? To tak jak do 2016 roku mówiono pracownikom, że w 2012 Kolporter był firmą roku. Prawda to, tylko nowe kierownictwo to zrujnowało. OLC to serce. Jak słabo bije, organizm zdycha.

@Biegacz

"Przypadek"?

????

@anonymous

Hahaha przecież wiadomo,że nie ma przypadków. Odpowiedź brzmi: Nie sądzę.

@Marcin

Raczej ,"Prawda się sama obroni"

Zostaw merytoryczną opinię o Kolporter Sp. z o.o. Sp.k. - Kielce

• Jak się pracuje w Kolporter Sp. z o.o. Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Kolporter Sp. z o.o. Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kolporter Sp. z o.o. Sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 3 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kolporter Sp. z o.o. Sp.k.
2.1/5 Na podstawie 153 ocen.
  • Zagnańska 61
    25-528 Kielce

Kolporter Sp. z o.o. Sp.k.