Altkom Akademia SA

Opinie o Altkom Akademia SA

Marik

wszyscy którzy mówia ze w Altkom zatrudnia sie studentów to albo nie pracowali tam albo mają coś nie tak z głową. Ja pracuję tam już kilka lat i nigdy żadnego studenta na oczy nie widziałem, a ślepy nie jestem. Praca jest trudna , wymagająca, dla tych co rozumieją technologie i mają jaja. Albo jesteś dobry albo wylecisz . Ale jest w porządku , jak masz wyniki to zarobisz całkiem nie żle. Ci co tak krytykują to widać ze to nieudacznicy i z podkulonym ogonem uciekają.

violka
@Marik 04.11.2017 22:23

Sam chyba też szkół nie kończyłeś. Słownik ortograficzny to coś obcego... Jeżeli firma nie zatrudnia studentów, to też dobrze o niej nie świadczy. Ogarnijcie się!

klient

Kiedyś dostałem fakturę pro forme ale dla innego klienta. Innym razem , nie bylo recepcjonistki. Jak przyszła to najpierw zalatw8ala swoje prywatne sprawy dyskutując o nich z innym pracownikiem , zupełnie ignorując trzech interesantow. W zyciu czegoś takiego nie widziałem , nawet za komuny na poczcie. Co do szkoleń to sie nie wypowiem , bo to zalezy od trenera.

naiwny

Aplikowałem na stanowisko Dyrektora Handlowego w Rzeszowie, proces rekrutacji prowadzony w siedzibie Altkom w Warszawie to jakiś absurd. Panie prowadzące rozmowy są mało kompetentne i nie mają pojęcia o przeprowadzaniu naboru. Rozmowy trwają cały dzień, większość pytań przygotowana na bardzo niskim poziomie. Nie dajcie się nabrać w trakcie godzinnej wstępnej rozmowy telefonicznej poprzedzającej zaproszenie na spotkanie w Warszawie. To jakieś nieporozumienie, odradzam, dzień stracony.

naiwny2
@naiwny 27.10.2017 22:37

Na co nie dać się nabrać?

Iza

Zazwyczaj w większości firm , początkowo pracownicy zatrudnieni są na najniższej krajowej, to taki początek, czy ktoś z Was w ogóle pytał o podwyższki? Podejrzewam, że jeżli dobrze uargumentujesz chęć podwyżki to szef to przemyśli. Moim zdaniem to kwestia dogadania się.

A
@Iza 20.07.2017 18:37

Podwyżki w AA to jak abstrakcja. Trzeba się prosić,a i tak z reguły nie ma możliwości i budżetu. Odpowiednia argumentacja nie koniecznie jest aprobowanym argumentem. Poza tym wszyscy są zatrudniani na najniższą krajowa, reszta wynagrodzenie jest na zleceniu. W kwestii awansu czy możliwości rozwoju - no way.

Tomasz

Witam na jaka pensje podstawowa netto może liczyć junior account manager?

Altkom Wrocław

Altkom Wrocław Byłem na rekrutacji we Wrocławiu, w jej trakcie miałem wrażenie że osoba która ją prowadziła (chyba dyrektorka sprzedaży) jest znudzona, i od samego początku przeprowadza rozmowę na odwal, dążąc do jak najszybszego zakończenia. Nawet jeśli nie byłem idealnym kandydatem nie powinienem mieć takiego poczucia w trakcie spotkania. Rozmowa rekrutacyjna jest także dla przyszłego pracownika nie tylko dla pracodawcy.

robol

Odbyłem proces rekrutacji, to jakiś absurd, tego się nie da opowiedzieć, trzymajcie się z daleka od tej "firmy"

nikt

SYF KIŁA MOGIŁA-nie polecam!!!!!!!

ella

Pracuję od dwóch lat jako KAM i powiem tak-praca ciężka, wymagająca znacznie więcej niż w innych branżach; częste rotacje są nie dlatego, że jest źle, ale dlatego, że jest trudno. Naprawdę mało kto daje radę, bo trzeba być świetnie zorganizowanym i szybko się uczyć. Konstrukcja umów rzeczywiście mizerna- umowa o pracę na najniższą krajową, pozostała część podstawy na zlecenie (podstawa od 3,5 do 5tys. netto, w Warszawie wiecej); reszta to prowizja. Na rekrutacji assessment, potem miesięczne szkolenie (wcześniej zaledwie kilkudniowe) produktowe, częściowo w Warszawie. 3 miesiące bez planu sprzedaży na wdrożenie, po tym czasie niskie plany, dopiero po ok. roku firma naprawdę wymaga. Plusem są ludzie. No i trudno o rutynę. Polecam, chociaż to praca nie dla każdego i w pełni rozumiem powyższe opinie osób rozczarowanych Altkomem. Musi się Wam chcieć żeby było dobrze.

kg

śledzę pracuj.pl już od roku. Ogłoszenia i firmy się rotują ale Altkom jest zawsze (KAM). Biorąc pod uwagę co nawypisywane jest na gowork, nie zamierzam tam aplikować. Dobrze że działają takie portale. Można już wcześniej nieco dowiedzieć się o danym pracodawcy

zadowolony

pracuję niecały rok w Altkom Software&Consulting i nie planuje zmiany. Atmosfera lepiej niż bardzo dobra, zarobki również powyżej średniej na danym stanowisku, szkolenia kiedy i jakie chcę to robię, łącznie z otrzymaniem certyfikatu. Jeśli chociaż część opinii powyżej byłaby prawdziwa, to czy stać byłoby firmę na wynajmowanie kolejnych pięter w WTT, o którym inne firmy nawet pomarzyć nie mogą? :)

worker
@zadowolony 28.03.2017 14:02

oj "zadowolony" co Ty z ASC na Vp możesz wiedzieć o wynajmowaniu kolejnych pięter. Tak - Altkom wynajmuje raz do roku dodatkowe jedno piętro na tzw. wysoki sezon (jakieś 3 m-ce). Aktualnie wynajęte piętro stoi puste, bo sezon idzie w tym roku wyjątkowo źle :) Nie mniej jednak cieszy, że jesteś taki "zadowolony" - życzę powodzenia.

bolek

Potwierdzam. Pracowałem w AA. Problem jest w tym, że prezes A. ma jakąś bliżej nieokreśloną wizję ale już strategii brak. Poza tym otoczył się średnio ogarniętymi ludźmi a procesy rekrutacyjne prowadzone są wg bliżej nieokreslonych zasad. AA dobre czasy ma juz za sobą. Panie A. - słabi ludzie, brak kultury org., niska merytoryka.

jaa

Stanowisko Junior Account Manager, to w tej firmie zwykłe siedzenie na słuchawce! Umowa o pracę na najniższą krajową, reszta na zlecenie. Jak słuchałam pani z HR, która mi dziś o tym opowiadała, to myślałam, że parsknę śmiechem. Specjalnie mówiłam, że jestem zainteresowana, żeby posłuchać co oferują. ŻENADA roku! Nazwijcie to stanowisko TELEMARKETER, to może wtedy będą aplikować osoby bez doświadczenia. Nie dzwońcie do ludzi z kilkuletnim doświadczeniem na stanowisku menadżerskim proponując im 2 tys. zł brutto. Litości!

ewf

No cóż... poziom myślenia kadry kierowniczej jest w pewnym sensie odzwierciedleniem kultury pracy w firmie... stąd mam duże obawy i stąd szczerze odradzam...

ewf

Nie polecam

Kwas

Odradzam współpracę. Firma nie szanuje ani pracowników ani klientów.

Kwas

Odradzam współpracę. Firma nie szanuje ani pracowników ani klientów.

Zainteresowany

Hej, mam do wszystkich pytanko :) czy ktoś z Was może uczestniczył w programie dla Junior Java Developerów? Jak to wygląda i czy w ogóle warto? Jakieś opinie czy przestrogi? Warto w ogóle?

bodo

Ile moze zarabiac dyrektor handlowy regionu ale nie w Wawie? Pion szkoleniowy.

janka

Nic w tej firmie nie działa, jak powinno i w zasadzie jest dla mnie zagadką, jakim cudem się utrzymuje. KAM to zwykły PH; bez samochodu, dojazd taksówką. Z dojazdem do innego miasta jest problem. Dają umowy na najniższą krajową i do tego zlecenie. Zmienili zasady wypłacania prowizji tak, żeby ich nie wypłacać. Trzeba się wykłócać o klientów pomiędzy regionami. Wyrywasz klienta ze swojego terenu, z którym nikt nie miał wcześniej kontaktu, po czym przy pojawieniu się szansy sprzedażowej okazuje się, że faktura idzie na Warszawę. Nie ma odpowiedniej liczby klientów o mocnym potencjale, trzeba rzeźbić wiadomo w czym. To się nie może udać. Informacje przedstawiane na rozmowie kwalifikacyjnej mijają się z tym, co się zastaje w rzeczywistości. Niektóre szkolenia są wysokiej jakości, ale prawie zawsze przegrywa się ceną. Inne szkolenia są średnie lub słabe. Jest wiele niedociągnięć organizacyjnych. Nic dziwnego, że żaden porządny manager nie chce tam iść, a jak już się jakiś trafi, to sam po kilku tygodniach zasczyna szukac innej pracy. W zasadzie podobnie jest z handlowcami, rekrutacja nie bez przyczyny trwa stale. Jak się ma inną propozycję, to szkoda robić sobie brudy w cv.

klej

Odradzam. Marna jakość szkoleń. Handlowcy naciągają klientów na nowe projekty. Ostatnio w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Niestety efekty marne. Pewnie znów będą zwalniać ludzi z dnia na dzień bez słowa dziękuję. kadra zarzadzajaca niestety nie szanuje pracowników. Praca w stresie i pod presją czasu. Panuje donosicielstwo i niezdrowy klimat. Zarobki marne. Tyle w temacie.

ella
@klej 09.04.2016 19:58

co za bzdury... jak organizacja sal? każdy ośrodek Altkomu posiada własne sale szkoleniowe, wyłącznie w biurowcach klasy A. jakie fundusze unijne? skończyły się ładnych parę lat temu... nie rozumiem sensu pisania takich "opinii".

Były

Pozornie nowoczesna, a tak naprawdę bardzo zacofana organizacyjnie firma. Zarządzanie i managment z epoki Gierka - pod kątem wiedzy, umiejętności i kultury. Firma Altkom Akademia zajmuje się natarczywym pozyskiwaniem kursantów, organizacją sali, kawą i ciastkami. Oraz oczywiście wyciąganiem kasy z funduszy unijnych, a następnie jest marnotrawieniem pod pozorem pseudo szkoleń oraz projektów internetowych. Jest tam paru wybitnych szkoleniowców, ale oni nawet nie są zatrudnieni przez AA, tylko działają jako freelancerzy (to znaczy w innych firmach identyczne szkolenia w ich wykonaniu dostępne są o wiele taniej). Wszystkie poprzednie komentarze nie są przypadkowe. Zdecydowanie odradzam

krzychu

Stanowisko key account manager to jakaś ściema. Tak na prawdę pracujesz głównie jako telemarketer, a do klientów dojeżdżasz taxi, ale odniosłem wrażenie, że nacisk jest na załatwianie wszystkiego przez tel. Umowa o pracę na najniższą krajową, plus druga umowa zlecenie na resztę podstawy + prowizje.

R.
@krzychu 01.04.2016 09:52

Skoro piszesz "na prawdę", to znaczy, że nie nadajesz się na KAM-a. W ramach obowiązków jest m.in. prowadzenie korespondencji mailowej, a Twój poziom wiedzy w zakresie gramatyki Cię dyskwalifikuje. Pozdrawiam, R.

dre

Czytaj uważnie ogłoszenia. To praca na umowę zlecenie

robak

Duza rotacja tam jest. Zastanawiające?

KtośTam

to pewnie dlatego wynajęli kolejne dwa piętra w wtt ;]

wiedzacy

Firma notuje ogromne spadki w ilości organizowanych szkoleń. Obecnie wręcz nagania klientów oferując szkolenia po kosztach. Jakość szkoleń jest żenująco niska bo prowadza je studenci

zxc

Niekończące się ogłoszenia o pracę (KAM). Zastanówcie się dlaczego.

sqliiwiec

Potwierdzam. A do tego zlecenia dają. Fatalna firma...

sqliwiec

Nie polecam ci tej firmy. Zarobki sa na żenująco niskim poziomie, fatalna organizacja pracy. Kierownicy zarządzają ludźmi jakby byli popychadłami bo od twoich wyników maja pewnie premie. Jesli chcesz się czegos nauczyć i dalej rozwijać szukaj innej oferty.

Rozbawiony

key account manager podstawa najniższa krajowa, pozostała cześć za sprzedaż na zleceniu :) ew. masz możliwość samozatrudnienia. A samochodu służbowego też nie dostaniesz, taksówkami do klientów. Warunki dla kogoś kto zaczyna.. przykre bo branża ciekawa

kiwi

Byłem u nich na rozmowie kwalifikacyjnej. Dawno jakaś firma nie zrobiła na mnie tak negatywnego wrażania. Pracownik, z którym miałem rozmowę nic nie wiedział o wymaganiach dla stanowiska, nie znał specyfiki pracy a jego podejście do mnie było po prostu "z góry" i lekceważące. O wynik końcowy sam musiałem się dowiedzieć...

alfonsik

Niech człowiek się dwa razy zastanowi zanim tam zaaplikuje. Człowiek nie może się doprosić o wladna zarobiona kase. W końcu kierownik projektu przestał ode mnie telefonów odbierać a jego przełożony go jeszcze krył

bąk

pierwsze umowy zazwyczaj zawierane są na okres kilku miesięczny (tzw. okres próbny) i z tego,co wiem zawsze jest to zlecenie. Później od Twojego przełożonego zależy czy będziesz miał dalej zlecenie czy umowę o pracę. W praktyce bywa różnie.. dużo zleceniowek jest jak pracujesz pierwszy rok czy 2 lata.

negi

Oj nie! Zdecydowanie nie polecam tej firmy. Poziom szkoleń żenująco niski. Firma ponoć nie ma kasy na trenerów... No cóż.

pawo

Również odradzam. Firma bardzo oszczędza na pracownikach. Szkoleń i możliwości rozwoju żadnych. Nie na w tej firmie nawet profesjonalnego dzialu hr więc o czym tu mówić. Bolączką tej firmy jest również i to że obecnie nie posiada żadnej strategii rozwoju. Pracowałem w dziale handlowym na umowie zlecenie przy najbliższej okazji zmienilem pracę i to był dobry wybór.

herok

O firmach, które okłamują klientów powinno się głośno mówić. Na pewno nie skorzystam z usług tej firmy. Dobrze czasem wejść na fora i poczytać opinie.

Harry

Hmm jeżeli firma okłamuje klientów to znaczy że jej koniec jest bliski.

tadzik

słabo widzę pracę w tej firmie. nie lubię okłamywać klientów...

neron

zdecydowanie odradzam. Zarobki i klimat panujący w firmie marny. Pracowałem w tej firmie blisko 6 lat. Ani razu nie byłem na szkoleniu, o podwyżce nie było mowy. Wielokrotnie byłem zmuszany do pracy po godzinach, tak to jest norma, nie dostałem nigdy za to dodatkowego wynagrodzenia. Niestety zgadzam się z przedmówcami, że stałą praktyką jest oszukiwanie klientów. Taka jest tam kultura. Po dość krótkim czasie praca tam przestała mi sprawiać przyjemność, a że miałem kredyt to jeszcze wstrzymywałem się ze zmianą pracy.

Gator

Praca: od strony programisty Altkom to fabryka, w której jesteś robotnikiem przy taśmie. Otrzymujesz zadanie, czas jego realizacji określony jest z dokładnością do 5 minut. Czas upłynął - syrena alarmowa i powiadomienie do przełożonego. Zadanie jest bardziej skomplikowane niż założono? Twój problem. Czekasz aż ktoś inny skończy pracę od której zależy twoje zadanie? Twój problem. Chcesz iść na obiad lub do łazienki? Twój problem. Uczestnictwo w wycenie zadań: manager: ile to zajmie? specjalista: 4 godziny manager: masz 2, streszczaj się Płaca: umowa na minimalną krajową + umowa o dzieło/zlecenie co miesiąc ("dzięki temu możemy naszym pracownikom płacić więcej"). Stawki dużo poniżej rynku, w innych firmach można dostać więcej na okresie próbnym. Premie teoretycznie przyznawane przez 'obiektywny system', w rzeczywistości po uznaniu, głównie za siedzenie po godzinach. Szkolenia dla pracowników, którymi się chwalą: tylko jeśli dotyczy bieżącego projektu i pozwoli omamić klienta. Certyfikatów ze szkoleń nie wydają, bo pracownik by się zrobił cenniejszy na rynku i jeszcze by pomyślał żeby odejść. Ogólne prowadzenie biznesu: stała praktyką jest okłamywanie klienta, obiecywanie niedotrzymywalnych terminów, wypychanie wadliwego oprogramowania. Do tego zaniżanie czasu potrzebnego na wykonanie prac, zmuszanie do pracy po godzinach i zwalanie winy za decyzje managementu na programistów. Nie muszę chyba dodawać że dzięki temu atmosfera pracy jest fatalna. Jedyny plus, to że można się dużo nauczyć jeśli się dopiero zaczyna. Ale powyżej roku, max 2, to już jest masochizm i igranie z własnym zdrowiem.

majki

Odradzam pracę w tej firmie. Pracowałam tam blisko 2 lata i był to najmniej produktywny okres w mojej karierze zawodowej. Pracowałem tam jaki programista PHP. Przez pół roku prosiłem się o lepszy komputer, ten na którym pracowałem nie nadawał się do pracy. Zarobki jedne z najniższych na rynku. Firma nie dba o pracowników - są bardzo duże rotacje, co niestety przekłada się na jakoś wykonywanej pracy. Zdarzały się sytuacje, gdy oddawaliśmy do klientów produkty z wadami/błędami, o czym doskonale wiedzieliśmy. Kierownictwo na to pozwalało. Generalne tak jest we wszystkich działach.

aleks

straszny [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] organizacyjny. serdecznie odradzam. szkolenia aplikacyjne na żenująco niskim poziomie.

ka

Pytacie o zarobki? Programista 4 tys. Analitycy systemowi 3,5 tys. Tak jest w gdansku

ka

Firma jeszcze kilka lat temu byla bliska upadkowi. Ogromna kasę wydali na marketing. Niestety pracuje tak personel bez kompetencji- dużo studentów zatrudnianych na pare miesięcy. Na dodatek działają nie uczciwie. Pracownicy naklaniani są do klamstw przed klientami. Wynika to z polityki zarzadzania firma

ala

Szukają bo trenerzy nie chca z nimi wspolpracowac. Niestety organizacja szkoleń w tej firmie jest na żenującym poziomie.

doradca klienta

Dlaczego w Gdańsku na stanowisku KAM jest taka rotacja? Obserwuję ogłoszenia od długiego czasu i Altkom od dawna wystawia to stanowisko na Pracuj.pl

programmer

Podzielam niestety większość tych opinii: po wejściu od razu siwowłosy jegomość z chytrym uśmieszkiem wreczył mi test - 2h z głowy potem od kopa do domu, masz wrazenie ze nie maja wogole na ciebie czasu. Potem rozmowa z jakims gburem z Warszawy no i z rekruterką (dosc przyjemna babka). Umowa tysiac pincet plus umowa o dzielo, czy tam zlecenie - tak czy siak żenada :)

programista

Zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną w czasie której szybko się zorientowałem, że albo kandydatów traktują przedmiotowo albo w ogóle są niepoważni. Zaproszono mnie, rekrutacja na stanowisko programisty Java, nie przedstawiono innych wymagań... aż tu nagle na teście ok. połowa pytań dotycząca zupełnie innych rzeczy, m.in. afair HTML, Javascript, CSS. Nie wpadło im do głowy, żeby wymagania przedstawić wcześniej - może sam bym zrezygnował, może mnie to nie interesuje. Szczytem było pytanie dot. javascriptowego pobrania aktualnego czasu. Wiedza typowo leksykoniczna do znalezienia i zastosowania w 5 minut, programista ma milion ważniejszych rzeczy do nauczenia. Ale w dodatku to ANTY-wiedza, coś imho co może być szkodliwe. Podkreślę, że tak pobrany czas jest czasem klienta. Alternatywy są dwie: albo ten czas będzie tylko jakimś ozdobnikiem (siakiś pierdołowaty zegarek na stronie, który niczemu nie służy) albo będzie miał wpływ na system. W pierwszym przypadku jest zbędny (użytkownik niech sobie sprawdzi czas w trayu systemowym). W drugim przypadku to POTENCJALNA DZIURA KRYTYCZNA. Po tym pytaniu wiedziałem, że kandydat nie jest traktowany poważnie. Może nawet - jak napisali przedmówcy - z premedytacją jest dołowany by był miększy w negocjacjach.

była sales

1750 netto tj. 1250 na rękę więc na czynsz starczy ale kredytu nie dostaniesz :-(

Zostaw opinię o Altkom Akademia SA - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Altkom Akademia SA