Opinie o Ruch S.A w Olsztyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Ruch S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Ruch S.A na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ruch S.A w Olsztyn

MP

witam Proszę opisać jak wygląda finansowo i technicznie praca jako Przedstawiciel Handlowo-Kolportażowy w woj warm.-maz. Jakie są wymagania i atmosfera? z góry dziekuję MP

Paulina

@Adres, proponuję skontaktować się z firmą bezpośrednio i zapytać o potrzebny Ci adres. Na ich stronie znajdziesz dane kontaktowe: http://ruch.com.pl/kontakt/

Adres

Potrzebny mi adres RUCH S.A. Zespół w Olsztynie . Z góry Dziękuję ...

lola

ale na pewno nie na każdym u nich stanowisku trzeba mieć własną działalność, nie przesadzajcie. ja startuję na ofertę Specjalista ds. Telefonicznej Sprzedaży Usług Kurierskich i nikt działalności ode mnie nie chce

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Ruch S.A spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Olsztyn
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Olsztyn
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
bolo

Noo ale jeśli własna działalność to przecież ZUS trzeba co miesiąc opłacać, to z czego jeśli zarobię 1600zł? Przecież to się kompletnie nie opłaca.

bolo

Ile można miesięcznie zarobić jako ajent salonu prasowego z własną działalnością? Czy w takim kiosku jest w ogóle WC?

szelma
@bolo

@bolo - 1600 netto za pracę od 6 do 18 i w soboty od 6-7 do 14 plus prowizja 8% od sprzedaży (towary nisko marżowe jak papierosy i bilety 0,6%), a WC musisz sobie załatwić po sąsiedzku w jakimś sklepie albo barze. Dostawa prasy codziennie a towar z hurtowni raz w tygodniu.

Monsier

Muszę przyznać, że ostatnio jestem zdumiony jak wielkie i pozytywne zmian zaszły w usługach Ruchu. Miałem przyjemność korzystać z nowego kiosku robiąc sobie kawę a za innym razem odbierając paczkę. Świetny pomysł ! W ogóle jestem przeciwny staniu w kolejkach na obiektach PP, więc rozwiązanie oferowanie przez Ruch jest dla mnie optymalne.

zwolnić wszystkich co do jednego łącznie z byłą dyrektorką i całą ekipą z nocy i magazynów i zatrudnić młodych zdolnych i co najważniejsze pracowitych po co trzymać tych nierobów

jon214

ako, że ukazały się nowe ogłoszenia tej firmy o naborze na przedstawicieli handlowych, to przedstawię wszystkim, z czym ewentualni kandydaci będą mieli do czynienia. Fakty znane z autopsji. 1. Nabór po znajomości 2. Jak kogoś znasz, to będziesz mógł nic nie robić. A jak nie znasz nikogo to: 3. Własna działalność gospodarcza z marną podstawą. 4. Oferowanie towarów hurtowni, których nie będzie w magazynie. Więc złość ludzi, którzy zamówili i nigdy towaru nie dostaną. A co za tym idzie nie dostaniesz prowizji. Brakuje w hurtowniach 60% asortymentu. 5. Nawet jak towar jest, to zostanie zawieziony klientowi za tydzień, dwa. Wtedy klient towaru już nie będzie chciał, bo sobie kupił. 6. Nawet jak towar zostanie dowieziony, to zawiozą połowę rzeczy, których klient nie zamawiał. To PH będzie musiał to wyprostować. Na korektę zamówienia klient będzie czekał miesiąc. W połowie przypadków nie doczeka się wcale. 7. Niejasne zasady liczenia prowizji. 8. Nawet jak prowizja zostanie wyliczona, to na pieniądze będziesz czekał miesiąc, bo Twoja faktura zaginie, a jak nie to będzie leżała gdzieś w stosie papierów. Jak trzy razy się upomnisz, to może ktoś ją odkopie. 9. Klientom będziesz oferować towar, którego termin ważności skończy się za tydzień. 10. Ceny będą wyższe niż w sklepach w detalu. 11. Nie będzie dla klientów żadnych gratisów (zabrali je sobie koordynatorzy). 12. Wszelkiego rodzaju promocje - dowiesz się o nich pod koniec ich obowiązywania, materiały dostaniesz jeszcze później. Potem dostaniesz OPR, że nie zrealizowałeś założeń. 13. Podpisanie jakiejkolwiek umowy będzie trało 2 miesiące od momentu ustalenia kto ma ją podpisać. Potem i tak gdzieś zaginie. 14. Będziesz miał za zadanie pozyskiwanie odbiorców prasy. Klienci dawno już nie chcą współpracować z Ruchem, więc nic nie pozyskasz. 15. Umowę będą Ci zmieniać trzy razy w roku. Zawsze z datą sprzed półtora miesiąca. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

dod

Niestety zmiany w firmie nie do końca są ok. Dyrektorzy pospadali w efekcie na cztery łapy i zostają kierownikami centrów logistycznych albo łapią inną fuchę za nie małe pieniądze. Nadal będą rozwalać tę firmę, chyba, że ktoś na "górze" w między czasie zrozumie że np. chemik to nie logistyk. Czas pokaże jak zmiany wpłynął na firmę, ale mam nadzieję, że nie po to ktoś kupił tę firmę by ją w efekcie jeszcze bardziej pogrążyć.

kj

zanim coś się tam zmieni to ruch całkiem się posypie. Zgadzam się jedynym rozwiązaniem byłaby wymiana całej kadry i tej nocy i z biur a w szczególności tych pań po 50 które nic nie robią i wiecznie narzekają, a co do kierownictwa to jedna wielka porażka

m

To prawda. Mam nadzieję, że wyrzucą ich, bo normalny pracodawca nie powinien zatrudniać tzw z urodzenia kierowników i dyrektorów. Przez takie absurdy dawna dyrektorka nadal rządzi, bo ciężko się pogodzić z utratą stołka. Firma zwalnia ludzi z dolnego szczebla a te fajfusy za 7tys siedzą i w stołki pi.......dzą. Zwolnienia nieuniknione zatem trzeba czekać na rozwój wydarzeń

jfghioe

i co z tego ze nie sa kierownikami , pensja taka jaką maja 3 osoby razem wziete z ekspedycji ( a może i więcej niż 3 )

stop chemikom

Przede wszystkim z najwyższych stołków. Bo taka była Pani Dyrektor Zespołu w Olsztynie, do tej pory nie może pogodzić się z myślą, że nie jest dyrektorem. A byli kierownicy nie mogą się przyzwyczaić do faktu bycia specjalistą. Już nie mają władzy, by ludzi z buta traktować a przecież tak to lubili. Im głupszy pracownik tym lepszy, bo wtedy można wykazać się jaka to jestem super koordynatorka. A w sumie to jedna wielka kpina. Ludzie na stanowiskach wykonują pracę nie zgodną z ich wykształceniem - chemik zajmuje się logistyką, a budowlaniec kolportażem. To jest cyrk na kółkach. Jedyna nadzieja w nowym właścicielu firmy, który z pewnością zweryfikuje ten bajzel, tych ludzi, a ci którzy mogą faktycznie wnieść coś do firmy zostaną odpowiednio "nagrodzeni" dalszą współpracą.

jfghioe

popieram trzeba wymienić kadrę ale tą z najwyższych stołków

mj

Praca w RUCH na umowę o pracę niemożliwa. Jedyne co jest możliwe to wziąć kiosk w agencję i zarobić 200zł na rękę albo w dzierżawę i strzelić sobie przysłowiową kulkę w łeb, bo narzucają takie obroty do wykonania, które są niemożliwe do zrealizowania. Kioski stare, fatalne warunki sanitarne i wieczne oszczędności ze strony dyrekcji, która nastawiona jest na zyski dla firmy. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Ruch S.A - Olsztyn

Ruch S.A