Altkom Akademia SA

Altkom Akademia SA
2 112

Opinie o Altkom Akademia SA

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Iza

@aaannnaaa, czy Altkom Akademia dba o rozwój swoich pracowników? Mam tu na myśli udział w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje? Jak pod tym względem oceniasz pracodawcę? Zachęcam Ciebie do odpowiedzi na te pytania, gdyż będzie to pomocne dla osób poszukujących rozwojowej pracy.

aaannnaaa

Podchodzilem do rekrutacji na stanowisko KAM: dluga 3 etapowa rekrutacja, 3 spotkania:assesment centrer, cuda na kiju, szukaja sprzedazowego guru, cyborga i idealu w jednym. Wymagania niebotyczne, a co oferuja ? 3 tysie netto, z czego najnizsza krajowa na etacie u nich a reszta na zleceniu na innej umowie. Litosci ! Do tego brak auta sluzbowego a praca to jak zwykle taki lepszy telemarketing bo szkolenia teraz sprzedaja prawie wszyscy. Szkoda zachodu. Widze ciagle szukaja pracownikow do dzialu handlowego: telemarketerow i KAM. Az taka rotacja ;) ?

Iza

@Lolek, nie wiemy, z jakich powodów prowadzona jest ponowna rekrutacja i myślę, że zdecydowanie nie nam to oceniać. Pracujesz lub aplikowałeś do pracy w Altkom Akademia? @Monika, rozumiem, że pracujesz w tej firmie, tak? Co możesz powiedzieć o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę?

Lolek

Znowu szukają Dyrektora Handlowego Regionu na Warszawę. A w styczniu było ogłoszenie. Długo się nie ostał. W Lublinie tez jakaś rotacja na tym stanowisku. .A proces rekrutacyjny w Altkom jest dosyć złożony i uwzględnia także AC. Więc chyba problem jest bardziej w rekrutujących niż w rekrutowanych. Chociaż Ci pierwsi zapewne z uporem będą twierdzić, że jest odwrotnie ... .

Monika
@Lolek 26.06.2018 23:24

a konkurencja wrzuca w umowę obowiązek pisania negatywów? ;)

Igor

Podpowiedzcie czy warto aplikować? jaka macie atmosferę?

Monika
@Igor 21.06.2018 16:55

Zależy na jakie stanowisko.?Ja tu pracuję parę miesięcy jako KAM, jest dużo do robienia, więc to nie jest praca do obijania się, ale ludzie fajni, można się dużo nauczyć.

Iza

@rav, nie jesteś zadowolony z pracy w Altkom Akademia. Możesz napisać coś w kwestii warunków zatrudnienia konkretnie? Czy pracodawca mówił Ci coś o ewentualnym systemie premiowym? Twoja opinia będzie interesująca dla tych osób, które poszukują aktualnie pracy.

rav

Mówię tutaj o Altkom ASC. Bardzo nie polecam. Obiecują 3 miesięczny kurs + 3 miesięczny mentoring już w projekcie (przez co odejście z pracy przed upływem 1 roku wiązało się z karą umowną). Jest to po prostu oszustwo, nie można tego inaczej nazwać, po miesiącu ludzie zazwyczaj lądują w projekcie. Sama pracę też oceniam bardzo nisko, stresująca, firma fatalnie zarządzana, po przejściu do kolejnej pracy (i wszystkich następnych) nie mogłem uwierzyć, że w pracy nie musi być tak okropnie

Iza

@anonymous, uzasadniłbyś swoje zdanie na temat Altkom Akademia SA jako pracodawcy? Mógłbyś również opisać swoje całe doświadczenie wynikające ze współpracy z tą firmą? Za jakie obowiązki byłeś w niej odpowiedzialny?

anonymous

unikać tej firmy jak ognia...

Iza

@Praca a nie leserstwo :), może mógłbyś opisać, odnosząc się do swojego doświadczenia, swoją pracę w Altkom Akademia SA? Jak oceniasz poziom trudności zdobywania premii w tej firmie? Każda uwaga będzie ważna dla osób, które myślą nad złożeniem swojego CV do tego pracodawcy.

zawiedziony

Przykro mi mówić o tej firmie i zmarnowanym czasie. Dyrektor w Lublinie bardzo butna i przemądrzała. Zarobki śmiesznie niskie, a praca jako KAM to właściwie telemarketer.

Praca a nie leserstwo :)
@zawiedziony 05.12.2017 13:57

Raczej firma zmarnowała czas, środki i energię na @Zawiedzionego. Praca na niżej wymionom stanowisku jest premiowana, jednak jak wiadomo w tej branży, aby otrzymać premię trzeba również dać coś od siebie, czyt. pracować.

Iza

@zawiedziony, rozumiem, że praca w Altkom Akademia SA nie spełniła Twoich oczekiwań. Jak długo trwała Twoja współpraca z tą firmą? Wspomniałeś o wynagrodzeniu, które również Cię nie satysfakcjonowały. Czy pracodawca oferował Ci jakiś system premiowy?

Marik

wszyscy którzy mówia ze w Altkom zatrudnia sie studentów to albo nie pracowali tam albo mają coś nie tak z głową. Ja pracuję tam już kilka lat i nigdy żadnego studenta na oczy nie widziałem, a ślepy nie jestem. Praca jest trudna , wymagająca, dla tych co rozumieją technologie i mają jaja. Albo jesteś dobry albo wylecisz . Ale jest w porządku , jak masz wyniki to zarobisz całkiem nie żle. Ci co tak krytykują to widać ze to nieudacznicy i z podkulonym ogonem uciekają.

violka
@Marik 04.11.2017 22:23

Sam chyba też szkół nie kończyłeś. Słownik ortograficzny to coś obcego... Jeżeli firma nie zatrudnia studentów, to też dobrze o niej nie świadczy. Ogarnijcie się!

klient

Kiedyś dostałem fakturę pro forme ale dla innego klienta. Innym razem , nie bylo recepcjonistki. Jak przyszła to najpierw zalatw8ala swoje prywatne sprawy dyskutując o nich z innym pracownikiem , zupełnie ignorując trzech interesantow. W zyciu czegoś takiego nie widziałem , nawet za komuny na poczcie. Co do szkoleń to sie nie wypowiem , bo to zalezy od trenera.

naiwny

Aplikowałem na stanowisko Dyrektora Handlowego w Rzeszowie, proces rekrutacji prowadzony w siedzibie Altkom w Warszawie to jakiś absurd. Panie prowadzące rozmowy są mało kompetentne i nie mają pojęcia o przeprowadzaniu naboru. Rozmowy trwają cały dzień, większość pytań przygotowana na bardzo niskim poziomie. Nie dajcie się nabrać w trakcie godzinnej wstępnej rozmowy telefonicznej poprzedzającej zaproszenie na spotkanie w Warszawie. To jakieś nieporozumienie, odradzam, dzień stracony.

naiwny2
@naiwny 27.10.2017 22:37

Na co nie dać się nabrać?

Iza

Zazwyczaj w większości firm , początkowo pracownicy zatrudnieni są na najniższej krajowej, to taki początek, czy ktoś z Was w ogóle pytał o podwyższki? Podejrzewam, że jeżli dobrze uargumentujesz chęć podwyżki to szef to przemyśli. Moim zdaniem to kwestia dogadania się.

A
@Iza 20.07.2017 18:37

Podwyżki w AA to jak abstrakcja. Trzeba się prosić,a i tak z reguły nie ma możliwości i budżetu. Odpowiednia argumentacja nie koniecznie jest aprobowanym argumentem. Poza tym wszyscy są zatrudniani na najniższą krajowa, reszta wynagrodzenie jest na zleceniu. W kwestii awansu czy możliwości rozwoju - no way.

Tomasz

Witam na jaka pensje podstawowa netto może liczyć junior account manager?

Altkom Wrocław

Altkom Wrocław Byłem na rekrutacji we Wrocławiu, w jej trakcie miałem wrażenie że osoba która ją prowadziła (chyba dyrektorka sprzedaży) jest znudzona, i od samego początku przeprowadza rozmowę na odwal, dążąc do jak najszybszego zakończenia. Nawet jeśli nie byłem idealnym kandydatem nie powinienem mieć takiego poczucia w trakcie spotkania. Rozmowa rekrutacyjna jest także dla przyszłego pracownika nie tylko dla pracodawcy.

robol

Odbyłem proces rekrutacji, to jakiś absurd, tego się nie da opowiedzieć, trzymajcie się z daleka od tej "firmy"

nikt

SYF KIŁA MOGIŁA-nie polecam!!!!!!!

ella

Pracuję od dwóch lat jako KAM i powiem tak-praca ciężka, wymagająca znacznie więcej niż w innych branżach; częste rotacje są nie dlatego, że jest źle, ale dlatego, że jest trudno. Naprawdę mało kto daje radę, bo trzeba być świetnie zorganizowanym i szybko się uczyć. Konstrukcja umów rzeczywiście mizerna- umowa o pracę na najniższą krajową, pozostała część podstawy na zlecenie (podstawa od 3,5 do 5tys. netto, w Warszawie wiecej); reszta to prowizja. Na rekrutacji assessment, potem miesięczne szkolenie (wcześniej zaledwie kilkudniowe) produktowe, częściowo w Warszawie. 3 miesiące bez planu sprzedaży na wdrożenie, po tym czasie niskie plany, dopiero po ok. roku firma naprawdę wymaga. Plusem są ludzie. No i trudno o rutynę. Polecam, chociaż to praca nie dla każdego i w pełni rozumiem powyższe opinie osób rozczarowanych Altkomem. Musi się Wam chcieć żeby było dobrze.

kg

śledzę pracuj.pl już od roku. Ogłoszenia i firmy się rotują ale Altkom jest zawsze (KAM). Biorąc pod uwagę co nawypisywane jest na gowork, nie zamierzam tam aplikować. Dobrze że działają takie portale. Można już wcześniej nieco dowiedzieć się o danym pracodawcy

zadowolony

pracuję niecały rok w Altkom Software&Consulting i nie planuje zmiany. Atmosfera lepiej niż bardzo dobra, zarobki również powyżej średniej na danym stanowisku, szkolenia kiedy i jakie chcę to robię, łącznie z otrzymaniem certyfikatu. Jeśli chociaż część opinii powyżej byłaby prawdziwa, to czy stać byłoby firmę na wynajmowanie kolejnych pięter w WTT, o którym inne firmy nawet pomarzyć nie mogą? :)

worker
@zadowolony 28.03.2017 14:02

oj "zadowolony" co Ty z ASC na Vp możesz wiedzieć o wynajmowaniu kolejnych pięter. Tak - Altkom wynajmuje raz do roku dodatkowe jedno piętro na tzw. wysoki sezon (jakieś 3 m-ce). Aktualnie wynajęte piętro stoi puste, bo sezon idzie w tym roku wyjątkowo źle :) Nie mniej jednak cieszy, że jesteś taki "zadowolony" - życzę powodzenia.

bolek

Potwierdzam. Pracowałem w AA. Problem jest w tym, że prezes A. ma jakąś bliżej nieokreśloną wizję ale już strategii brak. Poza tym otoczył się średnio ogarniętymi ludźmi a procesy rekrutacyjne prowadzone są wg bliżej nieokreslonych zasad. AA dobre czasy ma juz za sobą. Panie A. - słabi ludzie, brak kultury org., niska merytoryka.

jaa

Stanowisko Junior Account Manager, to w tej firmie zwykłe siedzenie na słuchawce! Umowa o pracę na najniższą krajową, reszta na zlecenie. Jak słuchałam pani z HR, która mi dziś o tym opowiadała, to myślałam, że parsknę śmiechem. Specjalnie mówiłam, że jestem zainteresowana, żeby posłuchać co oferują. ŻENADA roku! Nazwijcie to stanowisko TELEMARKETER, to może wtedy będą aplikować osoby bez doświadczenia. Nie dzwońcie do ludzi z kilkuletnim doświadczeniem na stanowisku menadżerskim proponując im 2 tys. zł brutto. Litości!

ewf

No cóż... poziom myślenia kadry kierowniczej jest w pewnym sensie odzwierciedleniem kultury pracy w firmie... stąd mam duże obawy i stąd szczerze odradzam...

ewf

Nie polecam

Kwas

Odradzam współpracę. Firma nie szanuje ani pracowników ani klientów.

Kwas

Odradzam współpracę. Firma nie szanuje ani pracowników ani klientów.

Zainteresowany

Hej, mam do wszystkich pytanko :) czy ktoś z Was może uczestniczył w programie dla Junior Java Developerów? Jak to wygląda i czy w ogóle warto? Jakieś opinie czy przestrogi? Warto w ogóle?

Zostaw opinię o Altkom Akademia SA - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Altkom Akademia SA