logo Ruch S.A

Ruch S.A

Olsztyn

Opinie o Ruch S.A

mj 2010-10-12 17:40
Praca w RUCH na umowę o pracę niemożliwa. Jedyne co jest możliwe to wziąć kiosk w agencję i zarobić 200zł na rękę albo w dzierżawę i strzelić sobie przysłowiową kulkę w łeb, bo narzucają takie obroty do wykonania, które są niemożliwe do zrealizowania.
Kioski stare, fatalne warunki sanitarne i wieczne oszczędności ze strony dyrekcji, która nastawiona jest na zyski dla firmy. (usunięte przez administratora)
op 2010-11-05 10:11
ci co siedzą w biurach w ruchu to staruszkowie którzy dorwali prace 30 20 lat temu i się trzymają stołka jak tylko mogą, firma w rozsypce ledwo ciągnie jedynym wyjściem jest wymienić kadrę na młodych zdolnych zaradnych ludzi
jfghioe 2010-11-16 17:54
popieram trzeba wymienić kadrę ale tą z najwyższych stołków
1
stop chemikom 2010-12-02 19:52
Przede wszystkim z najwyższych stołków. Bo taka była Pani Dyrektor Zespołu w Olsztynie, do tej pory nie może pogodzić się z myślą, że nie jest dyrektorem.
A byli kierownicy nie mogą się przyzwyczaić do faktu bycia specjalistą.
Już nie mają władzy, by ludzi z buta traktować a przecież tak to lubili.
Im głupszy pracownik tym lepszy, bo wtedy można wykazać się jaka to jestem super koordynatorka.
A w sumie to jedna wielka kpina. Ludzie na stanowiskach wykonują pracę nie zgodną z ich wykształceniem - chemik zajmuje się logistyką, a budowlaniec kolportażem.
To jest cyrk na kółkach.
Jedyna nadzieja w nowym właścicielu firmy, który z pewnością zweryfikuje ten bajzel, tych ludzi, a ci którzy mogą faktycznie wnieść coś do firmy zostaną odpowiednio "nagrodzeni" dalszą współpracą.
jfghioe 2010-12-02 21:36
i co z tego ze nie sa kierownikami , pensja taka jaką maja 3 osoby razem wziete z ekspedycji ( a może i więcej niż 3 )
m 2010-12-07 17:50
To prawda. Mam nadzieję, że wyrzucą ich, bo normalny pracodawca nie powinien zatrudniać tzw z urodzenia kierowników i dyrektorów.
Przez takie absurdy dawna dyrektorka nadal rządzi, bo ciężko się pogodzić z utratą stołka. Firma zwalnia ludzi z dolnego szczebla a te fajfusy za 7tys siedzą i w stołki pi.......dzą.
Zwolnienia nieuniknione zatem trzeba czekać na rozwój wydarzeń
kj 2011-01-10 09:59
zanim coś się tam zmieni to ruch całkiem się posypie. Zgadzam się jedynym rozwiązaniem byłaby wymiana całej kadry i tej nocy i z biur a w szczególności tych pań po 50 które nic nie robią i wiecznie narzekają, a co do kierownictwa to jedna wielka porażka
dod 2011-01-15 10:13
Niestety zmiany w firmie nie do końca są ok. Dyrektorzy pospadali w efekcie na cztery łapy i zostają kierownikami centrów logistycznych albo łapią inną fuchę za nie małe pieniądze. Nadal będą rozwalać tę firmę, chyba, że ktoś na "górze" w między czasie zrozumie że np. chemik to nie logistyk. Czas pokaże jak zmiany wpłynął na firmę, ale mam nadzieję, że nie po to ktoś kupił tę firmę by ją w efekcie jeszcze bardziej pogrążyć.
jon214 2011-05-14 21:49
ako, że ukazały się nowe ogłoszenia tej firmy o naborze na przedstawicieli handlowych, to przedstawię wszystkim, z czym ewentualni kandydaci będą mieli do czynienia. Fakty znane z autopsji.
1. Nabór po znajomości
2. Jak kogoś znasz, to będziesz mógł nic nie robić.

A jak nie znasz nikogo to:

3. Własna działalność gospodarcza z marną podstawą.
4. Oferowanie towarów hurtowni, których nie będzie w magazynie. Więc złość ludzi, którzy zamówili i nigdy towaru nie dostaną. A co za tym idzie nie dostaniesz prowizji. Brakuje w hurtowniach 60% asortymentu.
5. Nawet jak towar jest, to zostanie zawieziony klientowi za tydzień, dwa. Wtedy klient towaru już nie będzie chciał, bo sobie kupił.
6. Nawet jak towar zostanie dowieziony, to zawiozą połowę rzeczy, których klient nie zamawiał. To PH będzie musiał to wyprostować. Na korektę zamówienia klient będzie czekał miesiąc. W połowie przypadków nie doczeka się wcale.
7. Niejasne zasady liczenia prowizji.
8. Nawet jak prowizja zostanie wyliczona, to na pieniądze będziesz czekał miesiąc, bo Twoja faktura zaginie, a jak nie to będzie leżała gdzieś w stosie papierów. Jak trzy razy się upomnisz, to może ktoś ją odkopie.
9. Klientom będziesz oferować towar, którego termin ważności skończy się za tydzień.
10. Ceny będą wyższe niż w sklepach w detalu.
11. Nie będzie dla klientów żadnych gratisów (zabrali je sobie koordynatorzy).
12. Wszelkiego rodzaju promocje - dowiesz się o nich pod koniec ich obowiązywania, materiały dostaniesz jeszcze później. Potem dostaniesz OPR, że nie zrealizowałeś założeń.
13. Podpisanie jakiejkolwiek umowy będzie trało 2 miesiące od momentu ustalenia kto ma ją podpisać. Potem i tak gdzieś zaginie.
14. Będziesz miał za zadanie pozyskiwanie odbiorców prasy. Klienci dawno już nie chcą współpracować z Ruchem, więc nic nie pozyskasz.
15. Umowę będą Ci zmieniać trzy razy w roku. Zawsze z datą sprzed półtora miesiąca.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.
anonim 2011-05-26 12:52
zwolnić wszystkich co do jednego łącznie z byłą dyrektorką i całą ekipą z nocy i magazynów i zatrudnić młodych zdolnych i co najważniejsze pracowitych po co trzymać tych nierobów
Monsier 2015-02-16 08:24
Muszę przyznać, że ostatnio jestem zdumiony jak wielkie i pozytywne zmian zaszły w usługach Ruchu. Miałem przyjemność korzystać z nowego kiosku robiąc sobie kawę a za innym razem odbierając paczkę. Świetny pomysł ! W ogóle jestem przeciwny staniu w kolejkach na obiektach PP, więc rozwiązanie oferowanie przez Ruch jest dla mnie optymalne.
1
bolo 2016-04-17 10:50
Ile można miesięcznie zarobić jako ajent salonu prasowego z własną działalnością?
Czy w takim kiosku jest w ogóle WC?
szelma 2016-04-20 08:55
@bolo - 1600 netto za pracę od 6 do 18 i w soboty od 6-7 do 14
plus prowizja 8% od sprzedaży (towary nisko marżowe jak papierosy i bilety 0,6%), a WC musisz sobie załatwić po sąsiedzku w jakimś sklepie albo barze. Dostawa prasy codziennie a towar z hurtowni raz w tygodniu.
bolo 2016-04-28 09:07
Noo ale jeśli własna działalność to przecież ZUS trzeba co miesiąc opłacać, to z czego jeśli zarobię 1600zł? Przecież to się kompletnie nie opłaca.
lola 2016-05-09 19:36
ale na pewno nie na każdym u nich stanowisku trzeba mieć własną działalność, nie przesadzajcie. ja startuję na ofertę Specjalista ds. Telefonicznej Sprzedaży Usług Kurierskich i nikt działalności ode mnie nie chce
Adres 2017-03-05 22:42
Potrzebny mi adres RUCH S.A. Zespół w Olsztynie .
Z góry Dziękuję ...
1
Paulina 2017-04-11 16:17
@Adres, proponuję skontaktować się z firmą bezpośrednio i zapytać o potrzebny Ci adres. Na ich stronie znajdziesz dane kontaktowe: http://ruch.com.pl/kontakt/
MP 2017-06-14 14:22
witam
Proszę opisać jak wygląda finansowo i technicznie praca jako Przedstawiciel Handlowo-Kolportażowy w woj warm.-maz. Jakie są wymagania i atmosfera?
z góry dziekuję MP
Paulina 2017-08-31 15:37
Aktualnie firma Ruch S.A poszukuje na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży i Rozwoju Usługi Paczka w Ruchu w Warszawie. W ofercie napisali, że zapewniają: Współpracę w oparciu o umowę zlecenie bądź własną działalność gospodarcza Wynagrodzenie stałe plus prowizyjne Atrakcyjny pakiet benefitów dofinansowanych przez pracodawcę – m.in. karta sportowa, prywatne ubezpieczenie medyczne, karta zniżkowa Benefit. Ktoś zainteresowany jest aplikowaniem do firmy?
Zostaw swoją opinię o Ruch S.A - Olsztyn
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ruch S.A