Opinie o Presscom Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Presscom Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Presscom Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Presscom Sp. z o.o. w Wrocław

Maria

Witam, jak wygląda praca na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. Weryfikacji Danych? Jestem przed drugą tura rekrutacji dlatego chce już teraz się dowiedzieć czy warto.

Ida

Praca w każdej firmie ma wady i zalety. Osobiście pracowałam w dziale sprzedaży. Plusem była umowa o prace, Bardzo ładne, czyste i zadbane miejsce pracy, ludzie są na ogół sympatyczni choć jest to kwestia indywidualna. Ja nie miałam z nikim problemu. Kolejnym plusem jest to, że nigdy nie czułam się osaczona przez przełożoną, miałam zawsze sporą swobodę pracy. Miałam również szkolenie na początku i gdy potrzebowałam pomocy z systemem czy czymkolwiek to zawsze tę pomoc uzyskałam. Urlop można brać z dnia na dzień i przełożona nie robiła problemu. W budynku jest też stołówka, w której jest pyszne i niedrogie jedznie. Minusem jest tutaj zdecydowanie wynagrodzenie. Obecnie jest niższe niż najniższa krajowa (ze względu na premie sprzedażową), nie ma opieki medycznej, multisporta ani nawet premii świątecznej. Nic. Nie ma możliwości rozwoju. Wolą zatrudniać osoby z zewnątrz na wyższe stanowiska niż awansować własnych pracowników. Bardzo często wysyłają pracownika na L4 w obecnej sytuacji lub na urlop bezpłatny. Gdy był lockdown wszyscy siedzieli na bezpłatnym lub komu się udało załatwił L4. Bronią się rękami i nogami przed home office mimo, że mieliby bardzo duże pole manewru bo prawie wszyscy pracują przy komputerze a dodatkowo sporo by zaoszczędzili na materiałach biurowych, sanitarnych itd. Bardzo dużym minusem jest również to, że w dziale sprzedaży jest bardzo duża rotacja pracowników ponieważ ani w ogłoszeniu ani na rozmowie kwalifikacyjnej nie są przekazywane prawdziwe informacje. Mówi się, że średnio pracownicy zarabiają po 3-4 tys a nie jest to prawdą. Dodatkowo nie mówią o tym, że w tym dziale każdy pracownik ma do zrobienia biling 2h, 2h 30 min lub nawet 2h 45 minut. Jest to całkiem sporo. Każde odejście od komputera jest liczone jako przerwa. Praca zaczyna się o 7:30, a gdy komputer włączysz o 7:30:45 sek jest to traktowane jako spóźnienie. Pracownicy niestety nie zawsze są traktowani sprawiedliwie. Dodatkowo bardzo często słychać rozmowy przełożonej z pracownikiem co bardzo utrudnia prace. Nie respektują również przerw ponieważ każdemu pracownikowi po każdej godzinie przepracowanej przy komputerze przysługuje 5 minut przerwy. W Presscomie tego nie ma.

Doli

Ta firma to jakiś żart. Zero socjala, obgadywanie za plecami, zero szacunku do pracownika. Kasa marna, nie warto starać się o jakiekolwiek stanowisko, o awansie można pomarzyć.

Macie trzy zmiany ?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Presscom Sp. z o.o.?

Kuba

Hahha dobre. Awans w tej firmie? Zapomnij

Może mi ktoś podpowie na jakie zarobki oraz na jaką umowę można liczyć na poczatku?

Wpisz swój Nick
@Marek

Zależy od działu, w dziale szumnie nazywanym CRM zarabia się niewiele, ok. 1700-1800 na rękę na początek; umowa o pracę

Leukonoe
@Wpisz swój Nick

W niektórych działach jak ktoś umie się ustawić, to na pewno od początku może mieć 3000 zł na rękę.

Mieczysław
@Leukonoe

Fajnie że podzieliłeś się swoją wiedzą, może powiesz też jaką umowę proponuje firma na start? To ważna informacja, mam nadzieję że wiesz coś na ten temat.

Leukonoe
@Mieczysław

Od początku jest umowa o pracę. Po 3-miesięcznym okresie próbnym umowa na rok, kolejna na jakiś dłuższy czas, a dopiero potem na czas nieokreślony.

@Marek

Najniższa krajowa.

Nie polecam marnowania ani jednego dnia w tej "firmie". Kolesiostwo, szowinizm, mobbing, fałszywi ludzie. ZMARNOWANY CZAS. LUDZIE JUŻ LEPIEJ IŚĆ ZAMIATAĆ ULICE NIŻ TAM PRACOWAĆ SERIOOOOO!!!!

Specjalista ds. obsługiSzkolen

Witam, przez dłuższy czas byłem zatrudniony jako specjalisty ds. obsługi szkoleń, jeżeli ktoś ma pytania związane z tym stanowiskiem, chętnie odpowiem

@Specjalista ds. obsługiSzkolen

Cześć, chciałbym się dowiedzieć jak mniej więcej wygląda praca, chodzi mi głownie o to jakie są wyjazdy o których mówi pracodawca oraz oczywiście chciałbym się dowiedzieć jakiego wynagrodzenia na stracie mogę się spodziewać. Z góry dziękuję ! :)

Pracowałam w tej firmie kilka lat. Przeszłam od słuchawki do innego działu. Ogólnie bardzo fajnie się pracowało. Jednak nowy pracownik ma lepsze warunki umowy na start niż pracownik z długim stażem. Nie dba się o pracownika z długim stażem pracy. Dlatego te osoby uciekają do innych firm gdzie na start dostają więcej niż w Presscomie po kilku latach pracy. Ciężko o podwyżkę, jeżeli już się uda to naprawdę niewiele. Socjalu brak, multisporta brak. Wiadomo jak w każdej firmie tak i w tej są ludzie, którzy interesują się życiem innych bardziej niż powinni i obgadują za plecami. Jeżeli ktoś chce zdobyć doświadczenie zawodowe to polecam, na dłuższą metę niestety się nie opłaca.

Iwo

Interesuje mnie ogólnie atmosfera w pracy, jaką umowę otrzymuje nowy pracownik?

@Iwo

dopóki jesteś potrzebny i nie sprawiasz problemów atmosfera jest ok;)

KOBIETA
@ja

...tak jest wszędzie, nie znam firmy, gdzie problematyczny pracownik to miłe zjawisko...aczkolwiek tych problematycznych rozpieszczonych , z łaski pracujących i oczekujących krocie za tio , że laskawie zechciał się rano wstać ...pół świata tego kwiata...niestety

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Presscom Sp. z o.o.?

Bond

Tego to chyba nikt nie wie, każdy dział ma swoją politykę, ale nikt się nie podzieli ta wiedza.

bylypracownik

Nie polecam pracy w marketingu w Presscom, jeżeli chcesz się rozwijać i robić coś ciekawego. Nie ma od kogo się uczyć, nie używa się nowoczesnych narzędzi, nie korzysta z nowości dostępnych na rynku. Praca w marketingu w tej firmie to wykonywanie codziennie nudnych zadań, typowych dla praktykanta i użeranie się z małolotnym szefem oraz jego niegrzeszącą inteligencją "świtą".

Obserwator
@bylypracownik

Co prawda to prawda. Ilość polubien tego posta mówi sama za siebie. Dobrze ze ta Pr- jest tam taka koło czterdziestki, już nie pracuje bo w ogóle nie grzeszyla rozumem.

True
@Obserwator

Pracowałam w tej firmie jakies 10 lat temu i były takie dwie "gwiazdy" które totalnie rozumiem nie grzeszyly, ale świetnie gnebily ludzi :) ta firma chyba lubi takich ludzi.

Xxx

Czy ktos moze podzielic sie opinia na temat pracy w tej firmie? A w szczegolnosci w dziale planowania szkoleń?

Czy ktos wie, jaki jest prawidlowy adres tej firmy? Kosciuszki czy Krakowska?

Wpisz swój Nick
@Nowy

Krakowska

Henryk

W internecie firma ma dobre opinie. Zastanawiam się czym spowodowana jest ta cisza na forum?

Fryzjer

Zastanawiam się czy jest powód takiej ciszy? Dobrze jest i nie ma komu pisać?

**sliczna**

Czy ktoś może podzielić się opinią na temat pracy na stanowisku: Specjalista ds. Przygotowania Szkoleń i Obsługi Klienta

mnie niepokoi ,ze firma nie reaguje na informacje ,ze ich ,,podobno,,nagradzani pracownicy stosują przemoc wobec osób trzecich -równiez w godzinach pracy na wyjazdach słuzbowych

julia

Czy w presscomie na umowę o prace można liczyć na jakąś opieke medyczna multisporta itd?

nowy
@julia

opieki medycznej brak, multisport brak, raczej na nic poza wynagrodzeniem nie licz ;)

Julia
@nowy

A to wynagrodzenie jest ok? W sensie nie ma opieki i innych benefitow ale warto tam startowac? Proszę o prawdziwe opinie

@Julia

Wynagrodzenie jest tak atrakcyjne jak pozostałe benefity, które firma oferuje ;]

Iza

Zawsze można zmienić pracę i nikt nie zmusza do niczego. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!!

Iza - 2
@Iza

Twój komentarz jest bardzo rzeczowy i pomocny. Pozdrowienia Justynka dla Ciebie!

Zostaw merytoryczną opinię o Presscom Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Presscom Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Presscom Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Presscom Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Presscom Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Presscom Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Presscom Sp. z o.o.

Presscom Sp. z o.o.