Altkom Akademia SA
counter
2 129 169 5 1
Nieznajomy

@IZA Może zamiast ciągle koloryzowac firmę to wartoby spojrzeć z perspektywy osób które piszą tutaj. Widać że jesteś osobą od dobrego wizerunku firmy no to ale litości. Tak naprawdę altkom ma jedne z gorszych opini na gowork wśród firm, o których się tutaj pisze i może warto spojrzeć na to z tej strony. Widać że wymagają dużo i mają obstawione wszystkie wysokie stanowiska i nie ma co lac wody ze jest możliwość rozwoju. Poza tym nie jest to jedna opinia tylko setki ludzi którzy się stąd zwalniają. Rozumiem że nie zawsze pracownik robi co trzeba i potem się obraża i odchodzi ale tutaj wręcz jest tego przesyt więc może warto spojrzeć realnie na problem i zacząć działać wewnątrz firmy by PR NA TYM ZYSKAŁO. problem zawsze jest u źródła.

Tak7Nie1
Szeregowy Pracownik

Zwalniają bez zachowania okresu wypowiedzenia. Ludzi mają w (usunięte przez administratora)

Tak6Nie

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Altkom Akademia SA?

Szkoda gadać.. Nowy wpis

Niestety jak czytam tutejsze komentarze ze strony firmy, które mają wybielić jej wizerunek wśród potencjalnych kandydatów do pracy, to aż śmiać mi się chce. Ale od początku..jeżeli mowa o szkoleniach wewnętrznych to chyba nieliczni z nich korzystają bo by moc z nich skorzystać w danym dziale musi być na to budżet-a jego ciagle brak... Jeżeli chodzi o inne „benefity” - brak normalnej opieki zdrowotnej, bo to co firma proponuje w Luxmedzie to chłam. Umowa dzielona na dwie( najniższa krajowa na up i zlecenie).. Gdzie często i gęsto firma z tej drugiej sprytnie się wymiguje od płacenia. Brak możliwości rozwoju - na większości wartościowych stanowisk siedzą leśne dziadki, które kurczowo pilnują swoich stołków.. Jeżeli liczysz, że Twoje wynagrodzenie będzie miało szanse rosnąć to niestety również nie trafiłeś dobrze- w tej firmie nawet po przygotowaniu listy argumentów za to ktoś znajdzie coś przeciw i będzie to niepodważalne. O sposobie zarządzania i kierowania tą firmą nawet nie będę pisać bo trzeba by było książkę napisać o tym jak Prezes gnębi i pomiata ludźmi gdy ponoszą go emocje ;) i od zawsze podkreślał cyt.”jak Ci się nie podoba to wyp...”szkoda cytować nawet do końca i zniżać się do takich poziomów.ii Może i ludzie bywają oki, ale załoga zmienia się tak często, że nie ma co się do kogoś przyzwyczajać. Sami zdecydujcie czy warto marnować swój czas na tego typu organizacje czy lepiej znaleźć pracodawcę, który doceni i zmotywuje Cię odpowiednio.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Altkom Akademia SA?

Nieznajomy

Tak7Nie1
S.
@Nieznajomy

W tej Firmie istnieją możliwości rozwoju, zwłaszcza w sprzedaży. Można awansować oraz korzystać ze szkoleń organizowanych przez Pracodawcę.

@S.

Masz na myśli szkolenia branżowe, czy także kursy językowe? Możliwość awansów wewnętrznych, o których wspominasz to istotna wiadomość dla ambitnych osób, które szukają pracy i chciałyby związać swoją karierę z firmą. Liczę, że dodasz więcej informacji na temat warunków zatrudnienia.

Tak1Nie1
Anka
Kandydat
@S.

O jakich szkoleniach mowa? Na co mogą liczyć pracownicy? Jakie są profity pozapłacowe? Sprzedaż to najcięższy kawałek chleba, czy ten rozwój związany jest z tym, że ludzie ubywają ze sprzedaży?

A.
@S.

Proszę nie dawać się zwieźć tym sloganom. Możliwości rozwoju i "mityczne" szkolenia. To farsa. Omijajcie tę firmę oraz wszystkie firmy z grupy szerokim łukiem. Sprzedawcy - nie traćcie czujności. Firma nie oferuje nic, łącznie z uznaniem waszej ludzkiej godności.

przybyłem, zobaczyłem, spier.. Nowy wpis
 Problem
@S.

Sprzedawco - trzymaj się z daleka od tej firmy i nie wierz w żadne możliwości o których HR firmy w akcie desperacji tutaj pisze. Nie spotkałem firmy w której sprzedawca byłby bardziej pomiatany niż tam, gdzie wysłuchiwałby na porządku dziennym upokarzających uwag i "mądrości", od nie mających ani krzty pokory przełożonych, "leśnych dziadków" (choć trudno nawet to nazwać, niektórzy z nich zatrudniani są nieoficjalnie, po znajomości wydają polecenia z prywatnego gmaila - oczywiście panuje nad tym zmowa milczenia i wielkie tabu, nikt nie śmie zapytać) , którzy myślą o pracownikach tak jak pewnie myślało się na początku lat 90-tych - kiedy święcili lata swojej swojej świetności (cytując Marylę - "to se ne vrati", z czym oczywiście trudno naszym bohaterom się pogodzić). No chyba, że cenisz sobie eksploatacje w stylu "zwierzę pociągowe", mobbing i żarciki z podtekstami seksualnymi (a jakże!). O poklepywaniu "po pupce" koleżanek nie słyszałem, ale nie zdziwiłbym się, gdyby takie rzeczy odczyniały się tam na porządku dziennym, pracowałem zbyt krótko aby poznać wszelkie arkana.

Tak1Nie

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Altkom Akademia SA?

T.Alster

Autorytarny.

Tak20Nie1
@Pytanie

Ostatnio to już nawet pozorów szacunku dla pracowników nie ma. Zwalniają bez zachowania okresu wypowiedzenia

Anka
Klient
@Pytanie

Ciężko mówić o stylu zarządzania. Odniosłam wrażenie, że panuje tam bałagan. Czy zatem ta instytucja winna szkolić z metod zarządzania...cóż..szkoli...Pani Zarządzająca bodajże Ania - pogubiona, bez energii. Uczestniczylam w szkoleniach Prince. Odpykane przez obkute na pamięć Panie trenerki - wszystkie ponoć świetne - w opinii Pań organizujących grupy. Sam kurs niewiele daje, gdyż są to nazwy, których w 3 dni nie jesteś w stanie spamiętać. Pani prowadząca na pytania praktyczne nie potrafiła już tak płynnie odpowiadać. Przykłady zazwyczaj mają dwa, takie obkute - na wypadek jakby ktoś zapytał. Polecam zmienić coś w stylu prowadzenia, gdyż kurs wogóle nie jest praktyczny. Płacić 4tyś za glej - bez praktyki - moim zdaniem słabo. Polecam PMP - to kurs bardziej praktyczny.

Przybyłem, zobaczyłem, spier..
@T.Alster

Styl odzwierciedla mental managerow. Wczesne lata dziewięćdzisiąte i nostalgia za swoją dawną świetnością która nigdy już nie powróci. Pracownik traktowany jest gorzej niż mebel (o meblach w tej firmie należałoby napisać osobną opinię).

Tak3Nie
Waldek
@Przybyłem, zobaczyłem, spier..

Nie sposób sie nie zgodzić. Jeszcze kilka lat temu Tadek otoczył się ludzmi bardzo przeciętnymi i teraz są tego efekty. Brak dbałości o kulturę organizacyjna, wartosci i zachlysniecie sie chwilowym sukcesem musi sie zemscic. Co mądrzejsi wycisnęli ile sie dalo i poszli dalej. Takie życie...

Tadeusz Alster Nowy wpis
@Anka

"glej" w Altkomie 1350/1650 PLN.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

coo

@Szeregowy Pracownik serio? nawet tego nie szanują?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 135 dni.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Altkom Akademia SA?

Tak6Nie
Pracodawca
@Szeregowy Pracownik

Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, proszę wskazać w stosunku do kogo nie zachowano okresu wypowiedzenia, naprawimy błąd.

Klient

Co się dzieje w oddziale w Rzeszowie? Nikt z kadry nie jest w stanie prawidłowo odpowiedzieć na moje pytanie. Nawet zwróciłem się do dyrektora ale słyszałem tylko jakiś jeden wielki bełkot, nie umiał się prawidłowi wysłowić. Nie dostałem odpowiedzi. Od innego oddziału od ręki otrzymałem odpowiedz. I jadę 200 kg na szkolenie bo widzę że tam są ludzi profesjonalni. Bardzo się zawiodłem, od kolegi słyszałem że to tam są dobre szkolenia. Ale jak dla mnie to porażka.

niezadowolony

Potwierdzam mojego poprzednika. Oddział w Rzeszowie jest bardzo źle zarządzany. Obecny Dyrektor nie zna podstawowych zasad handlu. Wciska uczestnikom wszystkie szkolenia, żeby tylko mieć profity. Wolę jechać dalej nawet do innego województwa ale żeby obsłużyli mnie profesjonaliści.

Anonim
@niezadowolony

Widać, że opinia została wystawiona przez pracownika Altkomu. Niby skąd uczestnik może wiedzieć jak wygląda zarządzanie w ośrodku.

Pi
@niezadowolony

Po wycieczce do siedziby firmy na tzw. assessment center mam duży niesmak wspominając Altkom Akademia. Robisz 700 km, poświęcasz mnóstwo czasu i wysiłku a w zamian jedyne na co możesz liczyć to szklanka wody. Miarą standardów nie tylko ogólnie pojętego profesjonalizmu ale i dobrego wychowania jest poinformować kandydata o wyniku spotkania. W moim przypadku naturalnie nikt o tym nie pomyślał. Mało to kulturalne a jeszcze mniej w porządku..... Sama forma testów mało przyjemna i dość stresująca. Sztampowy schemat. Wszystko pod presją czasu + scenki ty + 3 osoby. Brak swobody wypowiedzi oraz możliwości pokazania "siebie." Liczy sie tylko "gadająca głowa w zamkniętym schemacie ." W zmiana oferują najniższą krajową !! Reszta na umowie zlecenia. Wszystko po to abyś mógł wiecej zarobić ;) Zapomnijmy o tym że składki zusowskie są płacone od pierwszej UoP czyli od najniższej krajowej. Takie podejście do pracownika mówi wiele o twoim przyszłym pracodawcy......

Tak13Nie

nic
@niezadowolony

Zgadzam się z poprzednikiem. Obecny Dyrektor jest tylko na papierze, nic nie robi dla wzmocnienia ośrodka. Ośrodek ledwo co trzyma się na nogach. Atmosfera fatalna, widać gołym okiem gdy wejdzie się do biura.

Tak5Nie

lepszy
@nic

Dokładnie tak jest jak piszą poprzednicy.(usunięte przez administratora)ie dość że ma słabą wiedze na temat zarządzania to jeszcze nie wie co to kultura osobista.

@lepszy

Czym Twoim zdaniem objawia się ten brak kultury? Zastanawiam się czy Altkom Akademia SA to dobre miejsce do pracy i muszę przyznać, że Wasze wpisy są dla mnie niepokojące. Może napiszecie dla odmiany co Wam pasowało/pasuje w pracy w tym miejscu? Każda opinia się liczy, jestem ciekaw co macie do powiedzenia w tym temacie, dajcie znać koniecznie.

Mila
@Pi

Nie mam najmniejszego zamiaru placic ZUS ponieważ nigdy do mnie nie wróci, nadciąga niż demograficzny i taka firma wynagrodzenia bardzo mi odpowiada.

luka

Bylem na szkoleniu materialow jak nie mam tak nie mam

@luka

Pracodawca wysłał Cię na szkolenie branżowe, czy piszesz z perspektywy klienta, korzystającego z kursów, które oferuje firma? Chętnie dowiem się więcej, więc liczę na Twój bardziej szczegółowy komentarz.

Nowy

Czy Altkom Akademia płaci wynagrodzenia na czas czy zdarzają się opóźnienia?

Sylwia
@Nowy

Sama jestem bardzo ciekawa czy wynagrodzenia w firmie Altkom Akademia SA wypłacane są na czas. To bardzo ważne dla każdego pracownika. Jesteś pracownikiem firmy, czy może zastanawiasz się nad wzięciem udziału w rekrutacji?

Maciek

Maciek
@Nowy

@Nowy Miałem okazję pracować przez kilka lat w Altkom Akademii. Nigdy nie było problemów z wypłatą wynagrodzeń. Zawsze były na czas.

Sylwia
@Maciek

Dzięki za informację. A możesz powiedzieć ,czy poza podstawą wynagrodzenia firma Altkom Akademia SA oferuje jakieś dodatki, premie?

Rafał
@Sylwia

tak, maja pakiet benefitow. multisport, pakiet medyczny, ubezpiecznia na zycie, jezyki obce, uczestniczenie w szkoleniach i funduja starty w imprezach biegowych maratony, runmagedony itd

@Rafał

Możesz napisać coś więcej o kursach języków obcych, które zapewnia pracodawca? Przede wszystkim chciałbym ustalić, czy pracownik sam znajduje interesujące go kursy i pracodawca po prostu zwraca koszty poniesione w związku z udziałem w tym kursie? Liczę, że rozwiniesz ten punkt swojej wypowiedzi.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 470 dni.

Czy Altkom Akademia SA praktykuje "luźne piątki"?

zła

Praca w administracji wygląda tragicznie. Bałagan w firmie, komunikacja z centralą niezwykle trudna. Pani dyrektor ośrodka zmusza do wystawiania faktur za niewykonane usługi , wszystko żeby wyrobić target. Po czasie wychodzi wielki bałagan a osoby z administracji zostają z tym same. Poza tym brak szkoleń dla pracowników na początku pracy, mega stresujące warunki. Nie polecam pakowania się w to (usunięte przez administratora)

Tak6Nie2
@zła

Szkoda, że przed rozpoczęciem pracy nie ma żadnego szkolenia, które wprowadzałoby w zakres obowiązków nowo zatrudnione osoby. Może chociaż w trakcie zatrudnienia firma Altkom Akademia wysyła na kursy i szkolenia zatrudnionych już pracowników administracyjnych? Pracodawca dba o rozwój zawodowy każdego podległego pracownika? Mam nadzieję, że tak właśnie jest.

nizadowolony

Jedna z osób w ośrodku w rzeszowie jest bardzo nieprzyjemna. Pewnie jest to osamotniona osoba, która za swoje nieudane życie wini wszystkich wokoło. wiecznie niezadowolona ze wszyskiego, zmienia pracę jak rękawiczki. Pewnie starą panną jest. Obiecuje gruszki na wierzbie , szkolenia w tańszych cenach a tak naprawdę to są droższe niż u konkurencji

TakNie2
@nizadowolony

Twoje uwagi są zupełnie nie na miejscu. Forum http://Gowork.pl jest publicznym forum pracowniczym i zamieszczamy tu informacje o pracodawcy i warunkach zatrudnienia, Nie ma tu miejsca na prywatne dyskusje nie na temat. Firma oferuje szkolenia pracownicze. Obecnie szuka specjalisty do spraw sprzedaży i obsługi klienta i koordynatora do spraw szkoleń. Czy ktoś z Was pracuje na takim stanowisku i może przybliżyć warunki zatrudnienia?

Tak1Nie2

Marta
@Dariusz

Jakie warunki na tego koordynatora? Jakie wykształcenie ?

@Marta

Interesowałaś się warunkami pracy na stanowisko koordynatora, dlatego ciekawi mnie, czy finalnie wysłałaś swoje CV na to stanowisko? Niestety nikt w wątku nie opisał, jak wygląda praca na tym stanowisku, więc mam nadzieję, że chociaż Ty odpowiesz, jak skończyło się Twoje zainteresowanie.

Wkurzony

Rozbicie wynagrodzenia na umowę o prace na minimalna krajowa i reszta na zleceniu to jakaś kpina. Miejsce niegodne uwagi.

Tak11Nie
niestety nie polecam

Nie polecam. Odezwali się do mnie dopiero po kilku miesiącach od złożenia papierów a potem w teście kompetencji pytali o zupełnie inne technologie niż wyszczególnione w ofercie pracy. Ani się w nich nie czułem mocny, ani nie chciałem w nich pracować. A potem się dowiedziałem stawkę jaką proponują - o wiele mniej niż miałem. Wygląda na to, że rekrutują studentów i zbierają CV na zapas a potem na gwałt poszukują kogokolwiek gdy potrzeba. W moim przypadku to była strata czasu.

Tak7Nie

@niestety nie polecam

Wspomniałeś o stawce początkowej, którą zaproponowała firma Altkom Akademia. Dowiadywałeś się może od osoby prowadzącej rekrutację, czy stawka wraz ze stażem zatrudnienia może być korzystniejsza dla pracownika? Możliwe jest otrzymanie podwyżki? Jestem przekonany, że informacja na ten temat pomoże wielu czytelnikom tego wątku.

TakNie1

Antoni
@Dariusz

Altkom Akademia nigdy nie da ci więcej niż najniższa krajowa :( przykro

Tak11Nie
Ciekawy

Czy możecie napisać coś o pracy w Gdańsku ? Jaka atmosfera ? Czy zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy i czy szkolenia i ich sprzedaż to nadal aktualny trend wg Was?

Dominika

Polecam pod każdym względem. Pracowałam w Altkomie ponad 6 lat (back office). W firmie jest bardzo fajna atmosfera, tworzą ją fajni i zyciowi ludzie. Jeżeli ktoś ceni sobie równowagę miedzy życiem prywatnym i zawodowym, to dobrze trafił :). Lubię atmosferę w Altkom Akademia SA za: Ludzkie podejście

Tak2Nie2
TOR

hej, czy możecie napisać jak wygląda drugi etap rekrutacji?Babka z HR mówiła o testach psychologicznych i AC i -właśnie to najbardziej mnie zastanawia.Czy ktoś Was w tym uczestniczył?Czego można sie spodziewac

AC
@TOR

Tak byłem uczestnikiem. Spodziewaj sie testów psychologicznych, zadań w grupach, wyścigu szczurów, rozmowy indywidualnej. W AC brał udział m.in. prezes. Nawet się nie przywitał z nami. Moze to zasada AC, ale wypadałoby podać rękę.

Tak3Nie

ROT
@TOR

AC trwa cały dzień - zapraszani są kandydaci na dane stanowisko. Na początku są testy IQ i EQ oraz jakieś inne. Potem jest gra; wszyscy kandydaci tworzą jeden zespół, która ma 1 h na rozwiązanie jakiegoś problemu biznesowego. W ostatnim etapie dostaje się kartkę z "symulacją" - masz takie a takie stanowisko i Twoja sytuacja na dziś wygląda tak a tak - co robisz, w jakiej kolejności i i dlaczego. Klasyczny test jak sobie radzisz w natłoku informacji i problemów. The end.

anonymous

Nie polecam Altkomu w Rzeszowie. Sprzedaż na bardzo niskim poziomie. Osoby niekompetentne, chodzi o jednego Pana ktory już długo jest w Rzeszowie. Brak kontaktu z jego strony. Mówi dużo ale nic konkretnego. Bardzo ciężki kontakt. Ogólnie szkolenia są ok, organizacja dobra.

Yah
@anonymous

To może się lepiej postaraj i wywinduj ją do góry zamiast narzekać na jakiegoś "pana".

TakNie1

Zostaw merytoryczną opinię o Altkom Akademia SA - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Altkom Akademia SA