Opinie o Siemens w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Siemens. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Siemens na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Siemens w Warszawa

Kalina

O co chodzi w procesie rekrutacji z tym video interview?

Zofia
@Kalina

No z tego co wiem to sposób prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Ciekawa sprawa w sumie bo można ją wykonać kiedy się chce. Na jakim stanowisku takie video interviev jest?

Jak się pracuje z ludźmi z Siemens?

kamyczek

Dużo zależy od tego, do jakiego zespołu trafisz, jaki rynek obsługujesz, jaki charakter ma Twój przełożony. W zależności od tego możesz mieć naprawdę spoko prace albo piekło na ziemi. Pytanie bardzo ogólnikowe...

Hanna
@kamyczek

To w jakich teamach jest najfajniej, może podpowiesz? :) Można sobie samemu wybrać zespół czy nie ma się na to wpływu?

były
@kamyczek

bo te pytania generują boty wymuszając ruch na stronie. Jak wejdziesz na inne firmy znajdziesz te same pytania.

Czy Siemens organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Lolek12

naturalnie, wszystko jest kwestią zaangażowania i chęci pracownika, możliwości są praktycznie nieograniczone :)

Halina
@Lolek12

Chyba jednak możliwości są ograniczone, bo takie doszkalanie kosztuje. Firma pokrywa to w 100% czy jakoś inaczej?

Zeus

Szkolenia owszem ale tylko absolutnie niezbędne na Twoim stanowisku. Wbrew deklaracjim firma nie jest zainteresowana Twoim rozwojem a tylko doraźnymi zyskami, które Generujesz. Klasyczne korpo nastawione na wyzysk i eksport zysków do centrali. Traktują nas (Polskę) jak kolonię, jedynym celem jest zysk.

Zofia
@Zeus

skoro tylko zyskami jest zainteresowana to w momencie gdy płaci mi za moje szkolenie musze podpisac dokument - lojalkę- ze nie odejde lub musze oddac kase jak to zrobię ?

Zoja

Pracowałam w firmie Siemens dość długo. Jak to w życiu bywa, sfrustrowani ludzie zazwyczaj znajdą czas żeby wylać dużo żalu, zadowoleni nie zawsze. Oczywiście nie jestem w stanie skomentować wszystkich zespołów/miejsc/stanowisk/oddziałów bo ich nie znam ale moje osobiste odczucia: uważam, że Siemens jest przede wszystkim dojrzałą organizacją. Środowisko jest dość wymagające ale jeśli chcesz - możesz się rozwijać i dużo się nauczyć. Oprócz obowiązków i zadań z których byłam rozliczana miałam możliwość korzystania ze szkoleń/wydarzeń/eventów czy innych drobnych ale miłych kulturalnych aspektów. Pracodawca dawał nam możliwość wykazywania się również wolontariacko. Pracę wspominam bardzo dobrze.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Siemens spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
obiektywny

Jest takie powiedzenie - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pracuję w Siemens 3,5 roku, w korporacjach 15 lat. Jak to w korporacjach nieunikniona jest "papka korporacyjna", ale jest tego zdecydowanie mniej niż np w GE. Kultura organizacyjna to coś co mówi o sposobie współpracy - w Siemens mówi się o partnerstwie, inicjatywie, zaangażowaniu - jeśli przychodzisz odbębnić swoje 8 godzin i przechodzisz obojętnie "obok przewróconego krzesła" - tak w cudzysłowie, to się tu nie odnajdziesz. Atmosferę tworzą ludzie, przełożeni bywają różni, można się czepiać szczegółów, ale generalnie są ok. Na każdym stanowisku są określone oczekiwania, jeśli masz być samodzielny, a przychodzisz co chwila do szefa, żeby za ciebie rozwiązywał problemy, to nie spełniasz oczekiwań i tyle. Wynagrodzenia to najczęściej średnia rynkowa w danej lokalizacji, zdarzają się nadgodziny, ale jak zostaną potraktowane zależy od przełożonego. Podwyżki są w oparciu o coroczną ocenę i wycenę stanowiska - i znowu dużo zależy od przełożonego. Jest premia roczna, obecnie uzależniona od wyników globalnych firmy, są dodatkowe dni wolne + inne benefity. Szkolenia też są, ale to zależy jak twoją ścieżkę kariery widzi przełożony i czy te szkolenia są potrzebne przy wykonywanych obowiązkach. Jeśli pracujesz jako specjalista, a chcesz mieć sfinansowane MBA, to tylko wtedy gdy twoja ścieżka kariery umożliwi wykorzystanie takiej wiedzy. Z awansami - jak wszędzie, firma ma określoną ilość stanowisk i strukturę organizacyjną i po prostu czasami, póki ktoś inny nie zmieni pracy, to nie ma szans na awans. Na każde stanowisko trzeba też mieć określone kompetencje, więc może być tak, że twoja opinia o samym sobie jest rozbieżna z tym, jak widzi ciebie HR i przełożeni. Zawsze można szukać szczęścia gdzie indziej, ale w Siemens na pewno nie jest gorzej niż w innych korporacjach.

obiektywny

aha, i jest praca zdalna 2-3 dni w tygodniu, mobbing mnie nie dotknął

~na szczęście poza organizacją
@obiektywny

czyli (usunięte przez administratora) jest, ale szczęśliwie Ciebie nie dotknął. Zrozumiałam.

Mibiusa
@obiektywny

Do tej pory nie pracowałam w korporacjach i praca w Siemwns pozytywnie mnie zaskoczyła porównując moje dotychczasowe doświadczenia z pracodawcami. Oczywiście są plusy i minusy zgodzę się z obiektywnym ;-) ale zdecydowanie można trafić gorzej.

Bolek0793

Cześć! Zastanawiam się nad zaaplikowaniem na stanowisko z językiem Norweskim. Na jakie stawki można liczyć z językami skandynawskimi? 9-10k brutto realne? 4 lata doświadczenia z korporacji.

@Bolek0793

chcesz zarabiać tylko za posługiwanie się językiem obcym ? czy aplikujesz na tłumacza na godziny ? ( tej firmie tłumaczy nie zatrudniaja) wynagrodzenie zależy od tego co będziesz robił i jaką będziesz miał odpowiedzialność, dziwne kryteria stosujesz do oczekiwań płacowych

Pracownik Siemens
@Bolek0793

Dają podstawę + 1200zł brutto za znajomość języka więc jak dobrze wynegocjujesz i będzie in zależało to może 9k będzie realne :)

@Bolek0793

Kiedyś usłyszałam od mojej team liderki, ze firma Siemens nie zatrudnia osób, które chcą 8k zł brutto lub wyżej...

ciekawa

Nie zatrudnia, bo 8 k brutto to za dużo? Pewnie zależy od zespołu, poziomu stanowiska i wymagań.

@Bolek0793

spokojnie bez problemu, jeżeli są odpowiednie umiejętności, - Siemens to porządny pracodawca, a nie jakaś tam firma krzaczek :)

Sebastian
@Pracownik Siemens

Każdemu dają taka sama podstawę? Mówisz o jakichś stanowiskach z większym doświadczeniem?

Astra

Bardzo niemiły HR. Bardzo niegrzeczne odzywki i uwagi przy rozmowie. HR dzwoni z numeru zastrzeżonego i pani się nie przedstawia tylko syczy, że dzwoni z Siemensa. Po kontakcie z HR musiałabym głodować aby przyjąć ofertę z takiej firmy. (usunięte przez administratora). Serio pierwszy raz tak chamsko byłam traktowana jako ewentualna pracowniczka. Żałuję ze nie nagrałam rozmowy.

poszkodowany
@Astra

zastanawia mnie dla czego oni jeszcze nie siedzą, ale całe szczęście że bardzo duża ilość osób poszkodowanych do centrali do Niemiec już prawie skompletowała dokumenty do Komisji Europejskiej, Agencji Praw Podstawowych UE, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. wszystkie te maszyny podające się za ludzi będą osądzani zgodnie z czynem zabronionym oby tylko oni oraz rodziny ich mieli tyle majątku by mieli z czego wypłacać zadość, Stowarzyszenie Cywilnej i Demokratycznej Kontroli

N
@Astra

Oj tak, bardzo podobne wnioski mam....

Teresa
@N

Podziel się nimi :)

Jeszcze

Najgorsza firma, w jakiej pracowałem, zero szacunku dla pracownika. Chwalą zaangażowanie cały rok, na koniec twoją pracę ocenia osoba, która zna cię tylko z pozycji w książce adresowej. Żenada to mało powiedziane. Zaskoczeni? Przekonajcie się sami.

Bardzo ciekaw
@Jeszcze

Napisz do mnie. Wr.12@wp.pl

~korposzczur

witam HR, który jak widzę nieudolnie próbuje podbić renomę firmy. Nie da się starymi narzędziami i starym podejściem zbudować nowego. Wszyscy, którzy chcieli zmienić tą firmę odeszli albo zostali wyrzuceni z waszą, jako HR pomocą.

Jaka atmosfera jest między działami w Siemens?

Byly

Fatalna - całkowity brak współpracy pomiędzy działami i całkowity brak wsparcia przełożonych, którzy przede wszystkim drżą o stanowiska. Wygrywa silniejszy a nie ten co ma rację.

Byłem..

A ja tam spędziłem kilka lat, odszedłem do innej firmy, ale jak dla mnie Simens był i jest bardzo fajnym pracodawcą. Ludzie mają w sobie kulturę, można się z każdym dogadać. Projekty ciekawe, wszystko jest bardzo ustrukturyzowane, jest wsparcie od przełożonych jak i HR, dużo się nauczyłem i będę miło wspominać czas w Simens :)

Byly
@Byłem..

i po kilku latach nawet się nie nauczyłeś, że nazwę firmy pisze się Siemens a nie simens ? Ciekawa opinia

Mnie już tam nie ma

Pracowałam w Siemensie 9 lat. Bardzo trudnych lat. Wiele widziałam, wiele słyszałam. Układy układziki, pudrowanie g..na i malowanie trawy na zielono. Po latach dowiedziałam się że zarabiałam znacznie mniej niż moi koledzy, tylko dlatego że byłam kobietą. Mój szef - hmm to dopiero była bajka. Cesarz jak z Kapuścińskiego otoczony świtą "miernych, biernych ale wiernych". Nie było warto, straciłam młodość, zdrowie, nerwy. Ostrzegam wszystkich, nie dajcie z siebie serca i nie poświęcajcie życia, dla korporacji jesteście tylko numerem personalnym, którego w "odpowiednim" czasie się wymienia na osobę młodszą, tańszą.

Szkoda
@Mnie już tam nie ma

Po tym poście chyba wiem o jakim dziale koleżanka pisze i chyba o tej samej osobie co i ja.

@Mnie już tam nie ma

a u prywaciarza masz lepiej ? niektórzy są stworzeni do własnej działalności gospodarczej, każdy jest kowalem swojego losu

prywatny
@Mnie już tam nie ma

czy można prosić o wiadomość prywatną poszkodowany@vp.pl

poszkodowany@vp.pl
@Mnie już tam nie ma

jesli możliwe proszę o kontakt poszkodowany@vp.pl

Poszkodowany

Poprosze o kontakt poszkodowany@vp.pl

Diego

Jak tu jest na początku pracy z pomocą innych osób? Jest się zdanym samemu na siebie czy można liczyć na pomoc ?

@Diego

zależy jak trafisz, ale raczej oczekiwana jest duża samodzielność, na początku powinno się mieć osobę wprowadzającą (tu przełożony odgrywa dużą rolę, różnie przełożeni się w tym sprawdzają, bo przełożony też lekko nie ma, czasami procesy słabo działają)

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Siemens?

outside

to zależy na jakie stanowisko, Siemens wiele osób zatrudnia przez agencje (w większości umowy o pracę), ale jeśli jest to odpowiedzialne stanowisko, decyzyjne lub kierownicze - to wtedy raczej zatrudnienie jest bezpośrednie na umowę o pracę

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Siemens?

outside

dołączyłam z zewnątrz na stanowisko kierownicze - jest ok, musisz być kompetentny, szanować ludzi i wszystko będzie ok

Dawid

Tylko w Warszawie mają oddział?

lukaszsulkowice
@Dawid

Mają jeszcze w Bielsku, Elblągu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu i Zgorzelcu.

Kris

Odbyłem rozmowę z osobą z HR. Pani miała odezwać się w ciągu 1-2 dni, z informacją czy mogą zaczekać na mnie bo mam długi okres wypowiedzenia. Nigdy już nie oddzwoniła, pomimo tego że obiecywała, że na pewno zadzwoni (bo ona woli przekazywać kandydatom każdą informację przez telefon, a nie mailem). Na maila dostałem automatyczną odpowiedź, że już nie biorą mojej kandydatury pod uwagę... Trochę beka, trochę żal. Strasznie kiepską opinie sobie wyrabiacie takim zachowaniem.

Robert

Czy pracuje tam jeszcze asystentka Pani Monika?:) Taka co chodzi z bardzo dużym dekoltem:):) bardzo dobrze ją wspominam:)

YXZ
@Robert

Nadal pracuje :)

Xyz

Ciężko dostać się na stanowisko juniorskie w dziale finansów? Jakie stawki po okresie próbnym?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Siemens?

SIEMENS

Tak, są. Jednak z powodu Covidu byliśmy zmuszeni je zawiesić. Pozdrawiamy

Zostaw merytoryczną opinię o Siemens - Warszawa

• Jak się pracuje w Siemens?

Zobacz opinie na temat firmy Siemens tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Siemens?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Siemens