Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

Zaniepokojone

Znowu zwolnienia? Co się dzieje? Dyrektorzy lecą jeden za drugim.

XYZ
@Zaniepokojone

Skanska przechodzi teraz transformację, zmieniają system, część obowiązków odchodzi, więc i ludzi jest mniej potrzeba. Ale ludzie też odchodzą, bo jest tu (usunięte przez administratora) totalny. Nikt nic nie wie, wszystko jest wielką tajemnicą...

ABC
@XYZ

Transformację czy likwidację? - polegającą na powolnym wygaszaniu. Nie zamkną od razu z powodu dbałości o komfort psychiczny akcjonariuszy

wwa

Cześć, jak pracuje się w księgowości w warszawie? Jakie możliwości awansu i jaka atmosfera? Jak góra, menadżer i team leaderzy?

nika
@wwa

hej, jest parę różnych zespołów w księgowości. Team leaderzy są fajni, atmosfera generalnie zależy od zespołu ale z tego co wiem też spoko. Jeśli chodzi o awans to średnio, można liczyć jedynie na podwyżki inflacyjne.

Pola
@nika

Jakich widełek finansowych można się spodziewać na stanowisku Księgowej ?

@wwa

Zależy gdzie trafisz, ale raczej na awans czy podwyżki nie ma co liczyć...

Irena

raczej czyli jest nadzieja? z księgowości jesteś i masz doświadczenie czy zasłyszane info? a jaką strukturę stanowiskową mają tam na dziale, po prostu nie ma na co awansować?

ikxy
@Irena

W księgowości od paru miesięcy jest niezły (usunięte przez administratora) Nie polecam

Xxx
@ikxy

A co dokładnie? Czy mogłabyś rozwinąć?

ikxy
@Xxx

Odkąd zmieniła się góra. Jest kompletna dezorganizacja, nikt nie wie co się dzieje i niewiadomo co mamy robić.

Xyz
@Irena

Nie ma za co awansować bo zadania są te same........ Poza tym tej firmy po prostu nie stać na awanse......... Łatwiej zatrudnić studenta który zrobi wszystko jak góra powie niż osobę która cokolwiek dla firmy by mogła znaczyć

Polon
@nika

Z tego co wiem to jest tam bardzo duża rotacja. Jest trochę osób co pracują od lat ale część też ucieka dość szybko. Dlaczego to już tylko oni wiedzą :)

faktury faktury
@nika

Obowiązków coraz więcej, a czasu tyle samo. Oficjalnie można mieć gorszy dzień, ale w praktyce to zaraz następnego dnia dostaje się maila z pretensjami od przełożonej. Trzeba się wyrabiać i koniec. Nadgodzin raczej się nie bierze. jedynie w tajemnicy przed przełożoną i za darmo można posiedzieć dluzej. Tak też niektórzy robią. Chociaz może u A. jest ok...

@faktury faktury

Dokładnie nikogo nie obchodzi czy i jak coś zrobisz czy system działa czy nie działa trzeba się wyrabiać...... Najgorzej traktowane są osoby które mają własne zdanie firma takich zwalania

Jaki jest styl zarządzania w Skanska S.A.?

Firma jest szwedzka, więc styl zarządzania partnerski - wszyscy są na Ty, przyjazne relacje, duże możliwości rozwoju i nauki. Wszystko oczywiście zależy od najbliższego zespołu, ale ogólnie ludzie są przyjacielscy i pomocni.

Karol

Możesz napisać jakie konkretnie możliwości rozwoju i nauki?

@Karol

Masz różne szkolenia, w tym też jest angielski on-line. W ramach planu rozwoju możesz wybrać nawet 2-3 szkolenia w roku - infirnatyczne, finanse, prawne itp. Jest możliwy też udział w szkoleniach zewn. Dofinansowanie do uprawnień i st podyplomowych. Jeśli pracujesz w Centrali dochodzą do tego grupy robocze w ramach Europy Centralnej, jeśli znasz angielski. Po 2 latach pracy możesz wziąć udział w wymianie międzynarodowej w ramach wszystkich spółek SK na świecie

Pracownik 2

Zależy od działu/zespołu. Na niższych stanowiskach te kursy angielskiego to abonament w tutlo. Warto być tego świadomym bo niektórym dużo bardziej odpowiadałaby tradycyjna forma. W przypadku zespołów funkcyjnych liczba szkoleń zależy od budżetu zespołu i tego co menadżer postanowi.

Człowieku, tych pracowników od kilku lat już nie ma w Sk. Widać, że nie jesteś na bieżąco.

WW
@Pracownik 2

W rzeczywistości o kurs angielskiego trzeba walczyć, a dofinansowania do kursów nie ma żadnych. Odnośnie studiów to trzeba pisać podanie z rozpatrzeniem pozytywnym na 10%

Była pracownica

Ja bardzo dobrze wspominam Skanska. Zostałam zwolniona kiedy oddział w Łodzi został zamknięty ( nad Infosysem ). Pracowałam jako przyszły inżynier wtedy - czyli jeszcze bez studiów, najniższa krajowa wtedy to było 1,2-1,4 tys zł. Ja zarabiałam 2 razy tyle, jako student bez papierka czy uprawnień w biurze. Czułam się bardzo zaopiekowana, jak nigdy wcześniej i później w żadnej firmie. Była niesamowita atmosfera Szefem był wtedy Pan Konrad a moim PM Adam Motyl. Kiedy miałam wypadek w drodze do pracy szef zaproponował że ktoś z pracowników przyjedzie po mnie 50 km abym bezpiecznie dotarła na miejsce. Zawsze można było rzeczowo porozmawiać na dany temat, zdobyłam mnóstwo wiedzy i doświadczenia poznałam super ludzi z zasadami, zafiksowanych w temacie budownictwa, miałam świetne szkolenia, myślę że dzieki tej firmie miałam motywację do skończenia tych ciężkich studiów. Po zwolnieniu dostałam propozycję aplikacji do Property albo Warszawy ale niestety to za daleko, a urodzenie dziecka wyeliminowało mnie na kilka lat z rynku. Myślę, że może jeszcze kiedyś jak dziecko podrośnie zaaplikuję. Dla mnie w skanska byla perspektywa rozwoju uwielbiałam swoją pracę, kulturę i wielki profesjonalizm. Pozdrawiam dawny zespół OBO Łódź.

Kierownik (z) budowy
@Była pracownica

Weź bo dostanę cukrzycy tak słodko!

@Kierownik (z) budowy

Lepiej chyba byc docenianym w pracy i moc się tak wypowiadać niz mieć pracę która nie spełnia twoich oczekiwań. Ja polecam pracę w tej firmie. Najlepszy czas w moim życiu

Były
@Była pracownica

Jak Kondrad rządził to było super ale jego uczniowie go wygryźli to zrobiła się w firmie lipa narobiło się PM i nic po za tym tylko się dorabiali budowali i uciekali z firmy przed konsekwecjami a szary pracownik zawsze był przez nich poniżany jak dla mni to koszmar 10 lat pracy z tymi (usunięte przez administratora)już dawno ta firma nie powinna istnieć

Pronto
@Były

Również pracowałem podobnie długo w firmie i mam inny pogląd na sytuację. Choć faktycznie jak trafisz na nieposklejany zespół, to słabo. Jeszcze gorzej jak trafisz na nieodpowiedniego lidera zespołu, to jest już kiepsko. Niestety na takich ludzi można trafić. Ale jak takiego widzisz, zmieniasz zespół albo pracę i z głowy. Sama firma jest OK, gorzej z ludźmi. Nie każdy jest OK a ludzi nie OK się omija łukiem.

Roman
@Była pracownica

Wszystko się zgadza. Dziewczyny bez doświadczenia i bez pełnych kwalifikacji najbardziej sobie chwalą tę firmę. Nic się nie zmieniło.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

@Moon jak możesz tak bezczelnie kłamać. Nikt nie grozi w firmie pracownikom śmiercią, to nie czasy niewolnictwa. Menadżerowie są świadomi prawnych konsekwencji i tego jak traktować ludzi. Ale niestety nie mamy wpływu na pracowników podwykonawców. Nie każdy kto jest na budowie, to pracownik Skanska.

...

Są świadomi konsekwencji dlatego tak świetnie tuszują swoje zachowania......(usunięte przez administratora) Cieszę się że stamtąd odszedłem i najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w tej firmie

Wiecie, czy Skanska S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Tak, w pierwszym dniu pracy, po podpisaniu umowy takie rzeczy są udostępniane.

Czy w Skanska S.A. pracuje się na open space?

Tytus

Tak, ten standard pracy obowiązuje w SKANSKA.

niestety tak

@ja

Piszesz to czysto subiektywnie, bo odczuwasz przy tym dyskomfort czy coś konkretnego się tu dzieje podczas pracy przy takiej przestrzeni? Jeśli tak to co tak w sumie?

@Irena

To zależy...... są działy i dni gdzie jest spokojnie a są takie gdzie ciężko idzie się skupić. Ale generalnie polecam pracę tutaj

Paulina
@ja

A Ty w jakim dziale pracujesz, do jakiego polecałbyś aplikować? I skoro to zależy od dnia to znaczy że jakoś hybrydowo pracujecie i czasem jest więcej osób a czasem mniej czy o coś innego chodzi? :)

@Paulina

Tak, pracujemy hybrydowo. Myślę że to jak komu się pracuje na open space zależy od specyfiki pracy, ale jak ktoś ma dużo spotkań to jest to bardzo niekomfrotowe, bo trzeba biegać do salek których jakoś dużo nie ma, więc przeszkadza się przy okazji innym będąc w biegu na swoje spotkania.... Poza tym niektórzy słuchają bardzo głośno muzyki inni się czepiają o pierdoły, chyba jak w każdej większej firmie

JA

Ta wasza sztruksowa szm.ta pięknie się buja po kraju. Z każdym z was zrobię dokładnie to samo, jeśli będziecie próbowali łamać mi życie. To ja złamie wasze dwa razy. Zapamiętajcie to do końca waszych miernockich istnień.

Pięknie was załatwił :)

JA

Pięknie żeście polecieli(usunięte przez administratora)

sos

czy jest na tym forum ktoś z etyki albo ze związków skanska?

JA

Jak Szwedzi przyjechali, to wam się mordy pozamykały ciapy ubeki. Będziecie ludzi tlamsic hurwy wiejskie

miki
@JA

To jest forum Skanska, nie wiec zwolenników (usunięte przez administratora) pomyliłeś portale

Dziabudziab

To jest firma frustratów. Kilka lat temu jeden młody gość ich pozamiatał i do tej pory nie mogą się pozbierać.

Aleksandra
@Dziabudziab

To musiała być niezła historia. Opowiesz? W jakim znaczeniu "pozamiatał"? Wygryzł ze stanowiska czy jak?

Piżdżej
@Aleksandra

Nie interesuj się

@Piżdżej

A Ty w czym masz problem, że ona ma się tym nie interesować? To chyba miejsce do szukania informacji o opiniach, zainteresowała się to dopytuje w czym rzecz. Czemu od razu taki niemiły jesteś? Wiesz coś więcej o tym tak wgl?

Elka
@Irena

bo to jakiś chory człowiek, który skończył pracę (a raczej został z niej wyrzucony) jakies 7 lat temu, a dalej regularnie zagląda na stronę i zawala stronę jakimiś nawiedzonymi treściami. Ja tam byłam 3 lata i już jak przyszłam to pytałam czy ktoś wie o co chodzi z tym gościem z gowork, nikt nie wiedział o co mu chodzi.

@Elka

Hahaha, o matkom poważnie? Ale to aż przykre, że cały czas nosi tę nienawiść w serduszku. :( A wiadomo za co poleciał?

Znajomy
@Elka

Nie został wyrzucony. Nie mieli odwagi.

Do Elki
@Elka

Skoro nie wiesz o co chodzi, to dlaczego się wypowiadasz?

Dziabudziab

Piszę o Nowaku

@Elka

Zostalas zgłoszona za ten wpis.

One Sranska!

Same kaliki w tych waszych służbach hehe

@One Sranska!

Dawid co to za słowo "kaliki"? Nie nauczyłeś się jeszcze odmiany rzeczownikow przez przypadki? hehe

One Sranska!

Nie wyszło wam pranko mózgu w moim wypadku, co skurwysynki? Hehe

Kaliki ostalczyki sprzedawczyki

Grot

Spółdzielnia inwalidów

Mafijka Struktury, jak w mafii, zorganizowana grupa przestępcza.

Marika
@.

Ale ty jesteś psychol. Jak ta Klaudia z tobą wytrzymuje? Biedna dała się złapać na bmw i to zapewne w kredycie. Teraz pewnie ciężko się wycofać albo to syndrom sztokholmski.

Piotr C.
@Marika

Myślę, że nie, że to Wy jesteście oderwani od świata. Próbujecie tego gościa wiecznie wzywać. Ja wiem.kto to jest. Chcieliście go umoczyć tak, jak szemberga, tylko się nie dał. Gdyby was tak to nie bolało, to dalibyscie już spokój.

@Marika

Co więcej, podejrzewam, że ludzie ci żyją na takim poziomie, że nie mają czasu na ponizajace teksty i pomówienia przez zawistną firmę. Ja sam tam byłem, widziałem i uciekałem. Polecam zatem zastanowić się nad tymi pomowieniami, żebyście nie żałowali swoich słów.

Papuga
@Piotr

Jak trzeba być zakompleksionym, żeby o sobie samym pisać o życiu na poziomie, podszywając się za osobę trzecią? Co trzeba mieć w głowie, żeby po zamieszczeniu tych wszystkich wpisów, pisać o pomówieniach, poniżających tekstach czy byciu zawistnym?

@Papuga

Ale jaja, ładnie ktoś Wam wszedł za skórę :)

Obiektywny
@Marika

Właśnie zrobiłaś blachę z jego żony, tępa korposhmato. Co za firma...

@Marika

O matko, co za firma, gdzie się czepiają samochodu, jprd trzeba będzie chyba uciekać.

Monia

Uciekać? Przecież wyrzucili was 5 lat temu, a na nick "Pracownik" raczej nikt się nabrać nie da

Poinformowany
@Monia

Dokładnie. Wyrzucili ich, bo nie chcieli krasc :)

@Poinformowany

Gdyby tak było to poszlibyście do prokuratury a nie na goworka :)

Monia

Jak jesteś taka "technolog" że potem trzeba nawierzchnie frezować, to nie dziwne, że pogonili :)

@Monia

Tak, jakby od technologa zależała decyzyjnosc do kladzenia nawierzchni. Co za tępe tłumaczenie i nieudolne próby zbijania argumentów. A jurusia za co pogonili? Hehehe Nigdy nie angazowalam się w tutejsze dyskusje, ale widzę, że głupota i brak elokwencji pozostał. Cieszcie się, że was zwolnili, bo to najlepsze, co mogło was spotkać.

@B.N.

Głupota to twierdzenie, że od technologa nie zależy decyzyjność do kładzenia nawierzchni, a co do elokwencji to poczytaj wasze wpisy z ostatnich 5 lat.

@Monia

Jakie wasze wpisy? Umiesz czytać ze zrozumieniem, czy jesteście aż tak zastraszeni, że nawet rodzinę byście poświęcili dla tego tworu, co kiedyś już tutaj było napisane? Ja akurat znam brata Pana Dawida, pracowaliśmy na Nowolazurowej i są to dobrzy, uczciwi fachowcy, nie tak jak wy, bo zostają tylko nieuczciwi. I od technologa nie zalezy decyzyjnosc kladzenia nawierzchni :) Więc, za co juruś wyleciał? Za uczciwość?? Hehe

@B.N.

Zadzwoń do niego i się zapytaj. Jak cię ten juruś tak kręci, że masz na jego punkcie manię. Zadzwoń może ci opowie to ci się zrobi mokro. Dziwne, żebyś nie znała brata Pana Dawida będąc żoną Pana Dawida XD A jak Pan Dawid został przyjęty? Uczciwie? :)

@Monia

Akurat Pani Klaudia nie pracowała na Nowolazurowej. Czytaj ze zrozumieniem.

@Monia

Porównywanie sposobu przyjęcia pracownika, z wprowadzaniem pieniędzy z firmy, to też jest mistrzostwo na poziomie skanska właśnie

B.N.

A dlaczego nie czrpiacie się tych, którzy piszą o nieeleganckim zwolnieniu dobrych managerów, tylko czepiacie się tych, którzy mają więcej racji od was? Przecież każdy wie, jaki jubel jest w tej firmie i jak niszczycie ludzi. Najważniejsze, że mierny, bierny ale wierny. No i najważniejsze, żeby nie wyskoczył temu na górze, bo przecież to Pan i władca hehe. Szkoda słów...

Ciekawski
@Monia

Zarzucacie komuś, że został przyjęty po znajomości? Przecież to była decyzja firmy, więc działa to na waszą niekorzyść, cymbaly buhahahahahah

M.

Poziom skanska.

M.

Ostalczyk ich wyręczyl

Point of view
@Marika

To niezła firma, fajni pracownicy, skoro takie rzeczy na cały świat piszecie.

Boże, co za ludzie...

Ja, Dawid
@Marika

W swojej lidze. W swojej lidze gowien takie teksty.

Jimmy
@Marika

Za to Nowak ze Szwedami wycofał was ze wszystkiego szybko i zdecydowanie.

$

(usunięte przez administratora) wymyślili sobie, że stworzą najlepszą firmę :) Nazatrudniali panów ze służb, żeby łazili za pracownikami, wkradali się na ich komputery, do mieszkań i zbierali kwity, żeby takim młotom służyć w strachu. Teraz kanalarz jest w Mostostal Polimex i tam wyciąga pieniądze, a wieśniak biega po budowie w Toruniu dla balzola. (usunięte przez administratora)

Kartka

Czytając wpisy na tym forum i analizując sytuacje firmy od wewnątrz, przytoczę słowa najważniejszej osoby w SKANSKA. Cytuje:”Nie tolerujemy korupcji, łapówkarstwa, nieuczciwej konkurencji, dyskryminacji ani prześladowania w jakiejkolwiek postaci. Jako pracownik masz obowiązek reagować, jeżeli wiesz o naruszeniu Kodeksu postępowania.” To tylko mały wycinek wartości, jakie niesie za sobą marka SKANSKA. Część pracowników z niskiego i średniego szczebla zarządzającego, powinna się zwolnić niezwłocznie sama. Niestety zdążają się wciąż liderzy, którzy nie powinni być liderami niczego, a już z pewnością nie zespołów w firmie o szwedzkich wartościach.

@Kartka

Zareagowałem, to próbowali zrobić ze mnie miazgę. Dopiero list do Szwedów coś dał. A tak były matactwa, konszachty, kierownik budowy kradł kostkę brukową wprost do służbowego samochodu, interesy z mafijkami, Juruś po zawałach wyprowadził kasę z gościem z komitetu etyki. Najgorsze huwno pod słońcem. Chciałbym, żeby przeczytali to Szwedzi.

Irena

To wszystko już zawarłeś w liście do nich?

££
@Kartka

Kodeks postępowania? Doprowadzenie do samobójstwa podwykonawcy, cpanie, pijaństwo, złodziejstwo? Kto czuwa nad tym kodeksem? Aszyk czuwał, który wprowadzał pieniądze z jurusiem haha

???

Dlaczego nikt nie chce pracować ani ze skanska, ani z colasem, gdzie przeszli matacze ze skanska?

JA

Wydzwanianie później po ludziach, oczernianie, prześladowanie i dzwonienie do rodziny. Obleśne zmielone łby skanskowe.

Zastraszania ludzi, poniżanie? Nie macie innych sposobów na dowartosciowanie swoich bamberskich, marnych, malomiasteczkowych przegranych mózgów?

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 171.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 153, z czego 25 to opinie pozytywne, 96 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.
2.1/5 Na podstawie 1091 ocen.

Skanska S.A.