Opinie o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy O.S.M. Łowicz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w O.S.M. Łowicz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Dalik

Szanowni Rolnicy, w sprawie OSM pamiętajcie, że to nie mleko, nie doi się 2-3 razy dziennie i sprzedaje co 1-2 dni, zakład sprzedaje się raz i koniec KROPKA, To jest ojcowizna, przetrwała I i II wojnę, przetrwała i śmierdzące mroczne onuce od 45 do 89r, przeczołgała się przez Balcerowicza, dotrwała do Unii Europejskiej i wydawać się by mogło na długiej prostej wpadła w poślizg na zakręcie. Który kierownik, kierowniczka lub kierownicy do tego doprowadzili, to będzie jeszcze czas na rozliczenie. Na tą chwilę skupcie się na tym co chcecie na pewno i co dla Was i Waszych rodzin będzie dobre. Pamiętajcie o pracownikach i lokalnych społecznościach. Spójrzcie zawsze na dwie strony bilansu, aktywa i pasywa. Plusy dodatnie i tzw. plusy ujemne. Mlekovita – firma spółdzielcza, zarządzana przez charyzmatycznego szefa, rocznik 1954, wiek przedemerytalny, pracującego ponad siły, mającego masę szczęścia, walczącego o bycie nr 1 w PL, w każdym rejonie inna cena za mleko, w każdym rejonie inna polityka, idzie to wszystko siłą rozpędu. Nic nie da za darmo z siebie, bo i dlaczego ??? Co będzie, jak nie będzie przez chwilę szefa ??? Kto to pociągnie ??? Czy to imperium przetrwa ??? Mlekpol – firma spółdzielcza, wyrosła na mleku UHT, marka Łaciate projektu Tetra Pak, płaci OK na fakturze, w zależności od regionu zróżnicowanie cenowe. Nic nie da za darmo z siebie, bo i dlaczego ??? Prezes rocznik 1946, wiek emerytalny. Kto to dalej pociągnie ??? Jak to imperium przetrwa ??? Polmlek – jest firmą prywatną, z czytelnym akcjonariatem, główni właściciele najmłodsi, do emerytury min dekada, obecnie na fali wznoszącej, dynamiczni i bystrzy, wyprzedzający zmiany rynkowe. Czyste zasady, czysty biznes, czysta polityka. Nie ma kumoterstwa, zatrudniają kogo chcą, zwalniają kogo chcą, inwestują i zamykają, jak chcą, bo to prywatne. Ich i koniec. Proste. Wymagają i płacą tyle ile płaci rynek. Jeśli już tak koniecznie chcecie się oddać, bez próby posprzątania podwórka własnymi rękoma, walki i wykorzystania tego się jeszcze ma, no cóż .... sprawdźcie, co proponują Wam jeszcze Firmy z Francji, Niemiec, Holandii, Skandynawii. Jesteśmy w Unii Europejskiej od 14 lat, mamy swobodny przepływ towarów, kapitału, pracy i usług. Więc jak się oddawać, to najlepiej, najdrożej i najbezpieczniej w danym momencie. I na tym wolność się skończy. A potem za jakiś czas żeby nie było biadolenia, że nowy Pan zły, bo to tamto ....

Geny
@Dalik

Z jedną małą poprawka Mlekpol w każdym zakładzie w całym kraju płaci identyczna cenę za surowiec jest jeden cennik dla wszystkich dostawców!!! Mlekovita przypominam podstępem odlaczyla Kalisz chcieli dokonać rozbioru Łowicza z kimś takim nie powinno siadać się do rozmów.

@Dalik

Prawie wszystko się zgadza. Jedna rzecz: przejęcie ( zakup) przez Polmlek to będzie tragedia dla spółdzielców!

WCz
@Dalik

Biorąc twoje kryteria pod uwagę to nic tylko dzieci powinny prezesować. Jakby nie patrzeć nasza Prezes jest najmjłodsza w tym zacnym gronie i efekty widać:) tak więc zostańmy przy niej hehe bo ci inni za starzy:) rozumiem że kolega z Polmleku?

@Dalik

Szanowny przedstawicielu Polmleku! Metody działania Twojej firmy są powszechnie znane. Tekst o lokalnych społecznościach jest mi znany ale cytat poniżej raczej splendoru wam nie przynosi. " Grupa Polmlek rozwija i unowocześnia produkcję. Celem strategicznym Grupy jest prowadzenie działalności z poszanowaniem środowiska naturalnego, oraz w zgodnym współżyciu z lokalną społecznością - twierdzi Przemysław Mikołajczyk, prezes Grupy Polmlek. - Zakład w Gdańsku osiągnął swój maksymalny poziom rozwoju, jego dalszy rozwój w otoczeniu, w jaki się znajduje, tzn. miasto, sąsiedztwo osiedli mieszkaniowych mógłby być uciążliwy dla mieszkańców miasta - naszych sąsiadów. Mając na względzie interes ekonomiczny, konieczność rozwoju i zwiększenie produkcji, zarząd zdecydował o przeniesieniu produkcji z Gdańska. Grupa dysponuje zakładami, których rozwój może przebiegać bez uciążliwego oddziaływania na lokalną społeczność oraz środowisko naturalne." Dziękuję za takie dbanie o lokalną społeczność.

Obiektywny
@anonymous

Każdy zamykał za wyjątkiem Mlekovity. Lista Mlekpolu jest znacznie dłuższa niż Polmleku.

@anonymous

Szanowny Anonymous, proszę jeszcze raz dokładnie przeczytać o czym pisałem. Od początku uważam, że należy próbować samemu rozwiązywać swoje problemy i jako ostateczność traktować przyłączanie się lub sprzedaż. Rynek wciąż jest OK i nie mamy tutaj zapaści z roku 2008. Minus nobis videmur posse, quam possumus ! Każdy z podmiotów wymienionych ma swoje + i -. Do Radnych, a dalej Walnego należy decyzja, jakiej chcą przyszłości. Reklamacje potem do Pana Boga. To samo się tyczy skwitowania osób, które tym interesem zarządzały. Jeśli to właścicielom (rolnikom) odpowiada (te "owoce"), to ich kolejna decyzja. A fructibus eorum cognoscetis eos !

Rolnik
@Obiektywny

Boli Was ten Mlekpol strasznie a najbardziej jedna osobę z polmleku. PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ OPINII PUBLICZNEJ W BŁĄD BO WŁAŚNIE W PRZECIWIEŃSTWIE DO SWOJEJ KONKURENCJI MLEKPOL NIE ZAMKNĄŁ ANI JEDNEGO ZAKŁADU!!!! przejmował tylko te na które miał pomysł i do dnia dzisiejszego je rozwija. Rok rocznie inwestują w każdy zakład bo wiedzą że jak nie będą się rozwijać to się zwina.

X
@Rolnik

To co w Augustowie słychać ??? ; )

@X

Dziekujemy i produkujemy jogurciki augustowskie

X

Tak jak Polmlek śmietanę z Gdańska :) Tylko, że w Makowie Mazowieckim. A jak tam inwestycje w Gorzowie Wielkopolskim ktoś wie ??? PS: przyjdzie chyba umrzeć ze śmiechu z tych przepychanek pomiędzy Mlekpolem a Polmlekiem na tym forum :) Każdy najlepszy i cudowny :) Zaraz jakieś traktor plus się pewnie pojawi :)

Koziołek Matołek

PAnie Dominiku U., nasza ty niespełniona nadziejo w radzie, wiesz pan już dlaczego jest tak tragicznie niska cena za mleko skupowe? Co pani nauczycielka z zarządu powiedziała? JAk to wytłumaczyła? Czy jeszcze pan potrzebujesz kilka miesięcy, aby sie dowiedziec dlaczego cena za mleko jest aż tak niska, co?

ed3
@Koziołek Matołek

w radzie się nie jest wiecznie. A ludziom trzeba będzie spojrzeć w oczy . Chyba że ucieknie do afryki:(((

f4d2
@ed3

nigdzie nie będę uciekał! pani prezeska mnie ochroni przed złym wzrokiem rolników. ona mnie zrobi dobrom opinie wsród dostawców3z

nie zapomnimy!
@f4d2

oj raczej wątpie. Tyś chłopie nie jest Macron z Francji , żeby cie pani nauczycielka chroniła przed złym wzrokiem rodaków. tyś jest przegrany chłopie- całkowicie i do końca przegrany! Spółdzielcy-rolnicy pamiętają dłuuugo krzywdy jakie im sa robione przez kogoś z ich środowiska!

łowiczanin

Szanowni dostawcy niestety ale powinniście się starać żeby zechciała was przejąc Mlekovita bo Polmlek jak zwykle obieca i nic wam nie da. jak w mackowym czy w Ostrowi. Mlekpol Grajewo każe wam dopłacić do udziałów bo minimalny w Grajewie to 30 tys więc czeka was słona dopłata. Mlekovita nie potrąca udziałów bo wie że to wirtualne pieniądze. w Mlekovicie jak chcesz jesteś udziałowcem jak nie to nie jesteś. To jest spółdzielnia dzisiejszych czasów. Nowoczesna innowacyjna przyszłościowa. Nigdy do niczego nie zmusza. daje wybór. nowocześnie zarządzana i rentowna. Ma Prezesa a nie atrapę czy imitację.

@łowiczanin

Zapomniałeś dodać że zawsze płaci mniej od Mlekpolu!!!

łowiczanin

policz dokładnie a wyjdzie ci że mlekpol płaci mniej niż mlekovita o 4 gr

@łowiczanin

Skąd Ty bierzesz tak bzdurne informacje. W mlekovicie jak nie jesteś członkiem to wtedy dostajesz dużo niższa cenę a jak jesteś to i tak dostajesz mniej niż Mlekpol i też musisz wpłacać udzaly.

dostawca
@Mleczarz

jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. W Mlekovicie nie jesteś dostawcą i to jest najważniejsze.

Jola
@łowiczanin

Dokładnie tak Mlekpol podaje cenę u największych przed potrąceniami. Tylko u nas w radzie myślisz że taki Marat to policzy sobie cenę za mleko jaką by dostał przy swoich parametrach w Mlekpol? On myśli że dostanie 1.45 za litr to się zdziwi jak dostanie fakturę i jeszcze nie będzie koszenia po kosztach zboża czy za kukurydzę trzeba będzie zapłacić normalnie więc w roku bilans wyjdzie na zero a łowickiej mleczarni nie będzie bo przykryją ją łaty. I ten Pan Marat nie będzie już w mediach bo nie będzie radnym. Same "zyski" dla niego dla nas pewnie wówczas byłych pracowników o mieście i regionie nie wspominając a koledzy z Głuchowa przetrwają.

baju

Mlekovita Nr 1 !!!

Maciek

Rolnicy Łowiczu przeliczą się wybierając Mlekpol. Liczą na to że będą dostawali tyle co w Grajewie. Przed nimi długa droga żeby dojść do tej ceny. Najpierw muszą skończyć z antybiotykami, później podnieść baaaaardzo jakość mleka bo w Łowiczu to zostało zaniedbane, a żeby mieć takie dobre produkty i dostawać dobrą cenę to trzeba mieć dobry surowiec. Następnie trzeba poprawić dojazd dla samochodu bo jak nie to potrącenie, następnie na udziały trzeba oddać 10 groszy a cena podawana jest z tymi 10 groszami. Udział rolników w mlekpolowskiej radzie przedstawicieli z Łowicza max 1 osoba. Zapomnieć trzeba o stacjach niskiego schładzania itp itd. O pracownikach nie wspominając.

jihohj

Sterta bzdur

Azx
@Maciek

Chodzisz czlowieku po wszystkich forach i wypisujesz glupoty i jaki to Polmlek jest super. Poza cena mleka liczy sie jeszcze STABILNOSC!

Rolnik III
@Maciek

Wysłannicy Polmleku ostro działają bardzo brzydkie zachowanie tej firmy że nie mówi o swoich zaletach tylko piszą klamiwie o konkurencji to nie jest zdrowe konkurowanie!!! Mam nadzieję że odbije się to czkawka dla polmleku. Wystarczy podpytać dostawców polmleku tam każdy dostaje inna cenę nie ma jednego cennika dla każdego. W spółdzielni Mlekpol jest jeden cennik dla wszystkich oddziałów bez względu na region!!! Także proszę nie robić czarnego PR dla konkurencji!!!!

Mateusz R
@Rolnik III

Jeden cennik? To byś się kolego Rolniku jeszcze zdziwił... albo po prostu mało wiesz. @Maciek ma rację pisząc, że droga z Łowicza do Grajewa jest bardzo daleka, a wg mnie nie ma szans na wyrównanie stawek. To mydlenie oczu naiwnym, którzy chcą jak najwięcej zagarnąć. Polmlek to prywaciarz, owszem - ale ma jasne zasady i wystarczy spytać tych, którzy im dają mleko - nie zamieniliby ich na nikogo innego.

Anastazja
@Mateusz R

Polmlek jest spalony więc dajcie sobie spokój z tą akcją propagandową.

@Maciek

Żadne bzdury tylko prawda. Punkty skupu do likwidacji, o stacjach nawet nie wsponinajmy. Udziały znacznie w górę. Dyrektorzy z familii. Do tego obowiązkowe zakupy itp itd

No i transport podobno obsługuje zięć Prezesa mleczarni z Grajewa : ) Mlekpol to taki układ rodzinny z grajdolu. Klasyka PSLu : )

PK

Tak a psa Prezesa wozi jego kierowca...rozumiem ze kolega z branży że taki zorientowany? Ludzie albo pozostajecie Spółdzielnią i podleganie prawu spółdzielczemu albo oddajecie majątek prywatnemu Polmlekowi - tj. Dwóm Panom właścicielom.Prościej wytłumaczyć sie nie da...

@PK

Zarówno Mlekpol jak o Mlekovita to Spółdzielnie już tylko z nazwy : )

PK

Expert z Polmleku na forum?

@PK

Najwyraźniej tak haha próbuje zrobić czarny PR swojej konkurencji to jest właśnie podstawowe działanie polmleku radził bym radzie prześledzić wcześniejsze działania tejże firmy jak doprowadzały do przejęć co się później działo jak sprzedawali przejety majątek i wiele wiele innych ale decyzja należy do właścicieli jeśli uwieza w wizję szklanych domów polmleku i odddzadza swój majątek ich sprawa. Może vice przewodniczący uratuje Łowicz przed katastrofą w nim nadzieja może Dominik młody mądry człowiek zrozumie Krzysztofa i razem przemówią do rozsądku i właściciele podejmą właściwą decyzję

@PK

Dostawca podlaskiej mleczarni. https://www.pb.pl/pokrzywdzeni-czy-pieniacze-235512 Rolnikom z Łowicza też pan JD wyceni zapasy : ) Ludzie czy wy w tych mleczarniach myślicie, że chłopi nie potrafią czytać i pisać : ) I Mlekpol i Mlekovita i Polmlek mają mnóstwo za uszami - każdy w swoją stronę :) zaraz jak rolnik się wypowie to ruskim agentem zostanie :)

KZ

Faktem z tego artykułu jest to że po przejęciu rolnicy dostali 20gr podwyżki na litrze kto zna dlugoborskiego to wie co v to za człowiek cymbalak wiem co robił w swojej gminie że prokuratura i sady do (usunięte przez administratora) zajrzaly. Z udziałów nikt nikogo nie okradł tylko niestety udziałowcy w spółdzielni odpowiadają do wysokości wniesionych udziałów. Po 15 latach po przejęciu zapraszam ludzi z Łowicza aby zobaczyli jak wygląda zakład ile ludzie zarabiają i czy rolnicy są nie zadowoleni. Samodzielny zakład nie byłyby wstanie tego dokonać. Ludzie zrozumcie że takie są dziś realia handlu który jest okrutny w grupie siła. Przypominam że w spółdzielni zyski dostają dostawcy w postaci wyższej ceny za mleko a w prywatnej firmie jest maksymalizacja zysku wlasciciela które idą do jego kieszeni a rolnicy dostają tyle żeby przeżyć do kolejnej wypłaty za mleko.

Piotr Sochaczew
@KZ

Ale Sierpc czy Piątnica dają radę i płacą znacznie lepiej niż firmy które wpychają się do naszej mleczarni. Ciekawe dlaczego one nas nie chcą.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.M. Łowicz odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
Leszno
DO RADNYCH

TYLKO SAMODZIELNE DZIAŁANIE I ROZWÓJ NASZEJ SPÓŁDZIELNI MA SENS. INNE MYŚLENIE TO ZDRADA!!!!! Uczciwi Radni nie dajcie sie oszwabić cwaniakom! Spółdzielnia musi się rozwijac samodzielnie!

Robert R Łowicz

APEL DO RADY. Drodzy Radni , a przynajmniej ci radni , którzy są uczciwi i którym zalezy na spółdzielni! TO NIEPRAWDA, ŻE SPÓŁDZIELNIA NIE MOŻE DZIAŁAC I ROZWIJAC SIĘ SAMODZIELNIE! Potrzeba tylko wymienić zarząd na kompetentny uczciwy rzetelny , na taki , któremu zależy! Drodzy Radni, nie lękajcie się! Nie dajcie się omamić nikomu!

Ludzie! Co tu się dzieje?! Obecny Zarząd razem z niektórymi radnymi doprowadzili do tego, że na tym wątku rozpoczęła się gonitwa troli zatrudnionych przez firmy mniej lub bardziej zainteresowane przejęciem Łowicza. Przecież żadna z tych firm nie prowadzi działalności charytatywnej. Wszyscy chcą połknąć łakomy kąsek po to aby samemu się wzmocnić. To jest jakaś paranoja, że nikt nie bierze pod uwagę samodzielnego funkcjonowania firmy. Wszystko dlatego, że ktoś z uporem maniaka realizuje przez 1.5 roku z góry założony plan. Wystarczyły jakieś nędzne obiecanki-cacanki żeby zamiast zadawać pytanie "czy?" zadano pytanie "komu?" Wiemy wszyscy (choćby na podstawie wpisów poniżej) jaka firma jest zawzięcie promowana. Wszystko to wpisuje się w konwencję działania oraz metody stosowane przy podobnych przejęciach przez tą firmę.

Kto z nas nie chciałby dostać firmę wartą setki milionów złotych doinwestowaną mająco jeszcze niedawni dobrą pozycję na rynku w zamian za spłatę kilkudziesięciu milionów strat z ostatniego roku? Każdy. Dlatego zainteresowane są wszystkie duże mleczarnie. Tylko rolnicy z łowickiego są naiwni.

inwestycja
@Andrzej

Doinwestowana??? A jakie ty miałeś inwestycje w ostatnich latach? Chyba ze remonty starych maszyn i latanie dziur w starych płytkach nazywasz inwestycją. Zapytaj się lepiej jaki rynek zbytu mamy po 1.5 roku rządów obecnego zarządu, dlaczego "budowanie" marki łowickie przez przez naszego prezesa handlowego doprowadziło do takiej zapaści w sprzedaży.

@inwestycja

Z tym handlem To masz rację natomiast zapomniałeś o biogazowni czy linii do serów w Kutnie? Niewiele mleczarni mogło sobie na to pozwolić.

inwestycja
@Andrzej

tak, tylko kiedy to było? Od kilku lat niewiele się już działo w inwestycjach. Bylismy trzecią mleczarnia w Polsce, trudno wiec żeby nie było nas stać na linię do serów czy biogazownie. zresztą...i tak nie potrafiliśmy tego wykorzystać i zrobić dobrych serów. Inne dobrze zarządzane mleczarnia miały już dużo lepsze i nowoczesniejsze urzadzenia, o jakości nie wspomnę.

Jakość
@inwestycja

Ta nowa serownia w Kutnie to ma nie więcej niż ze trzy lata. Mam kuzynkę w Głuchowie w mleczarni tam to od 10 lat nie ma żadnych inwestycji i jaki dobry twaróg robią więc z tą jakością tych serów to masz rację. Ludzie dostali drogie zabawki i nie potrafią się nimi bawić.

@Jakość

A najlepsze jest to że ten Głuchów płaci więcej nie tylko od Łowicza ale i od Mlekpolu Mlekovity czy Polmleku : )

on2jen

półtoraroczny okres przygotowania spółdzielni do ( wrogiego?) przejęcia właśnie dobiegł końca! Teraz juz tylko ustalają szczegóły, opłaty, zapłaty, przelewy i ŻEGNAJ majątku wielu tysięcy rolników-spółdzielców. Zastanawia bardzo mała aktywność uczciwej części rady. Delegaci uczciwi, ci , którym zależy, też chyba w mniejszości niestety. Przegrają właściciele- czyli rolnicy-spółdzielcy i częśc pracowników. Wygra zarząd i pani prezeska oraz wiceprezes. Szkoda.

EX

Prokuratorzy dostali nowe zalecenia dotyczące przestępców finansowych i gospodarczych, z których wynika, że mają wnioskować o kary bezwzględnego więzienia. Tym wyższe, im większa jest wartość wyrządzonej szkody. Np strata 28 milionów PLN- 4 lata bezwzględnego więzienia. Na łagodniejsze traktowanie będą mogli liczyć ci, którzy naprawią szkody i będą współpracować z prokuraturą, np. ujawniając wspólników - to polecenie wiceprokuratora generalnego Bogdana Święczkowskiego. Przestępstwa gospodarcze - nowe zalecenia dla prokuratury Z zaleceń dla prokuratorów - do których dotarła Polska Agencja Prasowa - wynika, że w przypadku sprawców przestępstw finansowo-gospodarczych i skarbowych "stanowisko prokuratury winna cechować surowość, adekwatna do skutków, jakie nie tylko wobec Skarbu Państwa, ale również poszczególnych obywateli, wywołują powyższe przestępstwa". Zasadą ma być więc - jak ustaliła PAP - wnioskowanie o kary bezwzględnego więzienia, tym wyższe, im większa jest wartość wyrządzonej szkody. "Wobec przestępców, którzy doprowadzą do szkód powyżej 200 tysięcy złotych, prokuratorzy mają żądać przed sądem co najmniej 3 lat więzienia. Jeśli straty są większe niż milion złotych – co najmniej 5 lat, gdy przekraczają 5 milionów złotych – co najmniej 7 lat, a jeśli wartość szkód wynosi ponad 10 milionów złotych – co najmniej 10 lat więzienia" - mówi źródło PAP. Jak dodaje, na łagodniejsze traktowanie mogą liczyć ci, którzy naprawią szkody lub zdecydują się na współpracę z prokuraturą - np. ujawniając wspólników. "Wysoka kara ma odstraszać" Pytany o te zalecenia minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział, że "to koniec pobłażania dla przestępców w białych kołnierzykach". "Gdyby traktowano ich wcześniej odpowiednio surowo, nie doszłoby do takich afer, jak Amber Gold. Wysoka kara ma odstraszać przed dokonywaniem przestępstw. Możliwość jej złagodzenia ma motywować przestępców, by zwrócili oszukanym ludziom bądź państwu zagrabione pieniądze" - dodał. Ziobro podkreślił również, że zbyt często ofiarami oszustów finansowych padają osoby "nierzadko w trudnej sytuacji życiowej, starsze, schorowane". "Obowiązkiem państwa jest chronić swoich obywateli przed krzywdą" - powiedział. To są pieniądze wszystkich SPÓŁDZIELCÓW. Nie mogą być rozkradane" - dodał.

Józek
@EX

Ci wy z tymi otaenymi wywiadami? Nawet jak podadzą obecny zarząd to co mi po tym?

Dalik

Od zmiany na "nowy zarząd" w OSM minęło ponad 1,5 roku. Jakie były wyniki starego zarządu każdy może sprawdzić było na lekki plus. Nowy zarząd miał to szczęście, że ruszyła nieprawdopodobna koniunktura w branży i każdy nawet najsłabszy zakład z tzw pierdziszewa odnotował duży plus lub umocnił się w handlu, w zależności od wybranej drogi ale to osobny temat i nie ma co tłumaczyć. Za wszystko co dzieje się w firmie dobrego i złego zawsze odpowiada zarząd i rada nadzorcza. Wygenerować stratę za rok 2017 naprawdę trzeba było się postarać, zwyczajna małpa z zoo coś tam by zarobiła, zajmując się obieraniem bananów. Nowy zarząd to tak naprawdę ludzie, którzy pracowali w Łowiczu, więc tym bardziej nie mogą mówić, że nie wiedzieli tego czy tamtego. Ale "nowy" zarząd pamiętał, żeby przyciągnąć swojaków, familje, kumotrów, itp. Wystarczy wpisać w komputer nazwisko lub ulicę zaczną wyskakiwać kwiatki i powiązania. Nie może być, że żona "rozlicza" męża lub mąż wstawia do działu żonę lub innego kumotra. Ten OSM to jest firma prywatna ale akurat nie należąca do Zarządu, więc ich prawa i obowiązki są takie same jak każdego innego Kowalskiego. Zarządowi w tym układzie opłaca się tylko trwać, żeby jeszcze złapać m-c może dwa kasę a potem zwolnienie albo odprawa i tak się przeleci. Czy któryś z tychże ludzi tak naprawdę zarobił na siebie ? Czy osoba wstawiona przez nich zarobiła ? Tu już Rada sobie powinna odpowiedzieć lub szanowne walne udzielając skwitowania. Szanowym rolnikom wydawać się może, że jak przyjdzie prywatny, czy inny spółdzielczy to będzie stare po nowemu, co m-c walizka pieniędzy na dołożenie do straty i będzie cacy. Każdy napisze co potrzebuje, a ci przywiozą, zrealizują. Normalnie PCK czerwony krzyż. Naiwniacy. Niestety tak nie jest. Zawsze pracując u kogoś trzeba pracować trochę na siebie ale więcej na kogoś. Więc z automatu pozbywają się możliwości wpływu, wolności i majątku. Ale skoro taka ich wola... Będą pedałować 3 x szybciej, pod 5x większe górki a po drodze i deszcz i wiatr. Nie obrażając nikogo Wyspiański w Weselu trafnie coś kiedyś napisał... łatwo znaleźć co. Biedny burmistrz Łowicza może się już zacząć martwić, bo cała ta sprawa to cios dla lokalnej społeczności. Ciekaw jestem którymi kanałami potem nowy zarząd będzie się poruszał po tym wszystkim. Zostaje chyba przeprowadzka Escobar. Życzę rozsądku i chłodnych głów w tym wszystkim. Łatwo się coś psuje, trudniej naprawić. Naprawdę w mleku jest ok tylko trzeba być bystrym lub znaleźć sobie bystrych ludzi.

Kris
@Dalik

Sa ludzie kompetentni, z doswiadcxeniem w branzy i poza branza

@Dalik

Świetny komentarz. Chciałbym Cię poznać osobiście. Może przydałbyś się przy akcji sprzątanie świata?

Sprawa dla Prokuratora

Popieram

Wierzę w sprawiedliwość
@Dalik

"Lekki plus" w wynikach poprzedniego zarządu to sprawa dyskusyjna. Nie zapominajmy, że Łowicz płacił 10gr mniej od średniej krajowej i kilkadziesiąt niżej od największych spółdzielni. Tak więc poprzedni zarząd "przejadał" w swoim zarządzaniu kilka milionów miesięcznie, które rolnicy zostawiali w spółdzielni w niższej cenie wpłaconej im za mleko. I nie ma się co chwalić w NŁ Panie Były Prezesie, że wypracował Pan 4 mln zysku w styczniu 2017. Wystarczyło nie zapłacić kilku kar za braki czy jakość, przesunąć trochę innych płatności i 4 bańki są. W tym czasie dużo się już mówiło o tym, że w spółdzielni źle się dzieje, poza tym zbliżały się zebrania rejonowe, trzeba było wynik podkręcić, prawda? No ale...trzeba jednak przyznać, że to co pokazały nowe rządy, przerosły "oczekiwania" wszystkich. Wierzę jednak w sprawiedliwość, że prokurator oceni i wyda wyrok w sprawie tego, co się zadziało w ostatnich miesiącach funkcjonowania firmy.

Pl
@Wierzę w sprawiedliwość

Faktem jest, że poprzedni Prezes oszukiwał rolników a pomagał mu w tym biegły rewident, którego tak ochoczo wybierała Rada Nadzorcza - jego opinie bez uwag a wszystko gra i buczy. Zarząd Łowicza od kilku lat nie zarobił nawet grosza i był powszechnie znany z tego, że za swoją politykę uznał hasło: dumping albo śmierć. Kolejny Zarząd to kontynuacja. Nihili novi z tym wyjątkiem, że z niektórych spraw zdaje sobie sprawę ... poprzednik był tak zwichrowany od wódki i nadętego ego, że nic już nie łapał ... i chyba przestał zdawać sobie sprawę, że otoczenie się zmieniło - pod koniec kariery przeszkadzał mu wszechobecny protekcjonizm : ) ...tak samo jak kończąca działalność mleczarnia w Rypinie, tak i Łowicz przedstawiał od lat pudrowane wyniki i to w najbardziej prymitywny sposób. Ten facet od lustracji, wyglądający jak szczur z żołwi ninja to ten sam,który tak Rypin wychwalał. Osobiście myślałem, że OSM w Łowiczu jeszcze trochę pociągnie i szczerze wierzyłem w to jeszcze kilka tygodni temu ale teraz należy oczekiwać już tylko na krach. W tej branży rosną już nowi liderzy, bardziej spokojni i mniej widoczni niż trójka Mlekovita Mlekpol i Łowicz - niestety nic nie jest wieczne. Zachwyty nad wymienionymi to już pozwoli tylko mleczarscy emeryci maja...mniejsze firmy jak Piątnica, Polmlek czy Giżycko zaczynają mieć swój czas ... Powodzenia i dużo szczęścia szczególnie szeregowym dostawcom.

masakra
@Pl

masakra

Olek
@Wierzę w sprawiedliwość

Ja za tego zarządu mam 20 groszy niżej od średniej. Tyle w tym temacie.

prok. Żabicki

czywiście nie chodzi tu o każdy poważny błąd popełniony przez osobę obowiązaną do zajmowania się sprawami majątkowymi w spółdzielni, ale o takie, które wywołały szkodę w wyniku działania przekraczającego uprawnienia (osoba nie była upoważniona do danej czynności albo, gdy upoważnienie, co prawda, miała, ale nie było podstawy ani prawnej ani faktycznej do podjęcia określonego działania) lub zaniechania działania, które osoba powinna była podjąć. Zarząd, rady i udziałowcy podlegają wtedy karze pozbawienia wolności do lat 8!!!! Wyrządzenie szkody spółdzielni Aby w tym przypadku w ogóle mówić o przestępstwie, musi wystąpić szkoda znaczna, czyli minimum 50 tys PLN. W przy[adku szkody onad 2 miliony PLN grozi kara pozbawienia wolności do lat 12!!! . Z odpowiedzią na pytanie, jaka szkoda zostanie uznana za „znaczną” przychodzi Kodeks karny w art. 115. W wyniku działania osoby obowiązanej do prowadzenia cudzych spraw musi dojść do uszczuplenia, którego wartość przekracza 200 tysięcy złotych, lecz nie jest wyższa niż 1 milion złotych. Strata powyżej 4 milionów PLN powoduje że zarząd , rada musi być odwołane w całości! Przy stratach powyżej 5 milionów dochodzi do deliktu i wtedy udziałowcy traca nie tylko udziały ale i częśc majątków swoich do wysokości nawet 90% swojego majątku! Powyżej tej kwoty mamy już do czynienia ze szkodą wielkich rozmiarów – w tej sytuacji ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności powyżej 14 lat. Warto pamiętać, że pojęcie szkody obejmuje zarówno rzeczywistą stratę (zmniejszenie aktywów majątku), jak i utracony zysk, czyli to co firma mogła zyskać, gdyby nie działanie (zaniechanie) sprawcy. Sprawy karne Szkoda rzeczywista a stan zagrożenia Dotychczas osoba prowadząca cudze sprawy ponosiła odpowiedzialność, jeżeli wyrządziła szkodę osobie czy firmie. Od 9 czerwca, kiedy został znowelizowany kodeks karny, poniesie ona odpowiedzialność także wówczas, gdy sprowadzi niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody podmiotowi gospodarczemu. Oznacza to, że dla odpowiedzialności tej osoby wystarczające będzie stwierdzenie, że przez jego działanie lub zaniechanie szkody mogłaby wystąpić, choć w rzeczywistości udało się jej zapobiec. Takie niebezpieczeństwo powinno być jednak realne, konkretne i bezpośrednie. Kodeks karny Ściganie przestępstwa Przestępstwo narażenia na szkodę będzie ścigane z urzędu, jeśli pokrzywdzony jest Skarb Państwa. W pozostałych przypadkach uruchomienie postępowania karnego będzie zależało od wniosku osoby pokrzywdzonej. Jeżeli złoży taki wniosek, dalej postępowanie będzie się toczyć z urzędu.

@prok. Żabicki

Ciekawy wywód. Kto, spośród osób związanych z Osm Łowicz, ma prawo być ,w świetle prawa, pokrzywdzonym w (zgłaszajacym do Prokuratury) Dostawca, pracownik, osoba postronna, członek Spółdzielni, radny? Czy jest jakieś zróżnicowanie odpowiedzialności? Czy jest różnica między odpowiedzialnością Zarzadu i Rady? Domyślam się że największa odpowiedzialność ponosi Przewodniczacy. Szczególnie w przypadku naszej Spółdzielni obecny i poprzedni Przewodniczący walnie przyczynili się do obecnej sytuacji. Czy wszyscy pozostali Radni odpowiadają w jednakowy sposób? Jest przecież dosyć duża grupa Radnych, która próbuje przeciwstawić się zrobieniu jednego z największych przekrętów w historii ziemi łowickiej. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

ic

czytać nowego łowiczanina: "SKOK NA SPÓŁDZIELNIE"! Tytuł mówi sam za siebie. Myśleć ! Rolnicy !Myśleć

Stanisław R. Łowicz

Ta dyskusja tu niewiele wnosi, jeśli nie uświadomimy sobie o co tak naprawdę chodzi! Wg zdania wielu expertów: PÓŁTORAROCZNY OKRES PRZYGOTOWANIA SPÓŁDZIELNI DO PRZEJĘCIA DOBIEGA WŁAŚNIE KOŃCA!!!!! Teraz juz tylko rozmowy zarządu i "zaufanej" części rady z przedstawicielami większych mleczarnie i POZAMIATANE! Jak to usłyszałem to w pierwszej chwili zdębiałem a włosy ( nieliczne) zjeżyły mi się na głowie! pomyślałem...a więc te tragiczne błędy w zarządzaniu i złę niekorzystne dla spółdzielni decyzje nie wynikały tylko braku profesjonalizmu????A więc to wszystko, to jakieś przygotowania do czegoś o czym się nie mówi głośno? I teraz już tylko przejęcie?????? I wtedy pomyślałe: a dobrze nam tak! Skoro jako dostawcy dajemy się tak (usunięte przez administratora) to trudno : widocznie musimy stracić swój majątek wypracowywany przez wiele, wiele lat! Nie zaslugujemy żeby mieć własną spółdzielnie , dobrze prosperującą, dobrze płacącą nam za mleko, skoro dajemy rządzić takim ludziom! Rolni jak widac ZAWSZE musi w (usunięte przez administratora) przyjmować. A i tak chyba się nie nauczy, że zarząd nie ocenia się po wyglądzie tylko po wynikach!!!! Pisac żal!:((((

Norman R

Módlmy sie za radnych, aby byli uczciwi wobec spółdzielców! Módlmy sie , aby nie dali się uszukac przec cwaniaków i cwaniaczki. Módlmy sie za przewodniczącego Rady , aby nie bał sie pani prezeski i aby myślał swoja własna głową. Podziękujmy PAnu Bogu Amen

Grupa Toruńsko-Łowicka

Prosimy o informacje kiedy odbywa sie to spotkanie rady?

Maciek

Nie lepiej będzie z Mlekowitą. Oni to nie płacą tyle żeby przejście tam było opłacalne. W każdej lokalizacji inną cenę. Bo Łowicz Mlekowita czy Mlekpol zrobią Łowicz jakimiś spółkami bo na połączenie nie zgodzi się UOKIK. Zastanawiam się, a szkoda że nie robią tego inni po co im Łowicz? Chyba jedny najlepszy jest Polmlek bo oni to chociaż nie myślą oczu. Firma prywatna to wiadomo po co im Łowicz.

Uokik
@Maciek

Oczywiście że UOKiK się zgodzi połączenie obu podmiotów nie będzie na tyle duże żeby decyzja była negatywna.

R+R+M+H+R+G+W+T+K+L+R+N+R

Prosimy uczciwą część Rady o modlitwę w intencji uwolnienia Spółdzielni od wszystkich cwaniaków i manipulantów, od wszystkich złych. Prosimy uczciwą część Rady o modlitwę w intencji , aby Spółdzielnia wyszła z problemów spowodowanych złym zarządzaniem oraz od wszystkich prób wrogiego przejęcia naszej Spółdzielni. Prośmy Pana Boga Wszyscy , aby zachował Spółdzielnię w rękach jej dotychczasowych właścicieli czyli rolników-spółdzielców oraz , aby Pan Bóg obsadził zarząd i kierownictwo ludźmi kompetentnymi i uczciwymi. Pater noster, qui es in caelis sanctificetur nomen tuum; adveniat regnum tuum; fiat voluntas tua sicut in caelo et in terra; panem nostrum quotidianum da nobis hodie; et dimitte nobis debita nostra, sicut et nos dimittimus debitoribus nostris; et ne nos inducas in tentationem; sed libera nos a malo. Amen.

Anastazja

Parę przykładów działalności ulubieńców poniżej. https://www.wprost.pl/forum-ekonomickrynica/10075303/dlaczego-likwiduje-sie-najwieksza-spoldzielnie-mleczarska-w-trojmiescie-ponad-200-osob-do-zwolnienia.html http://www.polishclub.org/2011/04/18/mleczny-interes-andrzeja-g/# https://www.wykop.pl/link/3793061/historia-sukcesu-i-upadku-firmy-produkujacej-popularne-flipsy/strona/2/ https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/pracownicy-spoldzielni-mleczarskiej-polmlek-mackowy-na-bruku/pfqllzx https://www.solidarnosc.org.pl/spspoz/index.php?option=com_content&view=article&id=995:koniec-spodzielni-mleczarskiej-makowy

error 321

k j h gg k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w k j h gg d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df h d dfh df gh fg h fdg hd fgh dfg h fg d g dh g hd f hd fh d gh dfg hd gh d g h dg hd fg hd fg hd g hd fh df h fd ghd fh df gh dfg hdf gh d gh dfgh d fgh df h d hd fh df hdf gh df gh dfgh d f dh d h dfh df hd h d h sr tr ew w et w t w tw rr wt ert w wr wr t wr r w wrtw er w r w w r w

Grzegorz
@error 321

Ale żeś się prezes napracował przy tym errorze

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.M. Łowicz - Łowicz

• Jak się pracuje w O.S.M. Łowicz?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.M. Łowicz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.M. Łowicz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.M. Łowicz
3.2/5 Na podstawie 532 ocen.
  • Przemysłowa 3
    Łowicz