Adres: Chłodna 51, 00-867 Warszawa

2 126 140 5 1

Opinie o Altkom Akademia SA

Filtruj opinie po kryteriach:

niezadowolony

Potwierdzam mojego poprzednika. Oddział w Rzeszowie jest bardzo źle zarządzany. Obecny Dyrektor nie zna podstawowych zasad handlu. Wciska uczestnikom wszystkie szkolenia, żeby tylko mieć profity. Wolę jechać dalej nawet do innego województwa ale żeby obsłużyli mnie profesjonaliści.

Anonim
@niezadowolony

Widać, że opinia została wystawiona przez pracownika Altkomu. Niby skąd uczestnik może wiedzieć jak wygląda zarządzanie w ośrodku.

Pi
@niezadowolony

Po wycieczce do siedziby firmy na tzw. assessment center mam duży niesmak wspominając Altkom Akademia. Robisz 700 km, poświęcasz mnóstwo czasu i wysiłku a w zamian jedyne na co możesz liczyć to szklanka wody. Miarą standardów nie tylko ogólnie pojętego profesjonalizmu ale i dobrego wychowania jest poinformować kandydata o wyniku spotkania. W moim przypadku naturalnie nikt o tym nie pomyślał. Mało to kulturalne a jeszcze mniej w porządku..... Sama forma testów mało przyjemna i dość stresująca. Sztampowy schemat. Wszystko pod presją czasu + scenki ty + 3 osoby. Brak swobody wypowiedzi oraz możliwości pokazania "siebie." Liczy sie tylko "gadająca głowa w zamkniętym schemacie ." W zmiana oferują najniższą krajową !! Reszta na umowie zlecenia. Wszystko po to abyś mógł wiecej zarobić ;) Zapomnijmy o tym że składki zusowskie są płacone od pierwszej UoP czyli od najniższej krajowej. Takie podejście do pracownika mówi wiele o twoim przyszłym pracodawcy......

Tak4Nie

nic
@niezadowolony

Zgadzam się z poprzednikiem. Obecny Dyrektor jest tylko na papierze, nic nie robi dla wzmocnienia ośrodka. Ośrodek ledwo co trzyma się na nogach. Atmosfera fatalna, widać gołym okiem gdy wejdzie się do biura.

lepszy
@nic

Dokładnie tak jest jak piszą poprzednicy.(usunięte przez administratora)ie dość że ma słabą wiedze na temat zarządzania to jeszcze nie wie co to kultura osobista.

@lepszy

Czym Twoim zdaniem objawia się ten brak kultury? Zastanawiam się czy Altkom Akademia SA to dobre miejsce do pracy i muszę przyznać, że Wasze wpisy są dla mnie niepokojące. Może napiszecie dla odmiany co Wam pasowało/pasuje w pracy w tym miejscu? Każda opinia się liczy, jestem ciekaw co macie do powiedzenia w tym temacie, dajcie znać koniecznie.

zła

Praca w administracji wygląda tragicznie. Bałagan w firmie, komunikacja z centralą niezwykle trudna. Pani dyrektor ośrodka zmusza do wystawiania faktur za niewykonane usługi , wszystko żeby wyrobić target. Po czasie wychodzi wielki bałagan a osoby z administracji zostają z tym same. Poza tym brak szkoleń dla pracowników na początku pracy, mega stresujące warunki. Nie polecam pakowania się w to (usunięte przez administratora)

Tak2Nie2
@zła

Szkoda, że przed rozpoczęciem pracy nie ma żadnego szkolenia, które wprowadzałoby w zakres obowiązków nowo zatrudnione osoby. Może chociaż w trakcie zatrudnienia firma Altkom Akademia wysyła na kursy i szkolenia zatrudnionych już pracowników administracyjnych? Pracodawca dba o rozwój zawodowy każdego podległego pracownika? Mam nadzieję, że tak właśnie jest.

nizadowolony
Nazwa działu: Handlowy

Jedna z osób w ośrodku w rzeszowie jest bardzo nieprzyjemna. Pewnie jest to osamotniona osoba, która za swoje nieudane życie wini wszystkich wokoło. wiecznie niezadowolona ze wszyskiego, zmienia pracę jak rękawiczki. Pewnie starą panną jest. Obiecuje gruszki na wierzbie , szkolenia w tańszych cenach a tak naprawdę to są droższe niż u konkurencji

TakNie1
@nizadowolony

Twoje uwagi są zupełnie nie na miejscu. Forum Gowork.pl jest publicznym forum pracowniczym i zamieszczamy tu informacje o pracodawcy i warunkach zatrudnienia, Nie ma tu miejsca na prywatne dyskusje nie na temat. Firma oferuje szkolenia pracownicze. Obecnie szuka specjalisty do spraw sprzedaży i obsługi klienta i koordynatora do spraw szkoleń. Czy ktoś z Was pracuje na takim stanowisku i może przybliżyć warunki zatrudnienia?

Tak1Nie1

Marta
@Dariusz

Jakie warunki na tego koordynatora? Jakie wykształcenie ?

@Marta

Interesowałaś się warunkami pracy na stanowisko koordynatora, dlatego ciekawi mnie, czy finalnie wysłałaś swoje CV na to stanowisko? Niestety nikt w wątku nie opisał, jak wygląda praca na tym stanowisku, więc mam nadzieję, że chociaż Ty odpowiesz, jak skończyło się Twoje zainteresowanie.

Wkurzony
Nazwa działu: Handlowy

Rozbicie wynagrodzenia na umowę o prace na minimalna krajowa i reszta na zleceniu to jakaś kpina. Miejsce niegodne uwagi.

Tak5Nie
niestety nie polecam

Nie polecam. Odezwali się do mnie dopiero po kilku miesiącach od złożenia papierów a potem w teście kompetencji pytali o zupełnie inne technologie niż wyszczególnione w ofercie pracy. Ani się w nich nie czułem mocny, ani nie chciałem w nich pracować. A potem się dowiedziałem stawkę jaką proponują - o wiele mniej niż miałem. Wygląda na to, że rekrutują studentów i zbierają CV na zapas a potem na gwałt poszukują kogokolwiek gdy potrzeba. W moim przypadku to była strata czasu.

@niestety nie polecam

Wspomniałeś o stawce początkowej, którą zaproponowała firma Altkom Akademia. Dowiadywałeś się może od osoby prowadzącej rekrutację, czy stawka wraz ze stażem zatrudnienia może być korzystniejsza dla pracownika? Możliwe jest otrzymanie podwyżki? Jestem przekonany, że informacja na ten temat pomoże wielu czytelnikom tego wątku.

Antoni
@Dariusz

Altkom Akademia nigdy nie da ci więcej niż najniższa krajowa :( przykro

Ciekawy

Czy możecie napisać coś o pracy w Gdańsku ? Jaka atmosfera ? Czy zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy i czy szkolenia i ich sprzedaż to nadal aktualny trend wg Was?

Dominika

Polecam pod każdym względem. Pracowałam w Altkomie ponad 6 lat (back office). W firmie jest bardzo fajna atmosfera, tworzą ją fajni i zyciowi ludzie. Jeżeli ktoś ceni sobie równowagę miedzy życiem prywatnym i zawodowym, to dobrze trafił :). Lubię atmosferę w Altkom Akademia SA za: Ludzkie podejście

Tak1Nie1

TOR

hej, czy możecie napisać jak wygląda drugi etap rekrutacji?Babka z HR mówiła o testach psychologicznych i AC i -właśnie to najbardziej mnie zastanawia.Czy ktoś Was w tym uczestniczył?Czego można sie spodziewac

AC
@TOR

Tak byłem uczestnikiem. Spodziewaj sie testów psychologicznych, zadań w grupach, wyścigu szczurów, rozmowy indywidualnej. W AC brał udział m.in. prezes. Nawet się nie przywitał z nami. Moze to zasada AC, ale wypadałoby podać rękę.

ROT
@TOR

AC trwa cały dzień - zapraszani są kandydaci na dane stanowisko. Na początku są testy IQ i EQ oraz jakieś inne. Potem jest gra; wszyscy kandydaci tworzą jeden zespół, która ma 1 h na rozwiązanie jakiegoś problemu biznesowego. W ostatnim etapie dostaje się kartkę z "symulacją" - masz takie a takie stanowisko i Twoja sytuacja na dziś wygląda tak a tak - co robisz, w jakiej kolejności i i dlaczego. Klasyczny test jak sobie radzisz w natłoku informacji i problemów. The end.

anonymous

Nie polecam Altkomu w Rzeszowie. Sprzedaż na bardzo niskim poziomie. Osoby niekompetentne, chodzi o jednego Pana ktory już długo jest w Rzeszowie. Brak kontaktu z jego strony. Mówi dużo ale nic konkretnego. Bardzo ciężki kontakt. Ogólnie szkolenia są ok, organizacja dobra.

Yah
@anonymous

To może się lepiej postaraj i wywinduj ją do góry zamiast narzekać na jakiegoś "pana".

Igor

Podpowiedzcie czy warto aplikować? jaka macie atmosferę?

@Igor

Zależy na jakie stanowisko.?Ja tu pracuję parę miesięcy jako KAM, jest dużo do robienia, więc to nie jest praca do obijania się, ale ludzie fajni, można się dużo nauczyć.

Tak3Nie1

Wawek
@Monika

Na jaką wysokość podstawy można liczyć?

@Wawek

4k netto na start

Iza

@Nieznajomy, moja aktywność na wątku nie jest związana z firmą Altkom Akademia. Jestem moderatorem forum Gowork.pl. Moim zadaniem jest zachęcenie osób znających firmę do wypowiedzi. Ponad to informuję Was o aktualnych informacjach z firmy i ofertach pracy. A także dbam o przestrzeganie regulaminu.

Nieznajomy

@IZA Może zamiast ciągle koloryzowac firmę to wartoby spojrzeć z perspektywy osób które piszą tutaj. Widać że jesteś osobą od dobrego wizerunku firmy no to ale litości. Tak naprawdę altkom ma jedne z gorszych opini na gowork wśród firm, o których się tutaj pisze i może warto spojrzeć na to z tej strony. Widać że wymagają dużo i mają obstawione wszystkie wysokie stanowiska i nie ma co lac wody ze jest możliwość rozwoju. Poza tym nie jest to jedna opinia tylko setki ludzi którzy się stąd zwalniają. Rozumiem że nie zawsze pracownik robi co trzeba i potem się obraża i odchodzi ale tutaj wręcz jest tego przesyt więc może warto spojrzeć realnie na problem i zacząć działać wewnątrz firmy by PR NA TYM ZYSKAŁO. problem zawsze jest u źródła.

Iza

@cała prawda, "mobbing charakteryzuje się stałymi, negatywnymi uwagami lub krytyką, społecznym izolowaniem danej osoby, plotkowaniem lub rozprzestrzenianiem fałszywych informacji". Czy takie sytuacje mają rzeczywiście miejsce w Altkom Akademia? Pamiętajmy, że wypowiadamy się na forum publicznym, a mobbing to poważny zarzut.

Tak2Nie1

cała prawda
@Iza

takie sytuacje MIAŁY miejsce. Ani oprawca ani ofiara już nie pracują (i bynajmniej to nie firma tak zdecydowała), co nie zmienia faktu że wszystko trwało kilka lat na oczach wielu osób. Firma nie ma polityki w tym zakresie dla układu: manager/podwładny. Jeśli sytuacja miałaby miejsce dla równoległych stanowisk - otrzymasz pomoc (tak sądzę). Zresztą nie ma czegoś takiego jak oceny okresowe pracowników/szefów, gdzie można wskazać na niepożądane zjawiska. Altkom w ogóle nie zajmuje się relacjami między współpracownikami - ten obszar nie podlega weryfikacji. Dla klarowności - taka przemoc psychiczna wobec podwładnego to incydentalne wypadki i mogą mieć miejsce w każdej firmie, bo ludzie bywają różni. Absolutnie nie twierdzę, że to cecha tego pracodawcy, ale ostrzegam że można źle trafić i wtedy znikąd pomocy. Co do plotek to te w Altkomie są na porządku dziennym i trzeba przywyknąć (nie zawsze mają na celu wyrządzenie komuś krzywdy), ot - ludzie gadają. Czasem nawet dowiesz się czegoś na swój temat i zazwyczaj są to zaskakujące informacje. Czasem jest śmiesznie a czasem przykro.

Tak6Nie

cała prawda

Po kilku latach pracy w Altkomie mam ambiwalentne uczucia. Na plus: - elastyczność czasu pracy (możliwe ruchome godziny rozpoczęcia/zakończenia) - możliwość pracy zdalnej (niestety nie w każdym dziale) - możliwość równoległej zmiany stanowiska (dla wybrańców) - bardzo miła atmosfera, wiele osób utrzytmuje kontakty poza pracą, dość dobra komunikacja - /dla kobiet/ ciąża nikogo nie przeraża, ten pracodawca nie obraża się na kobiety w ciąży ale... (reszta w minusach) - poza prezesem, wszyscy są na "Ty", można bez problemu kontaktować się z managerami, dyrektorami - to ułatwia pracę - jak trafisz na dobrego szefa to możesz się dogadać w różnych kwestiach (potrzebujesz tydzień popracować 6h a potem kolejne 2 tygodnie odpracować po 9h - nie ma sprawy) - wynagrodzenie na czas - możliwość korzystania ze szkoleń (po podpisaniu lojalki) - benefity (dofinansowanie do Multisport, angielskiego, te "owoce" to po prostu skrzynka jabłek raz w tygodniu) Na minus: - brak profesjonalnego onboardingu (nowy pracownik zostaje rzucony w wir zadań, nie zostaje zapoznany ze strukturą organizacyjną, brak szkoleń na wewnętrznych systemach. Wszystkiego dowiadujesz się od kolegów z działu i najlepiej jeśli masz pytania i sam pogłębiasz wiedzę w temacie) - pensja dzielona. Podstawa to minimalna krajowa, reszta na umowę cywilnoprawną (i tu z płaceniem bywa tak, że jak 15-sty przypada w sobotę a jest to powiedzmy Wielkanocna Sobota to na kasę przed świętami nie masz co liczyć). Dzielenie pensji daje także możliwość, aby nie wypłacać ci części z UCP jeśli np. będziesz przebywać na długim zwolnieniu lekarskim (zwłaszcza uderza to w nowych pracowników, których firma jeszcze nie zna, ale i ci z długim stażem mogą się przejechać - nigdy nie wiesz). - /dla kobiet/ jeśli więc planujesz załapać się do firmy, żeby zajść w ciążę i pójść na zwolnienie to pamiętaj, że pewna jest tylko stawka z UoP - nie licz na podwyżkę. Dostaniesz ją (może) raz po okresie próbnym, potem będziesz zwodzony na wszelkie sposoby. Nawet jeśli masz dobrego przełożonego, niestety ma on niewielką moc sprawczą - brak możliwości rozwoju. Po latach dopada cię rutyna, nuda i jeśli ten stan ci pasuje możesz się zestarzeć z Altkomem. W firmie nie funkcjonuje żaden program rozwojowy i choćbyś znakomicie rokował, wykazywał się i angażował to porzuć nadzieję, że ktoś cię zauważy. Owszem będziesz uznany za solidnego pracownika, ale skoro sprawdzasz się w tym co robisz to zmiany nie są konieczne. Jeśli już bardzo nie możesz wytrzymać na danym stanowisku to przy dobrych "plecach" zmienisz grupę/dział ale niekoniecznie wiąże się to z rozwojem dla ciebie (bardziej firma zapewni sobie płynność w danym obszarze) - firma jest ślepa na mobbing. Czasem trafi się jakiś sfrustrowany manager (bywa), ale nie masz się komu poskarżyć. Wiele osób słyszy/widzi niedopuszczalne zachowania (krzyki, poniżanie, oskarżenia). Zresztą skarga na szefa może co najwyżej poskutkować spotkaniem trójstronnym z udziałem HR, wylaniem żółci a potem wraca się do biurka a oprawca uderzy ze zdwojoną siłą, żeby ci się odechciało utyskiwać. Wymiana managera jest droższa i obciążona większym ryzykiem, więc firma nie tak szybko się go pozbędzie. Łatwiej wymienić/zastąpić ofiarę - nie jesteś ważny jako człowiek. Można cię przesunąć do innego działu nawet jeśli tego nie chcesz. Firma potrafi zagrać nie do końca fair i w porozumieniu z działem prawnym przymusić cię do określonego postępowania (znaj swoje miejsce w szeregu) - duża rotacja wysokiej kadry menadżerskiej. Tak - szeregowego pracownika to dotyka. Co nowy szef to nowe pomysły, nowe raporty, nowe wymagania. To dezorganizuje pracę i wiesz, że potrwa 1 - 1,5 roku i od nowa. Brak pomysłu na zarządzanie i brak perspektyw dla rozwoju Firmy

Tak19Nie

Iza

@aaannnaaa, czy Altkom Akademia dba o rozwój swoich pracowników? Mam tu na myśli udział w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje? Jak pod tym względem oceniasz pracodawcę? Zachęcam Ciebie do odpowiedzi na te pytania, gdyż będzie to pomocne dla osób poszukujących rozwojowej pracy.

aaannnaaa

Podchodzilem do rekrutacji na stanowisko KAM: dluga 3 etapowa rekrutacja, 3 spotkania:assesment centrer, cuda na kiju, szukaja sprzedazowego guru, cyborga i idealu w jednym. Wymagania niebotyczne, a co oferuja ? 3 tysie netto, z czego najnizsza krajowa na etacie u nich a reszta na zleceniu na innej umowie. Litosci ! Do tego brak auta sluzbowego a praca to jak zwykle taki lepszy telemarketing bo szkolenia teraz sprzedaja prawie wszyscy. Szkoda zachodu. Widze ciagle szukaja pracownikow do dzialu handlowego: telemarketerow i KAM. Az taka rotacja ;) ?

Tak6Nie

Iza

@Lolek, nie wiemy, z jakich powodów prowadzona jest ponowna rekrutacja i myślę, że zdecydowanie nie nam to oceniać. Pracujesz lub aplikowałeś do pracy w Altkom Akademia? @Monika, rozumiem, że pracujesz w tej firmie, tak? Co możesz powiedzieć o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę?

Lolek

Znowu szukają Dyrektora Handlowego Regionu na Warszawę. A w styczniu było ogłoszenie. Długo się nie ostał. W Lublinie tez jakaś rotacja na tym stanowisku. .A proces rekrutacyjny w Altkom jest dosyć złożony i uwzględnia także AC. Więc chyba problem jest bardziej w rekrutujących niż w rekrutowanych. Chociaż Ci pierwsi zapewne z uporem będą twierdzić, że jest odwrotnie ... .

@Lolek

Dyrektor odchodzi, bo sobie nie radzi- tu trzeba pracować, a nie udawać, że się pracuje ;)

Tolek
@Lolek

i na Rzeszów szukają takiego samego dyrektora ale tu przez agencję zewnętrzną :)

Lolek
@Monika

AA widać już wrzuca w umowę obowiązek pisanie pozytywów na gowork :)

@Lolek

a konkurencja wrzuca w umowę obowiązek pisania negatywów? ;)

Iza

@rav, nie jesteś zadowolony z pracy w Altkom Akademia. Możesz napisać coś w kwestii warunków zatrudnienia konkretnie? Czy pracodawca mówił Ci coś o ewentualnym systemie premiowym? Twoja opinia będzie interesująca dla tych osób, które poszukują aktualnie pracy.

rav

Mówię tutaj o Altkom ASC. Bardzo nie polecam. Obiecują 3 miesięczny kurs + 3 miesięczny mentoring już w projekcie (przez co odejście z pracy przed upływem 1 roku wiązało się z karą umowną). Jest to po prostu oszustwo, nie można tego inaczej nazwać, po miesiącu ludzie zazwyczaj lądują w projekcie. Sama pracę też oceniam bardzo nisko, stresująca, firma fatalnie zarządzana, po przejściu do kolejnej pracy (i wszystkich następnych) nie mogłem uwierzyć, że w pracy nie musi być tak okropnie

Tak4Nie
Iza

@anonymous, uzasadniłbyś swoje zdanie na temat Altkom Akademia SA jako pracodawcy? Mógłbyś również opisać swoje całe doświadczenie wynikające ze współpracy z tą firmą? Za jakie obowiązki byłeś w niej odpowiedzialny?

anonymous

unikać tej firmy jak ognia...

Tak3Nie

Iza

@Praca a nie leserstwo :), może mógłbyś opisać, odnosząc się do swojego doświadczenia, swoją pracę w Altkom Akademia SA? Jak oceniasz poziom trudności zdobywania premii w tej firmie? Każda uwaga będzie ważna dla osób, które myślą nad złożeniem swojego CV do tego pracodawcy.

zawiedziony

Przykro mi mówić o tej firmie i zmarnowanym czasie. Dyrektor w Lublinie bardzo butna i przemądrzała. Zarobki śmiesznie niskie, a praca jako KAM to właściwie telemarketer.

Praca a nie leserstwo :)
@zawiedziony

Raczej firma zmarnowała czas, środki i energię na @Zawiedzionego. Praca na niżej wymionom stanowisku jest premiowana, jednak jak wiadomo w tej branży, aby otrzymać premię trzeba również dać coś od siebie, czyt. pracować.

Tak12Nie

Iza

@zawiedziony, rozumiem, że praca w Altkom Akademia SA nie spełniła Twoich oczekiwań. Jak długo trwała Twoja współpraca z tą firmą? Wspomniałeś o wynagrodzeniu, które również Cię nie satysfakcjonowały. Czy pracodawca oferował Ci jakiś system premiowy?

Marik

wszyscy którzy mówia ze w Altkom zatrudnia sie studentów to albo nie pracowali tam albo mają coś nie tak z głową. Ja pracuję tam już kilka lat i nigdy żadnego studenta na oczy nie widziałem, a ślepy nie jestem. Praca jest trudna , wymagająca, dla tych co rozumieją technologie i mają jaja. Albo jesteś dobry albo wylecisz . Ale jest w porządku , jak masz wyniki to zarobisz całkiem nie żle. Ci co tak krytykują to widać ze to nieudacznicy i z podkulonym ogonem uciekają.

violka
@Marik

Sam chyba też szkół nie kończyłeś. Słownik ortograficzny to coś obcego... Jeżeli firma nie zatrudnia studentów, to też dobrze o niej nie świadczy. Ogarnijcie się!

naiwny

Aplikowałem na stanowisko Dyrektora Handlowego w Rzeszowie, proces rekrutacji prowadzony w siedzibie Altkom w Warszawie to jakiś absurd. Panie prowadzące rozmowy są mało kompetentne i nie mają pojęcia o przeprowadzaniu naboru. Rozmowy trwają cały dzień, większość pytań przygotowana na bardzo niskim poziomie. Nie dajcie się nabrać w trakcie godzinnej wstępnej rozmowy telefonicznej poprzedzającej zaproszenie na spotkanie w Warszawie. To jakieś nieporozumienie, odradzam, dzień stracony.

naiwny2
@naiwny

Na co nie dać się nabrać?

klient

Kiedyś dostałem fakturę pro forme ale dla innego klienta. Innym razem , nie bylo recepcjonistki. Jak przyszła to najpierw zalatw8ala swoje prywatne sprawy dyskutując o nich z innym pracownikiem , zupełnie ignorując trzech interesantow. W zyciu czegoś takiego nie widziałem , nawet za komuny na poczcie. Co do szkoleń to sie nie wypowiem , bo to zalezy od trenera.

Iza

Zazwyczaj w większości firm , początkowo pracownicy zatrudnieni są na najniższej krajowej, to taki początek, czy ktoś z Was w ogóle pytał o podwyższki? Podejrzewam, że jeżli dobrze uargumentujesz chęć podwyżki to szef to przemyśli. Moim zdaniem to kwestia dogadania się.

A
@Iza

Podwyżki w AA to jak abstrakcja. Trzeba się prosić,a i tak z reguły nie ma możliwości i budżetu. Odpowiednia argumentacja nie koniecznie jest aprobowanym argumentem. Poza tym wszyscy są zatrudniani na najniższą krajowa, reszta wynagrodzenie jest na zleceniu. W kwestii awansu czy możliwości rozwoju - no way.

Tomasz

Witam na jaka pensje podstawowa netto może liczyć junior account manager?

Zostaw opinię o Altkom Akademia SA - Warszawa

Chcę opublikować: