O.S.M. Łowicz

Łowicz

Opinie o O.S.M. Łowicz

Krzysztof Młotkowski 2017-07-12 12:27
teraz płacą średnio 1.12 pln do litra! Czyli jedno wielkie G.!!!!!!!
Janek 2017-07-12 15:00
Wg GUS średnia cena skupu mleka to 1,32 zł/l, dlaczego więc jest tak niska, skoro najwięksi płacą 1,65zł?
Naprawdę wierzycie, że rolnicy uwierzą w te wasze brednie wypisywane w listach i na forach? Śmiech!
Statystyk 2017-07-12 20:55
Janek, podajesz cenę z kwietnia (ostatnie dane jakie GUS podał) a inni podają ceny za czerwiec czy lipiec . A średnia cena jest taka, bo jedni płacą po 1,65 a inni (niestety Łowicz) po 1,12. Ot, statystyka, tyle że my widzimy ile jest na fakturze i do tego jeszcze potrącenia na udziały.
Pracowniko 2017-07-12 22:28
Jak wy chcecie dostać podwyżkę ceny mleka a skąd ten zarząd ma na to wziąć pieniądze tyle stanowisk dyrektorskich nikt wcześniej nie powołał prezesów 3 zarobki dyrektor 8000-9000zl netto prezesi około 20000zl i więcej w porównaniu zwykły pracownik magazynu odpowiedzialny materialnie za wszelakie gówno pracujący w temperaturze 1-4stopni pensja 1800-2200zl netto
Dostawca Robert 2017-07-12 22:45
Pytanie DO RADY: DLACZEGO TAK MAŁO JEST PŁACONE ZA MLEKO PRZEZ SPÓŁDZIELNIE TERAZ ? I TO POMIMO, ŻE NA RYNKU JEST BARDZO DOBRA KONIUNKTURA????!!!??? Dlaczego Ryki płacą 1.55 a Garwolin ponad 1.50PLN ? TAmte spółdzielnie są dobrze zarządzane . A tu mamy nadal , cały czas :h..., d..pa i kamnieni kupa!
wojtek 2017-07-12 23:39
Rolnicy ale wy jesteście naiwni dlaczego mleczarnia płaci mniej od ryki a to dlatego ze kupując od was mleko, sprzedaje surowiec do mleczarni ryki czysty biznes po co przerabiać szukać odbiorców jak można wasze mleko sprzedać i na tym zarobić.
Janek 2017-07-13 08:35
Podana cena 1,32 zł/l jest z maja, a za tydzień opublikowana zostanie cena za czerwiec. Każdy może to sobie sprawdzić na stronie GUSu.
Pół roku mija, a ci nadal sieją zamęt i liczą, że rolnik w to uwierzy.
wkurzony rolnik sochaczew 2017-07-13 09:02
Janku! Pytanie : dlaczego nasza spółdzielnia płaci o 55 groszy do litra mniej niż inne dobrze zarządzane spółdzielnie? Jesli to wiesz to powiedz a jesli nie wiesz , to nie gadaj tych głupstw , bo słuchac ciężko! Spółdzienia ma skupywac mleko i dobrze za nie płacić. To jest cel istnienia każdej spółdzielni! Żeby dobrze płacić musi robić dobre produkty i je sprzedawać za dobrą ( wysoką) cenę. Jeżeli na dzień dzisiejszy Piątnica płaci 1.80 PLN za litr mleka , to znaczy że jest dobrze zarządzana. A spółdzielnia która płaci 1.12 PLN za litr jest źle zarządzana!TO JEST PROSTE JAK KONCEPCJA CEPA!!!! I Piątnica i ta spółdzielnia źle zarządzana działa w tym samym kraju! Czyli albo niech zarząd się bierze do roboty albo niech rada się zastanowi czy reprezentuje interes spółdzielców i dostawców czy interes prywatny ! RADO ! Nie bójcie sie myśleć!!!!
NIE DAJCIE SIĘ MANIPULOWAC OSZUSTOM!
rolniczka 2017-07-13 10:53
To jak płacą te 55 groszy więcej? Pod stołem, że GUS tego nie uwzględnia?
Podaj konkretne źródło informacji, gdzie podane są ceny skupu 1,60-1,80 :-D
rolnik zza łowicza 2017-07-13 12:08
Chyba w 2065 roku.
Zamęt i populizm, wiadomo kto i po co to pisze.
Ale rolnik swój rozum ma i śmiechem bierze te brednie.
Wkurzony rolnik sochaczew 2017-07-13 12:49
zadzwoń sobie do Mlekpolu i Piątnicy! Zadzwoń do rolnikow dostawców do Piątnicy i Mlekpolu! I sie dowiesz! Dobre spółdzielnie płacą na dzień dzisiejszy dobrze ponad 1.55PLN do litra!
Amen. Nic nie zmieni faktów! Ile płaci nasz spółdzielnia? Ile? No i wszystko jasne! Dziękuję za uwagę!
Nie wysilac sie tu we wprowadzanie w błąd uczciwych dostawców, co maja cierpliwość niesamowita do tych złych rządów! Ale do czasu! Przyjdziemy po swoje do spółdzielni juz niedługo! Rada nie istnieje juz dla nas!
Janek 2017-07-13 13:01
To o 9ej płacili 1.80 a o 13ej już 1.55? To mamy dopiero bessę ;-)
Zadzwonić se, to dopiero argument :-)
Odsyłam jednak 19 lipca do strony GUSU, gdzie zostaną podane najświeższe ceny skupu z czerwca. Pozdrawiam.
wkurzony rolnik sochaczew 2017-07-13 15:59
Janku, chłopi ci ty wygadujesz za głupstwa?!?!?! Odpowiedz na pytanie: DLACZEGO DOBRZE ZARZĄDZANA SPÓLDZIENIA PŁACI ŚREDNIO SWOIM DOSTAWCOM-SPÓŁDZIELCOM 1.65 PLN/LITR MLEKA A INNA ŹLE ZARZĄDZANA PŁACI 1.12PLN/LITR MLEKA? To jest klucz do dalszej dyskusji z Tobą , cierpisz chłopie niepotrzebnie. Bronisz czegoś c jest nie do obrony, chłopie! Dzisiaj rolnicy nie są w ciemię bici i ni pozwolimy , aby nas tak w ciula robili ! Czy Ty Janek nie rozumiesz ,że 65 groszy różnicy w cenie za litr mleka to jest PRZEPAŚĆ? Ale już niedługo zadamy członkom Rady kilka ROZSTRZYGAJĄCYCH PYTAŃ! NIEDŁUGO PRZYJDZIEMY DO SPÓŁŽZIELNI PO SWOJE! Jeśloi Rada nie będzie umiała odpowiedzieć DLACZEGO nasza spółdzielnia płci za taki sam litr mleka o 65 grosz mniej niż dobre spół∂zielnie, to się zwoła , Jasiu, NADZWYCZAJNE WALNE ! Nie będziemy sie pieprzyć więcej! Rada jak się nie nadaje to do wymiany! Już niedługo , JAsiu! I Ty lepiej bądź z uczciwymi i porządnymi rolnikami a nie przeciw nam! Janek, chłopie, ostatni raz sie pytamy: CZY WIESZ DLACZEGO NASZA SPÓŁDZIELNIA PLACI AŻ O 65 GROSZY MNIEJ NIŻ DOBRZE ZARZĄDZANE SPÓŁDZIELNIE? Jeśli nie wiesz , to zamilcz!
Krzysztof Młotkowski 2017-07-13 16:08
@wkurzony rolnik sochaczew - 2017-07-13 09:02 Mleko pełne w przerzucie po 1,60, gdzie jeszcze pośrednik musi zarobić, a mleczarnie niby płacą 1,65-1,80?

PAnie Janku, niech Pan pamięta: DOBRZE rządzone SPÓŁDZIELNIE PŁACĄ ZAWSZE WIĘCEJ SWOIM ROLNIKOM-SPÓŁDZIELCOM niż za mleko przerzutowe. W źle rządzonych tego nawet nie rozumieją. Tu ktoś dobrze zapytał dlaczego jest aż taka duża różnica w cenie za litr mleka między dobrymi spółdzielniami i słabymi spółdzielniami. WALNE NADZWYCZAJNE, to bardzo dobry pomysł.
Krzysztof Łowicz 2017-07-14 08:11
a tu widze awantura. Obroncy złego rzadzenia nie widza jak jest. Atmosfera wokół spółdzielni zagęszcza się . Powstaje podobno komitet obrony spółdzielców-dostawców. Dni zarządu z tego wynika sa policzone. Pozycja niektórych członków rady zagrożona powaznie. Będzie się działo wkrótce !!!!
Ziemowit 2017-07-14 11:10
A tu widzę populizm niskich lotów, aż przykro czytać. Nadmierna ekspresja, nadużywanie znaków interpunkcyjnych .... no śmiech. Ceny skupu innych mleczarni wymyślone z kosmosu by siać zamęt. Przecież wiadomo kto i po co to pisze... A tu nie ma co wymyślać, ceny skupu są publikowane, ogólnodostępne, ba nawet z podziałem na rejony, więc dokładnie wiadomo kto ile płaci. Fakty i konkretne dane publikowane się liczą i nic wam nie pomoże pisanie bzdur o cenach średnich powyżej 1,65 zł. Żaden rolnik wam nie uwierzy w te brednie.
piotr 2017-07-14 11:45
jo, będzie się działo,.. tak samo jak miało się dziać na Walnym. I się zadziało, brak absolutorium w porażającej liczbie głosów 52 i 57 na 64 głosy...... wszystko na ten temat.
Krzysztof Łowicz 2017-07-14 12:27
Piątnica płaci średnio aktualnie 1,72 PLN brutto za 1 ( jeden) litr mleka. AMEN.
Mlekpol płaci aktualnie ŚREDNIO 1.60 PLN brutto za 1 ( jeden! ) litr mleka.
itd itd itd
A ile płaci nasza spółdzielnia, co?
Precz z kłamcami!
Asia 2017-07-14 14:00
A to GUS kłamie? ;-DDD
Fan Asi 2017-07-14 15:07
GUS podaje średnią cenę (nie wiem czy arytmetyczną czy ważoną), co oznacza, że jest to cena gdzieś pomiędzy dobrze płacącą Piątnicą i słabo płacącym Łowiczem.
Miłego weekendu Asiu, odpocznij. :-)
Krzysztof Łowicz 2017-07-14 15:19
Asiu droga i Fanie Asi. Zrozumcie: GUS podaje średnia krajową. KRA-JO-WĄ! Pamiętajcie prosze , że jest cała masa małych spółdzielni , które płacą nawet mniej aktualnie niż nasza spółdzielnia!!!!! Ale jest kilka dobrze rządzonych spółdzielni , co płaca znacznie więcej. Taką spółdzielnią, dobrze rządzoną i dobrze płacącą za mleko jest Piątnica, Mlekpol czy nawet Garwolin. Niestety my taka spółdzielnią długo nie jesteśmy! I wszystko na ten temat! W Piątnicy przygotowuja sie do następnej duuuużej podwyżki cen mleka skupowego i pewnia w ciągu 2-3 miesięcy dojdą do ceny około 1.90 PLN brutto do litra!
Czy Piątnica gospodaruje na innej planecie? W innym kraju? No nie! Kochani! Myślcie swoimi własnymi głowami! Nie dajcie się oszukiwać tak łatwo!
Syn proboszcza 2017-07-14 15:29
Dobra rada dla niektórych na forum, nie kładźcie do jednego wora poloneza i mercedesa... Porównujecie Łowicz do Piątnicy która jest liderem w europie jeśli chodzi o cenę nikt nie płaci więcej, tylko ilu dostawców z Łowicza dało by radę z jakością w Piątnicy (tam nie ma poprawki poprawki a z tego jeszcze poprawki). Z ceną niektórzy koloryzują ja za 140 tyś na miesiąc w Spomleku mam 1,65 zł brutto
Krzysztof Łowicz 2017-07-14 16:44
Spomlek też jest jedną z wiodących spółdzielni pod względem ceny za mleko skupowe!
Synie proboszcza, głupstwa piszesz wprost proporcjonalne do chamskiego nicka jaki sobie po bolszewicku obrałeś.
Piątnica płaci na dzień dzisiejszy średnio 1.72PLN za litr mleka! Ale są dostawcy, co dostają prawie 2 PLN za litr! I są tacy co dostają 1.55PLN za litr. Proste!
Pytanie ktore ktoś tu powyżej zadał : DLACZEGO NASZA SPÓŁDZIELNIA PŁACI TAK MAŁO ZA SKUPOWE MLEKO? Od czego to w naszym przypadku zależy? Ja mam dobry tłuszcz i wszystko dobrze a dostaje mało! Nasz spółdzielnia jest od kilku juz lat źle i bardzo źle rządzona . Wszystko! . Żal!
Rocki 2017-07-14 18:41
To porażka dla obecnego Zarządu i Rady, że 100% nie było na nie. Przy tym hejcie z ich udziałem, tej "pracy" wykonanej od dłuższego czasu, a gdzie trzeci wynik? wybiórcza prezentacja? to wizytówka obecnie rządzących!
Udziałowiec 2017-07-14 19:21
Zamiast przerzucać się wejdźcie na Farmera.pl, agrofoto.pl, czy inne fora rolników i zobaczycie kto ile płaci. Zacytuję dane z lipca z innych mleczarni: Kosów Lacki od lipca podwyżka o 10 groszy, Sierpc w lipcu dodatkowa premia 5 groszy, Spomlek 10 tys litrów, kazeina 1,79, tłuszcz 3,98 cena netto 1,58 za czerwiec, zapowiedziana podwyżka w lipcu 10 groszy, Skierniewice netto 1,54, Ryki za czerwiec + 15 groszy za lipiec jeszcze nie wiedzą ile w górę, Koło od lipca + 6 groszy, Radomsko od lipca + 2 grosze do jednostki tłuszczu więc średnio 8 groszy, Lactalis od lipca + 8 groszy itd. Jeżeli chodzi o GUS to nie zapominajcie, że tam jest netto i na taki GUS składają się np. Jogo 1,12 zł/litr, Szczekociny 1,08 zł/litr czy inne, których jest dużo i chociaż mają niezbyt dużo mleka, ale jest ich dużo i średnią zaniżają. GUS też podaje cenę sprzed miesiąca, a my ją porównujemy do obecnej. Nie piszę tutaj o Mlekpolu, Piątnicy, Polmleku czy Mlekowicie, bo oni się już w czerwcu od Łowicza oddalili.
Wyonacony przez manipulantów 2017-07-16 14:50
Ryki juz płaca 1.65 ! Garwolin 1.58 , Piątnica ponad 1.85 PLN za litr mleka skupowego. A ile płaci nasza spółdzienia? Co robi Rada?!?!?!?!? Ja mam dobry tłuszcz ponad 10 000 l i mam 1.18 brutto. To sa jakies jaja nie do wytrzymania w morde jeża!
Karola 2017-07-16 20:57
Rada zajmuje się sobą, nie w głowie im inni. Teraz Rada i Zarząd zwalniają tych którzy mogą cokolwiek wynieść na zewnątrz do innych rolników. Zrobiła się prywatna firma kilku rodzin i RN. Od pół roku nic tylko nieudolne zmiany personalne, brak jakiejkolwiek wizji. Sami nic nie potrafią wymyśleć posiłkują się przypadkowymi ludźmi z zewnątrz i do czego to prowadzi? do tego co piszą inni powyżej.
Marek dostawca 2017-07-16 21:33
ROLNICY! DOSTAWCY MLEKA DO SPÓŁDZIELNI! Wszystko wskazuje na to , że ponad naszymi głowami , w tajemnicy przed SPÓŁDZIELCAMI realizowany jest chytry plan prywatyzacji naszej spółdzielni! Oni chcą najprawdopodobniej albo sami się uwłaszczyć albo doprowadzić spółdzielnię do stanu bankructwa i odsprzedać ją za półdarmo jakiejś prywatnej firmie . Mówi się coraz głośniej o firmie niemieckiej albo holenderskiej! Wzywam do czujności! Nie dajmy sobie odebrac spółdzielni cwaniakom! Po gospodarstwach aż huczy od plotek nt roli zarządu i części rady w tym cwanym procederze!
Krzysztof Łowicz 2017-07-16 21:35
Mleko zaczyna szerokim strumieniem odpływac do innych podmiotów!!! To jest początek końca spół∂zielni!!!! Nikt tego nie zatrzyma chyba ze zaczną myśleć !
Dostawca 2017-07-19 20:01
no wreszcie coś sie ruszyło w spółdzielni! Mi juz płacą 1.19 PLN za litr mleka !! Powiedzieli ,że cena może dojśc nawet do 1.22 PLN/litr. Zarząd rządzi a spółdzielnia na równi pochyłej!
OSM 2017-07-20 21:23
Niestety takie podejście do biznesu rolników powoduje upadek spółdzielni. Degrengolada trwa od kilku lat, zmiany Zarządu to był mus. Trzeba podziękować najbardziej jurnym krzykaczom i zastąpić innymi, chcącymi współpracować. Rolnik patrzy "tu i teraz", większość ma zerowe pojęcie o makroekonomii, niektórzy nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa. Ludzie, spójrzcie co się dzieje na świecie, trochę pokory!
Paweł 2017-07-20 22:26
Tutaj powinno się pisać o pracodawcach, a tu cały czas te ceny skupu. Rolnik i tak m zawsze na wierzchu, a my pracownicy zwykli co? Masowe zwolnienia, Sosnowiec, Kutno, Toruń teraz zanosi się na Konin. W tak krótkim tempie to przyjdzie kolej na Łowicz. Nie wiem co te zwolnienia dadzą? 100 zwolnionych osób średnia w zakładzie to około 4000 to ile zaoszczędzą? 400 tys? A ile stracą? chyba jeszcze raz tyle. Nie mówiąc już o tym, że do tej pory to spółdzielnia dawała miejsca pracy, a teraz je likwiduje. Nie sztuka likwidować miejsca pracy. Sztuką jest dawanie nowych miejsc pracy. Niestety ten Zarząd do Sztukmistrzów nie należy. To co się dzieje to takie Ciumciu - Rumciu.
mgr inż. Krępy 2017-07-21 08:29
spółdzielnia jest na równi pochyłej . Przypominam, że równia pochyła jest pochylona ZAWSZE W DÓŁ! Nigdy w górę;-))
Rządzenie jest fatalne , czyli NA PEWNO będzie źle! Ten zarząd jest taki sam jak poprzedni tylko trochę gorszy! Więc ŻADEN CUD SIĘ NIE STANIE!!!! Potrzeba jest prawdziwej zmiany i przestawienia spółdzielni na inne tory i jak najszybsze zdjęcie jej z tej równi pochyłej!Ale ani ten zarząd ani ta rada nie sa w stanie wyzwolic się ze skostniałego sposobu myslenia!
Ha dwa O 2017-07-22 19:33
No wiesz......Żeby nie rolnik i jego mleko to wogóle by nie było co tutaj pisać. I pracodawca tez powinien o tym pamiętać. ...
Wkurzony rolnik sochaczew 2017-07-22 19:47
Problemem jest , że spółdzielnia coraz bardziej działa PRZECIWKO rolnikom. A teraz to już jawnie! Rada a przynajmniej większość rady również jest przeciwko rolnikom! I to jest do d..py! Nie ma zgody na takie działania spółdzielni, co są przeciwko dostawcom mleka !!!!! Coraz głośniej wśród dostawców mówi sie o potrzebie radykalnych działań, radykalnych cięć!!!!!!!!!!! A ci członkowie rady , którzy działaja na niekorzyśc dostawców- udziałowców, niech lepiej pomyślą skąd imi noki wyrastają! Zresztą niedługo już niedługo im to PRZYPOMNIMY!!!!!!
Olaf 2017-07-24 14:39
Widzę, że dostawcy mleka zniszczą spółdzielnię , ale to jest normą w tego typu organizacjach.
iza 2017-07-24 14:55
O widzę że na forum pisze sama Pani Prezes. :)
Bleeeee 2017-07-24 21:02
Pewnie,że czytają i tu piszą. Bronią się jak mogą, a nas i tak za nic mają. Jeszcze pouczają w którym miejscu przecinki stawiać ....
Ola 2017-07-24 22:43
Zawsze lubiła media. Od poradnika po dziennik i hejty.
Dostawca Sochaczew 2017-07-25 15:26
CZemu Rada toleruje taka masakrę spół∂zielni?!?!?!?!!? Spółdzielnia jest masakrowana każdego dnia przez niekompetentnych. Ale juz niedługo! W terenie coraz głosniej o marszu na spółdzielnie! Nie damy wydrzeć nam NASZEJ spółdzielni przec jakichś cwaniaków z zewnatrz! Aż huczy od plotek, że niemcy szykują się na przejęcie spół∂zielni! Czemu Rada nie przeciwdziała temu??????????
Już niedługo przyjdziemy o zadamy PUBLICZNIE KILKA ROZSTRZYGAJĄCYCH PYTAŃ NIEKTÓRYM członkom RAdy! Ciekawe co przewodniczący wtedy zrobi??????Chyba ucieknie tam gdzie pieprz rośnie !
Rolnicy! Dostawcy! Nie dajcie sobą manipulować!!!!!!! Precz z cwaniakami!!!!
dobrze poinformowany 2017-07-25 19:34
Sprawdźcie czy wyniki mikrobiologiczne mleka dostawców będących w radzie pokrywają się z jego jakością , szczerze wátpię, a wiem co piszę.
WKURZONY!! 2017-07-25 19:54
No to się wiąże, że być może płacona jest nienależna cena za mleko dostarczone!!!!!!! JEDNEMU TAKA A INNEMU SIAK W ZALEZNOŚCI CZY NALEŻY CZY NIE NALEŻY! MÓWI SIE JUŻ OTWARCIE O MOŻLIWOŚCI WYSTEPOWANIA DZIAŁAŃ KORUPCYJNYMI!!!! Bez marszu na spółdzielnie będziemy manipulowani przez oszustów!!!!!!!!!!!! Robią już co chcą!!!!!!!! Ręka ręke myje!!!!!!
Robert 2017-07-26 07:22
Jaki Zarząd taka polityką. Sami nie potrafią myśleć. Do wszystkiego zatrudniają znajomków firmy i sowicie ich wynagradzają. Nawet nie potrafią zrobić struktury organizacyjnej w handlu. Czyżby nowa kierownik w kadrach nie miała pojęcia o tak prostych sprawach? Ich decyzje to jeden wielki haos Najpierw dają wypowiedzenia potem je cofają. Tacy ludzie nami teraz rządzą. Do czego to doszło?
Wtajemniczony 2017-07-26 10:34
A mężulek to ma chyba jakiś problem...
Rolnik zdenerwowany 2017-07-26 17:49
Ciekawe czemu nasze wyroby na półce sklepowej są prawie zawsze NAJNIŻSZE! Coraz głośniej mówi sie , że sprzedajemy wszysto najtaniej żeby się aby pozbyc aby sprzedać! Nie wim dlaczego zawsze te wyroby są najtańsze. Co oni tam robią? Marsz na spółdzielnie- zrobimy porządek!
Koleżanka 2017-07-26 18:18
Było to widać na zeszłzeszłotygodnioeej imprezie. To wszystko przez kompleks.
Konsument 2017-07-26 20:16
Ceny najniższe? Zapraszam do sklepów firmowych.....
Romek 2017-07-26 20:24
Właśnie kilka lat temu jak masło było po 5 zł to ja za mleko w Łowiczu dostawałem 1,60 zł brutto, a teraz jak masło jest po prawie 7 zł ja dostaję brutto po 1,40 zł/litr. Co to za rządzenie, że masło i sery w sklepach drogie jak nigdy a my ledwo 1,40 wyciągamy jak czytam to co tu jest pisane, to chyba wydają te pieniądze na tych doradców, którzy pewnie im odpalają łącznie z RN.
ccc 2017-07-26 21:21
O psycholożka domorosła się odezwała
Wkurzony nie na żarty 2017-07-26 22:45
Dlaczego spółdzielnia płaci o ponad 55 groszy do lotra mniej niż Mlekpol czy Piątnica ?!?!?!?!?!?!? Kurde ja rozumiem, że w dwa miesiące nie naprawi się takiego wielkiego przedsiębiorstwa , no ale ludzi, przeca różnica w cenie płaconej za mleko u nas a u wiodących spółdzielni jest no naprawde WIELKA!!!!!!! POanie Radny jeden z drugim, weźcie się do roboty i pogońcie to niewydarzone towarzystwo zanim nie będzie za późno! Radni! Nie przykładajcie ręki do katastrofy!!!!! Czy ta kobita umie kalkulatorem sie samodzielnie posługiwac? Będzie marsz na spółdzielnie w krótce!
Zostaw swoją opinię o O.S.M. Łowicz - Łowicz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie O.S.M. Łowicz