Opinie o Okna Veka (Veka Polska Sp. Z O.O.) w Skierniewice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy VEKA Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w VEKA Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VEKA Polska Sp. z o.o. w Skierniewice

Chciałbym zapytać nasze szanowną władzę zakładowa czemu za wypadki zostaje zabrana cześć tzn funkcyjnego? Po 1 funkcyjne nie powinno być zabierane, że ktoś np. skaleczył sobie paluszek itd. (funkcyjne dostajemy za wykonaną swoją pracę, podejmowanie decyzji itd.) Po 2 nigdy nie zostaliśmy o tym poinformowani, że coś takiego wprowadziliście (nie ma żadnej informacji, że podczas przekroczenia ilości wypadków będzie zabierania cześć funkcyjnego) i proszę nie kłamać , że informacja była przekazana (na tych Waszych wspaniałych tablicach też nic nie było) Nie przypominam sobie, żenym podpisywał odpowiedzialność zbiorową! Zabraliście i jesteście z tego chyba dumni, to jest żałosne. Po 3 jak można odpowiadać swoim dodatkiem za to że ktoś na zakładzie się skaleczył itd. Ilu już grupowych zrezygnowała że swoim funkcji bo mieli dosyć takiego podejścia do pracownika? Chyba sporo, prawda!! W tym zakładzie od dawna widać jest, że tylko chce się karać, zabierać itd. Każdy to potwierdzi. Nikt z szanownej władzy nie potrafi docenić żadnego pracownika! Najlepiej żeby została pensja zasadnicza. Dużo osób uciekło, dużo te odejdzie bo mają już dosyć takiego traktowania. Dzięki Wam ten zakład upada.

Proponuję jedno wywalić wszystkie nasze związki zawodowe one i tak dla nas nic nie robia a na pewno musiały to zatwierdzić

Zepsutydoszpikukości

W ostatnich latach atmosfera w pracy zrobiła się nie do zniesienia

@Danusia

VEKA dopuszcza używanie telefonów komórkowych w czasie przerw w pracy (przypominamy 30 minut płatnej przerwy, obowiązuje w naszej firmie). W trakcie pracy dopuszcza się używanie telefonu w nagłych wypadkach (typu choroba w rodzinie lub pilne przekazanie informacji, itp.), co docelowo ma zajmować chwilę. Nie dopuszczamy do takich sytuacji, gdzie ktoś skroluje godzinę Facebooka lub Messangera, lub wykonuje długi telefon, pracując jednocześnie przy maszynie. Takie przypadki mogą doprowadzić do wypadku. Na papierosa jest wyznaczona przerwa. Zatem w VEKA, jak było zarzucane, nie ma zakazu palenia oraz używania telefonu.

Pracownik 2

Proszę żeby prezes wiedział że toaleta na produkcji jest nadal czynną palarnią i nikt z tym nic nie robi włącznie z funkcyjnymi produkcji, którzy najwyraźniej to akceptują, bo nie reagują zastosowanie zbiorowej odpowiedzialności warto by zastosować wreszcie Pracodawco.

@ZdenerwowanyPracownik

Szanowna Pani/ Szanowny Panie. Portal na GoWork VEKA Polska służy do dzielenia się opiniami na temat pracodawcy. Jego celem nie jest szerzenie dezinformacji i kłamstw, które potencjalnie mogą mieć negatywny wpływ na wizerunek pracodawcy. Zachęcamy i uprzejmie prosimy o zamieszczanie opinii merytorycznych i prawdziwych, które nie wprowadzają w błąd opinii publicznej. VEKA Polska jest dobrym i otwartym pracodawcą, który oferuje pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie, pakiety niefinansowe oraz dobre zaplecze socjalne. Każdy z pracowników w VEKA ma dostępne wsparcie i mechanizmy, które pomagają mu czuć się dobrze w naszej organizacji oraz wspierają go w rozwiązywaniu różnego rodzaju kwestii pracowniczych. Z Pana wpisu jasno wynika, iż nie rozumie Pan swojego grafiku oraz zasad jego funkcjonowania, pomimo faktu, iż przy zatrudnianiu grafiki są objaśniane przez HR. Na spokojnie rekomendujemy kontakt z przełożonymi lub HR w celu objaśniania grafiku. Proszę uzyskać informację u źródła, a nie dopisywać lub wymyślać sobie rzeczy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Pan Mariusz

Tak ,podstawą przyjmowania nowego pracownika jest szczegółowy wywiad środowiskowy ,dzięki temu mamy pewność że nasz kandydat spełnia wszystkie kryteria ,których oczekujemy. Dlatego w nasze szeregi przechodzi jedna osoba na trzydzieści, stąd te braki w ludziach na produkcjach o których Państwo piszecie.

Wietkong
@Pan Mariusz

Myślę panie mariuszu że to już ostanie wasze dni w Firmie ,pracownicy zwalniają się a wy nadal nas nie szanujecie i poniżacie ,,szukacie pracowników ,kiedyś podobno trzeba było mieć plecy aby dostać się do pracy a wy to popsuliście swoimi codziennymi zebrankami i nakazami

Ja Nowy wpis
@Wietkong

Ale za to zaplecze kierowników jak się zwiększyło ???? tylko nie wiem co nie długo będą sprzedawać

Sławek Nowy wpis

Szrotu mamy dużo to coś się wybierze

Ktoś Nowy wpis

Panowie i panie obudźcie sie w naszym zakładzie pracują związki które założyły osoby które przez ponad połowę pracy w tej firmie opierały swoją karierę i stanowisko na zabieraniu premi i (usunięte przez administratora)Oni nie są dla nas i nic dla nas nie robią zlaczmy się może koniec dla nich mamy dość pozwalania na wszystko. Chcesz oddać krew isc na opieke na dziecko oni musieli to zatwierdzić jako związek a my tracimy premie roczna to jest żałosne. A może dla wszystkich co oddają krew jak możecie wpisujcie że zakaz używania dla wszystkich kierowników panów z hr i ze związków i ich rodzin którzy pracują w tej firmie skoro krew nie jest potrzebna dla nich

Paluszek z koluszek

Ty ale jaja on przecież poleci

Ja Nowy wpis

Teresa

Witam, widziałam w sieci komunikat, że poszukiwano Specjalisty ds. Zakupów i Gospodarki Materiałowej. Nie mam już wglądu do tej oferty a interesują mnie szczegóły takie jak wymagane doświadczenie oraz widełki placowe. Jesteście w stanie je przybliżyć?

Pracownik produkcji

Pracodawcę i cały zarząd Veki chyba do końca już pogrzało, chcą tototalnie rozwalić ten zakład od środka. Nie rozumiem tego dlaczego my- pracownicy produkcji musimy zapieprzać w święta, a cała kadra i inne działy leżą do góry (usunięte przez administratora) już od piątku. Rozumiem, ze wdg zarządu produkcja nie ma rodzin i nie ma prawa do odpoczynku w święta. Tak samo teraz z urlopami wypoczynkowymi- nie zaakceptowane są terminy urlopów, a ludzie mają już porezerwowane wczasy. Wydaje mi się, że urlop wypoczynkowy jest dla pracownika i to on powinien mieć prawo decydować kiedy chce iść a nie kiedy pozwoli mu pracodawca. Urlop wypoczynkowy ludzie też dostosowują do swoich rodzin, żon/mężów. Żałosne jest również to, że produkcja dopieprza a nie ma ludzi do pracy. Mam nadzieję, że odejdzie tak dużo ludzi po laumannie tak jak się deklarują. Może wtedy kierownictwo się ocknie.

Alex

Mniej czy więcej zarabiałem. To mnie już nie obchodzi. Tylko facect tak jak napisałaś ma zawsze maszynę dwu głowicową. A Ty sobie tzw. jednego szczura pakowałaś, i jest problem. Zmeczenie.Większość czasu spędzacie na plotach i kawie. A mata relaksująca specjalnie kupiona . Nie wiem czy korzystałaś. O jeszcze proszę paniom trzeba pomóc w wypychaniu palety aby sobie paznokci nie połamały. Weź skończ i proszę się wziąć za robotę.A jak chodzi o maszynę listwę to każdy mężczyzna by się zamienił i by chciał sam ją pakować.Księżniczki we dwie jest ciężko. A grupowego to zostaw w spokoju i jak by miał obsadę takich nie robów jak ty to nigdy by sobie dał nie rady. Weź zacznij myśleć i pracować.

Perez

Ile w Vece dostaje się na start na stanowiskach produkcyjnych i jaki jest socjal?

@Perez

Najniższa krajowa, 1000 zł na wczasy pod grusza, 900 na święta.

Olaf
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Szanowny pracodawco czy możesz wyjaśnić mi dlaczego Wy wszyscy spędzicie święta w domu z rodziną a tylko jak zwykle produkcja musi pracować? Czemu nas tak bardzo nie lubicie i nie szanujecie? Sami odpoczywacie w domu z rodziną a my nie możemy ????

Rysiek

No cześć. : ) zastanawiam się czy wyczuliście może w ostatnim czasie jakieś zmiany w zakresie warunków pracy w magazynie? zauważyłem, że parę miesięcy temu potrzebny był kierownik magazynu i logistyki wewnętrznej. Było napisane ze w teorii nie trzeba mieć doświadczenia na podobnym stanowisku, wystarczy wykształcenie kierunkowe, które właśnie posiadam. Oferty już nie ma ale mimo wszystko wiadomo jak się zarabia na takim stanowisku?

@Rysiek

A jak się zarabia? Napisz proszę coś więcej

belmondo
@Rysiek

Zatrudnili nowego kierownika wiec ogloszenia juz nie ma

@belmondo

I co, zmieniło się coś na tym magazynie? Kolega wyżej chyba o to chciał zapytać. Ja właśnie ofert na magazynierów teraz nie widzę, rotacji nie ma? zastanawiam się czy jak będą szukać to z jej powodu czy raczej więcej osób będzie z czasem potrzebnych

Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

A jak wygląda socjal na święta Wielkanocne?

A jak wygląda socjal na święta np.Wielkanocne w tej firmie

Igor

Dzień dobry,mam pytanie do kadry Kierowniczej,kiedy państwo przyjrzą się dokładniej pracy poszczególnych grupowych zastępców,bo niektórzy myślą że są tylko po to by na koniec zmiany wypełnić dokumenty z przebiegu produkcji.

Zmiana A
@Igor

W szczególności przyjzalbym się pracy zastępców bo za bardzo już przesadzają. Nie wiem na czym polega ich praca.

@Igor

Niestety jeden zastępca grupowego to jest taki gbur i chamski ze aż szkoda gadać. Ani grupowi ani zastępcy niestety nie słuchają a co gorsza wogole nie reagują na jakiekolwiek próby zwrócenia uwagi lub skargi . Wszyscy mają wywalone . Nie będzie dobrze. A brygadzisci czy koordynator produkcji pań Ś. odsyła ze wszystkim do grupowego . Po co? Jak nie ma żadnej reakcji

Koleszko

Kolego nie ma przerwy ,więc nie ma kanapki ,firma już jakiś czas temu pisała ,że cały czas intensywnie pracują nad wymienanaloscia operatorów ,więc pozostaje jeszcze poczekać rok albo dwa

Tylko prawda
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Swoje pytanie kieruje do pracodawcy i do osób które w tej firmie pracują a jest nas podobnież prawie 700. Od paru lat są u nas związki zawodowe które mają swoich przedstawicieli swoich ludzi tylko tu zaczyna się moje pytanie co oni zrobili co wywalczyli przez ten okres dla nas pracowników? Bo na razie widzę że od kad powstały związki to w naszej firmie powstały inne i od razu tłumaczę że każdy dział jest traktowany jak firma jeżeli chodzi o podwyżki i przywileje. A mi się wydaje że pracujemy w jednej firmie i każdy pracuje na to aby wyjechał gotowy produkt. Ludzie nawet moim zdaniem sprzątaczka powinna pracować na prostych i równych zasadach nikt nie jest tu wyższy i żaden dzial

Były pracownik foliowania

Zachęcam kierownictwo do wizyty na foliowaniu z soboty na niedzielę na nocki. Imprezki brak poszanowania zasad BHP . %%

@Były pracownik foliowania

Foliowanie nie pracuje w weekendy już od dłuższego czasu. Niestety na produkcji dzieje się tak samo. Zapraszamy na kontrolę. Czasem przydałby się ktoś z testami na narkoryki. Niestety każdy udaje że nie widzi

@Olaf

Czemu na tym całym foliowaniu już w te weekendy nie robią? Co jest powodem? To tymczasowa sytuacja? Z poprzednich opinii wiem, że szukali wcześniej do siebie, dlatego pytam

@Były pracownik foliowania

A tak na marginesie chociaż fajna muza leci i są dziewczyny?

Tyle lat pracuje i nikt mnie nie zaprosił pewnie mnie nie lubią

Pracownik foliowanie
@Olaf

No przydałoby się. Ale wtedy to dopiero by były braki w ludziach gdyby poleciało kilka osób na zmianie.

@Pracownik foliowanie

I niech lecą. Dlaczego takie obiboki i nieroby mają się ślizgać na naszych plecach. Nic nie robią a kasę biorą taką samą jak inni .

Szanowny Pracodawdco,odnośnie ankiety i S.L,kto za to odpowiada?,kto wdraża te durne pomysły?,kto chce teraz pozytywnych wyników tej ankiety?,ktos sie nie wykazał?,prawda jest taka że my nie chcemy jakiegoś narzucania z góry co mamy jeść!!!,Pracodawco,dobrym pomysłem by było po prostu dołożyć tym ludziom do wypłaty te pieniądze, które idą teraz do prywatnej firmy i niech każdy z nas decyduje na co ma ochotę...,a nie na siłę uszczęśliwiać ludzi,to samo tyczy się multisportu...,przecież dalej możecie pisać w ofercie pracy że jest dodatek dla każdego pracownika,tylko pozwólcie nam decydować czego chcemy.

kawosz

Ja widze pozytywy w tych zmianach... teraz bede mogl wypic trzy kawki dziennie z automatu i nikt Mi nie zabroni ... przeciez firma wyrazi na to zgode dajac Mi taka mozliwosc .. tylkonie wiem czy starczy miejsca na stolowce i tak juz obleganej przez DUR ...

To zobaczysz dopiero nowe kierownictwo i skończy się jak zawsze a tak nie dawno wszyscy narzekali na pana Roberta dyrektora a mogę się założyć że teraz to każdy by chciał aby wrócił. Powodzenia

Przytaczane są jakieś zabawne według kogoś podwyżki, ile przy tym wypłaty przypada teraz specjaliście ds. personalnych? od paru dni taka oferta jest widoczna, myślę, że na nią zaapilkuję, tylko milo byłoby przeczytać konkret w stosunku do tego stanowiska. pracuje ktoś teraz na nim i się wypowie?

Julia

Już teraz zeolnilo się kilka osób. Niestety kadra nie widzi co się dzieje . Dają śmieszne podwyżki potem rzucają drugie aneksy z innymi kwotami . Szkoda że tylko kilka osób zostało docenionych po awanturach pracowników. Czemu nie ma korekty aneksów dla innych? Już nikt więcej nie zasłużył na większą podwyżkę,? Drogi @Pracodawca zastanówcie się co Wy robicie, jak traktujecie swoich pracowników.

Młody

Witam. Kiedy w końcu pracownicy się dowiedzą jakie dostali podwyżki? Oceny pracowników zostały zrobione w grudniu, aneksy powinniśmy dostać pod koniec roku, a najpóźniej 2 stycznia. Zawsze są dawane dopiero w lutym przed samą wypłatą, dlaczego? Boicie się reakcji ludzi? Zacznijcie w końcu pochodzić do pracowników z należytym im szacunkiem...

@Młody

Witam. Tryb informacji o podwyżkach będzie dokładnie taki sam jak przez ostatnie lata. Rewaloryzacja wynagrodzeń nastąpi od stycznia tak jak co roku.

Mlody
@VEKA Polska Sp. z o.o.

Oczywiście rozumiem, że tak jest, ale w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi czemu nie wiemy jakie dostaliśmy podwyżki skoro one obowiązują od 1 stycznia? Chyba powinniśmy wiedzieć na jakich warunkach teraz pracujemy.

@Mlody

A w zeszłym roku jakie mieliście? Nie wiem czy to właśnie nie zostało napisane wprost powyżej, ale chyba są identyczne? Jeszcze tu nie pracuje ale ciekawi mnie czemu dokumenty podpisuje się w lutym? zazwyczaj sporo zmian wprowadza się na przełomie roku?

Dariusz

Może specjalista haerowiec odpowie co się stało, że tak długo to trwa? panie kierowniku M ..... czekamy......

Młody
@Dariusz

No właśnie jednak nie jest tak samo jak w tamtym roku. Brak informacji o wysokości podwyżki oraz brak aneksów. Dalszy brak poszanowania pracownika

@Młody

O podwyżkach cisza. Podobno na spotkaniu związków między 5 a 10% ustalili. A a jak siedzisz w klinkierowym budynku to i 12%. Ostatnio wszedł nowy system ocen pracowników produkcyjnych i magazynowych. Ale myślę że przerosło to prezesa, dyr produkcji i kierowników zwłaszcza HR i nie radzą sobie z obliczeniami. Najważniejsze że oni już wiedzą. Resztę mają w specjalnym otworze poniżej pleców.

@WW

:-) życzmy więcej optymizmu i zaznajomienia się z wewnętrznymi dokumentami zakładowymi, gdzie temat wzrostu wynagrodzeń jest bardzo ładnie podany. VEKA Polska naliczy nowe wynagrodzenia nawet wcześniej niż mówi regulamin bo już od stycznia. :-)

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Można wiedzieć, gdzie te dokumenty się znajdują? Chciałbym się z nimi zapoznać.

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Zapomniałem dodać że nowy system oceny pracowników wszedł pod koniec roku. Bez informowania o kryteriach ocen. To tak jakby siąść do klasówki. Nauczyciel wystawia ocenę, zanim dowiesz się jake były pytania.

Darek
@WW

To decyzja nowego dyrektora, tego od tablic. On się zna i mistrz ceremonii haerowiec do spółki …….

Kali

Od dłuższego czasu widnieje ogłoszenie na ekstruzje i foliowanie w ów firmie, czy ktoś może pokrótce opisać na czym polega tam praca?

@Kali

Wcześniejszych ofert nie obserwowałem, od kiedy widnieje? Jak długo je śledzisz? Mógłby tez ktoś od razu uzasadnić czemu szukają na te ekstruzje i foliowanie? To bardziej rozwój czy po prostu ludzie odchodzą?

Witam. Szukamy nowych osób na Foliowanie (11) oraz Ekstruzja (4), w związku z rozwojem i większymi zamówieniami od klientów. w tym roku rozpoczynamy budowę nowej hali Ekstruzji oraz będą kupowane nowe maszyny pod obsługę, których będziemy szkolić pracowników. Status rekrutacji się zmienia i już wkrótce znajdziemy na nie pracowników. Rekomendujemy szybkie podjęcie decyzji o wysłaniu CV. Rotację pracowników mamy jest ona na minimalnym poziomie w porównaniu do innych firm. Pozdrawiamy.

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Jest duża rotacja ludzie nie wytrzymują presji

To w innych firmach jest jeszcze większa presja? Pojawiło się stwierdzenie, że w porównaniu do nich tu jest nawet dobrze. Ta wspomniana presja z czego wynika? w których sytuacjach ją najczęściej zauważasz?

@Kali

(usunięte przez administratora). Cały czas pod kamerami. Brak przerwy śniadaniowej. Na papierosa masz tylko godzinę w ciągu dnia czyli możesz wyjść na palarnię od 10 do 11 o ile akurat znajdziesz na to czas. .Pracownik traktowany jak zero. Chore zasady BHP. Premie zabierane za wszystko co tylko przyjdzie im do głowy. Nie idź tam jeśli masz szacunek do samego siebie...

Julia

Nie dość że presją to jeszcze pracownika nie potrafią docenić. Śmieszne podwyżki , które nie wiadomo na podstawie czego były przyznane. Trzeba stąd spadać czym prędzej. Nikomu nie polecam pracy w Veka. Brak szacunku dla pracownika . Niestety

WW

Na portalu wewnętrznym jest ogłoszenie wewnętrzne do pracy w dziale HR. Motto działu z tego ogłoszenia to mniej wiecej: "jak pracujesz w rytm piosenki "push the tempo' fatboy slima to ta praca jest dla ciebie. Mało się nie udławiłem jak odpalilem kawałek na YT. Teledysk pokazuje działanie tego zakładu i działu Hr głównie. Tylko w realu nie jest tak wesoło. Polecam obejrzeć.

@WW

Dziękujemy. Miło, że WW zwraca na to uwagę. Rekomendujemy również wstawianie komentarzy na samym intranecie i "lajkowanie". Życzymy pogody ducha, optymizmu i poprawnych interpretacji. :-)

Zostaw merytoryczną opinię o VEKA Polska Sp. z o.o. - Skierniewice

• Jak się pracuje w VEKA Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy VEKA Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VEKA Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 6 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VEKA Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w VEKA Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VEKA Polska Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 42 ocen.
  • Sobieskiego 71
    96-100 Skierniewice